Close
Faqja 0 prej 5 FillimFillim 12 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 81
  1. #1
    i/e regjistruar Maska e fattlumi
    Anėtarėsuar
    03-01-2010
    Postime
    3,412

    Pse mjekrra dhe pantollonat e shkurtuara?

    Edhe vet si person dhe familje jam i lindur si musliman dhe jetoj si musliman,ndoshta jo si musliman i devotshem shume.Desha te diskutoj dhe me shume te pyes ata qe e dijne me mire se pse qysh prej 10 vitesh shohim shume e me shume njerez me mjekrra dhe pantollona te shkurtuara.Une per veten time nuk mund ta shpjegoj kete gje dhe as idene se kam pse duhet bere keshtu.Edhe po te me thoshte dikush se duhet muslimani ta leshoj mjekrren,une sdo ta zbatoja kurre,dhe ate per vetem nje arsye.Une mund te jem musliman ashtu siq kam qene edhe para 10 viteve,pa mjekerr dhe pa pantollona te shkurtuara,edhe mua me do zoti edhe pse nuk mbaj mjekerr ose nuk shkurtoj pantollonat.
    Nuk mund ta duan ndoshta me shume allahun keta njerez qe leshojne mjekrra sesa keta qe nuk bejne ate.
    Atehere pse?

  2. #2
    ***LOVE*** Maska e Tironcja_BLN
    Anėtarėsuar
    01-02-2008
    Vendndodhja
    Berlin City
    Postime
    3,440
    per pantallonat nuk edi pse i veshin ashtu dhe ne dimer ashtu i veshin?...me sa di une nuk duhen te jen mbi gjunit duhet te jen icik me te gjata....sa per mjekren kam pyetur dhe une qe pse e majn...ca thojn duhet me e majt dhe duhet te jet e gjat sa nji grusht ca thojn nuk duhet me e majt meru vesh nuk di cfare te besoj po do pyes dhe njiher nji shoqe qe mer vesh nga keto gjera...
    zemra ime tull shpirti jot llac dashurija jon pallat 15 kac

  3. #3
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    12-05-2009
    Vendndodhja
    Iliri
    Postime
    2,914
    Nuk kom lexuar aq sa do duhet dhe shum i kom harruar ate qe kom lexuar nga kurani dhe Syneti i pejgamerit po jom munduar qe te mbaj ne mend disa porosi te profetit Muhamen a.s qe te sillem ne ate menyre qe te kom sjellje dhe moral te nji muslimani qe kte fe te madhrishme e kom perqafuar se esht fe e paqes dhe e dinjitetit njerzor,Nji rast qe lidhet per Mjekrren ,e namazin dhe pantollonat e shkurte e kom vlersur qe me sherbe nji thenje e profetit a.s kure nji robresh i afrohet profetit per matres pore ai i zgjidhte femrat e bukure edhe nga pamja dhe te jen te ndershme,pasi nuk i pelqen simbas komentit tim ku ishte i pranishem nji prej sehabve te pejgamerit e qe transmetohej prej tij ku pasi ajo robresha ja kthe shpinen ku heqi nji pallto dhe pasi e pyeti robreshen nese ka ndo njoll te lindur ne trup, profeti duke sillur koken ne shej refuzimi ,nji i pranishem qe ishte aty i thot O i derguar i Allahut a me lejo ta martoj une . profeti a.s tha mere per 6 jav dhe ma sjell prap .Kure doli e thirri ate dhe i tha trajtoje si pjesen e trupit tend .Ai i tha po si o i derguar ai i tha do lejoshe gojen tende pa buk pa uje do e lodhje trupin tend me pune te renda tha jo ateher ai i thot Pejgamerit me njehe mua mire pse mi ben gjith kto keshilla une jom prezent ne namaze gjithnji ne radhen (safin e par) ,kure doli te dera e thirri ,e pejgamerit i doli loti i pikoi ne tok, edhe sikur gjujet e tu edhe sikure te shtirren ne namaz ti nese e keq trajto robreshen tuaj nuk ke per te hy ne gjenet .Pra nuk i tha falesh nese bart pantollona te shkuret e mjekerr e do falesh po do denohesh me ferr nese nuk e trajton mir robreshen.Pantollonat per mendimin tim esht mire qe barten ne arabi se atje esht shum ngrohet e tek ne me duket e pa baze fetare,Mjekrra sa di une nuk guxo te dali prej grushti ose 4 gisht e gjat jo me teper mustaqet jo si te indianve po te shkurta e sa te shkurta nuk e di po mendoi se pejgameri ka then shkurtoni e jo hiqni ,Ashtu si rrin bukure besoi se se then rregullin fetar.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga ganimet : 17-03-2010 mė 15:06

  4. #4
    i/e regjistruar Maska e fattlumi
    Anėtarėsuar
    03-01-2010
    Postime
    3,412
    Citim Postuar mė parė nga ganimet Lexo Postimin
    Nuk kom lexuar aq sa do duhet dhe shum i kom harruar ate qe kom lexuar nga kurani dhe Syneti i pejgamerit po jom munduar qe te mbaj ne mend disa porosi te profetit Muhamen a.s qe te sillem ne ate menyre qe te kom sjellje dhe moral te nji muslimani qe kte fe te madhrishme e kom perqafuar se esht fe e paqes dhe e dinjitetit njerzor,Nji rast qe lidhet per Mjekrren ,e namazin dhe pantollonat e shkurte e kom vlersur qe me sherbe nji thenje e profetit a.s kure nji robresh i afrohet profetit per matres pore ai i zgjidhte femrat e bukure edhe nga pamja dhe te jen te ndershme,pasi nuk i pelqen simbas komentit tim ku ishte i pranishem nji prej sehabve te pejgamerit e qe transmetohej prej tij ku pasi ajo robresha ja kthe shpinen ku heqi nji pallto dhe pasi e pyeti robreshen nese ka ndo njoll te lindur ne trup duke sillur koken ne shej refuzimi ,nji i pranishem qe ishte aty i thot O i derguar i Allahut a me lejo ta martoj une profeti a.s tha mere per 6 jav dhe ma sjell prap .Kure doli e thirri ate dhe i tha trajtoje si pjesen e trupit tend .Ai i tha po si o i derguar ai i tha do lejoshe gojen tende pa buk pa uje do e lodhje trupin tend me pune te renda tha jo ateher ai i thot Pejgamerit me njehe mua mire pse mi ben gjith kto keshilla une jom prezent ne namaze gjithnji ne radhen (safin e par) ,kure doli te dera e thirri e pejgamerit i doli loti i pikoi ne tok edhe sikur gjujet e tu edhe sikure te shtirren ne namaz ti nese e keq trajto robreshen tuaj nuk ke per te hy ne gjenet .Pra nuk i tha falesh nese bart pantollona te shkuret e mjekerr e do falesh po do denohesh me ferr nese nuk e trajton mir robreshen.Pantollonat per mendimin tim esht mire qe barten ne arabi se atje esht shum ngrohet e tek ne me duket e pa baze fetare,Mjekrra sa di une nuk guxo te dali prej grushti ose 4 gisht e gjat jo me teper mustaqet jo si te indianve te shkurta e sa te shkurta nuk e di po mendoi se pejgameri ka then shkurtoni e jo hiqni ,Ashtu si rrin bukure besoi se se then rregullin fetar.
    Faleminderit Ganimet per sqarimet.Une per veten time njoh edhe imam qe nuk mban mjekerr e as pantollona te shkurtuara,dhe poashtu shoh disa qe mbajne keta pantollona te shkurtuara siq tha edhe Tironcja me larte edhe dimrit,e sa per mjekerr kam pare edhe me te gjate sesa nje grusht,qe pershkruajte me larte edhe ti,pra ka edhe asi qe e mbajne edhe me te gjate.Pajtohem me ty te mbahet nga ata qe u ka hije mirepo kam pare edhe disa se nuk i kane as tri qime mjekerr dhe e mbajne te gjate.Mjekrren nese i ka hije mund ta mbajne edhe jomuslimanet,e mbajne edhe bohemet,ose edhe artistet,vetem nese u bie mire dhe u ka hije.

  5. #5
    Ekstremist Islamik Maska e ximi_abedini
    Anėtarėsuar
    27-02-2010
    Vendndodhja
    nga KOSOVA e SHQIPERIS
    Postime
    2,800
    Citim Postuar mė parė nga fattlumi Lexo Postimin
    Edhe vet si person dhe familje jam i lindur si musliman dhe jetoj si musliman,ndoshta jo si musliman i devotshem shume.Desha te diskutoj dhe me shume te pyes ata qe e dijne me mire se pse qysh prej 10 vitesh shohim shume e me shume njerez me mjekrra dhe pantollona te shkurtuara.Une per veten time nuk mund ta shpjegoj kete gje dhe as idene se kam pse duhet bere keshtu.Edhe po te me thoshte dikush se duhet muslimani ta leshoj mjekrren,une sdo ta zbatoja kurre,dhe ate per vetem nje arsye.Une mund te jem musliman ashtu siq kam qene edhe para 10 viteve,pa mjekerr dhe pa pantollona te shkurtuara,edhe mua me do zoti edhe pse nuk mbaj mjekerr ose nuk shkurtoj pantollonat.
    Nuk mund ta duan ndoshta me shume allahun keta njerez qe leshojne mjekrra sesa keta qe nuk bejne ate.
    Atehere pse?
    te pershendes shum fatlum

    uen fatlum e praktikoj fen islame fal namaz agjeroj ramazan nuk kam mjeker nuk mbaj pantollona te shkurter por nuk jam kunder tyre sepse keta persona mundohen ti zbatojn me mir synetin e pejgamberit muhamedit a.s.

    keto gjera fatlum nuk jan qe 10 vite po qe 1400 vite mirpo ne kosov para luftes edhe nuk kan guxu fort te tregohen fetar sepse para pak viteve kemi perjetu komunizmin mirpo une kam pa hogjollar ne kosov edhe para 1000 vjete qe kan qen me mjekrra ke edhe naim dhe sami frasherin qe kan qen musliman te devotshum dhe kan pas mjekrra

    eshte hadithi ku per momentin nuk mund te gjej ku tregon se eshte mir te leshohet mjekrra te dallohemi nga femna dmth nese e mban te paster dmth eshte synet nuk eshte obligim i detyruar

    poashtu eshte edhe hadithi tjeter ku thot se ata persona qe kan pantolat nen zog te kambes do ja djeg zjarri i gjehnemit ate pjes te kembes kembet mirpo ketu ka edhe nje mendim tjeter te dijetarve qe mendojn se eshte edhe ata qe kan pallton nen zog te kembes do ja djeg zjarri i xhehnemit nese do i gjej keto hadithe do ti tregoj me von

    keta qe mbajn mjekrra mundohen te rrespektojn synetin e pejgamberit a .s. dhe nuk eshte gje e keqe qe nese nj njeri leshon mjekerr apo shkurton pantolona nuk do me thon se me keto gjera behet terrorist edhe floket nese i rrit te gjata dhe nuk i lidh kacel nuk eshte e ndaluar nuk do me than qe je badit

    ne kosov eshte per te ardhur keq sepse keta persona injorohen dhe quhen terrorist por quhen nga ata qe nuk kan njohuri per keta persona dhe ne islami dyshimi eshte haram

    fatlum nuk duhet te ndikohemi nga ata qe mundohen te na shkatrrojn e te kemi urrejtje ndaj vellezerve tan keto thjesht jan propaganda qe behen nga armiqt e islamit

    fatlum qdo njeri qe e rrespekton kuranin dhe synetin dhe punon si pas tyre eshte musliman pa marr parasysh se a ka mjeker a ka flok te gjata pantolona te shkurter apo falet pak me ndryshe se ne me rendsi eshte te punohet sipas kuranit synetit dhe sipas dijetarve tan musliman te cilet na kshillojn ne islam

    egzistojn 5 mehdhebe dmth ne ne kosov falemi sipas mehdhebit dmth dijetarit hanefi ndersa ne vende tjera falen sipas dijetarve tjer dmth se cilin do nga keta 5 dijetar qe do e pranojm ne dhe te falemi sipas kshillave te tij nuk eshte mekat vetem ne gjami duhet tju pershtatemi si falen shumica ashtu te falemi edhe ne nuk ben te falemi ndryshe e te shkaktojm huti e ndersa te shpia mund te falemi sipas cilit do mehdheb nga keto pes qe jan te pranuara ne islam

    ndersa sa i perket vehabistave qe permenden sot ata nuk ekzistoj jo ne kosov po as ne arabi ku ka lind dhe ka vdek ky njeri dmth thjesht keto jan propaganda kunder islamit te cilet mundohen me qdo kusht ta demtojn fen islame mirpo keto tentativa do deshtojn sepse kemi zotin i cili do na mbroj ta forcoj dini ton islam

    me kujtohet edhe nje fjal e nje muslimani i cili eshte denu ne serbi kinse eshte vehabist ku thot se ne nuk jemi vrases dhe as qe do jemi ne te ardhmen ne jemi thjesht musliman qe ju kemi doruzu zotit dhe qe punojm sipas urdhrave te tij

  6. #6
    TORCH A M@S.UE Maska e live fast
    Anėtarėsuar
    29-01-2006
    Vendndodhja
    ferr
    Postime
    80
    "me kujtohet edhe nje fjal e nje muslimani i cili eshte denu ne serbi kinse eshte vehabist ku thot se ne nuk jemi vrases dhe as qe do jemi ne te ardhmen ne jemi thjesht musliman qe ju kemi doruzu zotit dhe qe punojm sipas urdhrave te tij"

    ju keni rreshqit or plak!!
    fuuuuuuuk islaaam

  7. #7
    i/e regjistruar Maska e fattlumi
    Anėtarėsuar
    03-01-2010
    Postime
    3,412
    Faleminderit Ximi Abedini per pergjigjen.Une temen e hapa sepse me te vertete nuk e dija kete gje ashtu si duhet.
    D.M.TH.edhe nese nuk mbahet mjekrra dhe pantollonat e shkurtera mund te jesh musliman apo?

  8. #8
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    12-05-2009
    Vendndodhja
    Iliri
    Postime
    2,914
    Citim Postuar mė parė nga fattlumi Lexo Postimin
    Faleminderit Ganimet per sqarimet.Une per veten time njoh edhe imam qe nuk mban mjekerr e as pantollona te shkurtuara,dhe poashtu shoh disa qe mbajne keta pantollona te shkurtuara siq tha edhe Tironcja me larte edhe dimrit,e sa per mjekerr kam pare edhe me te gjate sesa nje grusht,qe pershkruajte me larte edhe ti,pra ka edhe asi qe e mbajne edhe me te gjate.Pajtohem me ty te mbahet nga ata qe u ka hije mirepo kam pare edhe disa se nuk i kane as tri qime mjekerr dhe e mbajne te gjate.Mjekrren nese i ka hije mund ta mbajne edhe jomuslimanet,e mbajne edhe bohemet,ose edhe artistet,vetem nese u bie mire dhe u ka hije.
    mua nuke me kujtohet diku te kom lexuar se esht ber farz mjekrra ,per mua esht synet madje do thosha me tepr vagjip.Me falte zoti per ate qe nuk e di po me bindjen e plot timen e them se nji synet qe e vlerson si zbatim i dukjes me mjekerr tek rrethi nuk e ben musliman me te mire po veprat e bejn te mire,Njof une plote her me mjekerr e her pa ta po per mua as njeri so ,musliman veq zoti e di se ne nuk jua shofim qa ka ne zemra te tyre .Allahu na falt per ate qe sdim se vetem Ai Allahu din mese miri te fshehten ose gajbin.

  9. #9
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    12-03-2008
    Vendndodhja
    itejdukshem, gjithka
    Postime
    1,536
    Citim Postuar mė parė nga live fast Lexo Postimin
    "me kujtohet edhe nje fjal e nje muslimani i cili eshte denu ne serbi kinse eshte vehabist ku thot se ne nuk jemi vrases dhe as qe do jemi ne te ardhmen ne jemi thjesht musliman qe ju kemi doruzu zotit dhe qe punojm sipas urdhrave te tij"

    ju keni rreshqit or plak!!
    ka dasht me tregu qe musliman sjan terorista si shumica krishterve dhe jahudive

    ket e deshmojn si lufta e par dhe e dyta se sa kan vra te pafajshem..

  10. #10
    Ekstremist Islamik Maska e ximi_abedini
    Anėtarėsuar
    27-02-2010
    Vendndodhja
    nga KOSOVA e SHQIPERIS
    Postime
    2,800
    Citim Postuar mė parė nga fattlumi Lexo Postimin
    Faleminderit Ximi Abedini per pergjigjen.Une temen e hapa sepse me te vertete nuk e dija kete gje ashtu si duhet.
    D.M.TH.edhe nese nuk mbahet mjekrra dhe pantollonat e shkurtera mund te jesh musliman apo?
    po fatlum mjekrra eshte mir te mbahet por nuk eshte detyrim

  11. #11
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    12-03-2008
    Vendndodhja
    itejdukshem, gjithka
    Postime
    1,536
    Po pse me pantollona te gjata dhe pa mjeker ?

  12. #12
    Ekstremist Islamik Maska e ximi_abedini
    Anėtarėsuar
    27-02-2010
    Vendndodhja
    nga KOSOVA e SHQIPERIS
    Postime
    2,800
    Citim Postuar mė parė nga live fast Lexo Postimin
    "me kujtohet edhe nje fjal e nje muslimani i cili eshte denu ne serbi kinse eshte vehabist ku thot se ne nuk jemi vrases dhe as qe do jemi ne te ardhmen ne jemi thjesht musliman qe ju kemi doruzu zotit dhe qe punojm sipas urdhrave te tij"

    ju keni rreshqit or plak!!
    shokit ne nuk kemi rreshqit dhe jemi me te fort se kurr me par ju mundeni me na be shka te doni muni me na shkel me na vra por ather kur te vij dita jon ne do ju falim dhe do ju rrespektojm si njerz sepse jemi njerz te paqes islami eshte fe e paqes
    dhe jemi te obliguar qe te keqen te kthejm me te mir

  13. #13
    i/e larguar Maska e Gordon Freeman
    Anėtarėsuar
    03-05-2009
    Vendndodhja
    .
    Postime
    2,895
    Te mjekra nuk eshte problem sepse ēdo kush ka nje stil mjekre po pse me pantallona te shkurta?

  14. #14
    Musliman-Shqiptarė-krenar Maska e gimche
    Anėtarėsuar
    24-02-2009
    Vendndodhja
    Prishtinė
    Postime
    3,642
    Do tė mundohem tė jap disa sqarime rreth kėsaj ē'ėshtje, ndonėse duhet tė kemi parasysh se as mjekrra dhe as pantollonat e shkurtuara nuk janė parime Islame, thjeshtė janė praktika Islame, dhe ketu dikush ėshtė mė praktikant e dikush mė pak sikurse gishtat e dores njėri mė i vogel tjetri mė i madh mirpo ajo qė ka rėndėsi ėshtė se ato i takojnė dores gjithsesi.

    -Mjekrra-
    Ketu do tė sjell hadithe tė urdhėrojnė lėshimin e mjekrres:
    Transmetohet se Pejgamberi a.s ka thėnė:
    "Por Zoti im,i Lartėsuar dhe i Lavdėruar qoftė Ai,mė ka urdhėruar qe ta lėshoj mjekrren dhe ti shkurtojė mustaqet"
    Transmeton ibn Xhabir et-Tabari,ibn Saad dhe ibn Bishran,ndėrsa Albani e klasifikon me graden Hasen dhe gjindet nė "Fikhu Sira" nga imam Gazaliu faqe 359, Hadithi ėshtė Hasen

    Transmetohet nga ibn Omeri r.a se Pejgamberi a.s ka thėnė:
    "Shkurtoni mustaqet dhe lėshoni mjekrrat"
    Transmeton Buhariu,Muslimi etj.

    Transmeton Ebu Hurejra r.a se Pejgamberi a.s ka thėnė:
    "Shkurtoni mustaqet,lėshoni mjekrrat dhe kundėrshtoni mexhuset (Zjarrputistet)"
    Transmeton Muslimi

    Trasnmetohet nga ibn Umeri r.a se Pejgamberi a.s ka thėnė:
    "Dallohuni prej idhujtarėve,rritni mjekrren dhe shkurtoni mustaqet"
    Transmeton Buhariu

    Pėr mė tepėr rreth mjekrres lexojeni librin "Dispozita e sheriatit rreth mjekrres dhe duhanit" ja linku:
    http://www.mburoja.net/PDF_files/d6c...c0323bd483.pdf

    Sa pėr ēėshtjen e pantollonave tė shkurtuar e di se ėshtė e ndaluar qė ato tė jenė mė tė gjata se nėn-zogun e kėmbes madje mė sa kam degjuar njė hadith ku thuhet: "Ēdo gjė qė ėshtė nėn-zogun e kėmbes ėshtė nė zjarr (fjala ėshtė ra zgjatje tė pantollonave dhe ngrehje e zhagas e tyre)" por diēka konkrete rreth kėsaj nuk posedoj aktualisht andaj nuk mund tė flas rreth kėsaj ē'ėshtje.

    Ēdo tė mirė
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga gimche : 17-03-2010 mė 16:45
    Ti je hija e Kastriotit
    Ti je gjoksi i tė madhit Hamzes
    Ti je kullė fuqi baroti...

  15. #15
    i/e regjistruar Maska e fattlumi
    Anėtarėsuar
    03-01-2010
    Postime
    3,412
    -Mjekrra-
    Ketu do tė sjell hadithe tė urdhėrojnė lėshimin e mjekrres:
    Transmetohet se Pejgamberi a.s ka thėnė:
    "Por Zoti im,i Lartėsuar dhe i Lavdėruar qoftė Ai,mė ka urdhėruar qe ta lėshoj mjekrren dhe ti shkurtojė mustaqet"
    Transmeton ibn Xhabir et-Tabari,ibn Saad dhe ibn Bishran,ndėrsa Albani e klasifikon me graden Hasen dhe gjindet nė "Fikhu Sira" nga imam Gazaliu faqe 359, Hadithi ėshtė Hasen
    A eshte urdheruar ketu vetem pejgameri apo te gjithe besimtaret musliman.

  16. #16
    Ekstremist Islamik Maska e ximi_abedini
    Anėtarėsuar
    27-02-2010
    Vendndodhja
    nga KOSOVA e SHQIPERIS
    Postime
    2,800
    Citim Postuar mė parė nga fattlumi Lexo Postimin
    A eshte urdheruar ketu vetem pejgameri apo te gjithe besimtaret musliman.
    a fatlum nuk eshte urdher nga zotit por eshte nga pejgamberi a.s.

    dhe kjo nuk esht obligim i detyrushem por eshte mir te rrespektojm do ket shperblim nga zoti por nese nuk e mbajm mjekrren nuk do denohemi per te

  17. #17
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    12-03-2008
    Vendndodhja
    itejdukshem, gjithka
    Postime
    1,536
    Citim Postuar mė parė nga Kronikė Lexo Postimin
    Te mjekra nuk eshte problem sepse ēdo kush ka nje stil mjekre po pse me pantallona te shkurta?
    Po pse te gjata ?

  18. #18
    Antivirus -Llap- Maska e ardiana luzha
    Anėtarėsuar
    19-11-2007
    Vendndodhja
    Ne mendjen tende!
    Postime
    1,008
    budallaki kjo eshte.
    2011*Pse tė pėshtyjmė rrugės, kur ka njerėz qė e meritojnė fytyrės ...

  19. #19
    i/e larguar Maska e Gordon Freeman
    Anėtarėsuar
    03-05-2009
    Vendndodhja
    .
    Postime
    2,895
    Citim Postuar mė parė nga injejti Lexo Postimin
    Po pse te gjata ?
    Sepse eshte jo-normale qe te shkurtohen pantollonat sepse ai qe i ka prodhuar ato i ka prodhuar ne forme te gjata e jo te shkurta ,nuk ka arsyje e tash nese eshte ēeshtje hadithi eshte tjetėr gjė,feja nuk e orienton besimtarin se ēfarė roba duhet te vishet perveq prijėsve mua kjo modė eshte kot nuk vlen fare

    Edhe kjo mė me len pershtypje se mjekra pa mustaqe te gjata nuk eshte mjeker kurr lėshohet,leshohet e gjitha e jo tė hiqen mustaqet.

  20. #20
    yep Maska e Izadora
    Anėtarėsuar
    11-09-2008
    Vendndodhja
    ne zemren e atij qe ka "zemer"
    Postime
    8,793
    Citim Postuar mė parė nga Kronikė Lexo Postimin
    Te mjekra nuk eshte problem sepse ēdo kush ka nje stil mjekre po pse me pantallona te shkurta?

    Patallonat e shkurtra nuk jane problem, mjekra e gjate qe e len disa besimtar duket jo higjenike.
    Jeto sot se neser nuk i dihet

Faqja 0 prej 5 FillimFillim 12 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •