Close
Faqja 8 prej 18 FillimFillim ... 678910 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 141 deri 160 prej 357
  1. #141
    ღ♥ aNtipatrea ♥ღ Maska e Albela
    Anëtarësuar
    16-05-2006
    Vendndodhja
    mEs iLuzionesh te hUmbura
    Postime
    2,718
    ne 1 liber qe kam lexuar "vetmi ne rrjet"
    libri fillon me nji thenije: "Nga gjerat e perjetshme, dashuria esht ajo qe zgjat me pak"
    La Femme est le Chef-d'0euvre de Dieu
    sur tout quand elle a
    le Diable au corps...
    ✿⊱╮✿⊱╮ ✿⊱╮

  2. #142
    i/e regjistruar Maska e jesy
    Anëtarësuar
    13-09-2009
    Postime
    639
    dashuria lind dhe vdes me njeriun

  3. #143
    i/e regjistruar Maska e Colomba
    Anëtarësuar
    06-04-2009
    Vendndodhja
    IT
    Postime
    659
    Dashuria nuk jeton perjetesisht se zemra e njerzve eshte shume e ngushte per te mbajtur gjalle per shume kohe nje ndjenje kaq te madhe!

  4. #144
    i/regjistruar
    Anëtarësuar
    21-03-2008
    Vendndodhja
    Pistoia
    Postime
    580
    objektivisht dashuron me fort Mashkulli, ndersa subjektivisht Femra, ose e thene ndryshe, Mashkulli dashuron me koken e poshteme, ndersa Femra nga qe s'ka koke poshte, me te lartemen, si e tille dashuria e Femres eshte e çmendur plot fantazi, xhelozi, e imoralitet, pra perverse

    ndersa e Mashkullit esht impulsive, fizike, morale, pra budallaqe, ktu arim ne konkluzion qe Mashkulli esht i sinqert ne dashuri , ndersa femra e pasinqerte.

    konkluzioni, kjo e thena ''dashuri'' perfundon, thahet, vyshket me kalimin e kohes

  5. #145
    Perderisa ne nuk jetojme perjetesisht
    pse dashuria duhet te jetoje perjetesish......
    Kthe respektin me respekt... perballo me gjakftohtesi provokimet... dhe dhuroji hipokrizise indiferencen tende ...

  6. #146
    Gjak_Shqiptari_Londer Maska e Fatrii
    Anëtarësuar
    28-10-2006
    Vendndodhja
    " Para Allahut "
    Postime
    153
    Sepse Njerzit e kane humbur Dashurine per njeri tjetrit, e kane humbur rrespektin ndaj njeri tjetrit, nuk ka sinqeritet ne nje lidhje, Njerezit vetem mashtrojne dhe lendojne njeri tjetrin, Njerezit nuk i tremben Zotit per ate cka veprojne, dhe si rrjedhoje pasojat do te jene edhe me te renda ndaj Njerzimit.
    "Lutja e atyre qe u behet e padrejte, eshte me e shpejte se era"

  7. #147
    i/e regjistruar Maska e beni33
    Anëtarësuar
    27-04-2008
    Postime
    4,230
    shum romantic si domos femrat tona shqiptare kam nje pytje per te gjitha ju lutem te jeni sa me relale a dote pranoni nje mashkull shqiptar kuptohet nese ky ka probleme fizike si psh.. ne te ecur siq i quajn ne kosove nese tapallon kto gjera ne perendim jan gjera te kaluara me koh nuk ka as nje paragjykim dhe e vetmja gje qe me ka pelqyer ne perendim nga femrat esht qe ato nese e duan nje mashkull edhe po te jet me probleme fizike nuk e kan problem as pak kurse ne kosove sidoms femrat nuk i shiqojn ose edhe i per qeshin edhe diqka kur nje femer shqiptare nga kosova ne ket rast dote lidhet
    apo edhe dote martohet menje shqiptat ather femra shqiptare mund te qyhet e eduakuar dhe europiane ju lutem jam kurreshtar te di ket nga ju

  8. #148
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    04-04-2006
    Vendndodhja
    Tirone
    Postime
    8,398
    lol, ne perendim edhe topall po te jete, e ka nje pasuri menjan dhe e ka te siguruar jetesen me se miri
    ne Kosov nje topall nuk mban dot familjen me buke.
    e kupton ndryshimin ti?
    Unë jam njeri i thjeshtë.
    Kënaqem me pak.
    Më mjafton më e mira.

  9. #149
    i/e regjistruar Maska e beni33
    Anëtarësuar
    27-04-2008
    Postime
    4,230
    dashuri mund te ket nje femr dhe nje mashukll nese duhen sinqerisht vetem nesek an sa do pak interes material at,her egjitha e humb kuptimin ne kosove nuk ka dashuri femra shqiptare ne ks , te dashuron nese kupton se jenii pasur ju mund ta deomnstroni ket ne praktik

  10. #150
    Citim Postuar më parë nga Fatrii Lexo Postimin
    Sepse Njerzit e kane humbur Dashurine per njeri tjetrit, e kane humbur rrespektin ndaj njeri tjetrit, nuk ka sinqeritet ne nje lidhje, Njerezit vetem mashtrojne dhe lendojne njeri tjetrin, Njerezit nuk i tremben Zotit per ate cka veprojne, dhe si rrjedhoje pasojat do te jene edhe me te renda ndaj Njerzimit.
    Jam dakort me ty deri diku
    pse e futen dashurine ne lidhjen me fene?Dashuria eshte nje ndjenje qe ska zot te ta heqe nga shpirti.....
    Kthe respektin me respekt... perballo me gjakftohtesi provokimet... dhe dhuroji hipokrizise indiferencen tende ...

  11. #151
    "Në fillim ishte Fjala" Maska e toni77_toni
    Anëtarësuar
    09-09-2005
    Vendndodhja
    Kosovë
    Postime
    4,534
    Citim Postuar më parë nga HELEN OF TROY Lexo Postimin
    Jam dakort me ty deri diku
    pse e futen dashurine ne lidhjen me fene?Dashuria eshte nje ndjenje qe ska zot te ta heqe nga shpirti.....
    Nuk është temë as rubrikë qe flitet per fe por pasi qe ra fjala deshta dy tre rreshta duke shpersuar ne mirkuptimin tënd.

    Dashuria është dhuratë me e çmueshme qe iu ka dhurua njeriut nga Zoti, por dashuria shumëher keqperdoret apo zëvdësohet me isnetersa dhe gjëra të ndyta, ajo nuk është dashuri por ajo eshte poshtersi.

    Helena, dashuria keqperdoret dhe keqinterpretohet, poashtu dashuria zëvendësohet me krejt gjëra të tjera, por nëse njeriu ka dashuri - ama vertetë dashuri se jo rrena, interese dhe dallavere, ai njeri ka vyrtyte.

    Vetem kur njeiu vertetë ka dashuri dhe jo diçka tjeter në vend të sajë, ai din ta çmoj dashurinë. Dashuria është gjëja më e vlershme e njeriut.

    Pa dashuri dhe besim;
    jeta s'ka kuptim.
    Gjej kohen të lexosh, është themel i të diturit.

  12. #152
    Nuk mund te thuhet qe dashuria nuk jeton perjetesisht, nuk do pajtohesha me kete.
    E thjeshte, ka dashuri qe nuk jetojn perjetsisht mbarojne dhe harrohen, por ka edhe dashuri qe nuk do te ket fund kurre, do te jete brenda njeriut gjate tere diteve te jestes se ti.

  13. #153
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    04-04-2006
    Vendndodhja
    Tirone
    Postime
    8,398
    Jane disa tipe dashurish:
    Dashuri e pare.- Kjo nuk harohet kurre, sado qe te perpiqesh. Por jane te rralla rastet qe mbetet edhe e fundit. Zakonisht kjo dashuri jep shume dhimbje dhe lot.
    Dashuri me shikim te pare.- Kjo eshte e forte dhe personat qe e provojne , nuk kane sy te shohin partnerin/en, pasi tek tjetri shohin vetem ate qe ata duan te shohin, por kur kalon furia e pare zhgenjimi eshte teper i madh.
    Dashuri e lindur nga nje miqesi . - Kjo eshte zakonisht ajo qe ka rrenje me te thella dhe qe jeton me gjate se te tjerat.
    Dashuri pasionale.- Kjo eshte mall konsumi, E konsumon ndjenjen dhe me pas e haron sic haron ushqimin qe ke konsumuar disa dite me pare,
    Dashuri e lindur nga kushtet e krijuara. - (martesat me mbleseri, bashkjetesat) keto ndahen ne dy raste , ne ato qe krijojne baza dhe rriten, dhe ato qe konsumojne ndjenjen dhe shuhen
    Dashuri e sforcuar. - Dikur ka ekzistuar dhe tashme vazhdon te perjetohet per aresye te mbijeteses se nje lidhje, per hir te mbajtjes se familjes se lidhur etj. Kjo eshte siperfaqsore dhe e destinuar te vdese

    Gjeni veten ne njeren nga keto raste dhe do e kuptoni me mire se c`jetegjatesi mund te kete dashuria juaj.
    Unë jam njeri i thjeshtë.
    Kënaqem me pak.
    Më mjafton më e mira.

  14. #154
    tHeKtHi MaMa :P
    Anëtarësuar
    24-11-2008
    Vendndodhja
    new york
    Postime
    1,708
    Dashuri e lindur nga nje miqesi . - Kjo eshte zakonisht ajo qe ka rrenje me te thella dhe qe jeton me gjate se te tjerat.
    if love is the answer, could you rephrase the question?

  15. #155
    Gjurmë në Pentagram ♪... Maska e symphony
    Anëtarësuar
    04-06-2009
    Vendndodhja
    Në luginën e dashurisë.
    Postime
    2,622
    Dashuria nuk jeton përjetësisht apo njeriu është ai që nuk dashuron përjetësisht?

    Përjetësia e ka një çmim që duhet paguar - sakrifikim. Por jo të gjithë janë të gatshëm të paguajnë këtë çmim, jo të gjithë dinë të dallojnë rëndësinë e saj në jetë.
    Dashuria është si ajo lulja, nëse e ujit ajo lulëzon.
    Kushtoni rëndësi dashurisë e mos e lejoni që ajo të venitet!

    Dashuria nuk vdes për ata që ia dinë vlerën, veç se rigjenerohet duke i trashur dhe zgjeruar rrënjët e saj në Përjetësi.
    Love has no limits

  16. #156
    life is a flower Maska e maryp
    Anëtarësuar
    02-05-2006
    Vendndodhja
    ne univers
    Postime
    3,897
    cilat jane kushtet per te quajtur nje dashuri te perjetshme?
    NESSUNA VITA PUO' DIRSI COMPLETA SENZA UN PIZZICO DI FOLLIA (COELHO)

  17. #157
    i/e regjistruar Maska e beni33
    Anëtarësuar
    27-04-2008
    Postime
    4,230
    NE SE MARTOHESH ME NJERIUN QE E DONI SIGURISHT ATY KA EDHE DASHURI TE SINQERT POR NESE MARTOHENI QE DUHET TE JE GRUAJA APO BURRI ME I BUKUR SE I KOJSHIS apo i shokut i shoqes AT,HER DOTE DESHTONI

  18. #158
    i/e regjistruar Maska e davidd
    Anëtarësuar
    02-09-2009
    Postime
    2,016
    Përse dashuria nuk jeton "Përjetësisht"?!
    Qe te jetoj dashuria do mirembajtur.
    Jo vetem dashuria por cdo gje do mirembajtur, ky eshte ligj natyror qe duhet mesuar nga te gjithe
    krishti, mesija eshte afer duke ardh,duani dhe ndihmoni njeri tjetrin,faluni qe tju falan mekatet

  19. #159
    Njeriu dashuron ne nje moment te caktuar, ne nje situat te caktuar.

    Dashuria eshte si nje fotografi ne trurin e njeriut. Nje dite, vjen nje moment dhe situat tjeter kur e shikon me mall e trishtim e i thua vetes 'ahhh, perse nuk eshte e perjetshme'

    Shume gjera te bukura do donim ti perjetonim per dite dhe per jete por ja qe eshte e pamundur, jeta ndryshon, gjerat ndryshojn, njerezit ndryshojn...

    Ps. Ah, sa mire do ishte po te mos plakeshim.

  20. #160
    i/e regjistruar Maska e Kreksi
    Anëtarësuar
    20-11-2004
    Vendndodhja
    Francë
    Postime
    5,631
    Citim Postuar më parë nga DontWorryBeHapp Lexo Postimin
    Njeriu dashuron ne nje moment te caktuar, ne nje situat te caktuar.

    Dashuria eshte si nje fotografi ne trurin e njeriut. Nje dite, vjen nje moment dhe situat tjeter kur e shikon me mall e trishtim e i thua vetes 'ahhh, perse nuk eshte e perjetshme'

    Shume gjera te bukura do donim ti perjetonim per dite dhe per jete por ja qe eshte e pamundur, jeta ndryshon, gjerat ndryshojn, njerezit ndryshojn...

    Ps. Ah, sa mire do ishte po te mos plakeshim.
    Asgje nuk ka te perjetshme, as jeta e as dashuria...te dyja jane fiktive e mashtruese por e pamundur t'iu shmangesh as njeres as tjetres.
    Askush nuk te pyt: ç'ka bere atedheu per ty por ç'ke bere ti per Atedheun ! - JFK

Faqja 8 prej 18 FillimFillim ... 678910 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •