Close
Faqja 12 prej 12 FillimFillim ... 2101112
Duke shfaqur rezultatin 221 deri 238 prej 238
 1. #221
  Perjashtuar
  Antarsuar
  24-02-2009
  Vendndodhja
  Prishtin
  Mosha
  27
  Postime
  3,723
  Faleminderit
  0
  23 falenderime n 23 postime
  Citim Postuar m par nga Rugova Lexo Postimin
  Drenicak,
  lexoje nj vendas tndin:

  Hajdar Fejzullahu,Drenic

  Anton Kqira nj burr pa kokrr fytyr apo me fytyr qeni


  Un, Hajdar Fejzullahu nga fshati Lubovec Komuna e Skenderajit, botues t shkruj ty burrec Anton Kqiro, dgjo mir kt letr t hapur dhe dasht zoti q kjo letr t raft n dor apo t raft pika.

  Ti fol para nj forumi gjoja “Intelektualesh” dhe tregon para atyre burrave dhe grave pseudopatriotizmin tend t poshtr, cek aty edhe nj intelektual n fjalimin tnd ku e falenderon kryetarin e intelegjencs dhe fillon me at fjalim ku gjakun tnd e quan gjak qeni, po mor Anton burreci a ti fare nuk ndalesh me e lexue historin ton kombtare por pa ty.

  A ti don t na tregosh se kush kujt duhet me i krku falje dhe me ju dergu falenderimin se ne nuk po ekzistojshum n Kosov, a ti je aq i menqur dhe sa shpejt na bre turq e arab edhe e prkrah Millosheviqin, po un po t them se nuk mujta meju besua vesheve t mi se nj klerik katolik shqipetar din kso fllininash, t qet prej gojs se tij athua kso fjalimesh po ju dashkan shqipetarve, un po t drejtohem vetm si shqipetar dhe kursesi si islamik, po ti mor Anton burreci, a e ke dgjua ndonjher at Fishten, at Shtjefen Gjeqovin, a thua ti qenke m i madh se ata qe kurr n gojen e tyre nuk ke mujtun me ndegju rreth ndarjes s gjakut ton shqipetar, po sipas teje po u deshka krejt shqipetart me u nda q tash n ortodoks, katolik dhe musliman, athua t’i paske met me e drejtu politiken amerikane apo humanizmin t cilin ti me siguri ose ke qen i droguar me ndonj Zori nga Beogradi dhe ke shijua botn e sexit msheftaz dhe tash vjell vrer dhe thirresh n politikn millosheviqjane.

  Anton, turp t oft dhe ky fjalim i yti t prcjellet deri n State Department, po t garantoj dhe ata do t tregojn ty birucin se nuk qenke hiq ma i mir se Bin Ladeni.

  Un, kam plot miq shok t krishter e musliman dhe n luftn e fundit kan vuajtun t gjith, por q ishim fitimtar, por si duket ky fitim ty Anton burreci shum po t pengojka me siguri t pengon dhe Nato n Kosov, Bashksija Nderkombtare prezente, ktu dy vjetori I pavaresis q u kremtua kto dit ku tash Kosova sht nj shtet i pranushm nderkombtarisht po ty po t pengojka Kosova me tre milijon shqipetar dhe zhvillimi I saj ku s shpejti na pret dhe shtpija e madhe europjane, mos ki merak se edhe Mlladiqin s shpejti do ta zam, Karagjiqi veq sht atje por duhet pa tjetr dhe ti ti prgjigjesh gjyqit t popullit tnd, turp-turp t oft se ato rrospat q t’i ka drgua dikush nga serbija I bejn kto gjera sikur atyre pisav q I bhen krah t Binlladenit qofshin n Amerik apo Kosov, Shqiperi apo Bosnje edhe njher pra turp-turp, e at bishtin q e tregove at shtine n gojen tnde.
  Hajdar Fejzullau,Skenderaj-Drenic
  O burr hiqu tij (drenicakut) se ky sosht i Drenics, ky edhe nese jeton n Drenic osht muhaxher (i ardhur) se i njoh une Drenicakt ky faren e Drenicakut nuk e ka, me pas kan ky Drenicak si kish tradhtu vllaznit e vet t Drenics e q Kosova sot po i vlerson, ruju prej ketij o vlla sikur prej shejtanit se qitash edhe pak ka me ja nis me fol keq edhe per Adem Jasharin, Zaten veq ja ka nis, Prifti na i shiloj kretve (megjith deshmor Adem Jashar e krejt) ky qeni e perkrah po edhe per kta u kan fjala po masi sju ka vra kerkush e u pshtu ne te terun fol shlir se t ish djeg i kisha kallxu syt gjak i kishin qit
  Ndryshuar pr her t fundit nga gimche : 05-03-2010 m 18:47

 2. #222
  Muslim Maska e Argjendii
  Antarsuar
  18-03-2009
  Vendndodhja
  Lugin
  Mosha
  28
  Postime
  123
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  pse se mbyllni edhe ket tem sikurse qe po e mbyllni at temen per at specien rigoroze at priftin katolik qe i fyu Muslimanet.

 3. #223
  Perjashtuar
  Antarsuar
  24-02-2009
  Vendndodhja
  Prishtin
  Mosha
  27
  Postime
  3,723
  Faleminderit
  0
  23 falenderime n 23 postime
  Citim Postuar m par nga fattlumi Lexo Postimin

  Edhe mire kane bere qe e kane mbyllur.
  Ne Kosove p.sh.ka fshatra qe nuk i kane nga 10 shtepi dhe i`u eshte ndertuar xhamija.Nuk jam per diskriminim fetar,mirepo nuk jemi dhe nuk kemi qene kurre ne shqiptaret aq fetar te devotshem.Pas luftes jemi bere ,me ardhjen e organizatave te ndryshme "humanitare" dhe me qellim te predikimit te fese.Ne kemi qene musliman edhe para lufte dhe nuk mbusheshin xhamite as me nga 4 veta.Ashtu eshte edhe tash perveq disa fetareve te devotshem.

  Me kujtohet ne kohen kohen e luftes kur ishin perndjekur shqiptaret dhe ishin vendosur neper kampe refugjatesh,ushtaret dhe organizatat humanitare ndertonin neper keto kampe kisha dhe xhamija te improvizuara ne tenda,duke menduar se shqiptaret jane fetare te medhenj,dhe pasi i ndertonin e shihnin se nuk hynte kush ne to.
  Para se te jemi fetar duhet te jemi human,te njerezishem.

  Pse organizatat "humanitare"nga vendet arabe nuk investuan askund ne hapje te ndonje fabrike prodhimi ose diqka te ngjashme,por vetem ne xhamija.Muslimani i devotshem mund te falet edhe nen hije te lisit,nuk i duhet xhamija kur ska buke per te ngrene.
  1. Ok pse nuk kemi qen kurr fetar nuk do t thot t mos bhmi, sa i prket Xhamiave se sa mbushen shihet qart se paske munges informacioni Xhamiat m tepr se kurr po mbushen nga besimtart e sidomos ditve t premte ku personalisht nse nuk shkoj m hert mbes n oborr (nga numri i madh).

  2. Feja predikon humanitetin dhe nuk besoj se ndonjra nga fet sht anit-humane (pa dashur ti gjykoj bindjet e askujt).

  3. Normalisht q Muslimanit i mjafton t falet edhe n shtpi, zyre apo kudo q vendi sht i pastrt.
  Humaniteti dhe ndihma e organizatave ka qen e madhe normal ne nuk t flasim pa ditur pr to andaj marr guximin t'i tregoj vet disa nga ndihmat q ka br organizata "Rahma Mercy" Ka ndihmuar 550 familje me pag mujore (gj t ciln e ka borxh shteti e jo organizatat), n fshatin Marin ka fut kanalizimin ku ai fshat ka qen pa kanalizim dhe ka qen i injoruar nga organet shtetrore n t njjtn koh ky fshat ka m s shumti deshmor, ka ndrtuar ambulancen n kt fshat dhe vet gjat muajit t Ramazanit ka shprndar ndihma ekstra n vler prej 17 000 pra ndihm q duhet vlersuar aq m tepr kur kjo ndihm u shkon jetimave dhe atyre q kan mbet pa bab (po e perjashtojm veten dhe ty pr ta sht shum mir). Un personalisht asnjher dhe as familja ime nuk kemi marr nga ai ndonj ndihm (jetoj n Prishtin) mirpo e vlersoj kontributin e tij karshi banorve t ketij fshati.
  Pyetja q duhet t bht tani sht: Kush do t'ua kompenzoj ndihmat banorve t fshatit Marin? A do t kalojn n varfri ekstreme ata?
  E sheh disa gjra duhet t shikohen m larg, mua personalisht ketu nuk m hyn asgj n'xhep thjesht m dhimbsen ata q do t vuajn!

 4. #224
  i/e regjistruar Maska e fattlumi
  Antarsuar
  03-01-2010
  Postime
  3,492
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  Gimche,e para te jesh musliman i mire eshte te jesh humanist i mire.
  E per te qene humanist i mire ne Kosoven e pasluftes me mire eshte dashur te ndertohet ndonje fabrike,evogel e ti punesoj dhe t`ju siguroj kafshaten atyre familjeve e pastaj keta familjar pasi do kishin marre pagat ose pas nje kohe ,atehere keta do ta kishin ndertuar xhamine vete.Une po flas per prioritete qe ka populli si popull.Edhe nje here po te them se nuk jemi aq fetar dhe musliman te mire.Nuk eshte vetem shkuarja apo falja ne xhami veper e mire.Zemra e paster dhe humanizmi jane tiparet me te mire te fese islame.
  E di se kane ndihmuar organizatat islamike popullin e Kosoves mirepo jo ne prioritete.
  Shiko vetem njohjen qe ende nuk ja bene Kosoves si shtet.
  Po te na kishin dashur aq shume do na kishte njohur e tere konferenca islamike.
  E sa per ndihma fshatit Marine do te kishte qene keq nese i ndalen sepse atehere po i bie se keto ndihma kane qene te kushtezuara me nje person qe u debua para pak kohesh.

 5. #225
  Muslim Maska e Argjendii
  Antarsuar
  18-03-2009
  Vendndodhja
  Lugin
  Mosha
  28
  Postime
  123
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  O zot i madh a ka more ky forum naj moderator a naj admin apo te gjith jeni te krishter

  mbyllne ket tem siq po i mbyllni ato temat per at specien ne shtim anton kecit po ju vie keq kur po e keshin te gjith ndersa se miret neper goj nje Hoxh nuk esht asgje

  te poshter turp tju vij mbyllne edhe ket tem siq po i mbyllni temat e ati *****

 6. #226
  Perjashtuar
  Antarsuar
  24-02-2009
  Vendndodhja
  Prishtin
  Mosha
  27
  Postime
  3,723
  Faleminderit
  0
  23 falenderime n 23 postime
  Citim Postuar m par nga fattlumi Lexo Postimin
  Gimche,e para te jesh musliman i mire eshte te jesh humanist i mire.
  E per te qene humanist i mire ne Kosoven e pasluftes me mire eshte dashur te ndertohet ndonje fabrike,evogel e ti punesoj dhe t`ju siguroj kafshaten atyre familjeve e pastaj keta familjar pasi do kishin marre pagat ose pas nje kohe ,atehere keta do ta kishin ndertuar xhamine vete.Une po flas per prioritete qe ka populli si popull.Edhe nje here po te them se nuk jemi aq fetar dhe musliman te mire.Nuk eshte vetem shkuarja apo falja ne xhami veper e mire.Zemra e paster dhe humanizmi jane tiparet me te mire te fese islame.
  E di se kane ndihmuar organizatat islamike popullin e Kosoves mirepo jo ne prioritete.
  Shiko vetem njohjen qe ende nuk ja bene Kosoves si shtet.
  Po te na kishin dashur aq shume do na kishte njohur e tere konferenca islamike.
  E sa per ndihma fshatit Marine do te kishte qene keq nese i ndalen sepse atehere po i bie se keto ndihma kane qene te kushtezuara me nje person qe u debua para pak kohesh.
  Si popull mendoj q jemi human andaj kt tipar q ti e permend konsideroj se e kemi!! apo si?!!
  Shteti nuk sht duke br m t mirn (pr t mos thn hiq), shembulli i ambulances q ka ndertuar n Marin ajo ende nuk sht hapur (shkaku nuk ka lejuar komuna) e jam i bindur se keshtu do t ndodhte edhe me fabrik dhe do gj tjetr me prjashtim t Xhamis mirpo tani edhe Xhamin e mbyllen. Myftiu Trnava tha se ajo duhet t hapet patjetr dhe nuk guxon t mbetet e mbyllur a ishin veq fjal??? nuk e di!
  Njohjet jan n rrafshin politik dhe krahasoje Vuk Jeremiqin me Sknder Hysenin cili do t bindte m shum ty dhe mua??? pra lobimi sht i dobt bile edhe ato shtete q na kan njohur duhet t falenderohet Dr. Ferid Agani (dhe PD-ja) Behgjet Pacolli dhe Myftiu Trnava sepse as ato nuk do t ndodhnin me punn e Sknder Hysenit, paramendo tash Beogradi do ta ndertoj nj Qender Islamike (t ciln nuk e ka as Prishtina ndonse shum her e kemi br kerkesen dhe kemi marrur premtimin se kt vit do t bht) dhe kjo do t ndikoj n botn Islame si respektim i fes s tyre, n ann tjetr Vuk Jeremiqi do t propagandoj me mbylljen e Xhamis n Marin, largimin e Hoxhes dhe pezullimin e ndihmave si intoleranc dhe anti-Islamizm (realisht keshtu nuk qendron mirpo e dim edhe un edhe ti se Serbia nuk len metod pa prdor).
  Kur jemi t ndihmat Duka premtoi se do t vij do muaj vetm t'ua shprndaj pagat dhe t kthehet pak mirpo autoritetet Shqiptare (pra t Shqipris) than se i ndalohet hyrja n Kosov pr 3 vjet.
  Definitivisht organizata "Rahma Mercy" e cila njihet si organizat humanitare (madje s fundi ka br ndihma edhe n Shkodr) patjetr duhet ta ushtroj aktivitetin e saj dhe tani nprmjet dikujt tjetr vetm q ajo pjes e banorve t mos anashkalohet nga autoriteteve lokale, ashtu kshtu mjaft kemi varfri n Kosov t paktn mos t'i kemi edhe ata sepse sinqerisht nuk e meritojn (duke u bazuar n kontributin n luftn e fundit).

 7. #227
  i/e regjistruar Maska e K.i EPERM
  Antarsuar
  09-03-2009
  Postime
  928
  Faleminderit
  9
  17 falenderime n 16 postime
  Un dika deshta m ju pyet n lidhje m Hoxhen Xhemajl DUKA --si paska mundsi ta kt mbiemrin e njejt m ata 3 vllzrit e denuar pr terrorizem, apo ndoshta nuk sht mbiemri i tij i vertet?????

 8. #228
  Muslim Maska e Argjendii
  Antarsuar
  18-03-2009
  Vendndodhja
  Lugin
  Mosha
  28
  Postime
  123
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga K.i EPERM Lexo Postimin
  Un dika deshta m ju pyet n lidhje m Hoxhen Xhemajl DUKA --si paska mundsi ta kt mbiemrin e njejt m ata 3 vllzrit e denuar pr terrorizem, apo ndoshta nuk sht mbiemri i tij i vertet?????
  nuk ka asnje lidhje i nderuar ata 3 vellezerit kan qen nga maqedonia ndersa Kastriot Duka esht nga elbasani

 9. #229
  Unica Fede Unica Passione Maska e Boy
  Antarsuar
  07-01-2010
  Vendndodhja
  Rome
  Postime
  1,094
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  Ababa i paska lon robt pa fal mekatet. lol
  Perch er coro che famo tutti quanti insieme
  dice LAZIO sei grande te volemo bene!

 10. #230
  i/e regjistruar Maska e drenicaku
  Antarsuar
  06-05-2003
  Postime
  3,279
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime
  Koha do te tregoi qe armiku me i madh sot kemi fet,sidomos feja islame eshte duke investu shume per ta demtu kombin kuptohet ne bashkpunim me ermiqet e kosoves.
  Ti kesh me teper se 700 gjamia sot ne kosove,kurse te mos i kesh as kushtet elementare per shkollim kjo eshte me se skandaloze.
  A ka kun ne evrop qe shkolla te punoi me kater turne,dhe nuk eshte pastaj e quditeshme se niveri arsimor ne kosove krahasohet me nivelin e avganistanit.
  Une mund te flas per drnicen psh,para luftes nuk kemi pas fare gjami ne komune por se nga erdhen parat(sigurisht nga rrjetet e organizatave islamike) u ndertua gjamia mu aty ku ishte tregu i kafshve,pastaj as nuk kan leje te komunes as nuk kan kontrat blereje,as nuk paguajn tatim as rrym e as uj dhe per qudi shkoj e i qojn bothet nga pes her ne ditje duke ju lutur zotit per shpetimin e myslimanve!
  Jam shum i bindur qe edhe nje betej e kemi perpara por sot shteti po behet sikur nuk po ndodh asgje,per fat te keq te shqiptarve.
  Ne jemi shit shume her nga armiqet,edhe sot ka njerz por edhe parti qe ne emer te fes islame derdhin lot krokodili perse shqiptaret nuk po i shpallin luft kultures civilizuese evropiane.
  Ne ket forum ka njer(por shum te pakte) qe lehin se qenet ne mbrojtje te talibanizmit,por jam i bindur qe njerz te till te smur ne kok jan te paket,sepse shqiptaret nuk mund te tjetersohen,kaluan kohrat kur secili armik qe na okuponte na konvertonte edhe ne fe te tyre tani duhet te jemi shqipetar para se gjithash.
  Ndryshuar pr her t fundit nga D@mian : 06-03-2010 m 12:39

 11. #231
  i/e regjistruar Maska e drenicaku
  Antarsuar
  06-05-2003
  Postime
  3,279
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime
  Citim Postuar m par nga gimche Lexo Postimin
  Hahahhaha fjala ke pr Nanen tane edhe motrat tua si the? nuk po don me ardh mi marr ok hej a ta qeli ni puf me to se po u punojkan fort
  Sigurisht i lindur je ne puf te thash edhe me heret se bir kurve je ti

 12. #232
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  06-01-2010
  Vendndodhja
  Gjermani
  Postime
  433
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Citim Postuar m par nga fattlumi Lexo Postimin
  Gimche,e para te jesh musliman i mire eshte te jesh humanist i mire.
  E per te qene humanist i mire ne Kosoven e pasluftes me mire eshte dashur te ndertohet ndonje fabrike,evogel e ti punesoj dhe t`ju siguroj kafshaten atyre familjeve e pastaj keta familjar pasi do kishin marre pagat ose pas nje kohe ,atehere keta do ta kishin ndertuar xhamine vete.Une po flas per prioritete qe ka populli si popull.Edhe nje here po te them se nuk jemi aq fetar dhe musliman te mire.Nuk eshte vetem shkuarja apo falja ne xhami veper e mire.Zemra e paster dhe humanizmi jane tiparet me te mire te fese islame.
  E di se kane ndihmuar organizatat islamike popullin e Kosoves mirepo jo ne prioritete.
  Shiko vetem njohjen qe ende nuk ja bene Kosoves si shtet.
  Po te na kishin dashur aq shume do na kishte njohur e tere konferenca islamike.
  E sa per ndihma fshatit Marine do te kishte qene keq nese i ndalen sepse atehere po i bie se keto ndihma kane qene te kushtezuara me nje person qe u debua para pak kohesh.
  fattlumi te prsh dhe te uroj nje fundjave sa me te mire ,por me postimin tuaj nuk po pajtohem si duket ke gabuar adresen se kush nderton fabrika dhe puneson te papunet per kete duhet pergjegjesi te kete Qeveria sepse edhe ata investore qe erdhen ne Kosove u kthyen nga kane arrdhur se nuk ka ndonje perparim pas sa vite te perfundimit te luftes si pike e pare nuk ka siguri nuk ka energji elektrike korrupsion s ka te ndalur e shume marrina dhe dallavere tjera

 13. #233
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  06-01-2010
  Vendndodhja
  Gjermani
  Postime
  433
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim

  i njejte

  [QUOTE=drenicaku;2626687]Koha do te tregoi qe armiku me i madh sot kemi fet,sidomos feja islame eshte duke investu shume per ta demtu kombin kuptohet ne bashkpunim me ermiqet e kosoves.
  Ti kesh me teper se 700 gjamia sot ne kosove,kurse te mos i kesh as kushtet elementare per shkollim kjo eshte me se skandaloze.
  A ka kun ne evrop qe shkolla te punoi me kater turne,dhe nuk eshte pastaj e quditeshme se niveri arsimor ne kosove krahasohet me nivelin e avganistanit.
  Une mund te flas per drnicen psh,para luftes nuk kemi pas fare gjami ne komune por se nga erdhen parat(sigurisht nga rrjetet e organizatave islamike) u ndertua gjamia mu aty ku ishte tregu i kafshve,pastaj as nuk kan leje te komunes as nuk kan kontrat blereje,as nuk paguajn tatim as rrym e as uj dhe per qudi shkoj e i qojn bothet nga pes her ne ditje duke ju lutur zotit per shpetimin e myslimanve!
  Jam shum i bindur qe edhe nje betej e kemi perpara por sot shteti po behet sikur nuk po ndodh asgje,per fat te keq te shqiptarve.
  Ne jemi shit shume her nga armiqet,edhe sot ka njerz por edhe parti qe ne emer te fes islame derdhin lot krokodili perse shqiptaret nuk po i shpallin luft kultures civilizuese evropiane.
  Ne ket forum ka njer(por shum te pakte(siq eshte ky legeni i prizerenit gimqe)qe lehin se qenet ne mbrojtje te talibanizmit,por jam i bindur qe njerz te till te smur ne kok jan te paket,sepse shqiptaret nuk mund te tjetersohen,kaluan kohrat kur secili armik qe na okuponte na konvertonte edhe ne fe te tyre tani duhet te jemi shqipetar para se gjithash.[/QU
  shume gabime po ben duke shkruar ne postimet gjamia -xhamia evrop ermiqet avganistan blereje drnicen shit kafshve njer qenet kto jane disa nga gabimet andaj per juve me se miri eshte te lexoni dhe te mesoni alfabetin e gjuhes me te bukur e jo te mirreni me fene islame se shyqyr zotit sot kemi fetar te shkolluar me lloj lloj titulli ,medresen FSI etj
  Ndryshuar pr her t fundit nga Kasumi : 06-03-2010 m 04:13 Arsyeja: citimi

 14. #234
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  06-01-2010
  Vendndodhja
  Gjermani
  Postime
  433
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Citim Postuar m par nga drenicaku Lexo Postimin
  Koha do te tregoi qe armiku me i madh sot kemi fet,sidomos feja islame eshte duke investu shume per ta demtu kombin kuptohet ne bashkpunim me ermiqet e kosoves.
  Ti kesh me teper se 700 gjamia sot ne kosove,kurse te mos i kesh as kushtet elementare per shkollim kjo eshte me se skandaloze.
  A ka kun ne evrop qe shkolla te punoi me kater turne,dhe nuk eshte pastaj e quditeshme se niveri arsimor ne kosove krahasohet me nivelin e avganistanit.
  Une mund te flas per drnicen psh,para luftes nuk kemi pas fare gjami ne komune por se nga erdhen parat(sigurisht nga rrjetet e organizatave islamike) u ndertua gjamia mu aty ku ishte tregu i kafshve,pastaj as nuk kan leje te komunes as nuk kan kontrat blereje,as nuk paguajn tatim as rrym e as uj dhe per qudi shkoj e i qojn bothet nga pes her ne ditje duke ju lutur zotit per shpetimin e myslimanve!
  Jam shum i bindur qe edhe nje betej e kemi perpara por sot shteti po behet sikur nuk po ndodh asgje,per fat te keq te shqiptarve.
  Ne jemi shit shume her nga armiqet,edhe sot ka njerz por edhe parti qe ne emer te fes islame derdhin lot krokodili perse shqiptaret nuk po i shpallin luft kultures civilizuese evropiane.
  Ne ket forum ka njer(por shum te pakte(siq eshte ky legeni i prizerenit gimqe)qe lehin se qenet ne mbrojtje te talibanizmit,por jam i bindur qe njerz te till te smur ne kok jan te paket,sepse shqiptaret nuk mund te tjetersohen,kaluan kohrat kur secili armik qe na okuponte na konvertonte edhe ne fe te tyre tani duhet te jemi shqipetar para se gjithash.
  u be si duket nje gabim teknik me lart kerkoj falje

 15. #235
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  28-11-2009
  Postime
  212
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Disa ketu ne forume i lexova shkrimet e tyre dhe mendjen e tyre...
  Se qka do te bejen Qytetaret e Marines pas debimit te dukes nga marina....
  Une ju them ktyre forumistave nuk eshte duka aj i cili i mbajti gjalle keta fshatare te marines .
  Duka eshte e vertet ne baz te disave se ju ka ndihmauar nga pak ose aq sa ka pasur mundesi ,po ndihma e ti nuk ju ka dashur marines e as Qytetareve te tjere te Kosoves per perfitime tjera ketyre imameve..nuk blihet xhemati me para e as me ndihma mendja ime eshte kjo...
  Brenga e disave se kush do te ju ndihmon atyre te cilet i kane humbur te dashurit e vete gjate lufte ,,,e une ketyre ju them se ka kush te kujdeset per ta,,,se gjdo familje e cila ka te zhdukur ,apo te vrar gjate luftes ,i marrin nga 130 euro per nje antre te zhdukur dhe kjo ju jep me kuptu se nuk ishte duka aj i cili i mbajti ne jete......
  te jemi realiste mos te jave humbum ato si i marrin pas lufte keta qytetare te kosoves se nuk jemi ne edhe aq pasurik ne shqiptaret....
  Duka ne marin gjithe qka ka bere ne kete trev ky eshte dashur te debohet moti si e ka devijuar rrugen,,e jo me be aj senet me te keqija si nuk duhet ti bej nje imam si aj si i thot veti....
  Senet me te liga ky fare imami i ka be veq ka zgjedhe nje nat nje nje nat tjtren ...turpi i kombit ,,po ky nuk eshte musliman po thirret ne te se ky prej ardhjen e ka nga serbija po sa ishte Enver Hoxha gjall i kthej te gjithe shqiptare e ky tani del dhe thet se une jam muslim jo.....
  po qellimet e tyre dhe i dukes dihen,,te gjithe ata si ky si veprojen sot ne kosove nje dite kosoves do ti kushtojen me gjak,,ket ju them juve dhe gjithe shqiptaris,,,nuk eshte von te zhduken keta NGA KOSOVA dhe trojet shqiptare....nuk ju duhen keta shqipeve nuk ju duhen ndihmat e tyre popllit,,se vertet kesi ka shume ne kosove si veprojen,ka ne prishtin,mitrovic,gjilan,prizren,pej,etj ne gjithe kosoven ka kesi Xhemajli Dukash

 16. #236
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  18-04-2006
  Postime
  573
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  "gimch" O burre aty ku ka mysliman aty ka edhe dhune! shkurt e shqip, dhuna me e madhe ne tere rruzullin toksor eshte atje ku ja musliman!

  E ju ne dashe thuani se feja Islame do te thote paqe dhe lezet, po realiteti, eshte se qe nga kohrate e Muhametit, vrasje mese kusherive dhe vllaznillakut se bashkue me motra e dhandurre, se krejt perzit eshte puna leshe arabi]kurre nuk eshte ndale as qe ka me u ndale dhuna!
  Veq ishalla ne shqiptaret shpetojm pa dhune, nes dime te mbahemi, e SI: injorim i wehabizmit, jo shoqeri me njerz me mjekrra dhe jo burrat me fustana, dhe injorim total njerzi qe perkrahin Talibanet ose Al-kaiden, e Bin Ladenit!jo vetem injorim por lajmrim te denoncim te organet e shtetit nese ndegjon ndonje fjali per perkrahesit e Bin ladenit!dhe sa ma shpejt te qiten jashte Kosoves!

  O ku ju nuk e dini sa dem na sjellin neve shqiptarve por edhe Kosoves, ket islamistat fanatik!

 17. #237
  i/e regjistruar Maska e Renea
  Antarsuar
  12-08-2007
  Vendndodhja
  andej-kndej
  Postime
  3,195
  Faleminderit
  1
  24 falenderime n 22 postime
  Citim Postuar m par nga dardaniAU Lexo Postimin
  "gimch" O burre aty ku ka mysliman aty ka edhe dhune! shkurt e shqip, dhuna me e madhe ne tere rruzullin toksor eshte atje ku ja musliman!
  Sesht aspak e vertet , ne shtetet me popullsi muslimane shkalla e dhunes e krimit eshte me e ulta ne nivel botror , ndersa ajo qe shofim ne Irak e Afganistan eshte gjendje lufte dhe eksperimente me njerez , ku sdihet kush esht duke vendu bomba , sdihet kush esht teroristi e kush anti-teroristi.
  Shqiperi eshte edhe Cameria

 18. #238
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  18-04-2006
  Postime
  573
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Ne shqiptaret mysliman, a nuk kemi se per qka te shkrujam, dhe te hapim tema ne lidhje me dhunen dhe burgjet serb, dhe masakrrat qe i kane be te shqiptaret, po shumica e temave dhe biseda qe behet ne kete forum, por jo vetem ne kete forum shqiptar, por hyni njeher te forumi "musliman" qe udheheqin shqiptaret, dhe shiqoni se qka flitet atje, as nje tem per serbet dhe dhunen serbe qe e bane te shqiptaret me mija vite, por tema kunder Amerikes, tema se si ishte burgu ne Irak, si u maltertuan irakjanet nga amerikanet, si ishte burgu ne Guatenam, e qka jo tjeter , e asgje per burgjet serb qe terrorizuan shqiptaret!!!Turp per NE te fese myslimane!

Faqja 12 prej 12 FillimFillim ... 2101112

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •