Close
Faqja 5 prej 6 FillimFillim ... 3456 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 81 deri 100 prej 105
  1. #81
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anëtarësuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    Citim Postuar më parë nga Dritë Lexo Postimin
    Sinqerisht ju them, kam punuar me femije me te meta fizike dhe psiqike, kam pare me syte e mi vuajtjet e tyre dhe te prinderve tyre, kam qene prane ti ngushelloj prindet kur kishin dite te renda dhe ASNJE PRIND nga ata qe kam pas nderin te bashkepunoj nuk me ka thene ndonjehere se pendohet qe ka ate femije!

    Kur i kam pyet, sikur te kishin mundesi te zgjedhnin mundesine e abortit a do ta benin, cdohere merrja pergjegjen JO. E dini pse? Sepse edhe pse kan sjell psh nje femije me te meta ne jete, ata perseri jan djegur nga dashuria per te, perseri kan ndare edhe caste te kendshme me ata, perseri kan qene te lumtur qe nje engjell i tille ju ka sjell sado pak gezim ne jete, qofte me nje buzqeshje falenderuese apo perqafim.

    Pas gjith atyre streseve jam sot shume e lumtur qe nuk vendosa ndryshe sepse linda nje vajze te shendosh e cila na ka sjell shume gezim ne jete.


    Mos harroni se jeta sjell lloj lloj befasi, ka femije qe lindin te shendosh por me pas ndodh dicka, akcident ose ndonje semundje qe i lidh per shtrati, a thua edhe atehere duhet ti vrasim qe mos vuajme ne dhe ata me situaten qe na vjen?
    Asnje nene nuk do ta mohonte femijen e vet. Te gjitha nenat po ti pyesesh do thone sic kane thene ato nenat qe ke pyet ti. Te thone te kunderten eshte njesoj sikur ta vrasin me doren e tyre, lol. Nuk mund t'ja lejojne vetes dicka te tille. E kane pjellen e tyre. Po se deshen ato kush do jua doje?
    Ato teste qe ke bere ti une i kam bere jave per jave se kisha high risk pregnancy. Nje here me thoshin mire e nje here me trembnin. Me tmerronte ideja se dicka mund te shkonte keq me femijen tim. Normal qe askush nuk do e hiqte nese do kishte nje problem qe ndreqej me operacion, apo nuk cenonte jeten e femijes. Po flasim per rastet me te renda. Thone qe keta femije ''special'' u vijne vetem prinderve ''speciale''. Ka shume prinder qe preferojne mos testohen fare gjate shtatezanise pikerisht qe te mos ndodhen prane dilemes; ta mbajne apo ta heqin .Ja lene Zotit ne dore.
    Megjithate nuk duhen gjykuar rende ato nena qe vendosin te mos sjellin ne jete keta femije. Jo me kot aborti i tyre eshte i lejueshem. Jo te gjithe do jene ne gjendje ta perballojne.

    Ti mau sa prinder meshkuj paske pare qe rrine pas femijes se na habite? Sa prinder merren me ushqimin e femijeve ne Shqiperi? Nderrimin, pastrimin, edukimin, e gdhijne tek koka e femijes kur eshte semure?
    Je ti qe nuk e njeh realitetin Shqiptar, e jo une.
    Gjeja qe urrej me shume eshte kur thoni'' O ke patur eksperienca te keqija me meshkujt prandaj flet keshtu''. Dreqja ta haje po ne Shqiperi kam jetuar, dhe rrethuar gjithmone me Shqiptare. Fis farefis, komshinj, shoqeri, lagje, te gjitha kategorite.
    Ke biseduar ndonjehere me gra Shqiptare ti? Fol cik se mund te japin ndonje ide.
    Ndryshuar për herë të fundit nga mia@ : 13-04-2010 më 20:43

  2. #82
    Çufo Cufo o gjumash... Maska e Mau_kiko
    Anëtarësuar
    06-03-2009
    Vendndodhja
    In the Jungle, the mighty Jungle!
    Postime
    1,576
    Dua te te them, nqs ti nuk ke pare, njohur, dhe nuk je shoqeruar me njerez te tille (shih paragrafin e pare, siper postimit tim), nuk e perjashtone mundesine e egzistences se tyre. Dhe me beso qe nuk jane te paket. Ndoshta duhet te zgjerosh rrethin shoqeror qe te njohesh edhe njerez te cilet i beson te zhdukur me kohe

    Ke fjalia e katert ke shume shume te drejte. Faleminderit qe ma vure ne dukje. Une ne fakt jetoj ne ceceni, jo ne shqiperi, por shyqyr qe shqiptaret e amerikanizuar menderisht vine e me tregojne se cfare njohe dhe cfare nuk njoh, se kush e di se ku do te kisha mbetur...

    Nuk thashe qe nuk ke jetuar dhe e rrethuar gjithmone me Shqiptare fis farefis, komshinj, shoqeri, lagje, te gjitha kategorite. Une thash qe e ke harruar shpejt jetesen ne shqiperi, ose te ka ngelur si imazh i vendit momenti qe je larguar. Ke pare nje kendveshtrim tjeter jetese, dhe ky qe bejme ne shqiperi te duket... hmmm... pak a shume ne epoken e gurit.
     /l、
    (゚、 。 7
     l、 ~ヽ   
     じしf_, )ノ
    ...e Dio disse kung e kung fu...
    哈哈

  3. #83
    B@NeS@XhIe Maska e B@Ne
    Anëtarësuar
    04-01-2010
    Vendndodhja
    .............
    Postime
    4,338
    Citim Postuar më parë nga Mau_kiko Lexo Postimin
    Mbas 5 muajsh eshte krim te abortosh nje femije. Nuk arrij te konceptoj dot te jet aq pa zemer sa te abortoj dikush. Te jete aq i zoti sa te vrase ate te cilen vete e ka krijuar. Tia mohoj nje krijese shikimin e drites, marrjen e frymes dhe lirin e te zgjedhurt. Te beje nje vrasje te paster me qellim heqjen e pergjegjesive. Nje akt makaber...
    Turp! Turp dhe mjerim per ata qe e kane bere dhe do ta benin dicka te tille. Njerez pa zemer...
    Nje akt makaber dhe pa zemer eshte po ta lesh femine te vije ne jete ....
    Mire kur eshte foshnje nuk ndikon dhe aq por kur vjen mosha per te ecur, folur...
    çdo gje qe mund te besh ne moshen 3-4 vjeçe aty fillon dhimbja , shikimi i te tjereve ....Akoma me teper kur jane ne moshe per te ikur ne shkolle sharjet e shokeve etj ....Per mos fol per anen shendetsore dhe financiare ....Me nje fjale nese do me ndodhte do beja Abord. Per femine nuk eshte te jetosh por mbijetosh ne ket mes .....

  4. #84
    Çufo Cufo o gjumash... Maska e Mau_kiko
    Anëtarësuar
    06-03-2009
    Vendndodhja
    In the Jungle, the mighty Jungle!
    Postime
    1,576
    Citim Postuar më parë nga Mau_kiko Lexo Postimin
    Sepse nuk eshte nje loder femija, po doli e mire po e mbaj, po doli me defekt ta vrasim. Habitem si ju shkon neper mend opsioni abort..
    Ky eshte mendimi im BaNeSaXhIe, i shprehur edhe me larte. Dhe personalisht jam kunder deshtimit ne kete forme. Ky eshte vetem opinioni im, dhe nuk pres qe te jerni te gjithe dakord, apo te me duartrokitni per kete qe shkruaj. Kjo eshte menyra si e shoh une, dhe madje, meqe e vecove nga ato qe kam shkruajtur, po e perseris prape:
    "Nje akt makaber...
    Turp! Turp dhe mjerim per ata qe e kane bere dhe do ta benin dicka te tille. Njerez pa zemer..."

    Por gjithsesi, pervec kesaj qe kam shprehur, kane nje fare te drejte ata qe thone per te mos gjykuar njeri. Nuk jane te gjithe te forte emocionalisht per ta perballuar, te forte per te reaguar ndaj ketij fenomni. Ka edhe njerez te dobet, kete gje edhe mund ta kem harruar...
     /l、
    (゚、 。 7
     l、 ~ヽ   
     じしf_, )ノ
    ...e Dio disse kung e kung fu...
    哈哈

  5. #85
    B@NeS@XhIe Maska e B@Ne
    Anëtarësuar
    04-01-2010
    Vendndodhja
    .............
    Postime
    4,338
    Citim Postuar më parë nga Mau_kiko Lexo Postimin
    Ky eshte mendimi im BaNeSaXhIe, i shprehur edhe me larte. Dhe personalisht jam kunder deshtimit ne kete forme. Ky eshte vetem opinioni im, dhe nuk pres qe te jerni te gjithe dakord, apo te me duartrokitni per kete qe shkruaj. Kjo eshte menyra si e shoh une, dhe madje, meqe e vecove nga ato qe kam shkruajtur, po e perseris prape:
    "Nje akt makaber...
    Turp! Turp dhe mjerim per ata qe e kane bere dhe do ta benin dicka te tille. Njerez pa zemer..."

    Por gjithsesi, pervec kesaj qe kam shprehur, kane nje fare te drejte ata qe thone per te mos gjykuar njeri. Nuk jane te gjithe te forte emocionalisht per ta perballuar, te forte per te reaguar ndaj ketij fenomni. Ka edhe njerez te dobet, kete gje edhe mund ta kem harruar...

    Pas asnje probleme Mau_kiko respektoj mendimin tend ...nuk ishte gjykim nenviza , vetem dhashe mendimin tim me ket fjali qe me terhoqi me teper ....

    Pune ime eshte qe ka shume gjera qe nuk arrij ti kuptoj njerezit me nje apo shume veprime si dhe kjo. ( Por kjo pune tjeter )

  6. #86
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anëtarësuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    Citim Postuar më parë nga Mau_kiko Lexo Postimin
    Dua te te them, nqs ti nuk ke pare, njohur, dhe nuk je shoqeruar me njerez te tille (shih paragrafin e pare, siper postimit tim), nuk e perjashtone mundesine e egzistences se tyre. Dhe me beso qe nuk jane te paket. Ndoshta duhet te zgjerosh rrethin shoqeror qe te njohesh edhe njerez te cilet i beson te zhdukur me kohe

    Ke fjalia e katert ke shume shume te drejte. Faleminderit qe ma vure ne dukje. Une ne fakt jetoj ne ceceni, jo ne shqiperi, por shyqyr qe shqiptaret e amerikanizuar menderisht vine e me tregojne se cfare njohe dhe cfare nuk njoh, se kush e di se ku do te kisha mbetur...

    Nuk thashe qe nuk ke jetuar dhe e rrethuar gjithmone me Shqiptare fis farefis, komshinj, shoqeri, lagje, te gjitha kategorite. Une thash qe e ke harruar shpejt jetesen ne shqiperi, ose te ka ngelur si imazh i vendit momenti qe je larguar. Ke pare nje kendveshtrim tjeter jetese, dhe ky qe bejme ne shqiperi te duket... hmmm... pak a shume ne epoken e gurit.
    E di si eshte puna Mau, mendo c'te duash. Jam me e madhe se ty ne moshe besoj, jam grua, nene, dhe kam arritur ti shoh ca gjera ndryshe nga c'isha vajze. Nuk ka te bej fare vendodhja ime. Une nuk po i krahasoj Shqiptaret me keta ketej, se nuk kam arrit ti njoh te huajt aq mire sa te beje krahasime te tilla. Te degjosh disa histori te grave Shqiptare qe jetojne ketu vertet te bejne te ndjesh keqardhje per to. Te thone qe burrat nuk i kane ndihmuar aspak me rritjen e femijeve. E shumta loznin 5 min me ta, apo i merrnin per nje akullore, shetitje. Ty kaq te duket kontribut i madh?
    Ka qene vet mentaliteti patriarkal ne Shqiperi ku femijet dhe punet e shtepise jane pare si detyre e gruas. Ti mbase ke pat babain qe ka ndihmuar mamane me punet e femijet. Ka dhe te tille. Kam njohur dhe une, por jane me te pakte ne numer. Shumica hyjne tek pjesa tjeter.
    Ke shume familje Shqiptare qe kane vetem nje femije. Disa nga nenat nuk duan te bejne femije te tjere se jane te stresuara, te lodhura, ose nuk kane mundesi ti perballojne ekonomikisht. Nuk duan te humbasin punen se paguajne shtepite, billat, etj. Nje femije me probleme do ishte nje shkaterrim ekonomik, emocional, psikologjik.

    Kam degjuar plot historira nga nena me femije me probleme qe jane ndjere te braktisura nga familja e tyre, e burrit, apo dhe vet burri.
    Ka dhe meshkuj qe nuk arrijne ta perballojne, pranojne dot psikologjikisht nje femije me probleme. Gjithmone kane perfytyruar te kene nje femije normal. Ku ata do ti mesonin si te luante futboll, do e merrnin me vete kudo, dhe ti mesonin si te behej i zoti i vetes, etj. Gjithe endrrat e tyre shuhen, kur kuptojne se te gjitha keto qe kishte bere ne plan jane te paarritshme per femijen e tyre me probleme mendore, dhe ne vend qe te ndihmojne largohen me shume nga femija, se u duket sikur i ''harrojne'' apo kalojne me kollaj problemet. Dhe gjithe barra bie te nena e shkrete. Nena kurre nuk e braktis femijen. Ajo mund te braktisi te tjeret per te.

    Kur e kisha femijen tim foshnje, gjykoja ato qe i kishin femijet me te rritur. Thosha;'' Shih si i ushqen, i mban, nuk i mesojne shqip, e blalbla. '' Tani ndodhem ne te njejtat pozita qe ndodheshin ato atehere. Guess what? Mesova se dhe une nuk jam aq ''perfekte'' sa mendoja, gjersa dhe femijet e mi nuk ndryshojne shume nga te tjeret ne huqe e vese. Edhe pse te tjeret methone je nene e mire, prape mendoj se duhet te kisha bere me shume.

    Mesova qe dicka qe nuk e ke provuar vet ne kurrizin tend mos jep mend. Te gjithe mendojne se do jene ndryshe nga te tjeret, perfekt, por e thena me te beren sic ta kam thene jane shume larg, ose'' Deshira e mire eshte larg vepres se mire.''
    Askush nuk e perfyturon veten nje prind te keq kur nuk eshte bere akoma prind, perkundrazi.
    Ndryshuar për herë të fundit nga mia@ : 14-04-2010 më 09:15

  7. #87
    Ngelem unë! Maska e DI_ANA
    Anëtarësuar
    30-12-2006
    Vendndodhja
    France.
    Postime
    5,874
    Citim Postuar më parë nga PINK Lexo Postimin
    Epo beje nje retard edhe lidh jeten me te deri ne fund pra. Hajde mendje hajde !!!
    Une jam nene vete dhe diten qe mund te lindja nje femije te tille nuk do ta quaja aspak " te prapambetur" dhe nuk do me behej vone per te tjeret se çdo thoshin!
    Jeta ka surprizat e veta dhe i nenshtrohem!
    Ky eshte mendimi im dhe mendja keshtu me thote.
    "Carpe Diem"

  8. #88
    Ngelem unë! Maska e DI_ANA
    Anëtarësuar
    30-12-2006
    Vendndodhja
    France.
    Postime
    5,874
    Citim Postuar më parë nga INFINITY© Lexo Postimin
    Sinqerisht, kur lexoj shkrimet e ca nenave ketu me ngaterrohen zorret. Po pse ca kujtoni ju se po nuk ke bere akoma femije, nuk e di rendesine e femijes apo sa e veshtire eshte ta rritesh ate? Harroni qe kemi niper e mbesa dhe kemi ndenjur dhe ne me nete te tera pa gjume, apo neper spitale kur duhej. Kur nje nene nuk ben gje tjeter por ne cdo gje qe shkruan perdor fjalen "UNE", per mua ajo femer nuk duhej te bente femije fare. Kot nuk thone, ca njerez thjesht nuk duhet te riprodhohen. Dhe ne raste te tilla eshte ne interesin e femijes qe me mire mos te dali ne drite se sa te rritet nga nje nene qe ka frike se i prishet gjumi naten, apo se nuk mburret dot me femijen e saj ne syte e njerezve.
    Mesa di une ti nuk je nene akoma ndaj mos fol per ato qe jane!!
    Asnje nene nuk ka frike ti prishet gjumi i nates dhe nuk e di ku i ke njohur ti ato lloj nenash qe flet!
    Dhe femija nuk eshte per tu mburrur ne sy te te tjereve pasi nuk eshte trofe por frut dashurie midis dy personash qe duhen dhe behen prinder kur e sjellin ne jete!
    Prindi eshte krenar me femijen e tij dhe ai femije i duket me i bukuri dhe me i zgjuari nga te tjeret.
    Ky eshte prindi dhe besoj ta mesosh nje dite.
    "Carpe Diem"

  9. #89
    Prap e fshehur pas Teje Maska e e panjohura
    Anëtarësuar
    24-02-2007
    Vendndodhja
    Aty më gjen, nën hijen tënde që më le amanet!Nëse të duket që kam humb,më kerko atje ku fryn uragani i kohës,atje do më gjeshë,duke të kërkua Ty!
    Postime
    7,750
    Vetem Nenat mund te dijn pergjigjejen e kesaj pyetjeje!Sepse ajo eshte nje pjese e trupit e shpirtit te saj!
    Rëndesia e një personi nuk vlerësohet nga hapësira që zë, por nga boshlleku që le kur nuk është më.

  10. #90
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anëtarësuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    Citim Postuar më parë nga DI_ANA Lexo Postimin
    Mesa di une ti nuk je nene akoma ndaj mos fol per ato qe jane!!
    Asnje nene nuk ka frike ti prishet gjumi i nates dhe nuk e di ku i ke njohur ti ato lloj nenash qe flet!
    Dhe femija nuk eshte per tu mburrur ne sy te te tjereve pasi nuk eshte trofe por frut dashurie midis dy personash qe duhen dhe behen prinder kur e sjellin ne jete!
    Prindi eshte krenar me femijen e tij dhe ai femije i duket me i bukuri dhe me i zgjuari nga te tjeret.
    Ky eshte prindi dhe besoj ta mesosh nje dite.
    Shume e vertete.

    Eshte tjeter gje te kujdesesh per femijen e motres apo te afermeve per dy ore, apo nje dite, e tjeter gje ta rritesh vet ne te mire e ne te keq. Nga fisi i mamit jam me e madhja. I kam pare te gjithe qe kur ishin foshnje. Jam kujdesur per ta kur me eshte kerkuar, por nuk eshte njesoj. Cfare durimi kam pat une me ta! Tani qe jam bere vet nene me duket sikur e kam humbur paksa ate durim, por ne fakt une tani po e provoj cdo te thote te jesh nene. Ti shikoj gjerat me syrin e nenes. Nuk me bente pershtypje kur femijet e te afermeve semureshin sikur dhe me grip, me dukej dicka normale qe do kalonte. Thjesht me vinte keq, por as qe nuk krahasohet me ndjenjen e nenes. Tani femija im njecik te jete pa qejf nuk gjej qetesi gjersa te sherohet plotesisht.
    Ndryshuar për herë të fundit nga mia@ : 15-04-2010 më 10:53

  11. #91
    i/e regjistruar Maska e martini1984
    Anëtarësuar
    02-04-2009
    Postime
    5,594
    Citim Postuar më parë nga Besoja Lexo Postimin
    Për mendimin tim dhe të bashkëshortes time,më mirë abort.
    Miremengjes Beso.
    N.q-se rrezikohet jeta e bashkeshortes do isha dakord.
    Por s'jam as grua as nene as femer,vetem do te me kishte ngelur peng per TERE JETEN mora nje vendim te drejte apo bera nje krim,edhe duke ditur qe femija del me te meta,perjashto rastin me siper.
    Kjo ishte e pergjitheshme nga ana ime.
    klm

  12. #92
    Orthodhoks Maska e ilia spiro
    Anëtarësuar
    02-02-2009
    Postime
    3,453
    Postimet në Bllog
    1
    Citim Postuar më parë nga Ksanthi Lexo Postimin
    E di qe kjo eshte nje teme shume e ndjeshme sepse shumica ketu jane prinder.



    Ne ditet e sotme me zhvillimin e teknologjise jane shtuar mundesite per te ndjekur zhvillimin e embrionit ne mitren e femres.Rreth muajit te 5 mund te shikohet qarte nqs gjithcka shkon ne rregull.
    Nqs femija ka probleme gjenetike do ishte me mire te zgjidhej aborti apo sjellja ne jete?
    Sa e veshtire do ishte zgjedhja midis ketyre te dyjave?
    Aborti i një fëmije, tashmë të zënë, nuk mund të justifikohet në asnjë mënyrë, përveçse ndoshta, me rrezikun më të madh moral, në rastet më ekstreme, si për shembull, rrezikimi i jetës së nënës. Në këto situata ekstreme, vetëm nëna mund të vendosë dhe gjithçka duhet të përgatitet me kujdes pas nje diskutimi te gjate per keto ceshtje nepermjet psikologut, etj.
    Duaje te afermin tend si veten

  13. #93
    Fortis Et Honoris Maska e Meriamun
    Anëtarësuar
    04-04-2009
    Postime
    1,730
    Jam kundra abortit. Le te jetojne te gjithe. Aborti eshte krim.
    No amount of guilt can change the past and no amount of worrying can change the future

  14. #94
    Shqiptare dhe krenare. Maska e Xhenet.M.S.
    Anëtarësuar
    23-08-2009
    Vendndodhja
    Ne mesin e te dashurve te mi...
    Postime
    10,781
    Jam kundra ketij sitemi sote abort pse eshte me te meta, e neser pse si ka syt e kaltert ooooo Zot edhe ne punet e tua po perzihemi!!!!!!!!
    - - Shumë shpesh ndodh rasti, kur dhembjen nuk mund ta ndash me askë!
    Agim Metbala"

  15. #95
    MR. BEAN - Laden Maska e the admiral
    Anëtarësuar
    03-06-2009
    Vendndodhja
    European Union
    Postime
    6,876
    çuditem se si mendojne disa.
    kundra abortit dhe pike. ne çdo rast... ne menyre absolute...
    e dini mire se nuk ka asnje rast kur aborti edhe mund te justifikohet???
    as edhe nje rast?
    une nuk e mendoj aspak keshtu...
    Vasudhaiva Kutumbakam

  16. #96
    Τρελάρα Maska e Ksanthi
    Anëtarësuar
    22-12-2007
    Vendndodhja
    Στ'αστέρια
    Postime
    2,763
    Mbreme po ndiqja nje emision qe fliste per femijet qe nenat i braktisnin .Kishin binjake dhe nqs njeri nga femijet ishte i semure e linin ne maternitet dhe tjetrin e merrnin ne shtepi dhe mbi te gjitha firmosnin leter qe nuk lejonin doktorin ta operonte me qellim qe mos te ndryshonte sadopak gjendja shendetsore e femijes .
    Kjo sipas jush qe nuk pranoni abortin eshte me e hijshme??????

  17. #97
    New York Maska e mario_kingu
    Anëtarësuar
    09-12-2004
    Vendndodhja
    New York
    Postime
    2,225
    kjo eshte pyetje e veshtire te pyetet nje prinder

    por a mendoni ky femi cdo bej kur prindi te vdesi ???? se nje dite te tere do vdesim
    ky femi kush do e mbaj kush do kujdeset apo do ngeli rrugeve pa meshire apo ne ndonje psiqatri

    pergjigjen se jap dot nuk vendos dot
    ciao
    Partizoni

  18. #98
    i/e regjistruar Maska e Disa
    Anëtarësuar
    16-12-2009
    Postime
    2,304
    Kunder aboriti!.Ata qe i abortojne femijet jan kriminel!
    1000 zogj pula,kunder nje LUANI.

  19. #99
    Shqiptar Maska e EdiR
    Anëtarësuar
    24-05-2002
    Vendndodhja
    Madison, WI, U.S
    Postime
    963
    Citim Postuar më parë nga mario_kingu Lexo Postimin
    kjo eshte pyetje e veshtire te pyetet nje prinder

    por a mendoni ky femi cdo bej kur prindi te vdesi ???? se nje dite te tere do vdesim
    ky femi kush do e mbaj kush do kujdeset apo do ngeli rrugeve pa meshire apo ne ndonje psiqatri

    pergjigjen se jap dot nuk vendos dot
    ciao
    Shume dakord me Kingun. C'do prind duhet ta beje vete zgjedhjen. Une njoh familje ketu ne U.S qe kane antare te tille dhe te pakten me fjale nuk do te ndryshoni absolutisht asgje. Ne fjalet e nje kolege ne pune "Me ka bere me te lumtur sesa femijet e tjere".
    Think. Laugh. Live.
    Mendo. Qesh. Jeto.

  20. #100
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    26-10-2006
    Postime
    992
    Aborti pas muajit te 4 eshte e barabart me nje vrasje, e imagjinoni dot se sa dhimbje ndien ai femij i vogel duke e vrar dal ngadal.

    Kushdo qe ben abort pasi femijes ti ket ardh shpirti ai(mjeku)/ajo(nena), jan kriminel te paster te klasit te pare
    Urrejtja ndaj armikut, dyfishon forcën e një populli

Faqja 5 prej 6 FillimFillim ... 3456 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •