Close
Faqja 5 prej 8 FillimFillim ... 34567 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 81 deri 100 prej 152
  1. #81
    100 % shqiptar Maska e Milkway
    Anëtarësuar
    08-01-2007
    Vendndodhja
    In the land of eagles
    Postime
    7,375
    Citim Postuar më parë nga Endri_UCK Lexo Postimin
    Heee o mysllimana ku jeni te llafosni?
    E shikoni cfar bejn vllezerit e tuj mysllimanet?

    TURP!
    Ooo bylykbash qfare tpaska kap ???

  2. #82
    _____
    Anëtarësuar
    29-04-2002
    Postime
    3,623
    Fatkeqsi e madhe per kete goce qe eshte lindur ne familjen e saj.
    Pse jane me te forte fizikisht meshkujt nuk duhet te dhunojne femren!
    Sa te shypura qe jane femrat, na ka dashur Zoti qe jetojme ne perendim....
    para ca kohesh pashe ne BBC nje histori te nje femre Afgane te cilen e vrau burri sepse ajo ishte shkrimtare e njohur ne fshatin ku jetonin, burri nga xhelozia qe pse njiheshe ajo me teper sesa ai e vrau (Ishte kryetar i familjes gjoja, emri i tij te ishte i njohur e jo i gruas). Apo ne disa vende te Indise ku gruaja krahasohet me kepucet e kembes.

  3. #83
    VETEVENDOSJE! Maska e Endri_UCK
    Anëtarësuar
    11-12-2009
    Vendndodhja
    Me Shqiponjat.
    Postime
    375
    Citim Postuar më parë nga xhamia Lexo Postimin
    Ooo bylykbash qfare tpaska kap ???
    Nuk bisedoj me njerez qe vejn fejen larte Shqiperis ne qiofse nuk e ven bisedo me mu ...
    Me ka kap qe aj qe beson tek fejet ben masakrimet mo te keqja dhe iken fallet te kisha qe ta doj zoti kurse aj qe nuk beson te fejet eshte njeriu i mire dhe shikon hallin e vet kjo me ka kap, turp te ken gjitha fejet per politiken qe bejn te "peshkit" njerez + te ken turpe dhe populli qe i ndjeg...

    SHQIPERIA MBI TE GJITHA ! ! !
    Shqipëri, o jetëgjatë, ty të kemi mëmë e atë dhe për ty do të luftojmë gjersa të të trashëgojmë.

  4. #84
    100 % shqiptar Maska e Milkway
    Anëtarësuar
    08-01-2007
    Vendndodhja
    In the land of eagles
    Postime
    7,375
    Citim Postuar më parë nga Endri_UCK Lexo Postimin
    Nuk bisedoj me njerez qe vejn fejen larte Shqiperis ne qiofse nuk e ven bisedo me mu ...
    Me ka kap qe aj qe beson tek fejet ben masakrimet mo te keqja dhe iken fallet te kisha qe ta doj zoti kurse aj qe nuk beson te fejet eshte njeriu i mire dhe shikon hallin e vet kjo me ka kap, turp te ken gjitha fejet per politiken qe bejn te "peshkit" njerez + te ken turpe dhe populli qe i ndjeg...

    SHQIPERIA MBI TE GJITHA ! ! !
    Hajt patriot tregona se qfare ben ti per Shqiperin ???

    Kush i ka bere dem njerzis me shum se mos besimi ne Zot ?? Kush beri L1B dhe L2B ??

  5. #85
    VETEVENDOSJE! Maska e Endri_UCK
    Anëtarësuar
    11-12-2009
    Vendndodhja
    Me Shqiponjat.
    Postime
    375
    Citim Postuar më parë nga xhamia Lexo Postimin
    Hajt patriot tregona se qfare ben ti per Shqiperin ???

    Kush i ka bere dem njerzis me shum se mos besimi ne Zot ?? Kush beri L1B dhe L2B ??
    Se ca bej una per Shqiperin nuk te hyn ne pune ty ...
    Ti ik lutu me b y t h e n per pjet tek Alahu se ka per te tergu rrugen e vertet ....

    PS: Them PO te besimi Zotit edhe JO te fejet qe ka bere NJERIU!!! ky eshte mendimi ime...
    Shqipëri, o jetëgjatë, ty të kemi mëmë e atë dhe për ty do të luftojmë gjersa të të trashëgojmë.

  6. #86
    100 % shqiptar Maska e Milkway
    Anëtarësuar
    08-01-2007
    Vendndodhja
    In the land of eagles
    Postime
    7,375
    Citim Postuar më parë nga Endri_UCK Lexo Postimin
    Se ca bej una per Shqiperin nuk te hyn ne pune ty ...
    Ti ik lutu me b y t h e n per pjet tek Alahu se ka per te tergu rrugen e vertet ....

    PS: Them PO te besimi Zotit edhe JO te fejet qe ka bere NJERIU!!! ky eshte mendimi ime...
    Po na qenke patriot ti ....apo vetem patriot interneti ??? Sepse te ketill na eshte mbush forumi .

    Trego vetem nje gje ...hiq me shum

    Paske bo zbulim epokal ti mer qun ....duhet me ta dhen cmimin Nobel .

  7. #87
    i/e regjistruar Maska e laura..
    Anëtarësuar
    03-02-2010
    Postime
    539
    Fbi lol
    Ne se xhamija me minaren i pelqen te falet ku eshte e keqja secili ka te drejte te bej ate qe i pelqen dhe e mbushen shpirterisht ..

  8. #88
    VETEVENDOSJE! Maska e Endri_UCK
    Anëtarësuar
    11-12-2009
    Vendndodhja
    Me Shqiponjat.
    Postime
    375
    Citim Postuar më parë nga xhamia Lexo Postimin
    Po na qenke patriot ti ....apo vetem patriot interneti ??? Sepse te ketill na eshte mbush forumi .

    Trego vetem nje gje ...hiq me shum

    Paske bo zbulim epokal ti mer qun ....duhet me ta dhen cmimin Nobel .

    Una skam per te tergu asgje sepse tilla muhabete nuk i bej me njerez qe nuk njof,dhe me vende qe shum njerez lexhojn se ca shkruaj nuk jam ndo nje idiot .
    Por mo mire per ty ti beso qe jam Patriot i Internetit
    Dhe leni ato hironi se nuk po te flas me hironi vetem per respektin e asajt fotographis qe ke ven, po nuk pate qef per muhabet ajde ja kalofsh mire ....
    Shqipëri, o jetëgjatë, ty të kemi mëmë e atë dhe për ty do të luftojmë gjersa të të trashëgojmë.

  9. #89
    i/e regjistruar Maska e laura..
    Anëtarësuar
    03-02-2010
    Postime
    539
    Nje secret agent nuk tregon ku punon kurreee........dhe as ne ata qe i njef
    sepse nuk i lejohet

  10. #90
    _____
    Anëtarësuar
    29-04-2002
    Postime
    3,623
    Si qeneka bere Forumi, lufte kunder feve........c'ne kshu vite me perpara s'na hynte ne xhep feja ne bisedime. Eshte ne rritje besimi ne fe ne Shqiperi? Me duket shume e cuditshme qe sundon feja ne shume tema te forumit qe kur jam kthyer serisht para ca javesh ketu.

    E c'te keqe ka te lexosh patriotismin ndermjet internetit? Mua me behet qefi qe e mbajne gjalle me goje Shqiptarismin

  11. #91
    100 % shqiptar Maska e Milkway
    Anëtarësuar
    08-01-2007
    Vendndodhja
    In the land of eagles
    Postime
    7,375
    Citim Postuar më parë nga Endri_UCK Lexo Postimin

    Una skam per te tergu asgje sepse tilla muhabete nuk i bej me njerez qe nuk njof,dhe me vende qe shum njerez lexhojn se ca shkruaj nuk jam ndo nje idiot .
    Por mo mire per ty ti beso qe jam Patriot i Internetit
    Dhe leni ato hironi se nuk po te flas me hironi vetem per respektin e asajt fotographis qe ke ven, po nuk pate qef per muhabet ajde ja kalofsh mire ....
    Kur ben nje gje per Shqiperin , duhet ta besh me nder ,dhe te krenohesh per at gje .

    Duke patur parasysh se forumi eshte plot e per plot patriota imagjinar qe vetem flasin , dhe shajn e ofendojn te tjeret .....as ti nuk ben nje perjashtim

  12. #92
    i/e regjistruar Maska e Elonaa
    Anëtarësuar
    17-09-2005
    Postime
    1,661
    Citim Postuar më parë nga Darius Lexo Postimin
    Nje vajze 16 vjecare ne Turqi eshte varrosur e gjalle nga familjaret e saj mbas nje vendimi te marr per te shpetuar nderin e familjes, pse ajo kishte komunikuar me djem. Vajza e cila eshte identifikuar vetem me inicialet MM u gjet ne pozicionin ulur me duart e lidhura nga mbrapa ne nje grope 2 metra te thelle te germuar poshte kotecit te pulave ne Khata, ne provincen juglindore te Adiyaman. Vajza e raportuar si e humbur ne dhjetor u zbulua nga policia sipas disa informatave nga njerez qe kishin dijeni per fatin e saj. Sipas raportit te policise babai i vajzes ishte i ofenduar qe ajo, njera nga 9 femijet e tij, kishte komunikime me djem madje gjyshi i vajzes kishte ushtruar edhe dhune fizike per kete shkak.

    Sipas raportit te policise numri i vrasjeve per nder ne Turqi eshte rreth 200 cdo vit, pothuajse gjysma e gjithe numrit te vrasjeve per shkaqe te ndryshme ne vend.



    Lajmi ne origjinal: Turkish girl, 16, buried alive for talking to boys


    Prinderit e kesaj vajze kan qene vertet kafsh.Te vrasesh ne kete menyre femijen tende tregon fare mire se ca niveli kan patur antaret e asaj familje.Vajza ishte vetem 16 vjece.Edhe ligjet se kapnin plotesisht!Femija e shkret.O zot si i ka dal shpirti.Te mallkuar qofshin gjithe jeten!
    Njerzit nuk i japin asgjeje rendesi me te madhe se asaj qe eshte qesharake.(Gete)

  13. #93
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    03-10-2009
    Vendndodhja
    larg
    Postime
    1,011
    mereni me mend postohet lajmi per ket ngjarje ne turqi dhe ja me qindra komente!!!
    ore nd dreq te mallkuar(me vjen shum keq per vajzen) popr spo shohim se cka behet ne shqiperi dhe ne vendet qe disa ketu ne paraqesin si shkalle me e lart e civilizimit!!!
    Ore vetem shtypni ne PC tuaj nje zip code te USA dhe kerkoni per pedofilet do te cuditeni se ne nje rrugice sa jan!!!
    Po te shikoni tash ne kronikat e zeza te kesaj ane te botes do te cuditeni se cka ben ketu njeriu "i civilizuar"lereni turqit e anadollaket se aspak me te kqij nuk jan!
    Lajmi ku prindi i sjell vajzes adoshente klient per prostitucion si duket nuk ju la fare pershtypje!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    zoti qoft me ju!
    Ndryshuar për herë të fundit nga MARGUS : 06-02-2010 më 23:13

  14. #94
    VETEVENDOSJE! Maska e Endri_UCK
    Anëtarësuar
    11-12-2009
    Vendndodhja
    Me Shqiponjat.
    Postime
    375
    Citim Postuar më parë nga laura.. Lexo Postimin
    Nje secret agent nuk tregon ku punon kurreee........dhe as ne ata qe i njef
    sepse nuk i lejohet
    Ne qiofse e ke per mua fjalen me thuaj ti Emer, Mbiemer,vendin e punes,lagjen qe jeton,a ke kalamaj a ske? me ca shkole ikin? sa lek ke ne bank etj gjera personale, pastaj te them una se ca punoj dhe ca me lejohen e nuk me lejohen ...
    Shqipëri, o jetëgjatë, ty të kemi mëmë e atë dhe për ty do të luftojmë gjersa të të trashëgojmë.

  15. #95
    VETEVENDOSJE! Maska e Endri_UCK
    Anëtarësuar
    11-12-2009
    Vendndodhja
    Me Shqiponjat.
    Postime
    375
    Citim Postuar më parë nga xhamia Lexo Postimin
    Kur ben nje gje per Shqiperin , duhet ta besh me nder ,dhe te krenohesh per at gje .

    Duke patur parasysh se forumi eshte plot e per plot patriota imagjinar qe vetem flasin , dhe shajn e ofendojn te tjeret .....as ti nuk ben nje perjashtim
    E po ora ska ardh qe te krenohem kur ti shikoj gjitha veprat e mia qe do marrin funde atere do krenohem dhe do them bera dhe una dicka per atdheun time...

    Ti beso ca te duash per personalitetin time po eshte dhe nje fjale popullore qe thote mos e urrej tjetrin pa e njof sepse ketu mrena ka shum pseudopatriotik dhe nuk eshte per ti kesh besim asnjerit, sepse nuk e di se ca ben te jeta reale ai tjetri, po me gjithe aten una tergoj Respekt per njerzit qe jan patriote TE VERTET munden te jen pak po jan cuna me zemer ...
    Shqipëri, o jetëgjatë, ty të kemi mëmë e atë dhe për ty do të luftojmë gjersa të të trashëgojmë.

  16. #96
    crazy parmesan Maska e acparma
    Anëtarësuar
    05-09-2005
    Postime
    31
    Mentaliteti i njerezve .....
    parma is the best

  17. #97
    LIVERPOOL FC Maska e geezer
    Anëtarësuar
    29-09-2007
    Vendndodhja
    Windy City Chicago.USA
    Postime
    836
    ksi gjera ndodhin edhe ne perendim
    LIVERPOOL
    you`ll never walk alone

  18. #98
    Gone!
    Anëtarësuar
    02-03-2006
    Vendndodhja
    Larg nga ketu!
    Postime
    2,871
    Ky po qe eshte problem nderkombetar!

  19. #99
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    01-03-2003
    Postime
    11
    Citim Postuar më parë nga Darius Lexo Postimin
    Nje vajze 16 vjecare ne Turqi eshte varrosur e gjalle nga familjaret e saj mbas nje vendimi te marr per te shpetuar nderin e familjes, pse ajo kishte komunikuar me djem. Vajza e cila eshte identifikuar vetem me inicialet MM u gjet ne pozicionin ulur me duart e lidhura nga mbrapa ne nje grope 2 metra te thelle te germuar poshte kotecit te pulave ne Khata, ne provincen juglindore te Adiyaman. Vajza e raportuar si e humbur ne dhjetor u zbulua nga policia sipas disa informatave nga njerez qe kishin dijeni per fatin e saj. Sipas raportit te policise babai i vajzes ishte i ofenduar qe ajo, njera nga 9 femijet e tij, kishte komunikime me djem madje gjyshi i vajzes kishte ushtruar edhe dhune fizike per kete shkak.

    Sipas raportit te policise numri i vrasjeve per nder ne Turqi eshte rreth 200 cdo vit, pothuajse gjysma e gjithe numrit te vrasjeve per shkaqe te ndryshme ne vend.



    Lajmi ne origjinal: Turkish girl, 16, buried alive for talking to boys




    Ah mysliman, mysliman, si nuk zure mend njehere. O njerez qe rrini me kuran neper duar gjithe diten e duke u lutur 10 here ne dite. Nuk beheni njerez ju sa nuk kuptoni me te vertete fjalen e Zotit. AI ste ka thene varros gjakun tend. O kafshe e pagdhendur - mos vrit vajzen, po mbaje afer dhe mbroje edhe sikur te beje gabim. Askush nuk eshte i perkryer !

  20. #100
    Shqiptare dhe krenare. Maska e Xhenet.M.S.
    Anëtarësuar
    23-08-2009
    Vendndodhja
    Ne mesin e te dashurve te mi...
    Postime
    10,781
    Citim Postuar më parë nga sajmira Lexo Postimin
    Ah mysliman, mysliman, si nuk zure mend njehere. O njerez qe rrini me kuran neper duar gjithe diten e duke u lutur 10 here ne dite. Nuk beheni njerez ju sa nuk kuptoni me te vertete fjalen e Zotit. AI ste ka thene varros gjakun tend. O kafshe e pagdhendur - mos vrit vajzen, po mbaje afer dhe mbroje edhe sikur te beje gabim. Askush nuk eshte i perkryer !
    Pse mi po thua Musliman?!!!
    Thuaj me mire ah ju meshkujt......

    Po keta Musliman te duken?


    http://www.youtube.com/watch?v=3o_Jk...eature=related
    Ndryshuar për herë të fundit nga Xhenet.M.S. : 07-02-2010 më 09:25
    - - Shumë shpesh ndodh rasti, kur dhembjen nuk mund ta ndash me askë!
    Agim Metbala"

Faqja 5 prej 8 FillimFillim ... 34567 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •