Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 29 prej 29
  1. #21
    i/e regjistruar Maska e derjansi
    Anėtarėsuar
    14-04-2005
    Postime
    6,730
    Citim Postuar mė parė nga EuroStar1 Lexo Postimin
    Rrofsh Darius,a ke ndonje informacion se cfar pune kerkohet dhe sa paguhet ,se ketu une punoj me truck dhe marr 60.000 dollar canadez ne vit + extra me shkon 80.000 ne vit,por paguaj shum credit dhe qera dhe nuk me del.Pershendetje
    se ke pa naj her at emisionin ne history channel Ice-Road Truckers?

    morin shum lek ato vecse do i japesh kamionit ne akull permbi oqean.
    JO NEGOCIATA VETĖVENDOSJE

  2. #22
    EuroStar nuk kam informacion por besoj mund te kerkosh ne internet. Meqe je truck driver atehere interesohu ne kompanine ku punon dhe po pate kellqe bej ate qe thote Derjansi, shko andej nga Yukon dhe bej ice road truckers dhe mblidhi dollaret me lopate.

  3. #23
    Citim Postuar mė parė nga Darius Lexo Postimin
    EuroStar nuk kam informacion por besoj mund te kerkosh ne internet. Meqe je truck driver atehere interesohu ne kompanine ku punon dhe po pate kellqe bej ate qe thote Derjansi, shko andej nga Yukon dhe bej ice road truckers dhe mblidhi dollaret me lopate.
    Hahahaaa ice road truckers , sa kam qesh ,shpresoj te jet keshtu,faleminderit per keshillat.Pershendetje te gjithve
    Revolution 1848

  4. #24
    _____
    Anėtarėsuar
    29-04-2002
    Postime
    3,623
    Pershendetje juve ne Kanada.....kisha nje pyetje nqs ja dini pergjigjen.
    Do te vij me makine per here te pare se-shpejti andej por do ta kem 'rental car' eshte problem per te kaluar kufirin?

  5. #25

  6. #26
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    07-10-2010
    Postime
    56
    DARIUS,
    Sa shqipetar ka perafersisht ne provincen ALBERTA,se me duket se ju ishi atje?

    flm

  7. #27
    Kam qene disa here aty po nuk kam jetuar ne Alberta. Une jetoj ne Ontario dhe numri i shqiptareve ne Alberta mesa di eshte relativisht i vogel. Shume i vogel krahasuar me Ontarion.

  8. #28
    Desha te dije, po ne Alberta, ku eshte me mire ne Calgary apo Edmonton, dhe sa paguhesh, deshiroj te dije sa paguhesh nese punon per transportation companies si dispatch.

    Ju Faleminderit.
    BASHKIM KOSOVE ME SHQIPERINE DHE JO PAZARLLEQE ME SERBINE E GREQINE

  9. #29
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    16-05-2002
    Vendndodhja
    toronto
    Postime
    75
    Me logjiken e thjeshte, pa analiza te komplikuara, shiko gjithmone cili qytet ka me shume banore. Ne kete rast Edmontoni 1,034,945 dhe Calgary 988,193 banore (sipas regjistrimit te vitit 2006). Diferenca ne kete rast nuk eshte teper e madhe.

    Atehere ne kete rast hyjne ne loje arsyetime te tjera dhe une do te zgjidhja Calgarin sepse eshte me ne jug dhe shume me afer SHBA-se ku dhe nga Kanadaja transporton shume mallra. Pra me nje fjale mundesite e vendeve te punes qe lidhen me transportin jane disa here me te medhaja.

    Pagesat nuk besoj se kane ndonje ndryshim te madh nga njeri qytet ne tjetrin brenda provinces.

    Vetem duke punuar e jetuar ne vend mund ti kuptosh te gjitha gjerat perfshi edhe pagat. Duke pyetur nga larg do te kesh vetem informacione orientuese.

    Fat te mbare!
    :j

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •