Close
Faqja 12 prej 12 FillimFillim ... 2101112
Duke shfaqur rezultatin 221 deri 238 prej 238
  1. #221
    Musliman-Shqiptarë-krenar Maska e gimche
    Anëtarësuar
    24-02-2009
    Vendndodhja
    Prishtinë
    Postime
    3,642
    Citim Postuar më parë nga Rugova Lexo Postimin
    Drenicak,
    lexoje një vendas tëndin:

    Hajdar Fejzullahu,Drenicë

    Anton Kqira një burrë pa kokërr fytyrë apo me fytyrë qeni


    Unë, Hajdar Fejzullahu nga fshati Lubovec Komuna e Skenderajit, botues të shkruj ty burrec Anton Kqiro, dëgjo mirë këtë letër të hapur dhe dasht zoti që kjo letër të raftë në dorë apo të raftë pika.

    Ti folë para një forumi gjoja “Intelektualesh” dhe tregon para atyre burrave dhe grave pseudopatriotizmin tend të poshtër, cek aty edhe një intelektual në fjalimin tënd ku e falenderon kryetarin e intelegjencës dhe fillon me atë fjalim ku gjakun tënd e quan gjakë qeni, po morë Anton burreci a ti fare nuk ndalesh me e lexue historin tonë kombëtare por pa ty.

    A ti don të na tregosh se kush kujtë duhet me i kërku falje dhe me ju dergu falenderimin se ne nuk po ekzistojshum në Kosovë, a ti je aq i menqur dhe sa shpejt na bëre turq e arab edhe e përkrahë Millosheviqin, po unë po të them se nuk mujta meju besua vesheve të mi se një klerik katolik shqipetarë dinë këso flliçninash, të qetë prej gojës se tij athua këso fjalimesh po ju dashkan shqipetarëve, unë po të drejtohem vetëm si shqipetarë dhe kursesi si islamik, po ti morë Anton burreci, a e ke dëgjua ndonjëherë atë Fishten, atë Shtjefen Gjeqovin, a thua ti qenke më i madh se ata qe kurr në gojen e tyre nuk ke mujtun me ndegju rreth ndarjes së gjakut tonë shqipetarë, po sipas teje po u deshka krejt shqipetarët me u nda që tash në ortodoks, katolik dhe musliman, athua t’i paske metë me e drejtu politiken amerikane apo humanizmin të cilin ti me siguri ose ke qenë i droguar me ndonjë Zoriç nga Beogradi dhe ke shijua botën e sexit mësheftaz dhe tash vjell vrerë dhe thirresh në politikën millosheviqjane.

    Anton, turpë të çoftë dhe ky fjalim i yti të përcjellet deri në State Department, po të garantoj dhe ata do të tregojn ty birucin se nuk qenke hiq ma i mirë se Bin Ladeni.

    Unë, kam plotë miq shokë të krishter e musliman dhe në luftën e fundit kanë vuajtun të gjithë, por që ishim fitimtarë, por si duket ky fitim ty Anton burreci shumë po të pengojka me siguri të pengon dhe Nato në Kosovë, Bashkësija Nderkombëtare prezente, këtu dy vjetori I pavaresisë që u kremtua këto ditë ku tash Kosova është një shtet i pranushëm nderkombëtarisht po ty po të pengojka Kosova me tre milijon shqipetarë dhe zhvillimi I saj ku së shpejti na pretë dhe shtëpija e madhe europjane, mos ki merak se edhe Mlladiqin së shpejti do ta zamë, Karagjiqi veq është atje por duhet pa tjetër dhe ti ti përgjigjesh gjyqit të popullit tënd, turp-turp të çoftë se ato rrospat që t’i ka dërgua dikush nga serbija I bejn këto gjera sikur atyre pisav që I bëhen krahë të Binlladenit qofshin në Amerikë apo Kosovë, Shqiperi apo Bosnje edhe njëherë pra turp-turp, e atë bishtin që e tregove atë shtine në gojen tënde.
    Hajdar Fejzullau,Skenderaj-Drenicë
    O burr hiqu tij (drenicakut) se ky sosht i Drenicës, ky edhe nese jeton në Drenicë osht muhaxher (i ardhur) se i njoh une Drenicakt ky faren e Drenicakut nuk e ka, me pas kan ky Drenicak si kish tradhtu vllaznit e vet të Drenicës e që Kosova sot po i vlerson, ruju prej ketij o vlla sikur prej shejtanit se qitash edhe pak ka me ja nis me fol keq edhe per Adem Jasharin, Zaten veq ja ka nis, Prifti na i shiloj kretve (megjithë deshmorë Adem Jashar e krejt) ky qeni e perkrah po edhe per kta u kan fjala po masi sju ka vra kerkush e u pshtu ne te terun fol shlir se të ish djeg i kisha kallxu syt gjak i kishin qit
    Ndryshuar për herë të fundit nga gimche : 05-03-2010 më 19:47

  2. #222
    Muslim Maska e Argjendii
    Anëtarësuar
    18-03-2009
    Vendndodhja
    Lugin
    Postime
    123
    pse se mbyllni edhe ket tem sikurse qe po e mbyllni at temen per at specien rigoroze at priftin katolik qe i fyu Muslimanet.

  3. #223
    Musliman-Shqiptarë-krenar Maska e gimche
    Anëtarësuar
    24-02-2009
    Vendndodhja
    Prishtinë
    Postime
    3,642
    Citim Postuar më parë nga fattlumi Lexo Postimin

    Edhe mire kane bere qe e kane mbyllur.
    Ne Kosove p.sh.ka fshatra qe nuk i kane nga 10 shtepi dhe i`u eshte ndertuar xhamija.Nuk jam per diskriminim fetar,mirepo nuk jemi dhe nuk kemi qene kurre ne shqiptaret aq fetar te devotshem.Pas luftes jemi bere ,me ardhjen e organizatave te ndryshme "humanitare" dhe me qellim te predikimit te fese.Ne kemi qene musliman edhe para lufte dhe nuk mbusheshin xhamite as me nga 4 veta.Ashtu eshte edhe tash perveq disa fetareve te devotshem.

    Me kujtohet ne kohen kohen e luftes kur ishin perndjekur shqiptaret dhe ishin vendosur neper kampe refugjatesh,ushtaret dhe organizatat humanitare ndertonin neper keto kampe kisha dhe xhamija te improvizuara ne tenda,duke menduar se shqiptaret jane fetare te medhenj,dhe pasi i ndertonin e shihnin se nuk hynte kush ne to.
    Para se te jemi fetar duhet te jemi human,te njerezishem.

    Pse organizatat "humanitare"nga vendet arabe nuk investuan askund ne hapje te ndonje fabrike prodhimi ose diqka te ngjashme,por vetem ne xhamija.Muslimani i devotshem mund te falet edhe nen hije te lisit,nuk i duhet xhamija kur ska buke per te ngrene.
    1. Ok pse nuk kemi qenë kurrë fetar nuk do të thotë të mos bëhëmi, sa i përket Xhamiave se sa mbushen shihet qartë se paske mungesë informacioni Xhamiat më tepër se kurrë po mbushen nga besimtarët e sidomos ditëve të premte ku personalisht nëse nuk shkoj më herët mbes në oborr (nga numri i madh).

    2. Feja predikon humanitetin dhe nuk besoj se ndonjëra nga fetë është anit-humane (pa dashur ti gjykoj bindjet e askujt).

    3. Normalisht që Muslimanit i mjafton të falet edhe në shtëpi, zyre apo kudo që vendi është i pastërt.
    Humaniteti dhe ndihma e organizatave ka qenë e madhe normal ne nuk të flasim pa ditur për to andaj marr guximin t'i tregoj vetë disa nga ndihmat që ka bërë organizata "Rahma Mercy" Ka ndihmuar 550 familje me pagë mujore (gjë të cilën e ka borxh shteti e jo organizatat), në fshatin Marinë ka fut kanalizimin ku ai fshat ka qenë pa kanalizim dhe ka qenë i injoruar nga organet shtetërore në të njëjtën kohë ky fshat ka më së shumti deshmorë, ka ndërtuar ambulancen në këtë fshat dhe vetë gjatë muajit të Ramazanit ka shpërndar ndihma ekstra në vlerë prej 17 000 € pra ndihmë që duhet vlersuar aq më tepër kur kjo ndihmë u shkon jetimave dhe atyre që kanë mbet pa babë (po e perjashtojm veten dhe ty për ta është shumë mirë). Unë personalisht asnjëherë dhe as familja ime nuk kemi marr nga ai ndonjë ndihmë (jetoj në Prishtinë) mirpo e vlersoj kontributin e tij karshi banorëve të ketij fshati.
    Pyetja që duhet të bëhët tani është: Kush do t'ua kompenzoj ndihmat banorëve të fshatit Marinë? A do të kalojnë në varfëri ekstreme ata?
    E sheh disa gjëra duhet të shikohen më larg, mua personalisht ketu nuk më hyn asgjë n'xhep thjeshtë më dhimbësen ata që do të vuajnë!

  4. #224
    i/e regjistruar Maska e fattlumi
    Anëtarësuar
    03-01-2010
    Postime
    3,412
    Gimche,e para te jesh musliman i mire eshte te jesh humanist i mire.
    E per te qene humanist i mire ne Kosoven e pasluftes me mire eshte dashur te ndertohet ndonje fabrike,evogel e ti punesoj dhe t`ju siguroj kafshaten atyre familjeve e pastaj keta familjar pasi do kishin marre pagat ose pas nje kohe ,atehere keta do ta kishin ndertuar xhamine vete.Une po flas per prioritete qe ka populli si popull.Edhe nje here po te them se nuk jemi aq fetar dhe musliman te mire.Nuk eshte vetem shkuarja apo falja ne xhami veper e mire.Zemra e paster dhe humanizmi jane tiparet me te mire te fese islame.
    E di se kane ndihmuar organizatat islamike popullin e Kosoves mirepo jo ne prioritete.
    Shiko vetem njohjen qe ende nuk ja bene Kosoves si shtet.
    Po te na kishin dashur aq shume do na kishte njohur e tere konferenca islamike.
    E sa per ndihma fshatit Marine do te kishte qene keq nese i ndalen sepse atehere po i bie se keto ndihma kane qene te kushtezuara me nje person qe u debua para pak kohesh.

  5. #225
    Muslim Maska e Argjendii
    Anëtarësuar
    18-03-2009
    Vendndodhja
    Lugin
    Postime
    123
    O zot i madh a ka more ky forum naj moderator a naj admin apo te gjith jeni te krishter

    mbyllne ket tem siq po i mbyllni ato temat per at specien ne shtim anton kecit po ju vie keq kur po e keshin te gjith ndersa se miret neper goj nje Hoxh nuk esht asgje

    te poshter turp tju vij mbyllne edhe ket tem siq po i mbyllni temat e ati *****

  6. #226
    Musliman-Shqiptarë-krenar Maska e gimche
    Anëtarësuar
    24-02-2009
    Vendndodhja
    Prishtinë
    Postime
    3,642
    Citim Postuar më parë nga fattlumi Lexo Postimin
    Gimche,e para te jesh musliman i mire eshte te jesh humanist i mire.
    E per te qene humanist i mire ne Kosoven e pasluftes me mire eshte dashur te ndertohet ndonje fabrike,evogel e ti punesoj dhe t`ju siguroj kafshaten atyre familjeve e pastaj keta familjar pasi do kishin marre pagat ose pas nje kohe ,atehere keta do ta kishin ndertuar xhamine vete.Une po flas per prioritete qe ka populli si popull.Edhe nje here po te them se nuk jemi aq fetar dhe musliman te mire.Nuk eshte vetem shkuarja apo falja ne xhami veper e mire.Zemra e paster dhe humanizmi jane tiparet me te mire te fese islame.
    E di se kane ndihmuar organizatat islamike popullin e Kosoves mirepo jo ne prioritete.
    Shiko vetem njohjen qe ende nuk ja bene Kosoves si shtet.
    Po te na kishin dashur aq shume do na kishte njohur e tere konferenca islamike.
    E sa per ndihma fshatit Marine do te kishte qene keq nese i ndalen sepse atehere po i bie se keto ndihma kane qene te kushtezuara me nje person qe u debua para pak kohesh.
    Si popull mendoj që jemi human andaj këtë tipar që ti e permend konsideroj se e kemi!! apo si?!!
    Shteti nuk është duke bërë më të mirën (për të mos thënë hiq), shembulli i ambulances që ka ndertuar në Marinë ajo ende nuk është hapur (shkaku nuk ka lejuar komuna) e jam i bindur se keshtu do të ndodhte edhe me fabrikë dhe çdo gjë tjetër me përjashtim të Xhamisë mirpo tani edhe Xhaminë e mbyllen. Myftiu Tërnava tha se ajo duhet të hapet patjetër dhe nuk guxon të mbetet e mbyllur a ishin veq fjal??? nuk e di!
    Njohjet janë në rrafshin politik dhe krahasoje Vuk Jeremiqin me Skënder Hysenin cili do të bindte më shumë ty dhe mua??? pra lobimi është i dobët bile edhe ato shtete që na kanë njohur duhet të falenderohet Dr. Ferid Agani (dhe PD-ja) Behgjet Pacolli dhe Myftiu Tërnava sepse as ato nuk do të ndodhnin me punën e Skënder Hysenit, paramendo tash Beogradi do ta ndertoj një Qender Islamike (të cilën nuk e ka as Prishtina ndonëse shumë herë e kemi bërë kerkesen dhe kemi marrur premtimin se këtë vit do të bëhët) dhe kjo do të ndikoj në botën Islame si respektim i fesë së tyre, në anën tjetër Vuk Jeremiqi do të propagandoj me mbylljen e Xhamisë në Marinë, largimin e Hoxhes dhe pezullimin e ndihmave si intolerancë dhe anti-Islamizëm (realisht keshtu nuk qendron mirpo e dim edhe unë edhe ti se Serbia nuk len metodë pa përdorë).
    Kur jemi të ndihmat Duka premtoi se do të vij çdo muaj vetëm t'ua shpërndaj pagat dhe të kthehet pak mirpo autoritetet Shqiptare (pra të Shqipërisë) thanë se i ndalohet hyrja në Kosovë për 3 vjet.
    Definitivisht organizata "Rahma Mercy" e cila njihet si organizatë humanitare (madje së fundi ka bërë ndihma edhe në Shkodër) patjetër duhet ta ushtroj aktivitetin e saj dhe tani nëpërmjet dikujt tjetër vetëm që ajo pjesë e banorëve të mos anashkalohet nga autoriteteve lokale, ashtu kshtu mjaft kemi varfëri në Kosovë të paktën mos t'i kemi edhe ata sepse sinqerisht nuk e meritojnë (duke u bazuar në kontributin në luftën e fundit).

  7. #227
    i/e regjistruar Maska e K.i EPERM
    Anëtarësuar
    09-03-2009
    Postime
    924
    Unë diçka deshta më ju pyet në lidhje më Hoxhen Xhemajl DUKA --si paska mundësi ta këtë mbiemrin e njejtë më ata 3 vllëzërit e denuar për terrorizem, apo ndoshta nuk është mbiemri i tij i vertet?????

  8. #228
    Muslim Maska e Argjendii
    Anëtarësuar
    18-03-2009
    Vendndodhja
    Lugin
    Postime
    123
    Citim Postuar më parë nga K.i EPERM Lexo Postimin
    Unë diçka deshta më ju pyet në lidhje më Hoxhen Xhemajl DUKA --si paska mundësi ta këtë mbiemrin e njejtë më ata 3 vllëzërit e denuar për terrorizem, apo ndoshta nuk është mbiemri i tij i vertet?????
    nuk ka asnje lidhje i nderuar ata 3 vellezerit kan qen nga maqedonia ndersa Kastriot Duka esht nga elbasani

  9. #229
    Unica Fede Unica Passione Maska e Boy
    Anëtarësuar
    07-01-2010
    Vendndodhja
    Rome
    Postime
    1,079
    Ababa i paska lon robt pa fal mekatet. lol
    Perchè er coro che famo tutti quanti insieme
    dice LAZIO sei grande te volemo bene!

  10. #230
    i/e regjistruar Maska e drenicaku
    Anëtarësuar
    06-05-2003
    Postime
    3,263
    Koha do te tregoi qe armiku me i madh sot kemi fet,sidomos feja islame eshte duke investu shume per ta demtu kombin kuptohet ne bashkpunim me ermiqet e kosoves.
    Ti kesh me teper se 700 gjamia sot ne kosove,kurse te mos i kesh as kushtet elementare per shkollim kjo eshte me se skandaloze.
    A ka kun ne evrop qe shkolla te punoi me kater turne,dhe nuk eshte pastaj e quditeshme se niveri arsimor ne kosove krahasohet me nivelin e avganistanit.
    Une mund te flas per drnicen psh,para luftes nuk kemi pas fare gjami ne komune por se nga erdhen parat(sigurisht nga rrjetet e organizatave islamike) u ndertua gjamia mu aty ku ishte tregu i kafshve,pastaj as nuk kan leje te komunes as nuk kan kontrat blereje,as nuk paguajn tatim as rrym e as uj dhe per qudi shkoj e i qojn bothet nga pes her ne ditje duke ju lutur zotit per shpetimin e myslimanve!
    Jam shum i bindur qe edhe nje betej e kemi perpara por sot shteti po behet sikur nuk po ndodh asgje,per fat te keq te shqiptarve.
    Ne jemi shit shume her nga armiqet,edhe sot ka njerz por edhe parti qe ne emer te fes islame derdhin lot krokodili perse shqiptaret nuk po i shpallin luft kultures civilizuese evropiane.
    Ne ket forum ka njer(por shum te pakte) qe lehin se qenet ne mbrojtje te talibanizmit,por jam i bindur qe njerz te till te smur ne kok jan te paket,sepse shqiptaret nuk mund te tjetersohen,kaluan kohrat kur secili armik qe na okuponte na konvertonte edhe ne fe te tyre tani duhet te jemi shqipetar para se gjithash.
    Ndryshuar për herë të fundit nga D@mian : 06-03-2010 më 13:39

  11. #231
    i/e regjistruar Maska e drenicaku
    Anëtarësuar
    06-05-2003
    Postime
    3,263
    Citim Postuar më parë nga gimche Lexo Postimin
    Hahahhaha fjala ke për Nanen tane edhe motrat tua si the? nuk po don me ardh mi marr ok hej a ta qeli ni puf me to se po u punojkan fort
    Sigurisht i lindur je ne puf te thash edhe me heret se bir kurve je ti

  12. #232
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    06-01-2010
    Vendndodhja
    Gjermani
    Postime
    428
    Citim Postuar më parë nga fattlumi Lexo Postimin
    Gimche,e para te jesh musliman i mire eshte te jesh humanist i mire.
    E per te qene humanist i mire ne Kosoven e pasluftes me mire eshte dashur te ndertohet ndonje fabrike,evogel e ti punesoj dhe t`ju siguroj kafshaten atyre familjeve e pastaj keta familjar pasi do kishin marre pagat ose pas nje kohe ,atehere keta do ta kishin ndertuar xhamine vete.Une po flas per prioritete qe ka populli si popull.Edhe nje here po te them se nuk jemi aq fetar dhe musliman te mire.Nuk eshte vetem shkuarja apo falja ne xhami veper e mire.Zemra e paster dhe humanizmi jane tiparet me te mire te fese islame.
    E di se kane ndihmuar organizatat islamike popullin e Kosoves mirepo jo ne prioritete.
    Shiko vetem njohjen qe ende nuk ja bene Kosoves si shtet.
    Po te na kishin dashur aq shume do na kishte njohur e tere konferenca islamike.
    E sa per ndihma fshatit Marine do te kishte qene keq nese i ndalen sepse atehere po i bie se keto ndihma kane qene te kushtezuara me nje person qe u debua para pak kohesh.
    fattlumi te prsh dhe te uroj nje fundjave sa me te mire ,por me postimin tuaj nuk po pajtohem si duket ke gabuar adresen se kush nderton fabrika dhe puneson te papunet per kete duhet pergjegjesi te kete Qeveria sepse edhe ata investore qe erdhen ne Kosove u kthyen nga kane arrdhur se nuk ka ndonje perparim pas sa vite te perfundimit te luftes si pike e pare nuk ka siguri nuk ka energji elektrike korrupsion s ka te ndalur e shume marrina dhe dallavere tjera

  13. #233
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    06-01-2010
    Vendndodhja
    Gjermani
    Postime
    428

    i njejte

    [QUOTE=drenicaku;2626687]Koha do te tregoi qe armiku me i madh sot kemi fet,sidomos feja islame eshte duke investu shume per ta demtu kombin kuptohet ne bashkpunim me ermiqet e kosoves.
    Ti kesh me teper se 700 gjamia sot ne kosove,kurse te mos i kesh as kushtet elementare per shkollim kjo eshte me se skandaloze.
    A ka kun ne evrop qe shkolla te punoi me kater turne,dhe nuk eshte pastaj e quditeshme se niveri arsimor ne kosove krahasohet me nivelin e avganistanit.
    Une mund te flas per drnicen psh,para luftes nuk kemi pas fare gjami ne komune por se nga erdhen parat(sigurisht nga rrjetet e organizatave islamike) u ndertua gjamia mu aty ku ishte tregu i kafshve,pastaj as nuk kan leje te komunes as nuk kan kontrat blereje,as nuk paguajn tatim as rrym e as uj dhe per qudi shkoj e i qojn bothet nga pes her ne ditje duke ju lutur zotit per shpetimin e myslimanve!
    Jam shum i bindur qe edhe nje betej e kemi perpara por sot shteti po behet sikur nuk po ndodh asgje,per fat te keq te shqiptarve.
    Ne jemi shit shume her nga armiqet,edhe sot ka njerz por edhe parti qe ne emer te fes islame derdhin lot krokodili perse shqiptaret nuk po i shpallin luft kultures civilizuese evropiane.
    Ne ket forum ka njer(por shum te pakte(siq eshte ky legeni i prizerenit gimqe)qe lehin se qenet ne mbrojtje te talibanizmit,por jam i bindur qe njerz te till te smur ne kok jan te paket,sepse shqiptaret nuk mund te tjetersohen,kaluan kohrat kur secili armik qe na okuponte na konvertonte edhe ne fe te tyre tani duhet te jemi shqipetar para se gjithash.[/QU
    shume gabime po ben duke shkruar ne postimet gjamia -xhamia evrop ermiqet avganistan blereje drnicen shit kafshve njer qenet kto jane disa nga gabimet andaj per juve me se miri eshte te lexoni dhe te mesoni alfabetin e gjuhes me te bukur e jo te mirreni me fene islame se shyqyr zotit sot kemi fetar te shkolluar me lloj lloj titulli ,medresen FSI etj
    Ndryshuar për herë të fundit nga Kasumi : 06-03-2010 më 05:13 Arsyeja: citimi

  14. #234
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    06-01-2010
    Vendndodhja
    Gjermani
    Postime
    428
    Citim Postuar më parë nga drenicaku Lexo Postimin
    Koha do te tregoi qe armiku me i madh sot kemi fet,sidomos feja islame eshte duke investu shume per ta demtu kombin kuptohet ne bashkpunim me ermiqet e kosoves.
    Ti kesh me teper se 700 gjamia sot ne kosove,kurse te mos i kesh as kushtet elementare per shkollim kjo eshte me se skandaloze.
    A ka kun ne evrop qe shkolla te punoi me kater turne,dhe nuk eshte pastaj e quditeshme se niveri arsimor ne kosove krahasohet me nivelin e avganistanit.
    Une mund te flas per drnicen psh,para luftes nuk kemi pas fare gjami ne komune por se nga erdhen parat(sigurisht nga rrjetet e organizatave islamike) u ndertua gjamia mu aty ku ishte tregu i kafshve,pastaj as nuk kan leje te komunes as nuk kan kontrat blereje,as nuk paguajn tatim as rrym e as uj dhe per qudi shkoj e i qojn bothet nga pes her ne ditje duke ju lutur zotit per shpetimin e myslimanve!
    Jam shum i bindur qe edhe nje betej e kemi perpara por sot shteti po behet sikur nuk po ndodh asgje,per fat te keq te shqiptarve.
    Ne jemi shit shume her nga armiqet,edhe sot ka njerz por edhe parti qe ne emer te fes islame derdhin lot krokodili perse shqiptaret nuk po i shpallin luft kultures civilizuese evropiane.
    Ne ket forum ka njer(por shum te pakte(siq eshte ky legeni i prizerenit gimqe)qe lehin se qenet ne mbrojtje te talibanizmit,por jam i bindur qe njerz te till te smur ne kok jan te paket,sepse shqiptaret nuk mund te tjetersohen,kaluan kohrat kur secili armik qe na okuponte na konvertonte edhe ne fe te tyre tani duhet te jemi shqipetar para se gjithash.
    u be si duket nje gabim teknik me lart kerkoj falje

  15. #235
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    28-11-2009
    Postime
    212
    Disa ketu ne forume i lexova shkrimet e tyre dhe mendjen e tyre...
    Se qka do te bejen Qytetaret e Marines pas debimit te dukes nga marina....
    Une ju them ktyre forumistave nuk eshte duka aj i cili i mbajti gjalle keta fshatare te marines .
    Duka eshte e vertet ne baz te disave se ju ka ndihmauar nga pak ose aq sa ka pasur mundesi ,po ndihma e ti nuk ju ka dashur marines e as Qytetareve te tjere te Kosoves per perfitime tjera ketyre imameve..nuk blihet xhemati me para e as me ndihma mendja ime eshte kjo...
    Brenga e disave se kush do te ju ndihmon atyre te cilet i kane humbur te dashurit e vete gjate lufte ,,,e une ketyre ju them se ka kush te kujdeset per ta,,,se gjdo familje e cila ka te zhdukur ,apo te vrar gjate luftes ,i marrin nga 130 euro per nje antre te zhdukur dhe kjo ju jep me kuptu se nuk ishte duka aj i cili i mbajti ne jete......
    te jemi realiste mos te jave humbum ato si i marrin pas lufte keta qytetare te kosoves se nuk jemi ne edhe aq pasurik ne shqiptaret....
    Duka ne marin gjithe qka ka bere ne kete trev ky eshte dashur te debohet moti si e ka devijuar rrugen,,e jo me be aj senet me te keqija si nuk duhet ti bej nje imam si aj si i thot veti....
    Senet me te liga ky fare imami i ka be veq ka zgjedhe nje nat nje nje nat tjtren ...turpi i kombit ,,po ky nuk eshte musliman po thirret ne te se ky prej ardhjen e ka nga serbija po sa ishte Enver Hoxha gjall i kthej te gjithe shqiptare e ky tani del dhe thet se une jam muslim jo.....
    po qellimet e tyre dhe i dukes dihen,,te gjithe ata si ky si veprojen sot ne kosove nje dite kosoves do ti kushtojen me gjak,,ket ju them juve dhe gjithe shqiptaris,,,nuk eshte von te zhduken keta NGA KOSOVA dhe trojet shqiptare....nuk ju duhen keta shqipeve nuk ju duhen ndihmat e tyre popllit,,se vertet kesi ka shume ne kosove si veprojen,ka ne prishtin,mitrovic,gjilan,prizren,pej,etj ne gjithe kosoven ka kesi Xhemajli Dukash

  16. #236
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    18-04-2006
    Postime
    560
    "gimch" O burre aty ku ka mysliman aty ka edhe dhune! shkurt e shqip, dhuna me e madhe ne tere rruzullin toksor eshte atje ku ja musliman!

    E ju ne dashe thuani se feja Islame do te thote paqe dhe lezet, po realiteti, eshte se qe nga kohrate e Muhametit, vrasje mese kusherive dhe vllaznillakut se bashkue me motra e dhandurre, se krejt perzit eshte puna leshe arabi]kurre nuk eshte ndale as qe ka me u ndale dhuna!
    Veq ishalla ne shqiptaret shpetojm pa dhune, nes dime te mbahemi, e SI: injorim i wehabizmit, jo shoqeri me njerz me mjekrra dhe jo burrat me fustana, dhe injorim total njerzi qe perkrahin Talibanet ose Al-kaiden, e Bin Ladenit!jo vetem injorim por lajmrim te denoncim te organet e shtetit nese ndegjon ndonje fjali per perkrahesit e Bin ladenit!dhe sa ma shpejt te qiten jashte Kosoves!

    O ku ju nuk e dini sa dem na sjellin neve shqiptarve por edhe Kosoves, ket islamistat fanatik!

  17. #237
    i/e regjistruar Maska e Renea
    Anëtarësuar
    12-08-2007
    Vendndodhja
    andej-këndej
    Postime
    3,131
    Citim Postuar më parë nga dardaniAU Lexo Postimin
    "gimch" O burre aty ku ka mysliman aty ka edhe dhune! shkurt e shqip, dhuna me e madhe ne tere rruzullin toksor eshte atje ku ja musliman!
    Sesht aspak e vertet , ne shtetet me popullsi muslimane shkalla e dhunes e krimit eshte me e ulta ne nivel botror , ndersa ajo qe shofim ne Irak e Afganistan eshte gjendje lufte dhe eksperimente me njerez , ku sdihet kush esht duke vendu bomba , sdihet kush esht teroristi e kush anti-teroristi.
    Shqiperi eshte edhe Cameria

  18. #238
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    18-04-2006
    Postime
    560
    Ne shqiptaret mysliman, a nuk kemi se per qka te shkrujam, dhe te hapim tema ne lidhje me dhunen dhe burgjet serb, dhe masakrrat qe i kane be te shqiptaret, po shumica e temave dhe biseda qe behet ne kete forum, por jo vetem ne kete forum shqiptar, por hyni njeher te forumi "musliman" qe udheheqin shqiptaret, dhe shiqoni se qka flitet atje, as nje tem per serbet dhe dhunen serbe qe e bane te shqiptaret me mija vite, por tema kunder Amerikes, tema se si ishte burgu ne Irak, si u maltertuan irakjanet nga amerikanet, si ishte burgu ne Guatenam, e qka jo tjeter , e asgje per burgjet serb qe terrorizuan shqiptaret!!!Turp per NE te fese myslimane!

Faqja 12 prej 12 FillimFillim ... 2101112

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •