Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 5 prej 5
 1. #1
  xXx
  Anėtarėsuar
  29-09-2008
  Postime
  134
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Smile 2 pyetje te thjeshta

  2 pyetje te lezetshme sa me pa ku jeni

  1. nese ne nje dore kam 3 molla e 5 dardha kurse ne doren tjeter 5 dardha e 3 molla cfare kemi ne kete rast?

  2. Si mundena me e ngrit nje elefant me nje dore ?

  pergjigje te mbare...
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Rev12 : 01-02-2010 mė 10:16

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e ujkus
  Anėtarėsuar
  17-10-2006
  Postime
  333
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  kena dardha dhe molle per te ngrene dhe sipas matematikes kemi 8 dardha dhe 8 molla dhe nuk kemi asneje dore te lire per te hapur deren .

  kurse ket elefantin e shkrujme ne nje leter dhe e ngeme letren dhe kemi ngritur nje elefant

 3. #3
  Special. . .
  Anėtarėsuar
  04-01-2010
  Postime
  888
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  1.Ne njeren kemi 3 molla e 5 dardha kurse ne tjetren 5 dardha e 3 molla.Shikuar logjikisht e veshtire per t`i mbajtur me dore.Nga 8 fruta.16 gjithsej.Por e perseris vetem nese i kemi kapur me ndonje gje se me dore spo bonn..

  2.Elefantin me dore mund ta ngrehim:ne enderr (veshtire t`ia qellosh ta shohesh nje enderr te tille),nje loder elefant apo nje flete te vizatuar siq u pergjigj dhe ky siper.

 4. #4
  xXx
  Anėtarėsuar
  29-09-2008
  Postime
  134
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  pergjigjet jane shume te thjeshta dhe logjikisht i jeni afruar deri diku

  1. nese ne nje dore kam 3 molla e 5 dardha kurse ne doren tjeter 5 dardha e 3 molla cfare kemi ne kete rast?

  Kemi duar te medhaja per ti mbajtur ato


  2. Si mundena me e ngrit nje elefant me nje dore ?

  Me e ngrit nje elefant nuk eshte veshtir se nuk eshte e percaktuar se me cfare po ku me e gjet elefantin me nje dore eshte problemi.

 5. #5
  Special. . .
  Anėtarėsuar
  04-01-2010
  Postime
  888
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Hahaah.Seni qe koka konn..

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •