Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 2 prej 2
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e laura..
  Anėtarėsuar
  03-02-2010
  Postime
  540
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime

  10 keshilla per te qene e mrekullueshme

  Jeni tė apasionuara pas modės, zgjidhni gjithnjė veshjet me ardhjen e sezonit tė ri dhe kėrkoni gjithnjė tė jeni perfekte. Pėr tė arritur pėrsosmėrinė duhet tė dini se ēfarė nuk duhet tė mungojnė nė gardėrobėn tuaj, cilat janė veshjet dhe ngjyrat qė ju shkojnė mė shumė, me tė cilat do tė ndjeheni mė mirė.

  Nga pantallonat e ngushta, takat e larta, kėmisha e bardhė, ēanta prej lėkure, bluzat kashmiri, xhinset dhe t-shirt, deri te buzėkuqi. Dėshironi tė jeni nė ēdo ēast e mrekullueshme? Ja ēfarė duhet tė ketė gardėroba juaj:

  1. Mund tė jenė ndėrthurje e pantallonave me xhaketė, fund me bluzė, njė fustan apo njė kostum. E rėndėsishme ėshtė qė tė jenė tė ngushta. Gjithsesi mundohuni qė tė thyeni ngjyrat, dhe tė mos jeni njė ngjyrė. Pėrveē ngjyrės sė zezė qė gjithnjė ėshtė klasike dhe shik. Asnjėherė nuk duhet qė nė veshjen tuaj tė kenė mė shumė se dy elemente tė zeza apo tė tė njėjtės ngjyrė. Pėr shembull, kėpucėt duhet tė jenė nė tė njėjtėn ngjyrė, apo nuancė, me veshjen. Nė kėtė rast, ēanta duhet tė bėjė thyerjen. Pėrjashtim kėtu bėjnė kombinimet e veshjeve dhe aksesorėve qė janė tė tė njėjtės copė. Janė shumė tė kėshillueshme getat nė ngjyrė mishi qė tė japin idenė e kėmbės nudo.

  2. Takat e larta mbeten gjithnjė nė modė dhe klasike. Pėr kėmbėt e shėndosha nuk janė tė kėshillueshme rripat te kavilja, pasi japin idenė e skive.

  3. Femrat qė nuk janė tė gjata asnjėherė nuk duhet tė pėrdorin veshje me spaleta, kopsa tė mėdha, karre voluminoze si dhe veshje shumė tė gjata. Kėshillohet monopet pėr tė pasur njė efekt fantastik.

  4. Kėmisha e bardhė ėshtė ideale dhe e mrekullueshme. Do t'ju tregojė gjithnjė nė formė. Por nuk duhet tė harroni se nuk kėshillohet qė nėn kėmishėn e bardhė tė vishni reēipeta shumė tė bardha, vetėm nėse do tė dukesh. Pėr tė pasur njė mapje mė diskrete pėrdorni nuancat e mishit. Pėr tė pasur njė imazh tė plotė jaka duhet tė jetė me majė dhe e gjatė.

  5. ēantat janė aksesorėt qė nuk duhet tė mungojnė asnjėherė. Evitoni ēantat qė hidhen nė kurriz apo ato sportive me xhaketa tė buta dhe elegante, pasi krijojnė njė pamje jo estetike. Nėse jeni e gjatė njė ēantė e vogėl do t'ju bėjė edhe mė tė fuqishme, ndėrkohė qė e kundėrta ndodhe me femrat me shtat tė shkurtėr. Njė femėr e shkurtėr me njė ēantė tė madhe do tė duket qesharake.

  6. Golfi apo bluza prej kashmiri do t'ju japin njė pamje sensuale dhe femėrore. Por mos harroni qė nė njė rast tė tillė tė mos vishni asnjėherė tė brendėshme shumė tė ngushta, me qepje tė trasha. Sa mė tė buta, holla dhe tė thjeshta tė jenė reēipetat, duke krijuar iluzionin e tė padukshmes, aq mė bukur do tė duket golfi apo bluza juaj e kashmirit.

  7. Si ēdo vit xhaketat dhe palltot nuk kanė si tė mungojė nė gardėrobė. Ato janė gjithnjė nė modė dhe fshehin njė femėr tė bukur. Tė kombinuara nė mėnyrėn e duhur dhe duket qenė gjithnjė sipas modės sė fundit janė tė domosdoshme.

  8. Fundet dhe fustanet shprehin tėrė feminilitetin tuaj. Janė tė pėrshtatshme pėr tė gjitha raste ndaj mos hiqni dorė nga to.

  9. Xhinset janė gjithnjė tė kėshillueshme, por janė jashtė mode ato nė ngjyrė tė zezė. Por gjithashtu duhet tė tregoni kujdes me gjatėsinė e shtratit tė tyre. Mos bini nė kurthin e xhinseve me shtrat shumė tė shkurtėr, pasi sa herė qė do tė uleni do tė 'tregoni'shumė gjėra. Pėr tė qenė perfekte zbatoni kėto rregulla: xhinse me gjatėsinė e duhur, pak tė gjera nė fund nė kėmbėve, shtrati mesatar, xhepat superklasik dhe prerja sipas vitheve.

  10. Buzėkuqi ėshtė ai qė kurrė nuk duhet tė mungojė. Por kujdes, njė shenjė e tij te dhėmbėt nuk ėshtė ndonjė pamje e bukur. Pėr tė qenė tė mrekullueshme ndiqni nuancat qė janė tendencė.
  Me mire te rrosh nje dite
  dhe te vdesesh si nje LUAN, se sa i roberuar dhe te jetosh si nje dele

 2. #2
  krenar qe jam malsor..... Maska e _MALSORI_
  Anėtarėsuar
  21-07-2005
  Vendndodhja
  diku neper bote
  Postime
  2,683
  Faleminderit
  12
  69 falenderime nė 55 postime

  je vetvetja..

  Citim Postuar mė parė nga laura.. Lexo Postimin
  Jeni tė apasionuara pas modės, zgjidhni gjithnjė veshjet me ardhjen e sezonit tė ri dhe kėrkoni gjithnjė tė jeni perfekte. Pėr tė arritur pėrsosmėrinė duhet tė dini se ēfarė nuk duhet tė mungojnė nė gardėrobėn tuaj, cilat janė veshjet dhe ngjyrat qė ju shkojnė mė shumė, me tė cilat do tė ndjeheni mė mirė.

  Nga pantallonat e ngushta, takat e larta, kėmisha e bardhė, ēanta prej lėkure, bluzat kashmiri, xhinset dhe t-shirt, deri te buzėkuqi. Dėshironi tė jeni nė ēdo ēast e mrekullueshme? Ja ēfarė duhet tė ketė gardėroba juaj:

  1. Mund tė jenė ndėrthurje e pantallonave me xhaketė, fund me bluzė, njė fustan apo njė kostum. E rėndėsishme ėshtė qė tė jenė tė ngushta. Gjithsesi mundohuni qė tė thyeni ngjyrat, dhe tė mos jeni njė ngjyrė. Pėrveē ngjyrės sė zezė qė gjithnjė ėshtė klasike dhe shik. Asnjėherė nuk duhet qė nė veshjen tuaj tė kenė mė shumė se dy elemente tė zeza apo tė tė njėjtės ngjyrė. Pėr shembull, kėpucėt duhet tė jenė nė tė njėjtėn ngjyrė, apo nuancė, me veshjen. Nė kėtė rast, ēanta duhet tė bėjė thyerjen. Pėrjashtim kėtu bėjnė kombinimet e veshjeve dhe aksesorėve qė janė tė tė njėjtės copė. Janė shumė tė kėshillueshme getat nė ngjyrė mishi qė tė japin idenė e kėmbės nudo.

  2. Takat e larta mbeten gjithnjė nė modė dhe klasike. Pėr kėmbėt e shėndosha nuk janė tė kėshillueshme rripat te kavilja, pasi japin idenė e skive.

  3. Femrat qė nuk janė tė gjata asnjėherė nuk duhet tė pėrdorin veshje me spaleta, kopsa tė mėdha, karre voluminoze si dhe veshje shumė tė gjata. Kėshillohet monopet pėr tė pasur njė efekt fantastik.

  4. Kėmisha e bardhė ėshtė ideale dhe e mrekullueshme. Do t'ju tregojė gjithnjė nė formė. Por nuk duhet tė harroni se nuk kėshillohet qė nėn kėmishėn e bardhė tė vishni reēipeta shumė tė bardha, vetėm nėse do tė dukesh. Pėr tė pasur njė mapje mė diskrete pėrdorni nuancat e mishit. Pėr tė pasur njė imazh tė plotė jaka duhet tė jetė me majė dhe e gjatė.

  5. ēantat janė aksesorėt qė nuk duhet tė mungojnė asnjėherė. Evitoni ēantat qė hidhen nė kurriz apo ato sportive me xhaketa tė buta dhe elegante, pasi krijojnė njė pamje jo estetike. Nėse jeni e gjatė njė ēantė e vogėl do t'ju bėjė edhe mė tė fuqishme, ndėrkohė qė e kundėrta ndodhe me femrat me shtat tė shkurtėr. Njė femėr e shkurtėr me njė ēantė tė madhe do tė duket qesharake.

  6. Golfi apo bluza prej kashmiri do t'ju japin njė pamje sensuale dhe femėrore. Por mos harroni qė nė njė rast tė tillė tė mos vishni asnjėherė tė brendėshme shumė tė ngushta, me qepje tė trasha. Sa mė tė buta, holla dhe tė thjeshta tė jenė reēipetat, duke krijuar iluzionin e tė padukshmes, aq mė bukur do tė duket golfi apo bluza juaj e kashmirit.

  7. Si ēdo vit xhaketat dhe palltot nuk kanė si tė mungojė nė gardėrobė. Ato janė gjithnjė nė modė dhe fshehin njė femėr tė bukur. Tė kombinuara nė mėnyrėn e duhur dhe duket qenė gjithnjė sipas modės sė fundit janė tė domosdoshme.

  8. Fundet dhe fustanet shprehin tėrė feminilitetin tuaj. Janė tė pėrshtatshme pėr tė gjitha raste ndaj mos hiqni dorė nga to.

  9. Xhinset janė gjithnjė tė kėshillueshme, por janė jashtė mode ato nė ngjyrė tė zezė. Por gjithashtu duhet tė tregoni kujdes me gjatėsinė e shtratit tė tyre. Mos bini nė kurthin e xhinseve me shtrat shumė tė shkurtėr, pasi sa herė qė do tė uleni do tė 'tregoni'shumė gjėra. Pėr tė qenė perfekte zbatoni kėto rregulla: xhinse me gjatėsinė e duhur, pak tė gjera nė fund nė kėmbėve, shtrati mesatar, xhepat superklasik dhe prerja sipas vitheve.

  10. Buzėkuqi ėshtė ai qė kurrė nuk duhet tė mungojė. Por kujdes, njė shenjė e tij te dhėmbėt nuk ėshtė ndonjė pamje e bukur. Pėr tė qenė tė mrekullueshme ndiqni nuancat qė janė tendencė.
  kjo te ben te mrekullueshme...

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •