Close
Faqja 5 prej 6 FillimFillim ... 3456 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 81 deri 100 prej 108
  1. #81
    i/e regjistruar Maska e Drenica 97
    Anëtarësuar
    19-07-2009
    Vendndodhja
    KOSOVE
    Postime
    1,092
    Citim Postuar më parë nga laguna blu Lexo Postimin
    Anketa
    Po të mbaheshin zgjedhjet për cilën parti do të votoni?
    LDK - 23.3%
    PDK - 9.6%
    AKR - 13.7%
    AAK - 19.3%
    LDD - 8%
    ËVENDOSJE - 25.8%
    Au bota sot eshte e njohur si gazete qe boton vetem te "verteta",pse po tutet ldk te hyj ne zgjedhje kur e din qe po fitoika 23% te votava,ldk sot nuk mund te fitoi me shume se 15%.

  2. #82
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    12-05-2009
    Vendndodhja
    Iliri
    Postime
    2,914

    Thumbs down

    Nuk po e kuptoi q'ka do më z.Fatmir Sejdiu.
    Per njeriun me logjik te shendosh kta lider te vetquajtur jon mbet si limon i shtrydhur,ska as gje prej tyre e as qe pritet nji hap qe do e vlersonte populli si hap i mendshem te ketyre hajnav si ldk e pdk e aak .Mare ne pergjethsi une po turprohem nga kta faqenxir e te pa turp.Amerika e natoja na liroj e kta genjyen se ne e liruam ,sa thot LDK e sa Pdk se ne ishim qlirimtaret .As GJE NUK KAN BER PERVEQ VJEDHJEVE QE I DREJTUAN MINISTRAT E KTYRE PARTIVE QE fryhen si qurana.Kosova esht ne nji agoni e esht ber rob i ktyre hajduterve te pa fetyr ,turp [per popullin qe esht ra ne nivelin e kti mjerimi sa padrejtsive te tilla nuk i ka heshtur edhe kure ndaj tyre ushtrohej teror psikollogjik e fizik nga regjimi ish serbosllav.

    esht per tu qa se si per interesa personale e shiten by..en edhe ata njerz qe dikur mburrej Kosova me ta .
    leti permend vetem ca prej tyre
    Regjep Qosja vetem per te arritur ne kolltuqet e tija u be nji njeri qe vetem marja e pushtetit i interesoi e as gje me teper.
    Adem Demaqi vetem per te mos prish disa benifite te qeveris i hesht e heq syzat
    sa as gje nuk i bije ne sy veq persekutimit te romve neper kampe te veriut te kosoves.
    ramushi mbasi i beri gjepat te ajur si me i kafshuar gjarpri me paran e popullit veq ardhjes ne pushtet si ka interesuar as gje te pakten ashtu esht treguar pas lufte.

    shpresat se ky popull di te mbroj lirin e tija po veniten ,sikur nji pijanec qe ka humbur rrugen duket ky popull ..mbare nuk degjon e nuk shef njeriu apo qytetari i zakonshem !11 vite esht ushqyer vetem me genjeshtra ..qa pritet nga ky popull sikur nuk i mjaftoi robria shekullore tani duket se po e prano prap robrin po nga nji robrues akoma me i keq e qe do e quaja robri nen diktaturen e grabitsve dhe hajnave ordiner do i quaja.Sot ne kosov nuk funciono drejtsia ,mbrojtja sociale e drejta ne pun ,madje ne ket te fundit esht futur nji rregull i mrapsht se duhet te jesh i urte e sa per profesionalizem nuk kerkohet ..esht nji 'rregull'' qe dallo nga e ter bota.

    kom menduar se bota do na ket lakmi ,por une per vete jom i zhgenjyer nga lutetaret e liris,siq duket paskan qen betuar ne djallin se do jen ne liri luftetar ne sherbim te djallit.

    Popull i dobet jemi treguar ne paq,te mos flasim per politikajet kure e ter bota mundohet te na bej prej popujve te ngritur ket ngritje sikur e ngulfat vet shqiptari.
    Faktet te flasin vet ;

    edhe kaq vite ne liri populli ne pjesen me te madhe vuan per buken e gojes sa edhe per ta mbulua turpin qeveritaret tan ua ndaluan femijve shitjen e farave e cigareve ne rrug te cilet mbanin familjet ,humben pensionet ,te drejten e trajtimit mjeksor.
    Nejse e zgjata pak sepse kom mundur edhe te hesht ngase me kte qeverisje nuk esht i knaqur njeri i arsyshem kosovar perveq hajnav ton e atyre nderkomtar.
    Thon nji fjal ne rrethin ton ,kqyrja te mbathurat te dera e din se qa ka brenda.

    kto te mbathura te shtetit ton si ne mitrovic si ne kamenic sikur........ i ka shqelmuar dikush.

  3. #83
    i/e regjistruar Maska e Llapi
    Anëtarësuar
    08-08-2002
    Postime
    10,979
    Citim Postuar më parë nga laguna blu Lexo Postimin
    Anketa
    Po të mbaheshin zgjedhjet për cilën parti do të votoni?
    LDK - 23.3%
    PDK - 9.6%
    AKR - 13.7%
    AAK - 19.3%
    LDD - 8%
    ËVENDOSJE - 25.8%
    HAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
    shifni shifni keta rugovistat e vetfundosjes me kan jan lidh seee me boten sot

    po nuk ka qen veshtir me e dit more heiiii kjo pun ka her eshte dit qe serbija i ka lidh mire e ma mire
    qe krejt rugovistat e flliqt jan grumbullue tek vetfundosja si mu.ta veq qe ti shajn Çlirimtaretdhe te bajn propagand ma shlir
    ju rroft more bota sot e more albin-glauk-rugovna motiiii e di kush mu.tin je
    Do t´i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

  4. #84
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    11-04-2010
    Postime
    370
    Citim Postuar më parë nga Llapi Lexo Postimin
    HAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
    shifni shifni keta rugovistat e vetfundosjes me kan jan lidh seee me boten sot

    po nuk ka qen veshtir me e dit more heiiii kjo pun ka her eshte dit qe serbija i ka lidh mire e ma mire
    qe krejt rugovistat e flliqt jan grumbullue tek vetfundosja si mu.ta veq qe ti shajn Çlirimtaretdhe bajn propagand ma shlir
    ju rroft more bota sot e more albin-glauk-rugovna motiiii e di kush mu.tin je
    Ti me kete edukat e kultur,e ki pyetur veten ndonjeher,se a i ben keq apo mire ketij jezusit tan- thaqit,a mundeni ju te thaqit me ba ,naj debat politik,pa shpifje,akuza,(tradhtar- keta e keni te trashegum nga xhaxhi enver),dhe pa fjale e fjali te pista.

  5. #85
    Pasioni për shkencën Maska e KILI MERTURI
    Anëtarësuar
    23-01-2008
    Vendndodhja
    evropë
    Postime
    1,838
    Sikur edhe është pritue "VETVENDOSJE !" e para!


    Mos u merrni me disa njerëz të sëmur o Dashnori!

    Më heret e ceka se kta psikopatat e hasë tasit kur e shofin se nuk po ju shkon puna mirë , atëher etiketojnë e nuk përdorim mjete për të provuar njëllosjen e kundërshtarit. E kan nga enveri e nga rugovna e nga milloshi e tita!
    Më dhimbse , jo per dicka tjetër , por që nuk kan mend!


    Kili
    SHQIPËRIA ETNIKE ËSHTË GJAKU IM QË NUK FALET!
    BAC, U KRYMB
    Në dreq të mallkuar të gjithë antishqiptarët dhe tradhtarët e kombit!

  6. #86
    i/e regjistruar Maska e Llapi
    Anëtarësuar
    08-08-2002
    Postime
    10,979
    Citim Postuar më parë nga Dashnori_84 Lexo Postimin
    Ti me kete edukat e kultur,e ki pyetur veten ndonjeher,se a i ben keq apo mire ketij jezusit tan- thaqit,a mundeni ju thaqit me ba ,naj debat politik,pa shpifje,akuza,(tradhtar- keta e keni te trashegum nga xhaxhi enver),dhe pa fjale e fjali te pista.
    kush esht Kryeçlirimtari Thaçi e ka tregue populli me vot
    a kush eshte albin-glauk-rugova e ka tregue sot gazeta antikombetare bota sot haaaaa simpatizantet e lexuesit e kesaj faqavre e paskan votue glauk-rugovn-albinin haaaaaaa
    ja pafshi hajrin
    haj medet haj kush u mbet me votue albin-glauk-rugovnen
    e kam dit e kemi dit e kan dit
    se nieri normal nuk e voton at rrugaq

    merrne me mend shifni shifni

    Anketa

    Bota Sot
    Po të mbaheshin zgjedhjet për cilën parti do të votoni?
    LDK - 23.3%
    PDK - 9.6%
    AKR - 13.7%
    AAK - 19.3%
    LDD - 8%
    VETËVENDOSJE - 25.8%
    Do t´i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

  7. #87
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    11-04-2010
    Postime
    370
    Citim Postuar më parë nga Llapi Lexo Postimin
    kush esht Kryeçlirimtari Thaçi e ka tregue populli me vot
    a kush eshte albin-glauk-rugova e ka tregue sot gazeta antikombetare bota sot haaaaa simpatizantet e lexuesit e kesaj faqavre e paskan votue glauk-rugovn-albinin haaaaaaa
    ja pafshi hajrin
    haj medet haj kush u mbet me votue albin-glauk-rugovnen
    e kam dit e kemi dit e kan dit
    se nieri normal nuk e voton at rrugaq

    merrne me mend shifni shifni

    Anketa

    Bota Sot
    Po të mbaheshin zgjedhjet për cilën parti do të votoni?
    LDK - 23.3%
    PDK - 9.6%
    AKR - 13.7%
    AAK - 19.3%
    LDD - 8%
    ËVENDOSJE - 25.8%
    thaqi e ka tradhtue Komandatin legjendar ADEM JASHARIN,e u ik ne zvicer,dhe ka dezertue prej ushtrie qe u betue ,per clirimin e vendit,thaqi ka ba marreveshjen e oslos me bukoshin,prap u terheq pershkak se i dojke paret e bukoshi nuk ja jepke,thaqi e ka nenshkrue marreveshjen e rambujes,per autonomi nen ish-jugosllavi,thaqi e ka tradhtue elektoratin e vet,mbas lufte kur bani koalicion me Dr.Rugoven,thaqi tradhtoj liderin e AAK me shpifje e akuza dhe e dergon ne hage,pse LDK bani koalicion me AAK e jo me juve,thaqi yt prap tradhton elektoratin e vet qe bani koalicion me LDK,me zemer e shpirt bertitshin simpatizantet dhe adhuruesit e thaqit e te pdk,jo me LDK ,jo me me LDK-ne,thaqi yt tradhtoj edhe adhuruesit e vet,duke bere koalicion lokal ne shume komuna te Kosoves me partin e AKR,qe esht kryetar Behxhet Pacolli,qe ju te pdk-e thojshit e thuni,qe esht rus e esht me rus ,per Pacollin,thaqi tradhtoj vendin e vet ,duke futur njerez qe e kan te dalume, dhe jan ne liste te zez,te BE dhe SHBA i kandidon per kryetar komune,e i ban kryetar komune e ministra qeverie,thaqi juaj,ju tradhton prap adhuruesit e vet, duke bere Dr Bujar Bukoshin minister te shendetsis,ja tradhti mas tradhtie,tradhtaret gjithmon te thojn tradhtar jeni-.

  8. #88
    i/e regjistruar Maska e Llapi
    Anëtarësuar
    08-08-2002
    Postime
    10,979
    Citim Postuar më parë nga Dashnori_84 Lexo Postimin
    thaqi e ka tradhtue Komandatin legjendar ADEM JASHARIN,e u ik ne zvicer,dhe ka dezertue prej ushtrie qe u betue ,per clirimin e vendit,thaqi ka ba marreveshjen e oslos me bukoshin,prap u terheq pershkak se i dojke paret e bukoshi nuk ja jepke,thaqi e ka nenshkrue marreveshjen e rambujes,per autonomi nen ish-jugosllavi,thaqi e ka tradhtue elektoratin e ,mbas lufte kur bani koalicion me Dr.Rugoven,thaqi tradhtoj liderin e AAK me shpifje e akuza dhe e dergon ne hage,pse LDK bani koalicion me AAK e jo me juve,thaqi yt prap tradhton elektoratin e vet qe bani koalicion me LDK,me zemer e shpirt bertitshin simpatizantet dhe adhuruesit e thaqit e te pdk,jo me LDK ,jo me me LDK-ne,thaqi yt tradhtoj edhe adhuruesit e vet,duke bere koalicion lokal ne shume komuna te Kosoves me partin e AKR,qe esht kryetar Behxhet Pacolli,qe ju te pdk-e thojshit e thuni,qe esht rus e esht me rus ,per Pacollin,thaqi tradhtoj vendin e vet ,duke futur njerez qe e kan te dalume, dhe jan ne liste te zez,te BE dhe SHBA i kandidon per kryetar komune,e i ban kryetar komune e ministra qeverie,thaqi juaj,ju tradhton prap adhuruesit e vet, duke bere Dr Bujar Bukoshin minister te shendetsis,ja tradhti mas tradhtie,tradhtaret gjithmon te thojn tradhtar jeni-.
    haaaaaaaaaaaaaaa
    Per qato te kqija qe ja paske fut kot ti
    Hashim Thaçi Kryeçlirimtari i Kosoves eshte Lideri ma i votuar ne Kosove dhe Partia e ti PDK po ashtu partia ma e madhe dhe e votuar ne Kosove
    hajde tash si thua ti
    Do t´i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

  9. #89
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    11-04-2010
    Postime
    370
    Citim Postuar më parë nga Llapi Lexo Postimin
    haaaaaaaaaaaaaaa
    Per qato te kqija qe ja paske fut kot ti
    Hashim Thaçi Kryeçlirimtari i Kosoves eshte Lideri ma i votuar ne Kosove dhe Partia e ti PDK po ashtu partia ma e madhe dhe e votuar ne Kosove
    hajde tash si thua ti
    E vertet esht qe esht parti e pare ne Kosove,pdk,por thaqi me votat e LDK,AKR dhe te minoritetev,u ba kryeminister dhe formoj qeverin,

    ti tash kalxona ku ishte thaqi,dhe cfare ishte thaqi,(a ishte drejtor politik i shtabit te pergjithshem,kur u sulmue prekazi,dhe ra Komandati Legjendar Adem Jashari,me Familjen e ti,e me gjer-sa her u takue thaqi me Ademin,prej ky thaqi ik ne Zvicer,dhe cka i ka ndihmue Ademit ,prej qe ka ik ai ne Zvicer, deri ne renjen e ti per Kosove
    ti ose je naiv ,per keto qe me thua ,ja kam fut kot,ose nuk ki lidhje me politike,
    hajt ti ,pra cka po thu me kan esht thaqi,koalicion qendror,dhe lokale ne KOSOVE.

  10. #90
    i/e regjistruar Maska e laguna blu
    Anëtarësuar
    12-12-2004
    Postime
    579

    Zgjedhjet private të Hashim Thaçit

    Zgjedhjet private të Hashim Thaçit
    Zgjedhjet e lira dhe demokratike i duhen sot Kosovës, njësoj, absolutisht njësoj, siç i është dashur Kosovës çlirimi në vitin 1999, dhe bërja e shtetit në vitin 2008.

    Nga Blerim Shala më 04 tetor 2010 në ora 12:04
    Një zyrtar i lartë i PDK-së, njëkohësisht Ministër në Qeverinë e Kosovës të Kryeministrit Thaçi, në mënyrën më demokratike të mundshme, ofroi shpjegimin se çfarë duhet të ndodhë tash e tutje, në kërkim të orarit të organizimit të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare në Kosovë. Ai pohoi që PDK është jetikisht e interesuar që koha e mbajtjes së zgjedhjeve të reja të përgjithshme në Kosovë, të përcaktohet në bazë të një marrëveshjeje politike të partive të vendit. Pastaj shtoi: Zgjedhjet në Kosovë duhet të mbahen më së voni në fund të janarit ose në fillim të shkurtit.

    Partitë tjera në Kosovë, natyrisht, për të qenë edhe ato demokratike, do të duhej të pajtoheshin me propozimin e Partisë Demokratike të Kosovës.

    Kaq e ka demokracia në Kosovë.

    Në fakt, gjërat janë brutalisht dhe pamëshirshëm të qarta në skenën politike të Kosovës. Si demokracia e PDK-së dhe e Kryeministrit Thaçi.

    Që prej se Ramush Haradinaj, Kryetari i AAK-së dhe Kryeopozitari i Kosovës, u ndal në Hagë për të marrë pjesë në rigjykimin e pjesshëm në Tribunalin e Hagës, Hashim Thaçi, Kryeministri i Kosovës, ka kërkuar, ditë e natë, justifikimin për të hyrë në zgjedhjet e parakohshme. Deri me 27 shtator, diç e tillë dukej e pamundur, sepse po të mbaheshin zgjedhjet e reja në Kosovë ashtu, pa kurrfarë arsyetimi ligjor dhe politik, vetëm e vetëm se ato janë në interes të Thaçit për ta shfrytëzuar maksimalisht mungesën e Haradinajt në politikën kosovare, vështirë që do të gjendej qytetar në Kosovë i cili nuk do t’ia merrte për të madhe Kryeministrit që po i hyn votimeve të reja duke keqpërdorur deficitin evident politik të opozitës. Por, pas të hënës së shkuar, kur Fatmir Sejdiu dha dorëheqje nga posti i Presidentit të Kosovës, nisi realizimi i Planit të Thaçit të hartuar muaj më parë, nën justifikimin e shpallur që Kosova ka telashe institucionale (edhe pse njëkohësisht ka stabilitet politik – këto janë fjalë të vetë Thaçit), dhe që PDK nuk mund t’i mbajë te tri postet kryesore në vend (të Presidentit, Kryeministrit dhe të Kryetarit të Kosovës, thuajse ja ndalon dikush PDK-së të pajtohet me partnerin e vet, LDK-në, për ndarjen e këtyre posteve), dhe nuk mund dot të hyjë në bisedimet me Serbinë, pa marrë një mandat të ri në zgjedhjet e jashtëzakonshme.

    Hashim Thaçi, një garant i rremë i sigurisë dhe i stabilitetit në vend, një Kryeministër i Qeverisë krejtësisht të korruptuar dhe të komprometuar, një politikan që përballet me telashet e të gjitha llojeve, i bëri, si vijon, hesapet që ta presë vitin e ri 2011, më i fortë se kurrë, pas zgjedhjeve që do të mbaheshin në fund të nëntorit apo në fillim të dhjetorit të sivjetmë:

    1. LDK do të ketë telashe të mëdha para, gjatë dhe pas mbajtjes së Kuvendit Zgjedhor, dhe nuk do të mund ta rrezikojë fitoren e PDK-së në zgjedhje; 2. AAK pa Ramush Haradinajn po ashtu, nuk do t’ia dalë ta bëjë një tjetër kërcim cilësor siç bëri në vjeshtën e vitit 2009, kur dyfishoi votën e vet; 3. Me zgjedhjet e jashtëzakonshme do t’i heqë qafe për një kohë bisedimet me Boris Tadiqin, Kryetarin e Serbisë, të cilat do të mund t’i sillnin probleme të nduarnduarta; 4. EULEX do të hezitojë, para këtyre zgjedhjeve, t’i përmbushë premtimet e tij të kahmotshme për zënien e “peshqve të mëdhenj”, sepse nuk do të dëshironte që veprimet e tij të shihen si ndërhyrje në procesin zgjedhor; 5. Thaçi si Lider i PDK-së, nuk do të duhej të merrej me pasojat, brenda PDK-së, të veprimeve të EULEX-it; 6. Thaçi, si Kryetar i PDK-së nuk do të kishte detyrim që më në fund (pas më shumë se pesë vjetëve), ta mbajë Kuvendin Zgjedhor; 7. AKR, LDD, Lëvizja “Vetëvendosje” e Albin Kurtit, nismat e reja politike, ciladoqofshin ato, nuk do të kishin kohë të përgatiten për zgjedhjet urgjente; 8. Perëndimi nuk do të mund të organizonte, brenda një afati aq të shkurtër kohor, Mision serioz vëzhgues, i cili do të monitoronte zgjedhjet; 9. Në nëntor, dhjetor, dita është e shkurtër, moti është i ftohtë, fushata zgjat vetëm dhjetë ditë (sipas Rregullores për mbajtjen e zgjedhjeve të jashtëzakonshme), prandaj, janë kushtet ideale që i shkojnë për shtati Thaçit dhe PDK-së. 10. Së fundi, PDK dhe Thaçi do të mund, pa telashe të mëdha, kur të merren parasysh nëntë pikat e mëparme, të fabrikonin rezultatin e zgjedhjeve në favor të tyre.

    Do të ushtrohej pra, një “Election engineering” nga ana e Thaçit dhe PDK-së (një inxhiniering zgjedhor), i cili do të kishte domethënien e një Grushtshteti përmes zgjedhjeve të manipuluara.

    Versioni A i jetësimit të këtij Grushtshteti (PDK ka pasur një Grushtshtet të dështuar me 19 nëntor të vitit të kaluar, në “Natën e Zanzibarit”), ai i mbajtjes së zgjedhjeve qysh në këtë vit, duket që ra në ujë. Tash duhet të përgatitet terreni për Versionin B: Për votimet në pikë të dimrit, në fund të janarit apo në fillim të shkurtit, në kushtet më të vështira të mundshme, atëherë kur askund në këtë Botën demokratike nuk mbahen votimet.

    Por, ne jemi demokracia e Hashim Thaçit. Krejtësisht origjinale. Apo jo.

    Në janar dhe në shkurt të vitit 2011, mund të kemi gjithçka, pos zgjedhjeve të lira dhe demokratike. Këtë e dimë të gjithë ne, por bëhemi të shurdhër apo të verbër, për shkak të hesapeve personale, partiake, ekonomike që i bëjmë, duke mos u mërzitur fare për fatin e demokracisë kosovare. E fati i saj është pashmangshëm i lidhur edhe me fatin e Republikës së Kosovës.

    Zgjedhjet e lira dhe demokratike i duhen sot Kosovës, njësoj, absolutisht njësoj, siç i është dashur Kosovës çlirimi në vitin 1999, dhe bërja e shtetit në vitin 2008.

    Pa këto zgjedhje, rrezikohet e tashmja dhe e ardhmja e shtetit të Kosovës. Dhe fatkeqësisht, ky paralajmërim është i saktë, qind për qind i saktë.

    (Blerim Shala është Nënkryetar i Parë i Aleancës për Ardhmëninë e Kosovës. Kjo kolumne është shkruar enkas për Gazetën Express)
    "Nuk mund të mbash gjarpinj në kopshtin tënd, me shpresën se ata do t'i kafshojnë vetëm fqinjët..."

  11. #91
    i/e regjistruar Maska e Brari
    Anëtarësuar
    23-04-2002
    Postime
    18,826
    a dini gje se.. sa i kushtojne buxhetit te kosoves zgedhjet?
    sa kushtuan keto te fundit?

    duhet te mbajne pergjegjsi morale e ligjore ata qe shkaktojne zgedhje te parakohshme.

    sa mire do ish qe ato miliona euro (nuk e di se jane) qe shkojne per zgedhje te parakhshme te shkonin per ilace.. aparatura mjeksore e libra per shkollat e unversitetet.. po dhe per pensionet e puntorise e inteligjences..

  12. #92
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    30-12-2009
    Postime
    1,594
    Citim Postuar më parë nga Brari Lexo Postimin
    a dini gje se.. sa i kushtojne buxhetit kosoves zgedhjet?
    sa kushtuan keto te fundit?

    duhet te mbajne pergjegjsi morale e ligjore ata qe shkaktojne zgedhje te parakohshme.

    sa mire do ish qe ato miliona euro (nuk e di se jane) qe shkojne per zgedhje te parakhshme te shkonin per ilace.. aparatura mjeksore e libra per shkollat e unversitetet.. po dhe per pensionet e puntorise e inteligjences..

    po thone se jane 4 mil por me siguri se 4 mil i kushtojne vetem pdk-se!!

  13. #93
    i/e regjistruar Maska e Llapi
    Anëtarësuar
    08-08-2002
    Postime
    10,979



    Krasniqi takohet me Thaçin
    Ushtruesi i detyrës së presidentit të Kosovës, Jakup Krasniqi është takuar të hënën me kryeministrin Hashim Thaçi, ndërkaq temë diskutimi kanë qenë zhvillimet e fundit në vend. ...
    Postuar: 01:07:44 / 04.10.2010
    Sipas një njoftimi të presidencës krerët e shtetit biseduan për funksionalizimin sa më të mirë të institucioneve të Republikës së Kosovës, për proceset e ardhshme politike dhe koordinimin institucional ndërmjet presidencës, Kuvendit dhe Qeverisë së Republikës.

    Krasniqi ndërkaq ka bërë të ditur se të gjitha subjektet politike në vend kanë rënë dakord që të mos mbahen zgjedhjet këtë vit, por brenda një afati optimal të paraparë edhe me Kushtetutë.

    Sipas tij, pas përfundimit të tërësishëm të konsultimeve me partitë do të mësohet edhe data e saktë e mbajtjes së zgjedhjeve.
    Do t´i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

  14. #94
    i/e regjistruar Maska e laguna blu
    Anëtarësuar
    12-12-2004
    Postime
    579

    takime hajnash

    Citim Postuar më parë nga Llapi Lexo Postimin

    "Jamie Shea i UCK-së takohet me George Washingtonin e Kosovës"
    Ish zëdhënësi i UCK-së, është takuar të hënën me kryeministrin, ndërkaq temë diskutimi kanë qenë zhvillimet e fundit në vend dhe mes tyre supozohet se u zhvillua ky dialog:
    George W: Kupa, të kam thënë se do të uli në tri fotele...
    Jamie SH: Le le, Shima se ato të Rognerit s'kishin qenë kurrqysh...hoqëm të zitë e ullirit. Ai majmuni Klosi na jepte vetëm nga një suitë...
    George W. Atë qafirin (Sejdiun- L.B) ta hoqa qafet, tash po i bijim ose KEK-ut ose Postës...
    Jamie SH: Merri vesh me Xhavitin e Fatmirin, unë e lëshoj komunikatën. Ashtu si në ditët më të mira...
    George W. Uh loçkamoni im, gjithmonë na ki zbardhë ftyrën...tung tung...
    .
    Kushedi si do të ketë përfunduar ky takim...?
    "Nuk mund të mbash gjarpinj në kopshtin tënd, me shpresën se ata do t'i kafshojnë vetëm fqinjët..."

  15. #95
    barcelona Maska e shpresa-gazi
    Anëtarësuar
    28-09-2010
    Vendndodhja
    NE TOKE
    Postime
    128
    Le ta presin edhe ramushin te kthehet se edhe ai meriton te jet i pranishem ne zgjedhje...njeriu qe ka ber me shum per kosoven tani po gjykohet pa faj..............

  16. #96
    barcelona Maska e shpresa-gazi
    Anëtarësuar
    28-09-2010
    Vendndodhja
    NE TOKE
    Postime
    128
    Le ta presin edhe ramushin te kthehet se edhe ai meriton te A i pranishem ne zgjedhje...njeriu qe ka ber me shum per kosoven tani po gjykohet pa faj..............

  17. #97
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    28-11-2009
    Postime
    212
    Zgjedhjet menyra me e mire e qeverisjes ne kosove dhe ecja per para,nuk eshte vetem kosova ne kete situat ka edhe shume vende me mendikim ne europ dhe kan zgjedhje te para koheshme se ketu tek ju ne kosove...
    pro zgjedhjeve lete fiton kend ee deshiron poplli e jo kafe hanet dhe dezinformata ///

  18. #98
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    28-11-2009
    Postime
    212
    po tani gjdo njeri ka dhimet edhe per ramushin ,pasi eshte duke e pritur gjykimin ne hage ,,,po me rendesi eshte zhvillimi i kosoves se sa aj qka thuan disa te jete ramushi ketu per zgjedhje,,lete lirohet i pa fajeshem aj se per zgjedhje nuk eshte derte per te dhe koleget e ti,,po ishalla vjen sa me shpejte nga haga,,,se zgjedhjet i harron aj... per te dhe familjen dhe shoket e ti eshte me rendesi sot lirija e ti,e jo zgjedhjet me ndonje kohe te gjat,,,

  19. #99
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    28-11-2009
    Postime
    212
    Citim Postuar më parë nga ARIANI_TB Lexo Postimin
    Shifet shume qarte, se as Sejdiut, as Thacit, as Jakup Krasniqit, asnje politikan apo deputet e qeveritar nuk i intereson populli dhe Kosova, por me se shumti ju intereson interesi personal, familjar e partiak.

    Keto lojra nga ana e Sejdiut dhe Thacit nuk jane asgje tjeter vecse, as njeri e as tjetri nuk kane deshire qe te shkojne ne bisedimet e ardhshme me Serbine, per te vetmen arsye se shume mire dihet se per cfare do jene ato bisedime, e per kete arsye edhe Sejdiu edhe Thaci mundohet qe dikujt tjeter tia lejne pataten e nxehte ne duar per at qe ata vete kane bere pazarlleqe te fshehta me Serbine.

    Personalisht mendoj qe e vetmja zgjidhje ne keto dite te veshtira per Kosoven dhe popullin e saj eshte Levizja Vetevendosje dhe Albin Kurti qe sa me pare dhe pa asnje kusht ta marrin timonin ne duar te tyre.
    po mendimi ime eshte at qka e thua ti dhe disa te tjer ,po mos te ishit ju kosoven e kishte marr pusi,,po shyqyre si ju kemi trima dhe patriot tani ne liri dhe flisni sikur ......

  20. #100
    i/e regjistruar Maska e Llapi
    Anëtarësuar
    08-08-2002
    Postime
    10,979
    Thaçi: Në pushtet do të jem së paku edhe 8 vjet

    Publikuar: Sot, më 06 tetor 2010

    Prishtinë, 6 tetor - Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, ka paralajmëruar se do të jetë në pushtet edhe për së paku dy mandate. I pyetur nga gazetarët se kur mund ta gjejnë atë në zyrat e PDK-së, Thaçi tha se kjo do të ndodhë pas tetë vjetëve, duke aluduar se do të jetë në pushtet edhe për tetë vjet e ardhshme, raporton KTV.
    Do t´i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

Faqja 5 prej 6 FillimFillim ... 3456 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •