Close
Faqja 8 prej 11 FillimFillim ... 678910 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 141 deri 160 prej 201
 1. #141
  i/e regjistruar Maska e fegi
  Anėtarėsuar
  29-05-2009
  Postime
  5,796
  Faleminderit
  0
  36 falenderime nė 36 postime
  http://www.forumishqiptar.com/attach...1&d=1266150996
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  

 2. #142
  i/e regjistruar Maska e fattlumi
  Anėtarėsuar
  03-01-2010
  Postime
  3,492
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  PEJĖ - "Unė rastisa i pari nė vendin e ngjarjes, pothuaj njė a dy minuta, pasi kishte ndodhur vrasja”,- thotė pėr "Shekullin” njė burim qė dėshiron tė mbetet anonim, i afėrt me ngjarjen e mbrėmjes tė sė shtunės. Ai po ashtu dėshmon se makina xhip e kolonelit Zemaj ishte e ndaluar jashtė rrugės nė drejtim tė Pejės dhe se nė timonin e saj ishte i ndjeri Zemaj, tė cilin nuk e ka njohur, edhe pse me drita tė automjetit tė vet, po pėrpiqej tė ndriēonte mjetin e bėrė shoshė nga plumbat. "U ndala tė shoh se ē’ kishte ndodhur, kur njė sirenė po binte pa pushuar", - shton burimi, duke shpjegur se shoferit i kishte mbetur dora nė sirenė tek po jepte sinjal, duke besuar se kėtė, po e bėnte pėr tė kėrkuar ndihmė. I njėjti burim ka pėrshkruar ngjarjen prej orės 17:15 deri 17:35, e cila "po paraqiste rrezik edhe pėr kalimtarėt e rastit dhe pėr pjesėtarėt e tjerė tė trafikut". "Ende pa ardhur policia, insistova tė ndaloja patrullėn e parė tė KFOR-it dhe ndonjė veturė tjetėr pėr tė dėrguar nė spital njerėzit, porse askush nuk ndaloi",- shton ai, duke shtuar se mė vonė ka ardhur edhe njė patrullė tjetėr e KFOR-it, e cila ka filluar tė lokalizojė vendin. Dėshmitari thotė policia e ka marrė nėn kontroll vendin e ngjarjes, diku pas 25 minutash, kurse pėr autoambulancėn ai dėshmon se ka ardhur edhe mė vonė. Nga fjalėt qė ka dėgjuar aty, tregon se janė parė dy makina, njė xhip i Shqipėrisė dhe njė "Ascona", tė cilat kanė ngushtuar kalimin e automjeteve qė po hynin nė Pejė. Pėr to kanė thėnė se kanė ikur me shpejtėsi tė madhe rrugės pėr nė Fabrikėn e Birrės. Po ashtu ka shtuar se afėr xhipit tė Zemajt ishe i ndaluar njė autobus, duke mos mundur tė sqaronte nėse Zemaj kishte gjė tė bėnte me tė. Pėr kėtė fakt njė polic qė ka ardhur ndėr tė parėt nė vendin e ngjarjes, thotė se Zemaj ishte ndaluar qė tė niste djalin e vet Enisin pėr nė Prishtinė. Ai thotė se tė shtėnat e shumta nga armė tė tipit "Kallashnikov" janė zbrazur fillimisht nė derėn e parė tė shoferit, duke besuar se udhėtari nė ndenjėsen e pasme do tė shpėtonte nga plumbat

 3. #143
  i/e regjistruar Maska e fattlumi
  Anėtarėsuar
  03-01-2010
  Postime
  3,492
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Drejtesia ne Kosove:

  Dy rrethanat pėr tė cilat do tė lexoni mė poshtė, e tė cilat nuk janė bėrė publike, flasin mjaft pėr realitetin poshtėrues sot nė Kosovė – ku ka gjasa qė secili tė vrasė secilin dhe tė mos kapet. Njėra: Kur viktimat Zemaj tė shtunėn rreth orės 17:00 kishin qenė duke qėndruar tė parkuar nė afėrsi tė Kombinatit tė Drurit nė Pejė, nė po tė njėjtin vend ka qenė duke pritur udhėtarėt e vet edhe autobusi i agjencisė turistike ``Beci Turs``. Aty ndodheshin edhe disa automjete qė kishin ardhur pėr tė sjellė dhe pėrshėndetur pasagjerėt e autobusit. Ndėrkohė autobusi ishte nisur pėr tė marrė udhėtarė tė tjerė nė Gjakovė, pėr ta vazhduar mėpastaj rrugėtimin drejt Zvicrės. Dy vetura qė kishin pėrcjellur pasagjerė pėr Zvicėr, pėr ndonjė arsye kishin vazhduar qė edhe pėr njė kohė tė qėndrojnė nė vendin prej nga ishte nisur autobusi. Nė njė afat prej disa minutash kishte ndodhur edhe vrasja e Zemajve, nė afėrsinė prej pak metrash prej tyre. Pasi qė kishte ardhur policia, dy veturat sė bashku me njerėzit nė to, ishin gjendur brenda kordonit policor dhe natyrisht vlenin si dėshmitarėt kryesorė tė krimit. Ndėrkohė, nė vendin e ngjarjes kanė arritur rreth njėqind pjesėtarė tė policisė sė UNMIK-ut, tė SHPK-sė, si dhe policė civilė. Por, mister mbetet se si dy veturat me dėshmitarėt, pas rreth njė ore tė ngjarjes, duket t’i kishte lėshuar dheu. Pėrgjigja e parė e policėve nė pyetjet e eprorėve tė tyre ka qenė: Kėtu ishin. E dyta: Shkuan. E treta: I lėshoi njė polic ndėrkombėtar. E katėrta: Askush nuk e di se cili ėshtė ai polic ndėrkombėtar. Pastaj, pėrveē kėtyre, del se askush nuk i di as emrat e personave/dėshmitarėve nė kėto vetura; e askush nuk ėshtė kujtuar qė biles tė shėnojė numrin e targave tė tyre. Suma sumarum, dėshmitarėt e artė tė momentit janė humbur nga, thėnė sė buti, pakujdesia e policisė. Kjo tė shtyn pashmangshėm tė bėsh njė pyetje: Kur policia lejon qė tė ikin edhe dėshmitarėt qė Zoti ia ka dėrguar nė vendin e ngjarjes, si tė pritet qė tė njėjtit tė kapin dorasit qė nuk i kanė parė kurrė? Tjetra: Jo mė shumė se njė orė pas krimit, njė zėdhėnės i UNMIK-ut pėr rajonin e Pejės ka deklaruar pėr media se policia ėshtė nė krye tė detyrės. ``Policia e UNMIK-ut dhe SHPK-ja janė duke shtuar prezencėn e tyre jo vetėm nė Pejė, por edhe nė Deēan, Burim (Istog), Klinė e Gjakovė nė kėrkim tė tė dyshuarve``, -ka theksuar Chuck Runnon i UNMIK-ut. Me dallim prej vetėm disa minutash plus ose minus tė kėsaj deklarate, rastis qė tre familjarė tė mij tė nisen nga Peja pėr nė Prishtinė. Pėr t’iu shmangur tollovisė sė krijuar nė vendin ku ka ndodhur incidenti, ata kanė zgjedhur qė pėr tė dalė nga Peja tė pėrdorin rrugėn transitore, qė nis nė dalje tė qytetit nė drejtim tė Deēanit dhe del nė rrugėn magjistrale pėr nė Prishtinė, vetėm pak qindra metra nga vendi i krimit. Dhe ēudia e tyre ishte e madhe. Le qė nė tėrė udhėtimin 86-kilometėrsh nuk i kishte ndalur asnjė patrullė policie, por as qė kishin parė ndonjė polic gjėkundi gjatė gjithė rrugės. Rrėfim tė ngjashėm ka edhe vetė njė pjesėtar i SHPK-sė. Me tė dėgjuar pėr rastin, edhe ai i veshur me rroba civile dhe veturė private ishte nisur pėr tė ardhur nė vendin e ngjarjes nga Deēani. Dhe, rezultati i njėjtė – nuk ishte ndaluar askund nga policia. Kjo tė shtyn tė bėsh edhe njė pyetje: Kur pohohet vetėm deklarativisht se policia ėshtė nė krye tė detyrės nė gjithė rajonin, kurse ata as qė ndalojnė makinat qė qarkullojnė nė ato momente, si tė mos besohet qė nė afat prej tri orėsh dorasit tė kenė qenė duke pirė kafe tė relaksuar, jashtė gjithė asaj rrėmuje, nė Maqedoni ose Shqipėri? Nė anėn tjetėr, dėshirėn pėr tė besuar se kėtu bėhet fjalė vetėm pėr lėshime tė izoluara rasti tė policisė menjėherė ta mbyt thirrja nė statistika. Vetė policia tregon se rreth nėntėdhjetė pėr qind e vrasjeve enigmatike nė Kosovė pas luftės kanė mbetur tė pazgjidhura. Ndėrsa pjesė tė madhe tė fajit kėtu padyshim kanė edhe dėshmitarėt, tė cilėt, si nė rastin e pėrmendur, me tė gjitha mėnyrat pėrpiqen t’i eskivojnė dėshmimit pėr krimin qė po ia zė frymėn proceseve progresive tė filluara nė Kosovė

 4. #144
  i/e regjistruar Maska e fegi
  Anėtarėsuar
  29-05-2009
  Postime
  5,796
  Faleminderit
  0
  36 falenderime nė 36 postime
  http://www.forumishqiptar.com/showthread.php?t=119555
  Edhe ktu iki do shkrime se di a i ke lexu.
  Fotografi te Rralla II-5,6
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga fegi : 14-02-2010 mė 08:03

 5. #145
  i/e regjistruar Maska e fattlumi
  Anėtarėsuar
  03-01-2010
  Postime
  3,492
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  vetem foto te vjetra kishte aty,i kam pare.

 6. #146
  i/e regjistruar Maska e fegi
  Anėtarėsuar
  29-05-2009
  Postime
  5,796
  Faleminderit
  0
  36 falenderime nė 36 postime
  Citim Postuar mė parė nga fattlumi Lexo Postimin
  vetem foto te vjetra kishte aty,i kam pare.
  jo ka edhe shkrime qe ikom qu fotografi te rralla II numer 5 dhe 6

 7. #147
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Anėtarėsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  212 falenderime nė 206 postime
  Citim Postuar mė parė nga fegi Lexo Postimin
  Qytetaret Te Kosoves,Mos jepni voten Argatve te Nanosit dhe argateve te Sorrosit

  Shqiptaret doti madhkoj i Madhi Zot po qe se i forcojn(dukeua dhen voten)kriminelet e medhenj qe dhane urdhra per vrasjen e Ali Ukes,Ahmet Krasniqit,Enver Malokut,Xhemail Mustafes,Bekim Kastratit,Besim Dajakut,Haki Ymerit,Shaban Manajt,Ismet Rracit,Smajl Hajdari,Shefki Popoves,Ekrem Rexhes,Tahir Zemes me te birin Enisin dhe kusherir Hasan,Uke Bytyqit...

  Shkrun:Shfeqet Jashari -Strofc
  Qytetaret e Kosoves nuk guxojne te harrojne se argatet e Nanosit dhe te Sorrosit ne krye me Xh.Haliti, R.Qosjen,H.Thaqin,R.Haradinaj,H.Hysenin,B.Bukoshin ,V.Surojne,etj. ia krijuan kushtet dhe rrethanat Serbise per te masakruar popullsin e pa mbrojtur te Kosoves e per ta bere pastrimi etnik te saj,me perqarjet qe i bene brenda faktorit politik dhe ushtarak Republikes se Kosoves.Keta mendjeshkurter dhe karrjeres te semur per pushtet u "hipnotizuan" nga padronet e tyre kur nuk pranuan keshillat e miqve tane per krijimin e Qeverise se Republikes se Kosoves dhe nuk pranuan institucioalizimin e UQK-se(edhe pse qe arritur marreveshja per bashkim e UQK-se dhe ministrise se Mbrojtjes ne FARK ne Osllo).Keto forca te djallit te mallkuar edhe pas lufte vepruan me mesimet e padronve te tyre.I vrane te gjitha institucionet shtetrore te Republikes se Kosoves.Ua mundesuan kriminelet serbe te krijojne enklavat e tyre ne Kosove.Krijuan kaos,pasiguri, krime te llojllojshme dhe keshtu u ndihmuan propaganden skizofrene serbo-ruso-greke se "shqiptaret nuk jane faktor te stabilizimit ne Ballkan" por"jane faktore te destabilizimit", sepse "jane popull jo shtet formues""shkatrrues te vlerave demokratike" e pralla tjera te ngjajshme.
  Qytetaret e kosoves nuk duhet haruar skenat trishtuese qe i krijuan"qlirimtaret" e Xh.Halitit menjiher pas lufte,kur pervetsuane pasuri shoqrore dhe private dhe me anen e SHIK-ut dhe ZKZ-se na e sollen regjimin e Rankoviqit ne Kosove.

  Ja pse Xhavit Haliti e beri Hashimin Bajraktar te PDK-se
  Qytetar te Kosoves nuk duhet harruar burrat e forte te kombit qe i vrau SHIK-u Sabit Gecit gjate lufte dhe pase lufte.Qytetar e Kosoves nuk guxojne te harrojne nje fakte ne mesin e nje mije fakteve tjera se argatet e Xh.Halitit te Hashim Thaqit dhe te R.Haradinajt qe u qendisen me grada kolonelesh e gjeneralesh pa pasur kurfar dije dhe kurfar meritash per to,(duke e kopremituar edhe UQK-ne) i derguan djelmoshat e TMK-se per te marre pjese ne varrimin e Fadil Hoxhes,por nuk i derguan te marrin pjes ne varrimin e komandateve te UQK-se dhe te veprimtarve te dalluar te LDK-se nga shkaku se padroni i tyre H.Thaqi pat thene(qe betuar)para kufomes se Fadil Hoxhes se "dota vazhdojme rrugen tende".
  Qytetar te kosoves e kane te qarte se deklaratat e H.Thaqit nuk esht vetum qendrim i tij personal,por esht program dhe vije politike e PDK-se,kur TMK-ja nuk merr pjese ne varrimin edhe te te Nene Ajshe Gervalles esht dashur mos e degjoj padronin e tij Xh.Halitin dhe argatin e ketij H.Thaqin.Por e kuptojm edhe Agimin,se edhe ai eshte lidhur pas betimit qe ia ka dhene argatve te Xh.Halitit,se per ndryshe nuk dote ishte ne krye te TMK-se.Po me ne funde ku dine qka eshte amaneti Kryepehlivanat e Nanosit,XH.Halitit,H.Thaqit,R.Haradinajt,A.Qekut dhe argatve te tyre?!
  valla e kan ndegjue populli ket argatin e ambasadave te shkieve neper perendim ketfar shefqetin bre haaaaaaaa

 8. #148
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-12-2009
  Postime
  1,600
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Citim Postuar mė parė nga Llapi Lexo Postimin
  valla e kan ndegjue populli ket argatin e te shkieve neper perendim ketfar shefqetin bre haaaaaaaa
  llapjane ma burr nuk gjen ne toke se shefqet strofcin!!
  ta ka ba ai ty mat stofci ka kohe ke mbet si zagar i leckosur!!
  kush e flet drejt per ty eshe 'klysh' i serbis ose spiun!!
  ky eshte kandari yt shefqet cakiqi spiuni i burgjeve te serbise!!

 9. #149
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  17-06-2005
  Postime
  163
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga fattlumi Lexo Postimin
  Lirohet Driton Hajdari nga paraburgimi.

  Pas nje seance degjimore gjygji vendos te liroje te akuzuarin dhe te perfolurin nga rasti Bllaca.

  E vetmja ndalese qe i eshte bere nga gjygji eshte se nuk guxon ti afrohet Nazim Bllaces.

  mire kan bere qė e paskan Liruar se smbahen njerzit neper burgje pėr akuza te njerzve me te meta Psicike !!  grepi, dora vetė

 10. #150
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  10-08-2008
  Postime
  1,283
  Faleminderit
  3
  4 falenderime nė 3 postime
  Digjet dokumentacioni i EULEX it mbi krimet

  QIK,me 3.3.2010
  Prishtinė

  Prishtinė, 3 mars 2010 - Njoftohet se i gjithė dokumentacioni i Njėsisė sė Intelegjencės nė kuadėr tė EULEX it ėshtė djegur si pasojė e pėrfshirjes nga zjarri javėn e kaluar, raporton Balkan Insight. Zjarri ka ndodhur nė bazėn e KFOR it nė Film City, ku edhe gjenden zyrat e kėtij njėsiti tė EULEX it. Zjarri ka djegur gjithēka pėrveē mureve tė ndėrtesės. Brenda nė tė ka pasur tė dhėna e analiza nga mė tė ndryshimet sa i pėrket krimit tė organizuar, pastaj biseda telefonike si dhe raporte financiare. Megjithatė, EULEX ka thėnė se aty nuk ka pasur dėshmi pėr aktivitete kriminale. Zėdhėnėsja e misionit europian, ***** Lindhlam, ka thėnė se EULEX e ka sistemin e vet mbėshtetės dhe asgjė esenciale nuk ėshtė humbur, dhe rrjedhimisht kjo nuk do tė ndikojė nė aftėsinė e EULEX it pėr tė hetuar krimet serioze nė Kosovė

 11. #151
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  10-08-2008
  Postime
  1,283
  Faleminderit
  3
  4 falenderime nė 3 postime
  Arrestohet Shpresim Uka

  Selvije Bajrami, "Zeri" ,Prishtine

  05-03-2010 15:09 CET


  Prishtinė. Policia e EULEX-it ka arrestuar sot Shpresim Ukėn, njėrin nga emrat e pėrmendur nga Nazim Bllaca. Zėdhėnėsja e EULEX-it, Kristina Herodes ka konfirmuar pėr “Zėri”, se ėshtė arrestuar njė person por nuk ka dhėnė shumė detaje rreth rastit. Gazeta ka marrė vesh qė bėhet fjalė pėr Shpresim Ukėn, i cili
  po merret nė pyetje nė Gjykatėn e Qarkut nė Prishtinė nga EULEX-i.

  Shpresim Uka ėshtė personi i tretė qė arrestohet pėr rastin “Nazim Bllaca”.

  I pari nė muajin nėntor tė vitit tė kaluar ėshtė arrestuar Nazim Bllaca, nė janar tė kėtij viti ėshtė arrestuar Driton Hajdari, kurse i treti ėshtė arrestuar sot dhe ėshtė Shpresim Uka.

 12. #152
  i/e regjistruar Maska e fattlumi
  Anėtarėsuar
  03-01-2010
  Postime
  3,492
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Citim Postuar mė parė nga Guri i Kuq Lexo Postimin
  Arrestohet Shpresim Uka

  Selvije Bajrami, "Zeri" ,Prishtine

  05-03-2010 15:09 CET


  Prishtinė. Policia e EULEX-it ka arrestuar sot Shpresim Ukėn, njėrin nga emrat e pėrmendur nga Nazim Bllaca. Zėdhėnėsja e EULEX-it, Kristina Herodes ka konfirmuar pėr “Zėri”, se ėshtė arrestuar njė person por nuk ka dhėnė shumė detaje rreth rastit. Gazeta ka marrė vesh qė bėhet fjalė pėr Shpresim Ukėn, i cili
  po merret nė pyetje nė Gjykatėn e Qarkut nė Prishtinė nga EULEX-i.

  Shpresim Uka ėshtė personi i tretė qė arrestohet pėr rastin “Nazim Bllaca”.

  I pari nė muajin nėntor tė vitit tė kaluar ėshtė arrestuar Nazim Bllaca, nė janar tė kėtij viti ėshtė arrestuar Driton Hajdari, kurse i treti ėshtė arrestuar sot dhe ėshtė Shpresim Uka.
  A mos eshte ky Shpresim Uka dhendrri i Azem Syles?

 13. #153
  i/e regjistruar Maska e fattlumi
  Anėtarėsuar
  03-01-2010
  Postime
  3,492
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Hysni Rama,Nazim Bllaca dhe Shpresim Uka

  [IMG][/IMG]

 14. #154
  i/e regjistruar Maska e fattlumi
  Anėtarėsuar
  03-01-2010
  Postime
  3,492
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Biseda telefonike ne mes Nazim Bllaces dhe Shpresim Ukes.
 15. #155
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Anėtarėsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  212 falenderime nė 206 postime  Uka, ēdo tė hėnė nė polici


  Nga Dafina Myrtaj mė 05.03.2010 nė ora 15:29

  Pėr njė muaj me radhė, ēdo tė hėnė, Shpresim Uka, do tė jetė i obliguar tė paraqitet nė stacionin policor Qendra nė Prishtinė.

  Ky vendim ėshtė marrė tė pasditen e sė premtes nga gjykatėsi i EULEX-it, Francesko Florit.

  Avokatja mbrojtėse, Fehmije Gashi, ka konfirmuar masėn e caktuar ndaj klientit tė saj, Uka. Sipas saj, kjo masė do tė vazhdojė deri nė marrjen e njė vendimi tė ri.

  “Vendim i gjykatės ėshtė qė ai tė paraqitet ēdo tė hėnė nė ora nėntė nė stacionin policor - Qendra nė Prishtinė, edhe pse unė kam kėrkuar qė i mbrojturi im tė mbrohet tėrėsisht nė liri, meqė nuk ka prova tė mjaftueshme pėr ta akuzuar atė. Kjo do tė jetė pėr njė muaj, ku mė pas do tė shohim se ēka do tė bėhet”, tha avokatja Gashi.

 16. #156
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  01-02-2010
  Postime
  37
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga Llapi Lexo Postimin  Uka, ēdo tė hėnė nė polici


  Nga Dafina Myrtaj mė 05.03.2010 nė ora 15:29

  Pėr njė muaj me radhė, ēdo tė hėnė, Shpresim Uka, do tė jetė i obliguar tė paraqitet nė stacionin policor Qendra nė Prishtinė.

  Ky vendim ėshtė marrė tė pasditen e sė premtes nga gjykatėsi i EULEX-it, Francesko Florit.

  Avokatja mbrojtėse, Fehmije Gashi, ka konfirmuar masėn e caktuar ndaj klientit tė saj, Uka. Sipas saj, kjo masė do tė vazhdojė deri nė marrjen e njė vendimi tė ri.

  “Vendim i gjykatės ėshtė qė ai tė paraqitet ēdo tė hėnė nė ora nėntė nė stacionin policor - Qendra nė Prishtinė, edhe pse unė kam kėrkuar qė i mbrojturi im tė mbrohet tėrėsisht nė liri, meqė nuk ka prova tė mjaftueshme pėr ta akuzuar atė. Kjo do tė jetė pėr njė muaj, ku mė pas do tė shohim se ēka do tė bėhet”, tha avokatja Gashi.
  Llap cka u ba me gjith keta shikasa qe po i futin ne burg!!!!!!!!!!!!???????????

 17. #157
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Anėtarėsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,892
  Faleminderit
  59
  119 falenderime nė 109 postime
  a ky me kapuc ne kry eshte zotri uka apo ai qe po keshet ne mes me jakne lkure meshini?
  cilet tradhtara po thojn i ka vra ky?
  i kahit asht?
  me cfar biznisi merret?

  cfar thojn poplli per uken.. si ka qen si njeri e karakter?
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Brari : 05-03-2010 mė 13:24

 18. #158
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  01-02-2010
  Postime
  37
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga fattlumi Lexo Postimin
  A mos eshte ky Shpresim Uka dhendrri i Azem Syles?
  E ka pas mbesen e Azem Syles po tash as ajo viranja ma nuk eshte e tij...

 19. #159
  i/e regjistruar Maska e fattlumi
  Anėtarėsuar
  03-01-2010
  Postime
  3,492
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Pjesė tė dėshmisė sė Nazim Bllacės pėr Shpresim Ukėn Shpresim Uka ėshtė person i cili ka lidhje miqėsore me Azem Sylėn. Ai e ka gruan nga fshati Halilaq, komuna e Fushė-Kosovės, ndryshe ėshtė mbes e Azem Sylės dhe punon nė Radio Kosova e Lirė. Ditėn kur ėshtė marrė vendimi unė nuk kam qenė aty. Nė mbrėmje unė kam kontaktuar tek Viktoria dhe nga xhipi i Azem Sylės unė Nazim Bllaca e kam marrė “shkorpionin” dhe Shpresim Uka, Faredin Gashi, Driton Hajdari, Bekim Syla ka qenė aty dhe Sadik Abazi nga fshati Davidovc.

  Nga deshmija e Bllaces:

  Adem Salihajn nuk e kam njohur kurrė, nuk i kam pasur borxh as familjarisht asgjė, mirėpo Adem Salihaj si person me ndikim mė ka ardhur urdhri nga Azem Syla dhe Ekrem Jashari se duhet tė vritet. E kam pėrcjellė bashkė me Sadik Abazin nga Davidovci, Faruk Gashin nga Shtimja, Shpresim Uka dhandėr i Azem Sylės dhe Driton Hajdari nga komuna e Prishtinės. E kemi pėrcjellė pothuaj 1 muaj ditė me njė “Omegė” e cila na u ka dhėnė shpėrblim nga njė donator nga Gjeneva.

  “Nė vrasjen e Agim Veliut dhe tė Ejup Visokės janė Shpresim Uka dhe Driton Hajdari. Kėta dy janė, dy figura tė cilėt dy ditė pa u gjuajtur Agim Veliu mė kanė ftuar mua, qė nėse nuk kryhet njė punė nė regjionin e Besjanės duhet tė vish edhe ti pėr tė na ndihmuar. E njėjta fjali mė ėshtė thėnė nga Shpresimi edhe kur janė vrarė gazetari i Skenderajt, Kastrati, e Dajaku qė nė njė farė forme mė ka lidhur mua, pėr numrin e vrasjeve nė regjionin e Drenicės… Ne menjėherė pas luftės, kur jam radhitur nė SHIK, kemi qenė tre persona qė kemi marrė paga: Shpresim Uka, Faruk Gashi dhe unė, Nazim Bllaca. Pėrndryshe kam qenė shpeshherė duke vozitė autokombajnėn nė korrik tė vitit ‘98, paga mė ka ardhur dhe dorėzuar nė shtėpi”.

  Jam takuar me Azem Sylėn e Shpresim Ukėn dhe Azem Syla nė maj tė vitit 2007 ka thėnė kėshtu, po citoj: “Unė jam Azem Syla, dhe unė do ta kryej obligimin ndaj teje”. Mirėpo kėta nuk e kanė kryer obligimin dhe kanė filluar parapėrgatitjen e atentatit ndaj meje. Nė vitin 2007, po foli pėr muajin maj, kam filluar kontaktet e para me UNMIK-un dhe njė hetues tė Tribunalit tė Hagės, i cili ka qenė i angazhuar nė procesin Haradinaj. Kam biseduar me tė dhe nė atė kohė nuk dihej cili ėshtė mandati, cila ėshtė fuqia e UNMIK-ut nė atė kohė, kėshtu qė jam i interesuar dhe kam shkuar nė Stacionin numėr 2 tė policisė dhe kam paraqitur vrasjen e parė tė SHIK-ut, ku nė atė kohė nė Stacionin 2 ka qenė Emin Beqiri nga Babushi, anėtar i SHIK-ut, i cili sot ėshtė dyshi nė policinė e Kosovės pas Sheremet Ahmetit, tė cilin nė atė kohė, nė vitin ’99, unė e kam angazhuar nė SHIK dhe ka marrė pagė nga unė, Nazim Bllaca. Pra unė e kam angazhuar Emin Beqirin, sepse ai nuk ka qenė as nė UĒK as nė SHIK.

  Nė vitin ’99, kur na ka ardhur struktura, skema dhe shtrirja, sektori i vrasjeve pėr ekzekutim kemi qenė: Unė Nazim Bllaca, Shpresim Uka, Faruk Gashi, Sadik Abazi dhe Driton Hajdari. Nė tri fusha kemi punuar. E pėrmenda, kemi pasur pėr t’i ndjekur kokat e LDK-sė, ku nuk ka pasur nė ato komuna dhe nuk ka mundur tė lėvizė asnjė hap PDK-ja, kanė qenė Besiana dhe Ferizaj, nė rrafshin e Kosovės. Ėshtė fjala pėr Ferizajn ku kokė e LDK-sė ka qenė Adem Salihaj e nė Besjanė Agim Veliu dhe Ejup Visoka, kėta janė tre personat, tri figurat qė, gjithmonė sipas Azem Sylės, ėshtė dashur tė ekzekutohen pėr arsye se kanė qenė bashkėpunėtorė tė sigurimit shtetėror tė Serbisė.
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  

 20. #160
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  01-02-2010
  Postime
  37
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga Brari Lexo Postimin
  a ky me kapuc ne kry eshte zotri uka apo ai qe po keshet ne mes me jakne lkure meshini?
  cilet tradhtara po thojn i ka vra ky?
  i kahit asht?
  me cfar biznisi merret?

  cfar thojn poplli per uken.. si ka qen si njeri e karaer?

  Ai ne mes qe po qeshet nga zori eshte Sh. Uka me floke te ngjyra fresh ne te zeze...
  Ky shikas para lufte dhe gjate bombardimeve te Natos ka qene duke punuar
  ne poste dhe si i perkdheluri i Serbise qe ishte dhe krushqi me Azem Sylen qe kishte do te behej me lehte vrases i shikut...Ka shume borxhe per te lare ky kriminel...

Faqja 8 prej 11 FillimFillim ... 678910 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •