Close
Faqja 4 prej 7 FillimFillim ... 23456 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 61 deri 80 prej 126
 1. #61
  i/e larguar Maska e GL_Branch
  Anėtarėsuar
  02-11-2003
  Vendndodhja
  Arbany
  Postime
  1,600
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Citim Postuar mė parė nga Suhejbi Lexo Postimin
  Sdi pse ju intereson juve se qka ėshtė qen Muhamedi???
  Ohh njerz askush me zor nuk ju detyron tė bėheni Musliman.
  Ketu gabohesh rende, Muhamedi ishte iniciatori i krijimit te fejes islame ku Kurani bazohet nga rrefimet te tij, dhe si doje qe njerezimi te konvertohet ne musliman dhe te besoj ne te, pa ditur asnje gje per njeriun kryesor te Kuranit?, ku po jetojme ne? ende kohen e gurrit? qe mos kemi te drejte te dijme per verteten dhe te arrijme ne konkluzionet tona.

 2. #62
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  19-06-2008
  Postime
  729
  Faleminderit
  0
  13 falenderime nė 13 postime
  Tash po e mesoi qe Muhamedi a.s kishte femi vetem me gruan e par.

 3. #63
  i/e regjistruar Maska e Pa_doreza2
  Anėtarėsuar
  02-11-2009
  Postime
  1,715
  Faleminderit
  1
  8 falenderime nė 8 postime
  Citim Postuar mė parė nga Gj.Fishta Lexo Postimin
  Tash po e mesoi qe Muhamedi a.s kishte femi vetem me gruan e par.
  Po sigurishet se nuk duhet me i marre gjerate krejte ne ket menyre se si i merr ti se pari duhe me lexuar shume se je ende i ri lexo per ti zeberthyar gjerate sepse jo vetem se shka spegon hoxha nuk jan te gjitha te verteta
  kalo mir
  S’ēarmatosem sa t’jetė jeta!

 4. #64
  i/e regjistruar Maska e The_Capital
  Anėtarėsuar
  09-12-2009
  Vendndodhja
  Gjilan
  Mosha
  26
  Postime
  1,419
  Faleminderit
  24
  10 falenderime nė 8 postime
  Citim Postuar mė parė nga toni77_toni Lexo Postimin
  Apo kėtu sepse e ka shqip dhe ne Prishtinė:

  http://www.forumishqiptar.com/showthread.php?t=93136


  Ose kjo ne niher tjeter:

  http://www.forumishqiptar.com/showthread.php?t=108129
  Citim Postuar mė parė nga Force-Intruder Lexo Postimin
  Ske degjuar sepse nuk te intereson

  Degjo ketu : http://forumishqiptar.com/showthread.php?t=123949

  Haha.
  A jeni nermal ju dy apo jo??
  Jo vetem fjal te manipulume..
  Duhet te argumentoni fort,si per shembull te argumentoni??
  Ne qofse un thom se keta jane ber musliman>>Ne-Yo, Busta Rhymes, Chapelle, Will Smith, Muhammad Ali & Omar Regan talk about Islam
  At'her na duhet nje argument i fort a po??
  Ja argumenti per shembull.
  http://www.youtube.com/watch?v=L6LZ39GlW0Y

  Sipas juve nje njeri qe i thot vetes musliman dhe nuk falet ju kete nuk e konsideroni si musliman por ne qofse eshte ber krishter ju thoni se ja ky muslimani eshte ber krishtar,kjo aludon se ju nuk jeni nermal??(QUDI)
  Keshtu qe mblidheni mend mos u beni injoranta nuk duhet te ju vjen inati se numri popullates islame po rritet se kete nuk mundet ta parandalon askush hiq e sado pak ndonje injorant ketu ne forum qe mundohet te therret ne rrugen e vet qurani.
  Neve na ka tregu Muhamedi se numri popullates islame do te jete me shum,shum me shum a kupto.

  Aman ne qofse vertet ju pengojn temat islamike at'her skeni nevoj te llomotitni shum aa?
  Por e verteta eshte se juve ju pelqejn temat islamike dhe keni deshir me i lexu dhe thuani mos po tregojn ndonje argument interesant qe se kem lexu ne e ndoshta na ben hajr a kupto???

  Per ti then vetes ateist at'her ndegjo, nuk duhet te mirresh me punen e muslimaneve.

  PS.KRISHTER=ATHEIST=KRISHTER-ATEIST.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga The_Capital : 19-04-2010 mė 16:14
  Burri 1 X flet !

 5. #65
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  21-05-2008
  Vendndodhja
  ne nota humori
  Postime
  2,687
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime
  Citim Postuar mė parė nga alDI Lexo Postimin
  Simbas kujt ligji shoku? simbas ligjit te mendjes tende? apo simbas kujt ligji?
  Cilin ligj duhet me ndjek?!!! ne Meksik psh mosha ku lejohet te besh sex eshte 12, ne Vatikan 12, ne Filipine 12, argjentina 13, Shqiperia 14, Kroacia 14 e shum e shum vende tjera qe e kane 14.
  Ketu ke listen http://www.avert.org/age-of-consent.htm

  Simbas llogjikes tende i bi qe keto vende ti quajme vende pedofilash?!!

  Ti ne radhe te pare nuk di definicionin e fjales pedofilizem....
  Po te sjelle ketu definicionin marre nga fjalori mjekesor.
  Pedophilia — Sex or sexual activity with children who have not reached puberty.
  Pedofilia eshte Sexi ose aktiviteti seksual me femije te cilet nuk e kane arritur moshen e pubertetit.
  medical-dictionary.thefreedictionary.com.

  Lista me larte tregon se cfare quhet perdhunim ne nje shtet, nuk eshte perdhunim ne nje shtet tjeter. (flas per sex me pelqimin e te dyja paleve)
  Te kryesh mardhenje ne angli nen moshen 16 vjece, denohesh me ligj...kurse ne shqiperi nuk denohesh...
  Cfare do bejm tani!!! kush eshte i drejti dhe kush i pa drejti ketu, ne apo anglezet?...e plot e plot krahasime te tjera midis shteteve...mjafton te shofesh listen me siper.

  Simbas standarteve te tua i bi qe brezi i baballareve tane 80% te jene prodhim pedofilie...se kushdo nga ne te pyesi gjyshet dhe gjysherit tane, do ju tregojne per ndonje ne fis qe eshte martuar 12-13 apo 14 vjece.

  Fakti qe ne mbare boten mosha e lejimit te sexit eshte e ndryshme, tregon qarte se ka diversitet dhe varet nga vendi, tradita, klima, kultura e atij shteti.

  Nuk mundesh dot ti apo dikush tjeter dhe te vendosi ligj te prere per gjith boten...
  Maria ishte 12 vjece dhe Jozefi ishte 90 vjec kur u fejuan bashke.Enciklopedia katolike


  http://www.newadvent.org/cathen/08504a.htm

 6. #66
  Άγιος Ειρηναίος της Λυών Maska e Seminarist
  Anėtarėsuar
  10-05-2002
  Postime
  4,982
  Faleminderit
  0
  23 falenderime nė 23 postime
  Mjeksia,

  aty thuhet se ishte nga 12 deri ne 14 vjece ne kohe te fejeses. A e di mire anglishten, apo jo?


  Na shpjegoni pak rastin e marteses se Muametit me Zenepen, te shoqen e ithtarit te tij!

 7. #67
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  15-05-2009
  Postime
  1,152
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Citim Postuar mė parė nga Mjekesia Lexo Postimin
  Maria ishte 12 vjece dhe Jozefi ishte 90 vjec kur u fejuan bashke.Enciklopedia katolike


  http://www.newadvent.org/cathen/08504a.htm
  Informacion interesant, s'e paskam ditur kete.

 8. #68
  i/e regjistruar Maska e mia@
  Anėtarėsuar
  11-01-2008
  Vendndodhja
  Twilight Zone...
  Postime
  10,823
  Faleminderit
  138
  243 falenderime nė 198 postime
  Me shume pedofil e ben dif ne moshe se sa fakti qe eshte martuar me nje minorene. Ai ka qene gjyshi i saj nga mosha. Me neverit ideja qe nje plakush shikon nje 9-12 vjecare me epsh, e jo me te kryeje maredhenie me te.

 9. #69
  i/e regjistruar Maska e ILMGAP
  Anėtarėsuar
  10-04-2009
  Vendndodhja
  In
  Postime
  3,002
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Qė t'i ipet fund kėtij diskutimi, kėrkohet vetėm njė besimtarė Muslimanė i cili i bindet temės, pra shkon nė atė form se ēfarė thotė tema!

  Citim Postuar mė parė nga Matrix
  Por thjesht pergjigju me nje PO ose JO pyetjes se me poshtme:

  A ka kryer apo jo marrdhenie seksuale Muhamedi me Aishen ne moshen 9 vjecare?
  Nje pjese njerezish vepron pa menduar,pjesa tjeter mendon,por pa vepruar.

 10. #70
  Erga omnes Maska e fisniku-student
  Anėtarėsuar
  11-10-2006
  Vendndodhja
  Nėn hijen e Diellit
  Postime
  4,439
  Faleminderit
  3
  21 falenderime nė 21 postime
  Perkufizim dhe gjykim i kujt eshte Pedofilia??

  Mua me qudit fakti se mjafton qe ti behet nje reklam negative diqkafit dhe keshtu opinioni te jep pershtypjet arrogante. Eshte deshmu historikisht qe ligjet laike me shum burojn nga partit politike se sa ndaj nje burimi qe rrjedh nga logjika apo ndonje fakti te sigurt, keshtu qe edhe formulimi i pedofilis si nocion i ka kunderthenjet dhe kontraditat e veta qe edhe e bejne te paqendrushem ndaj rrethanave dhe fakteve relevante.

  Ja shembull: "Do konsiderohej akt pedofilie, nese behet akti sexual ndermjet nje personi te moshes madhore dhe nje personi qe nuk ka hyre ne moshen e pubertitetit"

  Kontraditat: Nuk ceket se a eshte njejt rast pedofilik, nese kryhet akti jasht martese apo brenda marteses, me pajtim apo mospajtim te paleve.

  Tjetra: Dihet mire qe mosha e pubertitetit nuk arrihet njejt neper gjithe boten, sepse ketu ndikon direkt faktori klim, ne vendet me klim me te nxeht Femrat e mbėrrijnė pubertetin nė moshė tė ndryshme prej 8 deri 12 vite, varėsisht nga aspektet gjenetike, raca dhe mjedisi. Femrat nė mjediset mė tė nxehta e arrijnė pubertetin nė moshė shumė mė tė re se ato nė mjedise tė ftofta. Kėto janė fakte tė njohura mirė nė shkencė.

  Keshtu qe edhe nga ky kend, juridikisht rasti i marteses se Muhamedit a.s me Ajshen r.a nuk eshte rast pedofilik, sepse Ajshja ne moshen kur eshte feju ka qen e pjekur seksualisht d.m.th ka pas hy ne pubertitet.

  Mirpo mosha e ajshjes gjithsesi eshte relative ne besueshmeri, pse???

  Sepse- Sipas gati tė gjitha transmetimeve dhe historianėve Esma motra e Ajshes ishte dhjetė vite mė e vjetėr se Ajshja. Ėshtė raportuar nė Taqri'bu'l-tehzi'b sikur edhe nė Al-bidayah wa'l-nihayah se Esma vdiq nė vitin 73 tė hixhrit nė moshėn 100 vjeēare. Tash ėshtė e qartė se nėse Esma nė vitin 73 tė hixhrit i kishte 100 vjetė, ajo do ti ketė pasur 27 apo 28 vite nė kohėn e hixhrit (rreth sė cilės datė sillet martesa e Muhamedit me Ajshen). E nėse Esma ishte atėbotė 27 apo 28 vjetė e vjetėr, Ajshja e cila i kishte 10 vite mė pak duhej tė ishte 17 apo 18 vjeēare. Kėsthu qė nėse Ajsha u martua me Muhamedin nė vitin 1 ose 2 pas hixhrit siē thonė tė gjitha traditat ajo do tė ketė qenė tė paktėn 18 –19 vjeq nė atė kohė.

  Puberteti dhe martesa nė moshėn e re nė kulturėn semitike

  Martesa nė vitet e hershme tė pubertetit ishte e pranueshme nė Arabinė e shekullit VII sikur qė kjo ishte normė sociale nė kulturat semitike duke filluar nga Izraelitėt deri te Arabėt dhe tė gjitha kombet tjera midis tyre. Sipas Talmudit i cili nga Hebrenjtė konsiderohet si ‘Tora gojore’, Sanhedrin 76 b thotė se ėshtė e preferueshme pėr femrat qė tė martohen kur tė kenė menstruacionet e para.

  Seksologėt e njohur R.E.L. Masters dhe Allan Edwards gjithashtu tregojnė se ėshtė normale edhe sod pėr shumė kultura tė Afrikės dhe Azisė qė vajzat tė martohen mė moshė mė tė vogėl se 10 duke qenė se ato e mbėrrijnė pjekurinė seksuale shumė mė herėt se nė vende tė tjera si rezultat i mjedisit dhe arsyerave tė tjera.

  Akuzave tė misionarėve tė krishterė kundrejt Muhamedit dhe martesės sė tij me Ajshen ju mungojnė dėshmitė themelore. Po tė ishte martesa e tij me Ajshen diēka e pazakontė dhe e dyshimtė do tė kishte mospajtime si nga ithtarėt e tij e aq mė tepėr nga kundėrshtarėt e tij. Relacioni i Muhamedit me tė besuarit e tij ishte i tillė qė nuk linte asnjė fije hamendjeje qė ata tė kenė guxim ta kritikojnė kur ai do tė bėnte diēka jashtė rregullave morale, fetare etj. Pa pėrmendur kėtu natyrėn e devotshme tė Profetit Muhamed. Nuk ka asnjė reagim tė kujdoqoftė,e as tė kundėrshtarėve tė tij, ndaj martesės sė Muhamedit me Ajshen nė traditat qė janė nė dispozicion. Po tė ishte kjo martesė diēka e jashtėligjshme dhe abuzive siē duan ta paraqesin disa tė krishterė atėherė kundėrshtarėt e tij do ta pėrdornin kėtė me gjithė qejf nė luftėn e tyre propaganduese kundėr tij. Por diēka e tillė nuk ėshtė regjistruar asnjėherė. Kulturat fetare qartė e lejojnė martesėn nėse personat kanė mbėrrirė pjekurinė seksuale. Ėshtė irelevante mosha e caktuar legalisht nė vende tė ndryshme kur tė rinjėve u lejohet ligjėrisht tė kenė lidhje seksuale. Edhe kėtu ka dallime tė shumta. Nė Japoni psh mosha prej kur njerėzit ligjėrisht mund tė kenė lidhje seksuale ėshtė mosha 13 kurse nė Spanjė mosha 12 vjeēare. Kjo gjithmonė varet nga pjekuria seksuale dhe relacioni i dyanshėm.

  "Pedofilia" ne Trojet shqiptare

  Eshte fakt notor, se ne trojet tona shqiptare dhe jo shqiptare ne te kaluaren ka pasur martesa te karakterit pedofilik dhe atė jo pak raste qe edhe e ka shty opinionin ta trajtoj si diqka te zakonshme nje lloj te tille te marteses.

  Une personalisht e njof nje rast, bile eshte fjala per prinderit e nje kolegeje, ku kan qe te fejuar prinderit e saj qe kur ishin ne djep, d.m.th dy familjet i kan feju kete qift qe kur ishin baby

  Thjesht historia dhe kronikat tregojn qe ne gjithe rajonin e ballkanit ne te kaluaren ka pasur martesa te tilla dhe ka qen zakonshmeri nje tradite e tille e martesave dhe nuk eshte gjyku si diqka e ndaluar.

  D.m.th edhe logjikisht nje ndales e till qe emertohet si pedofili nuk has ne kundershti te asnje morali qoft atij krishter, islam apo edhe popullor.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga fisniku-student : 23-04-2010 mė 11:42
  "Idea ėshtė Kėshilltari mė i mirė i Veprės"

 11. #71
  Άγιος Ειρηναίος της Λυών Maska e Seminarist
  Anėtarėsuar
  10-05-2002
  Postime
  4,982
  Faleminderit
  0
  23 falenderime nė 23 postime
  O me pra, na i lat pa koment Zenepen, martesen e Muametit me gruan e dishepullit te vet, te cilin ajo e divorcoi per tiu shtuar tufes se gravete shefit!!!!

 12. #72
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  21-05-2008
  Vendndodhja
  ne nota humori
  Postime
  2,687
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime
  Citim Postuar mė parė nga Seminarist Lexo Postimin
  Mjeksia,

  aty thuhet se ishte nga 12 deri ne 14 vjece ne kohe te fejeses. A e di mire anglishten, apo jo?


  Na shpjegoni pak rastin e marteses se Muametit me Zenepen, te shoqen e ithtarit te tij!
  Ne cmoshe e lindi Maria Jezusin, sa muaj ndejti me barre beji vete llogarite se ne cmoshe eshte fejuar me Jozefin.

  Sa i perket Marteses se profetit Muhamed a.s me Zejneben per kete ka ajet kuranor per te cilin profeti nuk deshironte kete martese nga frika e fjaleve te njerzve dhe e mbante te fshehte urdherin mirepo Zoti e urdheroi per te vendosur nje rregull per njerzit.

  33:37.
  (Pėrkujto) Kur i the atij qė All-llahu e kishte shpėrblyer (me besim) e edhe ti i pate bėrė mirė: "Mbaje bashkėshorten tėnde dhe kij frikė na All-llahu!", e ti e mbaje fshehtė nė veten tėnde atė qė All-llahu do ta zbulojė dhe u frikėsohesh njerėzve, por mė e drejtė ėshtė qė t'i frikėsohesh All-llahut. E pasi qė Zejdi e kishte vendosur atė qė kishte menduar ndaj saj, Ne ta kurorėzuam ty atė, e pėr tė mos pasur besimtarėt vėshtirėsi (mėkat) nė martesė me gratė e tė adoptuarėve tė tyre, kur ata heqin dorė prej tyre. E vendimi i All-llahut ėshtė kryer


  Tani nese do i referohemi bibles kemi nje shembull me Davidin i cili u matua me nje grua te nje gjenerali te tij.A mund ta rrezojme madheshtine dhe profecine e Daudit me kete shembull.Seminarist shko meso biblen dhe lexo dhe shembullin e Tamares.

 13. #73
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  21-05-2008
  Vendndodhja
  ne nota humori
  Postime
  2,687
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime
  Citim Postuar mė parė nga mia@ Lexo Postimin
  Me shume pedofil e ben dif ne moshe se sa fakti qe eshte martuar me nje minorene. Ai ka qene gjyshi i saj nga mosha. Me neverit ideja qe nje plakush shikon nje 9-12 vjecare me epsh, e jo me te kryeje maredhenie me te.
  Martesa nuk ka qene per pune epshi por per mesimin e fese dhe ceshtjeve te grave.
  Tani nese nje njeri martohet ne moshen 25 vjecare me nje grua 45 vjecare dhe jeton me te derisa ajo nderron jete.

  A mund te themi se kur njeriu plaket i shtohen epshet apo i pakesohen?
  Normalisht qe i pakesohen.
  Kur ne moshen e rinise qe eshte aktiviteti me i fuqishem seksual i njeriut njeriu mban nje grua nderkohe kur kalon moshen e rinise dhe fillon periudha e vjetersise a i shtohet fuqia dhe peshi apo i bie?
  Pra profeti Muhamed a.s nuk u martua per epsh sepse kete shume mire mund ta bente kur ishte ne moshe te re por u martua per te vendosur dispozitat ligjore te marteses.

  U martua me nje me te madhe se mosha e tij.
  U martua me nje moshe ku cikli i menstruacioneve ishte bere prezent.
  U martua me nje hebreje
  Me nje kristiane
  Me gruan e nje shoku deshmor

  Te gjitha keto per te qene rregulla ne jetet e besimtareve qe ato te kene shembullin praktik profetik.

  Pra ne jeten e perditshme nga keto vepra ne muslimanet perfitojme disa rregulla.

  Lejohet qe nje musliman ose cdo njeri ta marre gruan me te madhe se veten ne moshe.
  Lejohet qe nje djale 12 vjecar te fejohet me nje vajze 9 vjecare nese te dy palet bien dakort.
  Lejohet qe nje musliman te marre per grua nje hebreje ose krishtere.
  Lejohet qe nese ndonjerit i vdes gruaja ajo te martohet me shokun e tij.  Pra te gjitha keto jane rregulla per ecurine e sistemit shoqeror tek te gjithe popujt muslimane.Jane rregulla hyjnore qe ui tregojne besimtareve se kush hallall(e Lejuar) dhe kush eshte haram( e dnaluar) sipas rregullave hyjnore.

  A mund te themi qe Abrahami u martua per Epsh me Agarin(Haxhiren) ne moshe te madhe mejithese ate e martoi gruaja e tij Sara.Kurre, perkundrazi martesa e tyre solli nje pasardhes te bekuar prej Zotit.
  A mund te themi qe Fejesa e Jozefit 90vjec me Marien 12 vjecare ishte e ndaluar?Jo perderisa ka nje kontrate midis tyre.

  Kush prej kristianeve nuk do ia jepte vajzen Jezusit per grua nese ai doja kerkonte qe ajo te behej nje personalitet i ardhshem i mesimit te femrave neper kisha dhe manastire duke i mesuar murgeshat.A e shikoni sot sa murgesha rrine pa martuar me qellimin se jane martuar me Jezusin ne mynyre simbolike ose presin te martohen me te ne parajse.Pikerisht Islami rregullon te gjitha ceshtjet me rregullat e tij dhe nuk le vend dhe hapesire por mos pasjen e udhezimit hyjnor ne jeten e perditeshme te besimtarit.

 14. #74
  Άγιος Ειρηναίος της Λυών Maska e Seminarist
  Anėtarėsuar
  10-05-2002
  Postime
  4,982
  Faleminderit
  0
  23 falenderime nė 23 postime
  Mjeksia, mos kembengul kot qe Maria ishte 12 vjec kur u lidh me Jozefin, sepse, burimi qe jep ti, se pretendon kete. Jo vetem kaq, por edhe mosha e dhene 12 deri ne 14 mendohet te kete qene e nuk dihet me siguri.
  Argumenti krysor qe e ka bere te besueshem moshen e vogel te Marise eshte termi vashez = virgjereshe qe perdoret tek profeti Isaia ne DHV, qe hebrejte e perkthenin vajze, nderkohe qe hebrejte helene te Aleksandrise e perkthyen Virgjereshe.


  Se dyti, Davidi DIHET qe beri mekat me Barsheben, per te cilen ai beri nje pendese qe u be shembull.
  Ndersa, s'me duket se i tille eshte rasti me Zenepen. Si thua ti?

 15. #75
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  21-05-2008
  Vendndodhja
  ne nota humori
  Postime
  2,687
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime
  Citim Postuar mė parė nga Seminarist Lexo Postimin
  Mjeksia, mos kembengul kot qe Maria ishte 12 vjec kur u lidh me Jozefin, sepse, burimi qe jep ti, se pretendon kete. Jo vetem kaq, por edhe mosha e dhene 12 deri ne 14 mendohet te kete qene e nuk dihet me siguri.
  Argumenti krysor qe e ka bere te besueshem moshen e vogel te Marise eshte termi vashez = virgjereshe qe perdoret tek profeti Isaia ne DHV, qe hebrejte e perkthenin vajze, nderkohe qe hebrejte helene te Aleksandrise e perkthyen Virgjereshe.


  Se dyti, Davidi DIHET qe beri mekat me Barsheben, per te cilen ai beri nje pendese qe u be shembull.
  Ndersa, s'me duket se i tille eshte rasti me Zenepen. Si thua ti?
  Per mua nuk ka rendesi Mosha e Maries se per mua Maria ngelet e nderuar dhe gruaja me e mire ne bote edhe pse u fejua me Jozefin 90 vjecar ishte 12 apo 14 ska fare rendesi.Por nese llogarit kohen e barres 9 mujore i bie qe ajo te kete qene ne moshe te vogel.Per mua kjo nuk permben ndonje problem sepse une besoj ne graden e larte te kesaj gruaje tek Zoti sic besoj dhe ne graden e larte te dijetares se muslimaneve Aishes r.a qe ju e perflitni.


  Ne muslimanet nuk i pranojme asnje mekat per profetet ne themi dhe besojme se keto jane shpifjet e hebrejnjve sikur shpiken per Marien se ishte imoraliste kur e lindi Jezusin.Po keshtu kane shpifur se Nuhu ka bere marredhenie seksuale me bijat e tij nga te cilat linden femije.Po keshtu shpifen per Sulejmanin se ia moren femrat mendjen dhe adhuroi idhuj, po keshtu shpifen per profetin Shuajbin se ishte idhujtar dhe e bija ja mori idhujt.Keshtu shpifen per Davidin.Po keshtu sipas bibles Juda beri marredhenie te jashteligjshme me Tamaren vejushen e djalit te vdekur te tij dhe e la shtatzene me dy binjake qe sipas origjines rrjedh Jezusi nga djali i saj i jashteligjshem Perets.

  Pra ju e keni semundje besimi qe te shpifni per profetet e Zotit dhe ti njollosni moralin e tyre sic e keni bere kete gje kur i keni besuar shtremberimeve biblike.Prandaj Zbriti Kurani qe ti pastroj profetet nga shpifjet cifute dhe besimet e juaja te cilet per te deklaruar se Jezusi ishte pa mekat besoni te gjithe shpifjet e cifuteve kunder profeteve.

  Kurse per ne muslimanet profetet jane te ruajtur nga gabimet e medha dhe cdo shpifje cifute ne e mohojme dhe i pastrojme profetet ne moralin e tyre sepse ato ishin te zgjedhurit e Zotit ne toke dhe morali i tyre nuk mund te jete me poshte se nje njeri i thjeshte i rendomte.Ky eshte dallimi midis nesh dhe jush.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga _Mersin_ : 24-04-2010 mė 04:37

 16. #76
  i/e regjistruar Maska e extreme
  Anėtarėsuar
  29-04-2005
  Postime
  1,281
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  ncncncncncncncncncn , ne hyrjen e pubertetit mosha dallon dikush me heret e dikush me vone , femiju nuk osht i pregaditun psiqikisht per pislleqe te tilla , por as fizikisht !!!


  Ktu po shoh njerz qe po e mbrojn pedofilin nga mos dija nga frika se mos pi denon Allahu , haj me det
  We are all Aliens

 17. #77
  Shqiperia eshte Evrope Maska e iliria e para
  Anėtarėsuar
  24-04-2002
  Vendndodhja
  Cunami ne Indonezi zgjati per disa minuta, kurse ne trojet tona 500 vjet.
  Postime
  4,965
  Faleminderit
  141
  234 falenderime nė 190 postime
  Muhamedi ka pasur 18 gra (jo te gjitha pernjeheer) dhe ka lene vetem nje vajze e cile me vone u be molle sherri nder muslimanet, suni dhe shia(trashigimia). E gjith bota e din se Ajshaj ka qene 9 vjeēare kur shkoi nuse te Muhamedi.Disa mundohen ta fshehin kete, por une kam pyetur arab sa here dhe te gjithe me kan thene se eshte e vertete, bilese mburren me ket.
  Lumi ka ujin e paster ne burim


  Kombi mbi te gjitha

 18. #78
  Άγιος Ειρηναίος της Λυών Maska e Seminarist
  Anėtarėsuar
  10-05-2002
  Postime
  4,982
  Faleminderit
  0
  23 falenderime nė 23 postime
  Dmth, ti Mjeksia je duke thene se, sic edhe beni me Muametin, profeteve u lejtohet e justifikohet gjithcka, cfaredo qe te bejne.

  Atehere, kot qe flisni per moralin e tyre!!!!!

 19. #79
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  21-05-2008
  Vendndodhja
  ne nota humori
  Postime
  2,687
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime
  Citim Postuar mė parė nga Seminarist Lexo Postimin
  Dmth, ti Mjeksia je duke thene se, sic edhe beni me Muametin, profeteve u lejtohet e justifikohet gjithcka, cfaredo qe te bejne.

  Atehere, kot qe flisni per moralin e tyre!!!!!
  Jo une po them qe Martesa nuk quhet pedofili, por martese eshte martese kur ajo ka kontrate ndersa shpifjet e bibles per profetet jane te qellimshme qe te duket Jezusi si profeti me i mire nderkohe qe te gjithe profetet kane qene te ruajtur prej gabimeve te medha.

  Trumbetimi juaj per martesat e profetit Muhamed a.s dhe ndaj moralit te tij nuk jane as me shume e as me pak sikurse trumbetimi i cifuteve kunder Jezusit qe e akuzonin se ishte femije imoraliteti.

  Sepse cifutet sikurse dhe ju jeni mesuar te shpifni(ato) dhe ti besoni(ju) trillimet ndaj profeteve ne bibel.Keshtu qe ju jeni njerez qe arsyetoni te keqen me sjelljet e profeteve.

  Psh: Grupi per mbrojtjen e te drejtave e homove ne emisonim e Arian Canit deklaroi se Jezusi se ka denuar nje lavire keshtu qe dhe ne si denojme homoseksualet.Keshtu qe ju i keni shtremberuar mesimet hyjnore.

 20. #80
  Άγιος Ειρηναίος της Λυών Maska e Seminarist
  Anėtarėsuar
  10-05-2002
  Postime
  4,982
  Faleminderit
  0
  23 falenderime nė 23 postime
  E po, nqs Muameti ju urdheroi ti konsideroni te krishsteret romane (katolike-ortodokse) si Njerez te Librit, atehere ai po ashtu eshte mbeshtetes i shpifesve..

Faqja 4 prej 7 FillimFillim ... 23456 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •