Close
Faqja 6 prej 6 FillimFillim ... 456
Duke shfaqur rezultatin 101 deri 105 prej 105
  1. #101
    cherry blossom girl
    Anëtarësuar
    14-05-2010
    Postime
    6,095
    Citim Postuar më parë nga celyy Lexo Postimin
    Aborti pas muajit te 4 eshte e barabart me nje vrasje, e imagjinoni dot se sa dhimbje ndien ai femij i vogel duke e vrar dal ngadal.

    Kushdo qe ben abort pasi femijes ti ket ardh shpirti ai(mjeku)/ajo(nena), jan kriminel te paster te klasit te pare
    Deri ne javen e 24 akoma nuk eshte formuar sistemi nervor teresisht ( me specifikisht cortex, qe sherben per perkthimin e impulseve ne ndjenjen e dhimbjes), pra deri ne muajin e gjashte femija nuk ndien dhimbje. Eshte njesoj si ne nje gjume te perjetshem.

  2. #102
    i/e regjistruar Maska e Prudence
    Anëtarësuar
    11-03-2008
    Postime
    2,419
    Abort.............
    "Më e mira është armike e së mirës"

  3. #103
    i/e regjistruar Maska e jesy
    Anëtarësuar
    13-09-2009
    Postime
    639
    eshte e veshtire ta gjesh nje rugzjidhje per nje problem te tille . por dhe ne qoftese do sjellesh ne jete nje femije te ??? atehere dhe nena e vuan ate gje qe shikon fenijen e vete ashtu por edhe femija vuan vete
    Ndryshuar për herë të fundit nga jesy : 30-06-2010 më 03:56
    HESHTJA ESHTE FLORI

    FJALA ESHTE ARGJEND

  4. #104
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    29-04-2010
    Postime
    41
    Une mendoj se me te vertete eshte e veshtire te vendosesh ne ato momente, dhe shumica e nenave nuk kane guximin ta bejne nje gje te tille, mirpo une punoj ne qender per femije me nevoja te vecanta vec disa vite, dhe e di shume mire se cka don te thote te keshe nje femije te tille. Gjeja me e keqe qe mundet te te ndodhe ne jete, sikur te me ndodhte mua, dhe te dija qe mbaj nje femije te tille, do ta abortoja, dhe jam nene, e di dhimbjen, por me mire nje fund me dhimbje se nje dhimbje pa fund.

  5. #105
    i/e regjistruar Maska e oret_e_vona
    Anëtarësuar
    13-09-2003
    Vendndodhja
    Elbasan
    Postime
    142
    Kush i hap keto tema qe te bejn me Zemer .

    Eshte vertet nje zgjedhje e veshtire , asnje nuk do te ta deshironte nje Femije te tille , po duke par statistikat per ne Shqiptaret Femijet e till jan mbajtur , Bashkohem me mendimin e parafoleses , sepse do jet nje dhimbje ne cdo mom qe sa vjen e behet me e forte dhe te brengos , Me i drrejte do ishte Abordi .
    Sempre Fiero Del Mio MiLaN

Faqja 6 prej 6 FillimFillim ... 456

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •