Close
Faqja 1 prej 4 123 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 65
 1. #1
  Perjashtuar
  Antarsuar
  24-02-2009
  Vendndodhja
  Prishtin
  Mosha
  27
  Postime
  3,723
  Faleminderit
  0
  23 falenderime n 23 postime

  PD krkon q Kryqit t Kuq t'i shtohet edhe Gjysmhna e kuqe  PD krkon q Kryqit t Kuq t'i shtohet edhe Gjysmhna e kuqe

  N konferencn e rregullt pr media, n emr t Partis s Drejtsis para gazetarve u paraqit Abdullah Klinaku, Sekretar i Prgjithshm i PD-s, i cili deklaroi se Partia e Drejtsis do t parashtroj n Komisionin parlamentar pr shndetsi dhe mirqenie sociale amandamentin n Projektligjin pr Kryqin e Kuq t Kosovs me t cilin do t krkoj q n tr tekstin e ktij ligji krahas sintagms Kryqi i Kuq t shtohen edhe fjalt Gjysmhna e Kuqe, pra q kjo organizat me rndsi t madhe shoqrore t quhet: Kryqi i Kuq dhe Gjysmhna e Kuqe e Kosovs.

  PD po ashtu krkon nga Komisioni parlamentar pr shndetsi dhe mirqenie sociale organizimin e nj debati publik prkitazi me kt projektligj ku do t merrnin pjes prfaqsuesit e organizatave t ndryshme humanitare t vendit dhe ndrkombtare si dhe prfaqsuesit e Organizats s Kryqit t Kuq t Kosovs.

  Klinaku kto krkesa i arsyetoi se me amandamentin e propozuar do t shtohet mundsia pr ngritjen e fondeve dhe ndihmave t tjera edhe nga shtetet antare t Organizats s Konferencs Islamike si dhe do t sigurohet respektimi i lirive, bindjeve dhe ndjenjave fetare t personelit t ksaj organizate me besim Islam.

  Duke e pasur parasysh strukturn fetare t popullats s Kosovs duhet mundsuar puntorve humanitar t Kosovs t besimit islam q t bartin emblemn q krahas simbolit t Kryqit t Kuq prmban edhe Gjysmhnn e Kuqe.

  N kt drejtim nuk duhet pasur problem t veant duke pasur parasysh se Neni 4 i Projektligjit t Kryqit t Kuq t Kosovs: Zbatimi i parimeve themelore, thot: Kryqi i Kuq i Kosovs prmbush misionin e vet n baz t parimeve themelore t Lvizjes Ndrkombtare t Kryqit t Kuq dhe Gjysmhns s Kuqe.

  N frym t njjt jan t shkruara edhe Nenet 5,7, dhe 8 t ktij Projektligji q po ashtu thirren n respektimin e parimeve themelore t Lvizjes Ndrkombtare t Kryqit t Kuq dhe Gjysmhns s Kuqe. Pra nuk ka asnj arsye q n tekstin ligjor krahas sintagms Kryqi i Kuq t shtohet edhe sintagma Gjysmhna e Kuqe, deklaroi sekretari Klinaku.

  N fund t konferencs, Ahdullahu Klinaku njoftoi se Dega e Partis s Drejtsis n Zvicrr depozitoi 16.500 franka zvicerane pr bashkkombasit e tyre n rajonet e prmbytura t Shkodrs, n Republikn e Shqipris. N t ardhmen e afrt delegacioni i PD-s do t vizitoj shtabin emergjent shtetror t ngritur prkitazi me kt katastrof natyrore si dhe krert institucional t Republiks s Shqipris. /drejtesia.org/

 2. #2
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  16-11-2005
  Postime
  8,748
  Faleminderit
  167
  59 falenderime n 54 postime
  Gjysem hena e kuqe ekziston si organizate me vete, do ishte shkelje e copyright.

  po kerkesat idiote nuk kane fund thuaj.

 3. #3
  Perjashtuar
  Antarsuar
  30-11-2009
  Postime
  115
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  a sht qikjo partija e juve qi u thirrshi do her n emen te zotit. a jini ju qata qi 100 her ja kini nrrue emnin ksaj partije, ajini ju qata qi e kini pasun at psikopatin Agani.
  a po munohni me i qit popllit hi syve,a. poplli s i hanger mashtrimet e juve.

 4. #4
  Perjashtuar
  Antarsuar
  30-11-2009
  Postime
  115
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga xfiles Lexo Postimin
  Gjysem hena e kuqe ekziston si organizate me vete, do ishte shkelje e copyright.

  po kerkesat idiote nuk kane fund thuaj.
  kta jan qena o dosti jem. me qiso rrensh munohen me i mashtrue hallkun, po poplli jav kallxoj brryllin e ju than mac.

 5. #5
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  10-08-2007
  Postime
  8,541
  Faleminderit
  19
  100 falenderime n 93 postime
  Po kompanit e huaja qe mund te kene ndonje kryq ne logo? Do duhet te nderrojne logot e tyre qe te bejne biznes ne Kosove?

 6. #6
  fillimi i gjithckaje Maska e JestersWorld
  Antarsuar
  23-01-2006
  Vendndodhja
  ata ketu ne qiell ne toke
  Postime
  685
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Po duhet kerkuar urgjentisht ndryshimi i flamurit Zvicerian Ndryshe s'ka ambasade

  Organizata Gjysemhena e Kuqe as qe u duk fare ne Kosove, pavarsisht se ben te "njejten" pune si Kryqi i Kuq.
  Pse te harxhojne energji e fonde ata kur punen e ben Kryqi i kuq dhe meritat i ndajne bashke bashke
  Cdo pergjithsim eshte i gabuar, ky gjithashtu!

 7. #7
  Perjashtuar
  Antarsuar
  24-02-2009
  Vendndodhja
  Prishtin
  Mosha
  27
  Postime
  3,723
  Faleminderit
  0
  23 falenderime n 23 postime
  Citim Postuar m par nga tasjani-ferizaj Lexo Postimin
  kta jan qena o dosti jem.
  Fol pr veti.
  A ki najsen me shtu pr temen a po vazhdon me leh qysh e paske zanat

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e extreme
  Antarsuar
  29-04-2005
  Postime
  1,281
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime
  Po bre amo jem kah shkojm kah evropa e jo kah azija ! Kryqi kuq osht organizat nderkombtare perendimore , kosova mund ta ket edhe organizaten nderkombtare te gjysem henes se kuqe mir po siq po shihet ska vullet te shqiptart qe kjo te ndodhe !
  We are all Aliens

 9. #9
  Perjashtuar
  Antarsuar
  24-02-2009
  Vendndodhja
  Prishtin
  Mosha
  27
  Postime
  3,723
  Faleminderit
  0
  23 falenderime n 23 postime
  Shpresojm q n t ardhmen kjo t bht sepse sht n interesin e qytetarve llogarit ndihmat e tyre q mund t kontribojn, pastaj ky sht edhe nj hap drejt njohjeve t reja

 10. #10
  Perjashtuar
  Antarsuar
  11-02-2010
  Postime
  136
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga tasjani-ferizaj Lexo Postimin
  a sht qikjo partija e juve qi u thirrshi do her n emen te zotit. a jini ju qata qi 100 her ja kini nrrue emnin ksaj partije, ajini ju qata qi e kini pasun at psikopatin Agani.
  a po munohni me i qit popllit hi syve,a. poplli s i hanger mashtrimet e juve.
  C'far mashtrime je ka flet ? Mos ja fut kot se eshte mekat ne vete injoranca. Jo 1oo, por edhe 1'ooo here po t'ia kishin ndryshu emrin kesaj partie, kerkesat e tyre dhe sygjerimet per te miren e popullit kan qen gjithnje : TE NEVOJSHME !

  Gjysm hena deshmon per popullaten e keti populli, "kryi i ku" eshte per ne Haiti e jo ne Kosove. Ndryshe kjo organizat do i ngjante nje organizate misionare.

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e drenicaku
  Antarsuar
  06-05-2003
  Postime
  3,279
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime
  Keqyre me qka merren shqiptaret e gjor,a e dini qe kjo parti eshte pa elektorat se pari,se dyti kjo parti ne emer te fes po mundohet te behet dikushi por e ka te kot se shqiptari mbetet shqipetar.
  E ne shqiptaret jemi ber per librin e ginisit,ti shtohet kryqit edhe gjysum hena.
  Po hiquni more gjysum henes o kopuka se nuk kemi asgje te bejm me te,punoni qe te kemi pak drit,te pakten per femij tan,kurse kjo parti do te shkrihet shume shpejt ne momentin qe mbesin pa perkrahjen e serbis dhe arabistanit sepse investohen nga ta.

 12. #12
  Musliman
  Antarsuar
  16-02-2010
  Vendndodhja
  Prishtin
  Postime
  4
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Duke lexuar mesazhet shpesh po shof qe shum po perdoret nje gjuhe e ashper e cila aspak s'duhet te ishte ashtu. psh. drenicaku menjehere anetaret e pd i futi ne thes me serbet ose me arabet kjo tregon se flet pa fakte se besoj edhe nese kan qaso lidhjesh ky nuk i din po flet me paramendim. Ky Agani i sodit eshte nip i ati Aganit te vjeter qe e vran serbet. Une disa anetar te pd i kam takue ne Koshare ne luft e disa te tjer ne Pashtrik kisha me te pyt ty drenicak ku je kan gjat asaj kohe mbasi po thue se kta i financon serbija.
  Ne nese flasim ne ket form athere dalin se tana partit tona po u financojkan prej dikujna nga jasht si psh partija demokristijane, liberale etj se spo du me cek emra.
  Sa i perket gjysem hanes se kuqe se di qka ka te keqe ktu kurse ajo vepron ne vendet muslimane sikur kryqi i kuq ne vendet krishtere. Qe te dyja kane mision humanitar.

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  6,901
  Faleminderit
  405
  497 falenderime n 418 postime
  Shum mir e ka Abdullai...pse mos vene dhe lepurushin e playboy.

 14. #14
  i/e larguar Maska e Gordon Freeman
  Antarsuar
  03-05-2009
  Vendndodhja
  .
  Postime
  2,933
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Rruna Zot...

 15. #15
  Perjashtuar
  Antarsuar
  24-02-2009
  Vendndodhja
  Prishtin
  Mosha
  27
  Postime
  3,723
  Faleminderit
  0
  23 falenderime n 23 postime
  Paj neve nuk na bn prshtypje puna e ketij drenicakut, sepse tek e fundit ky nuk sht n vendimarrje se a do t pranohet apo jo kerkesa e PD-s, keshtu q normal nuk i mohohet e drejta pr t lehur

 16. #16
  i/e regjistruar Maska e skampin
  Antarsuar
  12-01-2003
  Vendndodhja
  Spanj
  Postime
  949
  Faleminderit
  1
  5 falenderime n 5 postime
  Citim Postuar m par nga gimche Lexo Postimin
  Shpresojm q n t ardhmen kjo t bht sepse sht n interesin e qytetarve llogarit ndihmat e tyre q mund t kontribojn, pastaj ky sht edhe nj hap drejt njohjeve t reja
  njohjeve te reja??? hala se ke mare vesh se shtetet arabe hiq ato qe e kane njohur pavaresine per shkak te lidhjeve te forta politike ushtarake dhe ekonomike me SHBA kurre skane per ta njohur pavaresine e Kosoves.jo ne flamur ta vini gjysem henen por edhe ne tule te b... nuk kane per tju njohur or ti qorr.
  shume nga ju ne Kosove e mbani ose nga padituria ose me qellim kete lloj qendrimi kunderatyre qe ju liruan dhe ja u hoqen serbi nga shpina se po ja u merte frymen pak nga pak.
  kjo partia pedeve talebane le te shkoje ne afganistan qe te liroje atdheun e tyre nga NATO dhe mos beje llam llam aty ku nuk i takon.
  Kujdes nga shkjau
  Kujdes nga greku
  Kujdes nga ata qe harruan ATDHEUN
  AT GJERGJ FISHTA

 17. #17
  Perjashtuar
  Antarsuar
  24-02-2009
  Vendndodhja
  Prishtin
  Mosha
  27
  Postime
  3,723
  Faleminderit
  0
  23 falenderime n 23 postime
  Citim Postuar m par nga skampin Lexo Postimin
  njohjeve te reja??? hala se ke mare vesh se shtetet arabe hiq ato qe e kane njohur pavaresine per shkak te lidhjeve te forta politike ushtarake dhe ekonomike me SHBA kurre skane per ta njohur pavaresine e Kosoves.jo ne flamur ta vini gjysem henen por edhe ne tule te b... nuk kane per tju njohur or ti qorr.
  shume nga ju ne Kosove e mbani ose nga padituria ose me qellim kete lloj qendrimi kunderatyre qe ju liruan dhe ja u hoqen serbi nga shpina se po ja u merte frymen pak nga pak.
  kjo partia pedeve talebane le te shkoje ne afganistan qe te liroje atdheun e tyre nga NATO dhe mos beje llam llam aty ku nuk i takon.
  Se pari mos ha mutt n emer t tjetr kujt, pra ti nuk e din se far qendrimi kam un pr ata q e liruan vendin tim, pra sht abnormale dhe shtazarake t paragjykohet nj gj e till e q realisht nuk qendron aspak.
  Se dyti keto jan organizata bamirse dhe do t na ofronin ndihmat pr nevojtart tan, pastaj edhe do t krijoheshin lidhje miqsore dhe ky do t ishte hap i mir nga ana jon e jo t qendrojm indiferent
  Ndryshuar pr her t fundit nga gimche : 20-02-2010 m 11:41

 18. #18
  i/e regjistruar Maska e Bani gjk
  Antarsuar
  06-01-2005
  Postime
  550
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  E qe paskan marr krye islamfobistat edhe ne kete teme hehe, nejse nejse se nuk kame ndermen te merrm me ju por vetem desha te pershendes iden e PD.

 19. #19
  Moderator Maska e lojaxhiu
  Antarsuar
  27-01-2004
  Vendndodhja
  Londer
  Mosha
  33
  Postime
  409
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Kryqi i kyq dhe gjysem henza e kuqe jane vetem nje organizate. Nuk jane dy te ndryshme qe bejne te njejten pune.

  Emri i gjate i organizates ne anglisht eshte: International Red Cross and Red Crescent Movement.

  Arsyea e gjysem henzes eshte qe vendet muslimane si p.sh. Egjypti, te mos ndihen te prekur per shkak te kryqezatave per Jeruzalemin shume shekuj me pare. Kryqi i kuq eshte perdorur nga europianet dhe urdhera kaloresish fetar, si p.sh. Templaret ose "Knights Templar" gjate kryqezatave.

  Kryqi i kuq e krijoi vet gjysem henzen, vetem per arsye te logos per vended muslimane.

  Sa per gjysem henzen eshte e kote te shtohet ne logon e kosoves. Ne nuk kemi pse fyhemi nga logot e kryqezatave para shume shekujsh.
  Ndryshuar pr her t fundit nga lojaxhiu : 20-02-2010 m 14:03

 20. #20
  Perjashtuar
  Antarsuar
  24-02-2009
  Vendndodhja
  Prishtin
  Mosha
  27
  Postime
  3,723
  Faleminderit
  0
  23 falenderime n 23 postime
  Citim Postuar m par nga lojaxhiu Lexo Postimin
  Kryqi i kyq dhe gjysem henza e kuqe jane vetem nje organizate. Nuk jane dy te ndryshme qe bejne te njejten pune.

  Emri i gjate i organizates ne anglisht eshte: International Red Cross and Red Crescent Movement.

  Arsyea e gjysem henzes eshte qe vendeve muslimane si p.sh. Egjypti, te mos ndihen te prekur per shkak te kryqezatave per Jeruzalemin shume shekuj me pare. Kryqi i kuq eshte perdorur nga europianet dhe urdhera kaloresish fetar, si p.sh. Templaret ose "Knights Templar" gjate kryqezatave.

  Kryqi i kuq e krijoi vet gjysem henzen, vetem per arsye te logos per vended muslimane.

  Sa per gjysem henzen eshte e kote te shtohet ne logon e kosoves. Ne nuk kemi pse fyhemi nga logot e kryqezatave para shume shekujsh.
  Po por nuk mund t themi se nuk sht n favorin dhe interesin ton q kjo t ndodh

Faqja 1 prej 4 123 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •