Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 19 prej 19
 1. #1
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  06-01-2010
  Vendndodhja
  Gjermani
  Postime
  433
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim

  Si do t ndikoj liberalizimi i vizave jetn n Kosov?

  Po te behet liberalizimi i vizave mbi gjysma e Kosovareve do tia mesynte Evropes per te kerkuar nje jete me te mire por ndoshta edhe per te siguruar buken e gojes.Kur e shkruaj kete e argumentoj me ate se numri i familjeve te varfera eshte ne rritje e siper papunesia eshte mjaft e madhe dhe ndihmat sociale qe merr nje familje nuk mjaftojne vetem per te siguruar ushqimin e perditshem e ku jane edhe njeqind halle tjera te Kosavareve,nga nje studim qe doli keto dite se vetem me 0,93 euro ne dite eshte vlera e nje Kosovari ne dite qe ka per koke banori por ndoshta edhe me pak per nje familje me me shume antare qe jetojne nga ndihma sociale (hiq ketu deputet qeveritaret ata te presidences dhe ndonje tenderoman/e)..,

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e fattlumi
  Antarsuar
  03-01-2010
  Postime
  3,492
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  Jo more qfarte,hiq sma merr menja me kete dinjitet edhe jete te mire qe kane kosovaret nuk e leshojne Kosoven.

  Me 0.45 cent per koke banori ne dite,dhe me kete patriotizem qe e kemi sma merr menja hiq qe leshon kush Kosoven.

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e toni karlosi
  Antarsuar
  24-10-2005
  Postime
  300
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Jo jo nuk e lshojme Kosoven,sepse i kemi te gjitha te mirat qe na duhen,pune sa te duash, pare po traktora po,qka dojme ne ma shume.hahaaaaaaaaaaaaaaaaaa
  Moto e qeveritareve tane : merr gjithka q t ofron jeta! Tash dhe ktu. Tash ose kurr!,

 4. #4
  Perjashtuar Maska e Zu_s
  Antarsuar
  02-05-2006
  Postime
  1,674
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Mbi gjysma ?

  po ban hajgere po m'doket ... t'garantoj qe deri sa t'iu del gjumi evropianve me i ra pishman, asnjo s'jet ma n'kosove e shqipni ... krejt turren pur "n'xhenet" me djepa, me plaka e me turshia n'shpine

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e toni karlosi
  Antarsuar
  24-10-2005
  Postime
  300
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga Zu_s Lexo Postimin
  Mbi gjysma ?

  po ban hajgere po m'doket ... t'garantoj qe deri sa t'iu del gjumi evropianve me i ra pishman, asnjo s'jet ma n'kosove e shqipni ... krejt turren pur "n'xhenet" me djepa, me plaka e me turshia n'shpine
  Jo more se z.Thaqi me shoke nuk shkon, e per te tjere nuk eshte problem,i kemi ne vend kombesite tjera,
  Moto e qeveritareve tane : merr gjithka q t ofron jeta! Tash dhe ktu. Tash ose kurr!,

 6. #6
  Perjashtuar
  Antarsuar
  11-02-2010
  Postime
  136
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  50 % veten ne ditet e para, se a kan femi neper shkolla, universitete, spitale etj, obligime te perditshme.. kjo s'eshte problem ! Te gjitha lihn kur eshte ne pyetja Evropa !

  Tani ?


  Tani zhngjehn, dhe bien nn-pragun e varfris ! Kaq, me posht s'ka ku shkon.

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e toni karlosi
  Antarsuar
  24-10-2005
  Postime
  300
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga sopra Lexo Postimin

  Tani ?


  Tani zhngjehn, dhe bien nn-pragun e varfris ! Kaq, me posht s'ka ku shkon.
  Po ne kemi ra nen pragun e varferise,dhe ma keq se tash nuk di se kur ka qene.
  Moto e qeveritareve tane : merr gjithka q t ofron jeta! Tash dhe ktu. Tash ose kurr!,

 8. #8
  Perjashtuar Maska e Zu_s
  Antarsuar
  02-05-2006
  Postime
  1,674
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Citim Postuar m par nga toni karlosi Lexo Postimin
  Jo more se z.Thaqi me shoke nuk shkon, e per te tjere nuk eshte problem,i kemi ne vend kombesite tjera,
  as Hashim Tadiqi me shoqni nuk rrine, se s'kan kujna me ia pi gjakun ma ... sa ora del n'zvicerr me shite farmerka t'vjedhta udhve
  Ndryshuar pr her t fundit nga Zu_s : 23-02-2010 m 17:57

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e toni karlosi
  Antarsuar
  24-10-2005
  Postime
  300
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga Zu_s Lexo Postimin
  as Hashin Tadiqi me shoqni nuk rrine, se s'kan kujna me ia pi gjakun ma ... sa ora del n'zvicerr me shite farmerka t'vjedhta udhve
  Jo jo tash ka ba pare me jetu edhe sternipi i tij e mos te flasim per ate.i ka ra fukarallakut me shkelm.
  Moto e qeveritareve tane : merr gjithka q t ofron jeta! Tash dhe ktu. Tash ose kurr!,

 10. #10
  Perjashtuar
  Antarsuar
  11-02-2010
  Postime
  136
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga toni karlosi Lexo Postimin
  Po ne kemi ra nen pragun e varferise,dhe ma keq se tash nuk di se kur ka qene.
  Nuk i kan punet si perpara, sincerisht, shqiptaret po hapin biznese cdo dit e re qe vien, dhe kjo tregon nje avancim drejt perparimit, dal nga dal, por me siguri !

  Kurse nese i gjuhemi te gjithe evropes kolektivisht, ketu e gjithe ekonomia shteterore do te fundost, dhe kjo eshte fatkeqsia me e keqe qe mund ti ndodhe kombit shqiptar !

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e fattlumi
  Antarsuar
  03-01-2010
  Postime
  3,492
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  Citim Postuar m par nga sopra Lexo Postimin
  Nuk i kan punet si perpara, sincerisht, shqiptaret po hapin biznese cdo dit e re qe vien, dhe kjo tregon nje avancim drejt perparimit, dal nga dal, por me siguri !

  Kurse nese i gjuhemi te gjithe evropes kolektivisht, ketu e gjithe ekonomia shteterore do te fundost, dhe kjo eshte fatkeqsia me e keqe qe mund ti ndodhe kombit shqiptar !
  Oj Sopra po ne jemi ne fund te pusit moj.
  Neve as kriza ekonomike globale nuk na ka prekur hiq.
  A e din pse ?

  Sepse kemi qene ne fund e ska mund te zgjatet deri aty ku ne kemi qene.

  Te gjitha vendet e zhvilluara ankoheshin per krizen globale,e Kosova shenonte rritje 4%.Besoj qe ka shenuar aq rritje mirepo prapeseprape nuk mund te na kap kriza globale neve sepse jemi ne fund perseri.

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e toni karlosi
  Antarsuar
  24-10-2005
  Postime
  300
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga sopra Lexo Postimin
  Nuk i kan punet si perpara, sincerisht, shqiptaret po hapin biznese cdo dit e re qe vien, dhe kjo tregon nje avancim drejt perparimit, dal nga dal, por me siguri !

  Kurse nese i gjuhemi te gjithe evropes kolektivisht, ketu e gjithe ekonomia shteterore do te fundost, dhe kjo eshte fatkeqsia me e keqe qe mund ti ndodhe kombit shqiptar !
  per ku je duke folur.per Shqiperi a??
  Moto e qeveritareve tane : merr gjithka q t ofron jeta! Tash dhe ktu. Tash ose kurr!,

 13. #13
  Perjashtuar
  Antarsuar
  11-02-2010
  Postime
  136
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga fattlumi Lexo Postimin
  Oj Sopra po ne jemi ne fund te pusit moj.
  Neve as kriza ekonomike globale nuk na ka prekur hiq.
  A e din pse ?

  Sepse kemi qene ne fund e ska mund te zgjatet deri aty ku ne kemi qene.

  Te gjitha vendet e zhvilluara ankoheshin per krizen globale,e Kosova shenonte rritje 4%.Besoj qe ka shenuar aq rritje mirepo prapeseprape nuk mund te na kap kriza globale neve sepse jemi ne fund perseri.
  PS: sopra, e jo "oj".


  Se ke keq ti, por sa vite iu deshten kosoves per ti arrit keto 4% ? 10 vite, edhe plus jam i sigurt qe i kan egzagjeru keto 4% !


  per ku je duke folur.per Shqiperi a??
  Rezultati eshte njesoj jo vetem per kosoven e shqiperin, por edhe francen e italin dhe cilin do popull qe vendos ta bojkotoj punen e shtetit tij !

 14. #14
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  24-12-2005
  Postime
  252
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Hashimi ne merdare...Fatmir Limaj ne Morine e Xhavit haliti ne bllace skan me lon Shqiptare me i kalu kufinat
  Po ku ja ndin more Hashimit per Shqiptare qe po iu veshtiresohet jeta cdo dit e me shum...ai ka pune me tendera njeher per njeher...merrne me mend 1.5 milion euro keqperdoren vetem ne nje tender..!

 15. #15
  i/e regjistruar Maska e toni karlosi
  Antarsuar
  24-10-2005
  Postime
  300
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga sopra Lexo Postimin
  PS: sopra, e jo "oj".

  Rezultati eshte njesoj jo vetem per kosoven e shqiperin, por edhe francen e italin dhe cilin do popull qe vendos ta bojkotoj punen e shtetit tij !
  Nuk e di per Shqiperine e vendet tjera por per Kosove po te tregoj se nuk ka ku te punohet.tere pasurine e Kosoves e shiten dhe tash e kane pru vendin ne kolaps.
  Moto e qeveritareve tane : merr gjithka q t ofron jeta! Tash dhe ktu. Tash ose kurr!,

 16. #16
  i/e regjistruar Maska e fattlumi
  Antarsuar
  03-01-2010
  Postime
  3,492
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  Ajo dihet qe jemi shtet i ri.Kjo eshte njera nder arsyet qe te gjithe e themi.Mirepo si shtet i ri ne nuk kemi pare enderr te behemi si Amerika ose Gjermania,ose Anglia,mirepo kemi mundur bile ti veme gjerat ne binare,e edhe nese vonohemi pak ska dert.
  Tash skemi as qka presim me,shiqo vetem privatizimin,se shpejti do te shitet edhe posttelekomi ,e edhe naj dite Trepqa e me ska gje ketu.
  Privatizohet ferronikeli e njerezit qe punojne aty marrin paga 250 euro.
  Ne me qmime e vertete eshte se jau kemi kaluar vendeve evropiane mirepo me paga jemi me Afrike.
  Ketu ka faj keqmenagjimi i ekonomise kosovare .
  Shumica e nderrmarrjeve qe jane privatizuar nuk kane bere asgje per ti punesuar njerezit perveq qe e kane bere prone te veten ate nderrmarrje.Ketu kane faj udheheqesit qe nuk kane ditur ta vejne ne binare te duhur ekonomine kosovare.
  Nje puntor i thjeshte ne aeroport ose ne poste me shkolle fillore (edhe ate e ka falso) paguhet sa nje profesor.
  Ketu eshte problemi,te mosdija dhe keqmenagjimi i ekonomise kosovare qe edhe ashtu ishte zero.

 17. #17
  i/e regjistruar Maska e B.C.B
  Antarsuar
  30-05-2009
  Vendndodhja
  Republika e Prishtines
  Postime
  800
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  edhe maqedonie ju kan hjek vizat po shko pytni qata shqiptar qe kan dal evrope qysh po kalojne...ni sen duhet me dit na qe skem lan vend kerkun hiq edhe nuk na don evropa se thjesht jem manjaka hahah shko shiti atje kokaine e heroine fmive e t`bon ven ty evropa...vizat i hjekin kismet po kur nisesh per anej duhesh mi pas do pare kogja n`xhep se pa pare veq sillesh neper staciona trenit....t`vetmit qe perfitojne me kto "liberalizime"jon hajnat,se njeri i ndershem vdes per buke ne evrope tash.
  edhe do qe po thojne me i qit senet ne binare ato harrone o vllazni se qishtu e ka mbas lufta...kroacia eshte shume e fort krahasim me neve edhe ka probleme me hajni e me korrupsion,e le mo na ne kosove qe na udheheqin hajdukat e katunit qe deri dje veq buke e kryp kan honger nuk e kan dit qka osht parja..mos u quditni.
  Ndryshuar pr her t fundit nga B.C.B : 23-02-2010 m 18:30

 18. #18
  i/e regjistruar Maska e Harudi
  Antarsuar
  08-09-2004
  Postime
  622
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 3 postime
  Jo mor,far Europe,edhe n Kosov jetohet shum mir,por paraprakisht duhet t jesh i burgosur si kriminel,sepse pr nj t burgosur,lavdrohej para disa ditsh ministrja e drejtsis Nekibe Kelmendi para parlamentarve se,ministria e saj ndan nga bugjeti i Kosovs jo m pak se 22 euro (n vitin e kaluar ka qen 18 euro) n dit pr nj t burgosur n Kosov,bile jo pr tu lavdruar,thoshte Nekibja,t burgosurit e saj han edhe dy her mblsira n jav...(!!!)
  IDIOTT!

  Pak m shum se gjysma e popullats s Kosovs,kryesisht fmijt dhe pleqt bijn me flet t uritur,sepse llogaritet se ksaj shtrese t popullats,qeveria e tashme dhe t kaluarat i ndajn atyre jo m shum se gjysm euro n dit,prandaj e vetmja mundsi pr t pas tri her buk n dit,nxemje,TV,internet,shtypin,kujdesin mjeksor,rrobat e pastra,rrym,uj pr pije e pastrim,shtratin e pastrt e deri te qethja e flokve e shum "benificione" t tjera, sht t bhen t burgosur t ministreshs Kelmendi...

  Lvdata e Kelmendit nuk kuptohet ndryshe,prpos q stimulon popullatn e varfr q bni krime n Kosov dhe burgosuni nqoftse doni t rritni mirqenjen (standartin) e jets s'uaj!!!


  p.s.
  (humor i zi)
  Gjat biseds me disa t rinj nga komuna ime n Kosov,t cilt kishin vjedh dru n mal e ishin kapur nga rojet e pyellit dhe dnuar nga gjykata komunale,mezi pritnin t shkonin n burg (nuk e prmendnin Europn),preferonin muajt e stins s dimrit.
  Bile,njri prej k'tyre djemeve q kishte qen n burg disa muaj thonte:
  -Sa jam n'liri kurkush s'm thot Zotri,kurse ne burg do her q m drejtohej ndonj nga polict-rojet,m'u drejtonte me Zotri!
  Pijetoret jan vendet ku menduria shitet me shishe! (Uendell Filips)

  Lista e injorimit: Llapi

 19. #19
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  06-01-2010
  Vendndodhja
  Gjermani
  Postime
  433
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  vertet postime per mrekulli gezohem qe jeni ju te nderuar forumista me shpres per nje te arrdhme sa me te mire ne te gjitha trojet shqiptare le te mbreteroje paqja shendeti dashuria le te humb tradhtia ,pasurimi ne kurriz te popullit ,dhe shume marrina qe po ndodhin koheve te fundit tek ne ..ammin

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •