Close
Faqja 0 prej 5 FillimFillim 12 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 90
  1. #1
    i/e regjistruar Maska e Bardhi
    Anėtarėsuar
    06-09-2002
    Postime
    708

    Fondi finaciar i forumit shqiptar

    Te dashur miq, pjestar te forumit shqiptar. Eshte e vertet se forumi shqiptar po bene shume per ne, per ate qe na ka dhene mundesin qe kaq shume vete tij ndajm bashk te mirat dhe te keqijat, sidhe shume e shume ndihma te ndryeshme si me shkrime, informacione, kontakte etj.. qe me te vertet kane nje rendesi te veqant per gjithe ne. Ne forum ka shume persona te mire , te menqur, te shkolluar, te emancipuar dhe me qellime te mira.
    Andaj duke u nisur nga kjo , mendojm se kemi mundesi qe per veq ketyre ndihmave reciproke, qe po ja japim njeri tjetrit me merit;
    TA FORMOJM EDHE FONDIN FINACIAR TE FORUMIT SHQIPTAR.
    Si ekonomist propozoj qe ky fond te funksionoj ne kete menyre;
    Ne FSH te organizohen gara nga vete ne, per poezi me te mire , shkrime, debate, personi me i dashur, IDE ME TE MIRE etj qe do te japin mendim antaret tjere.
    Per veq kesaj edhe nje do jete shume e mire.
    NE JEMI MIQ, ANDAJ NE RAST SE NDOJ HERE JEMI NE KRIZE FINANCIARE, MUND TA BEJME NJE FOND PER NDIHM NJERI TJETRIT. GJDO KUSH MUND TE KETE NEVOJE.
    Ky fond mendoj te funksionoj ne kete menyre.
    Psh. nese e shperblejm poezine me te mire , kjo duhet te zgjidhet nga vete ne antaret e FSH. Atehere personi fitues te na tregoj se ne cilen gjirillogari bankare ta shperblejm ne antaret e FSH. Kete shperblim sinqerish e meriton aj qe tregon dije, dhe kete e ndane me ne. Ne po perfitojm nga njeri tjetri andaj e mira paguhet.
    Per pos poezise, tij zgjedhin ekspertet edhe gara per gjera tjera. Mendoj shpeblimet te jene ne qdo muaj.
    Psh nese une Bardhi jam fitues per poezi kete muaj, atehere jap llogarin time,, xy0000000,, ku ketu antaret e forumit me emra qe kan ne FSH mund te me shperblejn nga 1 euro e me nalt nuk ka kufizim.
    Keshtu mund te shkoj edhe per ndoj rast qe njeri nga ne Antaret, mund te gjindet ne pozit te keqe financiare per ndoj moment ne jete. Po nisem nga vetja sa here qe kam mundesi do kontriboj per te mire.
    FONDI FINANCIAR I FSH KA KARAKTER HUMANITAR.
    Miq 1 euro ne muaj, per ne eshte nje kafe, kurse kur mbledhen nga miqt per nje mik tonin ketu, mund te jete vete jeta per ndoj moment. Ndoj poet ec perpara dhe e nis jeten, ndoj student e kryuen shkollen, besa edhe ndoj kush edhe mund te sherohet me kete ndihm.
    Te dashur qka te bejme si mendoni edhe ju. Kjo gje nuk bahet pa ndihmen e te gjitheve. Ju pershendes , falemindert.
    ====================
    JU NJE HAP - PUNA DY...
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Bardhi : 11-01-2010 mė 14:38

  2. #2
    Hap krahet e fluturoj...! Maska e zogu dukagjinas
    Anėtarėsuar
    15-06-2009
    Vendndodhja
    Nen embelsinee lotit Tend... !!
    Postime
    3,741
    Mendoj qe kjo eshte nje ide e mrekullueshme i nderuari bardhi, por meqe disa nuk kane parate e tyre te deponuara ne Banka atehere si te ia bejme qe ta shpperblejme fituesin !?!?
    E thashe kete sepse une vet jam njeri prej tyre !

    Shpresoj qe ideja jote te marr dhene dhe te formojme edhe fondin e forumit shqiptar !!

    Te pershendes dhe cdo te mire !!
    Askush nuk ta bėn atė qė ta bėn vetvetja !!

  3. #3
    i/e regjistruar Maska e Bardhi
    Anėtarėsuar
    06-09-2002
    Postime
    708
    Pershendetje o Dukagjin, faleminderit qe mbeshtet njerezit qe e meritojn dhe ata qe kane nevoje.
    Kush nuk ka para te deponuara, mund te shkoj ne bank me para ne dore. Mund te dal ndoj veshtersi, por behet.
    ===================
    JU NJE HAP - PUNA DY...

  4. #4
    Hap krahet e fluturoj...! Maska e zogu dukagjinas
    Anėtarėsuar
    15-06-2009
    Vendndodhja
    Nen embelsinee lotit Tend... !!
    Postime
    3,741
    Por une po mendoja ndryshe sepse nuk iu besoj edhe shume bankave, po mendoja qe ndonje antar i caktuar i forumit, i cili te dale vullnetare dhe per ndonje rrethine te caktuar te merret ai, por qe te jete i rritur mbo moshen 18 vjeqe dhe te kete llogarine e tij ne banke, keshtu qe antaret e forumit, te cilet duhet te njihen me pare me te dhenat se ku gjendet ai, te shkojne dhe te japin shumen qe ata kane mundur te grumbullojne(siq the ti 1 Euro e me shume), keshtu qe mendoj se do te ishte dicka me e lehte per ty perdorur nga fondi i forumit, sepse si emndoj une, me siguri qe shumica nuk i kane te hapura llogarite e tyre bankare, ose qe nuk i kane mundesite ose per ndonje arsye tjeter, ky do te ishte mendimi im !!

    Gjithe te mirat !!
    Askush nuk ta bėn atė qė ta bėn vetvetja !!

  5. #5
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    12-05-2009
    Vendndodhja
    Iliri
    Postime
    2,914
    Ide shum e mir, po per tu raliaur ne praktike don pak angazhim po nuk eshte pune
    qe nuk behet.Grumbullimin e parave do mendoja ne si forum te ndihmonim diq kombin ton p.sh ne ndertimin e nji shkolle ambolante ose diq te ngjashem.Ne qoft se mbrenda nji viti do japnim nga 10 ero per antar do i mblidhnim 300 ,000ose edhe 400,ooo ero dhe kjo do mjaftonte per ndertimin e nji shkolle ne nji fshat te larget ose ambolant etj.Nese ndo njeri nga antaret do kishte nevoja personale si shkollim ,sherim e te ngjashme do ishte e qelluar.Ideja ime do ishte se ke ta caktonim si mbledhes i kontributeve do e caktonim ne pjestart e forumit.Ai do na ipte nji konto numer qe do e hapte enkas per mbledhjen e parave normal; ai do duhej me sinqeritet dhe gadishmeri per te kontribu per ket pune.Pas hapjes se kontos gjdo te djel te raportonte per ata qe kan dhen kontributin e tyre me emer e mbiemer. te jet transparent me antaret e forumit.Antari i forumit do raportonte ne forum se me daten dhe fakturen me numer serik esht dhen kontributi ,ne rast keq perdorimi nga ana e bankes ose manipulimi nga ndo nji i pa pergjegjshem nga antaret, po qe nuk e besoj se do te ket te paditet banka nga kontribusi me flet pagesen qe e ka kry ne bank ,pra ajo te ruhet nga antari deri sa esht konfirmu nga pranusi i kontributit qe do raportonte ne nji faqe te veqant te FORUMIT SHQIPTAR me nderime Ganimet.Nese do pranonte ne marjen e kesaj pune po filloj ta propozoi nese me lejoni te propozoi kontribuesin e ai i cili mer vota te besimit me shum le ta mer ket detyr me pergjegjsi por edhe fisnike sepse po kontribon per kombin e tij Une shpresoi te jet Alem-de DHe Adem gashi mund nese se pengojn angazhimet TUNG.

  6. #6
    i/e regjistruar Maska e Bardhi
    Anėtarėsuar
    06-09-2002
    Postime
    708
    E nderuara Ganimet ideja e juaj eshte shume fisnike dhe njerezore. Ne fillim kemi thene se ne kete FSH. ka njerez te mire, por kane nevoje te ju behet teren per ta treguar veten. Njeriu kur bene mire ndihet i lumtur dhe, i gezuar andaj te japim mendimet tona se si ta bejme kete.
    Sa i perket transparences dhe garancis si te mberrijne parat te aj qe ne deshirojm, ne mund te shikojm menyrat me te mira, por mendoj se ; MENYRA ME E MIRE ESHTE, QE QDO KUSH TE SHKOJ VET NE BANK, DHE PER ATE PAGES TA LAJMEROJ MARRESIN. MBASI PERSONI TIJ MERR MJETET TE LAJMEROHET DERGUESI. KETE NA MUNDESON TEKNOLOGJIJA DHE FSH. Ne kete menyre nuk ka se si te korruptohet as kush.
    ===================
    JU NJE HAP - PUNA DY...
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Bardhi : 11-01-2010 mė 16:23

  7. #7
    i/e regjistruar Maska e Bardhi
    Anėtarėsuar
    06-09-2002
    Postime
    708
    Citim Postuar mė parė nga zogu dukagjinas Lexo Postimin
    Por une po mendoja ndryshe sepse nuk iu besoj edhe shume bankave, po mendoja qe ndonje antar i caktuar i forumit, i cili te dale vullnetare dhe per ndonje rrethine te caktuar te merret ai, por qe te jete i rritur mbo moshen 18 vjeqe dhe te kete llogarine e tij ne banke, keshtu qe antaret e forumit, te cilet duhet te njihen me pare me te dhenat se ku gjendet ai, te shkojne dhe te japin shumen qe ata kane mundur te grumbullojne(siq the ti 1 Euro e me shume), keshtu qe mendoj se do te ishte dicka me e lehte per ty perdorur nga fondi i forumit, sepse si emndoj une, me siguri qe shumica nuk i kane te hapura llogarite e tyre bankare, ose qe nuk i kane mundesite ose per ndonje arsye tjeter, ky do te ishte mendimi im !!

    Gjithe te mirat !!
    Zogu ne do e mendojm bashkarish menyren me te mire. Shume nga ne kane pervoj ne kete drejtim, dhe do i ndihmojne proqesit.
    ==================
    JU NJE HAP - PUNA DY...

  8. #8
    i/e regjistruar Maska e K.i EPERM
    Anėtarėsuar
    09-03-2009
    Postime
    924
    Bardhi----Ne forum ka shume persona te mire , te menqur, te shkolluar, te emancipuar dhe me qellime te mira.

    Tė shpėrblehėn se pari kėta njėrez(tė respektohen) pastaj sdo tė kėtė nevojė askush pėr ndihma materiale.
    P.S--nuk dua tė thėmė se jam kunder njė fondi humanitar tė organizuar nė mėnyrė humane!!!!!!

    Pėrshendetje F.SH

  9. #9
    i/e regjistruar Maska e Bardhi
    Anėtarėsuar
    06-09-2002
    Postime
    708
    Citim Postuar mė parė nga K.i EPERM Lexo Postimin
    Bardhi----Ne forum ka shume persona te mire , te menqur, te shkolluar, te emancipuar dhe me qellime te mira.

    Tė shpėrblehėn se pari kėta njėrez(tė respektohen) pastaj sdo tė kėtė nevojė askush pėr ndihma materiale.
    P.S--nuk dua tė thėmė se jam kunder njė fondi humanitar tė organizuar nė mėnyrė humane!!!!!!

    Pėrshendetje F.SH
    Keni shume te drejt, se respekti eshte mbi te gjitha shume i domosdoshem, dhe qe e meritojn shume pjestar te ketij forumi.
    Gjerat do biejen ne vend dhe qdo kush do e merr , ate qe e meriton.
    =====================
    JU NJE HAP - PUNA DY...

  10. #10
    i/e regjistruar Maska e Bardhi
    Anėtarėsuar
    06-09-2002
    Postime
    708
    Te dashur anetar te Forumit te madh Shqiptar, te ja japim krahet kesaj pune te gjithe se kemi mundesi qe shpejte ta bejme realitet kete ndihme . Ne po ja nisim me antaret tone , pastaj siq tha e nderuara Ganimet me kohen ndoshta do i ndihmojm edhe direkt kombit, me ndertim te shkollave , ambulatave etj qe mund te dalin.
    Qdo gje ka nis nga e vogla. Mendimi juaj eshte vendimtar.
    ========================
    JU NJE HAP - PUNA DY...

  11. #11
    i/e regjistruar Maska e Bardhi
    Anėtarėsuar
    06-09-2002
    Postime
    708
    Citim Postuar mė parė nga K.i EPERM Lexo Postimin
    Bardhi----Ne forum ka shume persona te mire , te menqur, te shkolluar, te emancipuar dhe me qellime te mira.

    Tė shpėrblehėn se pari kėta njėrez(tė respektohen) pastaj sdo tė kėtė nevojė askush pėr ndihma materiale.
    P.S--nuk dua tė thėmė se jam kunder njė fondi humanitar tė organizuar nė mėnyrė humane!!!!!!

    Pėrshendetje F.SH
    Eshte e mire qe ju nuk jeni kunder.
    ==============
    JU NJE HAP - PUNA DY

  12. #12
    ciao belli !!! Maska e donna76
    Anėtarėsuar
    30-08-2005
    Postime
    1,491
    pse gjer me sot forumi nuk eshte mbeshtetur te ndihma e jone, ne kaq vite ndihma ka qen mese mediokre....


    kush ta thote qe kjo ide do funksionoje ??

    mua me duket nje ide e mire po shume naive,

    ke ndonje plan konkret ose program?
    "Mi dissero che per farla innamorare dovevo farla ridere. Ma ogni volta che ride, m'innamoro io."

  13. #13
    i/e regjistruar Maska e Bardhi
    Anėtarėsuar
    06-09-2002
    Postime
    708
    Citim Postuar mė parė nga donna76 Lexo Postimin
    pse gjer me sot forumi nuk eshte mbeshtetur te ndihma e jone, ne kaq vite ndihma ka qen mese mediokre....


    kush ta thote qe kjo ide do funksionoje ??

    mua me duket nje ide e mire po shume naive,

    ke ndonje plan konkret ose program?
    Dona respekt per ju. Me duket se shume hollesisht e kemi thene ne fillim.
    Por eshte i mirepritur qdo kush qe ka qellim te mire.
    ==================
    JU NJE HAP - PUNA DY...

  14. #14
    Moderator Maska e benseven11
    Anėtarėsuar
    10-09-2002
    Vendndodhja
    new jersey-usa
    Postime
    13,816
    Citim Postuar mė parė nga Bardhi Lexo Postimin
    Te dashur miq, pjestar te forumit shqiptar. Eshte e vertet se forumi shqiptar po bene shume per ne, per ate qe na ka dhene mundesin qe kaq shume vete tij ndajm bashk te mirat dhe te keqijat, sidhe shume e shume ndihma te ndryeshme si me shkrime, informacione, kontakte etj.. qe me te vertet kane nje rendesi te veqant per gjithe ne. Ne forum ka shume persona te mire , te menqur, te shkolluar, te emancipuar dhe me qellime te mira.
    Andaj duke u nisur nga kjo , mendojm se kemi mundesi qe per veq ketyre ndihmave reciproke, qe po ja japim njeri tjetrit me merit;
    TA FORMOJM EDHE FONDIN FINACIAR TE FORUMIT SHQIPTAR.
    Si ekonomist propozoj qe ky fond te funksionoj ne kete menyre;
    Ne FSH te organizohen gara nga vete ne, per poezi me te mire , shkrime, debate, personi me i dashur, IDE ME TE MIRE etj qe do te japin mendim antaret tjere.
    Per veq kesaj edhe nje do jete shume e mire.
    NE JEMI MIQ, ANDAJ NE RAST SE NDOJ HERE JEMI NE KRIZE FINANCIARE, MUND TA BEJME NJE FOND PER NDIHM NJERI TJETRIT. GJDO KUSH MUND TE KETE NEVOJE.
    Ky fond mendoj te funksionoj ne kete menyre.
    Psh. nese e shperblejm poezine me te mire , kjo duhet te zgjidhet nga vete ne antaret e FSH. Atehere personi fitues te na tregoj se ne cilen gjirillogari bankare ta shperblejm ne antaret e FSH. Kete shperblim sinqerish e meriton aj qe tregon dije, dhe kete e ndane me ne. Ne po perfitojm nga njeri tjetri andaj e mira paguhet.
    Per pos poezise, tij zgjedhin ekspertet edhe gara per gjera tjera. Mendoj shpeblimet te jene ne qdo muaj.
    Psh nese une Bardhi jam fitues per poezi kete muaj, atehere jap llogarin time,, xy0000000,, ku ketu antaret e forumit me emra qe kan ne FSH mund te me shperblejn nga 1 euro e me nalt nuk ka kufizim.
    Keshtu mund te shkoj edhe per ndoj rast qe njeri nga ne Antaret, mund te gjindet ne pozit te keqe financiare per ndoj moment ne jete. Po nisem nga vetja sa here qe kam mundesi do kontriboj per te mire.
    FONDI FINANCIAR I FSH KA KARAKTER HUMANITAR.
    Miq 1 euro ne muaj, per ne eshte nje kafe, kurse kur mbledhen nga miqt per nje mik tonin ketu, mund te jete vete jeta per ndoj moment. Ndoj poet ec perpara dhe e nis jeten, ndoj student e kryuen shkollen, besa edhe ndoj kush edhe mund te sherohet me kete ndihm.
    Te dashur qka te bejme si mendoni edhe ju. Kjo gje nuk bahet pa ndihmen e te gjitheve. Ju pershendes , falemindert.
    ====================
    JU NJE HAP - PUNA DY...
    Bravo i paske rene kalemit 1 euro ne muaj, 20 mje anetare=2omije euro.
    Kush do e administroje fondin?
    Ja nje propozim, me dergoni mua 1euro ne muaj cdo anetar.
    Pyetja eshte kush te beson qe do e perdoresh fondin per anetaret e forumit dhe jo per vete per te blere nje benz me ato pare.Si mund ta vertetosh?
    ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

  15. #15
    i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
    Anėtarėsuar
    06-01-2008
    Postime
    7,509
    Citim Postuar mė parė nga Bardhi Lexo Postimin
    Te dashur miq, pjestar te forumit shqiptar. Eshte e vertet se forumi shqiptar po bene shume per ne, per ate qe na ka dhene mundesin qe kaq shume vete tij ndajm bashk te mirat dhe te keqijat, sidhe shume e shume ndihma te ndryeshme si me shkrime, informacione, kontakte etj.. qe me te vertet kane nje rendesi te veqant per gjithe ne. Ne forum ka shume persona te mire , te menqur, te shkolluar, te emancipuar dhe me qellime te mira.
    Andaj duke u nisur nga kjo , mendojm se kemi mundesi qe per veq ketyre ndihmave reciproke, qe po ja japim njeri tjetrit me merit;
    TA FORMOJM EDHE FONDIN FINACIAR TE FORUMIT SHQIPTAR.
    Si ekonomist propozoj qe ky fond te funksionoj ne kete menyre;
    Ne FSH te organizohen gara nga vete ne, per poezi me te mire , shkrime, debate, personi me i dashur, IDE ME TE MIRE etj qe do te japin mendim antaret tjere.
    Per veq kesaj edhe nje do jete shume e mire.
    NE JEMI MIQ, ANDAJ NE RAST SE NDOJ HERE JEMI NE KRIZE FINANCIARE, MUND TA BEJME NJE FOND PER NDIHM NJERI TJETRIT. GJDO KUSH MUND TE KETE NEVOJE.
    Ky fond mendoj te funksionoj ne kete menyre.
    Psh. nese e shperblejm poezine me te mire , kjo duhet te zgjidhet nga vete ne antaret e FSH. Atehere personi fitues te na tregoj se ne cilen gjirillogari bankare ta shperblejm ne antaret e FSH. Kete shperblim sinqerish e meriton aj qe tregon dije, dhe kete e ndane me ne. Ne po perfitojm nga njeri tjetri andaj e mira paguhet.
    Per pos poezise, tij zgjedhin ekspertet edhe gara per gjera tjera. Mendoj shpeblimet te jene ne qdo muaj.
    Psh nese une Bardhi jam fitues per poezi kete muaj, atehere jap llogarin time,, xy0000000,, ku ketu antaret e forumit me emra qe kan ne FSH mund te me shperblejn nga 1 euro e me nalt nuk ka kufizim.
    Keshtu mund te shkoj edhe per ndoj rast qe njeri nga ne Antaret, mund te gjindet ne pozit te keqe financiare per ndoj moment ne jete. Po nisem nga vetja sa here qe kam mundesi do kontriboj per te mire.
    FONDI FINANCIAR I FSH KA KARAKTER HUMANITAR.
    Miq 1 euro ne muaj, per ne eshte nje kafe, kurse kur mbledhen nga miqt per nje mik tonin ketu, mund te jete vete jeta per ndoj moment. Ndoj poet ec perpara dhe e nis jeten, ndoj student e kryuen shkollen, besa edhe ndoj kush edhe mund te sherohet me kete ndihm.
    Te dashur qka te bejme si mendoni edhe ju. Kjo gje nuk bahet pa ndihmen e te gjitheve. Ju pershendes , falemindert.
    ====================
    JU NJE HAP - PUNA DY...
    Si do qe te jete,si ide,eshte e perkryer.. inteligjente,po e vure ne praktik,eshte akoma me mire.bravo.

  16. #16
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    20-12-2009
    Postime
    306
    Citim Postuar mė parė nga Bardhi Lexo Postimin
    Te dashur miq, pjestar te forumit shqiptar. Eshte e vertet se forumi shqiptar po bene shume per ne, per ate qe na ka dhene mundesin qe kaq shume vete tij ndajm bashk te mirat dhe te keqijat, sidhe shume e shume ndihma te ndryeshme si me shkrime, informacione, kontakte etj.. qe me te vertet kane nje rendesi te veqant per gjithe ne. Ne forum ka shume persona te mire , te menqur, te shkolluar, te emancipuar dhe me qellime te mira.
    Andaj duke u nisur nga kjo , mendojm se kemi mundesi qe per veq ketyre ndihmave reciproke, qe po ja japim njeri tjetrit me merit;
    TA FORMOJM EDHE FONDIN FINACIAR TE FORUMIT SHQIPTAR.
    Si ekonomist propozoj qe ky fond te funksionoj ne kete menyre;
    Ne FSH te organizohen gara nga vete ne, per poezi me te mire , shkrime, debate, personi me i dashur, IDE ME TE MIRE etj qe do te japin mendim antaret tjere.
    Per veq kesaj edhe nje do jete shume e mire.
    NE JEMI MIQ, ANDAJ NE RAST SE NDOJ HERE JEMI NE KRIZE FINANCIARE, MUND TA BEJME NJE FOND PER NDIHM NJERI TJETRIT. GJDO KUSH MUND TE KETE NEVOJE.
    Ky fond mendoj te funksionoj ne kete menyre.
    Psh. nese e shperblejm poezine me te mire , kjo duhet te zgjidhet nga vete ne antaret e FSH. Atehere personi fitues te na tregoj se ne cilen gjirillogari bankare ta shperblejm ne antaret e FSH. Kete shperblim sinqerish e meriton aj qe tregon dije, dhe kete e ndane me ne. Ne po perfitojm nga njeri tjetri andaj e mira paguhet.
    Per pos poezise, tij zgjedhin ekspertet edhe gara per gjera tjera. Mendoj shpeblimet te jene ne qdo muaj.
    Psh nese une Bardhi jam fitues per poezi kete muaj, atehere jap llogarin time,, xy0000000,, ku ketu antaret e forumit me emra qe kan ne FSH mund te me shperblejn nga 1 euro e me nalt nuk ka kufizim.
    Keshtu mund te shkoj edhe per ndoj rast qe njeri nga ne Antaret, mund te gjindet ne pozit te keqe financiare per ndoj moment ne jete. Po nisem nga vetja sa here qe kam mundesi do kontriboj per te mire.
    FONDI FINANCIAR I FSH KA KARAKTER HUMANITAR.
    Miq 1 euro ne muaj, per ne eshte nje kafe, kurse kur mbledhen nga miqt per nje mik tonin ketu, mund te jete vete jeta per ndoj moment. Ndoj poet ec perpara dhe e nis jeten, ndoj student e kryuen shkollen, besa edhe ndoj kush edhe mund te sherohet me kete ndihm.
    Te dashur qka te bejme si mendoni edhe ju. Kjo gje nuk bahet pa ndihmen e te gjitheve. Ju pershendes , falemindert.
    ====================
    JU NJE HAP - PUNA DY...
    Sa mire keni dal me lyp ju ,une hapa nje teme te tille ,ju betohem se kjo ishte qellimi dhe ju nuk e late as 30 minuta te hapur ,ky ishte nje skandal ,une jam shume optimist dhe jam plosisht dakort sepse ne jemi ne gjendje qe te ndihmojme,tu falenderua perendine qe na ka sjedhe internetin
    Tani edhe une bashkohem me kete mendim ideal ,por ishte mendimi im ,pra krediti imi personal ,le te shpresojme qe do te kemi suksese ne humanitetin tone atdhedashes,ju falenderoj dhe ju bej thirrje cdo shqiptarit qe te marrim pjese ne kete inisjative

  17. #17
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anėtarėsuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    Citim Postuar mė parė nga SKENDER_BEU Lexo Postimin
    Sa mire keni dal me lyp ju ,une hapa nje teme te tille ,ju betohem se kjo ishte qellimi dhe ju nuk e late as 30 minuta te hapur ,ky ishte nje skandal ,[/B]
    Ka nje ndryshim, se ti e kerkove Euron per veten tende. Cfare kishe bere ti per ta merituar?

  18. #18
    i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
    Anėtarėsuar
    19-11-2003
    Vendndodhja
    sopr'un'curva
    Postime
    13,379
    dammi 100 mila lire....

    --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

    ---voudou.. ---

  19. #19
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    20-12-2009
    Postime
    306
    Citim Postuar mė parė nga ganimet Lexo Postimin
    Ide shum e mir, po per tu raliaur ne praktike don pak angazhim po nuk eshte pune
    qe nuk behet.Grumbullimin e parave do mendoja ne si forum te ndihmonim diq kombin ton p.sh ne ndertimin e nji shkolle ambolante ose diq te ngjashem.Ne qoft se mbrenda nji viti do japnim nga 10 ero per antar do i mblidhnim 300 ,000ose edhe 400,ooo ero dhe kjo do mjaftonte per ndertimin e nji shkolle ne nji fshat te larget ose ambolant etj.Nese ndo njeri nga antaret do kishte nevoja personale si shkollim ,sherim e te ngjashme do ishte e qelluar.Ideja ime do ishte se ke ta caktonim si mbledhes i kontributeve do e caktonim ne pjestart e forumit.Ai do na ipte nji konto numer qe do e hapte enkas per mbledhjen e parave normal; ai do duhej me sinqeritet dhe gadishmeri per te kontribu per ket pune.Pas hapjes se kontos gjdo te djel te raportonte per ata qe kan dhen kontributin e tyre me emer e mbiemer. te jet transparent me antaret e forumit.Antari i forumit do raportonte ne forum se me daten dhe fakturen me numer serik esht dhen kontributi ,ne rast keq perdorimi nga ana e bankes ose manipulimi nga ndo nji i pa pergjegjshem nga antaret, po qe nuk e besoj se do te ket te paditet banka nga kontribusi me flet pagesen qe e ka kry ne bank ,pra ajo te ruhet nga antari deri sa esht konfirmu nga pranusi i kontributit qe do raportonte ne nji faqe te veqant te FORUMIT SHQIPTAR me nderime Ganimet.Nese do pranonte ne marjen e kesaj pune po filloj ta propozoi nese me lejoni te propozoi kontribuesin e ai i cili mer vota te besimit me shum le ta mer ket detyr me pergjegjsi por edhe fisnike sepse po kontribon per kombin e tij Une shpresoi te jet Alem-de DHe Adem gashi mund nese se pengojn angazhimet TUNG.
    Mendimi im origjinal ishte qe te ndihmojme femijet e gujuar neper shqiperi ,ndoshta do te ishte nje kontribut i mrrekullueshem ,sepse kemi mundesi qe ta bejme nje gje te tille por juve me perjashtuat sepse nuk me kuptuat

  20. #20
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    20-12-2009
    Postime
    306
    Citim Postuar mė parė nga mia@ Lexo Postimin
    Ka nje ndryshim, se ti e kerkove Euron per veten tende. Cfare kishe bere ti per ta merituar?

    Kur nuk me dhate mundesi as 30 minuta te shpjegohemi ,ashtu bente edhe Emershuari


Faqja 0 prej 5 FillimFillim 12 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •