Close
Faqja 6 prej 16 FillimFillim ... 45678 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 101 deri 120 prej 305

Tema: Kriza greke

 1. #101
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  13-12-2009
  Postime
  5,257
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  Tiranė, 5 mars, NOA/Rajmonda Lajthia – Kriza ekonomike greke ka nisur tė japė efektet e para negative tek bizneset shqiptare qė punojnė me sipėrmarrėsit fqinjė. Ka rritje tė ēmimeve tė produkteve, qė importohen nga Greqia si dhe rėnie tė eksporteve drejt kėtij vendi.

  Ky fakt po nxjerr nė pah vėshtirėsinė e lidhjes sė kontratave tė reja me sipėrmarrėsit greke. Kreu i Dhomės sė Tregtisė, Nikolin Jaka thotė se qeveria duhet tė pėrshpejtojė miratimin e nismės pėr amnistinė fiskale, e cila mund tė sjellė transferim kapitalesh nga Greqia drejt Shqipėrisė.

  “Kriza greke ka nisur tė reflektohet, natyrisht sektori mė i prekur ėshtė ai i fasonėve, pasi po ndihet rėnie e eksporteve drejt kėtij vendi”, shprehet Jaka.

  Sipas tij, Greqia ėshtė nė vend tė dytė, pėr nga niveli i shkėmbimeve tregtare me Shqipėrinė, por ky volum duket se ka njė tendencė rėnėse kohėt e fundit, tendencė e cila vjen edhe si pasojė e krizės.

  Bizneset kanė nisur tė ndjejnė rritjen e ēmimeve tė lėndėve tė para qė importohen nė Greqi dhe ky fakt ka sjellė rėnie tė importeve.

  Nė Shqipėri mbi 20% e tregut bankar ėshtė me kapital grek, ēka natyrshėm ngre dyshimet pėr sigurinė tyre.

  Por eksperti i financave Adrian Civici thotė, se deri mė tani asnjė nga bankat greke nė Greqi, e pėr rrjedhojė edhe bijat e tyre nė Shqipėri nuk ka hasur vėshtirėsi financiare.

  “Kriza greke ėshtė e rėndė, ajo ėshtė njė krizė e financave publike. Ajo do tė ketė efekte nė ekonominė tonė, por ajo qė mund tė themi ėshtė se, nuk ka arsye pėr panik, pasi bankat nė vendin tonė monitorohen nė mėnyrė rigoroze nga Banka e Shqipėrisė dhe treguesit e tyre janė mė se normalė”, thotė analisti ekonomik Civici.

  Por nga kriza greke, Shqipėria mund tė ketė edhe pėrfitime. Si pasojė e pasigurisė nė tregun grek, njė sėrė biznesesh mund tė vijnė tė investojnė nė vendin tonė, duke i ofruar lehtėsirat e duhura fiskale dhe proceduriale.

  r.l/NOA

 2. #102
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  02-01-2008
  Postime
  386
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Nje esht e sigurt qe Greqis po i kthehen te kqijat qe jav beri shqiptarve.
  Ne kurr sdo ti ja kthejm ashtu se si na ben ata neve por zoti do ti jav kthej ata ben tmerr mbi ne por ne nuk jemi aq maskar qe te bejm gjitha ato te kqija mbi greket sepse jemi shum me te vjeter si popull gjith ashtu nihmi edhe si popull fisnik.
  Perpjekja e fundit e hapur eGreqis per te pushtuar jugn e Shqiperis ishte ne 97.
  Ajo na sjelli 97 po per sduhet te harrojm gjith aot qe ja beri Camve ne luften e par dhe dyt botrore qe nuk mund ti shkruajm kurr.
  Qofse ata kan harruar qe kan ba keq zoti nuk ka harru.
  Qa ban ne ket bot ne ket bot do ta paguash nuk do mbetesh borxh per tjetren bot.

 3. #103
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  02-01-2008
  Postime
  386
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Citim Postuar mė parė nga HELEN OF TROY Lexo Postimin
  Kete po e mare per gallate sepse ska mundesi nje shtet i be te kolapsoje
  sepse nese nje shtet falementon borxhet i falen...
  edhe nese falementon nuk do kete be me ,euro do bjere kjo do te thote eshte e pamundur dua zdua do e ndihmojne se nuk ju leverdis ndryshe... asnjerit .....
  Mendon ti se i falen borxhet shih andarra me sy te hapet.
  Borxhet i rrite dhe i shtyhet afati per ti paguar kurse bankat falimentojn.
  Kjo ka ndodh me qdo shtet qe ka pas nje difqit te mad te pa perbalushem.
  Greket ne kriz shum te madhe ekonomoke do te humbasin shum.

 4. #104
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  10-05-2009
  Vendndodhja
  ........
  Postime
  314
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Gazeta gjermane BILD i porosit grekėt : Qohuni herėt nga gjumi dhe punoni
  http://www.bild.de/BILD/politik/wirt...irtschaft.html

 5. #105
  zhapik buster Maska e drity
  Anėtarėsuar
  11-01-2006
  Postime
  1,239
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Citim Postuar mė parė nga HELEN OF TROY Lexo Postimin
  Sipas tij, Greqia ėshtė nė vend tė dytė, pėr nga niveli i shkėmbimeve tregtare me Shqipėrinė, por ky volum duket se ka njė tendencė rėnėse kohėt e fundit, tendencė e cila vjen edhe si pasojė e krizės.
  Kjo eshte e vertete, por duhen pare edhe shifrat.

  Exports - partners: Italy 55.9%, Greece 11.6%, China 7.2% (2008)
  Imports - partners: Italy 32.1%, Greece 13.1%, Turkey 7.2%, Germany 6.6%, China 4.5%, Russia 4.2% (2008)
  When you are in it up to your ears, keep your mouth shut.

 6. #106
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  21-05-2008
  Vendndodhja
  ne nota humori
  Postime
  2,687
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime
  Une do hap nje lavazh per makinat kush prej grekerve ka qejf me ardhe me punu duhet te plotesoj keto kushte

  Me nderru emrin
  Me shku ne xhami
  Me ndejt kacolle
  Me marre kombesi shqiptare
  Me u antarsuar ne shoqaten Epiri Jugut

 7. #107
  I-Skipitari 2.0 Maska e Deusexmachina
  Anėtarėsuar
  21-02-2010
  Postime
  161
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Citim Postuar mė parė nga shiu2008 Lexo Postimin
  Nuk duhet te bejm qejfin kur fqinji yne Greqia ndodhet ne veshtiresi ekonomike , vertet atyre iu be qefi ne 97 tone apo kur ne qendrojm ne veshtiresi ekonomike akoma , kjo sdot thot te barazohemi me nje grek cfar ben ai te bejm edhe ne.
  Ne Shqiptaret jemi te njohur per zemergjeresin tone e ka treguar historia, kjo na ndan nga grekerit gje qe na ben te jemi shum ndryshe nga ato.
  I uroj grreqis ta kaloj krizen sa me pare , po me pare duhet te behen realist se nuk mbahet shteti duke mbjellur domate per 6 muaj (edhe ato po i mbjellin shqiptaret) dhe 6 te tjeret neper buzuqe , se te jep njeher dy tjetri po pastaj tall lesht shit kopshtin te thot. Dhe duhet te besh kujdes kur i merr gjerat pa u konsultur me zotin (usa) si qe ai me Putinin per shtrimin e tubave, se te bejn te shtrosh kabull pastaj.
  Mos e ke merak fare Greiqa do te ndihmohet nga Evropa se ka nje jete qe e perfeksjonon profesjonin e parizitit dhe te prostit sa nga Rusia sa nga Evropa sa nga Amerika nga ti fryjė.Tani i ulin rrogat nga 14 ne 12 dhe ēahen e uleritin kta te fundit:

  http://money.cnn.com/2010/03/04/news...tune/index.htm
  Ktu eshte e gjitha se paguheshin per te gjithe festat.
  Dhe pensjonet :
  http://www.sfexaminer.com/opinion/bl...-86352232.html

  Megjithate sic e thashe Goldman Sachs i pergatiti kalin e Trojes dhe kta te fundit kujtuan se do kthesheshin ne nje Gjermani, si perfundim duhet qe ta majne me shnet megjithese nga kta knej po behet lufta per gjunjezimin e EU's .Po Evropa si perfundim nuk do i lej sadoqe bejn llafe tani, dijne te lepien Greket or mik.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Deusexmachina : 06-03-2010 mė 16:41
  Intellects whose desires have outstripped their understanding.
  Friedrich August von Hayek

 8. #108
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  13-12-2009
  Postime
  5,257
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  Citim Postuar mė parė nga urani29 Lexo Postimin
  Mendon ti se i falen borxhet shih andarra me sy te hapet.
  Borxhet i rrite dhe i shtyhet afati per ti paguar kurse bankat falimentojn.
  Kjo ka ndodh me qdo shtet qe ka pas nje difqit te mad te pa perbalushem.
  Greket ne kriz shum te madhe ekonomoke do te humbasin shum.
  Thashe nese ''falementon'' nje shtet i be gje shume e veshtire ta lejojne shtetet e tjera te saj por qe te hiqet nje shtet i be nuk eshte kaq kollaj sepse ka pasoja te tjera me tej ... vlera e euros do bjere e tj.....
  me te vertet asnje nga ne nuk leverdis kjo krize
  mbase se kuptove...
  Ajo dihet qe do humbase dhe po humb
  shume ....nuk tha njeri qe po fiton nga kjo krize

 9. #109
  i/e regjistruar Maska e BaBa
  Anėtarėsuar
  12-03-2006
  Vendndodhja
  Facebook.com/BabaAlbanian
  Mosha
  33
  Postime
  4,064
  Faleminderit
  59
  23 falenderime nė 21 postime
  O sa rracistja jemi ne upupupupup

  te (shkretet) grek do vin te punojne ne shqiperi
  Dhe kau i mirė po s'e ngacmove, s'tėrheq nė brazdė.

 10. #110
  DR-GR Maska e oliver55
  Anėtarėsuar
  07-09-2007
  Vendndodhja
  Europa
  Postime
  666
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga MARGUS Lexo Postimin
  Hallin le ta qajn ata qe jetuan nga djersa e huaj AJO GJERMANE nuk mund te punohet si grek e te jetohet si gjerman !! 300 miliard eshte borxhi keto para jan djers e taksapaguesve te dikujt!!
  Te them sinqerisht shqiptaret e greket jan te pakrahasueshem nga fakti se per te ber jeten me te mire nuk ka pune qe nuk e ben shqiptari kjo do te shperblehet,kurse kreket nga jeta luksoze me djers te huaj duhet te ndrojne menyren e jetes se nuk do te punoj gjermani e te han greku!!!
  Po.Jam dakort,duhet ta ndryshojne menyren e jeteses,Se mjaft kane grene me dy luge.Besoj se tani do hane me nje luge, dhe ate te vogel.Kurse emigrantet jane ata qe nuk do kene luge fare.Po per te ngrene do te hane, dhe jo te gjithe.
  PARA KOMBIT DHE KOMBESISE. VE NJERIUN;

 11. #111
  i/e regjistruar Maska e SKIFTERI&12.05
  Anėtarėsuar
  04-11-2007
  Postime
  424
  Faleminderit
  9
  8 falenderime nė 8 postime
  Citim Postuar mė parė nga Mjekesia Lexo Postimin
  Po shikoja lajmet dhe u habita qe borxhi i Greqise shkonte 100 miliarde euro.Vete kryeministri i Shtetit fqinj deklaroi para disa kohesh se shteti grek eshte drejt humbjes se sovranitetit ekonomik.Mirepo greqia ka investime te medha ne ballkan sidomos ne Shqiperi dhe Maqedoni.Rreth 7 banka greke mbajne parate e shqiptareve pervec tre bankave te shteve te tjera sic jane Raifaissen Bank, San Paolo Bank, Banka kombetare Tregtare,etj

  Pothuajse 700 000 eshte nurmi i refugjateve shqiptare ne greqi qe ne periudhen e nje falimentimi ekonomik te ketij shteti do kene humbjet e tyre te kursimeve dhe sigurisht papunesia do jete pasoje e pashmangeshme.

  Ne kete kuader ne si shtet fqinj i Greqise do jemi direkt te prekur nga Kriza Greke dhe ne ckendveshtrim do e shikoni ju te ardhmen ekonomike te rajonit ballkanik pavarsisht fjales se urte bota eshte e rumbullaket dhe historia persritet?

  A mendoni se ndikimi qe firmat piramidale te shqiptareve po leshojne semundjet e pare tek bankat greke?

  A mendoni se shqiperia do kete refugjate greke me emrin kristo ose Jani dhe shqiptaret do abuzojne me mireqenien ekonomike duke ia vene Kasem ose Hajdar?

  Shprehni mendimet tuaja konstruktive rreth kesaj krize qe mesa duket nuk do na lej pa na prekur dhe neve si komb.
  jo jo eshte me shum sipase mediave gjermane ket jave qe polem pas than se eshte 300miliard borgj dhe madje kan dhen si propozim edhe shitjen e disa ishujve per te dal nga humnera.

 12. #112
  -
  Anėtarėsuar
  21-01-2009
  Vendndodhja
  -
  Postime
  2,095
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Citim Postuar mė parė nga arbereshi_niko Lexo Postimin
  Nuk i ka hije nje shqiptari ( jo vetem atij qe banon ne Greqi ), te gezoje me veshtiresite qe po kalon ky shtet fqinj.
  Nuk eshte as humane dhe as dipllomatike..., une edhe pse nuk rroj ne Shqiperi o Greqi, nuk kam pse te shprehem me kaq urretje..., por edhe pse po ti analizojme kush u shpreh me mllef dhe duf..., o urrejte dhe gezim, sigurisht qe nuk eshte shqiptar, ose me mire nga REPUBLIKA E SHQIPERISE, pasi nuk jemi shtaze dhe as gabel qe te gezojme e te hidhemi perpjete si bene ata ne 11-Shtator ne te gjitha rruget ku dominon ajo nenrrace humane ( qe i ka shpetuar seleksionit natyror ), neve me shpirtmadhesi do te heshtim deri ne fund te kesaj tragjedie greke..., por qe si ne ē'do tragjedi, i dihet fundi, ku personazhi kryesor (BE) do te shpetoje ate qe mund te shpetohet...
  Niko.
  Ky po qe eshte postim. Plot humanizem, shpirtgjeresi dhe sinqeritet. Me mallengjeu sa me dolen lot nga syte dhe perpak rashe nga karrigja. Ky postim beri te me vrase ndergjegja qe nuk vajta ne Kishe te ndizja qiri dhe t`i lutesha Shen Spiridhonit qe krizen greke le te na e jepte neve ne kurriz, se mjaft kane vuajtur greket e shkrete.

  Por gjithashtu me mbushi me mllef kunder nenrraces humane gjermane qe tall ****** me fisniket e Ballkanit, te persekutuarit e Europes, greket trima dhe paqedashes.

  Sot kush eshte "Shqiptar i Republikes se Shqiperise" (se te tjeret nuk i njohim per shqiptare) dhe nuk i perket nenrraces humane si ata gjermanet kanibale, del si burrat dhe fal rrogen e vitit ose te dy vjeteve per te ndihmuar greket bujare dhe zemerbardhe qe te dalin nga kjo krize ku i hodhi imperializmi amerikan dhe revizionizmi sovjeto-kinez.

  Turp e faqezeze per Merkelin qe i tha "Niks money, have funny" Papandreut. Me siguri zonja Merkel donte te perseriste perrallen e milingones me gjinkallen.


  Megjithate, greket jane te mirepritur qe te kendojne bashke me shqiptaret "O ku Arabia, o ku ishim ne".
  -

 13. #113
  i/e regjistruar Maska e SKIFTERI&12.05
  Anėtarėsuar
  04-11-2007
  Postime
  424
  Faleminderit
  9
  8 falenderime nė 8 postime
  e sa i perket falimentimit dhe faljen e borgjeve kjo seshte e vertet fare rasti me i fresket eshte shkatrrimi i ish jugosllavise ku te gjith borgjet qe kishte ajo federat tash i paguajne shtetet e dala nga ajo krijese.
  greqia edhe po te coptohej nga shtetet per rreth prap ato shtete do ti kishin barte ato borgje.

  kam bindjen e thell se greqija ka ber mekate te medha ndaj shqiptarve ne te gjitha aspektet e jetes.dhe nje fjal e vjeter thot qka ti bejshe dikuj PARA DITE PRITE TI MBAS DITE.

 14. #114
  -
  Anėtarėsuar
  21-01-2009
  Vendndodhja
  -
  Postime
  2,095
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Nuk eshte aq kollaj kjo puna e krizes greke. Kriza greke eshte maja e ajsbergut. Me cfare po thuhet ne tave jane Italia, Spanja, Irlanda, Portugalia dhe tani se fundi edhe Islanda. Islanda ka rreth 300 000 banore dhe 5mld borxh. I bie pak me pak se 2 milion per koke banori.
  Nuk dihet ku do i dale tymi ketij muhabeti.

  Dhe per shqiptaret gjerat nuk jane te lehta. Shqiperia eshte si nje poce me nje vrime hyrjeje dhe shtate vrima daljeje. E vetmja vrime hyrese jane "transfertat nga jashte", e thene shqip "dergesat e emigranteve". Shtate vrimat dalese jane shpenzimet alla-greke shqiptare. Qe do te thote qe po nuk derguan para emigrantet xhaxhi Sale del ne TV dhe thote "Qeveria ka marre masat te bleje ca kyce dhe zinxhire te forte qe te mbylle Kryeministrine dhe Parlamentin se para per rojet s`ka me. Mirupafshim, ju rritte ndera".
  -

 15. #115
  kuku Maska e brooklyn2007
  Anėtarėsuar
  18-08-2007
  Postime
  3,528
  Faleminderit
  1
  9 falenderime nė 9 postime
  Citim Postuar mė parė nga Kavir Lexo Postimin
  Islanda ka rreth 300 000 banore dhe 5mld borxh. I bie pak me pak se 2 milion per koke banori.
  Nuk i thone 2 milione per koke por 20 mije per koke. Nejse, shume jane prape por qe te dalim tek Greqia, po ra ky shtet prit dhe nja 700 mije emigrante shqiptare (gjysma kane harruar dhe shqip) te dynden si kosovaret njehere motit. Prandaj i bashkohem dhe une komentit te Niko Arbereshit qe nuk ka shume arsye per te hedhur valle pse Greqia eshte ne krize. Si do ja bejme me kete krizen tone qe kemi 20 vjet e spo dalim dot?. Greqia i ka aq miq sa ta kaloje lumin. Po ne ke e ca kemi pervec atyre gjerave poshte?!
  ABCĒDDhEĖFGGjHIJKLLlMNNjOPQRRrSShTThUVXXhYZZh (Alfabeti Shqip, 36 gėrma)

 16. #116
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-11-2005
  Postime
  8,748
  Faleminderit
  167
  59 falenderime nė 54 postime
  pse kavir e paska fajin "nenrraca humane gjermane" per krizen greke?

  mua me kane thene po nuk e di nese eshte e vertete, qe ne greqi njerezit fillojne punen vone dhe dalin heret, dhe gjithe mbasditen rrine lokaleve e bejne qef.

 17. #117
  I-Skipitari 2.0 Maska e Deusexmachina
  Anėtarėsuar
  21-02-2010
  Postime
  161
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Citim Postuar mė parė nga SKIFTERI&12.05 Lexo Postimin
  e sa i perket falimentimit dhe faljen e borgjeve kjo seshte e vertet fare rasti me i fresket eshte shkatrrimi i ish jugosllavise ku te gjith borgjet qe kishte ajo federat tash i paguajne shtetet e dala nga ajo krijese.
  greqia edhe po te coptohej nga shtetet per rreth prap ato shtete do ti kishin barte ato borgje.

  kam bindjen e thell se greqija ka ber mekate te medha ndaj shqiptarve ne te gjitha aspektet e jetes.dhe nje fjal e vjeter thot qka ti bejshe dikuj PARA DITE PRITE TI MBAS DITE.
  Tito Akoma presin ti lahet 10-ēja ktyre knej. Edhe ai nėn klasiken ja preu "puthuni me Milon".
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Deusexmachina : 07-03-2010 mė 11:27
  Intellects whose desires have outstripped their understanding.
  Friedrich August von Hayek

 18. #118
  EPIROT Maska e EDLIN
  Anėtarėsuar
  16-07-2007
  Vendndodhja
  ku bėhen qinglat
  Postime
  1,528
  Faleminderit
  6
  20 falenderime nė 19 postime
  Citim Postuar mė parė nga xfiles Lexo Postimin
  pse kavir e paska fajin "nenrraca humane gjermane" per krizen greke?

  mua me kane thene po nuk e di nese eshte e vertete, qe ne greqi njerezit fillojne punen vone dhe dalin heret, dhe gjithe mbasditen rrine lokaleve e bejne qef.
  E vertete eshte, fillohej puna ne 7:30 deri ne 14:30
  Megjithate Greqia eshte vetem maja e ajzbergut, siē e tha Kavir.
  Shpresoj qe pasojat mbi ne te jene sa me minimale, plus qe kjo do te sjelle edhe nje stepje te BE ne legalizim dhe antaresim ndaj vendeve te Ballkanit.

 19. #119
  zhapik buster Maska e drity
  Anėtarėsuar
  11-01-2006
  Postime
  1,239
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Citim Postuar mė parė nga brooklyn2007 Lexo Postimin
  Nejse, shume jane prape por qe te dalim tek Greqia, po ra ky shtet prit dhe nja 700 mije emigrante shqiptare (gjysma kane harruar dhe shqip) te dynden si kosovaret njehere motit.
  Po jo a derbardhė jo se nuk janė 700 mijė. U mėsuam tashti me kėto shifrat tuaja, njė herė 4% njė herė 13% , hehehe.
  Shum shumė nja 80 mijė familje janė. Ca nė jug, ca nė veri e ca nė mesme. Tė gjithė shtėpi kanė, zanat kanė, shqiptar janė, pun ka sa tė dush, ska problem.
  Problemi ėshtė nga krahu tjetėr, se po i iku ēiraku, do ti duhet ta vėnė bythėn vetė nė punė.
  When you are in it up to your ears, keep your mouth shut.

 20. #120
  i/e regjistruar Maska e SKIFTERI&12.05
  Anėtarėsuar
  04-11-2007
  Postime
  424
  Faleminderit
  9
  8 falenderime nė 8 postime
  Citim Postuar mė parė nga brooklyn2007 Lexo Postimin
  Nuk i thone 2 milione per koke por 20 mije per koke. Nejse, shume jane prape por qe te dalim tek Greqia, po ra ky shtet prit dhe nja 700 mije emigrante shqiptare (gjysma kane harruar dhe shqip) te dynden si kosovaret njehere motit. Prandaj i bashkohem dhe une komentit te Niko Arbereshit qe nuk ka shume arsye per te hedhur valle pse Greqia eshte ne krize. Si do ja bejme me kete krizen tone qe kemi 20 vjet e spo dalim dot?. Greqia i ka aq miq sa ta kaloje lumin. Po ne ke e ca kemi pervec atyre gjerave poshte?!
  po do ishte mire pra tu thuhej grekeve te mos frigohen se kan miqe ndersa kryeministri i tyre dit me pare tha se vendi eshte aqe keq sa perte qajture.

Faqja 6 prej 16 FillimFillim ... 45678 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •