Close
Faqja 14 prej 16 FillimFillim ... 41213141516 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 261 deri 280 prej 313
 1. #261
  i/e regjistruar Maska e projekti21_dk
  Anėtarėsuar
  26-03-2003
  Mosha
  62
  Postime
  7,973
  Faleminderit
  8
  18 falenderime nė 16 postime
  Citim Postuar mė parė nga gimche Lexo Postimin
  Tpuuuh bre Allahi ftyren ta marroft po qysh po ta ban me sha UĒK-nė?!
  Po ski faj se ti baballaret i ki FARK, ata ta kane ** nanen e je dal ti, per qata smundet per ty me kan e mire UĒK-ja. Ti sen ski ferk prej Dick Martyt, Dick Piqkes qasi je edhe ti, spot vjen marre bre me njellos UĒK-nė bre Zoti t'vraftė, qikjo UĒK-ja "e keqe" ta pruni ty NATO-n qe sot ti me leh ketu, qikjo UĒK-ja se sa pėr FARK-un ke tu na ** nanen Serbia me na ba rrafsh me tokė, jau dhifsha politiken pacifiste millosho-rugoviane. Tash keni ba reforma, jeni me Putinin.

  Turp!!!!
  A ka moderator, pse nuk ja fshijn postimet ketij qeni. Kur njelloset UĒK-ja njellosen Adem Jashari (familja e tij), Zahir Pajaziti, Luan dhe Shkelzen Haradinaj, Fehmi e Gjevė Lladrovci, Ilaz Kodra, Agim Ramadani, Ilir Konushevci, Sali Ēekaj etj.
  Krejt keta emra i prodhu UĒK-ja.
  jo jo qita qena si ti e si sabiti me shok po i njollsni me adem jashar me tan qi i permende ti. po nuk ka me ju shkue kunglli mi uj, se poplli ma sju duron o qena.
  Qen i flliqt ti me gjith sabitat e tu

 2. #262
  Prap e fshehur pas Teje Maska e e panjohura
  Anėtarėsuar
  24-02-2007
  Vendndodhja
  Aty mė gjen, nėn hijen tėnde qė mė le amanet!Nėse tė duket qė kam humb,mė kerko atje ku fryn uragani i kohės,atje do mė gjeshė,duke tė kėrkua Ty!
  Postime
  7,812
  Faleminderit
  204
  128 falenderime nė 98 postime
  Citim Postuar mė parė nga ardit mustafa Lexo Postimin
  qyky osht ai sabit hajni qi ja ka pas kput kryt ni qikes ne qikatov te re, me kerr te familjes sylkaj edhe kurr nuk ju ka pergjegjun.

  ky u kan i lidhun me shkije. qisi ushtarsh ka pasun uqk e LPK. Kta jan kan ma t kqi e ma t poshter se milict serrb. ma shum kan dhunue femna shqiptare qita uqk te LPK se shkijet. kini mu bind edhe pėr kta.
  Mos fol keshtu,a po je me Dick Martin dhe atij i konvenojn keto gjera!Kush flet per UCK-n dhe etiketon me keso trillime ai nuk meriton te jet Shqiptar!
  Rėndesia e njė personi nuk vlerėsohet nga hapėsira qė zė, por nga boshlleku qė le kur nuk ėshtė mė.

 3. #263
  Perjashtuar Maska e Prishtina.C
  Anėtarėsuar
  18-10-2010
  Postime
  1,047
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Nuke esht asgje e re kjo une e kam dite dhe e kam then ket qysh diten e pare kur esht publikuar raporti i Dick Martyt se shum shqiptare te shqiperis jan te perfshir ne konstruktimin e ketyre akuzave te cilat kryesisht bazohen ne deklaratat dhe informata e disa shkerdhatve te shqiperis te cilet per perfitime personale jan ne gjendje ti shesin edhe femijte e garate e veta por edhe duke e ditur dhe njohur moralin e ulte njerzor e kombetare qe kan shqiptaret e shqiperis.


  TURP.

 4. #264
  i/e regjistruar Maska e Nice_Boy
  Anėtarėsuar
  25-01-2004
  Vendndodhja
  Larg vendlindjes i pa shpi..
  Postime
  4,277
  Faleminderit
  0
  21 falenderime nė 21 postime
  Citim Postuar mė parė nga Prishtina.C Lexo Postimin
  Nuke esht asgje e re kjo une e kam dite dhe e kam then ket qysh diten e pare kur esht publikuar raporti i Dick Martyt se shum shqiptare te shqiperis jan te perfshir ne konstruktimin e ketyre akuzave te cilat kryesisht bazohen ne deklaratat dhe informata e disa shkerdhatve te shqiperis te cilet per perfitime personale jan ne gjendje ti shesin edhe femijte e garate e veta por edhe duke e ditur dhe njohur moralin e ulte njerzor e kombetare qe kan shqiptaret e shqiperis.


  TURP.

  Jav hanksh ti kejt shqiptarve tė shqiperis!
  Mė gėnjeu pasuria, jeta vrap mė iku shpejt dhe u thinja u dergja u plaka nė dhe tė huaj do tė vdes..

 5. #265
  Perjashtuar Maska e Prishtina.C
  Anėtarėsuar
  18-10-2010
  Postime
  1,047
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Citim Postuar mė parė nga Nice_Boy Lexo Postimin
  Jav hanksh ti kejt shqiptarve tė shqiperis!

  Shkrimi ime para nje muaji mbi ket qeshtje .. Data 19-12-2010, 13:24
  Faq.15
  Numr. 297

  U be lesh puna Mbajeni mend se shqiperia ka me dale direkt e involvume ne keto pune thjesht ja ka fute KOSOVES per perfitime nga bashkimi evropian ne inetegrim


  Po ashtu do te dalin edhe shume pedo-psiko Analist dhe gazetare te shqiperis te involvuar ne konstruktimin e ketyre marrezirave per perfitime personale qe me pase jan deklaruar se tasheme jan te rrezikuar te jetojn ne shqiperi dhe ju esht mundesuar AZILI -POLITIK jash shqiperis
  http://www.forumishqiptar.com/showth...96#post2954896

 6. #266
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-12-2009
  Postime
  1,600
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  nese te gjitha keto akuza dalin prova imazhi i' individve' nga uck-ja do te fundoset!
  tash do te shfaqen shkatethiste 'gjarprit' lufta brenda lloit eshte e pashmangshme!

 7. #267
  EAGLE warrior Maska e MafiaWarz
  Anėtarėsuar
  12-05-2010
  Postime
  1,932
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime

  Financuesit dhe njerėzit e SHIK-ut

  Financuesit dhe njerėzit e SHIK-ut

  Prishtinė, 28 janar - Bizneset qė aktualisht pėrfitojnė nga tenderėt publikė, sipas Inteligjencės amerikane tė KFOR-it, kanė mbajtur gjallė Shėrbimin Informativ tė Kosovės qė agjentėt e kėsaj njėsie e pėrshkruajnė si polici tė Partisė Demokratike tė Kosovės. Nė raportin sekret tė Inteligjencės amerikane, qė pėrfshin periudhėn 2001 deri nė fund tė vitit 2004, e tė cilin e ka siguruar “Koha Ditore”, shpjegohet nė mėnyrė tė detajuar mėnyra e financimit tė SHIK-ut. Sipas kėtij raporti, SHIK-u ka pasur lidhje tė forta me njė numėr tė madh tė organizatave kriminale, tė cilat aktivitetin e tyre e kanė pasur tė bazuar nė punė ilegale.
  “’Hotel Victory’ nė Prishtinė dhe ‘Kosova Petrol’ janė kompanitė qė i qėndrojnė pėrballė SHIK-ut me mbėshtetje. ‘Hotel Victory’ ėshtė vendi qė SHIK-u e ka pėrdorur pėr pastrim parash”, thuhet nė kėtė raport. SHIK-u gjithmonė ka gjetur mėnyra se si tė funksionojė edhe nga tė ardhurat e tjera.
  “SHIK-u gjithashtu pėrdor taktika tė frikėsimit qė tė marrė para nga kompanitė e ndryshme. Kompanitė “Lesna” dhe “Agro Llapi” e njė firmė ndėrtimi janė nė mesin e kontribuuesve mė tė mėdhenj qė financojnė SHIK-un”, theksohet nė raport. Po ashtu sipas raportit sekret, Latif Gashi e Rrustem Mustafa - Remi janė dy personat qė kanė dhėnė gjithashtu mjete pėr SHIK-un, pėrpos gjatė kohės kur ata kanė qenė nė burg. Amerikanėt kanė gjetur se pėrpos Kadri Veselit e Elmi Reēicės, nė krye tė SHIK-ut janė edhe Driton Hoxha, anėtar i UĒPMB-sė e Rexhep Selimi. Raporti shpjegon edhe pėr ekzistimin e njė lidhjeje tė Xhavit Halitit, si njėri nga udhėheqėsit e PDK-sė, me organizatat islamike. “Xhavit Haliti ka qenė prezent duke operuar nė kėto organizata joqeveritare islamike. Haliti ėshtė i lidhur me Hamdi Thaēin, president i Organizatės Islamike (NFDK). Thaēi dhe Haliti kanė ndėrtuar pa ndonjė autorizim njė xhami tė madhe nė qendėr tė Prishtinės”, thuhet nė raport. “Disa nga organizatat islame kanė financuar Partinė Demokratike tė Kosovės”, thekson raporti.
  Agjentėt amerikanė tė KFOR-it e pėrshkruajnė SHIK-un nė raportin e tyre si njė vegėl politike e futur thellė nė Partinė Demokratike tė Kosovės. Kjo organizatė funksiononte si kompromis i disa anėtarėve tė G2-shit, njė trupė pėr kundėrzbulim qė operonte brenda Trupave Mbrojtėse tė Kosovės. Xhavit Haliti, si njėri nga kryesuesit e SHIK-ut, kishte lidhje tė fuqishme me Shėrbimin Informativ tė Shqipėrisė. Ndėrkaq Elmi Reēica e Kadri Veseli, dy tė tjerėt qė kryesonin kėtė organizatė, ishin kundėr Halitit.
  Veseli ėshtė i pari nė SHIK dhe ėshtė i lidhur nė mėnyrė tė fuqishme me Hashim Thaēin. Ndėrsa Reēica ėshtė numėr dy nė hierarkinė e SHIK-ut”, thekson raporti i amerikanėve.
  Sipas kėtij raporti sekret, SHIK-u numėronte 3 mijė agjentė.
  Ndėrkaq 200 deri nė 500 persona qė kanė qenė anėtarė tė SHIK-ut kanė qenė tė punėsuar edhe nė Departamentin e TMK-sė tė njohur si G2. “Menjėherė pas pėrfundimit tė konfliktit nė Kosovė, nė vitin 1999, SHIK-u ka afruar afėr vetes 5 mijė persona”, thekson raporti sekret i Inteligjencės amerikane tė KFOR-it.
  Inteligjenca amerikane e KFOR-it e pėrshkruan Pejėn si vendin mė tė rėndėsishėm nė perėndim tė Kosovės. Ky qytet, sipas kėtij raporti, menjėherė pas luftės u vu nėn kontrollin e Ramush Haradinajt, qė kishte nė dorė qeverinė komunale tė udhėhequr nga Ethem Ēeku, i cili nga amerikanėt vlerėsohet si politikan joprofesional. “Ethem Ēeku ka qenė nė gjendje qė tė realizojė marrėveshje tė fuqishme kriminale me njerėz tė fuqishėm lokalė, pėr interesa tė tij personale dhe tė Ramush Haradinajt, i cili kishte nevojė pėr rritje tė fuqisė politike”, theksohet nė kėtė raport sekret tė Inteligjencės amerikane. Sipas skemės sė paraqitur nė kėtė raport sekret, zona kriminale nė rajonin e Pejės kontrollohet nga Xhavit Haliti, nė njėrėn anė, e nga Ekrem Lluka dhe Riza Lluka, nė anėn tjetėr, qė vlerėsohen si tė afėrt me Haradinajn.
  Xhavit Haliti ėshtė i lidhur me familjet Kelmendi dhe Muriēi, tė cilėt merren me tregun e drogės, armėve, haraēit dhe tė prostitucionit. Sipas kėsaj skeme, kėto dy familje qė janė tė lidhura me Halitin kanė njė nivel tė vogėl tė bandave kriminale me kapacitete terroriste tė udhėhequra nga banda “Ferizi”. Ndėrsa Lluka funksionon nė anėn tjetėr duke kontrolluar tregun e prostitucionit, tė cigareve, naftės, drogės dhe tė mallrave tė ndryshme. Ndėrsa familja Devolli ushtron kontroll mbi Doganat e Kosovės. “Nė njė periudhė tė shkurtėr perandoria LLUKA ėshtė pasuruar jashtėzakonisht shumė pėrmes korrupsionit, i cili ka prekur edhe komunitetin nė kėtė rajon, ndėrsa nė mėnyrė indirekte edhe pėrmes UNMIK-ut”, thekson raporti i KFOR-it amerikan.
  “Ai (Lluka v.j.) llogaritet nga tė dy (Thaēi e Haradinaj v.j.) si njeri i besueshėm sė bashku me Isa Balajn dhe Ali Haskajn, tė cilėt kanė qenė tė pėrfshirė nė trafikime ilegale tė llojeve tė ndryshme”, thekson raporti. Haskaj pėrmendet se kishte lidhje tė afėrta me familjen Kelmendi nga Dukagjini.
  Lluka kishte lidhje me Xhavit Halitin pėrmes drejtorit tė Fabrikės sė Birrės, Agron Elshani. Njė tjetėr biznesmen po nga Peja, qė pėrmendet nė raport, ėshtė Sali Nimani, i cili pėrshkruhet si njeri qė ka pasur lidhje tė ngushta me politikanė tė PDK-sė, nė mėnyrė tė veēantė me kreun e saj, Hashim Thaēi, pėrmes sė cilit ka qenė i pėrfshirė nė aferėn e Fabrikės sė Birrės nė Pejė.

  Amerikanėt nė raportin e tyre e pėrshkruajnė Sabit Gecin si njeri i afėrt me Halitin, i cili i qėndronte pėrkrah sė bashku edhe me vėllezėrit e tij nė krimin e organizuar qė zhvillohej nė Prishtinė.
  “Grupi Geci ka qenė i lidhur me Xhavit Halitin, Rexhep Selimin dhe anėtarėt e Policisė Speciale, qė ka ekzistuar gjatė luftės nė Kosovė”, thekson raporti. Nė kėtė raport gjithashtu ceket se Hamdi Geci ėshtė pjesė e klanit “GECI”, si njė grup i organizuar kriminal. Vlerėsohet se grupi kriminal “GECI” ka vazhduar aktivitetet e tij, ndėrsa Naim Oruēaj pronar i picerisė “Kulla” nė Prishtinė, besohet se ka kontrolluar bizneset nė interes tė Xheladin dhe Sabit Gecit.
  Sipas raportit, Hamdi Geci ka qenė i lidhur me grupin kriminal tė Hamdi Mehmetit.
  “Nė vitin 1999, Mehmeti dhe disa njerėz tė tjerė kanė tentuar tė vrisnin Enver Sekiraēėn, i cili nė njė deklaratė qė ėshtė dėrguar nė Tribunalin e Hagės kishte pėrmendur emrat e familjes Geci”, theksohet nė raport. Pėrveē lidhjeve me Gecin, njėri nga krerėt e PDK-sė, sipas amerikanėve, kishte lidhje me Ali Haskajn, njė ish- spiun qė ka njė reputacion tė madh pėr sulme vrasėse, ku kostoja pėr njė sulm kap shumėn prej 10 mijė deri nė 20 mijė marka gjermane.
  “Haliti ka qenė i pėrzier nė grupin e Haskajt bashkė me Hashim Thaēin”, thekson raporti. Sipas amerikanėve, tė tjerė njerėz qė merren me aktivitete ilegale nė Kosovė janė Naim Muja, njė diler armėsh me bazė nė Prishtinė, si dhe Daut Haradinaj, i cili mendohet tė jetė i lidhur me krimet qė zhvillohen nė Pejė (mė gjerėsisht sot nė “Koha Ditore”).
  Praises due to the most high, Allah

  Praises due to the most fly, Prada

  Baby, I'm magic, ta-dah

 8. #268
  EAGLE warrior Maska e MafiaWarz
  Anėtarėsuar
  12-05-2010
  Postime
  1,932
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Lėvizur: Financuesit dhe njerėzit e SHIK-ut ne Policia e EULEX-it arreston Sabit Gecin


  Moderator? ke pi gje sod? ketu flitet per gjithe anataret e shikut si dhe financimin e tij e jo individualisht per Sabit Gecin.... ( Sabit Geci thjesht eshte pjesmarres ketu prandaj tema meriton te jete ne vete )

  Te lutem behu i kthejllet lexo gjith lajmin, pastaj menagjo me forum si duhet , vendose temen ne vend te vetin dhe hiqe kete post nga ketu.
  Praises due to the most high, Allah

  Praises due to the most fly, Prada

  Baby, I'm magic, ta-dah

 9. #269
  i/e regjistruar Maska e drenicaku
  Anėtarėsuar
  06-05-2003
  Postime
  3,279
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Citim Postuar mė parė nga Prishtina.C Lexo Postimin
  Shkrimi ime para nje muaji mbi ket qeshtje .. Data 19-12-2010, 13:24
  Faq.15
  Numr. 297  http://www.forumishqiptar.com/showth...96#post2954896
  Nuk mund me ta fut kerkush,pa ja fut veti,e ju e dini qe ka njerz ne burg per keso gjerash dhe a mendon ti qe ata nuk i kan zbulua te gjitha,sabit geci ne burg eshte pikrisht per kete pune,dhe keti sabiti veq pak me ja shtrengu dhembet i qet te gjitha,prandaj mos u merr me shqiperin se edhe ajo na e ka pa sherrin

 10. #270
  Mire ėshte puna mire Maska e PLAKU
  Anėtarėsuar
  19-05-2002
  Postime
  2,463
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime
  “Rastit Geci & Aliaj” i shtohen edhe tre tė akuzuar
  Publikuar: Sot, mė 05 maj 2011

  http://www.koha.net/repository/images/dukagjini4.jpg

  Prishtinė, 5 maj – Aktakuzės qė ėshtė ngritur nga prokurori pėr “rastin Geci & Aliaj”, tė mėrkurėn nė Gjykatėn Supreme i janė bashkuar edhe tė pandehurit Haki Hajdari, i njohur si “Haki Drenica”, Sali Rexhepi dhe Shaban Hoti, tė cilėt ngarkohen pėr veprat penale krime lufte kundėr popullatės civile gjatė vitit 1999 nė kampin e Cahanit, Shqipėri.
  “Me kėrkesėn e prokurorit special Mauricio Salustra, trupi gjykues ėshtė pajtuar qė lėnda qė i ngarkon Haki Hajdarin, i njohur me nofkėn ‘Drenica’, Sali Rexhepin dhe Shaban Hotin tė bashkohet me lėndėn penale kundėr Sabit Gecit dhe Riza Aliajt. Kėshtu qė do tė shfrytėzohet aktakuza e bashkuar e 4 majit 2011”, ka thėnė gjyqtari ndėrkombėtar i EULEX-it, Jonatan Welford Carol.
  Sipas aktakuzės, Haki Hajdari ngarkohet me dy vepra penale: krime lufte kundėr popullatės civile qė, sipas aktakuzės, ka tė bėjė me trajtim ēnjerėzor nė kampin e Cahanit, si dhe torturė ndaj dėshmitarit “N”. Sali Rexhepi ngarkohet me tri vepra penale, njė pėr krime lufte kundėr popullatės civile, ku si komandant dyshohet se ka torturuar persona tė paidentifikuar nė kampin Cahan dhe dy vepra penale tė torturės ndaj dėshmitarit “N”. Ndėrsa Shaban Hoti akuzohet pėr dy vepra penale: krime lufte kundėr popullatės civile dhe torturim tė dėshmitarit “N” nė kampin e Cahanit , ka thėnė gjyqtari Carol.
  Mirėpo kėto akuza i kanė mohuar tre tė akuzuarit Hajdari, Rexhepi dhe Hoti, duke thėnė njėzėri se janė tė pafajshėm.
  Ndėrkaq, dėshmitari dhe i dėmtuari, Imer Imeri, qė do tė dėshmonte kundėr tė akuzuarve e qė ka qenė i mbrojtur nėn kodin “L”, ėshtė paraqitur nė foltore me kėrkesėn qė t’i hiqet anonimiteti dhe i ka dhėnė deklaratat e tij nė sallė nė prezencė tė publikut.
  “Pas luftės janė vrarė mbi 23 dėshmitarė dhe mendova tė dal hapur qė nėse ndodh diēka ta dini se kush mė ka vrarė”, ka thėnė dėshmitari Imeri.
  Ai madje i ėshtė drejtuar trupit gjykues duke thėnė se ėshtė hera e parė qė vjen nė gjykatė, por e falėnderon Zotin dhe thotė se mė mirė ėshtė tė jetė i dėmtuar sesa i akuzuar.
  Nė vazhdim tė dėshmisė Imeri ka thėnė se nė kohė lufte kishte shkuar nė Shqipėri pėr ta kėrkuar familjen e tij, ku mė pas edhe kishte pėrfunduar nė kampin e UĒK-sė nė Cahan.
  “Familjen time e kam kėrkuar nė Durrės, Kavajė, Tiranė, Kukės dhe nė fund kam shkuar nė Krumė, ku nė xhaminė e kėtij vendi kam parė shumė refugjatė, nė mesin e tyre e kam gjetur edhe vajzėn e xhaxhait me fėmijė. Sė bashku me mua ishin edhe dy bashkėfshatarė, tė cilėt po ashtu i kėrkonin familjarėt e tyre”, ka deklaruar dėshmitari.
  Ndėr tjera, Imeri ka thėnė se nė mesnatė nė atė hotel kishin ardhur disa persona me maska dhe tė armatosur dhe e kishin arrestuar.
  “Nė orėn 3:00 pas mesnate ka trokitur dikush nė derė dhe mė kanė thėnė Imer hape derėn se ka ardhur familja jote. Unė e hapa derėn, sepse i besova kėsaj dhe aty pashė 8 apo 9 persona tė maskuar dhe tė armatosur. Shkova me ta, sepse u besova. Dy bashkėfshatarėt dhe unė hipėm nė veturė dhe kur kemi arritur afėr xhamisė e kam parė Sabit Gecin, i cili ishte me paterica nė duar dhe mė pyeti a mė njeh, ndėrsa unė i thashė jo, dhe menjėherė m’u pėrgjigj se ishte Sabit Geci, shef i Policisė Sekrete tė UĒK-sė.
  “Sabiti rrugės ma dha njė shuplakė dhe pastaj mė tha boll ke jetuar”, ka dėshmuar Imeri, duke shtuar se nė atė moment Geci nuk kishte qenė i armatosur.
  I pyetur se a ka qenė i kyēur nė veprimtari politike, dėshmitari Imeri ėshtė pėrgjigjur se prej formimit tė LDK-sė, ai dhe familja e tij kanė qenė simpatizues tė LDK-sė dhe tė ish-presidentit Ibrahim Rugova, meqė aty e shihnin ndihmėn. Ai gjithashtu ka deklaruar se edhe sot ėshtė simpatizues i tij.
  Dėshmitari Imeri ka treguar se nga xhamia me veturė ishin dėrguar nė Cahan nė njė kazermė ushtarake ku, sipas tij, ishte rrahur.
  “Vetura arriti nė Cahan dhe aty ishte njė kazermė ushtarake me 100 apo 150 ushtarė tė UĒK-sė. Mua mė dėrguan nė njė dhomė ku ishin komandantėt, ndėrsa dy bashkėfshatarėt e mi nė njė vend tjetėr. Nė dhomė Geci mė tha hiqni dorė nga LDK-ja, sepse pėrndryshe tė gjithėve do t’ju vrasim. Aty m’i dha dy shuplaka dhe mė goditi me patericė. Mė pas ‘komandant Hoxha’ apo Riza Aliaj mė ka goditur me njė shkop nė kokė, nga e cila goditje jam alivanosur e kur jam zgjuar e kam parė veten tė gjakosur”, ka theksuar Imeri.
  Dėshmitari ka thėnė se Sabit Geci e kishte urdhėruar komandant Hoxhėn qė ta dorėzonte tek SHIK-u pėr likuidim
  “Nė atė dhomė Geci mė tha se pėrmbrapa tyre ishte SHIK-u, e pastaj i tha komandant Hoxhės: Jepua atyre qė ta likuidojnė. Unė i thashė Gecit tė mos e bėjnė kėtė, ndėrsa ai mė tha se SHIK-u e ka vra Ahmet Krasniqin, Enver Malokun dhe Sabri Hamitin. Unė reagova duke i thėnė se Sabri Hamiti ka shpėtuar dhe ai mė goditi me patericė. Aty mė kujtohet se i kam thėnė Gecit se me ditė Hashim Thaēi pėr mua nuk do tė isha kėtu, ngase njiheshim familjarisht dhe ai m’u pėrgjigj qė Thaēi e di kėtė”, ka deklaruar Imeri.
  Imeri mė tej ka treguar se gjatė qėndrimit nė kampin e UĒK-sė nė Cahan ishte rrahur edhe dy herė nga komandant Hoxha, nga tė cilat rrahje kishte pėsuar lėndime trupore.
  “Geci mė ka goditur me shuplaka dhe njė herė me patericė, ndėrsa rrahjet e tjerat i kam marrė nga komandant Hoxha. Prej 12 prillit deri mė 20 qershor jam rrahur dy herė brutalisht nga Hoxha, kur shkoja nė tualet. Herėn e parė jam rrahur me kėpucė, ku jam alivanosur, ndėrsa herėn e dytė jam rrahur mė pak”, ka deklaruar Imeri.
  Gjatė seancės Imeri ka treguar tri vragė, sipas tij, tė marra nė kampin e UĒK-sė nė Cahan nga rrahjet e bėra nga komandant Hoxha. Trupi gjykues ka kėrkuar nga dėshmitari qė t’i zbulojė vragat e trupit me ē’rast kanė vėrtetuar se Imeri ka njė vragė nė anėn e majtė tė mjekrės rreth 5 cm, njė vragė nė ballė rreth 4-5 cm dhe njė nė kėmbė.
  Mirėpo pas kėsaj avokati mbrojtės i Riza Alija “Hoxha” ka kontestuar pohimin e dėshmitarit se plagėt janė nga rrahja, duke kėrkuar raportin mjekėsor pėr kėto vragė si dhe tė vėrtetohet nga ēka janė shkaktuar ato.
  Ndėrkaq, dėshmitari Imeri pas kėsaj kėrkese ka reaguar, duke thėnė se pėr plagėt qė i janė shkaktuar nėse nuk i besohet atij tė pyetet Shaban Hoti, Sali Berisha, siē e quan ai Sali Rexhepin, dhe Haki Hajdarin ‘Haki Drenicėn”.
  Dėshmitari Imeri gjithashtu ka treguar se atė dhe dėshmitarin “N“ i kanė dėrguar nė gjyq nė Kukės dhe qė gjithashtu, sipas tij, ia kishin ngarkuar njė akuzė.
  "Akuzėn ma dha Sali Berisha, nė tė shkruante:adhurues i presidentit Ibrahim Rugova, organizator i 3%, shok i Ahmet Krasniqit dhe shok i 7 vėllezėrve. Kjo m’u dha me shkrim dhe me tė mė dėrguan nė gjyq mė 20 maj. Jemi dėrguar aty sė bashku me dėshmitarin N", ka deklaruar dėshmitari Imeri.
  Nė fund tė deklaratės Imeri ka treguar edhe pėr vrasjen e vėllait tė tij mė 2 nėntor 99, qė sipas tij ishte kryetar i LDK-sė pėr bashkėsi, delegat nė Skėnderaj dhe pjesėmarrės nė konferencat javore tė LDK-sė.
  Koha Ditore
  Pa Kosovė e Ēamėri nuk ka Shqipėri

 11. #271
  Mire ėshte puna mire Maska e PLAKU
  Anėtarėsuar
  19-05-2002
  Postime
  2,463
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime
  Sabit Geci mė ka thėnė se ėshtė shef i policisė sekrete tė UĒK-sė
  Tetuta Rexhepi Bota sot

  http://www.botasot.info/mesme/Gjykata%20e%20Qarkut.jpg

  Nė vazhdim tė gjykimit qė po mbahet nė Gjykatėn Supreme tė Kosovės kundėr Sabit Gecit ka dėshmuar Ymer Ymeri dėshmitari me kondi “L”.
  Dėshmitari Ymer Ymeri, i cili ka dėshmuar kundėr tė akuzuarve e qė ka qenė i mbrojtur nėn kodin “L”, tė mėrkurėn ėshtė paraqitur nė foltore me kėrkesėn qė t’i hiqet anonimiteti dhe i ka dhėnė deklaratat e tij nė sallė nė prezencė tė publikut. “Pas luftės janė vrarė mbi 23 dėshmitarė dhe mendova tė dal hapur qė nėse ndodh diēka ta dini se kush mė ka vrarė”, ka thėnė dėshmitari Ymeri. Ai tė enjėn ka vazhduar dėshminė e tij me marrjen nė pyetje nga na e avokatėve mbrojtės tė tė akuzuarve. Ai ka thėnė se arsyeja pse ishte arrestuar dhe keqtrajtuar ishte sepse i pėrkiste subjektit politik tė LDK-sė. Dėshmitari ėshtė pyetur nėse e dinte datėn kur ishin vrarė Ahmet Krasniqi dhe Enver Maloku. Ai tha se e dinte qė ishin vrarė gjatė luftės mirėpo nuk e dinte datėn e saktė. “E di qė gjatė luftės por datėn nuk e di se nuk e kam shkruar sepse zyrtar nuk kam qenė dhe nuk kam besuar se sot do tė vija kėtu pėr tė dėshmuar”, ėshtė shprehur dėshmitari. Dėshmitari ka thėnė se ka qenė viktimė sepse i ka takuar njė subjekti kundėrshtar politik, LDK-sė dhe se atė kohė Ahmet Krasniqi dhe Enver Maloku ishin tė zgjedhur nga LDK dhe kishin funksione tė caktuara nė LDK. Dėshmitari ėshtė pyetur se nė kohėn kur kanė ndodhur vrasjet a ėshtė komentuar se kush qėndron prapa kėtyre vrasjeve. Ai tha se kishte besuar se kėta persona ishin vrarė vetėm pse kanė qenė nė LDK. “Unė jam burgosur dhe rrahur pėr vdekje pse kam qenė nė LDK, ma kanė vra vėllanė, u vra truproja e presidentit Ibrahim Rugova, Besim Dajaku, u vra gazetari i “Botės sot” Bekim Kastrati, u vra Xhafer Behrami, drejtori i shkollės fillore nė Qubrel, u vra Azem Ahmeti, nipi i heroit kombėtar Ahmet Delisė, u vra edhe Shaban Manaj. Veē pėr atė se kam qenė nė LDK jam rrahur madje ka pas atentat edhe nė presidentin Ibrahim Rugova”, tha ai.
  Dėshmitar Ymer Ymeri po ashtu ėshtė ballafaquar me deklaratat qė i kishte dhėnė mė herėt nė lidhje me takimin e parė qė e kishte pasur me Sabit Gecin, pėr tė cilin kishte thėnė se i ishte prezantuar si shef i policisė sekrete tė UĒK-sė, shefi i policisė ushtarake tė UĒK-sė dhe shef i policisė sė UĒK-sė. I pyetur se pse kishte thėnė tri herė ndryshe, dėshmitari u pėrgjigj: “Unė kam thėnė se prezantimi i tij ka qenė shef i policisė sekrete tė UĒK-sė, ndoshta unė nuk kam ditur tė bėjė dallimet prej emocioneve duke e ditur se ēka mė kishte ndodhur qe 12 vjet”, u pėrgjigj dėshmitari Ymeri.
  (Mė gjerėsisht mund tė lexoni nė numrin e nesėrm tė gazėetės “Bota sot’
  Pa Kosovė e Ēamėri nuk ka Shqipėri

 12. #272
  i/e regjistruar Maska e drenicaku
  Anėtarėsuar
  06-05-2003
  Postime
  3,279
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Citim Postuar mė parė nga Nice_Boy Lexo Postimin
  Jav hanksh ti kejt shqiptarve tė shqiperis!
  nese nuk i mjaftoin te shqipris mund te vazhdoj edhe ne kosove

 13. #273
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-12-2009
  Postime
  1,600
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  * Sharri
  06 MAJ 2011 04:05

  Guximin e ketij njeriu qe nuk e njoh,dhe nuk ia di moshen,duhet ta marrin edhe te tjeret,dhe te berat e ketyre burravecave,duhet te dalin sheshit.Keta nuk kane pasur guximin te vrasin Serb,dhe jane shfryre ne vellezerit e gjakut!Te lumt ore trim qe je paraqitur me emer para ketyre huliganeve,sepse te gjithe i dijme te berat e tyre,por jo vetem te tyre gjate luftes,dhe pas lufte!
  * AlbanGjakova
  05 MAJ 2011 23:05

  Kėta paskan vra mė shumė shqiptar se sa serbė...U zoti iu marroftė.Popull shkoni nė VV dhe jeni tė liruar nga e kaluar e marruar shqiptare...
  * samir
  05 MAJ 2011 23:05

  Drenica i njef shume mire keta banditet ne krye me Sabit Gecin,e me Haki hajnin,por i njef edhe familjen e ndershme Imeri.Keta hajna kan arrite ta bejne ate qe as Serbia nuk arrite ta bej ne Drenice,duke perdorur diku shantazhet,diku vrasjet,diku stimulimet,diku propaganden,e diku duke bindur drenicaket se pjeset tjera te Kosoves e urrejne Drenicen me shume se Serbia.E edhe ja kan arrite qellimit.
  * SAkica
  05 MAJ 2011 20:05

  Po dalin t\'zezat e \'Patriotave\'
  * Gazi
  05 MAJ 2011 17:05

  koha per drejtesi...zoti vrafte keta te ashtuquajtur komandanta te uqk-se...me teper kane luftuar kunder shqiptareve te dijshem se kunder okupatoreve..
  * shabani
  05 MAJ 2011 16:05

  Keta njerz kan qene komandanta te UQK-se. Ma shume kane luftu me Shqiptare se sa me Serb.Po te njejtit jane sote miljonera, po te njejtit sot po na udhheqin Shtetin.
  * FilizJellma
  05 MAJ 2011 14:05

  Krenaria dhe atdhedashuria eshte triumfale, rrefimi per te verteten nuk ashtė turp as tradhti. Te krymburit mbeten te krymbur. z. Imer Imeri familja juaj ka dhen kaher pėr Kosovė, ndersa hajdutet dhe tė pandershmit nuk mund te mposhtin. Sinqeriteti.
  * Visari
  05 MAJ 2011 13:05

  Kur jne ne gjendje te krijojne gjithe kete pasuri ne emer te luftes, atehere eshte per tu besuar qe kane bere edhe gjera te tilla gjate luftes. Rujna Zot prej komandanteve te tille!
  * urtari
  05 MAJ 2011 13:05

  Zoti te bekoft ty dhe familjen tende Imer Imeri...Haki Imeri ka qen nje petagog, nje gjuhtar ,nje mesimdhenes i pa krahasueshem...por e egzekutuan argat e djallit..Zoti marrt hak per te gjith se drejtesia spo duket gje kundi...

 14. #274
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Anėtarėsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,892
  Faleminderit
  59
  119 falenderime nė 109 postime
  Heronjt nuk kan brire..
  Ja keshtu jan.. njerez te thjeshte por qe brenda u vlon gjaku.. per te qen te drejte e te guzimshem ta thone ate cka eshte e drejta..

  Ymer Ymeri eshte nji Hero..

  I uroj shendet e mbaresi e prosperitet atij e Familjes se tij.. qe kushedi sa kohe ka qe vuan nen terrorin polpotist qoso -mutavist..

 15. #275
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-12-2009
  Postime
  1,600
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Mė keqtrajtuan vetėm pse isha nė LDK  Prishtinė, 6 maj - Dėshmitari Imer Imeri, i cili deri ditėn e mėrkurė ka qenė i njohur me kodin “L”, tė enjten ka deklaruar para trupit gjykues se disa vrasje qė janė bėrė kanė lidhje me angazhimin e njerėzve nė politikė.
  “Jam arrestuar dhe rrahur pse kam qenė nė LDK, ėshtė vrarė Besim Dajaku, truprojė e presidentit Rugova, ėshtė vrarė Bekim Kastrati, gazetar i ‘Botės Sot’, ėshtė vrarė Xhafer Behrami, drejtor i shkollės nė Qubrel, ėshtė vrarė Azem Ahmeti, nipi i heroit kombėtar Ahmet Delia, ėshtė vrarė Shaban Maraj, kryetar i LDK-sė nė Istog dhe avokat, gjithashtu ėshtė vrarė edhe vėllai im pėr shkak se ka qenė aktivist i LDK-sė”, ka thėnė dėshmitari Imeri Imeri.
  Imeri ka dėshmuar nė gjykimin ndaj Sabit Gecit, Riza Aliajt “Hoxha” dhe tė tjerėve.
  Nė ballafaqimin qė pati ky dėshmitar me avokatin mbrojtės tė Sabit Gecit, Mahmut Halimi, ai nga avokati u pyet pėr disa deklarata kundėrthėnėse tė tij. Halimi e pyeti dėshmitarin se pėrse nė deklaratėn e tij tė dhėnė mė 6 tetor 2009, ka thėnė se kur ėshtė takuar me Sabit Gecin, atij Geci i ishte prezantuar se kishte qenė shef i Policisė sė UĒK-sė, ndėrsa nė deklaratėn e sė mėrkurės ka deklaruar se kur ishte takuar me Gecin, sipas dėshmitarit, ai iu kishte prezantuar se ishte shef i Policisė Sekrete tė UĒK-sė.
  “Nė tė dhėnat dhe dosjen time qė mė ėshtė bėrė mė 2000-2001, thuhet se prezantimin qė ma ka bėrė Geci mua ka qenė shef i Policisė Sekrete tė UĒK-sė, ndoshta s’kam mundur tė bėja dallimin prej emocioneve duke e ditur ēka mė ka ndodhur”, ka thėnė dėshmitari Imer Imeri.
  Nė njė rast tjetėr, Halimaj e ka ballafaquar dėshmitarin me deklaratat e dhėna tė mėrkurėn, duke thėnė se dėshmitari kishte thėnė se ėshtė rrahur tri herė nga komandant Hoxha, e nė njėrin prej kėtyre rasteve nė prezencė tė Gecit, ndėrsa dy herė tė tjera derisa ai po vinte nga tualeti, ndėrkaq nė deklaratėn e dhėnė mė 2009, sipas Halimajt ai kishte thėnė se ēdo ditė vinte komandant Hoxha nė dhomė dhe e godiste me shufėr druri dhe e shqelmonte.
  “Me mė pas rrahė mė shumė se tri herė nuk isha gjallė me siguri, nuk e di qysh kanė luajtur kėto tė dhėna, por unė jam rrahur tri herė pėr vdekje dhe dy herė pastaj prej njė vajze dhe prej njėrit nga Gjakova, tė cilin e njeh Hoxha”, ka thėnė dėshmitari Ymeri.
  Ndėrkaq, pyetjes sė Halimajt, drejtuar dėshmitarit se pėrse ai mė herėt kishte thėnė se shuma e parave tė mbledhura nė Kroaci pėr t’ia dėrguar UĒK-sė ka qenė 27.000 marka, ndėrsa nė dokumentin qė prezantoi ai njė ditė mė parė dėshmonte se i kishte dorėzuar vetėm 24 mijė marka, dėshmitari deklaroi se i janė pėrzier shumat.
  “Nuk e kam pasur dokumentin nė atė kohė me vete, ngase e kisha nė Gjermani, dhe me siguri m’u ka ngatėrruar me lira dhe shilinga dhe pėr kėtė nė deklaratėn e parė e kam dhėnė shumėn e pėrafėrt”.
  Edhe me gjithė insistimin e dėshmitarit se ai kishte qenė viktimė pėr shkak se i takonte subjektit politik LDK, avokati Halimi ka thėnė se dėshmitari po mundohej qė ta politizonte kėtė rast, por qė sipas tij kjo mė shumė ka tė bėjė me fraksionet brenda UĒK-sė, ose me ngatėrresa brenda grupeve e jo me politikėn.
  Pyetjes sė avokatit Halimi se a e dinte dėshmitari se kur ėshtė vrarė Abedin Rexha, i njohur me nofkėn “Sandokani”, ai ėshtė pėrgjigjur se e dinte nga kush ėshtė vrarė ai, por se nė shtyp ka qenė vrasja e tij dhe tė gjithė e dinė madje, sipas tij, edhe tė akuzuarit.
  Halimi e ka pyetur nėse Imeri gjatė kohės sa ka qenė nė Cahan ishte marrė nė pyetje nga Geci, gjatė takimit tė parė te xhamia nė Krumė dhe pastaj nė kampin e UĒK-sė nė Cahan, ai e ka mohuar ta ketė bėrė Geci njė gjė tė tillė.
  “Absolutisht, asnjė deklaratė nuk e kam dhėnė para Gecit. Nė kamp Gecin e kam parė 20 apo 30 minuta e pastaj nuk e kam parė 1 muaj e gjysmė, i cili nuk ishte nė uniformė por mbante njė palė veshje e mbathje sportive, njė orė tė shkėlqyer dhe njė zinxhir nė qafė. Kėtu Geci ka qėndruar 6-7 minuta”, ka deklaruar Imeri.
  Ndėrsa pyetjes sė avokatit nėse kishte thėnė dėshmitari para prokurorit se ka dėgjuar se Geci ka qenė hajn dhe person i rrezikshėm, dėshmitari e ka mohuar kėtė.
  “Njerėzit flasin por unė asgjė konkrete nuk di pėr tė. Kėto fjalė i kam dėgjuar dhe i dėgjoj edhe sot sepse njerėzit flasin pėr Gecin, ashtu siē flasin pėr mua ithtarėt e tij. Kam dėgjuar po ashtu se ai ėshtė plagosur por nga kush nuk e di, sepse isha nė Kroaci”, ka thėnė Imeri.
  Avokati Halimi, gjatė seancės ka thėnė se dėshmitari Imeri nė prokurori nuk ka arritur ta identifikonte Sabit Gecin nė foto. Sipas Halimit dėshmitari ka identifikuar numrin 30 qė ishte Bardhyl Mahmuti, ndėrsa sipas tij Geci kishte qenė nė numrin 36 nė foto.
  Gjithashtu edhe avokati i Riza Aliajt, “Hoxhės”, Gėzim Kollēaku, gjatė seancės ka pohuar se dėshmitari Imer Imeri, nuk ka arritur ta identifikonte Alijan nė fotot e prezantuara nė hetuesi. Mirėpo, dėshmitari Imeri e ka mohuar kėtė duke thėnė se njė ditė para arrestimit tė Aliajt, ai e kishte identifikuar atė.

 16. #276
  Mire ėshte puna mire Maska e PLAKU
  Anėtarėsuar
  19-05-2002
  Postime
  2,463
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime
  Dėshmitari me kodin “K” tregon se si ėshtė arrestuar e rrahur nė kampin e UĒK-sė nė Cahan tė Shqipėrisė
  Tetuta Rexhepi Bota sot


  Dėshmitari i mbrojtur me kodin “K” tė hėnėn ėshtė paraqitur nė Gjykatėn Supreme tė Kosovės pėr tė dhėnė dėshminė e tij nė gjykimin kundėr Sabit Gecit, Rizah Aliajt dhe Haki Hajdarit, i njohur si “Haki Drenica”, Sali Rexhepi dhe Shaban Hotit, tė cilėt ngarkohen pėr veprat penale krime lufte kundėr popullatės civile gjatė vitit 1999 nė kampin e Cahanit, Shqipėri. Dėshmitari “K” duke iu pėrgjigjur pyetjeve tė prokurorit tė ēėshtjes, Maurisio Salustro tha se pas bombardimeve tė NATO-sė nė Kosovė saktėsisht mė 30 mars 1999 me bashkėshorten e tij dhe disa bashkėfshatarė tė tij kishin shkuar nė Durrės dhe ishin vendosur nė kampin e punėtorėve nė afėrsi tė plazhit. Aty tha se kishin qėndruar 12 ditė derisa ishte arrestuar siē ,tha ai, nga Xhemshit Krasniqi.
  “Arrestimi ka ndodhur gjersa shkoja te njė shok i imi nė Durrės dhe mė dolėn dy persona civil njėri nga ta Xhemshiti me njė veturė tė cilėt mė pyetėn se kush jam, ku banoj dhe se a ka ndonjė person nga Rahoveci nė kampin e punėtorėve. U ofrova afėr veturės sė tyre dhe i pyeta se kush janė dhe mu pėrgjigjen se janė pjesėtarė tė UĒK-sė dhe se duan tė mė marrin nė pyetje dhe nėse kam faj tė mė mbajnė nėse jo tė mė lirojnė. Unė pranova tė shkoja me gjithė qeft. Nga aty mė dėrguan nė hotel “Drenica” nė Durrės ku ishte shtabi i UCK-sė. Kur shkova aty mė pyetėn nėse e njoh Xhemshitin dhe unė u thash jo. Kėtė person e njihja vetėm me emėr sepse ishte i vendit tim. Nė hotel mė dėrguan nė njė dhomė ku mė morėn informata dhe janė sjell shumė mirė me mua”, tha dėshmitari i mbrojtur “K”. Ai po ashtu tha se tė nesėrmen nė hotel ia kishin sjellė njė hetues nga Tirana pėr ta marrė nė pyetje. “Unė kundėrshtova gjatė kėsaj interviste dhe ai reagoi duke thėnė pėrse nuk ia keni lidhur duar kėtij personi. Unė pas kėsaj i thash se ti nuk qenke gjyqtar sepse nuk merret njė person nė pyetje me duart e lidhura dhe hetuesi u revoltuar dhe filloi tė mė pyeste pėr vitin 1981 dhe unė i tregova se isha vetėm mėsues”, u shpreh dėshmitari “K”. Ai po ashtu tha se nė mbrėmje tė asaj dite e kishin marrė dhe e kishin dėrguar nė njė qeli afėr njė lumi qė sipas tij ishte vend shumė i vėshtirė. Pastaj ai deklaroi se sėrish kishin shkuar dhe e kishin marrė dhe dėrguar nė hotel “Drenica” kurse disa persona tė tjerė e kishin dėrguar nė Kukės.
  (Mė gjerėsisht mund tė lexoni nė numrin e nesėrm tė gazetės “Bota sot”)
  Pa Kosovė e Ēamėri nuk ka Shqipėri

 17. #277
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Anėtarėsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  212 falenderime nė 206 postime

  Demant ndaj deklaratave tė Gani Gecit

  Demant ndaj deklaratave tė Gani Gecit

  Publikuar: E enjte, mė 19 maj 2011

  Nė intervistėn dhėnė gazetės “Koha Ditore”, tė datės 11.05.2011, Gani Geci ka thėnė tė pavėrteta sa i pėrket ushtarit tė UĒK-sė, Agron Sylejmani.
  Tėrė intervistėn zotėria e mbėshtet nė thashetheme tė mbėshtetura nė njė deklaratė tė personit, i cili gjendet nė burg dhe ėshtė i dėnuar pėr drogė.
  Ne familja Sylejmani e dimė qė Agroni kurrė nuk ka qenė vrasės e aq mė pak vrasės me para.
  Ne dhe tėrė ushtarėt e UĒK-sė e dimė qė Agroni ka qenė njė ndėr ushtarėt mė tė dalluar tė UĒK-sė prej ditėve tė para tė fillimit tė luftės sė UĒK-sė.
  Ėshtė e vėrtetė se Agroni ka luftuar kundėr ushtrisė dhe policisė serbe dhe pėr ēlirimin e Kosovės. Andaj ne si familje dėshirojmė qė djali ynė, i cili ka rėnė pėr lirinė e kėtij vendi, tė mos lėndohet dhe tė fyhet pėr sė vdekuri, pasi ai nuk e meriton njė gjė tė tillė.
  Z. Geci nuk ėshtė mirė e as njerėzore qė problemet e juaja personale qė i keni nė kohet e shkuara t’i hidhni te njerėzit qė jetėn e dhanė pėr liri dhe bashkimin e trojeve shqiptare. Familja Sylejmani

 18. #278
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-12-2009
  Postime
  1,600
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  djali i juaj ka qene ne te njejtin grup me nazim bllacen dhe ka qene dora e djath e azem syles!
  djali i juaj nuk eshte vrar per kosove por ate e kane vra policet e kosoves ne vitin 2004!

  djali i juaj eshte personazhi kyq i shume vrasjeve ne kosove!
  agron sylejmani ka vra nje polic te unmikut nje polic shqiptar te policise se kosoves
  dhe perkthyes ne vitin 2004!

  pastaj agroni vritet mu aty nga policia e kosoves ne vitin 2004!
  tash qfar beteje paska bere agron sylejmani ne vitin 2004 na thuani dhe kunder kujtt paska luftuar ne kosoven e lire?!

  ju po mundoheni nje kriminel ta beni hero por kjo nuk mban uje !
  ate tash po e perdorin ish ustallaret e tij po thone se te gjitha vrasjet i ka ber ai!

 19. #279
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-12-2009
  Postime
  1,600
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  KOMPLETOHET GRUPI
  Bajram Kiqmari i ėshtė bashkuar njėmbėdhjetė shokėve tė tij. Prokuroria i akuzon pėr terrorizėm, dhe vrasjen e dy policėve, nė mars tė vitit 2004 dhe tentim vrasjen e disa tė tjerėve dhe vepra tė tjera penale.  Prishtinė, 15 korrik —
  I arrestuar mė 5 prill tė kėtij viti, Bajram Kiqmari nga Lladovci i Podujevės, sė shpejti do tė pėrballet para drejtėsisė pėr njė sėrė akuzash, pėrfshirė terrorizėm, vrasje tė dėshmitarėve, blerje tė armėve, bashkėpunim me persona tė tjerė.
  Ditė mė parė, nė Gjykatėn e Qarkut nė Prishtinė, atij i ėshtė konfirmuar aktakuza, mirėpo deri mė tani nuk ėshtė marr asnjė vendim.
  “Bajram Kiqmari mori pjesė aktivisht nė njė organizatė terroriste, Armata Kombėtare Shqiptare (AKSH)”, thuhet nė aktakuzėn e prokurorisė.
  Bajram Kiqmarit, i njohur mė nofkėn “Lami dhe Kulleri”, mbi barrė do t’i bien njė sėrė akuzash tė rėnda. Ai besohet qė ka inkurajuar aktivitetin e vazhduar tė grupit, duke pasur takime dhe kontakte tė vazhdueshme tė zgjeruara nė mars tė vitit 2004 dhe pas kėtij muaji.
  Gjithashtu ai akuzohet se ka vepruar sė bashku me persona tė tjerė, ka siguruar para pėr tė blerė armė pėr grupin, nder tjera ka vrarė dėshmitarė dhe ka blerė ushqim pėr grupin. Gjithashtu ai akuzohet se ka bėrė tė mundur qė paratė t’i shpėrndahen pjesėmarrėsve tjetėr nė grup, i ka dhėnė ndihmė personave tė tjerė pas njė akti terrorizmi apo nė lidhje me terrorizėm, pengim nė kapjen e personave tė kėrkuar.
  Na aktakuzėn e prokurores ndėrkombėtare, pėrmendet edhe emri i Shkumbim Mehmetit, pėr tė cilin thuhet qė me Bajram Kiqmarin ka biseduar me shprehje tė koduara. Sė bashku me tė, prokuroria akuzon edhe 11 persona tė tjerė, si pjesėmarrės dhe mbėshtetės tė grupit terrorist qė ka kryer vrasjen e dy oficerėve dhe tentim vrasjen e njė numri tė oficerėve tjerė mė 23 mars 2004, afėr Podujevės.
  “Mėnyra nė tė cilėn janė kryer kėto krime, manifesti qė e kishte nė xhep Agron Sylejamni dhe informacionet e marra nga policia pėrmes hetimeve ka bėrė qė prokuroria tė vijė nė konkludim qė kėto krime janė kryer nga njė grup i organizuar terrorist, qė pėrfshin personat e armatosur nė vendin e ngjarjes si dhe tė tjerė qė kanė ofruar ndihmė logjistike dhe financiare para dhe pas kryerjes sė vrasjeve”, vazhdon aktakuza e prokurorisė.
  Mė tej nė tė pėrshkruhet nė hollėsi ngjarja e 23 marsit tė vitit 2004, kur u vranė dy policė, njėri ndėrkombėtarė dhe tjetri vendor. Nė kėtė mėsohet tė kenė marr pjesė tė gjithė tė akuzuarit, disa prej tė cilėve nė mes vete gjatė gjithė kohės kanė diskutuar me kode.
  “Disa anėtarė tė grupit kanė pas njohuri specifike pėr krimin dhe kanė ndihmuar nė mėnyrė aktive tė tjerėt nė shkatėrrimin apo fshehjen e provave apo nė shmangien e kapjes nga policia”, vazhdon tutje aktakuza.

  Ngjarja e 23 marsit 2004
  Mė 23 mars tė vitit 2004, nė fshatin Shakovicė tė Podujevės, Possible Kojo Essuman, policė ndėrkombėtar nga Gana, Arsim Rrustolli, Basri Mulliqi dhe njė pėrkthyes kanė qenė duke patrulluar me njė veturė tė policisė sė UNMIK-ut, kur nė ta kanė shtėnė persona tė armatosur, tė cilėt besohet tė kenė qenė njė grup prej sė paku katėr ose pesė personave. Shkėmbime me armė zjarri ka pasur nga tė dyja anėt. Shkak I tyre nė vend ka mbetur i vrarė polici ndėrkombėtar nga Gana, njė pjesėtar i ShPK-sė dhe njėri nga tė dyshuarit, i cili besohet tė ketė qenė Agron Sylejmani. Ky i fundit mė pas ėshtė gjetur i vdekur nė shtėpinė e tij, ndėrsa nga kėtu policia ka konfiskuar njė sasi tė konsiderueshme tė armatimit. “Megjithėkėtė, Agron Sylejmani ka pasur fishekė nė xhepat e tij dhe njė revole e mbushur ėshtė gjetur nėn shpinėn e tij. Nė afri janė gjetur rroba ushtarake dhe policia ka gjetur njė dorėz e cila ėshtė pėrputhur me njė dorėz tjetėr tė gjetur mė parė”, thuhet nė aktakuzė.
  Nga ana tjetėr pėr tė akuzuarin Bajram Kiqmarin, prokurorja ndėrkombėtare pretendon se ka qenė pjesė pėrbėrėse e grupit terroristė. “Lėnda tij bazohet nė efektin e kombinuar te pėrgjimeve telefonike, regjistrimeve telefonike, disa prova tė gjetura dhe sjellja pas krimit”, arsyeton aktakuzėn e saj prokurorja ndėrkombėtare.
  Para gjyqtarit tė procedurės paraprake Bajram Kiqmari ka vendosur tė mbrohet nė heshtje. Ai ėshtė arrestuar mė 5 prill tė kėtij viti, pasi qė kishte qenė nė arrati pėr mė shumė se njė vit e gjysmė.
  __________________
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga G-2 : 20-05-2011 mė 08:12

 20. #280
  Mire ėshte puna mire Maska e PLAKU
  Anėtarėsuar
  19-05-2002
  Postime
  2,463
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime
  Dėshmitari “M”: Mė akuzonin pėr spiunim
  Publikuar: Sot, mė 20 maj 2011


  http://www.koha.net/repository/image...05110928_4.jpg
  Prishtinė, 20 maj – Nė Gjykatėn Supreme ka vazhduar seanca gjyqėsore e radhės ndaj Sabit Gecit, Riza Aliajt, i njohur si “Komandant Hoxha” dhe tre tė pandehurve tjerė, qė i janė bashkuar kėtij rasti kėtė muaj: Haki Hajdari, i njohur me nofkėn “Komandant Drenica”, Sali Rexhepi dhe Shaban Hoti.
  Nė kėtė seancė ka dėshmuar kundėr tyre dėshmitari “M”, i cili u mor nė pyetje nga prokurori i EULEX-it, Mauizio Salustra dhe nga avokatėt e tė pandehurve. Trupi gjykues ka qenė i njėjtė me herėt e tjera.
  Dėshmitari “M” para trupit gjykues ka rrėfyer pėr pėrjetimet e tij gjatė kohės sė luftės nė Kosovė, nė vitin 1999, nė kampin e Cahanit nė Shqipėri. Ai ka thėnė se gjatė bombardimeve tė NATO-s, ushtria e rregullt serbe i kishte pėrzėnė nga Peja dhe se pėrmes bjeshkėve kishte dalė nė Rozhajė tė Malit tė Zi, e prej aty nė Durrės tė Shqipėrisė.
  “Nė Durrės kam qėndruar nja 10 ditė. Njė mbrėmje po e shihja ditarin (lajmet) e orės 18:00 me djalin e motrės, kur nė derė hyri njė person e na tha se ishte nga SHIK-u dhe se duhej tė shkonim me tė nė Durrės. Mė kujtohet se ishte 16 prill 99”, ka thėnė ai.
  Sipas dėshmitarit kur kishte hipur nė xhip, aty kishin qenė edhe 2 a 3 veta qė i kishin thėnė atij se ishin tė SHIK-ut. Me atė xhip i kishin dėrguar nė hotel “Drenica”, dhe aty e kishin liruar djalin e motrės sė tij e atė e kishin mbajtur.
  “Njė person filloi tė mė marrė nė pyetje dhe mė pyeste se cilėt janė bashkėpunėtorėt e Serbisė. Emrin nuk ia dija, por mė vonė kam mėsuar se quhej Xhemshit Krasniqi. Dhe ai pėr njė moment e nxori revolen dhe deshi tė mė vriste, tė paktėn kėshtu u shpreh ai. Dhe gjatė asaj kohe ai mė fyente me fjalėn spiun. Pėr fat tė mirė timin nė atė ēast ka hyrė njė person tjetėr mė i gjatė se ai dhe i ka thėnė atij: “Avash, avash” dhe e ka larguar atė nga ajo dhomė”, ka thėnė dėshmitari “M”.
  Ai gjithashtu ka thėnė se aty ia kishin marrė unazėn, orėn, disa lekė qė i kishte me vete, patentėn dhe letėrnjoftimin e kurrė nuk ia kishin kthyer.
  “Aty mė pyesnin pėr bashkėpunėtorėt e Serbisė, nuk e di pėrse mė pyesnin mua pėr kėtė. Puna e fundit qė kam bėrė ishte ajo nė Sekretariatin pėr Punė tė Brendshme nė Prishtinė, ku isha polic. Por, mė 17 shtator 1990, mė se 100 veta kolektivisht e kemi lėshuar punėn dhe i jemi bashkuar popullit”, ka thėnė ai.
  Pas kėtyre pyetjeve qė ia kishin bėrė atij, dėshmitari “M” ka thėnė se ia kishin vėnė prangat dhe e kishin hipur nė xhip, kishin udhėtuar tėrė natėn dhe nė mėngjes kishin arritur nė Kukės.
  “Gjatė rrugės ata dy persona, njėri quhej Gėzim e tjetri Petrit, mė thanė nėse e dija se ku mė dėrgonin dhe unė iu pėrgjigja se jo. Dhe ata mė thanė se po tė dėrgojmė me tė vra, nėse nuk ka kush me tė ra mas. Dhe u thashė a do mė lėnė tė flas apo do mė vrasin menjėherė dhe Gėzimi mė tha se do mė lėnė tė flas. Dhe unė i thashė atėherė nuk vjen nė shprehje me mė vra kush, sepse nuk kanė kurrfarė arsyeje pėr kėtė”, ka thėnė ai.
  Sipas dėshmitarit, ai nė Kukės e kishte takuar “Komandant Drenicėn” dhe ai u kishte thėnė qė ta dėrgonin atė nė kampin e Cahanit.

  Shkrimi komplet nga ky gjykim lexojeni sot nė “Kohėn Ditore”
  Pa Kosovė e Ēamėri nuk ka Shqipėri

Faqja 14 prej 16 FillimFillim ... 41213141516 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •