Close
Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 31
 1. #1
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  13-05-2009
  Postime
  812
  Faleminderit
  0
  16 falenderime nė 16 postime

  Lugina E Ujqerve

  Skandal diplomatik nė Izrael shkaktoi episodi i 75-tė i serialit tė njohur turk "Lugina e ujqve". Zėvendėsministri i jashtėm i Izraelit, Deni Ajalon, ftoi ambasadorin turk nė vend, Ahmet Oguz Ēelikol pėr ti dorėzuar notė proteste, sepse agjent tė shėrbimit sekret izraelit tė Mosadit nė serial, u paraqitėn si rrėmbyes tė fėmijėve turk, tė cilėt mė vonė i konvertojnė nė hebrenj. Tensionet u thelluan edhe pas publikimit tė inserteve nga mediat izraelite nga njė takim, nė tė cilin zv.ministri Ajalon i kėrkon kameramanėve tė regjistrojnė skenėn si ambasadori turk ėshtė ulur nė njė pozicion mė tė ulėt nė raport me homologėt izraelit. Sipas njoftimeve tė BBC-sė, Ajalon ka kėrkuar nga gazetarėt tė sqarojnė se ambasadori ėshtė ulur nė njė divan tė ulėt, ndėrsa zyrtarėt izraelitė ishin tė ulur nė karrige shumė mė tė larta. Sipas tė njėjtit burim, Ajalon ėshtė regjistruar nė gjuhėn Hebraike duke komentuar se "nė kėtė dhomė ka vetėm njė flamur" dhe se "askush nuk qeshet”. Njė gazetė izraelite ka publikuar njė fotografi nga takimi me mbishkrimin "Madhėsia e poshtėrimit." Menjėherė pas takimit, Ministria e jashtme e Turqisė kėrkoi nga Izraeli, tė kėrkoj falje pėr, siē thuhet, poshtėrimin e ambasadorit turk. Reagoi edhe shtėpia e produksionit "Pana Film," pėrmes njė deklaratė me shkrim nė tė cilėn thuhet se seriali do tė vazhdojė ta tregojė tė vėrtetėn dhe nxjerr nė shesh ēdo gjė qė ėshtė e gabuar. "Kėrkojmė qė Izraeli sa mė shpejt tė jetė e mundur tė ndaloj vrasjen e fėmijėve palestinez," thuhet ndėr tė tjera nė deklaratėn e “Pana Film”, ku i bėhet thirrje Izraelit tė respektoj tė drejtat e njeriut nė Palestinė. Marrėdhėniet mes Izraelit dhe Turqisė u pėrkeqėsuan qė pas sulmeve tė Izraelit nė dhjetor tė vitit 2008 nė Rripin e Gazės. Kulminacioni arriti nė Forumin Ekonomik nė Davos, vitin e kaluar kur Erdogan akuzoi direkt Presidentin izraelit Shimon Peres se nė Gaza janė shkelur konventat ndėrkombėtare. Kėto ditė Erdogan i kritikoi sulmet izraelite nė Gaza tė kryera dy ditė mė parė dhe tha se Izraeli posedon forcė joproporcionale dhe se me pėrdorimin e saj nuk vepron nė pėrputhje me rezolutat e Kombeve tė Bashkuara. Ndryshe seriali "Lugina e ujqėve" shumė ėshtė popullarizuar nė Turqi, ku pėr herė tė parė ėshtė transmetuar nė vitin 2003, por edhe te ne. Nė programin Alsat-M sė shpejti do tė transmetohet sezoni i ri i serialit, pėrfshirė edhe episodet kontestuese pėr Izraelin.

 2. #2
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  13-05-2009
  Postime
  812
  Faleminderit
  0
  16 falenderime nė 16 postime
  Izraeli ka kohė deri nė mbrėmje pėr njė ndjesė adekuate
  Ministria e Punėve tė Jashtme tė Turqisė e ka vlerėsuar tė pamjaftueshme deklaratėn qė Zv/Ministri i Jashtėm izraelit, Dani Ajalon bėri pėr t'i kėrkuar falje Turqisė.


  E mėrkure 13 Janar 2010 16:11

  Deklarata pėr falje nga Izraeli nuk ka qenė e mjaftueshme pėr burimet e Ministrisė sė Jashtme turke.

  Nė lidhje me sjelljen ndaj Ambasadorit turk nė Tel Aviv Ouz Ēelikoll, burimet e Ministrisė sė Jashtme turke qė kanė vlerėsuar deklaratat e Zv/Ministrit tė Jashtėm tė Izraelit Dani Ajalon, bėnė tė ditur se deklarata nuk ėshtė vlerėsuar e mjaftueshme.

  Nga ana tjetėr, po analizohet edhe gjendja nėse do tė thėrritet apo jo Ambasadori Ouz Ēelikoll nė Ankara.

  Autoritetet e Ministrisė sė Punėve tė Jashtme kanė bėrė kėtė deklaratė: "Tė gjitha opsionet janė tė hapura. Nė ngjarje tė tilla, ambasadorėt mund tė thėrriten nė Ankara pėr konsultime."

  Ndėrkaq, njė deklaratė e rėndėsishme lidhur me sjelljen e shėmtuar tė Izraelit erdhi edhe nga Presidenti i Republikės sė Turqisė Abdullah Gyl.

  "Turqia nuk ėshtė e varur nga askush dhe asnjė vend, kėtė Izraeli ta mendojė mirė. Izraeli duhet pyetur pėrse pėrjashtohet pothuajse nga tė gjitha vendet nė botė. Atyre u ėshtė dhėnė kohė deri nė mbrėmje. Nėse deri nė mbrėmje nuk kėrkojnė falje adekuate dhe problemi nuk zgjidhet, atėherė ne e tėrheqim Ambasadorin tonė. Kjo sjellje mund tė jetė puna e njė njeriu qė nuk di ēfarė bėn, por qė ėshtė e lidhur ngushtė me qeverinė izraelite", tha Presidenti Gyl./trt/

 3. #3
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  13-05-2009
  Postime
  812
  Faleminderit
  0
  16 falenderime nė 16 postime
  Izraeli kėrkon tė falur pėr sjelljen e pahijshme ndaj Ambasadorit turk
  Zv/Ministri i Punėve tė Jashtme tė Izraelit, njėherėsh edhe pėrgjegjėsi i skandalit diplomatik, Dani Ajalon, edhe pse me gjysmė goje kėrkoi ndjesė nga Ambasadori Ēelikol.


  E mėrkure 13 Janar 2010 11:05  Reagimi i ashpėr i Ankarasė zyrtare pėr sjelljen e shėmtuar ndaj Ambasadorit tė Turqisė nė Tel Aviv, Ouz Ēelikoll e detyroi Izraelin tė bėjė hap prapa.

  Zv/Ministri i Punėve tė Jashtme tė Izraelit, njėherėsh edhe pėrgjegjėsi i skandalit diplomatik, Dani Ajalon, edhe pse me gjysmė goje kėrkoi ndjesė nga Ambasadori Ēelikol.

  Ajalon, i cili deri dje nė orėt e vona thoshte se "nuk mendoj ta kem tepruar me sjelljen time ndaj Ambasadorit Turk", hodhi hap prapa.

  Gazeta Haaretz mbrėmė nė orėt e vona njoftoi se Ajalon, pėrmes njė komunikate, i kėrkoi tė falur Ambasadorit Turk nė Tel Aviv.

  Sipas lajmit tė gazetės, Zv/Ministri i Jashtėm i Izraelit nė komunikatėn e tij tha: "Vazhdoj tė protestoj sulmet qė janė bėrė nė Turqi kundėr Izraelit. Por nuk ėshtė pjesė e sjelljes time tė ofendoj diplomatėt e huaj".

  Autoritetet e Ministrisė sė Jashtme turke do tė bėjnė vlerėsimin se ėshtė apo jo e mjaftueshme kjo 'ndjesė'.

  Ministri i Industrisė, Tregtisė dhe Punės tė Izraelit, Ben-Eliezer theksoi se qėndrimet e Ministrit tė Punėve tė Jashtme Avigdor Lieberman dhe ndihmėsit tė tij Ajalon ndaj ambasadorit turk ishin fare tė panevojshme.

  Ndėrsa deputetėt e Partisė Laburiste, ortake e koalicionit qeverisės, kėrkuan nga Kryeministri Beniamin Netanjahu qė ta ulė 'arkitektin' e kėtij skandali, Ministrin e Jashtėm, Avigdor Lieberman, nė njė kolltuk tė ulėt dhe sigurojė qė ky i fundit tė shikojė e kuptojė se nė ēfarė gjendjeje skandaloze e ka futur diplomacinė izraelite.

  Me qindra intelektualė ēifutė kanė telefonuar nė Ambasadėn e Turqisė nė Tel Aviv dhe kanė shprehur keqardhjen e tyre pėr kėtė veprim tė turpshėm./trt/

 4. #4
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  21-10-2009
  Postime
  184
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Thumbs down gomar ti gomar ytate gomar ai qe ka bere tetate

  e dine keta qente kokpalare te izraelit se kane te bejne me ashtu dosido po turku te thyen brinjet mr derr izrael i felliqte qe ke marre kaq shum jete njerzish e sja mjaftuar me kaq por sdeshe te pranoje dhe organet qe u ke vjedhur femijeve te pafajshem palestinez per kaq vite
  phuuuuuuuuuuuuuuu mor derra te felliqte qe po i rendoni tokes
  por domosdo ndrro lekure sa te duash cifut ke qene e cifut do te jesh e si cifut qe je do ngordhesh shkretetires mor kafshe e pabindur

 5. #5
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  15-05-2009
  Postime
  1,152
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Lugina e Ujqve nė Palestinė  Edhe pse disa inserte nga seriali turk “Lugina e Ujqve” kanė shkaktuar telashe diplomatike midis Izraelit dhe shtetit turk, producentėt e serialit premtojnė se do tė xhirojnė njė film ku do tė trajtohen ndodhitė nė Palestinė.

  Marrėdhėniet ne mes te Turqisė dhe Izraelit janė tensionuar nė kėto ditė tė fundit, ku fillimisht kryeministri turk Erdogan kishte kritikuar Izraelin pėr bombardimet e fundit te Gazės. Pala izraelite reagoi ashpėr duke dhėnė note proteste Turqisė si dhe duke shkelur rregullat diplomatike lidhur me respektimin e pėrfaqėsuesve diplomatik.

  Ne mes tė kėsaj rrėmuje diplomatike pala izraelite shprehu edhe shqetėsimet lidhur me skenat e shfaqure nė seriali e popullarizuar turk “Lugina e Ujqve”. Nė serialin e fundit tė shfaqur trajtohet implikimi i izraelitėve nė ndodhitė nė Turqi. Njėri nga personazhet kryesore tė serialit ishte kidnapuar sė bashku me djalin e tij dhe po mbahej nė Ambasadėn Izraelite. Polat Alemdar, personazhi kryesor i serialt, bastis Ambasadėn e Izraelit pėr tė shpėtuar shokun e tij. Nė pyetjen e njėrit punonjės se a nuk ėshtė kjo bastisje shkelje drejtės ndėrkombėtare, Polata Alemda pėrgjigjet “ A vetėm ju do ta shkelni drejtėn ndėrkombėtare? Tė shkelim edhe ne pak ”.

  Njėri ndėr skenaristėt e serialit, Bahadir Ozdemir shprehet tė jetė objektiv nė skenat e paraqiture ne serial. “Ajo ēka shfaqet nė serial ėshtė shumė pak krahas me krimet qė ėshtė duke i bėrė Izraeli nė Gaza” shprehet Ozdemir. Ai njėkohėsit pėrkujton reagimet e ashpra tė bėrė nge Izraeli lidhur me filmin e shumėpėrfolur “Lugina e Ujqve – Irak”, ku shfaqej se si njė mjek izraelit transplantonte organe nga Iraku pėr nė Izrael. “Ata fillimisht kundėrshtuan kėtė duke thėnė se asnjėherė asnjė mjek hebre nuk ka vepruar kėshtu, por nė hetimet e mėvonshme u vėrtetua se kjo me tė vėrtetė kishte ndodhur” thotė Ozdemir.

  “Nėse kėto pak sekuenca do tė jenė shqetėsuese pėr autoritetet izraelite, atėherė le tė mendojnė se ēfarė do tė bėjnė pasi do tė xhirojmė filmin e radhės “Lugina e Ujqve – Palestinė” ku do tė trajtohen ndodhitė e popullit palestinez” shprehet Ozdemir.

 6. #6
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  21-10-2009
  Postime
  184
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  yeahhhhhhhhhhhh
  ec aty hic mos ta ndjej turqi ke gjak floriri
  po pse kush po pyet per per cifutat kokpalare
  ec aty OZDEMIR jepi gaz shpire ne fund pedalin hidhi pistonat ne ere hic mos ta ndjeje

  hahhahahahahahahaaaaaaaaaaa

  TURQIA THE BEST

 7. #7
  Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
  Anėtarėsuar
  01-12-2006
  Postime
  6,435
  Faleminderit
  415
  144 falenderime nė 138 postime
  Cka jane quar peshe keta njerez, perse keta flasin negativisht per te gjithe te tjeret. Kjo u konvenon Partise se 'Drejtesise' te islamikeve. Keta njihen per shkatrrimin e te tjereve, keta mburren me terroristet me te medhenje qe kane jetuar ne kete bote, si p.sh. Sulltan Mehmetin & co. kur dikush ua demaskon krimet e tyre, keta vrapojne ne gjykata duke akuzuar per 'islamofobi', djegin ambasada, vrasin njerez te pafajshem, ndersa eshte e drejte e monopolizuar te demonizojne te gjithe te tjeret, amerikanet, izraelin, se keta (me bomba rreth trupit) jane burrat e mire, ndersa te keqinjte jane te tjeret.
  Destroyer of falsehood :)

 8. #8
  Nderi i Universit Maska e Gostivari_usa
  Anėtarėsuar
  12-08-2005
  Vendndodhja
  Atje ku nuk me gjeni dot!
  Postime
  3,667
  Faleminderit
  7
  11 falenderime nė 11 postime
  Citim Postuar mė parė nga mesia4ever Lexo Postimin
  Cka jane quar peshe keta njerez, perse keta flasin negativisht per te gjithe te tjeret. Kjo u konvenon Partise se 'Drejtesise' te islamikeve. Keta njihen per shkatrrimin e te tjereve, keta mburren me terroristet me te medhenje qe kane jetuar ne kete bote, si p.sh. Sulltan Mehmetin & co. kur dikush ua demaskon krimet e tyre, keta vrapojne ne gjykata duke akuzuar per 'islamofobi', djegin ambasada, vrasin njerez te pafajshem, ndersa eshte e drejte e monopolizuar te demonizojne te gjithe te tjeret, amerikanet, izraelin, se keta (me bomba rreth trupit) jane burrat e mire, ndersa te keqinjte jane te tjeret.
  A ben ti me mbyll gojen dhe mos permendish kurre emrin e Sulltan Mehmedit. Tej shko lexoje historine e erret te krishterimit , me ate merru , ndersa historine Islame , me vjen keq por historija islame nuk eshte per kok bosha si puna jote.

  Ketu folet per maredheniet e krijuara misid tuqrise dhe Izraelit lidhur me kete serialin, e ti debil , vjen ketu dhe perzion figura historike ne debat!!!!
  Nese ke dicka te folish lidhur me serialin FOL nese jo hesht!!!
  Dhe sa i perket TERRORIZMIT, mbyll gojen kurr nuk din se cfar eshte terrorizem!
  Ti nuk je asgje tjeter vetem se perkrahes i tipave qe kane be keto krime:


  Ja kush je ti, dhe me i zi se keta qe kane kryer keto krime!!!
  Nje njeri qe me mbron kriminelet , eshte akoma me i zi se ata!!!!

  Ti je poshtersia e kombit shqiptar, asgje me shum.

  GV_USA
  WE WILL NOT GO DOWN!

 9. #9
  i larguar Maska e bindi
  Anėtarėsuar
  17-10-2009
  Vendndodhja
  Ne bregdet
  Postime
  1,564
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  E tmershme...!Keto ēifutet, ia kane kalu edhe hitlerit...!

 10. #10
  Nderi i Universit Maska e Gostivari_usa
  Anėtarėsuar
  12-08-2005
  Vendndodhja
  Atje ku nuk me gjeni dot!
  Postime
  3,667
  Faleminderit
  7
  11 falenderime nė 11 postime
  Citim Postuar mė parė nga bindi Lexo Postimin
  E tmershme...!Keto ēifutet, ia kane kalu edhe hitlerit...!
  Akoma me e tmershme eshte qe ekzistojne shqiptare qe u dalin ne krah ketyre gjakpiresve!!!
  Kurre nuk e kam besuar se tek kombi im , tek populli im mund te ekzistoj ndonje individ qe do tju dali ne ndihme krimineleve, kurre se kam besuar kete!!
  Por kam zhgenjur veten, sepse ky pisi eshte prove se fatkeqeshisht njerez te tille ekzistojne edhe tek kombi i jone!!!

  GV_USA
  WE WILL NOT GO DOWN!

 11. #11
  i larguar Maska e bindi
  Anėtarėsuar
  17-10-2009
  Vendndodhja
  Ne bregdet
  Postime
  1,564
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Citim Postuar mė parė nga Gostivari_usa Lexo Postimin
  Akoma me e tmershme eshte qe ekzistojne shqiptare qe u dalin ne krah ketyre gjakpiresve!!!
  Kurre nuk e kam besuar se tek kombi im , tek populli im mund te ekzistoj ndonje individ qe do tju dali ne ndihme krimineleve, kurre se kam besuar kete!!
  Por kam zhgenjur veten, sepse ky pisi eshte prove se fatkeqeshisht njerez te tille ekzistojne edhe tek kombi i jone!!!

  GV_USA
  Gostivari_usa...!Ata jane njerze, qe nuk kane ndjenja njerzore , qe per te gjykuar nje raste apo ēeshtje... Nuk nisen nga parime ,te se drejtes njerzore univerzale...Sipas te ciles, ēdo njeri apo komb ,ka te drejten e jetes ,lirise dhe shtetit te tyre...Rasti i Palestines, eshte rasti me flagrante ne bote, qe tregone se sa e ndyre, dhe a pa drejte eshte vete bota ,qe lejon , diēka te tille...!Keta flasin per kampe perqendrimi naciste...!E perse e kane kethyer Palestinen ne geto dhe kamp perqendrimi, me mure rrethuese ,dhe tela me gjemba ,gjere ne 7m larte...Duke i vrare dhe bombarduar ,ēdo dite per 50 vite me radhe, duke mos kursyer as fmijete...Tregon dhe deshmone ,qe keto nuk jane njerze,dhe do te mbeten njolle e zeze, perjetsishte ne memorjen e njerzimit...!

  PS.Per ti krahasuare me kampet e perqendrimit te nacizmit, me duket se eshte pak, sepse keta ia kane kaluar atyre...!

 12. #12
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  21-10-2009
  Postime
  184
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Post u vra nje mace siberiane ne angli gjithe mediat renden direkt per kete "makaber"

  sikur killeri me i madh te isha sdo te beja kete qe kane bere keta po kjo ne krahasim me bombat qe hodhen vitin e shkuar fillim janari 2009 jane "pak" sepse ishin me fosfor te bardhe saqe trupat ishin shformuar si prej kallcuku femije gra etj ku eshte okb? ka mbi 60 vjet kjo qe po ndodh. ata kane bere kaq trafikim organesh nga femijet palestineze nje mace u shtyp ne angli shperthyen mediat sa qesharake po atje qe po vriten dita dites pse nuk reagojne sepse rothshildat e qelbur jane akoma e sot si mos me keq punojne saqe kane bere edhe ca shqipatere kokpalre te shitur masona duke i mbruajtur keta derra te felliqur qe vetem faraoni u vjen hakut ketyre un sjam per ti vrare por per ndalim se me cifutin sbehet gje se pse i thone cifut
  ka dhe plot te tjera po dhe ata i dine fare mir porse po behet lufte e re ne forme tjeter pra sundo e perca kjo eshte demokracia qe la trashegim bushi e shoket e tij firaonat e kohes

 13. #13
  Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
  Anėtarėsuar
  01-12-2006
  Postime
  6,435
  Faleminderit
  415
  144 falenderime nė 138 postime
  Une gjithcka qe mund te them eshte se filmi 'Lugina e Ujqerve' eshte filmi me i keq dhe jo real qe kam pare per shume kohe tashme. Madje mund te krahasohet me filmin 'Avatar'. Keto foto qe i postoi ky personi nga Gostivari jane montazh e Hamasit, une nuk i pranoj keto, por nese jane te verteta atehere fajtor eshte feja islame qe po nxit urrejtje ne mes njerezve dhe po sulmojne shtetet e pavarura. Fatkeqesisht edhe ky forum eshte bere pjese e propagandes islame, ndersa po te postohen foto e video duke u torturuar njerezit nga islamiket, menjehere fshihen, nuk e kuptoj perse ndodhe kjo.
  Destroyer of falsehood :)

 14. #14
  Nderi i Universit Maska e Gostivari_usa
  Anėtarėsuar
  12-08-2005
  Vendndodhja
  Atje ku nuk me gjeni dot!
  Postime
  3,667
  Faleminderit
  7
  11 falenderime nė 11 postime
  Citim Postuar mė parė nga mesia4ever Lexo Postimin
  Une gjithcka qe mund te them eshte se filmi 'Lugina e Ujqerve' eshte filmi me i keq dhe jo real qe kam pare per shume kohe tashme. Madje mund te krahasohet me filmin 'Avatar'. Keto foto qe i postoi ky personi nga Gostivari jane montazh e Hamasit, une nuk i pranoj keto, por nese jane te verteta atehere fajtor eshte feja islame qe po nxit urrejtje ne mes njerezve dhe po sulmojne shtetet e pavarura. Fatkeqesisht edhe ky forum eshte bere pjese e propagandes islame, ndersa po te postohen foto e video duke u torturuar njerezit nga islamiket, menjehere fshihen, nuk e kuptoj perse ndodhe kjo.
  Ti je m.ut more qen bir qeni. Montazhe me thua , qen i pafe. Ti je sic e thash me larte kolera dhe mortaja e kombit shqiptar. AIDS i kombit shqiptar !!!
  Ty duhet te te .... ajo .....!!!!
  IDIOT FARE, ke fat qe nuk mund te te shaj se me perjashtojne, por ti meriton jo te te shaj njeri, por lekuren te ta rjepi per se gjalli!!!
  MONTAZH ME THUA, montazhi ne balle te dalte edhe ty edhe te gjitheve si puna jote njerez, antikapad!!!
  Edhe kjo eshte MONTAZH , pis ?!!

  Po kjo MONTAZH?!!


  Po more Majmun , edhe kjo eshte montazh ?!!!
  Ti je QELBESIRE, asgje me shum!!!!
  GV_USA
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Gostivari_usa : 26-01-2010 mė 14:06
  WE WILL NOT GO DOWN!

 15. #15
  Musliman Shqiptar Maska e pejani34
  Anėtarėsuar
  18-04-2005
  Postime
  892
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Populli jahud, qifut, jan popull zullumqar, ka edhe nga te te mirr , por shum pak,

  ALLAHU I SHKATROFT ZULLUMQARET.dhe perkrahesit e tyre

 16. #16
  Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
  Anėtarėsuar
  01-12-2006
  Postime
  6,435
  Faleminderit
  415
  144 falenderime nė 138 postime
  Po Gostivari_usa se prej meje po mvaret se kush ka me u vra e kush jo?! M'u vet une do te kishte vetem paqe. Cka po m'i poston mua keto foto, se une po gezohem kur po shoh njerez te vdekur -?! une nuk gezohem sikur ju kur vriten njerez, pa marre parasysh a qafira apo myslimane, sic gezoheni ju kur u priten njerezve kokat. Une s'jam i mencur sa ju!!! Islami asgje nuk eshte duke u ndihmuar myslimaneve, por vetem po i shkatrron, tragjedia eshte se ju jeni bere shume te verber, dhe nuk e shihni kete, as qe do ta shihni ndonjehere. Ne te vertete ju e shihni dhe e kuptoni, por se pranoni...
  Destroyer of falsehood :)

 17. #17
  Nderi i Universit Maska e Gostivari_usa
  Anėtarėsuar
  12-08-2005
  Vendndodhja
  Atje ku nuk me gjeni dot!
  Postime
  3,667
  Faleminderit
  7
  11 falenderime nė 11 postime
  Citim Postuar mė parė nga mesia4ever Lexo Postimin
  Po Gostivari_usa se prej meje po mvaret se kush ka me u vra e kush jo?! M'u vet une do te kishte vetem paqe. Cka po m'i poston mua keto foto, se une po gezohem kur po shoh njerez te vdekur -?! une nuk gezohem sikur ju kur vriten njerez, pa marre parasysh a qafira apo myslimane, sic gezoheni ju kur u priten njerezve kokat. Une s'jam i mencur sa ju!!! Islami asgje nuk eshte duke u ndihmuar myslimaneve, por vetem po i shkatrron, tragjedia eshte se ju jeni bere shume te verber, dhe nuk e shihni kete, as qe do ta shihni ndonjehere. Ne te vertete ju e shihni dhe e kuptoni, por se pranoni...
  Perderisa ti i mohon krimet e Izrealiteve ndaj Palestinezeve, perderisa ti vetem e vetem pse i ke inat muslimant nuk je ne gjendje ta thuash te verteten, po "zotri" mesia4ever , jam shum i bindur se ty shpirti te behet mal kur shikon femije musliman te vrare e te sakatuar.

  GV_USA
  WE WILL NOT GO DOWN!

 18. #18
  back to origin Maska e ☆Angie☆
  Anėtarėsuar
  02-11-2007
  Vendndodhja
  Skyline
  Postime
  2,575
  Faleminderit
  4
  11 falenderime nė 11 postime
  Citim Postuar mė parė nga pejani34 Lexo Postimin
  Populli jahud, qifut, jan popull zullumqar, ka edhe nga te te mirr , por shum pak,

  ALLAHU I SHKATROFT ZULLUMQARET.dhe perkrahesit e tyre
  Amen !!!
  Elegance is an attitude.

 19. #19
  Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
  Anėtarėsuar
  01-12-2006
  Postime
  6,435
  Faleminderit
  415
  144 falenderime nė 138 postime
  Citim Postuar mė parė nga Gostivari_usa Lexo Postimin
  Perderisa ti i mohon krimet e Izrealiteve ndaj Palestinezeve, perderisa ti vetem e vetem pse i ke inat muslimant nuk je ne gjendje ta thuash te verteten, po "zotri" mesia4ever , jam shum i bindur se ty shpirti te behet mal kur shikon femije musliman te vrare e te sakatuar.

  GV_USA
  Me qen real...
  Une i perkrah palestinezet nese luftojne per nje shtet laik ne ato toka qe i kane, se paku perkrahje morale si per cdo kend tjeter. Ama jo islamiket... keta po dojne me e zhduk nje shtet, dhe po e keqperodrin civilet per mbrojtje. Pra kjo eshte taktike e mire e tyre -ne njeren ane e 'carmatosin' Izraelin pasi cdo bombardim i Gazes do te shkaktonte shume viktima dhe do te kishim presion nderkombetar mbi kete shtet..., Izraeli shihet si ana e forte dhe ne realitet eshte (nese perdor armet ia prish imazhin shume ketij shteti), por ky shtet ka teknologjine e mjaftueshme per lufte frontale. Nese do te ishte lufte frontale, terrorizmi islamik do te perfundonte me 12 shtator te vitit 2001, (ne Meke do ta shihnim ate qe pame ne Hiroshima), ndoshta edhe me heret, nuk do te kishte sulme kamikaze, nuk do te kishte trupa te vdekur pasi nuk do te kishte budallenjte qe do te besonin ne martese ne parajse. Keto bombardime dhe murin qe e ka ndertu ky shtet qe e ndan fizikisht nga Gaza e ka bere pothuajse te pamundur qe te kete sulme vetevrasese ne Izrael. Hamasi e kuptoi kete, dhe me ndihmen e Iranit iu futen 'biznesit' te raketave. Ketu hyn edhe feja islame, ky konflikt kurre sdo te perfundoje...

  Edhe ju po i mohoni, feja e juaj per cdo dite vret qindra njerez (mbi 80% myslimane), mijera te tjere i abuzon, miliona i terrorizon, ky film le te kuptoje (ne nje skene) se Amerika i ka futur ne lufte Shiitet-sunitet-kurdet, kur kjo s'eshte e vertete, keta kane me shekuj qe luftojne. Amerika eshte ofru me kurdet, ketu i kane xekrrat keta turqit e mjere qe e kane qit kete film, e s'ju ha palla per Palestine e Irak se keta kane persekutu popuj te tere me shekuj. Pra eshte film anti-kristian (pasi ai 'vrasesi' amerikan pershkruhet ne film si 'i krishtere' qe po ben detyren e Zotit), anti-amerikan e anti-human dhe shpresoj qe te ndalohet ne Kosove e Shqiperi. Film koti budallallesk e barbar... qe me ka indinjuar shume

  Je shume gabim, une nuk jam si ju, ende nuk e kam mberri 'mencurine' tuaj fetare...
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga mesia4ever : 29-01-2010 mė 13:21
  Destroyer of falsehood :)

 20. #20
  Nderi i Universit Maska e Gostivari_usa
  Anėtarėsuar
  12-08-2005
  Vendndodhja
  Atje ku nuk me gjeni dot!
  Postime
  3,667
  Faleminderit
  7
  11 falenderime nė 11 postime
  Citim Postuar mė parė nga mesia4ever Lexo Postimin
  Me qen real...
  Une i perkrah palestinezet nese luftojne per nje shtet laik ne ato toka qe i kane, se paku perkrahje morale si per cdo kend tjeter. Ama jo islamiket... keta po dojne me e zhduk nje shtet, dhe po e keqperodrin civilet per mbrojtje. Pra kjo eshte taktike e mire e tyre -ne njeren ane e 'carmatosin' Izraelin pasi cdo bombardim i Gazes do te shkaktonte shume viktima dhe do te kishim presion nderkombetar mbi kete shtet..., Izraeli shihet si ana e forte dhe ne realitet eshte (nese perdor armet ia prish imazhin shume ketij shteti), por ky shtet ka teknologjine e mjaftueshme per lufte frontale. Nese do te ishte lufte frontale, terrorizmi islamik do te perfundonte me 12 shtator te vitit 2001, (ne Meke do ta shihnim ate qe pame ne Hiroshima), ndoshta edhe me heret, nuk do te kishte sulme kamikaze, nuk do te kishte trupa te vdekur pasi nuk do te kishte budallenjte qe do te besonin ne martese ne parajse. Keto bombardime dhe murin qe e ka ndertu ky shtet qe e ndan fizikisht nga Gaza e ka bere pothuajse te pamundur qe te kete sulme vetevrasese ne Izrael. Hamasi e kuptoi kete, dhe me ndihmen e Iranit iu futen 'biznesit' te raketave. Ketu hyn edhe feja islame, ky konflikt kurre sdo te perfundoje...

  Edhe ju po i mohoni, feja e juaj per cdo dite vret qindra njerez (mbi 80% myslimane), mijera te tjere i abuzon, miliona i terrorizon, ky film le te kuptoje (ne nje skene) se Amerika i ka futur ne lufte Shiitet-sunitet-kurdet, kur kjo s'eshte e vertete, keta kane me shekuj qe luftojne. Amerika eshte ofru me kurdet, ketu i kane xekrrat keta turqit e mjere qe e kane qit kete film, e s'ju ha palla per Palestine e Irak se keta kane persekutu popuj te tere me shekuj. Pra eshte film anti-kristian (pasi ai 'vrasesi' amerikan pershkruhet ne film si 'i krishtere' qe po ben detyren e Zotit), anti-amerikan e anti-human dhe shpresoj qe te ndalohet ne Kosove e Shqiperi. Film koti budallallesk e barbar... qe me ka indinjuar shume

  Je shume gabim, une nuk jam si ju, ende nuk e kam mberri 'mencurine' tuaj fetare...
  Pik se pari ti kur nuk ke qene real. Se dyti ti cdo postim qe shruan , e shkruan me urrejtje ndaj muslimaneve. Dhe se treti ti nuk ke guxim qe ta folish te verteten, andaj tek te gjitha postimet e tua ne forum, mungon e verteta!!!
  Sa i perket palestinezeve, ti nuk i perkrah ato, ti kish perkrah ato, nuk do u dilje ne ndihme krimeve qe behen ndaj tyre. Kjo eshte fakt, biles i pamohueshem!!!
  Sa i perket shkaterimit te nje shteti dhe krijimit te nje shteti tjeter, pik se pari pyetja qe duhet te parashtrohet eshte ne tokat e kujt u ndertua ky shtet?!!!
  Pastaj asnje qeveri muslimane nuk eshte per zhdukjen e Izraelit si shtet, ate qe ne kritikojme eshte politika e tyre Zioniste qe eshte politike cnjerezore.
  Sa i perkte 11 dhe 12 shtatorit fillimisht do te keshilloja te shikoje kete video:  Degjo mire se si shprehet ai: " Our purpose was to document the event!!!" Kush u tregoj atyre para kohe se cfar do te ndodhi?!!

  Tani sa i perket atij krahasimit qe ke be midis Mekes dhe Hiroshimes, une e di qe ti ke zemer sadiste, une e di qe ty do te ishte be zemra mal sikur te shikoje Meken te shkateruar nga bombat atomike.
  Por dije dicka se po erdhi deri tek shkaterimi i Mekes, edhe nese vjen deri aty, pik se pari ti ate shkaterim kurre nuk do ta shikojsh (sepse nuk do jesh ne kete bote) dhe nga ana tjeter races njerezore ne kete planet do ti vij fundi!!!
  Andaj kisha qenene vendin tend do te kisha qene me i kujdes-shem se cfar do te deshiroja.

  Sa i perket Hamasit, fillimisht shko dhe lexo se kush e ka krijuar ate organizate!!!
  Te jesh i sigurte qe ata qe e kane krijuar ate organizate , ata akoma e kontrollojne!!!!


  GV_USA
  WE WILL NOT GO DOWN!

Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •