Close
Faqja 8 prej 16 FillimFillim ... 678910 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 141 deri 160 prej 309
  1. #141
    i larguar Maska e bindi
    Anėtarėsuar
    17-10-2009
    Vendndodhja
    Ne bregdet
    Postime
    1,523
    Prizren: Arrestohen pesė vehabi, konfiskohet armatim
    Ka dikush ndonji informacion me te hollsishem lidhur me levizjen vehabiste ,nga antaret e forumit...!Ne fakt...,Cka eshte vehabizmi!!??Cka eshte qellimi i tij!!??Kush qendron prapa kesaj levizje!!??Nga kush financohet!!??etj....

    ps.Se keshtu si jemi nusur te diskutojme ,ēdo teme po kalon ne banalitet , akuza dhe kunderakuza ,dhe keshtu m'duket se ēdo teme po e humb kuptimin ne nje kahje tjeter...

  2. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar bindi pėr postimin:

    bsdev (03-03-2017)

  3. #142
    . Maska e illyrian rex
    Anėtarėsuar
    11-10-2009
    Vendndodhja
    ne fronin tim
    Postime
    4,491
    Citim Postuar mė parė nga Disa Lexo Postimin
    Nato,po mos te fillonte luften UCK-ja,Nato kurr nuk do te intervenojke ne Kosove.
    Me thuaj pse Nato nuk intervenoje ne Kosove,para se te filloje lufta???!!!
    UCK e ka fillu luften, NATO u bashkangjit dhe na ka ndihmu per perfundimin e saj. Pa NATOn akoma ishim tu luftu ose nuk ishim hiq. Pyetja per ty eshte ku ishin vahabistet ne kete kohe?
    Mos tento me i llogarit krejt myslimanet si vahabista. Ne Kosove jemi mbi 90% musliman, por nuk jemi vahabista. Keta vahabistat jane paraqit pas luftes. Akoma me kujtohet kur menjehere pas luftes vinin lloj lloj maxhupsh te mbeshtjellen me carcafa dhe me mjekrra te palara. Misioni i tyre ka qene me mbledh sa me shume njerez dhe kane arritur me i ble jo ata qe i kane pasur kushtet me te veshtira por ata qe e kane pasur karakterin me te ulet ose nuk kane pasur karakter fare.

    Mos u mundoni me dal ma patriota se une o te shkrete. Me llojin e juaj qe e keni fene para kombit nuk kam deshire as kontaktin ma te vogel me e pas.

    Sikur ekstremistet vahabi te ishin te mireserdhur ne Kosove do te ishin mirprite edhe nga Bashkesia Islame e Kosoves, e jo qysh kane fillu me uzurpu xhamia.

    Ne kete postim mund te gjejne pergjegje te gjithe ata qe e qesin fene para kombit.

  4. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar illyrian rex pėr postimin:

    bsdev (03-03-2017)

  5. #143
    i/e regjistruar Maska e Disa
    Anėtarėsuar
    16-12-2009
    Postime
    2,304
    Citim Postuar mė parė nga illyrian rex Lexo Postimin
    UCK e ka fillu luften, NATO u bashkangjit dhe na ka ndihmu per perfundimin e saj. Pa NATOn akoma ishim tu luftu ose nuk ishim hiq. Pyetja per ty eshte ku ishin vahabistet ne kete kohe?
    Mos tento me i llogarit krejt myslimanet si vahabista. Ne Kosove jemi mbi 90% musliman, por nuk jemi vahabista. Keta vahabistat jane paraqit pas luftes. Akoma me kujtohet kur menjehere pas luftes vinin lloj lloj maxhupsh te mbeshtjellen me carcafa dhe me mjekrra te palara. Misioni i tyre ka qene me mbledh sa me shume njerez dhe kane arritur me i ble jo ata qe i kane pasur kushtet me te veshtira por ata qe e kane pasur karakterin me te ulet ose nuk kane pasur karakter fare.

    Mos u mundoni me dal ma patriota se une o te shkrete. Me llojin e juaj qe e keni fene para kombit nuk kam deshire as kontaktin ma te vogel me e pas.

    Sikur ekstremistet vahabi te ishin te mireserdhur ne Kosove do te ishin mirprite edhe nga Bashkesia Islame e Kosoves, e jo qysh kane fillu me uzurpu xhamia.

    Ne kete postim mund te gjejne pergjegje te gjithe ata qe e qesin fene para kombit.
    O vella "vehabistat" nuk egzistojne,as ne Kosove dhe askun ne bote,por ju i keni ngaterru kete qe mbajne mjekrra,ju i quani "vehabista" po keta ne te vertet nuk jan " vehabista" keta jan njerez qe i praktikojne urdherat e profetit Muhamed.a.s.
    Muslimanet kan luftuare,ne Kosove,dhe pasi qe ju krejt muslimaneve po na quani vehabista,atehere edhe keta kan luftuar apo?sepse keta jan Musliman.
    Nese ju thuani per neve muslimanve jeni "vehabsita"terorista etj,atehere ju po i thuani edhe Komandatit Legjendar Adem Jashari,Zahir Pajazit.sepse edhe keta kan qen musliman,dhe kan vdeke duke agjeruar Ramazanin!.

    Jo askushe nuk po mondohet me dal ma patriot se ti,sepse patriotizemi nuk matet vetem me fjale por edhe me vepra!
    Une edhe pse e qes,fen para kombite,qe kam shum arsye pse e qes,prap une jam i gatshume ma shum se ju "patriotat " te kontriboje,dhe ja 100 her me shum se ti e dua kete vende,dhe krenohem qe jam shqiptar!
    1000 zogj pula,kunder nje LUANI.

  6. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Disa pėr postimin:

    bsdev (03-03-2017)

  7. #144
    i/e regjistruar Maska e Disa
    Anėtarėsuar
    16-12-2009
    Postime
    2,304
    Citim Postuar mė parė nga Falco115 Lexo Postimin
    Gabon fort kur thua se vehabistat i ndezen luften Serbise. Luften Serbise ia ndezi elita e kombit bijte dhe bijat me te mire te Kosoves. Tahir Meha qe ne v.81 i a kthej i pari pushkėn Serbise nuk ishte vehabist, as Jasharet nuk ishin vehabista, as vllezrit Haradinaj jo...mos tento qe kto qelbsina ti perziesh me luften e shenjt te popullit shqiptar ne krye me UĒK.
    Luften ne Kosove,e filloje Adem Jashri,Zahir Pajaziti,me shoke,dhe keta ishin musliman,dhe pasi qe ju po na etiketoni neve si vehabi,atehere edhe Adem Jasharin,Zahir Pajazitn,qenka i till apo?
    1000 zogj pula,kunder nje LUANI.

  8. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Disa pėr postimin:

    bsdev (03-03-2017)

  9. #145
    . Maska e illyrian rex
    Anėtarėsuar
    11-10-2009
    Vendndodhja
    ne fronin tim
    Postime
    4,491
    Citim Postuar mė parė nga Disa Lexo Postimin
    Luften ne Kosove,e filloje Adem Jashri,Zahir Pajaziti,me shoke,dhe keta ishin musliman,dhe pasi qe ju po na etiketoni neve si vehabi,atehere edhe Adem Jasharin,Zahir Pajazitn,qenka i till apo?
    JO
    Secili prej tyre ka qene musliman, por jo musliman ekstremist. Ma gjej vetem nje deklarate te ndonjerit prej tyre ku thone se do te luftojne per qeshtje fetare. Vendimi me i menqur i UCK ka qene pikerisht mosperfshirja e qeshtjeve fetare dhe refuzimi i muxhahedinve, te cilet kishin marre pjese ne luften e Bosnjes gjithashtu.

  10. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar illyrian rex pėr postimin:

    bsdev (03-03-2017)

  11. #146
    i larguar Maska e bindi
    Anėtarėsuar
    17-10-2009
    Vendndodhja
    Ne bregdet
    Postime
    1,523
    Vehabizmi eshte nje levizje fetaro-politike ,qe ne doktrinen e vete nuk njehe nocionin e kombit
    ne kete kontekst ,ata nuk njohin nje deshmore i cili ra ne beteje ne emer te lirise se kombit te vete...,Per ta vlen vetem sakrifica e shehidit, nese ai e kete sakrifice e bene ne emer te allahut...!

  12. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar bindi pėr postimin:

    bsdev (03-03-2017)

  13. #147
    i/e regjistruar Maska e Disa
    Anėtarėsuar
    16-12-2009
    Postime
    2,304
    Citim Postuar mė parė nga illyrian rex Lexo Postimin
    JO
    Secili prej tyre ka qene musliman, por jo musliman ekstremist. Ma gjej vetem nje deklarate te ndonjerit prej tyre ku thone se do te luftojne per qeshtje fetare. Vendimi me i menqur i UCK ka qene pikerisht mosperfshirja e qeshtjeve fetare dhe refuzimi i muxhahedinve, te cilet kishin marre pjese ne luften e Bosnjes gjithashtu.
    Adem Jashari,ka luftuar per bashkimin e trojeve shqiptare,dhe pa dyshim edhe per fe....,a e dine se si ka qen motoja e tij? Per fe dhe atdhe!
    1000 zogj pula,kunder nje LUANI.

  14. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Disa pėr postimin:

    bsdev (03-03-2017)

  15. #148
    Ekstremist Islamik Maska e ximi_abedini
    Anėtarėsuar
    27-02-2010
    Vendndodhja
    nga KOSOVA e SHQIPERIS
    Postime
    2,800
    po keta qe na quajn wehabist po me duken te ngjajshum me serbet sepse ather kur uqk luftonte per liri serbia ne mbar boten shkepte meszhe se uqk jan ekstremista islamik wehabista .dikur e benin serbet kete gje ndersa sot po e bejn ata qe e quajn veten shqiptar dhe po na quajn wehabista

    lufta perfundoj dhe tani e gjith bota e pa se pjestaret e uqk skan qen vehabista por ato kan qen shpifje te serbeve edhe keto shpifjet e shqiptareve do zbulohen nje dit
    Pėrderisa ėshtė dikush nė Qiell qė mė mbron...
    Nuk ka askush nė Tokė qė mė mposhtė...”

  16. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar ximi_abedini pėr postimin:

    bsdev (03-03-2017)

  17. #149
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    09-12-2008
    Postime
    146
    me te vertet me u qudit po normal qe muslimanet kan luftu per qlirimin e kosoves edhe pikerisht ata njerez qe ju i quani vehabi ata kan qen vijen e pare te frontit...ju e quani dr. shefqet krasniqin vehabi ky ka qen en luft ju e quani ekram avdiu vehabi ky ka qen ne luft ju e quani vehabi fatmir latifin ky ka qen ne uqk bile ka mbet pa njeren dore etj etj. bile me shumic ka po un vetem keta i ceka dhe shefqet krasniqi qdo jav e shruan nga nje tem pikerisht ne nje gazet e cila eshte krah i luftes pastaj qdo jav e ka nje emison ne nje radi e cila eshte krah i luftes po lene bre se kerkah sjeni hiq ama hiq ndersa don lush gjergji u takojke me prifterinj shkije dhe thojke ne jemi dy kisha motraaaaaaaaaa nuk dueht te luftojm dhe ne fund duhet ta pranoj qe ka pas edhe te krishter qe kan luftu ama ata nuk e kan kete bindje qe keni ju te krishtert e sodit

  18. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar ebu_abdulaziz pėr postimin:

    bsdev (03-03-2017)

  19. #150
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    16-05-2010
    Postime
    192
    o duleziz vahabist je ti????

  20. #151
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    09-12-2008
    Postime
    146
    Citim Postuar mė parė nga RUDIGER Lexo Postimin
    o duleziz vahabist je ti????

    jo jam musliman...........si gjith muslimant shqiptar

  21. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar ebu_abdulaziz pėr postimin:

    bsdev (03-03-2017)

  22. #152
    . Maska e illyrian rex
    Anėtarėsuar
    11-10-2009
    Vendndodhja
    ne fronin tim
    Postime
    4,491
    Ose jeni komplet budall ose po e luni rolin e budalles. Po ju perseris edhe nje here. Une vet jam musliman dhe krejt familjen i kam musliman dhe i respektoj te gjithe muslimanet e ndershem. Nuk i respektoj ata 'shqiptar' qe po vishen dhe po sillen ne zemer te Europes sikur te ishin ne Azi apo ne Afrike. Nuk i respektoj ata shqiptare qe luftes qlirimtare i japin ngjyrime fetare.
    Qellimi i Serbise ka qene qe te propagandohet se ne Kosove po zhvillohet lufte fetare ne menyre qe te fitojne perkrahjen e te krishtereve, pra jeni ju ata qe po i ndiqni politikat e Serbise. As nuk po du me ju shit patriot e as mos tentoni te me shisni patriotizem, sepse as nuk ju njoh dhe as nuk me njihni dhe mund te flasim me vite te tera se cili eshte me patriot se tjetri.

    Po i perseris edhe nje here pyetjet.
    Pse vahabistet po detyrohen me uzurpu xhamia dhe perse vahabistet nuk integrohen ne BIK?
    Secili person ne Kosove e di se BIK dhe vahabistet nuk kane marrdhenie te mira, pra jane te ndara ne dy grupe. Cilit grup i perkisni?

    p.s.Mos e shperqendroni temen me magarlleqe te ndyshme duke u mundu qe ti devijoni pytjeve te drejtperdrejta siq ben ximi abedini, duke u mundu qe te me nxjerr edhe proserb.

    Ximi abedini te lutem mos i fut hundet ne kete teme sepse pyetjet jane vetem per shqiptaret e jo per racat afro-aziatike.

  23. #153
    Citim Postuar mė parė nga illyrian rex Lexo Postimin

    Po i perseris edhe nje here pyetjet.
    Pse vahabistet po detyrohen me uzurpu xhamia dhe perse vahabistet nuk integrohen ne BIK?
    Pse nuk shkon dhe i pyet vete eeee, apo ke frik se ta fusin ndonje "kundratank" ne prapanice
    Revolution 1848

  24. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar EuroStar1 pėr postimin:

    bsdev (03-03-2017)

  25. #154
    i/e regjistruar Maska e Disa
    Anėtarėsuar
    16-12-2009
    Postime
    2,304
    Citim Postuar mė parė nga illyrian rex Lexo Postimin
    Ose jeni komplet budall ose po e luni rolin e budalles. Po ju perseris edhe nje here. Une vet jam musliman dhe krejt familjen i kam musliman dhe i respektoj te gjithe muslimanet e ndershem. Nuk i respektoj ata 'shqiptar' qe po vishen dhe po sillen ne zemer te Europes sikur te ishin ne Azi apo ne Afrike. Nuk i respektoj ata shqiptare qe luftes qlirimtare i japin ngjyrime fetare.
    Qellimi i Serbise ka qene qe te propagandohet se ne Kosove po zhvillohet lufte fetare ne menyre qe te fitojne perkrahjen e te krishtereve, pra jeni ju ata qe po i ndiqni politikat e Serbise. As nuk po du me ju shit patriot e as mos tentoni te me shisni patriotizem, sepse as nuk ju njoh dhe as nuk me njihni dhe mund te flasim me vite te tera se cili eshte me patriot se tjetri.

    Po i perseris edhe nje here pyetjet.
    Pse vahabistet po detyrohen me uzurpu xhamia dhe perse vahabistet nuk integrohen ne BIK?
    Secili person ne Kosove e di se BIK dhe vahabistet nuk kane marrdhenie te mira, pra jane te ndara ne dy grupe. Cilit grup i perkisni?

    p.s.Mos e shperqendroni temen me magarlleqe te ndyshme duke u mundu qe ti devijoni pytjeve te drejtperdrejta siq ben ximi abedini, duke u mundu qe te me nxjerr edhe proserb.

    Ximi abedini te lutem mos i fut hundet ne kete teme sepse pyetjet jane vetem per shqiptaret e jo per racat afro-aziatike.

    O shqiptar apo lexon qe po te them,se Adem Jashari ,motojen e ka pas per fe dhe atdhe.
    Kushe te tha ty bre vella,qe "vehabistet " po dojne ti uzurpojn xhamiat??!!!,o vella a je ka kuptone ti qe vehabista ne Kosove nuk ka.
    Por ti kete qe po mbane mjekrra i ke ngaterruar dhe thua se keta jan vehabsit terorist,arabe etj.
    O vella une pse e mbaje nje mjekerr dhe i shkurtoje pantollonat sdo te thote se jam arap,sepse feja nuk eshte as e arapit as e turkut,as e shqiptarit,por eshte e te gjithe atyre qe dojne ta pranojne kete fe.
    Keta "vehabistat" qe pi quai ti dhe shumica ketu,keta nuk kan pse te integrohen ne BIK,sepse kete tash me jan te integruar,keta nuk jan sekt tjeter,keta jan musliman qyshe jem edhe krejt Kosova,vetem se keta dojne ti praktikojne urdherat e Muhamedit a,s.
    Ne nuk i perkasim as nje fraksioni,dhe ne Kosove nuk ka fraksione,por ne jemi Musliman siq duhet te jemi.

    Me t'mira
    1000 zogj pula,kunder nje LUANI.

  26. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Disa pėr postimin:

    bsdev (03-03-2017)

  27. #155
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    09-12-2008
    Postime
    146
    shum fjal me vend ke fol Disa

    ndersa nese disa musliman nuk e deshirojn kete udheheqes se BIK-ut nuk do te thot qe nuk jan musliman sikur disa pushtetar qe jan ne pushtet dhe ata nuk e udheheqin mire dhe qohet nje grup thot duhet te largohen keta a do te thot qe keta nuk jan shqipatr

  28. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar ebu_abdulaziz pėr postimin:

    bsdev (03-03-2017)

  29. #156
    i/e regjistruar Maska e Bardhi
    Anėtarėsuar
    06-09-2002
    Postime
    708
    Nese fitohet diqka me dhune, kete do ta kishte arritur Hitleri.
    Eshte e pa besueshme, se ndonje grup njerezish apo organizata, te jene me te forta dhe me te frigeshme se qe ishte Perbindeshi i Evropes Hitleri. Qka arriti. Populli thone faqen e zeze. Shkaterroj vendin e vete, mbyti banoret e vete dhe miliona njerez te tjere te pa fajshem, dhe ne fund i ra kokes plumb.
    Kete e arriti djalli.
    Kaq mund te arrijne edhe qdo kush se pretendon, te beje diqka me dhune dhe trishtim.
    Shqiptaret jane te veqant. Kane vuajtur shume neper shekuj. Zoti mos ja dhashte ndoje bire te vetin ( djal shqiptar) qe do beje terrorizem ndaj shqiptareve.
    Nese ka te till, atehere le ta dijne se shqiptaret nuk i falin. I shtijne per se gjalli ne dhe, e pastaj allahi i djeg ne ulje te djegme ne gjehnem(ferr). Ikni nga terrorizmi. Me asnje pare apo privilegj nuk ja vlene ta marresh kete denim.
    JU NJE HAP - PUNA DY...

  30. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Bardhi pėr postimin:

    bsdev (03-03-2017)

  31. #157
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    03-10-2009
    Vendndodhja
    larg
    Postime
    1,011
    nuk duhet me i arrestu por duhet me ju hy rafall............................................ .......

  32. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar MARGUS pėr postimin:

    bsdev (03-03-2017)

  33. #158
    i/e regjistruar Maska e extreme
    Anėtarėsuar
    29-04-2005
    Postime
    1,272
    Citim Postuar mė parė nga Disa Lexo Postimin
    O vella "vehabistat" nuk egzistojne,as ne Kosove dhe askun ne bote,por ju i keni ngaterru kete qe mbajne mjekrra,ju i quani "vehabista" po keta ne te vertet nuk jan " vehabista" keta jan njerez qe i praktikojne urdherat e profetit Muhamed.a.s.
    Muslimanet kan luftuare,ne Kosove,dhe pasi qe ju krejt muslimaneve po na quani vehabista,atehere edhe keta kan luftuar apo?sepse keta jan Musliman.
    Nese ju thuani per neve muslimanve jeni "vehabsita"terorista etj,atehere ju po i thuani edhe Komandatit Legjendar Adem Jashari,Zahir Pajazit.sepse edhe keta kan qen musliman,dhe kan vdeke duke agjeruar Ramazanin!.

    Jo askushe nuk po mondohet me dal ma patriot se ti,sepse patriotizemi nuk matet vetem me fjale por edhe me vepra!
    Une edhe pse e qes,fen para kombite,qe kam shum arsye pse e qes,prap une jam i gatshume ma shum se ju "patriotat " te kontriboje,dhe ja 100 her me shum se ti e dua kete vende,dhe krenohem qe jam shqiptar!
    hmmm Po al-kaida a egziston ??! nese vahabizmi nuk egziston qka jon al-kaida ?? nese vahabismi nuk egziston ateher po i bie qe Islami i vertet osht ajo qka al-kaida predikon , e nese ky eshte Islami i vertet ateher shqiptart nuk jan musliman , tu e perfshi edhe Adem Jasharin !
    We are all Aliens

  34. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar extreme pėr postimin:

    bsdev (03-03-2017)

  35. #159
    i/e regjistruar Maska e drenicaku
    Anėtarėsuar
    06-05-2003
    Postime
    3,263
    Citim Postuar mė parė nga abdulazizi Lexo Postimin
    jo jam musliman...........si gjith muslimant shqiptar
    Ku shkrun more qe shqiptaret jan musliman,ik more se nuk koke kerkun hiq,po qfar hamam musliman shqiptaret bre.'
    Feja e shqiptarit a e din kush eshte nese e din mire nese jo ta them nje tjeter her.
    Shqiptaret me se paku kan te bejn me fen islame,tjeter gje eshte qe turku me dru jau ka imponu.
    Ku shkel turku nuk mbin bar(nje thenje e lasht e kombit ton)

  36. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar drenicaku pėr postimin:

    bsdev (03-03-2017)

  37. #160
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    19-06-2008
    Postime
    684
    Citim Postuar mė parė nga extreme Lexo Postimin
    hmmm Po al-kaida a egziston ??! nese vahabizmi nuk egziston qka jon al-kaida ?? nese vahabismi nuk egziston ateher po i bie qe Islami i vertet osht ajo qka al-kaida predikon , e nese ky eshte Islami i vertet ateher shqiptart nuk jan musliman , tu e perfshi edhe Adem Jasharin !
    Al-kaida ? Eshte rezultat i nje padrejtesie.

    Cfar ishte UēK-ėja ?

    ..Baskėt ?

    ...Organizata IRA katolike, Nese jo revoltim kundėr padrejtėsive ndaj superfuqive ?????

Faqja 8 prej 16 FillimFillim ... 678910 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •