Close
Faqja 5 prej 6 FillimFillim ... 3456 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 81 deri 100 prej 108
 1. #81
  i/e regjistruar Maska e Drenica 97
  Antarsuar
  19-07-2009
  Vendndodhja
  KOSOVE
  Postime
  1,094
  Faleminderit
  1
  10 falenderime n 8 postime
  Citim Postuar m par nga laguna blu Lexo Postimin
  Anketa
  Po t mbaheshin zgjedhjet pr ciln parti do t votoni?
  LDK - 23.3%
  PDK - 9.6%
  AKR - 13.7%
  AAK - 19.3%
  LDD - 8%
  VENDOSJE - 25.8%
  Au bota sot eshte e njohur si gazete qe boton vetem te "verteta",pse po tutet ldk te hyj ne zgjedhje kur e din qe po fitoika 23% te votava,ldk sot nuk mund te fitoi me shume se 15%.

 2. #82
  Perjashtuar
  Antarsuar
  12-05-2009
  Vendndodhja
  Iliri
  Postime
  2,944
  Faleminderit
  27
  20 falenderime n 20 postime

  Thumbs down

  Nuk po e kuptoi q'ka do m z.Fatmir Sejdiu.
  Per njeriun me logjik te shendosh kta lider te vetquajtur jon mbet si limon i shtrydhur,ska as gje prej tyre e as qe pritet nji hap qe do e vlersonte populli si hap i mendshem te ketyre hajnav si ldk e pdk e aak .Mare ne pergjethsi une po turprohem nga kta faqenxir e te pa turp.Amerika e natoja na liroj e kta genjyen se ne e liruam ,sa thot LDK e sa Pdk se ne ishim qlirimtaret .As GJE NUK KAN BER PERVEQ VJEDHJEVE QE I DREJTUAN MINISTRAT E KTYRE PARTIVE QE fryhen si qurana.Kosova esht ne nji agoni e esht ber rob i ktyre hajduterve te pa fetyr ,turp [per popullin qe esht ra ne nivelin e kti mjerimi sa padrejtsive te tilla nuk i ka heshtur edhe kure ndaj tyre ushtrohej teror psikollogjik e fizik nga regjimi ish serbosllav.

  esht per tu qa se si per interesa personale e shiten by..en edhe ata njerz qe dikur mburrej Kosova me ta .
  leti permend vetem ca prej tyre
  Regjep Qosja vetem per te arritur ne kolltuqet e tija u be nji njeri qe vetem marja e pushtetit i interesoi e as gje me teper.
  Adem Demaqi vetem per te mos prish disa benifite te qeveris i hesht e heq syzat
  sa as gje nuk i bije ne sy veq persekutimit te romve neper kampe te veriut te kosoves.
  ramushi mbasi i beri gjepat te ajur si me i kafshuar gjarpri me paran e popullit veq ardhjes ne pushtet si ka interesuar as gje te pakten ashtu esht treguar pas lufte.

  shpresat se ky popull di te mbroj lirin e tija po veniten ,sikur nji pijanec qe ka humbur rrugen duket ky popull ..mbare nuk degjon e nuk shef njeriu apo qytetari i zakonshem !11 vite esht ushqyer vetem me genjeshtra ..qa pritet nga ky popull sikur nuk i mjaftoi robria shekullore tani duket se po e prano prap robrin po nga nji robrues akoma me i keq e qe do e quaja robri nen diktaturen e grabitsve dhe hajnave ordiner do i quaja.Sot ne kosov nuk funciono drejtsia ,mbrojtja sociale e drejta ne pun ,madje ne ket te fundit esht futur nji rregull i mrapsht se duhet te jesh i urte e sa per profesionalizem nuk kerkohet ..esht nji 'rregull'' qe dallo nga e ter bota.

  kom menduar se bota do na ket lakmi ,por une per vete jom i zhgenjyer nga lutetaret e liris,siq duket paskan qen betuar ne djallin se do jen ne liri luftetar ne sherbim te djallit.

  Popull i dobet jemi treguar ne paq,te mos flasim per politikajet kure e ter bota mundohet te na bej prej popujve te ngritur ket ngritje sikur e ngulfat vet shqiptari.
  Faktet te flasin vet ;

  edhe kaq vite ne liri populli ne pjesen me te madhe vuan per buken e gojes sa edhe per ta mbulua turpin qeveritaret tan ua ndaluan femijve shitjen e farave e cigareve ne rrug te cilet mbanin familjet ,humben pensionet ,te drejten e trajtimit mjeksor.
  Nejse e zgjata pak sepse kom mundur edhe te hesht ngase me kte qeverisje nuk esht i knaqur njeri i arsyshem kosovar perveq hajnav ton e atyre nderkomtar.
  Thon nji fjal ne rrethin ton ,kqyrja te mbathurat te dera e din se qa ka brenda.

  kto te mbathura te shtetit ton si ne mitrovic si ne kamenic sikur........ i ka shqelmuar dikush.

 3. #83
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime
  Citim Postuar m par nga laguna blu Lexo Postimin
  Anketa
  Po t mbaheshin zgjedhjet pr ciln parti do t votoni?
  LDK - 23.3%
  PDK - 9.6%
  AKR - 13.7%
  AAK - 19.3%
  LDD - 8%
  VENDOSJE - 25.8%
  HAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
  shifni shifni keta rugovistat e vetfundosjes me kan jan lidh seee me boten sot

  po nuk ka qen veshtir me e dit more heiiii kjo pun ka her eshte dit qe serbija i ka lidh mire e ma mire
  qe krejt rugovistat e flliqt jan grumbullue tek vetfundosja si mu.ta veq qe ti shajn lirimtaretdhe te bajn propagand ma shlir
  ju rroft more bota sot e more albin-glauk-rugovna motiiii e di kush mu.tin je

 4. #84
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  11-04-2010
  Postime
  370
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Citim Postuar m par nga Llapi Lexo Postimin
  HAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
  shifni shifni keta rugovistat e vetfundosjes me kan jan lidh seee me boten sot

  po nuk ka qen veshtir me e dit more heiiii kjo pun ka her eshte dit qe serbija i ka lidh mire e ma mire
  qe krejt rugovistat e flliqt jan grumbullue tek vetfundosja si mu.ta veq qe ti shajn lirimtaretdhe bajn propagand ma shlir
  ju rroft more bota sot e more albin-glauk-rugovna motiiii e di kush mu.tin je
  Ti me kete edukat e kultur,e ki pyetur veten ndonjeher,se a i ben keq apo mire ketij jezusit tan- thaqit,a mundeni ju te thaqit me ba ,naj debat politik,pa shpifje,akuza,(tradhtar- keta e keni te trashegum nga xhaxhi enver),dhe pa fjale e fjali te pista.

 5. #85
  Pasioni pr shkencn Maska e KILI MERTURI
  Antarsuar
  23-01-2008
  Vendndodhja
  evrop
  Postime
  1,848
  Faleminderit
  8
  14 falenderime n 10 postime
  Sikur edhe sht pritue "VETVENDOSJE !" e para!


  Mos u merrni me disa njerz t smur o Dashnori!

  M heret e ceka se kta psikopatat e has tasit kur e shofin se nuk po ju shkon puna mir , ather etiketojn e nuk prdorim mjete pr t provuar njllosjen e kundrshtarit. E kan nga enveri e nga rugovna e nga milloshi e tita!
  M dhimbse , jo per dicka tjetr , por q nuk kan mend!


  Kili
  SHQIPRIA ETNIKE SHT GJAKU IM Q NUK FALET!
  BAC, U KRYMB
  N dreq t mallkuar t gjith antishqiptart dhe tradhtart e kombit!

 6. #86
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime
  Citim Postuar m par nga Dashnori_84 Lexo Postimin
  Ti me kete edukat e kultur,e ki pyetur veten ndonjeher,se a i ben keq apo mire ketij jezusit tan- thaqit,a mundeni ju thaqit me ba ,naj debat politik,pa shpifje,akuza,(tradhtar- keta e keni te trashegum nga xhaxhi enver),dhe pa fjale e fjali te pista.
  kush esht Kryelirimtari Thai e ka tregue populli me vot
  a kush eshte albin-glauk-rugova e ka tregue sot gazeta antikombetare bota sot haaaaa simpatizantet e lexuesit e kesaj faqavre e paskan votue glauk-rugovn-albinin haaaaaaa
  ja pafshi hajrin
  haj medet haj kush u mbet me votue albin-glauk-rugovnen
  e kam dit e kemi dit e kan dit
  se nieri normal nuk e voton at rrugaq

  merrne me mend shifni shifni

  Anketa

  Bota Sot
  Po t mbaheshin zgjedhjet pr ciln parti do t votoni?
  LDK - 23.3%
  PDK - 9.6%
  AKR - 13.7%
  AAK - 19.3%
  LDD - 8%
  VETVENDOSJE - 25.8%

 7. #87
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  11-04-2010
  Postime
  370
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Citim Postuar m par nga Llapi Lexo Postimin
  kush esht Kryelirimtari Thai e ka tregue populli me vot
  a kush eshte albin-glauk-rugova e ka tregue sot gazeta antikombetare bota sot haaaaa simpatizantet e lexuesit e kesaj faqavre e paskan votue glauk-rugovn-albinin haaaaaaa
  ja pafshi hajrin
  haj medet haj kush u mbet me votue albin-glauk-rugovnen
  e kam dit e kemi dit e kan dit
  se nieri normal nuk e voton at rrugaq

  merrne me mend shifni shifni

  Anketa

  Bota Sot
  Po t mbaheshin zgjedhjet pr ciln parti do t votoni?
  LDK - 23.3%
  PDK - 9.6%
  AKR - 13.7%
  AAK - 19.3%
  LDD - 8%
  VENDOSJE - 25.8%
  thaqi e ka tradhtue Komandatin legjendar ADEM JASHARIN,e u ik ne zvicer,dhe ka dezertue prej ushtrie qe u betue ,per clirimin e vendit,thaqi ka ba marreveshjen e oslos me bukoshin,prap u terheq pershkak se i dojke paret e bukoshi nuk ja jepke,thaqi e ka nenshkrue marreveshjen e rambujes,per autonomi nen ish-jugosllavi,thaqi e ka tradhtue elektoratin e vet,mbas lufte kur bani koalicion me Dr.Rugoven,thaqi tradhtoj liderin e AAK me shpifje e akuza dhe e dergon ne hage,pse LDK bani koalicion me AAK e jo me juve,thaqi yt prap tradhton elektoratin e vet qe bani koalicion me LDK,me zemer e shpirt bertitshin simpatizantet dhe adhuruesit e thaqit e te pdk,jo me LDK ,jo me me LDK-ne,thaqi yt tradhtoj edhe adhuruesit e vet,duke bere koalicion lokal ne shume komuna te Kosoves me partin e AKR,qe esht kryetar Behxhet Pacolli,qe ju te pdk-e thojshit e thuni,qe esht rus e esht me rus ,per Pacollin,thaqi tradhtoj vendin e vet ,duke futur njerez qe e kan te dalume, dhe jan ne liste te zez,te BE dhe SHBA i kandidon per kryetar komune,e i ban kryetar komune e ministra qeverie,thaqi juaj,ju tradhton prap adhuruesit e vet, duke bere Dr Bujar Bukoshin minister te shendetsis,ja tradhti mas tradhtie,tradhtaret gjithmon te thojn tradhtar jeni-.

 8. #88
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime
  Citim Postuar m par nga Dashnori_84 Lexo Postimin
  thaqi e ka tradhtue Komandatin legjendar ADEM JASHARIN,e u ik ne zvicer,dhe ka dezertue prej ushtrie qe u betue ,per clirimin e vendit,thaqi ka ba marreveshjen e oslos me bukoshin,prap u terheq pershkak se i dojke paret e bukoshi nuk ja jepke,thaqi e ka nenshkrue marreveshjen e rambujes,per autonomi nen ish-jugosllavi,thaqi e ka tradhtue elektoratin e ,mbas lufte kur bani koalicion me Dr.Rugoven,thaqi tradhtoj liderin e AAK me shpifje e akuza dhe e dergon ne hage,pse LDK bani koalicion me AAK e jo me juve,thaqi yt prap tradhton elektoratin e vet qe bani koalicion me LDK,me zemer e shpirt bertitshin simpatizantet dhe adhuruesit e thaqit e te pdk,jo me LDK ,jo me me LDK-ne,thaqi yt tradhtoj edhe adhuruesit e vet,duke bere koalicion lokal ne shume komuna te Kosoves me partin e AKR,qe esht kryetar Behxhet Pacolli,qe ju te pdk-e thojshit e thuni,qe esht rus e esht me rus ,per Pacollin,thaqi tradhtoj vendin e vet ,duke futur njerez qe e kan te dalume, dhe jan ne liste te zez,te BE dhe SHBA i kandidon per kryetar komune,e i ban kryetar komune e ministra qeverie,thaqi juaj,ju tradhton prap adhuruesit e vet, duke bere Dr Bujar Bukoshin minister te shendetsis,ja tradhti mas tradhtie,tradhtaret gjithmon te thojn tradhtar jeni-.
  haaaaaaaaaaaaaaa
  Per qato te kqija qe ja paske fut kot ti
  Hashim Thai Kryelirimtari i Kosoves eshte Lideri ma i votuar ne Kosove dhe Partia e ti PDK po ashtu partia ma e madhe dhe e votuar ne Kosove
  hajde tash si thua ti

 9. #89
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  11-04-2010
  Postime
  370
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Citim Postuar m par nga Llapi Lexo Postimin
  haaaaaaaaaaaaaaa
  Per qato te kqija qe ja paske fut kot ti
  Hashim Thai Kryelirimtari i Kosoves eshte Lideri ma i votuar ne Kosove dhe Partia e ti PDK po ashtu partia ma e madhe dhe e votuar ne Kosove
  hajde tash si thua ti
  E vertet esht qe esht parti e pare ne Kosove,pdk,por thaqi me votat e LDK,AKR dhe te minoritetev,u ba kryeminister dhe formoj qeverin,

  ti tash kalxona ku ishte thaqi,dhe cfare ishte thaqi,(a ishte drejtor politik i shtabit te pergjithshem,kur u sulmue prekazi,dhe ra Komandati Legjendar Adem Jashari,me Familjen e ti,e me gjer-sa her u takue thaqi me Ademin,prej ky thaqi ik ne Zvicer,dhe cka i ka ndihmue Ademit ,prej qe ka ik ai ne Zvicer, deri ne renjen e ti per Kosove
  ti ose je naiv ,per keto qe me thua ,ja kam fut kot,ose nuk ki lidhje me politike,
  hajt ti ,pra cka po thu me kan esht thaqi,koalicion qendror,dhe lokale ne KOSOVE.

 10. #90
  i/e regjistruar Maska e laguna blu
  Antarsuar
  12-12-2004
  Postime
  579
  Faleminderit
  15
  11 falenderime n 6 postime

  Zgjedhjet private t Hashim Thait

  Zgjedhjet private t Hashim Thait
  Zgjedhjet e lira dhe demokratike i duhen sot Kosovs, njsoj, absolutisht njsoj, si i sht dashur Kosovs lirimi n vitin 1999, dhe brja e shtetit n vitin 2008.

  Nga Blerim Shala m 04 tetor 2010 n ora 12:04
  Nj zyrtar i lart i PDK-s, njkohsisht Ministr n Qeverin e Kosovs t Kryeministrit Thai, n mnyrn m demokratike t mundshme, ofroi shpjegimin se far duhet t ndodh tash e tutje, n krkim t orarit t organizimit t zgjedhjeve t parakohshme parlamentare n Kosov. Ai pohoi q PDK sht jetikisht e interesuar q koha e mbajtjes s zgjedhjeve t reja t prgjithshme n Kosov, t prcaktohet n baz t nj marrveshjeje politike t partive t vendit. Pastaj shtoi: Zgjedhjet n Kosov duhet t mbahen m s voni n fund t janarit ose n fillim t shkurtit.

  Partit tjera n Kosov, natyrisht, pr t qen edhe ato demokratike, do t duhej t pajtoheshin me propozimin e Partis Demokratike t Kosovs.

  Kaq e ka demokracia n Kosov.

  N fakt, gjrat jan brutalisht dhe pamshirshm t qarta n skenn politike t Kosovs. Si demokracia e PDK-s dhe e Kryeministrit Thai.

  Q prej se Ramush Haradinaj, Kryetari i AAK-s dhe Kryeopozitari i Kosovs, u ndal n Hag pr t marr pjes n rigjykimin e pjesshm n Tribunalin e Hags, Hashim Thai, Kryeministri i Kosovs, ka krkuar, dit e nat, justifikimin pr t hyr n zgjedhjet e parakohshme. Deri me 27 shtator, di e till dukej e pamundur, sepse po t mbaheshin zgjedhjet e reja n Kosov ashtu, pa kurrfar arsyetimi ligjor dhe politik, vetm e vetm se ato jan n interes t Thait pr ta shfrytzuar maksimalisht mungesn e Haradinajt n politikn kosovare, vshtir q do t gjendej qytetar n Kosov i cili nuk do tia merrte pr t madhe Kryeministrit q po i hyn votimeve t reja duke keqprdorur deficitin evident politik t opozits. Por, pas t hns s shkuar, kur Fatmir Sejdiu dha dorheqje nga posti i Presidentit t Kosovs, nisi realizimi i Planit t Thait t hartuar muaj m par, nn justifikimin e shpallur q Kosova ka telashe institucionale (edhe pse njkohsisht ka stabilitet politik kto jan fjal t vet Thait), dhe q PDK nuk mund ti mbaj te tri postet kryesore n vend (t Presidentit, Kryeministrit dhe t Kryetarit t Kosovs, thuajse ja ndalon dikush PDK-s t pajtohet me partnerin e vet, LDK-n, pr ndarjen e ktyre posteve), dhe nuk mund dot t hyj n bisedimet me Serbin, pa marr nj mandat t ri n zgjedhjet e jashtzakonshme.

  Hashim Thai, nj garant i rrem i siguris dhe i stabilitetit n vend, nj Kryeministr i Qeveris krejtsisht t korruptuar dhe t komprometuar, nj politikan q prballet me telashet e t gjitha llojeve, i bri, si vijon, hesapet q ta pres vitin e ri 2011, m i fort se kurr, pas zgjedhjeve q do t mbaheshin n fund t nntorit apo n fillim t dhjetorit t sivjetm:

  1. LDK do t ket telashe t mdha para, gjat dhe pas mbajtjes s Kuvendit Zgjedhor, dhe nuk do t mund ta rrezikoj fitoren e PDK-s n zgjedhje; 2. AAK pa Ramush Haradinajn po ashtu, nuk do tia dal ta bj nj tjetr krcim cilsor si bri n vjeshtn e vitit 2009, kur dyfishoi votn e vet; 3. Me zgjedhjet e jashtzakonshme do ti heq qafe pr nj koh bisedimet me Boris Tadiqin, Kryetarin e Serbis, t cilat do t mund ti sillnin probleme t nduarnduarta; 4. EULEX do t hezitoj, para ktyre zgjedhjeve, ti prmbush premtimet e tij t kahmotshme pr znien e peshqve t mdhenj, sepse nuk do t dshironte q veprimet e tij t shihen si ndrhyrje n procesin zgjedhor; 5. Thai si Lider i PDK-s, nuk do t duhej t merrej me pasojat, brenda PDK-s, t veprimeve t EULEX-it; 6. Thai, si Kryetar i PDK-s nuk do t kishte detyrim q m n fund (pas m shum se pes vjetve), ta mbaj Kuvendin Zgjedhor; 7. AKR, LDD, Lvizja Vetvendosje e Albin Kurtit, nismat e reja politike, ciladoqofshin ato, nuk do t kishin koh t prgatiten pr zgjedhjet urgjente; 8. Perndimi nuk do t mund t organizonte, brenda nj afati aq t shkurtr kohor, Mision serioz vzhgues, i cili do t monitoronte zgjedhjet; 9. N nntor, dhjetor, dita sht e shkurtr, moti sht i ftoht, fushata zgjat vetm dhjet dit (sipas Rregullores pr mbajtjen e zgjedhjeve t jashtzakonshme), prandaj, jan kushtet ideale q i shkojn pr shtati Thait dhe PDK-s. 10. S fundi, PDK dhe Thai do t mund, pa telashe t mdha, kur t merren parasysh nnt pikat e mparme, t fabrikonin rezultatin e zgjedhjeve n favor t tyre.

  Do t ushtrohej pra, nj Election engineering nga ana e Thait dhe PDK-s (nj inxhiniering zgjedhor), i cili do t kishte domethnien e nj Grushtshteti prmes zgjedhjeve t manipuluara.

  Versioni A i jetsimit t ktij Grushtshteti (PDK ka pasur nj Grushtshtet t dshtuar me 19 nntor t vitit t kaluar, n Natn e Zanzibarit), ai i mbajtjes s zgjedhjeve qysh n kt vit, duket q ra n uj. Tash duhet t prgatitet terreni pr Versionin B: Pr votimet n pik t dimrit, n fund t janarit apo n fillim t shkurtit, n kushtet m t vshtira t mundshme, ather kur askund n kt Botn demokratike nuk mbahen votimet.

  Por, ne jemi demokracia e Hashim Thait. Krejtsisht origjinale. Apo jo.

  N janar dhe n shkurt t vitit 2011, mund t kemi gjithka, pos zgjedhjeve t lira dhe demokratike. Kt e dim t gjith ne, por bhemi t shurdhr apo t verbr, pr shkak t hesapeve personale, partiake, ekonomike q i bjm, duke mos u mrzitur fare pr fatin e demokracis kosovare. E fati i saj sht pashmangshm i lidhur edhe me fatin e Republiks s Kosovs.

  Zgjedhjet e lira dhe demokratike i duhen sot Kosovs, njsoj, absolutisht njsoj, si i sht dashur Kosovs lirimi n vitin 1999, dhe brja e shtetit n vitin 2008.

  Pa kto zgjedhje, rrezikohet e tashmja dhe e ardhmja e shtetit t Kosovs. Dhe fatkeqsisht, ky paralajmrim sht i sakt, qind pr qind i sakt.

  (Blerim Shala sht Nnkryetar i Par i Aleancs pr Ardhmnin e Kosovs. Kjo kolumne sht shkruar enkas pr Gazetn Express)
  "Nuk mund t mbash gjarpinj n kopshtin tnd, me shpresn se ata do t'i kafshojn vetm fqinjt..."

 11. #91
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Antarsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,892
  Faleminderit
  59
  119 falenderime n 109 postime
  a dini gje se.. sa i kushtojne buxhetit te kosoves zgedhjet?
  sa kushtuan keto te fundit?

  duhet te mbajne pergjegjsi morale e ligjore ata qe shkaktojne zgedhje te parakohshme.

  sa mire do ish qe ato miliona euro (nuk e di se jane) qe shkojne per zgedhje te parakhshme te shkonin per ilace.. aparatura mjeksore e libra per shkollat e unversitetet.. po dhe per pensionet e puntorise e inteligjences..

 12. #92
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  30-12-2009
  Postime
  1,600
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Citim Postuar m par nga Brari Lexo Postimin
  a dini gje se.. sa i kushtojne buxhetit kosoves zgedhjet?
  sa kushtuan keto te fundit?

  duhet te mbajne pergjegjsi morale e ligjore ata qe shkaktojne zgedhje te parakohshme.

  sa mire do ish qe ato miliona euro (nuk e di se jane) qe shkojne per zgedhje te parakhshme te shkonin per ilace.. aparatura mjeksore e libra per shkollat e unversitetet.. po dhe per pensionet e puntorise e inteligjences..

  po thone se jane 4 mil por me siguri se 4 mil i kushtojne vetem pdk-se!!

 13. #93
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime  Krasniqi takohet me Thain
  Ushtruesi i detyrs s presidentit t Kosovs, Jakup Krasniqi sht takuar t hnn me kryeministrin Hashim Thai, ndrkaq tem diskutimi kan qen zhvillimet e fundit n vend. ...
  Postuar: 01:07:44 / 04.10.2010
  Sipas nj njoftimi t presidencs krert e shtetit biseduan pr funksionalizimin sa m t mir t institucioneve t Republiks s Kosovs, pr proceset e ardhshme politike dhe koordinimin institucional ndrmjet presidencs, Kuvendit dhe Qeveris s Republiks.

  Krasniqi ndrkaq ka br t ditur se t gjitha subjektet politike n vend kan rn dakord q t mos mbahen zgjedhjet kt vit, por brenda nj afati optimal t parapar edhe me Kushtetut.

  Sipas tij, pas prfundimit t trsishm t konsultimeve me partit do t msohet edhe data e sakt e mbajtjes s zgjedhjeve.

 14. #94
  i/e regjistruar Maska e laguna blu
  Antarsuar
  12-12-2004
  Postime
  579
  Faleminderit
  15
  11 falenderime n 6 postime

  takime hajnash

  Citim Postuar m par nga Llapi Lexo Postimin

  "Jamie Shea i UCK-s takohet me George Washingtonin e Kosovs"
  Ish zdhnsi i UCK-s, sht takuar t hnn me kryeministrin, ndrkaq tem diskutimi kan qen zhvillimet e fundit n vend dhe mes tyre supozohet se u zhvillua ky dialog:
  George W: Kupa, t kam thn se do t uli n tri fotele...
  Jamie SH: Le le, Shima se ato t Rognerit s'kishin qen kurrqysh...hoqm t zit e ullirit. Ai majmuni Klosi na jepte vetm nga nj suit...
  George W. At qafirin (Sejdiun- L.B) ta hoqa qafet, tash po i bijim ose KEK-ut ose Posts...
  Jamie SH: Merri vesh me Xhavitin e Fatmirin, un e lshoj komunikatn. Ashtu si n ditt m t mira...
  George W. Uh lokamoni im, gjithmon na ki zbardh ftyrn...tung tung...
  .
  Kushedi si do t ket prfunduar ky takim...?
  "Nuk mund t mbash gjarpinj n kopshtin tnd, me shpresn se ata do t'i kafshojn vetm fqinjt..."

 15. #95
  barcelona Maska e shpresa-gazi
  Antarsuar
  28-09-2010
  Vendndodhja
  NE TOKE
  Postime
  130
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Le ta presin edhe ramushin te kthehet se edhe ai meriton te jet i pranishem ne zgjedhje...njeriu qe ka ber me shum per kosoven tani po gjykohet pa faj..............

 16. #96
  barcelona Maska e shpresa-gazi
  Antarsuar
  28-09-2010
  Vendndodhja
  NE TOKE
  Postime
  130
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Le ta presin edhe ramushin te kthehet se edhe ai meriton te A i pranishem ne zgjedhje...njeriu qe ka ber me shum per kosoven tani po gjykohet pa faj..............

 17. #97
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  28-11-2009
  Postime
  212
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Zgjedhjet menyra me e mire e qeverisjes ne kosove dhe ecja per para,nuk eshte vetem kosova ne kete situat ka edhe shume vende me mendikim ne europ dhe kan zgjedhje te para koheshme se ketu tek ju ne kosove...
  pro zgjedhjeve lete fiton kend ee deshiron poplli e jo kafe hanet dhe dezinformata ///

 18. #98
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  28-11-2009
  Postime
  212
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  po tani gjdo njeri ka dhimet edhe per ramushin ,pasi eshte duke e pritur gjykimin ne hage ,,,po me rendesi eshte zhvillimi i kosoves se sa aj qka thuan disa te jete ramushi ketu per zgjedhje,,lete lirohet i pa fajeshem aj se per zgjedhje nuk eshte derte per te dhe koleget e ti,,po ishalla vjen sa me shpejte nga haga,,,se zgjedhjet i harron aj... per te dhe familjen dhe shoket e ti eshte me rendesi sot lirija e ti,e jo zgjedhjet me ndonje kohe te gjat,,,

 19. #99
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  28-11-2009
  Postime
  212
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Citim Postuar m par nga ARIANI_TB Lexo Postimin
  Shifet shume qarte, se as Sejdiut, as Thacit, as Jakup Krasniqit, asnje politikan apo deputet e qeveritar nuk i intereson populli dhe Kosova, por me se shumti ju intereson interesi personal, familjar e partiak.

  Keto lojra nga ana e Sejdiut dhe Thacit nuk jane asgje tjeter vecse, as njeri e as tjetri nuk kane deshire qe te shkojne ne bisedimet e ardhshme me Serbine, per te vetmen arsye se shume mire dihet se per cfare do jene ato bisedime, e per kete arsye edhe Sejdiu edhe Thaci mundohet qe dikujt tjeter tia lejne pataten e nxehte ne duar per at qe ata vete kane bere pazarlleqe te fshehta me Serbine.

  Personalisht mendoj qe e vetmja zgjidhje ne keto dite te veshtira per Kosoven dhe popullin e saj eshte Levizja Vetevendosje dhe Albin Kurti qe sa me pare dhe pa asnje kusht ta marrin timonin ne duar te tyre.
  po mendimi ime eshte at qka e thua ti dhe disa te tjer ,po mos te ishit ju kosoven e kishte marr pusi,,po shyqyre si ju kemi trima dhe patriot tani ne liri dhe flisni sikur ......

 20. #100
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime
  Thai: N pushtet do t jem s paku edhe 8 vjet

  Publikuar: Sot, m 06 tetor 2010

  Prishtin, 6 tetor - Kryeministri i Kosovs, Hashim Thai, ka paralajmruar se do t jet n pushtet edhe pr s paku dy mandate. I pyetur nga gazetart se kur mund ta gjejn at n zyrat e PDK-s, Thai tha se kjo do t ndodh pas tet vjetve, duke aluduar se do t jet n pushtet edhe pr tet vjet e ardhshme, raporton KTV.

Faqja 5 prej 6 FillimFillim ... 3456 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •