Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 6 prej 6
    i/e regjistruar
    Antarsuar
    31-08-2009
    Postime
    10
    Faleminderit
    0
    0 falenderime n 0 postime

Si t humbni peshn e fituar n shtatzani

Jam 25 vjeqare dhe kam nje femij 11 muajsh, nuk e kam ne gji mudohem te mbaj diet pa rcet po nuk muj ti humbi kg qe kam fitu ne shtatzani peshoj 85 kg, para se ti isha shtatzen peshoja 67 kg, nese keni ndojne rect dietale ju lutem shkruani spese tashi po afrohet vera dhe nuk kam vullnet as jasht te dal e lere te shkoj ne pushime.

i/e regjistruar
    Antarsuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,077
    Faleminderit
    99
    127 falenderime n 102 postime
    Pse nuk ke vullnet per te dale?
    Qendrimi 24 ore ne shtepi me femijen do te stresoje me shume. Dil sa me shume shetitje me femijen me karroce. Ec te pakten nje ore ne dite. Ka per te ndihmuar te biesh ne peshe dhe te ndjehesh me e qete vet si person. Nuk eshte e lehte te jesh nene e nje foshnje. E kam provuar vet dy here. Femija im i vogel eshte 17 muajsh. Vetem me diete eshte e veshtire ti ulesh kilet e teperta qe ke brenda nje kohe te shkurter.
    Pushimet ne fakt me shume te shendoshin se te dobesojne.

cherry blossom girl
    Antarsuar
    14-05-2010
    Postime
    5,469
    Faleminderit
    57
    199 falenderime n 160 postime
    sport sport dhe vetem sport, nese nuk ke mundesi te dalesh jashte beje ne shtepi..ve muzik dhe kerce sa te kesh fuqi zvogelo porcionet e ushqimit dhe ha sa me shume fruta dhe perime!!
    dhe nje gje tjeter... s eshte e vertete qe kur je shtatzene duhet te hash per 2 veta
    ti ke shtuar 18 kile!!jane shume, maksimumi duhet te jete 10-12 kg

Administratore Maska e Fiori
    Antarsuar
    27-03-2002
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    3,017
    Faleminderit
    2
    14 falenderime n 10 postime
    M e leht e thna se e bra!

Kshillave t msiprme do ju shtoja se gjithashtu ushqimi me gji i fmijs ndihmon

Po ashtu n prgjithsi regjimi si pr ty dhe pr fmijn ndihmon jo vetm me peshn por dhe me shndetin e trupit. Krijo aktivitet pr veten gjat dits duke prmbledhur gjra q t sjellin knaqsi dhe mundohu ti bsh me orar. Shiko t hash do dy tre ore, por me racione. Ha fruta, pi uje n vnd t ndonj okollate apo lngu q mund t t shkoj mndja. Zgjidh ushqime t pjekura jo t skuqura, dhe kuptohet pak fiskultur ndihmon gjithmon.

Pastaj nganjher duhet dhe t pranosh faktin se trupi nuk sht m i njjti dhe disa pounds do ngelen si pr kujtim

i/e regjistruar
    Antarsuar
    04-04-2006
    Vendndodhja
    Tirone
    Postime
    7,289
    Faleminderit
    28
    10 falenderime n 9 postime
    Citim Postuar m par nga binnni Lexo Postimin
    Jam 25 vjeqare dhe kam nje femij 11 muajsh, nuk e kam ne gji mudohem te mbaj diet pa rcet po nuk muj ti humbi kg qe kam fitu ne shtatzani peshoj 85 kg, para se ti isha shtatzen peshoja 67 kg, nese keni ndojne rect dietale ju lutem shkruani spese tashi po afrohet vera dhe nuk kam vullnet as jasht te dal e lere te shkoj ne pushime.
    Lol, menyra me e mire per te humbur kalori pa shume sforcim eshte sexi.
    bej sa me shume dhe do shikosh rezultatet
    M mungojn ata q nuk mund t jen me mua e jo ata q zgjodhn t mos jen me mua.

tHeKtHi MaMa :P Maska e prishtinase
    Antarsuar
    24-11-2008
    Vendndodhja
    new york
    Mosha
    36
    Postime
    1,713
    Faleminderit
    1
    Falenderuar 1 her n 1 postim
    fitnes vetem ska zgjedhje tjeter dietat me ushqim si preferoi
    if love is the answer, could you rephrase the question?

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

• Ju nuk mund t hapni tema t reja.
  • Ju nuk mund t postoni n tema.
  • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
  • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
  •