Close
Faqja 9 prej 16 FillimFillim ... 7891011 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 161 deri 180 prej 309
 1. #161
  i/e regjistruar Maska e extreme
  Anėtarėsuar
  29-04-2005
  Postime
  1,281
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  Citim Postuar mė parė nga Disa Lexo Postimin
  Luften ne Kosove,e filloje Adem Jashri,Zahir Pajaziti,me shoke,dhe keta ishin musliman,dhe pasi qe ju po na etiketoni neve si vehabi,atehere edhe Adem Jasharin,Zahir Pajazitn,qenka i till apo?

  Po , veq Adem Jashari se di sa e din ti qe ai qiftelin edhe kangen patriotike i ka pas gjith mas veti deri edhe ne front, qka "vahabizmi" e nalod kangen , mos besofsh pyte shefqet krasniqin , plus e ndalon flamurin dy krenar mos besofsh prap shefqetin pyte , Sikur Ademi te kish luftu me flamurin e Arabis saudite ai ish kon vahabist , shko te ai forumi juv i dashur kqyr a te lajn me fol reth naj bindje kombtare , Xhehnemin me dur tyne kan me ta maru ahha Nese ata njerz nuk jon vahabista , qka jon ata ?? Musliman te vertet ?!?!
  Kjo tregon se Ademi Kombin e ka pas mbi t'gjitha ! Qe prap "vahabizmi" e ndalon

  Edhe kujdes me fjalorin mos na e perzij bacen Adem me vahabista , se dallojn si nata me diten !!!!!
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga extreme : 26-05-2010 mė 13:25
  We are all Aliens

 2. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar extreme pėr postimin:

  bsdev (03-03-2017)

 3. #162
  Ŗ Maska e Adna
  Anėtarėsuar
  30-07-2009
  Postime
  462
  Faleminderit
  3
  8 falenderime nė 6 postime
  Citim Postuar mė parė nga Nice_Boy Lexo Postimin


  Behi pak ma te mencem more, e mos i hani sikur mollat propaganden e budallve tone (udheheqsave), se ata politike e kane kete pune, per me ju hy n'qejf te huajve i zmadhojne gjerat.
  Se u ba nami 5 vetave qe ua gjeten 2 pushke (qe duken aq te vjetra sa sigurisht i ka blere babgjyshi plak ktynehere) e qe sot me to vec sorrat n'mujsh me i vra).

  Le te shkojne policia shkijeve le ta marrin armet qe ndoshta edhe tanke kane ne oborr, po ncuk atyne nuk guxojne, e kane met me na mashtru qe 3 thika e 2 pushka ua gjeten 5 vetvave, kishe ne po e luftojme terrorizmin pff.

  Po qeshtu bac, kur t'jesh i dobet lujne me ty te bajne terrorist e cka te dojne, e tamam terroristave qe jane ne KS, e qe kane arme nga me te rendat, nuk guxon kush me ju afru.

  Hajt shentje
  Paqė

 4. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Adna pėr postimin:

  bsdev (03-03-2017)

 5. #163
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  11-11-2002
  Postime
  6,667
  Faleminderit
  0
  19 falenderime nė 18 postime
  Aq sa i kan zen atyre te pesteve ketu tek ne i kan per cdo pjestar familje

 6. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar EuroStar1 pėr postimin:

  bsdev (03-03-2017)

 7. #164
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  19-06-2008
  Postime
  729
  Faleminderit
  0
  13 falenderime nė 13 postime
  Kjo qe shohim eshte pushk gjuetie, kurse thikat qe s'jan as 15 cm, s'konsiderohen as si arme te ftohta.

 8. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Gj.Fishta pėr postimin:

  bsdev (03-03-2017)

 9. #165
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  27-02-2010
  Vendndodhja
  nga KOSOVA e SHQIPERIS
  Mosha
  31
  Postime
  2,847
  Faleminderit
  0
  9 falenderime nė 8 postime
  =illyrian rex;2731824]Ose jeni komplet budall ose po e luni rolin e budalles. Po ju perseris edhe nje here. Une vet jam musliman dhe krejt familjen i kam musliman dhe i respektoj te gjithe muslimanet e ndershem. Nuk i respektoj ata 'shqiptar' qe po vishen dhe po sillen ne zemer te Europes sikur te ishin ne Azi apo ne Afrike. Nuk i respektoj ata shqiptare qe luftes qlirimtare i japin ngjyrime fetare.
  ti mundesh me pas vetem emrin musliman por sebesoj qe punon sipas ligjeve te islamit sepse nje musliman nuk ka mundsi te ket kaq shum urrejtje ndaj muslimaneve, qfar muslimane je ti kur nuk din mi dallu muslimanet nga jo muslimanet qfar muslimani je ti kurr nuk di me dallu te keqen nga e mira per te qen tamam musliman duhet te zbatosh ligjet e zotit e jo te veprosh sipas epsheve tua

  p.s.Mos e shperqendroni temen me magarlleqe te ndyshme duke u mundu qe ti devijoni pytjeve te drejtperdrejta siq ben ximi abedini, duke u mundu qe te me nxjerr edhe proserb.
  une e tregova realitetin ndersa ty po te djeg

  Ximi abedini te lutem mos i fut hundet ne kete teme sepse pyetjet jane vetem per shqiptaret e jo per racat afro-aziatike
  une nuk jam racist por edhe sikur te isha afrikan do isha i knaqur sepse te gjith jemi njerz krijesa te zotit dhe te zoti jemi te barabart , afrikani sot eshte i zi mirpo neseer ne boten tjeter mund te jet me i bardh se ti dhe ti ndoshta do behesh i zi

  nuk jam i interesuar te futem ne bised me ty ti e tregove veten dhe une nga njerzit e till mundohem te ik

 10. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar ximi_abedini pėr postimin:

  bsdev (03-03-2017)

 11. #166
  Ŗ Maska e Adna
  Anėtarėsuar
  30-07-2009
  Postime
  462
  Faleminderit
  3
  8 falenderime nė 6 postime
  Citim Postuar mė parė nga EuroStar1 Lexo Postimin
  Aq sa i kan zen atyre te pesteve ketu tek ne i kan per cdo pjestar familje
  Epo pikerisht kjo gje te plas, se si bojne hajgare policia jone, e me e keqja populli ua pranon edhe e bejne te madhe ''uuua vehabista''.

  Ne veri te Mitrovies nuk vjen ne shprehje me u fut, po le te provojne le te mbledhin armet pak km larg Prishtines n'guxofshin, e mos te bajne hajgare me 2 pushke gjuetie, se teper qesharak kane dal.
  Paqė

 12. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Adna pėr postimin:

  bsdev (03-03-2017)

 13. #167
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  16-12-2009
  Postime
  2,383
  Faleminderit
  0
  9 falenderime nė 9 postime
  Citim Postuar mė parė nga extreme Lexo Postimin
  Po , veq Adem Jashari se di sa e din ti qe ai qiftelin edhe kangen patriotike i ka pas gjith mas veti deri edhe ne front, qka "vahabizmi" e nalod kangen , mos besofsh pyte shefqet krasniqin , plus e ndalon flamurin dy krenar mos besofsh prap shefqetin pyte , Sikur Ademi te kish luftu me flamurin e Arabis saudite ai ish kon vahabist , shko te ai forumi juv i dashur kqyr a te lajn me fol reth naj bindje kombtare , Xhehnemin me dur tyne kan me ta maru ahha Nese ata njerz nuk jon vahabista , qka jon ata ?? Musliman te vertet ?!?!
  Kjo tregon se Ademi Kombin e ka pas mbi t'gjitha ! Qe prap "vahabizmi" e ndalon

  Edhe kujdes me fjalorin mos na e perzij bacen Adem me vahabista , se dallojn si nata me diten !!!!!
  Cka ka derte qe e ka pas ciftelin,normal qe duhet me pas ajo eshte pjes e kombite tone,tradite.
  Kushe te tha ty qe eshte haram me kendu kenge patriotike?!!
  Po edhe ata te forumit qe po i cek,edhe ata jan njerez edhe ata munde te kene gabim,ata e kan per vete une per vete.
  Ata qe nuk flasin per kombe ai eshte problem i tyre dhe as qe me interesone,feja islame thote se duhet punuar per kombe,dhe duhet te vdesim per kombe,e qa thojne ata pune e madhe.
  Ti mos u bazo ne njerez,por ne fe,shokit,se me nise qka bajne njerezit ihaaaaaaa,nuk mbetet asgje me be.

 14. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Disa pėr postimin:

  bsdev (03-03-2017)

 15. #168
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  27-02-2010
  Vendndodhja
  nga KOSOVA e SHQIPERIS
  Mosha
  31
  Postime
  2,847
  Faleminderit
  0
  9 falenderime nė 8 postime
  Citim Postuar mė parė nga Adna Lexo Postimin

  Ne veri te Mitrovies nuk vjen ne shprehje me u fut, po le te provojne le te mbledhin armet pak km larg Prishtines n'guxofshin, e mos te bajne hajgare me 2 pushke gjuetie, se teper qesharak kane dal.
  jo vetem ne veri te mitrovices por edhe ne shterpc graqanic e ne disa lokalitete serbe kosova nuk ka qasje ato jetojn sikur te ishin shtete nvete llogari i japin vetem beogradit

 16. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar ximi_abedini pėr postimin:

  bsdev (03-03-2017)

 17. #169
  i/e regjistruar Maska e extreme
  Anėtarėsuar
  29-04-2005
  Postime
  1,281
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  Citim Postuar mė parė nga Disa Lexo Postimin
  Cka ka derte qe e ka pas ciftelin,normal qe duhet me pas ajo eshte pjes e kombite tone,tradite.
  Kushe te tha ty qe eshte haram me kendu kenge patriotike?!!
  Po edhe ata te forumit qe po i cek,edhe ata jan njerez edhe ata munde te kene gabim,ata e kan per vete une per vete.
  Ata qe nuk flasin per kombe ai eshte problem i tyre dhe as qe me interesone,feja islame thote se duhet punuar per kombe,dhe duhet te vdesim per kombe,e qa thojne ata pune e madhe.
  Ti mos u bazo ne njerez,por ne fe,shokit,se me nise qka bajne njerezit ihaaaaaaa,nuk mbetet asgje me be.

  Po nrregul bre pot kuptoj une ty plocisht , une vet gjith far e fisin i kom musliman ni pjes e madhe tyne falin 5 kohet e namazit , por ne flasim ketu per disa njerz te ashtuququajturit "vahabista" ose muslimant e vertet !Qe nuk pranojne asgje kombetare , qe per ta gjith qka kombetare eshte ne kundershtim me Islamin ! Nese nuk jon vahabista kta njerz te lutem me trego cfar jan ?? Nese vahabizmi nuk egziston , qka osht al-kaida ? nese nuk egziston vahabizmi , atehere a po i bie qe Islami i vertet qenka ajo qka al-kaida predikon ?! Pse kur dikush e gjykon Islamin se fe teroriste tu u bazu ne disa dijetar dhe al-kaiden thuni mos u bazoni ne njerez , ne tjetren ane kur dikush i shan , i areston po keta njerez thuni armiqt e Islamit po e sulmojn Islamin !
  We are all Aliens

 18. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar extreme pėr postimin:

  bsdev (03-03-2017)

 19. #170
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  19-06-2008
  Postime
  729
  Faleminderit
  0
  13 falenderime nė 13 postime
  Extreme, po ti prish'she nervat ti.
  Keta jan musliman. Kurse ti i sheh si "vehabista" harap" turq" e ku dreqin ta di hala se cfar ke ne trurin tend !

  Vehabizmi s'egziston, sikurse nuk duhet egzistuar hanefizmi, shafizmi, etj,.. emertime qe i adresohėn besimtareve.

  Te gjithe keta jan musliman te vertet, ata qe s'jan te vertet jan ata qe s'praktikojn Kur'anin dhe Sunnetin. Sic je TI, jan bektashinjt, dervishėt, shiiat e Iranit dhe jo-muslimanėt (kuptohet).

  Ali-Imran 102. O ju qė besuat, kinie frikė All-llahun me sinqeritet tė vėrtetė dhe mos vdisni, pos vetėm duke qenė muslimanė (besimtarė)!


  .... e jo vehabist, selefist, hanefist, hanbelist, etj,. emertime qe jan te ndaluara ne Islam !

 20. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Gj.Fishta pėr postimin:

  bsdev (03-03-2017)

 21. #171
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  11-11-2002
  Postime
  6,667
  Faleminderit
  0
  19 falenderime nė 18 postime
  Hanefit dhe shefit jan dy nder kater shkollat islamike dhe duhen ndjekur pasi transmetimet dhe mesimet behen nga keto kater shkolla.
  Pershendetje

 22. #172
  i/e regjistruar Maska e extreme
  Anėtarėsuar
  29-04-2005
  Postime
  1,281
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  Citim Postuar mė parė nga Gj.Fishta Lexo Postimin
  Extreme, po ti prish'she nervat ti.
  Keta jan musliman. Kurse ti i sheh si "vehabista" harap" turq" e ku dreqin ta di hala se cfar ke ne trurin tend !

  Vehabizmi s'egziston, sikurse nuk duhet egzistuar hanefizmi, shafizmi, etj,.. emertime qe i adresohėn besimtareve.

  Te gjithe keta jan musliman te vertet, ata qe s'jan te vertet jan ata qe s'praktikojn Kur'anin dhe Sunnetin. Sic je TI, jan bektashinjt, dervishėt, shiiat e Iranit dhe jo-muslimanėt (kuptohet).

  Ali-Imran 102. O ju qė besuat, kinie frikė All-llahun me sinqeritet tė vėrtetė dhe mos vdisni, pos vetėm duke qenė muslimanė (besimtarė)!


  .... e jo vehabist, selefist, hanefist, hanbelist, etj,. emertime qe jan te ndaluara ne Islam !
  Me pelqen ky kendveshtrim i yti , por me trego pra njehere kush i ka ber keto emertime vahabist selefit hanefist ?! Pra i bie qe musliman te vertet ka patur vetem ne kohen e profetit Muhamed ?! Pasi qe pas vdekjes tij , dijetart , shoket etj u ndan ne gjith kto grupe !? Edhe nuk i quaj une kur arab apo turq askend per deri sa ai vet nuk mohon gjithqka Shqiptare , e kur dikush mohon gjithqka shqiptare , a mund ta quajm Shqiptar at njeri ?
  We are all Aliens

 23. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar extreme pėr postimin:

  bsdev (03-03-2017)

 24. #173
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  19-06-2008
  Postime
  729
  Faleminderit
  0
  13 falenderime nė 13 postime
  Citim Postuar mė parė nga EuroStar1 Lexo Postimin
  Hanefit dhe shefit jan dy nder kater shkollat islamike dhe duhen ndjekur pasi transmetimet dhe mesimet behen nga keto kater shkolla.
  Pershendetje
  Shume dakord me kete qe thua, nuk mund te themi qe shkolla e Ebu Hanifės ishte Perfekte, e shkolla e te tjereve ishte zerro ! Ata s'ishin armiq mes vete, ishin dijetar te mdhenje, e ne jemi ata qe jemi ber fanatika te filan shkolles duke harruar qe te gjithe, jemi musliman !

 25. #174
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  11-11-2002
  Postime
  6,667
  Faleminderit
  0
  19 falenderime nė 18 postime
  Citim Postuar mė parė nga Gj.Fishta Lexo Postimin
  Shume dakord me kete qe thua, nuk mund te themi qe shkolla e Ebu Hanifės ishte Perfekte, e shkolla e te tjereve ishte zerro ! Ata s'ishin armiq mes vete, ishin dijetar te mdhenje, e ne jemi ata qe jemi ber fanatika te filan shkolles duke harruar qe te gjithe, jemi musliman !
  Pikerisht, te vetmet mospajtime kan qen rreth sunneteve , ndersa ne njeshmerin e All-llah-ut s.w.t , farzeve, gajbit, pejgamereve a.s , kitabeve, etj kan qen te gjith te njejtit mendim. Por e keqja e jone eshte se mburremi dhe kundershtojm rreth suneteve gje per te cilat jan transmetime te ndryshme , por qe jan te verteta, vetem se ndryshojn nga personi qe ne nje moment te caktuar e ka par pejagamerin a.s duke e vepruar sipas rrethanave, pra her ne nje menyre e her ne tjeter. Ndersa farzet jan rreptesisht njelloj dhe pa asnje kundershtim nga ana e shkollave.
  Pershendetje

 26. #175
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  19-06-2008
  Postime
  729
  Faleminderit
  0
  13 falenderime nė 13 postime
  Citim Postuar mė parė nga extreme Lexo Postimin
  Me pelqen ky kendveshtrim i yti , por me trego pra njehere kush i ka ber keto emertime vahabist selefit hanefist ?! Pra i bie qe musliman te vertet ka patur vetem ne kohen e profetit Muhamed ?! Pasi qe pas vdekjes tij , dijetart , shoket etj u ndan ne gjith kto grupe !? Edhe nuk i quaj une kur arab apo turq askend per deri sa ai vet nuk mohon gjithqka Shqiptare , e kur dikush mohon gjithqka shqiptare , a mund ta quajm Shqiptar at njeri ?
  Abdul Vehabi si ka ber !
  Selefėt po ashtu jo !
  Ebu Hanefi edhe me hiq !

  Kush ? Jan njerezit injoranta qe kerkojn tia ngrisin vleren dikujt me shume e dikujt me pak.

  Eshte nje hadith qe s'me kujtohet saktesisht se nga kush u transmetua, por ishin dy grupet ne kohen e Muhamedit a.s., qe u thirreshin Ansarėt dhe Muhaxhirinjt qe ishin musliman, dhe nje dit dy te rinje ishin zen mes tyre dhe than : O Muhaxhirinje, ejani ne ndidhme ! Dhe njesoj nga Muhaxhirinjt thirren : O Ansar, me ejani ne nidhme ! ...dhe ata ju pergjigjen duke i shkuar ne ndihme atyre qe i thirren. Pejgamberi s.a.u.s. atehere i degjoi dhe u shpreh i pakenaqur duke i then : A nuk eshte kjo thirrje e xhahiljetit ne te cilen po thirreni ju, kurse un jam ne mesin tuaj ?
  Kjo tregon qe ata qe i japin kaq shume rendesi dhe pesh ketyre emėrtimeve nuk mund te jen musliman perderisa definohėn si Vehabista, Selafista, Hanefista, etj,. ! Ne jemi musliman dhe Allahu svt e thot kete ne kur'an : Ai edhe mė parė, e edhe ky (Kur’ani) ju quajti << myslimanė >> 22/8 !

 27. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Gj.Fishta pėr postimin:

  bsdev (03-03-2017)

 28. #176
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  19-06-2008
  Postime
  729
  Faleminderit
  0
  13 falenderime nė 13 postime
  Citim Postuar mė parė nga EuroStar1 Lexo Postimin
  Pikerisht, te vetmet mospajtime kan qen rreth sunneteve , ndersa ne njeshmerin e All-llah-ut s.w.t , farzeve, gajbit, pejgamereve a.s , kitabeve, etj kan qen te gjith te njejtit mendim. Por e keqja e jone eshte se mburremi dhe kundershtojm rreth suneteve gje per te cilat jan transmetime te ndryshme , por qe jan te verteta, vetem se ndryshojn nga personi qe ne nje moment te caktuar e ka par pejagamerin a.s duke e vepruar sipas rrethanave, pra her ne nje menyre e her ne tjeter. Ndersa farzet jan rreptesisht njelloj dhe pa asnje kundershtim nga ana e shkollave.
  Pershendetje
  Duhet te marrėsh pjes me shpesh !
  Falemnderit per shpjegimin sqarues.

 29. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Gj.Fishta pėr postimin:

  bsdev (03-03-2017)

 30. #177
  i/e regjistruar Maska e extreme
  Anėtarėsuar
  29-04-2005
  Postime
  1,281
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  Citim Postuar mė parė nga Gj.Fishta Lexo Postimin
  Abdul Vehabi si ka ber !
  Selefėt po ashtu jo !
  Ebu Hanefi edhe me hiq !

  Kush ? Jan njerezit injoranta qe kerkojn tia ngrisin vleren dikujt me shume e dikujt me pak.

  Eshte nje hadith qe s'me kujtohet saktesisht se nga kush u transmetua, por ishin dy grupet ne kohen e Muhamedit a.s., qe u thirreshin Ansarėt dhe Muhaxhirinjt qe ishin musliman, dhe nje dit dy te rinje ishin zen mes tyre dhe than : O Muhaxhirinje, ejani ne ndidhme ! Dhe njesoj nga Muhaxhirinjt thirren : O Ansar, me ejani ne nidhme ! ...dhe ata ju pergjigjen duke i shkuar ne ndihme atyre qe i thirren. Pejgamberi s.a.u.s. atehere i degjoi dhe u shpreh i pakenaqur duke i then : A nuk eshte kjo thirrje e xhahiljetit ne te cilen po thirreni ju, kurse un jam ne mesin tuaj ?
  Kjo tregon qe ata qe i japin kaq shume rendesi dhe pesh ketyre emėrtimeve nuk mund te jen musliman perderisa definohėn si Vehabista, Selafista, Hanefista, etj,. ! Ne jemi musliman dhe Allahu svt e thot kete ne kur'an : Ai edhe mė parė, e edhe ky (Kur’ani) ju quajti << myslimanė >> 22/8 !

  Ne rregull , e kam te kjar plocisht cfar po mundohesh te thuash . Por me trgo edhe nej gje , kur dikush e gjyon Islamin si fe treroriste si fe e dhunes tu u bazu ne veprat e muslimanve thuni mos gjykoni ne veprat e njerezve , ne tjetren ane kur dikush i shan , i areston po keta njerez thuani Islami po sulmohet nga Armiqt !?! Si ka mundesi ?
  We are all Aliens

 31. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar extreme pėr postimin:

  bsdev (03-03-2017)

 32. #178
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  19-06-2008
  Postime
  729
  Faleminderit
  0
  13 falenderime nė 13 postime
  Citim Postuar mė parė nga extreme Lexo Postimin
  Ne rregull , e kam te kjar plocisht cfar po mundohesh te thuash . Por me trgo edhe nej gje , kur dikush e gjyon Islamin si fe treroriste si fe e dhunes tu u bazu ne veprat e muslimanve thuni mos gjykoni ne veprat e njerezve , ne tjetren ane kur dikush i shan , i areston po keta njerez thuani Islami po sulmohet nga Armiqt !?! Si ka mundesi ?

  Ne bote egzistojn mbi 1 miliard musliman. Prej tyre sa jan, ndoshta 5 deri n'10% jan besimtar te sincert qe urrejn punt e liga. Kur nje i luajtur mendesh ben nje veper kriminale qe eshte ne kundershtim total me urdheresat hyjnore, akti i dedikohet Islamit ani pse jeton ne malet e Bora-Boras e qe s'din as shkrim e lexim. Ai eshte "Islamist" ne televizionet e tona !

  Eshte njesoj sikur sot, te thuhet per Krishterizmin qe te gjithe jan pedofila sepse jan disa njerez te lige qe i kan prish imazhin kishės katolike ! Apo qe ortodoksėt jan te gjithe njesoj, sepse Milloshevici dhe kisha e tij beren krime mbi popullsi te pafajshme !
  Keto jan gjeneralizime qe jan ne interes te mediave dhe shpirtligėve qe kerkojn luftera te reja.

  Keta qe jan arrestuar ne Prizren, per mua jan te pafajshėm ! Eshte supozuar qe jan "vehabista", po ēfar prova kan qe jan vehabista nese ata deklarojn qe si perkasin asnje sekti ?

  Pse nuk u arrestua Kostunica qe hyri i armatosur ? Apo serbet ne veri te mitrovices qe shpesh here sulmojm me arme shtepit e shqiptareve ? ...apo atyre te Graqanicės qe stopojn rrugėn sikur te ishin shtet permbrenda Kosovės ? A s'eshte kjo padjretesi qe i behet ne vazhdimėsi shqiptareve, e sidomos muslimaneve ?! Duhet te behemi realist, evropa si don muslimanėt ! Kjo u vertetua kur refuzuan turqin ne BE, dhe rikonfirmua kur u perjashtua shqiperia, kosova dhe bosnja nga liberalizimeve te vizave.

  Un e thash me heret, qe ky akcion i policis eshte sipasoj e listes se ministreshes maqedonase qe porositi bajram rexhepin sapo te kthehet ne Kosove. Dhe kjo ndodhi. 5 veta u arrestuan. PSE ? Se dim, se din, as s'kem per ta ditur.

 33. #179
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  11-11-2002
  Postime
  6,667
  Faleminderit
  0
  19 falenderime nė 18 postime
  Citim Postuar mė parė nga Gj.Fishta Lexo Postimin
  Ne bote egzistojn mbi 1 miliard musliman. Prej tyre sa jan, ndoshta 5 deri n'10% jan besimtar te sincert qe urrejn punt e liga. Kur nje i luajtur mendesh ben nje veper kriminale qe eshte ne kundershtim total me urdheresat hyjnore, akti i dedikohet Islamit ani pse jeton ne malet e Bora-Boras e qe s'din as shkrim e lexim. Ai eshte "Islamist" ne televizionet e tona !
  Shum e vertete
  Eshte njesoj sikur sot, te thuhet per Krishterizmin qe te gjithe jan pedofila sepse jan disa njerez te lige qe i kan prish imazhin kishės katolike ! Apo qe ortodoksėt jan te gjithe njesoj, sepse Milloshevici dhe kisha e tij beren krime mbi popullsi te pafajshme !
  Keto jan gjeneralizime qe jan ne interes te mediave dhe shpirtligėve qe kerkojn luftera te reja.
  E ke analizuar shum mire, por a ka njeri qe te kupton ?
  Keta qe jan arrestuar ne Prizren, per mua jan te pafajshėm ! Eshte supozuar qe jan "vehabista", po ēfar prova kan qe jan vehabista nese ata deklarojn qe si perkasin asnje sekti ?
  Te pafajshem nuk do thoja, nese armet i kan pasur pa leje, por ti akuzosh per terrorist islamik, eshte gjeja me e pakuptimte
  Pse nuk u arrestua Kostunica qe hyri i armatosur ? Apo serbet ne veri te mitrovices qe shpesh here sulmojm me arme shtepit e shqiptareve ? ...apo atyre te Graqanicės qe stopojn rrugėn sikur te ishin shtet permbrenda Kosovės ? A s'eshte kjo padjretesi qe i behet ne vazhdimėsi shqiptareve, e sidomos muslimaneve ?! Duhet te behemi realist, evropa si don muslimanėt ! Kjo u vertetua kur refuzuan turqin ne BE, dhe rikonfirmua kur u perjashtua shqiperia, kosova dhe bosnja nga liberalizimeve te vizave.
  Nuk ma merr mendja se eshte puna se ne jemi musliman, por nuk kemi miratuar akoma ligjin e pederastis
  Un e thash me heret, qe ky akcion i policis eshte sipasoj e listes se ministreshes maqedonase qe porositi bajram rexhepin sapo te kthehet ne Kosove. Dhe kjo ndodhi. 5 veta u arrestuan. PSE ? Se dim, se din, as s'kem per ta ditur.
  Mos u merzit o Gj Fishta se jan mesuar politikanet shqiptar te ja shesin ****** serbit dhe grekut.

 34. #180
  i/e regjistruar Maska e extreme
  Anėtarėsuar
  29-04-2005
  Postime
  1,281
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  Citim Postuar mė parė nga Gj.Fishta Lexo Postimin
  Ne bote egzistojn mbi 1 miliard musliman. Prej tyre sa jan, ndoshta 5 deri n'10% jan besimtar te sincert qe urrejn punt e liga. Kur nje i luajtur mendesh ben nje veper kriminale qe eshte ne kundershtim total me urdheresat hyjnore, akti i dedikohet Islamit ani pse jeton ne malet e Bora-Boras e qe s'din as shkrim e lexim. Ai eshte "Islamist" ne televizionet e tona !

  Eshte njesoj sikur sot, te thuhet per Krishterizmin qe te gjithe jan pedofila sepse jan disa njerez te lige qe i kan prish imazhin kishės katolike ! Apo qe ortodoksėt jan te gjithe njesoj, sepse Milloshevici dhe kisha e tij beren krime mbi popullsi te pafajshme !
  Keto jan gjeneralizime qe jan ne interes te mediave dhe shpirtligėve qe kerkojn luftera te reja.

  Keta qe jan arrestuar ne Prizren, per mua jan te pafajshėm ! Eshte supozuar qe jan "vehabista", po ēfar prova kan qe jan vehabista nese ata deklarojn qe si perkasin asnje sekti ?

  Pse nuk u arrestua Kostunica qe hyri i armatosur ? Apo serbet ne veri te mitrovices qe shpesh here sulmojm me arme shtepit e shqiptareve ? ...apo atyre te Graqanicės qe stopojn rrugėn sikur te ishin shtet permbrenda Kosovės ? A s'eshte kjo padjretesi qe i behet ne vazhdimėsi shqiptareve, e sidomos muslimaneve ?! Duhet te behemi realist, evropa si don muslimanėt ! Kjo u vertetua kur refuzuan turqin ne BE, dhe rikonfirmua kur u perjashtua shqiperia, kosova dhe bosnja nga liberalizimeve te vizave.

  Un e thash me heret, qe ky akcion i policis eshte sipasoj e listes se ministreshes maqedonase qe porositi bajram rexhepin sapo te kthehet ne Kosove. Dhe kjo ndodhi. 5 veta u arrestuan. PSE ? Se dim, se din, as s'kem per ta ditur.

  Ne bot ka 4-5 miliard njerez , dhe prej tyre jan 5 deri ne 10% qe jan njerez te sinqert , dhe qe e urrejn te ligen , une njerzit e mir e te keqi nuk i kategorizoj si musliman as si katolik as si ateist , thjesht njeri i mire edhe i keq !!


  Kta qe jan arestuar ne prizeren , po e them fatkeqesisht jan vahabista perkrahes te flakt te luftes se shejt te Al-kaidas !! Nuk po e them ket vetem pse ata bartin mjekra , e di qe ka edhe te atille qe bartin mjekra por qe jan kundershtar te mdhej te al-kaides , por fatkeqesisht ne kosove mbi 95% te atyre qe bartin mjekra e qojn pantolla jon adhuruers te flakt te luftes se al-kaides .


  Ne qofte se kta njerz kan organizu lufte ne maqedoni , ne u themi se nuk kemi nevoje per juve , ne nuk jemi duke zhvillu lufte politiko/fetare por politiko/kombetare , mos harro qe edhe ne luften e kosoves ka pasur tentativa qe te futen muxhahedinet nga viset arabe por UCK-ja nuk i ka pranuar !!
  We are all Aliens

Faqja 9 prej 16 FillimFillim ... 7891011 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •