Close
Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 56
  1. #1
    Fine Wine Maska e ildushja
    Anėtarėsuar
    06-12-2002
    Vendndodhja
    Rr. A Kasemi, N'ajėr
    Postime
    832

    Question Dita e fundit e jetės tuaj

    10 comic
    Jeta eshte e cuditshme dhe nuk dihet kur te vjen dita qe te largohesh nga familja dhe shoqeria.... Ē'fare do te beje dhe me ke do ta kaloje diten e fundit te jetes tende?
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga ildushja : 13-02-2003 mė 05:22
    "and..nothing makes us so lonely... as our own secrets..."-Nebelstern

  2. #2
    Moderatore
    Anėtarėsuar
    09-06-2002
    Postime
    1,812
    Diten e fundit te jetes do te doja te me ndodheshin femijet prane dhe e vetmja gje qe do te desheroja ate dite eshte; t`u le bekimin!
    Kenga me e larte qe mund te degjoje njeriu eshte belbezimi i shpirtit njere

  3. #3
    <-----
    Anėtarėsuar
    13-05-2002
    Postime
    985
    Po ta dija se eshte dita e fundit e jetes sime do zhdukesha si era per ne Shkoder te shihja dhe nje here prinderit e mi , shoqerine time dhe vendin ku kam lindur dhe rritur..
    ...

  4. #4
    *Forever* Maska e malli
    Anėtarėsuar
    24-09-2002
    Vendndodhja
    Antwerpen
    Postime
    668
    me familjen time, dhe me te dashurin tim
    **Gezimi , lumturia, deshperimi dhe loti im varet nga ti.

  5. #5
    Fine Wine Maska e ildushja
    Anėtarėsuar
    06-12-2002
    Vendndodhja
    Rr. A Kasemi, N'ajėr
    Postime
    832
    Flm per mesazhet te gjitha ishin te mira... un se di... besoj se ne ato 24 ore sdo kisha kohe te beja cdo gje dhe te thoja c'do mirupafshim... por kurre nuk do te doja ta dija kur do vdes sepse s'mund ta perballoja dot...
    "and..nothing makes us so lonely... as our own secrets..."-Nebelstern

  6. #6
    ... Maska e magjistari
    Anėtarėsuar
    02-10-2002
    Vendndodhja
    Marjikistan
    Postime
    62
    Per mua, eshte teper heret te mendoj per diten e fundit te jetes time. Mund te jete shum afer, por e mendoj se eshte shum larg dhe se nuk i jap kohe vetes per te menduar per dite te tilla.
    Love is the answer, but while you’re waiting for the answer, sex raises some pretty good questions.

  7. #7
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    04-12-2002
    Postime
    112
    Dita e fundit e jetes sime???
    Mund te jete neser..... pasneser..... mund te jete ne nje dite me ate te lindjes e ne fakt mua me pelqen kjo... qe te kem vetem nje date mbi mermer

    Do ta pres ndoshta duke lexuar e shkruajtur ne forum
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Mina : 02-03-2003 mė 17:59

  8. #8
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    27-04-2002
    Vendndodhja
    Po bredh ne koken tende tani!
    Postime
    1,269
    E ku i dihet asaj dite! Po do e doja pa dhimbje, sido qe te ishte, vetem dhimbje jo.

  9. #9
    larg forumit Maska e Klaudia_20
    Anėtarėsuar
    13-02-2003
    Vendndodhja
    itali
    Postime
    224
    Hmm...larg qofte :P sme ka vajtur ndonjehere mendja per ndonje gje te tille,po ate dite sdo lija qe pa bere :P cdo budallek te kesaj bote qe mos te me ngelte asgje peng
    Mundohu te jesh vetvetja!
    Ylli you are the best;)

  10. #10
    DeJaMe AmAr...! Maska e La rondine
    Anėtarėsuar
    10-02-2003
    Vendndodhja
    Chihuahua
    Postime
    73
    nese do te dija kur do te ishte dita e fundit e jetes time besoj se do tja fusja vetes pa ardhur akoma ajo diteloool.thjesht nuk e di se ca do isha ne gjendje te beja!
    [size=0.6]DaCa O NoApTe As Fi PlEcAt
    DiMiNeAtA Ai StIi Ce-Ai Ce-Ai ViSa
    Si AdORmI aSa LaNgA InImA mEa!

    Lasa LuMeA Sa ZiCa Ce VrEa
    N-o MaI cReDe AsCuLtA-Ti InImA
    StiI pReA bIne,NuMaI tIe Ti-As Da
    JuMaTaTe DiN pErNa MeA![/size]

  11. #11
    Drejteza Paralele Maska e Io_e_Te
    Anėtarėsuar
    24-02-2003
    Vendndodhja
    Ne Nje Glob Prej Balte
    Postime
    499
    Une do dilja qe ne mengjes heret, do shikoja per her te fundit lindjen e diellit, do shikoja mengjesin e fundit, nisjen e nje dite te re...pastaj do haja mengjesin e fundit me te dashurit e mi(mami, babi, motra dhe i dashuri im) dhe te diskutonim per pikniket qe kemi pas bere, per vendet ku kemi qene, per cdo gje qe ka qene e BUKUR dhe na ka bere TE LUMTUR...
    pastaj do dilja neper rruget e qytetit me te dashurin tim, sdo linim rruge pa kaluar, do vrapoja per her te fundit, do ti thoja gjithcka qe skam dashur tja them nga krenaria ime, do ecja si e mare ne rruge qe te mos humbja asnje sekonde me teper, do perplasesha me njerzit sic beja kur isha vone per ne shkolle, do shkoja tek te gjitha lokalet ku kam qene me te, do shkoja (patjeter)nga deti...por nuk do qendroja shum...sdua te nis te qaj!dua qe te pakten diten e fundit te mos qaj!
    pastaj do kthehem ne shtepi!do shoh filmin e fundit me popcorn para, do ha pa e vrar mendjen sa kalori do mar...eshte ora 16:00...kam edhe 8 ore kohe...do shkoj te takoj gjith ata qe dua: gjyshe, kusherinj, shoqe shoke, edhe ata qe dikur jam zene...
    eshte dita e fundit!pasi te iki sdo mbetet asgje prej meje!
    do degjoj te gjitha kenget e mia te preferuara, do rri ne darke te flas me babin ashtu sic beja gjithmone...do nis tju them ato qe nuk ua kam thene asnjehere jane prinderit me fantastike ne bote!pastaj???do vesh rrobat qe kam me shume qejf, do lyhem me parfumin qe e kam me perzemer...pastaj...do perkedhel motren e vogel(do jete gjeja qe do me mungoje me teper se vete jeta ime) do ta merrja ne krahe, do ta puthja dhe do ti thoja qe mos harronte se do isha engjelli i saj mbrojtes dhe ajo sdo qante kur te ikja une!ne cdo moment do isha pas shpatullave te saj dhe sa her te kish nevoje per mua une do ti dergoja nje shenje!!!
    pastaj...do rrija ne lulishten qe kisha une me teper perzemer me Te...sa shume gjera paskam dashur ne kete jete dhe tani ne fund e kuptoj!pastaj...cmund te bej vecse te pres???por sdo qaj (edhe pse nga brenda do me vije te hyj ne toke pa me pare asnjeri)jo!une nuk do qaj!cdoja nga jeta e mora!dhe mbase me shume!pata cdo gje!asgje sdo me mbetet peng!!!

    kjo ishte dita e fundit e jetes sime!!!

    p.s:ej ju zuri gjumi juve mo?
    une me syt mbyll e shkrujta
    Nu stiam ca floarea amara a singuratatii are, daca o atingi pe obraz, sunetul unor pasi care pleaca.

  12. #12
    VlonjaT Maska e BlEdIi
    Anėtarėsuar
    11-10-2002
    Vendndodhja
    Nj
    Postime
    418
    Postuar mė parė nga Io_e_Te
    Une do dilja qe ne mengjes heret, do shikoja per her te fundit lindjen e diellit, do shikoja mengjesin e fundit, nisjen e nje dite te re...pastaj do haja mengjesin e fundit me te dashurit e mi(mami, babi, motra dhe i dashuri im) dhe te diskutonim per pikniket qe kemi pas bere, per vendet ku kemi qene, per cdo gje qe ka qene e BUKUR dhe na ka bere TE LUMTUR...
    pastaj do dilja neper rruget e qytetit me te dashurin tim, sdo linim rruge pa kaluar, do vrapoja per her te fundit, do ti thoja gjithcka qe skam dashur tja them nga krenaria ime, do ecja si e mare ne rruge qe te mos humbja asnje sekonde me teper, do perplasesha me njerzit sic beja kur isha vone per ne shkolle, do shkoja tek te gjitha lokalet ku kam qene me te, do shkoja (patjeter)nga deti...por nuk do qendroja shum...sdua te nis te qaj!dua qe te pakten diten e fundit te mos qaj!
    pastaj do kthehem ne shtepi!do shoh filmin e fundit me popcorn para, do ha pa e vrar mendjen sa kalori do mar...eshte ora 16:00...kam edhe 8 ore kohe...do shkoj te takoj gjith ata qe dua: gjyshe, kusherinj, shoqe shoke, edhe ata qe dikur jam zene...
    eshte dita e fundit!pasi te iki sdo mbetet asgje prej meje!
    do degjoj te gjitha kenget e mia te preferuara, do rri ne darke te flas me babin ashtu sic beja gjithmone...do nis tju them ato qe nuk ua kam thene asnjehere jane prinderit me fantastike ne bote!pastaj???do vesh rrobat qe kam me shume qejf, do lyhem me parfumin qe e kam me perzemer...pastaj...do perkedhel motren e vogel(do jete gjeja qe do me mungoje me teper se vete jeta ime) do ta merrja ne krahe, do ta puthja dhe do ti thoja qe mos harronte se do isha engjelli i saj mbrojtes dhe ajo sdo qante kur te ikja une!ne cdo moment do isha pas shpatullave te saj dhe sa her te kish nevoje per mua une do ti dergoja nje shenje!!!
    pastaj...do rrija ne lulishten qe kisha une me teper perzemer me Te...sa shume gjera paskam dashur ne kete jete dhe tani ne fund e kuptoj!pastaj...cmund te bej vecse te pres???por sdo qaj (edhe pse nga brenda do me vije te hyj ne toke pa me pare asnjeri)jo!une nuk do qaj!cdoja nga jeta e mora!dhe mbase me shume!pata cdo gje!asgje sdo me mbetet peng!!!

    kjo ishte dita e fundit e jetes sime!!!

    p.s:ej ju zuri gjumi juve mo?
    une me syt mbyll e shkrujta


    Io e Te:
    Kur po lexoja kete po mendoja veten time.
    TE PERSHENDES PER KETE JE SHUME E MADHE.

    Me respekt Bledi
    "O bindu o permendu o merr malet e cemendu"

  13. #13
    VlonjaT Maska e BlEdIi
    Anėtarėsuar
    11-10-2002
    Vendndodhja
    Nj
    Postime
    418
    Diten para se te vdes e dini ca dua une.....?

    Te kem nje cup te re rreth 20 vjec edhe .........(se ka nen moshe ketu)

    Te gjithe nga nje grusht dhe do marim po mos beni plane kot,asnjeri nuk mer me shume se nje grusht dhe.
    "O bindu o permendu o merr malet e cemendu"

  14. #14
    Drejteza Paralele Maska e Io_e_Te
    Anėtarėsuar
    24-02-2003
    Vendndodhja
    Ne Nje Glob Prej Balte
    Postime
    499
    thnx Bledi!
    Dua te bej gjithmone sic thote ajo shprehja "Jetoje cdo dite si te jete e fundit" por cuditerisht une bej te kunderten...shpresoj gjithmone ne nje te neserme....

    Io_e_Te
    Nu stiam ca floarea amara a singuratatii are, daca o atingi pe obraz, sunetul unor pasi care pleaca.

  15. #15
    Fine Wine Maska e ildushja
    Anėtarėsuar
    06-12-2002
    Vendndodhja
    Rr. A Kasemi, N'ajėr
    Postime
    832
    Citim Postuar mė parė nga Io_e_Te
    Une do dilja qe ne mengjes heret, do shikoja per her te fundit lindjen e diellit, do shikoja mengjesin e fundit, nisjen e nje dite te re...pastaj do haja mengjesin e fundit me te dashurit e mi(mami, babi, motra dhe i dashuri im) dhe te diskutonim per pikniket qe kemi pas bere, per vendet ku kemi qene, per cdo gje qe ka qene e BUKUR dhe na ka bere TE LUMTUR...
    pastaj do dilja neper rruget e qytetit me te dashurin tim, sdo linim rruge pa kaluar, do vrapoja per her te fundit, do ti thoja gjithcka qe skam dashur tja them nga krenaria ime, do ecja si e mare ne rruge qe te mos humbja asnje sekonde me teper, do perplasesha me njerzit sic beja kur isha vone per ne shkolle, do shkoja tek te gjitha lokalet ku kam qene me te, do shkoja (patjeter)nga deti...por nuk do qendroja shum...sdua te nis te qaj!dua qe te pakten diten e fundit te mos qaj!
    pastaj do kthehem ne shtepi!do shoh filmin e fundit me popcorn para, do ha pa e vrar mendjen sa kalori do mar...eshte ora 16:00...kam edhe 8 ore kohe...do shkoj te takoj gjith ata qe dua: gjyshe, kusherinj, shoqe shoke, edhe ata qe dikur jam zene...
    eshte dita e fundit!pasi te iki sdo mbetet asgje prej meje!
    do degjoj te gjitha kenget e mia te preferuara, do rri ne darke te flas me babin ashtu sic beja gjithmone...do nis tju them ato qe nuk ua kam thene asnjehere jane prinderit me fantastike ne bote!pastaj???do vesh rrobat qe kam me shume qejf, do lyhem me parfumin qe e kam me perzemer...pastaj...do perkedhel motren e vogel(do jete gjeja qe do me mungoje me teper se vete jeta ime) do ta merrja ne krahe, do ta puthja dhe do ti thoja qe mos harronte se do isha engjelli i saj mbrojtes dhe ajo sdo qante kur te ikja une!ne cdo moment do isha pas shpatullave te saj dhe sa her te kish nevoje per mua une do ti dergoja nje shenje!!!
    pastaj...do rrija ne lulishten qe kisha une me teper perzemer me Te...sa shume gjera paskam dashur ne kete jete dhe tani ne fund e kuptoj!pastaj...cmund te bej vecse te pres???por sdo qaj (edhe pse nga brenda do me vije te hyj ne toke pa me pare asnjeri)jo!une nuk do qaj!cdoja nga jeta e mora!dhe mbase me shume!pata cdo gje!asgje sdo me mbetet peng!!!

    kjo ishte dita e fundit e jetes sime!!!

    p.s:ej ju zuri gjumi juve mo?
    une me syt mbyll e shkrujta

    Me knaqe zemren me kte.
    Bravo...
    "and..nothing makes us so lonely... as our own secrets..."-Nebelstern

  16. #16
    i/e regjistruar Maska e elen
    Anėtarėsuar
    07-01-2005
    Vendndodhja
    United States of Albania
    Postime
    919
    Po pse o njerez mendoni te tilla gjera ???Kur te vije ajo ore shikoni dhe beni per diten e fundit se me siguri ne mengjes do tju thote:
    ---Miremengjesi ,jam dita jote e fundit.......rregullo planet per sot..
    Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway

  17. #17
    Fine Wine Maska e ildushja
    Anėtarėsuar
    06-12-2002
    Vendndodhja
    Rr. A Kasemi, N'ajėr
    Postime
    832
    Citim Postuar mė parė nga elen
    Po pse o njerez mendoni te tilla gjera ???Kur te vije ajo ore shikoni dhe beni per diten e fundit se me siguri ne mengjes do tju thote:
    ---Miremengjesi ,jam dita jote e fundit.......rregullo planet per sot..
    Elen shpirti, zemra, ylli, drita... ne nuk po stresoemi mbi kete... po themi sikur, pse prekesh kaq shume, kaq kollaj?

    Forum eshte, nuk eshte se po rrim pa ngrene duke menduar se do vdesim neser.. he te keqen teta ty. LoL
    "and..nothing makes us so lonely... as our own secrets..."-Nebelstern

  18. #18
    i/e regjistruar Maska e amaro
    Anėtarėsuar
    21-02-2003
    Vendndodhja
    NenToke
    Postime
    242
    eshte dite e premte ora 5 e mengjesit, degjoj hoxhen nga minarja i ben te ditur me keq ardhje :- sot eshte dita fundit e amaros, kush do marri pjese tek namazi i mortes te beje rezevimet se do jet shume kallaballik dhe rrumuje, nuk do lejohet kadekorikisht qe ne shenje rrespekti ti zbrazen shishe me wiski tek dheu varrit se kjo mund tja beje me te veshtire rrugen per ne boten tjeter, siē e dine te gjithe ka kontroll per alkol dy kthesa para se te shkohet ne xhenet, ato qe kane mendje ti ēojne ndonje femer per te shijuar diten e fundit mos te harrojne qe amaro nuk i ka qef biondet fallco dhe qe amaro ka nevoje per koka per te stimuluar emancipimin ne kte dite te fundit!
    Ora 5pike 10 e mengjesit ēohem shume i trubullar nga endrra me xhami dhe hoxha, mendoj qe e ka fajin rrezidenca ime e perjetshme ne turqi, pasi bej dush shof emailin, vej re qe ka ardhur nje email i ri me titull ''Po se hape do vdesesh injoront'' mendoj qe mund te jete ndonje haker nacionalist shqiptar qe i ka ngel hatri pse nuk ka m shku ne festen e pavarsise por prap nga kurioziteti e hap dhe shtangem..., ne email shkruhet - Sot eshte dita jote e fundit, shijo jeten ke edhe 16 ore!!! emaili vinte nga F.SH. death angel, aty e humb pak, por mbas disa minutash proteste me veten duke perserit : pse una, kthehem ne vete.
    ora 5 pike ca, shkoj tek marketi lagjes dhe blej gjerat me me shije , kam 4 vjet qe mbaj dijet dhe qe jam bere vegjetarian por e sigurte qe nuk dua te shkoj i uritur ne anen tjeter, shitsi ( abdullahu) shokohet por nuk me rruhet, jam ne shok per vete.
    ora 6 pike 31, jam duke vdek nga qe kam ngrene ēdo gje qe nuk haja prej 4 vitesh ne 5 minuta!!
    ora 7pa5, futem ne shok zgjoj Nurijen ( eksi) i them qe nuk mund ta marojm dot studimin mbi kamasutren , pa i shpjegu arsyen e gjej veten tek shkallet me berxolle ne dore dhe me valixhe ne koke.
    0ra 7pike 43, jam akoma tek shkallet duke i shpjegu komshinjve qe kam kohe qe kam lone drogen por kjo eshte dita ime e fundit ne toke, xhaj muharremi me ndihmon te ēohem dhe me thote: ju te rinise soēme duhet tju a perserisim gjithmone qe nuk haet kur behet seks, mos i vej faj nurijes.
    ora 8pike17, mundohem te marr ne telefon shoket dhe shoqet por te gjithe qeshin kur i tregoj se ēfare po me ndodh, zaga shoku me i nghushte me tha qe hajde se kom gjet i mall te papam do shkosh me flatrat e tua ne xhenet pa vdek.
    ora 9pike20 , futem tek emergjenca duke i bertit doktorit te rojes : do vdes , po vdes etj, ai me tha qetsohu nuk e gje gjo gjone e keqe thjesht po kalon nje rast rrottrapezimi, dhe siē mund ta marresh me mend, eshte ne mase per rinine e sotshme.
    ora 10 pike shume, dal i zhgenjyer nga spitali, mbasi doktori me kishte bo na dy serume per ngretje morali.
    ora 11 fiks, e shoh qe nuk jam normal dhe po vuaj shume qe ta pranoj qe eshte dita ime e fundit.
    ora 11pike 44, shoh qiellin plot me re, trafiku eshte ne pikun e vet , shoh rreth e qark dhe mendoj se sa te rri duke prit vdekjen me stress ti jap drejtim vete,dal ne autostrade dhe nuk mendoj me per vdekjen, me ne fund pak qetsi qielli u hap, dielli po ma ben me sy, zogjte po flasin me mu, ylberi mu duk plot jete, njerzit plot hare e plot gjera qe ndoshin ne momentin kur njeriu e pranon qe nuk do jeteje perjete. Mbas nje zhurme te llahtarshme frenash, mu keput filmi.....
    ora 05pike 10 e mengjesit, zgjohem me dhimbje dhe sikur jam futur ne nje morsete, shoh veten i veshur anembane me allēi , afer kisha nurijen qe po qante nga gezimi bashke me failjen dhe shoket. Mire se u ktheve amaro me thane, ke plot 3 jave qe je ne koma, si pasoje e aksidentit qe pesove. Ke thyer 254 kocka por do mbijetosh me tha doktori, por do me japesh fjalen qe kurre me nuk do besh abuzim droge duke vizituar forumin shqiptar!!
    ora 7 pa pak, mbasi i dhashe fjalen se nuk do hap tema tek forumi kur jom lluce me ze gjumi i qete, dhe i lumtur sepse e dija qe jeta vazhdon. Jetoj kot por te pakten nuk mendoj diten qe do vdes.
    Money Makes Man act Funny

  19. #19
    i/e regjistruar Maska e elen
    Anėtarėsuar
    07-01-2005
    Vendndodhja
    United States of Albania
    Postime
    919
    Citim Postuar mė parė nga ildushja
    Elen shpirti, zemra, ylli, drita... ne nuk po stresoemi mbi kete... po themi sikur, pse prekesh kaq shume, kaq kollaj?

    Forum eshte, nuk eshte se po rrim pa ngrene duke menduar se do vdesim neser.. he te keqen teta ty. LoL
    Me fal Teta se nuk do ta bej me gabimin.
    Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway

  20. #20
    Fine Wine Maska e ildushja
    Anėtarėsuar
    06-12-2002
    Vendndodhja
    Rr. A Kasemi, N'ajėr
    Postime
    832
    Citim Postuar mė parė nga elen
    Me fal Teta se nuk do ta bej me gabimin.
    S'ka problem vec mos e perserit. :P
    "and..nothing makes us so lonely... as our own secrets..."-Nebelstern

Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. Fatmir Limaj
    Nga ARIANI_TB nė forumin Bashkėpatriotėt e mi nė botė
    Pėrgjigje: 295
    Postimi i Fundit: 07-02-2015, 16:09
  2. Elmaz Plava
    Nga Davius nė forumin Elita kombėtare
    Pėrgjigje: 3
    Postimi i Fundit: 17-12-2006, 14:28
  3. Mbi dashurine
    Nga ani-ani80 nė forumin Letėrsia shqiptare
    Pėrgjigje: 10
    Postimi i Fundit: 05-03-2006, 12:05
  4. Lamtumira fundit e Vath Koreshit
    Nga Brari nė forumin Enciklopedia letrare
    Pėrgjigje: 2
    Postimi i Fundit: 07-02-2006, 18:16
  5. Zhvillimet e fundit politike
    Nga Albo nė forumin Tema e shtypit tė ditės
    Pėrgjigje: 19
    Postimi i Fundit: 01-08-2002, 14:31

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •