Close
Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 29
 1. #1
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  11-11-2002
  Postime
  6,667
  Faleminderit
  0
  19 falenderime nė 18 postime

  Veriu i Kanadase

  A ka ndonje shqiptar qe jeton ne veri te Canadas si psh: Yukon....ose....Northwest Territores...ose....Nunavut.?

 2. #2
  Deny Ignorance Maska e Darius
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  Agartha
  Postime
  13,942
  Faleminderit
  0
  669 falenderime nė 475 postime
  Ka qene nje cift, burre e grua qe jetonin ne Iqaluit (te dy mjeke) por nuk e di nese vazhdojne te jene aty. Kane ikur nga Toronto rreth 6 vjet me pare me nje oferte astronomike po se kam idene se nga behen. Zor te kete shqiptare te tjere ne zona ku edhe te bardhet kanadeze jane te rralle. Shumica e banoreve aty jane inuit.

 3. #3
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  11-11-2002
  Postime
  6,667
  Faleminderit
  0
  19 falenderime nė 18 postime
  Faleminderit,pyeta se me kan then se atje paguhet dyfishi me shum se ketu ne Alberta dhe doja te dija a eshte e vertet dhe si jan kushtet e jeteses atje.Pershendetje

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e derjansi
  Anėtarėsuar
  14-04-2005
  Postime
  6,825
  Faleminderit
  12
  113 falenderime nė 89 postime
  e vertet asht se paguhesh me shum

  po kushtet e jeteses jan mizerje lol si ne pol te veriut ma. pranej paguhesh shum se perndryshe kerkush nuk do shkote atje.
  JO NEGOCIATA VETĖVENDOSJE

 5. #5
  Sensual
  Anėtarėsuar
  17-02-2009
  Postime
  4,331
  Faleminderit
  2
  15 falenderime nė 15 postime
  Citim Postuar mė parė nga derjansi Lexo Postimin
  e vertet asht se paguhesh me shum

  po kushtet e jeteses jan mizerje lol si ne pol te veriut ma. pranej paguhesh shum se perndryshe kerkush nuk do shkote atje.
  jo atje ne fakt ndryshimi eshte qe paguhen dyfish apo trefish punetoret per te njejten pune qe mund te bejne ketu .. psh nese punon ne nje kafe merr 20-22 dollar ne ore ndersa ketu rreth 10 ... edhe kjo ndodh per nje arsye te vetme ...


  ESHTE SHUME FTOHTE ...keshtu qe ka shume pak njerez qe jetojne atje ... kane nevoje per punetore gjithe kohes ...

  ka shume njerez qe shkojne e punojne per nje vit pershembull ,,,, mbledhin leket dhe vijne kendej hapin biznese ...

 6. #6
  Deny Ignorance Maska e Darius
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  Agartha
  Postime
  13,942
  Faleminderit
  0
  669 falenderime nė 475 postime
  E drejte. Popullata e Iqaluit eshte rreth 6500 banore dhe qyteti (qytet i thencin) te kall daten. I gjithe Nanavut si province ka rreth 25 mije banore ne nje kohe qe eshte 1/5 e Kanadase me nje siperfaqe prej pothuajse 2 milion kilometra katrore.

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e derjansi
  Anėtarėsuar
  14-04-2005
  Postime
  6,825
  Faleminderit
  12
  113 falenderime nė 89 postime
  Citim Postuar mė parė nga Enii Lexo Postimin
  jo atje ne fakt ndryshimi eshte qe paguhen dyfish apo trefish punetoret per te njejten pune qe mund te bejne ketu .. psh nese punon ne nje kafe merr 20-22 dollar ne ore ndersa ketu rreth 10 ... edhe kjo ndodh per nje arsye te vetme ...


  ESHTE SHUME FTOHTE ...keshtu qe ka shume pak njerez qe jetojne atje ... kane nevoje per punetore gjithe kohes ...

  ka shume njerez qe shkojne e punojne per nje vit pershembull ,,,, mbledhin leket dhe vijne kendej hapin biznese ...
  i said the same thing o rrush lol
  JO NEGOCIATA VETĖVENDOSJE

 8. #8
  Sensual
  Anėtarėsuar
  17-02-2009
  Postime
  4,331
  Faleminderit
  2
  15 falenderime nė 15 postime
  o pjeshka ti the qe bejne pune te veshtira ... un vetem sa sqarova qe ka pune normale qe paguajne mire ...:d

  6500 banor haha ... gjith kto pakit e indjant qekan per tu cuar atje ta bejne te mbipopulluar me pjellorine e tyre ..lol

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e derjansi
  Anėtarėsuar
  14-04-2005
  Postime
  6,825
  Faleminderit
  12
  113 falenderime nė 89 postime
  Citim Postuar mė parė nga Enii Lexo Postimin
  o pjeshka ti the qe bejne pune te veshtira ... un vetem sa sqarova qe ka pune normale qe paguajne mire ...:d

  6500 banor haha ... gjith kto pakit e indjant qekan per tu cuar atje ta bejne te mbipopulluar me pjellorine e tyre ..lol
  zogushe lexoje ne i her lol

  thash kushtet e jeteses jan mizerje jo punet lol
  JO NEGOCIATA VETĖVENDOSJE

 10. #10
  Sensual
  Anėtarėsuar
  17-02-2009
  Postime
  4,331
  Faleminderit
  2
  15 falenderime nė 15 postime
  Citim Postuar mė parė nga derjansi Lexo Postimin
  zogushe lexoje ne i her lol

  thash kushtet e jeteses jan mizerje jo punet lol
  pse qenkan mizerje ?lol ata jan me rich se ne ..

 11. #11
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  11-11-2002
  Postime
  6,667
  Faleminderit
  0
  19 falenderime nė 18 postime
  A jeton ndonj nga ju atje?sepse me intereson dicka me e sakte,psh: cfar pune kan nevoje dhe ne cvend ndodhet,kushtet e jeteses ska problem se dihet,por problemi eshte te punoj disa vite qe te vej perpara ekonomin,se ketu ne Alberta ehe asgje spo kursej.Pershendetje

 12. #12
  Deny Ignorance Maska e Darius
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  Agartha
  Postime
  13,942
  Faleminderit
  0
  669 falenderime nė 475 postime
  Une kam qene para 2 vjetesh. Ne mes te majit dhe ishte -5. Nuk e di sa stomak te forte ke dhe sesa nerva ke te perballosh vetmine se edhe qente e slitave ja kalojne me mire. Mua te ma shtrojne me flori nuk shkoj. 3 dite isha per nje konference dhe me iku kapaku i kokes. Nuk e di se ku je ne Alberta po nqs je ne Edmonton atehere do beje mire te levizje ose ne Calgary ose ne Medicine Hat. Sidomos kjo e fundit ka nje bum ekonomik 3 vitet e fundit. Personalisht Calgary e dua shume si qytet dhe ja kam kaluar shume bukur.

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e derjansi
  Anėtarėsuar
  14-04-2005
  Postime
  6,825
  Faleminderit
  12
  113 falenderime nė 89 postime
  Citim Postuar mė parė nga EuroStar1 Lexo Postimin
  A jeton ndonj nga ju atje?sepse me intereson dicka me e sakte,psh: cfar pune kan nevoje dhe ne cvend ndodhet,kushtet e jeteses ska problem se dihet,por problemi eshte te punoj disa vite qe te vej perpara ekonomin,se ketu ne Alberta ehe asgje spo kursej.Pershendetje
  shoki po durove te ftoftin nisja puno ca vjet sidomos po te kesh naj zanat bon pare sa te dush

  anej sjeto kerkush lol se sna e ma
  JO NEGOCIATA VETĖVENDOSJE

 14. #14
  i/e regjistruar Maska e derjansi
  Anėtarėsuar
  14-04-2005
  Postime
  6,825
  Faleminderit
  12
  113 falenderime nė 89 postime
  Citim Postuar mė parė nga Enii Lexo Postimin
  pse qenkan mizerje ?lol ata jan me rich se ne ..
  po ca richi lol ato kur tha darius vetem si qen vec 5 or dite ke lol

  po deshe shkojm bashk e ja heqim merzin njoni tjetrit lol
  JO NEGOCIATA VETĖVENDOSJE

 15. #15
  i/e larguar
  Anėtarėsuar
  09-11-2005
  Vendndodhja
  France ...
  Postime
  6,227
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 9 postime
  Me ato rroga qe ka andej , ja vlen barra qeran cja fusni kot
  po shkoj te jetoj nja 2 vjet andej un

 16. #16
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  11-11-2002
  Postime
  6,667
  Faleminderit
  0
  19 falenderime nė 18 postime
  Citim Postuar mė parė nga Darius Lexo Postimin
  Une kam qene para 2 vjetesh. Ne mes te majit dhe ishte -5. Nuk e di sa stomak te forte ke dhe sesa nerva ke te perballosh vetmine se edhe qente e slitave ja kalojne me mire. Mua te ma shtrojne me flori nuk shkoj. 3 dite isha per nje konference dhe me iku kapaku i kokes. Nuk e di se ku je ne Alberta po nqs je ne Edmonton atehere do beje mire te levizje ose ne Calgary ose ne Medicine Hat. Sidomos kjo e fundit ka nje bum ekonomik 3 vitet e fundit. Personalisht Calgary e dua shume si qytet dhe ja kam kaluar shume bukur.
  Po un jam ne Edmonton, Darjus nuk di ca te them,mezi pres te leviz nga ketu dhe minus 50 le te jete se na jan shpuar xhepat fare

 17. #17
  Deny Ignorance Maska e Darius
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  Agartha
  Postime
  13,942
  Faleminderit
  0
  669 falenderime nė 475 postime
  Edmonton se dua fare si qytet. Isha ne dhjetor, pikerisht ato dite qe vajti -50. Goxha vajza simpatike ka si qytet po dhe shume i zymte mu duk. Leviz me mire ne Calgary ose provoje njehere andej nga BC meqe e ke afer.

 18. #18
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  11-11-2002
  Postime
  6,667
  Faleminderit
  0
  19 falenderime nė 18 postime
  Citim Postuar mė parė nga Darius Lexo Postimin
  Edmonton se dua fare si qytet. Isha ne dhjetor, pikerisht ato dite qe vajti -50. Goxha vajza simpatike ka si qytet po dhe shume i zymte mu duk. Leviz me mire ne Calgary ose provoje njehere andej nga BC meqe e ke afer.
  Darius une deshiroj te iki ne northwest pasi paguhet me shum,nuk me intereson ftohti apo bukuria e ati vendi

 19. #19
  Deny Ignorance Maska e Darius
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  Agartha
  Postime
  13,942
  Faleminderit
  0
  669 falenderime nė 475 postime
  Atehere shko ose ne Nanavut ose ne NW. Nese ke ndonje zanat besoj se sdo e kesh te veshtire.

 20. #20
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  11-11-2002
  Postime
  6,667
  Faleminderit
  0
  19 falenderime nė 18 postime
  Citim Postuar mė parė nga Darius Lexo Postimin
  Atehere shko ose ne Nanavut ose ne NW. Nese ke ndonje zanat besoj se sdo e kesh te veshtire.
  Rrofsh Darius,a ke ndonje informacion se cfar pune kerkohet dhe sa paguhet ,se ketu une punoj me truck dhe marr 60.000 dollar canadez ne vit + extra me shkon 80.000 ne vit,por paguaj shum credit dhe qera dhe nuk me del.Pershendetje

Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •