Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 6
  1. #1
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    31-08-2009
    Postime
    10

    Si të humbni peshën e fituar në shtatzani

    Jam 25 vjeqare dhe kam nje femij 11 muajsh, nuk e kam ne gji mudohem te mbaj diet pa rcet po nuk muj ti humbi kg qe kam fitu ne shtatzani peshoj 85 kg, para se ti isha shtatzen peshoja 67 kg, nese keni ndojne rect dietale ju lutem shkruani spese tashi po afrohet vera dhe nuk kam vullnet as jasht te dal e lere te shkoj ne pushime.

  2. #2
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anëtarësuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    Pse nuk ke vullnet per te dale?
    Qendrimi 24 ore ne shtepi me femijen do te stresoje me shume. Dil sa me shume shetitje me femijen me karroce. Ec te pakten nje ore ne dite. Ka per te ndihmuar te biesh ne peshe dhe te ndjehesh me e qete vet si person. Nuk eshte e lehte te jesh nene e nje foshnje. E kam provuar vet dy here. Femija im i vogel eshte 17 muajsh. Vetem me diete eshte e veshtire ti ulesh kilet e teperta qe ke brenda nje kohe te shkurter.
    Pushimet ne fakt me shume te shendoshin se te dobesojne.

  3. #3
    cherry blossom girl
    Anëtarësuar
    14-05-2010
    Postime
    6,095
    sport sport dhe vetem sport, nese nuk ke mundesi te dalesh jashte beje ne shtepi..ve muzik dhe kerce sa te kesh fuqi zvogelo porcionet e ushqimit dhe ha sa me shume fruta dhe perime!!
    dhe nje gje tjeter... s eshte e vertete qe kur je shtatzene duhet te hash per 2 veta
    ti ke shtuar 18 kile!!jane shume, maksimumi duhet te jete 10-12 kg

  4. #4
    Administratore Maska e Fiori
    Anëtarësuar
    27-03-2002
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    3,016
    Më e lehtë e thëna se e bëra!

    Këshillave të mësipërme do ju shtoja se gjithashtu ushqimi me gji i fëmijës ndihmon

    Po ashtu në përgjithsi regjimi si për ty dhe për fëmijën ndihmon jo vetëm me peshën por dhe me shëndetin e trupit. Krijo aktivitet për veten gjatë ditës duke përmbledhur gjëra që të sjellin kënaqsi dhe mundohu ti bësh me orar. Shiko të hash çdo dy tre ore, por me racione. Ha fruta, pi uje në vënd të ndonjë çokollate apo lëngu që mund të të shkojë mëndja. Zgjidh ushqime të pjekura jo të skuqura, dhe kuptohet pak fiskulturë ndihmon gjithmonë.

    Pastaj nganjëherë duhet dhe të pranosh faktin se trupi nuk është më i njëjti dhe disa pounds do ngelen si për kujtim

  5. #5
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    04-04-2006
    Vendndodhja
    Tirone
    Postime
    8,398
    Citim Postuar më parë nga binnni Lexo Postimin
    Jam 25 vjeqare dhe kam nje femij 11 muajsh, nuk e kam ne gji mudohem te mbaj diet pa rcet po nuk muj ti humbi kg qe kam fitu ne shtatzani peshoj 85 kg, para se ti isha shtatzen peshoja 67 kg, nese keni ndojne rect dietale ju lutem shkruani spese tashi po afrohet vera dhe nuk kam vullnet as jasht te dal e lere te shkoj ne pushime.
    Lol, menyra me e mire per te humbur kalori pa shume sforcim eshte sexi.
    bej sa me shume dhe do shikosh rezultatet
    Unë jam njeri i thjeshtë.
    Kënaqem me pak.
    Më mjafton më e mira.

  6. #6
    tHeKtHi MaMa :P
    Anëtarësuar
    24-11-2008
    Vendndodhja
    new york
    Postime
    1,708
    fitnes vetem ska zgjedhje tjeter dietat me ushqim si preferoi
    if love is the answer, could you rephrase the question?

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •