Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 2
  1. #1
    i/e regjistruar Maska e Solomoni
    Anëtarësuar
    18-10-2008
    Postime
    134

    Question Pyetje për provimet e Maturës - më ndihmoni ju lutem!

    Ne lidhje me provimet e matures kam nja dy pyetje qe do te doja te mirja pergjigje te sakta nga ata qe kane pervoje ose te pakten dine dicka ne lidhje me to.

    A lejohet qe ne tezen e letersise aty ku eshte shkruar fragmenti te besh nenvizime (si ne forme shenimesh orientuese), apo kjo eshte plotesisht e ndaluar?

    A lejohet qe ne rast se ke rrethuar nje alternative me stilolaps, por kohe me pas pendohesh per zgjedhjen tende dhe do te zgjedhesh nje te re ta fshish ate ose te thuash ne ane: pergjigjja ime perfundimtare eshte alternativa A (e zeme), nderkohe qe une kisha qarkuar C (e zeme)?

    A ka faqe bosh (dmth si flete te papastra) ku ti te formulosh sakte pergjigjen tende, apo kjo lejohet vetem ne provimin e matematikes).

    A ka shume vend per te dhene pergjigjen apo eshte vec nje deri dy vija - rreshta?

    Po per esene sa rreshta jane gjithsej? Sa kohe mendoni se te ha per ta shkruar ate?

    A lejohet te shkosh ne banje per nevoja personale?

    Po ne rast se ka nje fjale qe ti nuk ia merr vesh kuptimin cduhet bere?

    A eshte e mjaftueshme koha?

  2. #2
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anëtarësuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    Mos u mundo shume, se per te gjitha pyetjet e tua do pergjigjen mesuesit qe do jene te caktuar per provimin. E kane per detyre t'ju sqarojne, dhe pergjigjen pyetjeve tuaja.
    Ti vrite mendjen per te mesuar dhe jo per keto vogelsirat.
    Suksese!

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •