Close
Faqja 15 prej 16 FillimFillim ... 513141516 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 281 deri 300 prej 313
 1. #281
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Anėtarėsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,892
  Faleminderit
  59
  119 falenderime nė 109 postime
  ku ndodhet sot ky xhemshiti?
  a eshte marre ne pyetje ky uck-ash hotelesh..?

 2. #282
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Anėtarėsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  212 falenderime nė 206 postime
  Me Partinė e Milosheviqit kishte edhe ndonjė shqiptar

  Publikuar: Sot, mė 26 maj 2011

  Prishtinė 26 maj – Nė Gjykatėn Supreme tė mėrkurėn ka vazhduar seanca gjyqėsore kundėr Gecit, Aliajt dhe tre tė akuzuarve tė tjerė, me ē’rast ėshtė marrė nė pyetje dėshmitari “N” nga avokatėt e tė pandehurve.
  Nė pjesėn e parė dėshmitari ėshtė marrė nė pyetje nga Mahmut Halimi, avokat i Sabit Gecit, i cili e ka ballafaquar atė me deklaratat e dhėna mė 2010 dhe ato qė i ka dhėnė tė hėnėn, kur ėshtė marrė nė pyetje nga prokurori publik, Maurizio Salustra.
  Sė pari avokati Halimi e ka pyetur atė pėr emrin e liderit tė SPS-it, dhe nė rrethin ku jetonte dėshmitari gjatė luftės dhe para saj nėse kishte SPS tė tjerė pėrveē tij, ndėrsa ai ėshtė pėrgjigjur se lideri i SPS-it ka qenė Slobodan Milosheviq, ndėrsa aty ku jetonte ai kanė qenė edhe nja 4 a 5 shqiptarė qė ishin anėtarė tė asaj partie.
  “Nė partinė SPS pozitė nuk kam pasur, unė kam qenė punėtor dhe shofer e s’kam pasur far pozite aty”, ka thėnė dėshmitari “N”.
  Ai gjithashtu ka deklaruar se ka jetuar me qira nė njė lagje tė Istogut, tė quajtur Lug, dhe se atij fabrika ku punonte ia kishte ndarė njė parcelė dhe se kishte dashur ta paguante atė, por kishte filluar lufta dhe nuk e kishte paguar fare. Gjithashtu avokati e ka pyetur pėr qėndrimin e tij nė atė lagje, nė tė cilėn kishin jetuar vetėm serbėt, dhe se nė atė kohė nė atė lagje kishte pasur ushtarė serbė, derisa nė tė njėjtėn kohė shqiptarėt po ndiqeshin dhe shtėpitė e tyre po digjeshin. Dėshmitari “N” ka deklaruar se jetonte aty dhe se pastaj nė atė lagje kishte shkuar ushtria serbe dhe se kishte hyrė nė shtėpitė private tė serbėve qė jetonin aty, dhe aty kishte banuar dėshmitari “N” me familjen e tij, dhe se serbėt kishin qenė pranė nėpėr shtėpitė e tyre. Ai gjithashtu ka thėnė se ēdo ushtari tė ardhur nė Lug i ishte lėshuar nga njė dhomė pėr banim nga serbėt, por nė shtėpinė e tij nuk kishte banuar asnjė ushtar serb. Dhe sipas tij, pas ardhjes sė ushtrisė serbe dhe forcave tė Arkanit dhe tė Sheshelit, familja e tij ishte frikėsuar dhe kishte vendosur tė largohej nga aty dhe, sipas tij, kjo ishte arsyeja qė ata ishin larguar nga Lugu.
  “Unė isha me familje duke banuar nė njė shtėpi tė njė serbi dhe familja ime u frikėsuan dhe mė thanė se nuk donin tė rrini mė aty dhe vendosėm tė largoheshim prej aty. Unė isha i vetėm nė mesin e serbėve, por nė familjen time nuk banonte asnjė ushtar serb. Nga aty jam larguar natėn pa lejen e askujt dhe pa mė parė askush. Nuk takuam forca serbe, sepse u shmangėm nė njė korridor ku nuk ishin ata”, ka thėnė “N”.
  Dėshmitari “N” gjithashtu ka pranuar se ka punuar nė fabrikė derisa ka filluar lufta. Dhe pastaj avokati e ka pyetur nėse kishte pasur leje pėr ta mbajtur njė revole dhe njė pushkė, tė cilat dėshmitari i ka pohuar, ndėrsa ai ka mohuar tė kishte pasur ndonjė radiolidhje.
  “E kam pasur lejen pėr njė revole dhe njė pushkė gjuetie, e tė tjerat veē nėse m’i keni dhėnė ju”, ėshtė pėrgjigjur dėshmitari “N”.
  Ndėrsa nė pyetjen e avokatit Halimi nėse ka luajtur ndonjė lojė me tė tjerėt qė i kishte nė dhomė, sa kanė qenė tė mbyllur nė kampin e Cahanit, ai ėshtė pėrgjigjur se aty kanė qenė nė burg dhe se atje nuk kishte asgjė e as lojėra. Ndėrsa avokati e ka ballafaquar me deklaratėn qė e kishte dhėnė mė 10 dhe 16 mars, me ē’rast atėherė dėshmitari kishte thėnė se, sipas tij, zakonisht tė burgosurit luanin njė lojė tė quajtur “cic mic”, dhe se ndanin me njėri-tjetrin pėrvojat e tyre jetėsore. Pas kėtij ballafaqimi, dėshmitari e ka pranuar se e kanė luajtur atė lojė, porse atė e kanė bėrė fshehtas dhe pa i treguar askujt.
  Ndėrsa avokati e ka pyetur nėse e kishte parė Gecin duke e rrahur dėshmitarin tjetėr Imer Imeri, ngase mė herėt kishte thėnė se e kishte parė duke e rrahur, por ai e ka mohuar atė deklaratė dhe ka thėnė se e ka parė Gecin duke iu kėrcėnuar me fjalė dhe duke e shtyrė me duar e jo duke i rėnė atij.
  Ndėrkaq, nė pjesėn e dytė tė seancės dėshmitari “N ” ka vazhduar dhėnien e dėshmisė sė tij, i cili vazhdoi tė merrej nė pyetje nga mbrojtėsit e Sabit Gecit, nė pyetjet e tė cilėve ėshtė pėrgjigjur duke thėnė se Jonuz Jonuzin e njihte, ngase ai pas luftės ka qenė kryetar i Kuvendit Komunal tė Istogut. Ai ka deklaruar se e njihte edhe Fadil Feratin, ngase ai ka qenė kryetar i LDK-sė nė Istog.
  “Edhe dr. Marisha Peroviqin e njoh, ngase ai mė 1999 ka qenė kryetar i Komunės, i cili me profesion ka qenė mjek. Unė kam qenė figurė e vogėl qė tė njihesha me tė, meqė ka pasur figura mė tė mėdha se unė”, ka thėnė dėshmitari “N”.
  Ai gjithashtu e ka rikonfirmuar pyetjen nėse kishte marrė njė parcelė prej gjashtė arėsh tokė nga pushteti i atėhershėm serb, duke shtuar se ajo parcelė atij i ishte vulosur edhe nga Kėshilli Ekzekutiv.
  Ky dėshmitar ėshtė ballafaquar me deklarata kundėrthėnėse edhe gjatė marrjes nė pyetje rreth keqtrajtimeve pėr tė cilat ai ka dhėnė disa shifra tė ndryshme. Edhe mbrojtja e Gecit, sikurse edhe tė gjithė mbrojtėsit e tjerė gjatė kėsaj seance e kanė ballafaquar me deklaratat e tij tė dhėna mė herėt, me ato tė dhėna gjatė shqyrtimit kryesor, duke kėrkuar njėherėsh ta dinė tė vėrtetėn.
  “Mė kujtohet se jam rrahur tri herė nė Cahan, e herėt e tjera qė jam rrahur mė pak nuk po i pėrmendi, por ato tri herė qė mė kanė lėnė pasoja”, ka thėnė dėshmitari. Por ai ka qenė kontradiktor edhe me deklaratat qė kishte dhėnė mė herėt, me ē’rast diku kishte thėnė se e ka parė Gecin duke iu kėrcėnuar Imer Imerit, diku duke e shtyrė, e diku duke e rrahur.
  Ndėrsa edhe pse Imer Imeri dhe dėshmitari “M” mė herėt kanė deklaruar se Riza Aliaj, apo siē njihet “Komandant Hoxha”, i kishte rrahur, nė pyetjen e Gėzim Kollēakut, avokati i Aliajt, se nėse e kishte rrahur “Hoxha” ndokėnd nė kampin e Cahanit, ai ka deklaruar se ai nuk e ka rrahur askėnd.
  Ndėrsa dėshmitari “N” nuk e ka pranuar nėse ka qenė i mobilizuar nė forcat serbe gjatė asaj periudhe pėr tė cilėn dėshmon nė kėtė proces gjyqėsor dėshmitari “M”.
  Ai kishte njė deklaratė tė kundėrt edhe pėrballė dėshmitarėve tė tjerė nė pyetjen se ēfarė uniforme ka bartur Geci, me ē’rast ky dėshmitar ka thėnė se ka pasur uniformė me emblemė tė UĒK-sė, ndėrsa qė tė gjithė dėshmitarėt e tjerė kanė thėnė se ka pasur uniformė tė Policisė Ushtarake tė UĒK-sė. Ai e pranoi se nė Prizren i ka thėnė njė ish -ushtari tė UĒK-sė, qė ata bėnin fytyrėn operacion plastik, ngase, sipas tij, ata e dinin se ēfarė kishin bėrė. I njėjti mė pas u pėrgjigj edhe nė pyetjet e Sabit Gecit rreth udhėtimit tė tij nga Mali i Zi pėr nė Shqipėri dhe transportimit tė tij deri nė Shkodėr, Durrės, Krumė ku disa herė deklaratat rreth kėtij udhėtimi kanė qenė konfuze rreth intervaleve kohore, me theks tė veēantė dėshmitari ka thėnė se Xhavit Haliti me njė vajzė dhe njė shofer e kanė ēuar atė.
  “Xhavit Halitin nuk do ta harroj kurrė qė ma ka pas futur revolen nė fyt", ka thėnė dėshmitari “N”.
  Dėshmitarin e kanė marrė nė pyetje edhe mbrojtėsit e tre tė akuzuarve, Haki Hajdari, Shaban Hoti dhe Sali Rexhepi, tė cilėve ai nuk u ka dhėnė pėrgjigje konkrete e as direkte rreth keqtrajtimeve pėr tė cilat ka folur ky dėshmitar. Pėr tė akuzuarin Rexhepi dėshmitari ka thėnė se ndonėse ka qenė i pėrfshirė nė rrahjen e tij, sipas tij, ai prapėseprapė ka qenė njeri mė i mirė dhe mė stabil.
  “Rexhepi edhe para luftės ėshtė njohur si mėsues i mirė, i besueshėm dhe ka pasur shumė respekt”, ka thėnė dėshmitari “N”.

 3. #283
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-12-2009
  Postime
  1,600
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  ky xheladin batalli ka qene nje bashkpuntor i agron sylejmanit!
  ka qene nje puntor i azem syles dhe sabit gecit!

  lufta brenda lloit po i tregon rezultatet e veta!
  pasi krimet kane filluar te zbulohen dhe per ti zhdukur deshmite shiku vret puntoret e vet!


  Qėllohet pėr vdekje Xheladin Geci nga Llausha
  Publikuar: E marte 31 Maj 2011

  Xheladin Geci nga Llausha ėshtė qėlluar pėr vdekje tė hėnėn nė mbrėmje, nė derėn e shtėpisė sė tij, nė Fushė-Kosovė. Policia e Kosovės, e cila e ka konfirmuar rastin, nuk ka dhėnė detaje pėr motivet e vrasjes, ndėrsa ka thėnė se ėshtė duke hetuar disa pista tė dyshimta rreth kėsaj vrasjeje. Sipas versionit zyrtarė tė Policisė, vrasja ka ndodhur tė hėnėn, rreth orės 23:20, ndėrsa nė momentin e arritjes nė vendin e ngjarjes kishin hasur njė trupin e pajetė tė viktimės, vdekjen e tė cilit e ka konstatuar mjeku kujdestar.

  Mirėpo, pėrkundėr faktit se Policia nuk ka dhėnė detaje rreth motiveve tė vrasjes, familjarėt e viktimės kanė rrėfyer pėr disa probleme qė viktima i kishte pasur ditėve tė fundit. Nazifja, bashkėshortja e Gecit, tregon se burri i saj e kishte pasur njė problem me dikė, tė cilit ajo nuk ia di identitetin, e as emrin. “Unė kam qenė nė Francė dhe tė shtunėn ai mė ka thirrur, e unė atė ditė kam ardhur nė Kosovė”, rrėfen Nazifja. Ajo tregon se si burri i saj e kishte marrė tė shtunėn nga Aeroporti, nga ku mė pas kishin darkuar nė njė restorant tė Prishtinės. “Tė shtunėn apo tė dielėn mė ka thėnė se e ka njė problem me dikė, por mė ka thėnė se nuk do tė mė tregojė, pasi atė problem do ta zgjidhte vetė, pa mė treguar mua. Nuk ėshtė ky problem pėr ty, mė ka thėnė shkurt”, thotė Nazifja.

  Nazifja rrėfen edhe pėr telefonatėn e fundit qė e kishte pasur me burrin e saj. E kam thirrur edhe rreth orės 10:40. Mė ėshtė pėrgjigjur me njė zė tė shterur, sikur ta kishte pasur dikė me revole nė qafė, e mė ka thėnė me zė tė shurdhėr, erdha”, rrėfen ajo. Pas kėsaj telefonate, Nazifja e kishte dėgjuar makinėn e burrit tė saj qė futej nė oborr, ndėrsa pasi kishte shkuar t’ia hapte derėn, kishte dėgjuar dhjetėra tė shtėna nga arma e zjarrit. “Kam qenė nė shtėpi ulur, i kam parė dritat dhe kam vrapuar t’ia hap derėn, kur kanė ushtuar krismat. Kam menduar qė ai vetė ėshtė duke gjuajtur, e jam kthyer brenda”, thotė Nazifja. Ajo rrėfen se si pas pak minutash kishte dalė tė shohė nė oborr, ndėrsa fillimisht nuk e kishte vėrejtur burrin e saj tė vrarė afėr makinės.

  “Kam dalė sėrish jashtė dhe e kam kėrkuar rreth oborrit. Nė atė kohė kanė ardhur disa djem dhe kanė pyetur se a ėshtė Daja Xhelė. Kur jam afruar te vetura, i ka ardhur era barut prej veturės dhe tek atėherė ia kam parė kėmbėt”, rrėfen ndėr tė tjera Nazifja pėr "Kosova Sot". Ajo ėshtė e bindur se vrasėsit e burrit tė saj kishin ardhur sė bashku me tė me makinė. /Kosova Sot/

 4. #284
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-12-2009
  Postime
  1,600
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  llap cka u ba kjo lufte brenda lloit!
  'luftetaret' po vriten ne mes veti!

  ky ka qene nje puntor i azem syles!
  i ka sherbyr azem syles deri ne momentet e vrasjes!  Jetmir Idrizi)
  Ekzekutohet Geci

  Xheladin Geci ėshtė ekzekutuar nė oborrin e shtėpisė. Mbi trupin e tij janė shkrepur 36 plumba. Motivet e kėsaj vrasjeje ende nuk dihen. Ish-pjesėtari i UĒK’sė nė vitin 2000 ishte dėnuar me tre vjet burg pėr haraē.
  Nga Arlinda Musliu mė 01 qershor 2011 nė ora 08:32

  Xheladin Geci ėshtė ekzekutuar me 36 plumba nė oborrin e shtėpisė sė tij, nė fshatin Uglar tė Fushė-Kosovės.

  Vrasja ka ndodhur rreth mesnatės, ndėrmjet tė dielės e tė hėnės dhe sipas familjarėve, vrasėsit kanė shkuar aty me njė veturė tė tipit Jeep, ngjyrė tė zezė.

  Geci, dikur pjesėtar i Ushtrisė Ēlirimtare tė Kosovės (UĒK), mendohet se ėshtė qėlluar nga dy apo tre persona, tė cilėt mė pas janė larguar me shpejtėsi.

  Sipas policisė, viktima, 52 vjeēar, i martuar dhe baba i njė djali, ka ndėrruar jetė menjėherė nė vendin e ngjarjes, ndėrkohė qė personi i prezantuar si gjyshi i tė ndjerit, thotė pėr Express se nipi i ėshtė vrarė nė oborrin e shtėpisė.

  “Ka dalė me ble bukė... Ka ardhė njė xhip i zi me dy-tre persona brenda. Kanė gjuajt nė nipin tem dhe me 36 plumba ėshtė vrarė”, thotė plaku, i cili megjithatė, nuk pranon tė tregojė emrin.

  Familja Geci thotė tė mos ketė ide se kush mund ta ketė kryer kėtė krim, apo se cili ėshtė motivi prapa kėsaj vrasjeje.

  Ata tregojnė se nuk kanė asnjė tė dhėnė nėse i ndjeri ka pasur mosmarrėveshje mė parė mė dikė, pėrveē qė tregojnė se gjatė luftės ka qenė pjesėmarrės nė Betejėn e Koshares.

  Ndėrkohė, sipas tė dhėnave tė arkivave tė medieve tė Kosovės, del se Geci, para dhjetė vjetėsh, ka qenė i dėnuar me tre vjet burg.

  Nė vitin 2000, i ndjeri sė bashku me Sabit Gecin, ishin dėnuar pėr veprėn penale tė tentim shtrėngimit tė rėndė (haraē), rrezikim tė sigurisė sė disa personave dhe shkaktim tė rrezikut tė pėrgjithshėm, nėpėrmjet shpėrthimit dhe formave tė tjera tė dhunshme.

  Sipas aktakuzės sė asaj kohe, Sabit Geci, Xheladin Geci dhe Ilir Tahiri ishin gjetur fajtorė dhe nė mėnyrė respektive ishin dėnuar me pesė, tre dhe katėr vjet burg.

 5. #285
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Anėtarėsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,892
  Faleminderit
  59
  119 falenderime nė 109 postime
  36 plumba mbi kte te ngratin xheladin..

  vrasesit sic duket kan pas urdher ta vrasin perfundimisht pa i dhen rast qe te mbetet i plagosur e ta thot ndoj fjal qe nuk duhet..

  duket qe eshte nje mase mbrojtese ndaj fenomenit te "bllac-oizmez"..
  dmth frike nga ndoj pendes a pakujdes nga ish ningjat e perdorura..

  tash besoj e ka radhen.. abiri e veseli te ish akuzuar dikur si vrases te drinit..

  tmerr..

  g-2 thx per sqarimet qe jep..


  .

 6. #286
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Anėtarėsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,892
  Faleminderit
  59
  119 falenderime nė 109 postime
  nji nga me llaffazanet ne kqz ne mbrotje te mos numerimit te votave ne kutit e gabuara por qe vota shqiptaresh ishin.. ishte dhe supergeneralli i AKSH se FBKRSh-sese.. i armates kombetare skipetare.. doktor profesor avokat generall kolonel major tomorrr korab shkembo graniti.. alias idajet beqiri i rexhepit te qoses se edvinit.. te klosit..

  kan lidhje gjerat..

  nuku e merrte kot stilografin qosja e bente cdo dite nga 2 metra pamflete ne ndihme te edvinit..


  .

 7. #287
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-12-2009
  Postime
  1,600
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Citim Postuar mė parė nga Brari Lexo Postimin
  36 plumba mbi kte te ngratin xheladin..

  vrasesit sic duket kan pas urdher ta vrasin perfundimisht pa i dhen rast qe te mbetet i plagosur e ta thot ndoj fjal qe nuk duhet..

  duket qe eshte nje mase mbrojtese ndaj fenomenit te "bllac-oizmez"..
  dmth frike nga ndoj pendes a pakujdes nga ish ningjat e perdorura..

  tash besoj e ka radhen.. abiri e veseli te ish akuzuar dikur si vrases te drinit..

  tmerr..

  g-2 thx per sqarimet qe jep..


  .
  ska gje i nderuar brari opinioni duhet te kuptoi se pse po behet lufta brenda lloit!
  do te ishte me e arsyshme drenica 98 te na thote se kush e vrau kete 'luftetarin' e azem syles!  po flitet se nje far llapi i forumit shqiptar mund te kete qene 'atentatori'!
  keshtu po flitet se fakte nuk kam por ky llapi nuk u prononcua fare per kete krim dhe prandaj kam nis te dyshoi!

 8. #288
  Mire ėshte puna mire Maska e PLAKU
  Anėtarėsuar
  19-05-2002
  Postime
  2,463
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime

  Sokol Dobruna dėshmon “kundėr” Sabit Gecit

  Sokol Dobruna dėshmon “kundėr” Sabit Gecit
  Tetuta Rexhepi, BOTA SOT


  http://www.botasot.info/mesme/dbruna-s.geci.jpg  http://www.botasot.info/mesme/sokol-dobruna.jpg


  Sokol Dobruna dėshmon “kundėr” Sabit Gecit
  Tetuta Rexhepi, BOTA SOT
  Ish-kryetari i Gjykatės Ushtarake tė UĒK-sė, Sokol Dobruna pritet tė jetė dėshmitari i radhės nė gjykimin e Sabit Gecit dhe Riza Aliajt qė pritet tė mbahet tė enjten nė Gjykatėn Supreme tė Kosovės. Gjykimi i dy ish-komandantėve tė UĒK-sė tė cilėt ngarkohen pėr veprat penale krime lufte kundėr popullatės civile gjatė vitit 1999 nė kampin e Cahanit, Shqipėri po mbahet nė Gjykatėn Supreme tė Kosovės nga njė trup gjykues i Gjykatės sė Qarkut tė Mitrovicės pėr shkak se objekti i kėsaj gjykate ėshtė duke u rinovuar. Nė kėtė proces kundėr dy ish-pjesėtarėve tė Ushtrisė Ēlirimtare tė Kosovės tė akuzuar pėr krime lufte kundėr popullatės civile tė kryera nė dy kampe nė Shqipėri, prokuroria ka propozuar mbi 20 dėshmitarė tė mbrojtur. Shumė prej tyre i kanė kryer dėshmitė e tij ndėrsa tė enjten pritet tė dėshmon ish-kryetari i Gjykatės Ushtarake tė UĒK-sė, Sokol Dobruna.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga PLAKU : 01-06-2011 mė 13:36
  Pa Kosovė e Ēamėri nuk ka Shqipėri

 9. #289
  Mire ėshte puna mire Maska e PLAKU
  Anėtarėsuar
  19-05-2002
  Postime
  2,463
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime
  e meriton nje teme me veti kjo ngjarje qe po kalon ne heshtje!

  Mbi trupin e Gecit 36 plumba
  Publikuar: Sot, mė 01 qershor 2011


  http://www.kohaditore.com/repository...06111130_4.jpg


  Skenderaj, 1 qershor – I vrari i raportuar dje, nė fshatin Uglar tė Fushė-Kosovės, ėshtė Xheladin Geci. Siē raporton sot “Express”, mbi trupin e tij janė shkrepur 36 plumba. Motivet e kėsaj vrasjeje ende nuk dihen. Ish-pjesėtari i UĒK-sė nė vitin 2000 ishte dėnuar me tre vjet burg pėr haraē.
  Vrasja ka ndodhur rreth mesnatės, ndėrmjet tė dielės e tė hėnės dhe sipas familjarėve, vrasėsit kanė shkuar aty me njė veturė tė tipit Jeep, ngjyrė tė zezė.
  Geci, dikur pjesėtar i Ushtrisė Ēlirimtare tė Kosovės (UĒK), mendohet se ėshtė qėlluar nga dy apo tre persona, tė cilėt mė pas janė larguar me shpejtėsi.
  Sipas policisė, viktima, 52 vjeēar, i martuar dhe baba i njė djali, ka ndėrruar jetė menjėherė nė vendin e ngjarjes, ndėrkohė qė personi i prezantuar si gjyshi i tė ndjerit, thotė pėr Express se nipi i ėshtė vrarė nė oborrin e shtėpisė.
  “Ka dalė me ble bukė... Ka ardhė njė xhip i zi me dy-tre persona brenda. Kanė gjuajt nė nipin tem dhe me 36 plumba ėshtė vrarė”, thotė plaku, i cili megjithatė, nuk pranon tė tregojė emrin.
  Familja Geci thotė tė mos ketė ide se kush mund ta ketė kryer kėtė krim, apo se cili ėshtė motivi prapa kėsaj vrasjeje.
  Ata tregojnė se nuk kanė asnjė tė dhėnė nėse i ndjeri ka pasur mosmarrėveshje mė parė mė dikė, pėrveē qė tregojnė se gjatė luftės ka qenė pjesėmarrės nė Betejėn e Koshares.
  Ndėrkohė, sipas tė dhėnave tė arkivave tė medieve tė Kosovės, del se Geci, para dhjetė vjetėsh, ka qenė i dėnuar me tre vjet burg.
  Nė vitin 2000, i ndjeri sė bashku me Sabit Gecin, ishin dėnuar pėr veprėn penale tė tentim shtrėngimit tė rėndė (haraē), rrezikim tė sigurisė sė disa personave dhe shkaktim tė rrezikut tė pėrgjithshėm, nėpėrmjet shpėrthimit dhe formave tė tjera tė dhunshme.
  Sipas aktakuzės sė asaj kohe, Sabit Geci, Xheladin Geci dhe Ilir Tahiri ishin gjetur fajtorė dhe nė mėnyrė respektive ishin dėnuar me pesė, tre dhe katėr vjet burg.
  Pa Kosovė e Ēamėri nuk ka Shqipėri

 10. #290
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Anėtarėsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  212 falenderime nė 206 postime
  Citim Postuar mė parė nga G-2 Lexo Postimin
  ska gje i nderuar brari opinioni duhet te kuptoi se pse po behet lufta brenda lloit!
  do te ishte me e arsyshme drenica 98 te na thote se kush e vrau kete 'luftetarin' e azem syles!  po flitet se nje far llapi i forumit shqiptar mund te kete qene 'atentatori'!
  keshtu po flitet se fakte nuk kam por ky llapi nuk u prononcua fare per kete krim dhe prandaj kam nis te dyshoi!
  jo ne ate koh kur ka ndodh krimi
  Llapi ka qen i zan me ma te dashuren tane
  dhe ate pyete se qfar lufte ka ba Llapi
  haaaaaaaaaa
  valla lezet u kan kurr sdo ta harroim

 11. #291
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  20-02-2007
  Postime
  389
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga MafiaWarz Lexo Postimin
  Financuesit dhe njerėzit e SHIK-ut

  Prishtinė, 28 janar - Bizneset qė aktualisht pėrfitojnė nga tenderėt publikė, sipas Inteligjencės amerikane tė KFOR-it, kanė mbajtur gjallė Shėrbimin Informativ tė Kosovės qė agjentėt e kėsaj njėsie e pėrshkruajnė si polici tė Partisė Demokratike tė Kosovės. Nė raportin sekret tė Inteligjencės amerikane, qė pėrfshin periudhėn 2001 deri nė fund tė vitit 2004, e tė cilin e ka siguruar “Koha Ditore”, shpjegohet nė mėnyrė tė detajuar mėnyra e financimit tė SHIK-ut. Sipas kėtij raporti, SHIK-u ka pasur lidhje tė forta me njė numėr tė madh tė organizatave kriminale, tė cilat aktivitetin e tyre e kanė pasur tė bazuar nė punė ilegale.
  “’Hotel Victory’ nė Prishtinė dhe ‘Kosova Petrol’ janė kompanitė qė i qėndrojnė pėrballė SHIK-ut me mbėshtetje. ‘Hotel Victory’ ėshtė vendi qė SHIK-u e ka pėrdorur pėr pastrim parash”, thuhet nė kėtė raport. SHIK-u gjithmonė ka gjetur mėnyra se si tė funksionojė edhe nga tė ardhurat e tjera.
  “SHIK-u gjithashtu pėrdor taktika tė frikėsimit qė tė marrė para nga kompanitė e ndryshme. Kompanitė “Lesna” dhe “Agro Llapi” e njė firmė ndėrtimi janė nė mesin e kontribuuesve mė tė mėdhenj qė financojnė SHIK-un”, theksohet nė raport. Po ashtu sipas raportit sekret, Latif Gashi e Rrustem Mustafa - Remi janė dy personat qė kanė dhėnė gjithashtu mjete pėr SHIK-un, pėrpos gjatė kohės kur ata kanė qenė nė burg. Amerikanėt kanė gjetur se pėrpos Kadri Veselit e Elmi Reēicės, nė krye tė SHIK-ut janė edhe Driton Hoxha, anėtar i UĒPMB-sė e Rexhep Selimi. Raporti shpjegon edhe pėr ekzistimin e njė lidhjeje tė Xhavit Halitit, si njėri nga udhėheqėsit e PDK-sė, me organizatat islamike. “Xhavit Haliti ka qenė prezent duke operuar nė kėto organizata joqeveritare islamike. Haliti ėshtė i lidhur me Hamdi Thaēin, president i Organizatės Islamike (NFDK). Thaēi dhe Haliti kanė ndėrtuar pa ndonjė autorizim njė xhami tė madhe nė qendėr tė Prishtinės”, thuhet nė raport. “Disa nga organizatat islame kanė financuar Partinė Demokratike tė Kosovės”, thekson raporti.
  Agjentėt amerikanė tė KFOR-it e pėrshkruajnė SHIK-un nė raportin e tyre si njė vegėl politike e futur thellė nė Partinė Demokratike tė Kosovės. Kjo organizatė funksiononte si kompromis i disa anėtarėve tė G2-shit, njė trupė pėr kundėrzbulim qė operonte brenda Trupave Mbrojtėse tė Kosovės. Xhavit Haliti, si njėri nga kryesuesit e SHIK-ut, kishte lidhje tė fuqishme me Shėrbimin Informativ tė Shqipėrisė. Ndėrkaq Elmi Reēica e Kadri Veseli, dy tė tjerėt qė kryesonin kėtė organizatė, ishin kundėr Halitit.
  Veseli ėshtė i pari nė SHIK dhe ėshtė i lidhur nė mėnyrė tė fuqishme me Hashim Thaēin. Ndėrsa Reēica ėshtė numėr dy nė hierarkinė e SHIK-ut”, thekson raporti i amerikanėve.
  Sipas kėtij raporti sekret, SHIK-u numėronte 3 mijė agjentė.
  Ndėrkaq 200 deri nė 500 persona qė kanė qenė anėtarė tė SHIK-ut kanė qenė tė punėsuar edhe nė Departamentin e TMK-sė tė njohur si G2. “Menjėherė pas pėrfundimit tė konfliktit nė Kosovė, nė vitin 1999, SHIK-u ka afruar afėr vetes 5 mijė persona”, thekson raporti sekret i Inteligjencės amerikane tė KFOR-it.
  Inteligjenca amerikane e KFOR-it e pėrshkruan Pejėn si vendin mė tė rėndėsishėm nė perėndim tė Kosovės. Ky qytet, sipas kėtij raporti, menjėherė pas luftės u vu nėn kontrollin e Ramush Haradinajt, qė kishte nė dorė qeverinė komunale tė udhėhequr nga Ethem Ēeku, i cili nga amerikanėt vlerėsohet si politikan joprofesional. “Ethem Ēeku ka qenė nė gjendje qė tė realizojė marrėveshje tė fuqishme kriminale me njerėz tė fuqishėm lokalė, pėr interesa tė tij personale dhe tė Ramush Haradinajt, i cili kishte nevojė pėr rritje tė fuqisė politike”, theksohet nė kėtė raport sekret tė Inteligjencės amerikane. Sipas skemės sė paraqitur nė kėtė raport sekret, zona kriminale nė rajonin e Pejės kontrollohet nga Xhavit Haliti, nė njėrėn anė, e nga Ekrem Lluka dhe Riza Lluka, nė anėn tjetėr, qė vlerėsohen si tė afėrt me Haradinajn.
  Xhavit Haliti ėshtė i lidhur me familjet Kelmendi dhe Muriēi, tė cilėt merren me tregun e drogės, armėve, haraēit dhe tė prostitucionit. Sipas kėsaj skeme, kėto dy familje qė janė tė lidhura me Halitin kanė njė nivel tė vogėl tė bandave kriminale me kapacitete terroriste tė udhėhequra nga banda “Ferizi”. Ndėrsa Lluka funksionon nė anėn tjetėr duke kontrolluar tregun e prostitucionit, tė cigareve, naftės, drogės dhe tė mallrave tė ndryshme. Ndėrsa familja Devolli ushtron kontroll mbi Doganat e Kosovės. “Nė njė periudhė tė shkurtėr perandoria LLUKA ėshtė pasuruar jashtėzakonisht shumė pėrmes korrupsionit, i cili ka prekur edhe komunitetin nė kėtė rajon, ndėrsa nė mėnyrė indirekte edhe pėrmes UNMIK-ut”, thekson raporti i KFOR-it amerikan.
  “Ai (Lluka v.j.) llogaritet nga tė dy (Thaēi e Haradinaj v.j.) si njeri i besueshėm sė bashku me Isa Balajn dhe Ali Haskajn, tė cilėt kanė qenė tė pėrfshirė nė trafikime ilegale tė llojeve tė ndryshme”, thekson raporti. Haskaj pėrmendet se kishte lidhje tė afėrta me familjen Kelmendi nga Dukagjini.
  Lluka kishte lidhje me Xhavit Halitin pėrmes drejtorit tė Fabrikės sė Birrės, Agron Elshani. Njė tjetėr biznesmen po nga Peja, qė pėrmendet nė raport, ėshtė Sali Nimani, i cili pėrshkruhet si njeri qė ka pasur lidhje tė ngushta me politikanė tė PDK-sė, nė mėnyrė tė veēantė me kreun e saj, Hashim Thaēi, pėrmes sė cilit ka qenė i pėrfshirė nė aferėn e Fabrikės sė Birrės nė Pejė.

  Amerikanėt nė raportin e tyre e pėrshkruajnė Sabit Gecin si njeri i afėrt me Halitin, i cili i qėndronte pėrkrah sė bashku edhe me vėllezėrit e tij nė krimin e organizuar qė zhvillohej nė Prishtinė.
  “Grupi Geci ka qenė i lidhur me Xhavit Halitin, Rexhep Selimin dhe anėtarėt e Policisė Speciale, qė ka ekzistuar gjatė luftės nė Kosovė”, thekson raporti. Nė kėtė raport gjithashtu ceket se Hamdi Geci ėshtė pjesė e klanit “GECI”, si njė grup i organizuar kriminal. Vlerėsohet se grupi kriminal “GECI” ka vazhduar aktivitetet e tij, ndėrsa Naim Oruēaj pronar i picerisė “Kulla” nė Prishtinė, besohet se ka kontrolluar bizneset nė interes tė Xheladin dhe Sabit Gecit.
  Sipas raportit, Hamdi Geci ka qenė i lidhur me grupin kriminal tė Hamdi Mehmetit.
  “Nė vitin 1999, Mehmeti dhe disa njerėz tė tjerė kanė tentuar tė vrisnin Enver Sekiraēėn, i cili nė njė deklaratė qė ėshtė dėrguar nė Tribunalin e Hagės kishte pėrmendur emrat e familjes Geci”, theksohet nė raport. Pėrveē lidhjeve me Gecin, njėri nga krerėt e PDK-sė, sipas amerikanėve, kishte lidhje me Ali Haskajn, njė ish- spiun qė ka njė reputacion tė madh pėr sulme vrasėse, ku kostoja pėr njė sulm kap shumėn prej 10 mijė deri nė 20 mijė marka gjermane.
  “Haliti ka qenė i pėrzier nė grupin e Haskajt bashkė me Hashim Thaēin”, thekson raporti. Sipas amerikanėve, tė tjerė njerėz qė merren me aktivitete ilegale nė Kosovė janė Naim Muja, njė diler armėsh me bazė nė Prishtinė, si dhe Daut Haradinaj, i cili mendohet tė jetė i lidhur me krimet qė zhvillohen nė Pejė (mė gjerėsisht sot nė “Koha Ditore”).
  o nane e baben ta qft shiku,a po munohesh me islamizu shikun,po kushe perkrah sali berishen islamistin qe e futi shqiperin ne konferencen islamike ldkja dhe udbashet,negjat daci am perpra deklarohet musliman se shqiptar,e shiku ka pas gjithmon keshilltar dhe trenues nga israeli,te kish pas lidhje shiku me islamisem si kish shku gat ti e din mir kone perkrah israeli e shbat, e mos e njollos at yllin e davidit me rugoviqiisem e me sali berishisem se ta q nanen e baben e psist

 12. #292
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Anėtarėsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  212 falenderime nė 206 postime
  Citim Postuar mė parė nga MafiaWarz Lexo Postimin
  Financuesit dhe njerėzit e SHIK-ut
  “Lesna” dhe “Agro Llapi” e njė firmė ndėrtimi janė nė mesin e kontribuuesve mė tė mėdhenj qė financojnė SHIK-un”, theksohet nė raport. Po ashtu sipas raportit sekret, Latif Gashi e Rrustem Mustafa - Remi janė dy personat qė kanė dhėnė gjithashtu mjete pėr SHIK-un, pėrpos gjatė kohės kur ata kanė qenė nė burg. Amerikanėt kanė gjetur se pėrpos Kadri Veselit e Elmi Reēicės, nė krye tė SHIK-ut janė edhe Driton Hoxha, anėtar i UĒPMB-sė e Rexhep Selimi.
  a po e shifni pra se ne SHIK kan marr pjes po thuajse antare te gjitha partive
  psh.pronar i Lesnes eshte Deputeti i LDK-se Hashim Deshishku
  Rexhep Selimi i Vetfundosjes etj.
  pra mos u mundoni ta akuzoni se ka qen vetem i PDK-se

 13. #293
  i/e regjistruar Maska e dijetari
  Anėtarėsuar
  30-03-2009
  Postime
  1,251
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  O llap hajt se kta edijn shum mir ...po pobejn gara se kush po poston ma shum ne forum ,a pisa jan kta ...kur te mbesin pa fjal thojn ...MESO ME SHKRU SHQIP NJEHER ..E DOKRA DOKRA DOKRA..
  [COLOR="Blue"][/COLO

  Duart e plakes, jan duar te arta.

 14. #294
  i/e regjistruar Maska e dijetari
  Anėtarėsuar
  30-03-2009
  Postime
  1,251
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Citim Postuar mė parė nga daja shneq Lexo Postimin
  o nane e baben ta qft shiku,a po munohesh me islamizu shikun,po kushe perkrah sali berishen islamistin qe e futi shqiperin ne konferencen islamike ldkja dhe udbashet,negjat daci am perpra deklarohet musliman se shqiptar,e shiku ka pas gjithmon keshilltar dhe trenues nga israeli,te kish pas lidhje shiku me islamisem si kish shku gat ti e din mir kone perkrah israeli e shbat, e mos e njollos at yllin e davidit me rugoviqiisem e me sali berishisem se ta q nanen e baben e psist
  O kta sun e qet ne rruge ..se ka le ne rruge ...kyy. mafija
  [COLOR="Blue"][/COLO

  Duart e plakes, jan duar te arta.

 15. #295
  Mire ėshte puna mire Maska e PLAKU
  Anėtarėsuar
  19-05-2002
  Postime
  2,463
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime
  valla mjer ai qe ia lejon vetit lezetimin e vetit me shum se sa qe ua lejon ndergjegja njerzore!
  historia tregon;tane ata qe ia kan leju vetit shfrenimet qe nuk maten me ndergjegjen njerzore, fundin e kan te tmerreshem.
  Pa Kosovė e Ēamėri nuk ka Shqipėri

 16. #296
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-12-2009
  Postime
  1,600
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Citim Postuar mė parė nga dijetari Lexo Postimin
  O llap hajt se kta edijn shum mir ...po pobejn gara se kush po poston ma shum ne forum ,a pisa jan kta ...kur te mbesin pa fjal thojn ...MESO ME SHKRU SHQIP NJEHER ..E DOKRA DOKRA DOKRA..


  dijetari

  thuana pse e vrane xheledin gecin ushtarin e azem syles dhe sabit gecit!
  kur dihet boterisht se xhela ka dhen nje kontribut te madh per pdk(shikun)!

  kush ka pas motiv me vra xhelen se ai normalisht ka pas 'vlera' per ardhjen e pdk-se me pushtet por pse e vrane dhe athua a eshte kjo viktima e radhes se luftes brenda pdk-se!

 17. #297
  Mire ėshte puna mire Maska e PLAKU
  Anėtarėsuar
  19-05-2002
  Postime
  2,463
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime
  mos valle ishte rugovist, kjo ashete nje nga arsyet kryesore!
  Nese ashete e vertete vrasja e xheladin llaushes, sepaku duhej te hapej nje teme nga adhuruesit e ti.
  Pa Kosovė e Ēamėri nuk ka Shqipėri

 18. #298
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-12-2009
  Postime
  1,600
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Citim Postuar mė parė nga Llapi Lexo Postimin
  jo ne ate koh kur ka ndodh krimi
  Llapi ka qen i zan me ma te dashuren tane
  dhe ate pyete se qfar lufte ka ba Llapi
  haaaaaaaaaa
  valla lezet u kan kurr sdo ta harroim
  ti llap je si kurvat vet shan dhe pastaj ankohesh te Albo!
  mua per hire te opinionit me duhet te ua sqaroi nje gje!


  me e dashura ime eshte gruaja jote !
  pra nuk paske qene shume gabim !


  llap e vrat xheladin gecin se pat nis te rrefej per krimet a !
  a kavalera jeni do vrsisni gjithe ata qe me heret i paguanit te vrsini kundershtar politik!

  mendoni ti mbuloni krimet duke bere krime tash!
  taman lufta brenda lloit ka marre viktimen e radhes!

 19. #299
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-12-2009
  Postime
  1,600
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Citim Postuar mė parė nga PLAKU Lexo Postimin
  mos valle ishte rugovist, kjo ashete nje nga arsyet kryesore!
  Nese ashete e vertete vrasja e xheladin llaushes, sepaku duhej te hapej nje teme nga adhuruesit e ti.
  i nderuari plak,

  po vet xheledin gec llausha eshte ekzekutuar!
  jo cfare rugovisti ai ka qene dore e zgjatur e azem syles!

  plak hap nje teme per te se ka mjaft cka te diskutohet meqense keta shoket e tij ne forum nuk u prononcuan dhe po ikun sa po munden e nuk po thone asnje mendim per kete vrsaje me 36 plumba !

  ky llapi ja ka nis e po shane se e din llapi se lufta brenda lloit eshte duke u avansuar dhe i kam thene moti llapit e nofkave tjera prane tij se lufta brenda lloit eshte me e keqja lufte dhe me e egra !

  tash qe po u ndodh ne vathin e tyre nuk po bejn ze po pretendojn se nuk ka ndodhe asgje !

 20. #300
  i/e regjistruar Maska e Drenica 97
  Anėtarėsuar
  19-07-2009
  Vendndodhja
  KOSOVE
  Postime
  1,094
  Faleminderit
  1
  10 falenderime nė 8 postime
  Citim Postuar mė parė nga G-2 Lexo Postimin
  ska gje i nderuar brari opinioni duhet te kuptoi se pse po behet lufta brenda lloit!
  do te ishte me e arsyshme drenica 98 te na thote se kush e vrau kete 'luftetarin' e azem syles! !
  e si paska qen ky luftetari i azem syles kur ju thoni qe betejen e koshares e beri farku,e xheladini ishte ne koshare gjate luftes e jo ne drenice.

  mos u mundo me e lidh cdo vrasje me politike,me qen shiku aq i rrezikshem ti nuk do te guxoje me shkru per te ,priti organet e drejtesise ta bejn punen e tyre,nese nuk ju beson vendorve ketu eshte eulexi.

Faqja 15 prej 16 FillimFillim ... 513141516 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •