Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 11 prej 11
 1. #1
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  13-09-2009
  Vendndodhja
  zürich.swiss
  Postime
  1,190
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime

  Exklusive Me Biznesmenet shqiptare ne Bursa-Turqi

  Exklusive Me Biznesmenet shqiptare ne Bursa-Turqi


  http://rtv21online.com/home/index.ph...40&teaserId=24

 2. #2
  Erga omnes Maska e fisniku-student
  Anėtarėsuar
  11-10-2006
  Vendndodhja
  Nėn hijen e Diellit
  Postime
  4,439
  Faleminderit
  3
  21 falenderime nė 21 postime
  Ncncnc pse more keshtu!! po ne a i kemi armiq te kombit turqit??

  U prish ky popull e haj medet haj
  "Idea ėshtė Kėshilltari mė i mirė i Veprės"

 3. #3
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  13-09-2009
  Vendndodhja
  zürich.swiss
  Postime
  1,190
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  Citim Postuar mė parė nga fisniku-student Lexo Postimin
  Ncncnc pse more keshtu!! po ne a i kemi armiq te kombit turqit??

  U prish ky popull e haj medet haj

  Turqia eshte miku me i sinqerte i kombite shqiptarve SOT.

  Natyrishte se kohrate kane ndryshuare per te miren tone pore edhe vetedija e popullite shqiptare ka evoluare dhe shqiptaret sote dine vete te percaktoijne se kushe eshte miku e kushe eshte armiku i tyre keshtu qe ka ikur koha tashme kure disa vllehe na percaktonine dozen e se vertetes ashtu si bene edhe me tere historine tone kombetare ..?????


  Pore kjo nuke do te thote se ne duhet ti toleroijme talebanet ta infektoijne shoqerine tone .!!!

 4. #4
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  14-03-2006
  Postime
  105
  Faleminderit
  1
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga fisniku-student Lexo Postimin
  Ncncnc pse more keshtu!! po ne a i kemi armiq te kombit turqit??

  U prish ky popull e haj medet haj

  Kam vene re edhe ne disa postime tjera tua se ti fisnik je nje student teper i painformuar ne krahasim me statusin qe e ke thekesuar edhe ne nick-un tende!
  Sidomos ne qeshtjet kombtare-historike,etj. ke pikpamje te qoroditura,teper konfuze,te pakjarta dhe te pasakta.Me fjale tjera - nuk di kurgje!
  Pohimi - pyetja (?) se"po ne a i kemi armiq te kombit turqit" si dhe komenti i yt "u prish ky popull e haj medet haj" - jane dy fjali qe ilustrojne kapacitetin tende intelektual qe e pershkrova me larte !Keto fjali permbajne aq pasaktesi,injorance dhe arrogance (kush je ti qe mund ti vlereson mardheniet e pergjithshme turko-shqiptare : nuk po mundet Kadareja dhe Qosja,e po don ti).
  Une po te keshilloj qe ti te studjosh shume me teper historine,problematiken dhe identitetin kombtar,e mos u perziej ne forum ku shkruajne edhe intelektuale te mirefillte.Ti mund ta besh ndonje pyetje qe te mesojsh diē nga pergjegjegjet eventuale,e jo te "fillozofojsh" duke shitur mend se si nje student,qe po di edhe une!

 5. #5
  Ragnald
  Anėtarėsuar
  18-06-2006
  Vendndodhja
  london
  Postime
  4,471
  Faleminderit
  0
  16 falenderime nė 13 postime
  Kam qene ne bursa , dhe ai eshte nder qytetet me te bukura ne turqi.
  Kam vite pa vajt atje , e mezi pres ta vizitoj serish ate vend

 6. #6
  Erga omnes Maska e fisniku-student
  Anėtarėsuar
  11-10-2006
  Vendndodhja
  Nėn hijen e Diellit
  Postime
  4,439
  Faleminderit
  3
  21 falenderime nė 21 postime
  Citim Postuar mė parė nga Darsi_I Lexo Postimin
  Kam vene re edhe ne disa postime tjera tua se ti fisnik je nje student teper i painformuar ne krahasim me statusin qe e ke thekesuar edhe ne nick-un tende!
  Sidomos ne qeshtjet kombtare-historike,etj. ke pikpamje te qoroditura,teper konfuze,te pakjarta dhe te pasakta.Me fjale tjera - nuk di kurgje!
  Pohimi - pyetja (?) se"po ne a i kemi armiq te kombit turqit" si dhe komenti i yt "u prish ky popull e haj medet haj" - jane dy fjali qe ilustrojne kapacitetin tende intelektual qe e pershkrova me larte !Keto fjali permbajne aq pasaktesi,injorance dhe arrogance (kush je ti qe mund ti vlereson mardheniet e pergjithshme turko-shqiptare : nuk po mundet Kadareja dhe Qosja,e po don ti).
  Une po te keshilloj qe ti te studjosh shume me teper historine,problematiken dhe identitetin kombtar,e mos u perziej ne forum ku shkruajne edhe intelektuale te mirefillte.Ti mund ta besh ndonje pyetje qe te mesojsh diē nga pergjegjegjet eventuale,e jo te "fillozofojsh" duke shitur mend se si nje student,qe po di edhe une!
  Hajde "High IQ" hajde

  I kupton metaforet ti???

  Atė ēfar desha te them me ato dy rreshta eshte se i aktrova disa forumist ketu ne forum qe se si do kishin reaguar ne tema te tilla, sepse zakonisht edhe pse sot shtetin turk e kemi nje mik te vertetuar praktikisht, ka aso kapacitetesh njerzore qe edhe sot e konsiderojn turkun si Armikun Nr 1 te shqiptareve - realisht kjo fore edhe lopen e shtyen me qesh

  Keshtu qe mos i keqkupto gjerat, se fundi i fundit nuk existon vetem kuptimi bukfal i nje fjalie por ka edhe gjera tjera
  "Idea ėshtė Kėshilltari mė i mirė i Veprės"

 7. #7
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  14-03-2006
  Postime
  105
  Faleminderit
  1
  0 falenderime nė 0 postime

  Atehere,puna qenka ndryshe...

  Pra , fisnik-student ato dy fjali tua nuk i kuptova si metafore si po thua ti,andaj kerkoj falje per kete dhe disa fjale tjera qe i shkrova si pergjegje ne postimin tend.
  Prdndryshe,
  1. Perandoria osmane (jo turqit) kurre nuk e kane pushtue as Shqiperine dhe as Kosoven : ata keto teritore i kane ēlirue nga okupatoret sllave dhe bizantin.
  2. Shqiptaret me Turqet (dhe popujt tjere:boshnjaket,ebrenje,armenet,et.) kane qene aleat -bashkformues te perandorise se famshme osmane.Sikur Gjermanet qe kane perbere me shumice perandorine romake,poashtu edhe shqiptaret kane qene numerikisht perbersit kryesor te perandorise osmane.Sikur Gjermanet qe perandorine romake e quajne dhe e konsiderojne si perandori gjermane,poashtu edhe Shqiptaret perandorine osmane mund ta quajne perandori shqiptare!!
  Eshte e njohur se pas integrimit te Shqiptareve ne perandorine osmane mund te thuhet se at perandori e kane udheheq dhe sunduar vet Shqiptaret.Se paku me elementet qensore te nje perandorie dhe shteti,si qe jane ushtria dhe policia, gjithnje ka qene ne duar te shqiptareve -ēka vazhdon te jet edhe sot e kesaj dite.
  3. Parashikimet optimale konsiderojne se mbi 15 milion banor te sotem te Turqise jane me prejardhje shqiptare,andaj Turqia e sotshme mund te merret si "vella I i popullit shqiptar.Aq me teper,pasi fene islame ne e kemi marre nga osmanet - jo nga arabet -eshte e vertete e pamohueshme se ne kemi nje kulture turke te pjeses europiane.Vetm gjuha na ndane .Kjo bile vlen per mbi 90% te shqiptareve.
  4. Eshte e mundur,angazhimi i USA per formimin e shtetit shqiptar eshte i lidhur me Turqine e sotme.Usa per ta mbajtur Turqine si njerin nga aleatet me te rendesishem (karshi sllaveve,por edhe arabeve) ka kembngulur qe Shqiperia te behet e pavarur,perkunder planeve te europes,qe kane qene kunder krijimit te shtetit te pavarur Shqiptare.

  .Te perfundoj,qofte me metafora,qofte seriozisht :
  Turqia eshte shteti me MIQSOR me shtetin he popullin Shqiptare,ani pse ka shume prej nesh qe i marrin per ARMIQ ,qysh na mesoi sllavo-komunizmi,i cili dihet interesat e kujt edhe sot i mbron.

 8. #8
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-08-2006
  Vendndodhja
  askund
  Postime
  9,058
  Faleminderit
  68
  49 falenderime nė 44 postime
  po ky biznesmeni shqiptar pse nuk flet shqip
  JO SEKS PARA MARTESE

 9. #9
  i/e larguar Maska e Gordon Freeman
  Anėtarėsuar
  03-05-2009
  Vendndodhja
  .
  Postime
  2,933
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Citim Postuar mė parė nga goldian Lexo Postimin
  po ky biznesmeni shqiptar pse nuk flet shqip
  se eshte bo turk milet edhe nuk don me fol gjuhen e arnautave

 10. #10
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-08-2006
  Vendndodhja
  askund
  Postime
  9,058
  Faleminderit
  68
  49 falenderime nė 44 postime
  Citim Postuar mė parė nga Kronikė Lexo Postimin
  se eshte bo turk milet edhe nuk don me fol gjuhen e arnautave
  sinqerisht e kam
  se une mesa pash nje qe fliste ai fliste turqisht
  a ishte ai biznesmeni a ca ishte

  mandej a jane shqiptar keto apo si sandra bulloku dhe keta shqiptare nga gjyshja
  JO SEKS PARA MARTESE

 11. #11
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  13-09-2009
  Vendndodhja
  zürich.swiss
  Postime
  1,190
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  Citim Postuar mė parė nga goldian Lexo Postimin
  po ky biznesmeni shqiptar pse nuk flet shqip

  E pse nuke po flasine shqipe emigrantet shqiptare ne greqi e itali te cilet ende nuke i kane mbushure 20 vite emigracione dhe kane harruare gjuhen traditat e kombesine,

  Te gjithe ata biznesmen te cilet munde ti shofesh ne ate reportazhe kane lindure ne kosove (perveqe njerite ) pore edhe te gjithe kane me teper se 60 vite qe jetoijne ne turqi mbase disa edhe folen shqipe pore edhe te tjeret dinin shqipe pore jo mire, me e rendesishmja eshte se te gjithe thonin se jane SHQIPTARE

  Shume inkurajuese eshte fakti se disa preije tyre tasheme kishine filluare edhe me projekte konkrete per te investuare ne kosove si aije zotria i cili ishte pronare i asaije fabrikes per prodhimine e pjesve te makinave dhe i cili kishte te punsuare mbi 1600 puntore ..????


  Keshtu qe po patet diqka konkrete te thoni urdheroni ne te kunderten futnja vrapite se nuke keni mbeture ju ti banalizoni temate ketu per faktin e thjeshte se une jame i sigurte se pikerishte shqiptaret e turqise do ta bejne kosoven dhe do ta ringjalline edhe ekonomine e kosoves ..

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •