Close
Faqja 3 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 65
  1. #41
    Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
    Anëtarësuar
    01-12-2006
    Vendndodhja
    Guinea
    Postime
    6,386
    Vetem dy gjera jane te pafundme, universi dhe budallalleku njerezor, dhe nuk jam i sigurt per te paren.

    Albert Ajnshtajn, fizicist hebre.

    Keta jane me te mencurit, a e kane lexuar Kuranin dhe a kane lexuar Hadithe, ku po shohin 'drejtesi' keta, ishalla i fitojne zgjedhjet dhe fillojne te bashkepunojne me Qeverine e Hamasit, te lumt na. Mendoj se mundemi me perfitu ne edukimin e femijeve shume.

    http://www.iris.org.il/blog/uploads/06.01.26Hamas.gif

    Ky eshte nje problem akut, dhe gjithsesi duhet qe Kosova te mirret me te

  2. #42
    i/e regjistruar Maska e drenicaku
    Anëtarësuar
    06-05-2003
    Postime
    3,263
    Citim Postuar më parë nga sopra Lexo Postimin
    Pse a nuk e din evropa a ? Vec mos me thuaj qe jemi duke e mashtruar ter kete kohe ???

    ne Kosove jan 65'ooo shqiptar te besimit Katolik sipas ipeshkis se kishes katolike ne Kosove.

    Kurse total jan 2 milion e gjysm shqiptar, por ne po e zem qe jan 2'o65'ooo shqitpar ne total, kjo i bie qe 97% te jen musliman e 3% te krishter (nese nuk i numrojm serbet).
    Dhe nga keta 97% te jesh i bindur qe 96% jan ateist dhe nuk ju han per fen

  3. #43
    i/e larguar Maska e Gordon Freeman
    Anëtarësuar
    03-05-2009
    Vendndodhja
    .
    Postime
    2,895
    Citim Postuar më parë nga drenicaku Lexo Postimin
    Dhe nga keta 97% te jesh i bindur qe 96% jan ateist dhe nuk ju han per fen
    Ahahahahahahahah.!

  4. #44
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    11-02-2010
    Postime
    136
    Citim Postuar më parë nga drenicaku Lexo Postimin
    Dhe nga keta 97% te jesh i bindur qe 96% jan ateist dhe nuk ju han per fen
    Hajav ti mos t'ja hajn ata

  5. #45
    i/e regjistruar Maska e extreme
    Anëtarësuar
    29-04-2005
    Postime
    1,272
    Citim Postuar më parë nga Kronikë Lexo Postimin
    extreme,leje postin mos e edito shpesh


    E di qe prej kerkuj nuk ish kuptu kshtu qe vendosa me editu ....
    We are all Aliens

  6. #46
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    03-10-2009
    Vendndodhja
    larg
    Postime
    1,011
    Ma ngadal o shqipe cka po i merni punet aq me siklet si gjithmon,
    Simbpli i kryqit te kuq eshte mar nga flamuri Zvicran me 1863 dhe eshte caktuar si shenje mbrojtese per ket organizat ne zonat e luftes ,pastaj me 1929 edhe gjysemhena pranohet si shenje mbrojtese ! Tash a duhet apo nuk duhet " kryqi i kuq" i kosoves te ket edhe gjysemhenen eshte ceshtje e popullit te kosoves!
    P.S> Izraeli si shenje mbrojtese perdore yllin e davidit! ket simbol ka perdor per organizaten qe bile nuk e quan as kryqi i kuq! (emri sme kujtohet) ket simbpl ka perdor per 50 vjet edhe pse nuk e kan njohur nga konventa e gjeneves (mesa duket tash von eshte njohur edhe ky simbol ne menyr zyrtare)

  7. #47
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    03-10-2009
    Vendndodhja
    larg
    Postime
    1,011
    Sa per PY dikijen ata gjithmon kan pas merak ne drapnin e cekanin prandaj gjysemhena ja perkujton ate vetem me ja vnu bishtinLOL

  8. #48
    Citim Postuar më parë nga tasjani-ferizaj Lexo Postimin
    a sht qikjo partija e juve qi u thirrshi do her n emen te zotit. a jini ju qata qi 100 her ja kini nrrue emnin ksaj partije, ajini ju qata qi e kini pasun at psikopatin Agani.
    a po munohni me i qit popllit hi syve,a. poplli s i hanger mashtrimet e juve.
    Gabim je ti shoki!

    Kryqi i Kuq dhe Hena e kuqe jane dy oragnizata humanitare te cilat i njeh OKB-ja. Nuk ka asgje te keqe ketu.

    Por gabimi te falet se ti nuk ke orijentim ne kohe dhe hapesire.

    Sa per informate, momentalisht ti gjindesh ne Forumin Shqiptar e jo ne fshatin TASJAN ne Ferizovicit.

    Mbaje mend!

    Jo cdo gje eshte per analfabete.

    Prandaj mos u tur si i verberi ne m u t, por shko meso te shkruash e te lexosh e pastaj futu ne forum.
    Ndryshuar për herë të fundit nga Explorer : 21-02-2010 më 12:31
    Ndrysho Firmën

  9. #49
    Musliman-Shqiptarë-krenar Maska e gimche
    Anëtarësuar
    24-02-2009
    Vendndodhja
    Prishtinë
    Postime
    3,642
    Citim Postuar më parë nga busavata Lexo Postimin
    ka edhe ateista
    Në Kosovë jo, të paktën nuk përbëjnë përqindje!

  10. #50
    Perjashtuar Maska e Zëu_s
    Anëtarësuar
    02-05-2006
    Postime
    1,672
    Citim Postuar më parë nga gimche Lexo Postimin
    Jo nuk janë ata, koha e Serbisë ka kaluar jemi në periudhen kur mund të flitet për bashkim Kombëtar e asesi të përmendet Serbia, sigurisht secili ka të drejtë ta mbajë fenë e vet e edhe Shqiptarët gjithashtu, e permenda bashkimin Kombëtar sepse një ndër synimet e kësaj partie me statut është që të arrihet kjo gjë.
    Fjalt e juve dhe veprat e juve nuk kan kurrgjo t'bajne mes veti, edhe ju si Hashim Tadiqi e kini gojen plot patriotizem, e veprat plot antishqiptarizem.

    Feve gjithmone jua kemi pa sherrin, dhe jan pikerisht fete qe me teper se gjysmen e popullit tone e kan asimiluar ne grek, sllav, turq e italian.

    Ju jeni riaktivizuar perseri, ose me mire te themi ju kan riaktivizuar serbet, greket, turqit, arabet dhe fundamentalistet e krishter te botes perendimore.
    Ndryshuar për herë të fundit nga Zëu_s : 21-02-2010 më 12:45

  11. #51
    Perjashtuar Maska e Zëu_s
    Anëtarësuar
    02-05-2006
    Postime
    1,672
    Citim Postuar më parë nga sopra Lexo Postimin
    Pse a nuk e din evropa a ? Vec mos me thuaj qe jemi duke e mashtruar ter kete kohe ???

    ne Kosove jan 65'ooo shqiptar te besimit Katolik sipas ipeshkis se kishes katolike ne Kosove.

    Kurse total jan 2 milion e gjysm shqiptar, por ne po e zem qe jan 2'o65'ooo shqitpar ne total, kjo i bie qe 97% te jen musliman e 3% te krishter (nese nuk i numrojm serbet).
    ti a je anderr a zhganderr ???

  12. #52
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    11-11-2008
    Postime
    2,899
    Postuar më parë nga sopra
    Pse a nuk e din evropa a ? Vec mos me thuaj qe jemi duke e mashtruar ter kete kohe ???

    ne Kosove jan 65'ooo shqiptar te besimit Katolik sipas ipeshkis se kishes katolike ne Kosove.

    Kurse total jan 2 milion e gjysm shqiptar, por ne po e zem qe jan 2'o65'ooo shqitpar ne total, kjo i bie qe 97% te jen musliman e 3% te krishter (nese nuk i numrojm serbet).
    Kam kuriozitet te mesoj se perse hyjne ne pune statistikat e tilla? Serbise dhe Greqise u duhen sepse kushdo qe nuk eshte ortodoks nuk eshte i perkatesise kombetare (ne se mund te quhet e tille) respektive.

    Ne keto dy vende perfshi edhe Turqine, feja eshte vetem "de jure" e ndare nga shteti, sepse ne fakt shteti vete eshte perkatesisht ortodoks/musliman.

    Ju (bashke me ata qe futen perkatesine fetare ne census ne Shqiperi) cfare halli keni?

  13. #53
    Musliman-Shqiptarë-krenar Maska e gimche
    Anëtarësuar
    24-02-2009
    Vendndodhja
    Prishtinë
    Postime
    3,642
    Citim Postuar më parë nga Zëu_s Lexo Postimin
    Fjalt e juve dhe veprat e juve nuk kan kurrgjo t'bajne mes veti, edhe ju si Hashim Tadiqi e kini gojen plot patriotizem, e veprat plot antishqiptarizem.

    Feve gjithmone jua kemi pa sherrin, dhe jan pikerisht fete qe me teper se gjysmen e popullit tone e kan asimiluar ne grek, sllav, turq e italian.

    Ju jeni riaktivizuar perseri, ose me mire te themi ju kan riaktivizuar serbet, greket, turqit, arabet dhe fundamentalistet e krishter te botes perendimore.
    Pak na fute si larg, duke e quajt anti-shqiptare çdo organizatë po nejse, ok neve na flet puna në luftën e fundit, njerëzit e dinë për neve dhe falë Zotit ata dinë të vlerësojnë

  14. #54
    Perjashtuar Maska e Zëu_s
    Anëtarësuar
    02-05-2006
    Postime
    1,672
    Citim Postuar më parë nga Rugova Lexo Postimin
    z. Zëu_s,
    në një postim të më hershëm të kam vlerësuar si njeri mendje mprehtë,
    Te falem nderes shoq ... per komplimentin e bere ne nje postim te me hershem

    ndërsa rreth kësaj teme, pra, temës për Islamin dhe normat e tij, po tregohesh në një pamje tjetër, të cilën nuk ta kisha dëshiruar!
    Je më objektiv kur trajton tema të kësaj natyre e mos u radhit në taborrin e antiislamistëve shqiptarë, sepse humb shumë.

    Për atë se çka ka thënë dhe çka vazhdon Serbia të thotë për shqiptarët, mos u merzitë shumë, sepse ideja fashizoide serbe për "shqiptarët dhe UÇK-në talebane" është shpërblyer nga Perëndimi i krishterë me bomba dhe raketa tomahok, tokë-ajër-ajër-tokë....!
    Paj mire eshte kur mundet njeriu te mos merzitet fort, pra eshte mire te jeshe optimist, por te jeshe optimist do te thot ta genjesh vetveten, me ia ba vetes rrafsh thot populli, e kjo nuk eshte forte e lavdrueshme, keshtuqe une mundohem me teper te jam realist, e sa i perket feve, realiteti eshte ai qe e kam thene ne nje postim me larte. Ndersa sa i perket shkive idete e tyre (siç qenke shprehur ti) fashizoide kunder Shqiptarve, kan qene dhe jan shum te sukseshme. Tash ne kohen e sotme Shqiptari urrehet nga te tjeret pikerisht per shkak te ideve te semura te serbeve, ne te cilen hyne edhe talibanizmi e aziatizmi i Shqiptarve.

    Pra, t'i lëmë urrejtjet fetare anash, sepse me një frymë të tillë vetëm sa i bëjmë dëm kombit.....
    Nuk ia kam fare idene se per çfar urrejtje fetare e ke fjalen ti, qe gjoja se paskam une. Une jam duke shkruar kunder urrejtjes fetare te shqiptaret, por ti po m'doket qe nuk je tu m'mare vesh q'aq mire. Nejse.
    Ndryshuar për herë të fundit nga Zëu_s : 21-02-2010 më 13:04

  15. #55
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    11-02-2010
    Postime
    136
    Citim Postuar më parë nga Zëu_s Lexo Postimin
    ti a je anderr a zhganderr ???

    Zhgandërr, kurse ti siduket s'je ketu pari fare.

  16. #56
    i/e regjistruar Maska e drenicaku
    Anëtarësuar
    06-05-2003
    Postime
    3,263
    Pd-ja eshte partia me antikombetre e kosoves sot per sot,asaj nuk i intereson kombi por feja,se apo futet lenda fetare ne shkolla se a po mbulohen femrat me feregje e gjera te tilla te pista,per kete shkak ajo sot po kerkon qe te rritet kuota e perqindjes per te mund te futen ne parlament.
    Eshte e quditshme se perse keta njerz nuk shofin me larg se hunda sepse te formosh parti fetare sot ne kosove eshte demi me i madh i mundeshem per kosoven.
    Ky talibani me emrin gimqe qe ka sjell ketu edhe shkronja arabe ne vend qe te na sjell diqka kombetare leh neper forum dhe derdh lot krokodili per fen islame,ik ore shko ne dhomen e talibanve e atje tregoni prralla njeri tjetrit e mos u merr me shqiptar se ka kush kujdeset nuk ka mbet kombi ne fe o pus

  17. #57
    Musliman-Shqiptarë-krenar Maska e gimche
    Anëtarësuar
    24-02-2009
    Vendndodhja
    Prishtinë
    Postime
    3,642
    Citim Postuar më parë nga drenicaku Lexo Postimin
    Pd-ja eshte partia me antikombetre e kosoves sot per sot,asaj nuk i intereson kombi por feja,se apo futet lenda fetare ne shkolla se a po mbulohen femrat me feregje e gjera te tilla te pista,per kete shkak ajo sot po kerkon qe te rritet kuota e perqindjes per te mund te futen ne parlament.
    Eshte e quditshme se perse keta njerz nuk shofin me larg se hunda sepse te formosh parti fetare sot ne kosove eshte demi me i madh i mundeshem per kosoven.
    Ky talibani me emrin gimqe qe ka sjell ketu edhe shkronja arabe ne vend qe te na sjell diqka kombetare leh neper forum dhe derdh lot krokodili per fen islame,ik ore shko ne dhomen e talibanve e atje tregoni prralla njeri tjetrit e mos u merr me shqiptar se ka kush kujdeset nuk ka mbet kombi ne fe o pus
    Shko more lexoje statutin e kësaj partie e mos leh palidhje se stë qesum ashta pa dit diçka.
    E vetmja parti që konsideron kufijtë e Kosovës si të padrejtë dhe kerkon Bashkim Kombëtar brenda statutit të saj është PD-ja
    Sa i përket gimqes ti kqyri punt e tua e mos u merr me mua shumë, se unë nuk të veti ty çka me ba, asnjëherë nuk mbaj mend të kem sjell shkronja Arabe mirpo urrejtja të ka verbu, kam sjellur edhe shkrime me rëndësi Kombëtare mirpo ti ato nuk i lexon (ndoshta për faktin se Kombi yt është Serbia e realisht për Serbinë nuk kam sjellur asgjë)

  18. #58
    i/e regjistruar Maska e drenicaku
    Anëtarësuar
    06-05-2003
    Postime
    3,263
    Ti mund te jesh ndonje arrpagjik i prizrenit,por nejse a mundesh me na tregu sa ka elektorat kjo parti e jotja qe po thua se u kan ne luft e na njeh populli,po me kan me te njoft populli nuk kishit kerku qe te ulet perqindja vetem per te mund te hyni ne parlament,mos u mundoni me kan dikush kur populli ju njeh si kerkushi

  19. #59
    i/e larguar Maska e Gordon Freeman
    Anëtarësuar
    03-05-2009
    Vendndodhja
    .
    Postime
    2,895
    Personalisht shokët i kam në strukturat më të larta të kësaj partie si p.sh Jeton Svirca, Abdullah Klinaku, Gazmend Ademi, Hajrullah Abedini, Lulzim Uka dhe Arsim Kuleta me të cilët takohemi shpesh dhe bisedojmë dhe nëse është dikush brenda forumit që din diçka lidhur me PD-në ai jam unë, jo pse po dua t'ja dhuroj vetes këtë atribut mirpo realisht i njoh dhe e di çka ka në ta.
    Propaganda e juaj se financohemi nga Serbia është e pabazë, jemi parti me profil dhe ndonëse kemi has shumë herë në probleme asnjëherë nuk kemi lejuar të shuhet partia (gjë që të tjerët nuk kanë arritur t'i përballojnë) dhe kjo flet më së shumti se a gëzojmë ne fonde marramendëse apo jo?!
    Sa i përket asaj se a ka kjo parti ish-pjestar të UÇK-së unë po ju garantoj se ka dhe atë me përgjegjësinë ma të madhe e them se në këtë parti ka njerëz të cilët kanë luftuar dhe ka njerëz që kanë shpenzuar shumë mjete nga pasuria e tyre vetanake për UÇK-në, ka njerëz të cilët kanë luftuar krahë për krahë me Agim Ramadanin dhe Sali Çekun, andaj me fol pa dit për ta nuk mendoj se është e logjikshme, jo për diçka mirpo ja ul vetes kredibilitetin se njerëzit masandej mendojnë për ty se po rrejshe çkado vetëm e vetëm me ngrit vetën e mi ul tjerët, gjë që smundesh me ba përderisa nuk të flet puna dhe angazhimi yt, e ketyre ju flet sa dush fol ti keq.
    Ata që mbajnë fenë Islame sipas teje i bëjnë sherbim Serbisë, personalisht këtë e kam përjetuar si ofendim për vetë faktin se është e pavërtetë, gjëja e dytë që u ndjeva i ofenduar është ajo që thua ti se Shqiptarët për pare nuk lajnë gjë pa ba, d.m.th ti po i përgjithson Shqiptarët dhe e dyta ti po i paraqet Shqiptarët si tradhtar gjë që për mua është e papranueshme dhe tejet ofenduese dhe jo vetëm për mua mirpo për të gjithë forumin (kuptohet ata që e lexojnë postimin tënd do ta shohin se çfarë kualifikime ke bërë).
    Për fund sa i përket Partisë së Drejtësisë që ti thua se është pa elektorat, dije se gabohesh kjo parti keto zgjedhje ka shënuar rritje dhe është njëra ndër 3 partitë që kanë shënuar rritje në keto zgjedhje bashkë me LDK-në dhe AAK-në.
    \

    Thuj atynve shokve tu partiashave edhe partisë së drejtësisë se jon deshtaka ma të mdhej prej partive tjera gati asnji votë nuk kan arrit me e marr edhe mandej jon ra prej sistemit edhe ju kan hi n`both PDK-s sa mos me met ma karrige.

  20. #60
    Musliman-Shqiptarë-krenar Maska e gimche
    Anëtarësuar
    24-02-2009
    Vendndodhja
    Prishtinë
    Postime
    3,642
    Citim Postuar më parë nga drenicaku Lexo Postimin
    Ti mund te jesh ndonje arrpagjik i prizrenit,por nejse a mundesh me na tregu sa ka elektorat kjo parti e jotja qe po thua se u kan ne luft e na njeh populli,po me kan me te njoft populli nuk kishit kerku qe te ulet perqindja vetem per te mund te hyni ne parlament,mos u mundoni me kan dikush kur populli ju njeh si kerkushi
    Jo spo mundohemi me kan dikush ma shum se ai qe jena, nga 19 komuna sa kem konkuru kemi arritë 2.1% (pra duke mos llogaritur 17 komuna tjera ku skem marr pjesë hiq edhe ku kena degë), paramendo nese ulët pragu zgjedhor (që ka shumë gjasa të ndodhë) ne sigurtë hyjmë në parlament sepse teoritikisht i kemi mbi 3%

Faqja 3 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •