Close
Faqja 0 prej 19 FillimFillim 1210 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 367
  1. #1
    Ngelem unë! Maska e DI_ANA
    Anëtarësuar
    30-12-2006
    Vendndodhja
    France.
    Postime
    5,874

    Deklarata dashurie për njeriun që duam!

    Le te shkruajme te gjithe se bashku ne kete teme duke shprehur me anen e fjaleve dashurine qe ndjejme per personim qe duam!


    Per Ty!


    Nje dite ti erdhe ne jeten time si uragan....te cdo xhest i joti ti ndeze zjarrin ne mendimet e mia...
    Syte e tu bene punen tjeter duke ngrohur zemren time...
    Megjithe tymin e sketerres qe me verbonte,megjithe muziken e sirenave qe me trulloste,ne syte e tu prej figurine,gjeja dashurine te cilen ti doje te me dhuroje...
    Nuk ishte nje histori klasike,nje histori banale sic mund te kisha jetuar deri diku...
    Era frynte lehte te floket e tu ,ti ishe ketu si nje pranvere ne rrugen time,si nje diamant i rrezuar nga kutija e tij...
    Te vetem ne kete drite,me kishin kapur rrjetat e dashurise,dhe duart tona te shtrenguara qendronin si per te treguar forcen e vertete te dashurise...
    Nga dashuria qe ti nxirrje nga syte e tu ,e dija qe qe per kete jete dhe per ate mbas saj ti ishe projekti im i vetem...
    E dija qe fluturonim te dy nga i njejti aeroport per nje udhetim te gjate drejt nje lumturie te pafund...
    Buzeqeshjet qe ti me dhurove me bene te kuptoja qe ishim bere per te qene te dy ne kete bote te madhe ..
    Ne ishim si dy femije ne kete toke,ne folem,ne u ngjitem me njeri tjeterin dhe u prekem te pangopur nga kenaqesija...
    Urtesia jote me dha lehtesine,durimi yt me dha besimin,dashuria jote me dha lumturine dhe xhentilesa jote me dha dehjen per jeten...
    Prej teje engjelli im munda ti thoja lamtumire te gjithe fantomave qe ishin ne shpirtin tim dhe qe e kishin rrethuar,te gjithe ketyre djajve qe me gerryenin nga brenda...

    Dhe keshtu... per dashurine....
    .........mbi te gjitha lartesite e kesaj bote duke gerthitur dhe mbi te gjitha muret e kesaj bote do te doja te shkruaja....te kam dashur...te dua dhe do te te dua perjete!
    "Carpe Diem"

  2. #2
    Ngelem unë! Maska e DI_ANA
    Anëtarësuar
    30-12-2006
    Vendndodhja
    France.
    Postime
    5,874
    Ti dhe vetem ti!


    Megjithe tymin e sketerres qe me verbonte,megjithe muziken e sirenave qe me trulloste,ne syte e tu prej figurine,gjeja dashurine te cilen ti doje te me dhuroje...
    Nuk ishte nje histori klasike,nje histori banale sic mund te kisha jetuar deri diku...
    Era frynte lehte te floket e tu ,ti ishe ketu si nje pranvere ne rrugen time,si nje diamant i rrezuar nga kutija e tij...
    Te vetem ne kete drite,me kishin kapur rrjetat e dashurise,dhe duart tona te shtrenguara qendronin si per te treguar forcen e vertete te dashurise...
    Nga dashuria qe ti nxirrje nga syte e tu ,e dija qe qe per kete jete dhe per ate mbas saj ti ishe projekti im i vetem...
    E dija qe fluturonim te dy nga i njejti drejtim per nje udhetim te gjate drejt nje lumturie te pafund...
    Buzeqeshjet qe ti me dhurove me bene te kuptoja qe ishim bere per te qene te dy ne kete bote te madhe ..
    Ne ishim si dy femije ne kete toke,ne folem,ne u ngjitem me njeri tjeterin dhe u prekem te pangopur nga kenaqesija...
    Urtesia jote me dha lehtesine,durimi yt me dha besimin,dashuria jote me dha lumturine dhe butesia jote me dha dehjen per jeten...
    Prej teje engjelli im munda ti thoja lamtumire te gjithe fantomave qe ishin ne shpirtin tim dhe qe e kishin rrethuar,te gjithe ketyre djajve qe me gerryenin nga brenda...
    "Carpe Diem"

  3. #3
    i/e larguar
    Anëtarësuar
    09-11-2005
    Vendndodhja
    France ...
    Postime
    6,159
    DI_ANA dashuria ne vetvete eshte e mrekullushme , por jan te gabuar personat te cileve ne ja dhurojme kete dashuri , dhe sado qe tu themi dhe ti shkruajme dashuris , ajo asnjehere sdo na kuptoje ashtu si duhet dhe asnjeher sdo na e rikthej ne te njejten menyre ...

    Respekte e dashur ...

  4. #4
    ShkOdrAne ForEver Maska e Adaes
    Anëtarësuar
    06-01-2009
    Vendndodhja
    HeRe... TheRe... NoWheRe...
    Postime
    1,251
    Deklarim dashurie???

    Sdi nga tia filloj... nga fundi apo fillimi... Apo ndoshta fundi ishte fillimi... fillimi i nje gjumi plot ankthe, i nje nate me shi, e nje shprese te humbur, apo e nje force per te filluar cdo gje nga e para???

    Di vetem qe mesova te dashuroj... mesova te buzeqesh per nje person... te marre fryme vetem per te...

    Por sot... sot jam dikush, qe i jap force vetes per te buzeqeshur per veten, per te ecur perpara, ne ca gjurme qe dikur ishim bashke, per te menduar per nje te neserme, ku sdo te te kem ne krah... por gjithmone me imazhin tend ne zemer!!!

    Me fal nqs mundesh... me fal qe ste thashe atehere kur duhej cfare ndieja per ty... por duke luajtur rolen e egoistes, moskokecareses, te asaj qe slejon veten te dasuroje, te humba pergjithmone....

    Me fal nqs nje dite skam per te mundur te te harroj!

    Se shpejti do te te kujtohem neper mjegull... e di!

    Flm per gjitha castet e bukura qe kemi kaluar bashke!...


    P.S. Ca me paska kap frymzimi sonte
    Really Dude... Get A Life!!!

  5. #5
    Pasioni për shkencën Maska e Erlebnisse
    Anëtarësuar
    06-12-2007
    Postime
    3,438
    DEKLARIM DASHURIE:

    Te dua edhe pike. Po s'me deshe, me duaj me zor!
    (Nuk ma ha mendja se funksionon, por ka lezet, kur behemi ndonjehere te forte)
    La vita è bella...

  6. #6
    Ngelem unë! Maska e DI_ANA
    Anëtarësuar
    30-12-2006
    Vendndodhja
    France.
    Postime
    5,874
    Shume bukur Adaes! Mjafton te lesh te hapur zemren dhe fjalet shkruhen lehte!
    "Carpe Diem"

  7. #7
    i/e regjistruar Maska e pranvera bica
    Anëtarësuar
    23-03-2009
    Vendndodhja
    Atje ku ka serenata.
    Postime
    5,874
    Postimet në Bllog
    1
    Po bej nje deklarate me vargje e madhja Di_ane!

    Si dikur...

    Me ka marre malli sonte si dikur,
    ne prehrin tend ,koken te mbeshtes.
    Me duar ,kur floket me lemon,
    te fle,mos zgjohem deri ne mengjes.

    Ne mes te shpirtit te daltova fytyren,
    veshtrimin embelsor s'ta harrova dot.
    Ne ditet plot gas a mes fatkeqesise,
    m'u bere shpirt binjak e zhurme plot

    Po sonte malli ma griu brengen,
    te ndjej fare prane syrit qe klepit.
    Me koken ne jastek,akoma degjoj kengen,
    ndjej te kumboje embel zeri yt.

    E te kerkoj mes endrres e zgjimit,
    Nuk di a do te t'gjej gjekund.
    Ndjej te me endet ne qerpik trishtimi,
    e s'e gjej dot,jetoj a kam vdekur qyshkur.

  8. #8

    Deklarate dashurie

    Isha shum e lumtur ,
    Ne dasmen tende do te vij patjeter,
    por jo si dasmor por si plage e vjeter,
    Do te ulem e vetmuar ne nje tavoline,
    dhe per fatin tim do te ngre dolline,
    Dhe e pa ftuar ne dasmen tende do te vij,
    e coptuar e lodhur si nje zog pa fole do te rri,
    E me lotet e mi do te pi e do te dehem,
    Do ta bej per ty e jo se do te clodhem.
    Ne qofte se pa dashuri do me shohesh,
    mos mu afro nuk dua te me njohesh
    Do ta kuptosh ne heshtje kete urim,
    e une do te qaj prape, por per fatin tim.
    E ne qoftese e bukur do te te dukem perseri,
    mos ma thuaj nuk dua ta dij.
    Tani te pakten ke pak meshire,
    po te lutem femise se pare veja emrin dashurise se vrare!!!
    Te dua por edhe dua te te harroj, sepse me ke lenduar shum
    keto ishin ditet e lumtuise time kaq ishte e shrojtur

  9. #9
    Unica Fede Unica Passione Maska e Boy
    Anëtarësuar
    07-01-2010
    Vendndodhja
    Rome
    Postime
    1,079
    O zot o zot si m'qeke bo sot.

  10. #10
    Juventini Maska e EkOnOmIsTi
    Anëtarësuar
    22-05-2005
    Vendndodhja
    Pse Do Vish Dhe Ti ?
    Postime
    2,406
    Me deklarate nuk jam i afte po me nje te puthur do e lija ta kuptonte se sa e dua
    S |< R /\ p /\ |_ |
    Skrapali.Babuc.Pianec.Do.Me.Se.Kam.Sa.Te.Duash

  11. #11
    yep Maska e Izadora
    Anëtarësuar
    11-09-2008
    Vendndodhja
    ne zemren e atij qe ka "zemer"
    Postime
    8,793
    O diell qe rrezaton erresiren e shpirtit tim te plagosur.


    Tani nuk jam tip qe bej lajka, keshtu qe po te thashe te dua, e kam me gjithmend .
    Jeto sot se neser nuk i dihet

  12. #12
    Ngelem unë! Maska e DI_ANA
    Anëtarësuar
    30-12-2006
    Vendndodhja
    France.
    Postime
    5,874
    Trupi yt i marre nga kjo dallge me duket sikur behet ne shume trupa dhe sikur sjell nje muzike te cuditshme dhe disa levizje ritmike ashtu si era dhe uji...
    Ashtu si nje floke bore qe rritet prej flokeve te tjere kur uji ngjitet ne buzet e tua,me duket sikur pi nje vere kenaqesie ne nje qiell te lengshem qe pershkon zemren time mes yjesh...
    Cfare kenaqesie te kalosh ne te gjithe keto tresore pa fund qe nga kembet deri te floket e tu te erret dhe te parfumuar...
    "Carpe Diem"

  13. #13
    Ngelem unë! Maska e DI_ANA
    Anëtarësuar
    30-12-2006
    Vendndodhja
    France.
    Postime
    5,874
    Nuk mund ti gjej gjithmone fjalet e duhura per te te thene sesa shume te dua..
    Ndonjehere per nje mungese kujdesi mbase i shpreh keq ato qe ndjej per ty,mbase ndonjehere bej gjera prej frikes qe kam se mund te te humbas...
    Padurimi im me shtyn qe te eci shume me shpejt qe ky fat i mrekullueshem i cile na bashkoj dhe qe na eshte shkruajtur..
    Uragani qe po pershkon ne keto momente zemren time me ben qe ndonjehere te harroj betimet e mija..
    Karakteri im shume i vendosur dhe i forte mund te te plagose ndonjehere ne thellesine me te thelle te ndjenjave..
    Nga xhelozija mund te them fjale te nxituara dhe te bej qe zemra jote te plagoset dhe te nxjerre gjak..
    Dashuria qe kam per ty me ben ndonjehere aq te verber saqe nuk mund ti shof dot keto vuajtje qe te shkaktoj..

    Nga te gjitha keto fjale qe jane ne opozite me njera tjetren doja vetem qe te dije dobesite e mia dhe qe mbrapa atyre fshihet nje ndjenje teper e madhe qe kam per ty......Dashuria...
    Te dua aq shume saqe mund te humbas arsyen..
    Per mua ti je dashuria ime eternele...
    Bukuria jote e brendshme eshte po aq e bukur sa ajo e jashtme...
    Ti je miresia,perkedhelja dhe sinqeriteti...
    E pranoj besimin e verber qe kam te ty sepse ti per mua je i vertete...
    E di ne fund te vetes qe per moi ti je dashuria e fundit dhe me e bukura e jetes sime....
    "Carpe Diem"

  14. #14
    Ngelem unë! Maska e DI_ANA
    Anëtarësuar
    30-12-2006
    Vendndodhja
    France.
    Postime
    5,874
    E rrezove zemren time dhe e bere qe sot te jete kaq e pasur dhe e ndjeshme..
    Kjo ere dashurie me beri qe te humbas arsyetimin dhe llogjiken,me beri te jem plotesisht e cmendur dhe e pafuqishme karshi teje!!!

    Dashuria jone lindi dhe u betuam qe nuk do mbaronte kurre...kjo dashuri rritej nga dita ne dite,une vete e lashe te hyja dhe mbas saj mbylla dyert e zemres me shume çelsa..
    Si eshte e mundur qe gjithcka behej e bukur dhe kaq e mrekullushme,kaq e rralle dhe kaq pasionante,kur zhytesha dhe mbytesha ne thellesine e syve te tu?!!

    Ndjenja qe ne te dy vete i injoronim u krijuan...po duheshin mbajtur me kujdes dhe duheshin konservuar...
    Duke qene ne krahet e tua,kam ikur dhe fluturuar ne nje bote te bukur dhe te embel,ne nje bote te paster dhe te qete ku miresia ishte mbreteresha dhe ku e keqja ishte denuar me burgim te perjetshem...
    Zjarri ne syte tane u ndez diten kur buzet tona u preken....e ardhmja na perkiste dhe vetem ne te dy ishim te zotet te gjenim rrugen e saj...

    Sa e madhe kjo dashuri qe kisha per ty.........sa e paster........sa e bukur dhe sa fisnike!!!
    Nuk dyshoja te ndjenja sepse nuk mund te dyshosh ne dashuri...........sepse te desha!!
    "Carpe Diem"

  15. #15
    i/e regjistruar Maska e Linda5
    Anëtarësuar
    03-10-2007
    Postime
    7,276
    Kshtu deklarat te madhe nuk bej asnjihere

    Vetem se i them shkurt dhe qarte




    Schatz te dashuroj deri sa te kem jete


    Wir leben alle unter dem gleichen Himmel, aber wir haben nicht alle den gleichen Horizont.

  16. #16
    i/e regjistruar Maska e stern
    Anëtarësuar
    09-10-2008
    Postime
    5,034
    Avione qè ulen
    tè tjerè qè ngrihen
    valixhe qè zbrazen
    shpresa qè fiken.
    Sy tè permallur
    njè lotè i patharè
    buzè qè dridhen
    e s'thonè dot njè fjalè.
    "Man sieht nur mit dem Herzen gut. Das Wesentliche ist für das Auge unsichtbar."


  17. #17
    i/e regjistruar Maska e [MaRiO]
    Anëtarësuar
    29-01-2008
    Vendndodhja
    Ne Zemren e Asaj Qe Dua :)
    Postime
    1,127
    Ti je per mua je ne Kujtimet:
    qe mbeten tani, e ne se je pran- nuk me bejne te vuaj.
    E ne se rikthehen ne mendje,
    ecin deri ne thellesine e zemres.
    Je ne mendimet e mia,
    si nje vullkan gjallerie.
    Ti je thjeshtesia
    loja e sensualitetit.
    Mjalte qe me dhuron energji.
    Je ngrohtesi ne kete dimer te ftohte.
    Je cfare dua.
    Je per mua?
    Mos fshih ndjenjat e tua, sikur te jesh nje hajdut ne erresiren e nates! TE DUA ...



    E kaluara me pelqen se te njoha ty,
    te tashmen e dua te jemi te dy,
    nga e ardhmja kam frike
    se mbetem pa ty....
    Kur e ke këmbën jashtë gremines është e lehtë të japësh këshilla

  18. #18
    Shqiptare dhe krenare. Maska e Xhenet.M.S.
    Anëtarësuar
    23-08-2009
    Vendndodhja
    Ne mesin e te dashurve te mi...
    Postime
    10,781
    Ne turmen e njerzeve qe ecin ne cdo ane, kerkoj nje shiqim qe te remben dashurin qe une dua tja fali.
    - - Shumë shpesh ndodh rasti, kur dhembjen nuk mund ta ndash me askë!
    Agim Metbala"

  19. #19
    HoneY-BunnY √
    Anëtarësuar
    10-10-2009
    Vendndodhja
    Mbi re...
    Postime
    2,710
    Une,e nenshkruara Amle .....sot,me date 16.01.2010 ora deklaroj se dashuria ime per ty eshte e sinqerte,e pakushtezuar,e pafund.Do te jem e jotja perjete.Cdo dite e jetes sime ka marre emrin tend.Je arsyeja e buzeqeshjeve te mia.Nuk ekziston dashuri tjeter si e jona.Askush nuk duhet sic duhemi ne te dy.
    Nuk puthet ashtu sic dime te puthemi vetem ne te dy.
    Nuk ndjejne ashtu sic dime te ndjejme ne te dy.
    Ne jemi dashuria me e bukur e kesaj bote.Thone qe dashurite vdesin. Por dashuria jone eshte krejt ndryshe.
    Sa here qe ka pasur lekundje, cuditerisht ajo eshte bere edhe me e forte
    Sa here qe kemi kujtuar, se dicka nuk shkon me nesh, kemi kuptuar
    se pa njeri-tjetrin nuk bejme dot.
    Dua te jem prane teje kur ti te semuresh e te jem une qe te pergatis cajin e ngrohte,dua te jem cdo mengjes kur ti hap syte dhe cdo mbremje kur ti i mbyll,dua te jem aty kur te merzitesh nuk e di per cfare e te me nxjerresh te gjithe nervat qe ke e une sdo merzitem sepse e di qe me do dhe e di qe pas pak do te me shtrengosh e do te me puthesh,dua te jem aty kur te te zere shiu ne udhe e une te vij te te marr ne cadren time,dua te jem aty e te te mbuloj kur te zbulohesh pak,.Dua qe te ngelet dicka e jona ne ate vend aty ku u ulem per here te pare e u pame fort ne sy e pa fjale nisem te putheshim,i shprehem dashurine njeri tjetrit,aty pas 5000 vjetesh dua qe njerezit te thone ne kete vend jane puthur ...& ... te vetmit qe gjeten dashurine e vertete.Dua te te shoh flokun tend duke u thinjur nga plakja e moshes.Edhe pse e plakur me aq force sa te me ngeli do te perqafoj e do te te them te dua dhe pse mund te vuaj nga mijera semundje,thjesht kur te te them te dua gjithcka me rigjenerohet.E keto sy qe te pane per gjithe jeten,ne oren e fundit te jetes time dua qe te vazhdojne serisht te te shohin,sepse nese nuk arrita te te shoh kur linda dua te te shoh deri ne vdekje.Dua te jesh aty e te me shtrengosh doren e pas shume vitesh bashke te me thuash te dua si diten pare,sepse nuk ka rendesi mosha,dashuria nuk plaket kurre.Dhe gjithcka le te shuhet sepse nuk kam frike nga vdekja nese ti do jesh aty.
    U come 2 love not by finding the perfect person,
    but by seeing an imperfect person perfectly.

  20. #20
    i/e regjistruar Maska e stern
    Anëtarësuar
    09-10-2008
    Postime
    5,034

    Smile

    Citim Postuar më parë nga aMLe Lexo Postimin
    Une,e nenshkruara Amle .....sot,me date 16.01.2010 ora deklaroj se dashuria ime per ty eshte e sinqerte,e pakushtezuar,e pafund.Do te jem e jotja perjete.Cdo dite e jetes sime ka marre emrin tend.Je arsyeja e buzeqeshjeve te mia.Nuk ekziston dashuri tjeter si e jona.Askush nuk duhet sic duhemi ne te dy.
    Nuk puthet ashtu sic dime te puthemi vetem ne te dy.
    Nuk ndjejne ashtu sic dime te ndjejme ne te dy.
    Ne jemi dashuria me e bukur e kesaj bote.Thone qe dashurite vdesin. Por dashuria jone eshte krejt ndryshe.
    Sa here qe ka pasur lekundje, cuditerisht ajo eshte bere edhe me e forte
    Sa here qe kemi kujtuar, se dicka nuk shkon me nesh, kemi kuptuar
    se pa njeri-tjetrin nuk bejme dot.
    Dua te jem prane teje kur ti te semuresh e te jem une qe te pergatis cajin e ngrohte,dua te jem cdo mengjes kur ti hap syte dhe cdo mbremje kur ti i mbyll,dua te jem aty kur te merzitesh nuk e di per cfare e te me nxjerresh te gjithe nervat qe ke e une sdo merzitem sepse e di qe me do dhe e di qe pas pak do te me shtrengosh e do te me puthesh,dua te jem aty kur te te zere shiu ne udhe e une te vij te te marr ne cadren time,dua te jem aty e te te mbuloj kur te zbulohesh pak,.Dua qe te ngelet dicka e jona ne ate vend aty ku u ulem per here te pare e u pame fort ne sy e pa fjale nisem te putheshim,i shprehem dashurine njeri tjetrit,aty pas 5000 vjetesh dua qe njerezit te thone ne kete vend jane puthur ...& ... te vetmit qe gjeten dashurine e vertete.Dua te te shoh flokun tend duke u thinjur nga plakja e moshes.Edhe pse e plakur me aq force sa te me ngeli do te perqafoj e do te te them te dua dhe pse mund te vuaj nga mijera semundje,thjesht kur te te them te dua gjithcka me rigjenerohet.E keto sy qe te pane per gjithe jeten,ne oren e fundit te jetes time dua qe te vazhdojne serisht te te shohin,sepse nese nuk arrita te te shoh kur linda dua te te shoh deri ne vdekje.Dua te jesh aty e te me shtrengosh doren e pas shume vitesh bashke te me thuash te dua si diten pare,sepse nuk ka rendesi mosha,dashuria nuk plaket kurre.Dhe gjithcka le te shuhet sepse nuk kam frike nga vdekja nese ti do jesh aty.
    Kjo eshte deklarata me e bukur qe kam lezuar/degjuar deri me sot
    Wowwwwww aMLe,lum ai qe te ka,duhet te jete shume i lumtur ker degjon keto gjera
    "Man sieht nur mit dem Herzen gut. Das Wesentliche ist für das Auge unsichtbar."


Faqja 0 prej 19 FillimFillim 1210 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •