Close
Faqja 3 prej 8 FillimFillim 12345 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 152
 1. #41
  Perjashtuar
  Antarsuar
  16-12-2009
  Postime
  2,383
  Faleminderit
  0
  9 falenderime n 9 postime
  Normal qe ky eshte krim i rend dhe se duhet te denohet,por une them se mundet me qe edhe montim.ok

 2. #42
  Nderi i Universit Maska e Gostivari_usa
  Antarsuar
  12-08-2005
  Vendndodhja
  Atje ku nuk me gjeni dot!
  Postime
  3,667
  Faleminderit
  7
  11 falenderime n 11 postime
  Ne mund te diskutojme, te verteten nuk e dime.
  Mund te jete edhe montazh, por ne rast se kjo eshte e vertete, ateher shpresoj qe ata qe kane be kete krim kuuuuurrrreeeennnn e kures hajr mos pafshin ne kete bote, e ne boten tjeter ishalla Allahu i denon ne zjarr per perjetesiiiiiiii.

  GV_USA
  WE WILL NOT GO DOWN!

 3. #43
  Curva Sud Milano Maska e niku-nyc
  Antarsuar
  20-03-2005
  Vendndodhja
  With God...
  Postime
  3,333
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 5 postime
  Citim Postuar m par nga Gostivari_usa Lexo Postimin
  Ne mund te diskutojme, te verteten nuk e dime.
  Mund te jete edhe montazh, por ne rast se kjo eshte e vertete, ateher shpresoj qe ata qe kane be kete krim kuuuuurrrreeeennnn e kures hajr mos pafshin ne kete bote, e ne boten tjeter ishalla Allahu i denon ne zjarr per perjetesiiiiiiii.

  GV_USA

  Sa koment ironik


  Te pakten pranoe qe feja eshte problemi e leri se cfare duhet tju bej Allahu apo dikush tjeter...
  Il Club Pi Titolato Al Mondo

 4. #44
  Nderi i Universit Maska e Gostivari_usa
  Antarsuar
  12-08-2005
  Vendndodhja
  Atje ku nuk me gjeni dot!
  Postime
  3,667
  Faleminderit
  7
  11 falenderime n 11 postime
  Citim Postuar m par nga niku-nyc Lexo Postimin
  Sa koment ironik


  Te pakten pranoe qe feja eshte problemi e leri se cfare duhet tju bej Allahu apo dikush tjeter...
  Pse feja paska qene problem?!!!
  Urdhero e na sqaro ti kete neve, pse mendon ti qe feja paska pas fajin ne raste te tilla?!!

  Une them qe nese behet fjale per rast te vertete fajin nuk e ka feja , por fajin e ka edukata, diturite, zhvillimi mendor, niveli i arsimimit etj etj , por jo FEJA!!!

  GV_USA
  WE WILL NOT GO DOWN!

 5. #45
  Deny Ignorance Maska e Darius
  Antarsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  Agartha
  Postime
  13,942
  Faleminderit
  0
  669 falenderime n 475 postime
  He mer cfare montimi thoni se late kokrren e namit. Jeni verbuar komplet dhe as makabritete te tilla nuk ju bejne pershtypje po direkt i dilni ne mbrojtje me justifikime nga me te paarsyeshmet. Eshte lajm i dhene ne Turqi, ca dreq montimi flisni.

 6. #46
  Curva Sud Milano Maska e niku-nyc
  Antarsuar
  20-03-2005
  Vendndodhja
  With God...
  Postime
  3,333
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 5 postime
  Citim Postuar m par nga Gostivari_usa Lexo Postimin
  Pse feja paska qene problem?!!!
  Urdhero e na sqaro ti kete neve, pse mendon ti qe feja paska pas fajin ne raste te tilla?!!

  Une them qe nese behet fjale per rast te vertete fajin nuk e ka feja , por fajin e ka edukata, diturite, zhvillimi mendor, niveli i arsimimit etj etj , por jo FEJA!!!

  GV_USA

  Ndodh vetem ne Turqi, Iran, Pakistan, Siri, Irak, Arabine Saudite...lista eshte e gjate qe ti permendim te gjith.

  A nuk eshte feja qe ben pjes ne ligjet e shtetit, qe nuk i lejon njerzit ose me thjesht vajzat qe te shkojn ne shkolle e te edukoen?

  A nuk eshte feja ajo qe u dha tradita kaq te ashpera?  Nuk ja vlen te debatosh me ty por te pakten behu i sinqert dhe pranoe problemin e vertet, mos u mundo ti biesh rreth e qark se kush ka faj, kjo nuk eshte dicka e vogel qe ka ndodh. Eshte nje masaker e vertet, te futesh femin tende te gjalle ne varre!
  Il Club Pi Titolato Al Mondo

 7. #47
  Nderi i Universit Maska e Gostivari_usa
  Antarsuar
  12-08-2005
  Vendndodhja
  Atje ku nuk me gjeni dot!
  Postime
  3,667
  Faleminderit
  7
  11 falenderime n 11 postime
  Citim Postuar m par nga niku-nyc Lexo Postimin
  Ndodh vetem ne Turqi, Iran, Pakistan, Siri, Irak, Arabine Saudite...lista eshte e gjate qe ti permendim te gjith.

  A nuk eshte feja qe ben pjes ne ligjet e shtetit, qe nuk i lejon njerzit ose me thjesht vajzat qe te shkojn ne shkolle e te edukoen?

  A nuk eshte feja ajo qe u dha tradita kaq te ashpera?  Nuk ja vlen te debatosh me ty por te pakten behu i sinqert dhe pranoe problemin e vertet, mos u mundo ti biesh rreth e qark se kush ka faj, kjo nuk eshte dicka e vogel qe ka ndodh. Eshte nje masaker e vertet, te futesh femin tende te gjalle ne varre!
  Ti mendon se krime te tilla ndodhin veten ne vendet muslimane ah ?!!!!!!

  Po kjo qe ka ndodhur ne Turqi eshte lule ne krahasim me ato qe ndodhin ne perendim, LULE!!!!
  Po nuk shikoj ketu dikush te fajsoj krishterimin?!!! Valle mos i thuajne kesaj standard i dyfishte ?!!!

  Ne amerike psh nje grua e vret shoqen e vete SHTATZANE , AI NXJER FEMIJEN NGA BARKU ME DUART E VETA, DHE KATER FEMIJET TJERE IA MBYT NE MAKINEN QE LANE TESHA, ME I MADHI PREJ TYRE 9 VJEC!!!!
  Kjo qe beni kete krim ishte krishtere!!! Krishterimi e mesoj kete qe veproj ashtu a ?!!!!

  Ky krimi qe folet ne kete teme , kundrejt ketij krimi qe te sjell une eshte LULE, okay, lule...

  GV_USA
  WE WILL NOT GO DOWN!

 8. #48
  Shqiptare dhe krenare. Maska e Xhenet.M.S.
  Antarsuar
  23-08-2009
  Vendndodhja
  Ne mesin e te dashurve te mi...
  Postime
  10,899
  Faleminderit
  324
  183 falenderime n 101 postime
  Pse bre i perzini fejen ketu!Po kesi krimesh ndodhin gjithkund ne bote edhe ne vendet e civilizuarar femrat jane viktime.Ja solla kete nga kanuni i Lek Dugagjinit,lexoni dhe mos e teproni duke thene se trashegim nga Turqit e kemi.  . 43. Vajza nen unaz nuk ka tager me lshue djalin.

  Vajza e xanun nuk mundet me e lshue djalin edhe n mos e past per sy.
  Po s’ndegjoi vajza me shkue m’at fat, qi e ka xan, e edhe prindja i perkrahen s bis, kjo s’mund t martohet ma per t gjallt e dhandrrit me tjeterkend.
  Prindja e vajzs jan detyr me i a kthye shpis s dhandrrit mje n ma t mbramin dysh, qi kan la per at vajz.
  Sheji e dhet grosht e kanus, qi i jan ue vajzs kur u xu, do t jesin n’ark t saj deri diten e deks s dhandrrit; e t dije si vajza, si djali, si prindja se aj dhandrrit; e t dije si vajza, si djali, si prindja se aj shej s’i len me luejt.
  Kah kanuja, vajza jet e lidhun, e ve me leje t dhandrrit qi e pat xan e per n hjekt dor ky, se s’mund t martohet, e s’a’kanun qi t shkoj tjeterkush me e lyp, si t dij se gjindet e pengueme.
  Edhe po e muer tjeter grue dhandrri vajza e xanun prej tij jet e lidhun se e lidhun.
  Me dek t dhandrrit, kanuja e liron vajzen, e, po desht, mundet t martohet per arsye qi “me dek t dhandrrit, sheji xehet i hupun”.
  Po s’nigioi vajza me shkue m’at fat, qi e pat xan, edhe me perdhuni do t’ia apin atij, qi e ka xan me “Fishek m shin”; e per n’i raft per sy vajza tue hikun, ky e vret me fishek t prinds s saj, e gjaku i vajzs shkon hups, per arsye qi me fishek t tyne e vrau.
  - - Shum shpesh ndodh rasti, kur dhembjen nuk mund ta ndash me ask!
  Agim Metbala"

 9. #49
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  30-08-2006
  Vendndodhja
  askund
  Postime
  9,058
  Faleminderit
  68
  49 falenderime n 44 postime
  te njaja grop me ja fut te atin
  JO SEKS PARA MARTESE

 10. #50
  Perjashtuar
  Antarsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,656
  Faleminderit
  633
  177 falenderime n 162 postime
  Citim Postuar m par nga Disa Lexo Postimin
  Jo une jam Shqiptar nga Kosova,Prishtina.

  Jo qe me ben shum per turqet por them se mundet te ndodhe se e kan ber montim,per qellime tyre qe askush nuk i di.
  Ketu nje Turkoshkerdhate vrau motren e vetme ngaqe deshte nje djale tjeter..
  Dhe e paten per burrni,dhe vete kete pushtat jane te paret qe defrehen ne shtepine e madhe.
  I kemi dhe ne trojet tona,sa per dijeni...

 11. #51
  100 % shqiptar Maska e Milkway
  Antarsuar
  08-01-2007
  Vendndodhja
  In the land of eagles
  Postime
  7,464
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime
  Citim Postuar m par nga mia@ Lexo Postimin
  Midja po Turqit kane qene dhe ne Shqiperi. Mire e ka Drague. Nga ata e kemi trasheguar kete lloj prapambetje.
  Po gjithe faji nuk eshte i turqeve ....nuk dua ti mbroj por ne vet jem te till
  Citim Postuar m par nga niku-nyc Lexo Postimin
  Sa koment ironik


  Te pakten pranoe qe feja eshte problemi e leri se cfare duhet tju bej Allahu apo dikush tjeter...
  Sa i lexova 2 faqe dhe mu bo qefi qe per her te pare ne nje tem te till nuk dalin "ksi ndricues mendjesh" dhe ta perziejn fen , por ja qe u gabova


  Sa per temen eshte thjesht " PA KOMENT"

 12. #52
  Perjashtuar
  Antarsuar
  16-12-2009
  Postime
  2,383
  Faleminderit
  0
  9 falenderime n 9 postime
  Citim Postuar m par nga SystemA Lexo Postimin
  Ketu nje Turkoshkerdhate vrau motren e vetme ngaqe deshte nje djale tjeter..
  Dhe e paten per burrni,dhe vete kete pushtat jane te paret qe defrehen ne shtepine e madhe.
  I kemi dhe ne trojet tona,sa per dijeni...
  Po de po ce ti besh bahet mir,cito 100 vitet e fundit qishtu po thone

 13. #53
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  06-01-2010
  Vendndodhja
  Gjermani
  Postime
  433
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Citim Postuar m par nga niku-nyc Lexo Postimin
  Ndodh vetem ne Turqi, Iran, Pakistan, Siri, Irak, Arabine Saudite...lista eshte e gjate qe ti permendim te gjith.

  A nuk eshte feja qe ben pjes ne ligjet e shtetit, qe nuk i lejon njerzit ose me thjesht vajzat qe te shkojn ne shkolle e te edukoen?

  A nuk eshte feja ajo qe u dha tradita kaq te ashpera?  Nuk ja vlen te debatosh me ty por te pakten behu i sinqert dhe pranoe problemin e vertet, mos u mundo ti biesh rreth e qark se kush ka faj, kjo nuk eshte dicka e vogel qe ka ndodh. Eshte nje masaker e vertet, te futesh femin tende te gjalle ne varre!
  Raste te ngjajshme dhe me te veshtira ka ne gjithe boten ka edhe ne Gjermani AUSTRI ndodhin ne gjithe boten (ke lexuar apo degjuar vetem vitin qe lam pas per raste te shemtuara qe u kryen )
  UNE NUK DIJ QE FEJA E NDALON SHKOLLIMIN E VAJZES ,madje ne shtetet demokratike lejohet edhe mesim besimi neper shkolla sepse komunizmi ndalon fene e ..,

 14. #54
  B@NeS@XhIe Maska e B@Ne
  Antarsuar
  04-01-2010
  Vendndodhja
  .............
  Postime
  4,350
  Faleminderit
  251
  159 falenderime n 120 postime
  Uaaa, pupupupupu......gjenah e shkreta a paska vujt ...
  Ju dh*** nderin me nje M*** te madh ....jeto per vete jo per te tjeret ......

 15. #55
  Nderi i Universit Maska e Gostivari_usa
  Antarsuar
  12-08-2005
  Vendndodhja
  Atje ku nuk me gjeni dot!
  Postime
  3,667
  Faleminderit
  7
  11 falenderime n 11 postime
  Citim Postuar m par nga BaNeSaXhIe Lexo Postimin
  Uaaa, pupupupupu......gjenah e shkreta a paska vujt ...
  Ju dh*** nderin me nje M*** te madh ....jeto per vete jo per te tjeret ......
  Ballkume Elbasani
  Si kemi Aqip Pashane?!! A ka luajtur nga vendi ose jo ?!!
  Po ate drunin e vjeter aty afer hotelit Skampa e keni akoma ose e keni shkulur nga Toka.
  Dhe a vete te pish kafe tek lokali i Cimit (nese e ka si prone akoma Cimi , nuk diskutohet kjo ) ose jo, nese po, bej te fala nga nje ish ish student i maqedonise.

  GV_USA
  WE WILL NOT GO DOWN!

 16. #56
  Ragnald
  Antarsuar
  18-06-2006
  Vendndodhja
  london
  Postime
  4,471
  Faleminderit
  0
  16 falenderime n 13 postime
  jane vende shume te thella ne turqi keto .
  kane zakone shume te prapambetura , prandaj ndodhin keto akte te shemtuara.

  He , se ja tregon qejfin fisit shteti turk.
  Ai qe futet ne burg ne turqi , spara del i gjalle prej tij.

 17. #57
  Ragnald
  Antarsuar
  18-06-2006
  Vendndodhja
  london
  Postime
  4,471
  Faleminderit
  0
  16 falenderime n 13 postime
  Citim Postuar m par nga niku-nyc Lexo Postimin
  Ndodh vetem ne Turqi, Iran, Pakistan, Siri, Irak, Arabine Saudite...lista eshte e gjate qe ti permendim te gjith.

  A nuk eshte feja qe ben pjes ne ligjet e shtetit, qe nuk i lejon njerzit ose me thjesht vajzat qe te shkojn ne shkolle e te edukoen?

  A nuk eshte feja ajo qe u dha tradita kaq te ashpera?


  Te permend une nja 30 shtete te tjera me zakone te tilla , te cilat skane fe islame fare ne te.

  Ku e ke pare ti qe feja ndaloka vajzat te ikin ne shkolle?

  Mos me permend afganistanin pls , se per cdo justifikim , atje kapeni ju.

  Keto tradita sjane fare fetare.

  Andej nga erdhen turqit , azia qendrore , keto ligje kane ekzistuar tek ata si popull me mijera vjet.

  Edhe arabet i varrosnin vajzat e gjalla , para islamit.

  Keto jane ligje pagane e asgje tjeter.

  Kane qarkulluar e mbijetuar kudo neper bote.

  Te tilla kemi edhe ne ala fatkeqesisht ne popullin tone.

 18. #58
  B@NeS@XhIe Maska e B@Ne
  Antarsuar
  04-01-2010
  Vendndodhja
  .............
  Postime
  4,350
  Faleminderit
  251
  159 falenderime n 120 postime
  Citim Postuar m par nga Gostivari_usa Lexo Postimin
  Ballkume Elbasani )
  Si kemi Aqip Pashane?!! A ka luajtur nga vendi ose jo ?!!
  Po ate drunin e vjeter aty afer hotelit Skampa e keni akoma ose e keni shkulur nga Toka.
  Dhe a vete te pish kafe tek lokali i Cimit (nese e ka si prone akoma Cimi , nuk diskutohet kjo ) ose jo, nese po, bej te fala nga nje ish ish student i maqedonise.

  GV_USA
  Mesa mbaj mend une ( hera fundit qe isha Prill 2008) Aqifi nuk ka lujt nga veni
  Per drurin afer Skampes nuk e kam para sysh ... dhe kafet e Elb nuk i frekuentoj....keshtu qe do me falesh por te falat me duket se do ia derg. vete

  Pershendetje .

 19. #59
  yep Maska e Izadora
  Antarsuar
  11-09-2008
  Vendndodhja
  ne zemren e atij qe ka "zemer"
  Postime
  8,891
  Faleminderit
  24
  39 falenderime n 37 postime
  Citim Postuar m par nga Darius Lexo Postimin
  He mer cfare montimi thoni se late kokrren e namit. Jeni verbuar komplet dhe as makabritete te tilla nuk ju bejne pershtypje po direkt i dilni ne mbrojtje me justifikime nga me te paarsyeshmet. Eshte lajm i dhene ne Turqi, ca dreq montimi flisni.
  Eshte e pabesushme se si mund te varrosesh nje person gjalle, aq me keq femijen tend.
  Do me pelqente me shume te ishte e montuar, se nuk ke se si ta pershkruash.

  Keto jane ata njerez, se eshte mekat ti thuash njerez, qe jetojne neper male lol.
  Jeto sot se neser nuk i dihet

 20. #60
  E Humbur Maska e elsaa
  Antarsuar
  20-02-2008
  Vendndodhja
  Back Too Homme
  Postime
  2,701
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 6 postime
  Citim Postuar m par nga Izadora Lexo Postimin
  Eshte e pabesushme se si mund te varrosesh nje person gjalle, aq me keq femijen tend.
  Do me pelqente me shume te ishte e montuar, se nuk ke se si ta pershkruash.

  Keto jane ata njerez, se eshte mekat ti thuash njerez, qe jetojne neper male lol.
  Fatkeqesisht eshte e vertet . E degjova dhe tek lajmet Suedeze .
  Vallai nuk di cte them , ku arrin mendja e ngushte as "ZOTI" i tyre ( nese ka zot ) nuk i kupton dot . Te vene fene para pjelles ................. no no no coment ...
  Burrat Udhheqin Botn, Ndrsa Grat Udhheqin Burrat

Faqja 3 prej 8 FillimFillim 12345 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •