Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 7
  1. #1
    i/e regjistruar Maska e doniboy21
    Anėtarėsuar
    28-08-2009
    Postime
    19

    ip addres >ipko<

    Pershendetje a ka mundesi dikush mem tregu se si mund ti ndryshoj ip addresat, rrjetin e kam me ipkon. Po i vendosi ip-jat e reja por perseri nuk po ruhen a kish pas mundsi mem tregu pse ???

  2. #2
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    08-05-2008
    Vendndodhja
    Middle East
    Postime
    245
    Deniboy,
    ipko ka DHCP server per IP-ja, qe don te thot IPja tu ipet tu automatikisht nga seriveri/Modemi apo Ruteri, pra nuk ke nevoj te futesh IP statike ne kompjuterin tende sepse nuk do funksionoj...

    Shtes:

    Nese ke Modem apo Ruter (nese ki qasje ne te), mundesh ta konfigurosh at tu punoj me IP-ja Statike dhe nuk do kesh problem me...

  3. #3
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    16-02-2010
    Postime
    19

    Exclamation

    Citim Postuar mė parė nga little-boy Lexo Postimin
    Deniboy,
    ipko ka DHCP server per IP-ja, qe don te thot IPja tu ipet tu automatikisht nga seriveri/Modemi apo Ruteri, pra nuk ke nevoj te futesh IP statike ne kompjuterin tende sepse nuk do funksionoj...

    Shtes:

    Nese ke Modem apo Ruter (nese ki qasje ne te), mundesh ta konfigurosh at tu punoj me IP-ja Statike dhe nuk do kesh problem me...
    me sa di une ipko kur ke modem te theshte lidhet me ikonen qe i jep connect ti por duhet qe te tcp/ip ti vesh DNS e ipkos.

  4. #4
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    16-02-2010
    Postime
    19
    me cfare lidhesh me ipko?me PPPOE

  5. #5
    i/e regjistruar Maska e LENTIWTF
    Anėtarėsuar
    30-01-2010
    Vendndodhja
    Gjilan
    Postime
    53
    ok edhe un jam nga kosova, kam lidhjen me IPKO-n, modem router me wireless mirepo nuk mund te kyqem ne wireless me telefon mobil a ka ndonje mundesi kyqjeje lidhja eshte PPPOE

  6. #6
    Djalė Drenice Maska e Lexuesi_
    Anėtarėsuar
    18-06-2010
    Vendndodhja
    Ne vendin e ngjarjeve
    Postime
    6,014
    Citim Postuar mė parė nga doniboy21 Lexo Postimin
    Pershendetje a ka mundesi dikush mem tregu se si mund ti ndryshoj ip addresat, rrjetin e kam me ipkon. Po i vendosi ip-jat e reja por perseri nuk po ruhen a kish pas mundsi mem tregu pse ???


    Nuk e ke definu mire pyetjen.


    Je provider ISP apo je thjesht klient i ipkos qe ofron sherbime me modema.

    Nese e ke me modem e ke me pppoe.

    Nese je ISP provider ke ip statike dhe Ipko ta lshon 1 ip publike apo private varet se qfare e kerkon ti dhe e vendos ne router tendin ajo ip nuk ndryshon. Sepse ip e jote varet nga IP e ipkos ti ndryshoj 100 ip ne router tendin por nuk te ben se duhet te gjej rrugen per qasje ne internet ajo IP e ajo rruge i mundesohet permes Gatway qe ta percakton IPKO.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Lexuesi_ : 24-09-2010 mė 17:18

  7. #7
    i/e regjistruar Maska e LENTIWTF
    Anėtarėsuar
    30-01-2010
    Vendndodhja
    Gjilan
    Postime
    53
    un jam vetem nje klient i thjesht dhe kam router wireless lidhja PPPOE mire nuk kam qasje me telefonin tim XPERIA X10 qfar mund te bej

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •