Close
Faqja 2 prej 8 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 152
  1. #21
    i/e regjistruar Maska e Disa
    Anëtarësuar
    16-12-2009
    Postime
    2,304
    O Shqiptar mos u nguteni me gjyku palidhje,po ku po e dine ju qe kjo eshte e vertet kjo munet me qen montim.
    1000 zogj pula,kunder nje LUANI.

  2. #22
    I love god
    Anëtarësuar
    23-02-2007
    Postime
    8,043
    Citim Postuar më parë nga Disa Lexo Postimin
    O Shqiptar mos u nguteni me gjyku palidhje,po ku po e dine ju qe kjo eshte e vertet kjo munet me qen montim.
    Ai DARIUS sa i poshter vetem montime ben

  3. #23
    Mjedisor Maska e Edvin83
    Anëtarësuar
    20-03-2006
    Vendndodhja
    Tallinn
    Postime
    4,670
    Ke plot edhe ketu ne Shqiperi qe bejne veprime te tilla, vetem se ketu nuk i varrosin te gjalla, por i vrasin me plumb a me sepata....
    Dhe ke plot ketu ne Shqiperi qe vdesin per Turqine e kulturen turke...

  4. #24
    "No Coment"


    Vetem keqardhje dhe trishtim
    .................................................. ........................................

  5. #25
    Mjedisor Maska e Edvin83
    Anëtarësuar
    20-03-2006
    Vendndodhja
    Tallinn
    Postime
    4,670
    Citim Postuar më parë nga Disa Lexo Postimin
    O Shqiptar mos u nguteni me gjyku palidhje,po ku po e dine ju qe kjo eshte e vertet kjo munet me qen montim.
    Ja dhe turkofilet e pare...

  6. #26
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    12-05-2009
    Vendndodhja
    Iliri
    Postime
    2,914
    Mos tingllo gje tragjike kjo auuuu, lerni se su be kjameti ka vajza mjaft bota.Ka ca ligje e norma qe njeriu dallo nga kafsha,mbase kjo nxjer ne pah njerzit e kafshet .Pra njeriu ka e kafsha jo ,ate qe i mungo kafshes esht logjika e njeriut nderi.Nuk pat vajza e njellosi dhe nuk e lau at nder as baba as gjyshi.Vajza me islam mund te zgjedh ne dashuri po nuk ka drejt te njellos nderin e as kujt.Shum njerz i friksohen burgut dhe gelltisin turpin ,ky ligj nuk vlen ne Anadollin.

  7. #27
    yep Maska e Izadora
    Anëtarësuar
    11-09-2008
    Vendndodhja
    ne zemren e atij qe ka "zemer"
    Postime
    8,793
    Citim Postuar më parë nga Darius Lexo Postimin
    Nje vajze 16 vjecare ne Turqi eshte varrosur e gjalle nga familjaret e saj mbas nje vendimi te marr per te shpetuar nderin e familjes, pse ajo kishte komunikuar me djem. Vajza e cila eshte identifikuar vetem me inicialet MM u gjet ne pozicionin ulur me duart e lidhura nga mbrapa ne nje grope 2 metra te thelle te germuar poshte kotecit te pulave ne Khata, ne provincen juglindore te Adiyaman. Vajza e raportuar si e humbur ne dhjetor u zbulua nga policia sipas disa informatave nga njerez qe kishin dijeni per fatin e saj. Sipas raportit te policise babai i vajzes ishte i ofenduar qe ajo, njera nga 9 femijet e tij, kishte komunikime me djem madje gjyshi i vajzes kishte ushtruar edhe dhune fizike per kete shkak.

    Sipas raportit te policise numri i vrasjeve per nder ne Turqi eshte rreth 200 cdo vit, pothuajse gjysma e gjithe numrit te vrasjeve per shkaqe te ndryshme ne vend.



    Lajmi ne origjinal: Turkish girl, 16, buried alive for talking to boys

    Keto lloje vrasjes per te mbrojtur nderin, i bejn edhe ne mes te europes, ku mendohet se je ftillu icik nga mend e kokes.

    Skandal si arrin nje prind te groposi gjalle me duart e veta, gjakun e vet !!
    Jeto sot se neser nuk i dihet

  8. #28
    i/e regjistruar Maska e Disa
    Anëtarësuar
    16-12-2009
    Postime
    2,304
    Citim Postuar më parë nga drague Lexo Postimin
    Ai DARIUS sa i poshter vetem montime ben
    Po bre shum i poshter,o zoteri nuk them se "DARIUS" e ka montuar ,por dikush tjeter.
    1000 zogj pula,kunder nje LUANI.

  9. #29
    Larguar..
    Anëtarësuar
    31-08-2009
    Postime
    4,530
    Citim Postuar më parë nga Darius Lexo Postimin
    Nje vajze 16 vjecare ne Turqi eshte varrosur e gjalle nga familjaret e saj mbas nje vendimi te marr per te shpetuar nderin e familjes, pse ajo kishte komunikuar me djem. Vajza e cila eshte identifikuar vetem me inicialet MM u gjet ne pozicionin ulur me duart e lidhura nga mbrapa ne nje grope 2 metra te thelle te germuar poshte kotecit te pulave ne Khata, ne provincen juglindore te Adiyaman. Vajza e raportuar si e humbur ne dhjetor u zbulua nga policia sipas disa informatave nga njerez qe kishin dijeni per fatin e saj. Sipas raportit te policise babai i vajzes ishte i ofenduar qe ajo, njera nga 9 femijet e tij, kishte komunikime me djem madje gjyshi i vajzes kishte ushtruar edhe dhune fizike per kete shkak.

    Sipas raportit te policise numri i vrasjeve per nder ne Turqi eshte rreth 200 cdo vit, pothuajse gjysma e gjithe numrit te vrasjeve per shkaqe te ndryshme ne vend.



    Lajmi ne origjinal: Turkish girl, 16, buried alive for talking to boys
    Nuk kam pse habitem ketu te gjithe femrat turke i martojne me force, kjo ndodh vetem nga familja.

  10. #30
    i/e regjistruar Maska e Disa
    Anëtarësuar
    16-12-2009
    Postime
    2,304
    Citim Postuar më parë nga Edvin83 Lexo Postimin
    Ja dhe turkofilet e pare...
    Injoranca spaska kufij........
    1000 zogj pula,kunder nje LUANI.

  11. #31
    Mjedisor Maska e Edvin83
    Anëtarësuar
    20-03-2006
    Vendndodhja
    Tallinn
    Postime
    4,670
    Citim Postuar më parë nga Disa Lexo Postimin
    Injoranca spaska kufij........
    Perderisa vrasja e nje femre me varrosje te gjalle per ty eshte montim, dhe duke pare se me sa zell po i mbron turkoshaket, cfare tjeter mund te te quaj pervecse nje turkofil? Dhe andej nga Prizreni jeni me shumice...

  12. #32
    Citim Postuar më parë nga drague Lexo Postimin
    heu bre. nai kan lon turqit do gjona te mira.
    nuk na i kanë lënë turqit, por injoranca jonë dhe dallkaukllëku jonë i ka pranuar dhe fatkeqësisht edhe sot "kemi" dashuri për kulturën anadollake.
    ke parë ti, shkon shqipptari në Evropë a në Amerikë, rri 20 vjet dhe mbetet po ai i pagëdhenduri që ka qenë, ndërsa anadollëckat i kap me të parën!!
    "Projekti 21" nuk i bën reklamë vetes, afirmon të tjerët!

  13. #33
    i/e regjistruar Maska e Vinjol
    Anëtarësuar
    28-04-2002
    Vendndodhja
    Fier
    Postime
    1,540
    mendimi im ti varrosesh dhe te 2 prinderit e gjyshin bashke ne 1 grope te tille ky do te ishte denimi
    Mos u mundo te behesh njeri i suksesshem por me mire te behesh i vlefshem..

  14. #34
    i/e regjistruar Maska e stern
    Anëtarësuar
    09-10-2008
    Postime
    5,034
    Keta sjane njerez,te varoset per se gjalli vetem se komunikoj?eshte e pamundur
    Cfare njerezish mban kjo toke
    "Man sieht nur mit dem Herzen gut. Das Wesentliche ist für das Auge unsichtbar."


  15. #35
    i/e regjistruar Maska e Nete
    Anëtarësuar
    13-04-2009
    Postime
    8,688
    Citim Postuar më parë nga Edvin83 Lexo Postimin
    Perderisa vrasja e nje femre me varrosje te gjalle per ty eshte montim, dhe duke pare se me sa zell po i mbron turkoshaket, cfare tjeter mund te te quaj pervecse nje turkofil? Dhe andej nga Prizreni jeni me shumice...
    Te ta hjek xhelozin..ti se ke as gjusmen e kultures sone ,me fal por kjo po shihet qaret si po ofendon

  16. #36
    back to origin Maska e ☆Angie☆
    Anëtarësuar
    02-11-2007
    Vendndodhja
    Skyline
    Postime
    2,559
    Shumë kafshëri e madhe.
    Elegance is an attitude.

  17. #37
    Mjedisor Maska e Edvin83
    Anëtarësuar
    20-03-2006
    Vendndodhja
    Tallinn
    Postime
    4,670
    Citim Postuar më parë nga Midja Lexo Postimin
    Te ta hjek xhelozin..ti se ke as gjusmen e kultures sone ,me fal por kjo po shihet qaret si po ofendon
    Mos u nxeh oj Midje, se pjeserisht nga Prizreni jam me origjine edhe une, por jo nga ata turkofilet, dhe ngaqe i njoh mire prandaj me bejne te vjelle me zakonet e gjuhen e tyre turke!

  18. #38
    i/e regjistruar Maska e Disa
    Anëtarësuar
    16-12-2009
    Postime
    2,304
    Citim Postuar më parë nga Edvin83 Lexo Postimin
    Perderisa vrasja e nje femre me varrosje te gjalle per ty eshte montim, dhe duke pare se me sa zell po i mbron turkoshaket, cfare tjeter mund te te quaj pervecse nje turkofil? Dhe andej nga Prizreni jeni me shumice...


    Jo une jam Shqiptar nga Kosova,Prishtina.

    Jo qe me ben shum per turqet por them se mundet te ndodhe se e kan ber montim,per qellime tyre qe askush nuk i di.
    1000 zogj pula,kunder nje LUANI.

  19. #39
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    10-05-2006
    Postime
    3,344
    Pse ju djek kaq shume juve muslimaneve te shqiperise/kosoves/maqedonis per kete vrasje .Fundja ,fundja eshte bere ne turqi pse kercisni ju si dyfek jevgu dhe jo eshte falso apo sterfalso ?! Ke po mbroni ?!
    Eshte krim qe as kafsha nuk e ben .

  20. #40
    i/e regjistruar Maska e Nete
    Anëtarësuar
    13-04-2009
    Postime
    8,688
    Citim Postuar më parë nga alnosa Lexo Postimin
    Pse ju djek kaq shume juve muslimaneve te shqiperise/kosoves/maqedonis per kete vrasje .Fundja ,fundja eshte bere ne turqi pse kercisni ju si dyfek jevgu dhe jo eshte falso apo sterfalso ?! Ke po mbroni ?!
    Eshte krim qe as kafsha nuk e ben .
    Po thjesht jan mesuar qe ti kthejn temat ne ofendime e urrejtje,sulen si grerezat e nuk ndalen me.
    E thash qe ne fillim ,kafsh jan keta mentalitete,ne daq qofshin ne Turqi ..a Shiperi ,Kosov...a dreq te mallkuar

Faqja 2 prej 8 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •