Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 6 prej 6
 1. #1
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  31-08-2009
  Postime
  10
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Si t humbni peshn e fituar n shtatzani

  Jam 25 vjeqare dhe kam nje femij 11 muajsh, nuk e kam ne gji mudohem te mbaj diet pa rcet po nuk muj ti humbi kg qe kam fitu ne shtatzani peshoj 85 kg, para se ti isha shtatzen peshoja 67 kg, nese keni ndojne rect dietale ju lutem shkruani spese tashi po afrohet vera dhe nuk kam vullnet as jasht te dal e lere te shkoj ne pushime.

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e mia@
  Antarsuar
  11-01-2008
  Vendndodhja
  Twilight Zone...
  Postime
  10,823
  Faleminderit
  138
  243 falenderime n 198 postime
  Pse nuk ke vullnet per te dale?
  Qendrimi 24 ore ne shtepi me femijen do te stresoje me shume. Dil sa me shume shetitje me femijen me karroce. Ec te pakten nje ore ne dite. Ka per te ndihmuar te biesh ne peshe dhe te ndjehesh me e qete vet si person. Nuk eshte e lehte te jesh nene e nje foshnje. E kam provuar vet dy here. Femija im i vogel eshte 17 muajsh. Vetem me diete eshte e veshtire ti ulesh kilet e teperta qe ke brenda nje kohe te shkurter.
  Pushimet ne fakt me shume te shendoshin se te dobesojne.

 3. #3
  cherry blossom girl
  Antarsuar
  14-05-2010
  Postime
  6,112
  Faleminderit
  55
  245 falenderime n 202 postime
  sport sport dhe vetem sport, nese nuk ke mundesi te dalesh jashte beje ne shtepi..ve muzik dhe kerce sa te kesh fuqi zvogelo porcionet e ushqimit dhe ha sa me shume fruta dhe perime!!
  dhe nje gje tjeter... s eshte e vertete qe kur je shtatzene duhet te hash per 2 veta
  ti ke shtuar 18 kile!!jane shume, maksimumi duhet te jete 10-12 kg

 4. #4
  Administratore Maska e Fiori
  Antarsuar
  27-03-2002
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  3,012
  Faleminderit
  2
  113 falenderime n 103 postime
  M e leht e thna se e bra!

  Kshillave t msiprme do ju shtoja se gjithashtu ushqimi me gji i fmijs ndihmon

  Po ashtu n prgjithsi regjimi si pr ty dhe pr fmijn ndihmon jo vetm me peshn por dhe me shndetin e trupit. Krijo aktivitet pr veten gjat dits duke prmbledhur gjra q t sjellin knaqsi dhe mundohu ti bsh me orar. Shiko t hash do dy tre ore, por me racione. Ha fruta, pi uje n vnd t ndonj okollate apo lngu q mund t t shkoj mndja. Zgjidh ushqime t pjekura jo t skuqura, dhe kuptohet pak fiskultur ndihmon gjithmon.

  Pastaj nganjher duhet dhe t pranosh faktin se trupi nuk sht m i njjti dhe disa pounds do ngelen si pr kujtim

 5. #5
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  04-04-2006
  Vendndodhja
  Tirone
  Postime
  8,460
  Faleminderit
  295
  123 falenderime n 103 postime
  Citim Postuar m par nga binnni Lexo Postimin
  Jam 25 vjeqare dhe kam nje femij 11 muajsh, nuk e kam ne gji mudohem te mbaj diet pa rcet po nuk muj ti humbi kg qe kam fitu ne shtatzani peshoj 85 kg, para se ti isha shtatzen peshoja 67 kg, nese keni ndojne rect dietale ju lutem shkruani spese tashi po afrohet vera dhe nuk kam vullnet as jasht te dal e lere te shkoj ne pushime.
  Lol, menyra me e mire per te humbur kalori pa shume sforcim eshte sexi.
  bej sa me shume dhe do shikosh rezultatet
  Un jam njeri i thjesht.
  Knaqem me pak.
  M mjafton m e mira.

 6. #6
  tHeKtHi MaMa :P
  Antarsuar
  24-11-2008
  Vendndodhja
  new york
  Mosha
  40
  Postime
  1,722
  Faleminderit
  1
  2 falenderime n 2 postime
  fitnes vetem ska zgjedhje tjeter dietat me ushqim si preferoi
  if love is the answer, could you rephrase the question?

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •