Close
Faqja 9 prej 19 FillimFillim ... 7891011 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 161 deri 180 prej 367
  1. #161
    e larguar,pergjithmone
    Anëtarësuar
    01-04-2010
    Vendndodhja
    Ska rendesi sesa te bukura jane endrrat e mia,rendesi ka qe ti do jesh gjithmone endrra ime e preferuar.Jeta eshte e shkurter...thyeji rregullat..fal shpejt..puth lehte...duaj vertet..dhe qesh pa kontroll...."TE KAM XHAN"-3 fjale te lehta per tu then
    Postime
    302

    Loti i dashurise,Dhimbje!!

    Loti i dashurise eshte loti qe vuan deri ne vdekje.Eshte njesoj sikur vuan nga nje semundje qe ka nje shprese sherimi qe do te thahet nje dite me njeriun e zemres???
    TANI ASGJE NUK NDRYSHOJ DOT
    DHE KUJTIMET I RUAJ ME MUA
    DHE DASHURINE QE NDJEJ PER TY
    SA SHUME TE DESHA DHE VAZHDOJ TE TE DUA:
    Me te mira se une,sa te duash,me te keqija,me lopate i gjen POr si une S'ekzistojne

  2. #162
    Hap krahet e fluturoj...! Maska e zogu dukagjinas
    Anëtarësuar
    15-06-2009
    Vendndodhja
    Nen embelsinee lotit Tend... !!
    Postime
    3,741
    NE SYRIN TEND NJE PERLE

    RROKULLISET SI ME PERTIM

    NJE VETETIME E ZJARRTE NGA QIELLI

    ZBRITI NE TOKE DHE QAU SHPIRTIN TIM !!

    Sipas meje, kjo eshte dashuria !!
    Askush nuk ta bën atë që ta bën vetvetja !!

  3. #163
    Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
    Anëtarësuar
    26-11-2009
    Vendndodhja
    Tetove
    Postime
    7,660
    per ty........

    kerkoje fjalet me te bukura te shktuaj per ty....
    eci neper shume flete te romaneve per nje poezi per ty...
    ia rembej henes yllin me te bukur dhe t'a dergoj ty...
    e diellit i'a mare te vetmin shkelqim qe te t'a jape ty...
    flase me henen c'do nate kur s'te kam prane,e dita e neserme duke te pritur me gjene o xhane...
    ndjej dridhje ne trup,dhimbje ne zemer,c'do moment kaloj duke pershperitur tendin emer...
    se dija se kaq e hidhur sa edhe e embele qenka dashuria,te dua,te ndjej,betohem tek perendia...
    une tere kete jete do te kaloj duke te dashur ty,duke ushqyer shpirtin me ata buze e ata sy...
    une tere kete jete ty do te ta dedikoj...
    andaj mos refuzo dashurin time o zemer,s'e s'kam ku te shkoj...
    jam ketu,ne po te njejtin vend te prese,nuk lodhem,joooo...te dua per bese....
    Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

  4. #164
    Darness Maska e Lilo-Ila
    Anëtarësuar
    06-07-2010
    Vendndodhja
    Kosovë
    Postime
    82
    "Kur une mendoj,qe ti mendon,
    qe une mendoj per ty.
    Mendo edhe ti qe une mendoj,
    qe ti mendon per mu..."

  5. #165
    e larguar,pergjithmone
    Anëtarësuar
    01-04-2010
    Vendndodhja
    Ska rendesi sesa te bukura jane endrrat e mia,rendesi ka qe ti do jesh gjithmone endrra ime e preferuar.Jeta eshte e shkurter...thyeji rregullat..fal shpejt..puth lehte...duaj vertet..dhe qesh pa kontroll...."TE KAM XHAN"-3 fjale te lehta per tu then
    Postime
    302

    Nje leter "Per ty"

    Shkruajini personit te zemres nje leter "per ty"!

    Sa shume mall,sa vuajtje,sa deshperim ndjej per ty sonte,Me beso ndjehem e vetme ne kete bote te madhe,e humbur si nje i huaj.Mes endrrash qe dikur i pata qe jeta mi ofroi vetem nje here,kur isha me ty.Sot shoh nje dore qe sme bindet,2 sy qe te kerkojne,nje zemer qe ndoshta sme perket mua.Ti ndoshta se imagjinon dot cdo te thote te duash ne heshtje ne kete largesi te mallkuar,te medosh dhe ti kalosh ditet pergjymes.Te jetosh cdo cast kur nje pjese e jetes tende jeton larg dhe aq me keq kur e din qe ste perket aspak.
    Eh,sa sa ore ne dite me ikin duke menduar per ty,ne zemer lotet me rrjedhin pa pushim.Ngado qe i hesh syte me duket sikur te shoh,
    Cti bej shpirtit qe te do prane dhe ste ka? Cti bej zemres qe brenda saj qendron vetem ti?Cti bej syve qe ndjejne mall e duan te te shohin ty?Cti bej vetes time qe eshte e dashuruar marrezisht pas teje?
    Me e embel eshte vdekja sesa ndarja prej teje.Zemra po me thote te te them TE DUA,dhe une po e zbatoj kete qe zemra po kerkon,,,,,,,,,,,,,
    Me te mira se une,sa te duash,me te keqija,me lopate i gjen POr si une S'ekzistojne

  6. #166
    Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
    Anëtarësuar
    26-11-2009
    Vendndodhja
    Tetove
    Postime
    7,660
    per nje caste u lodha nga jeta,
    dhe m'u duke me embel vdekja,
    por erdhi dikush ne jeten time,
    dhe me tha: jeto per mua o zemra ime...
    dua qe te jetoj qe te vdes per ty,
    dhe dora e yte te m'i mbylle keta sy,
    kure zemra me s'do te kete jete...
    edhe ateher,ne ate bote tjeter do te pres..vertet....
    Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

  7. #167
    e larguar,pergjithmone
    Anëtarësuar
    01-04-2010
    Vendndodhja
    Ska rendesi sesa te bukura jane endrrat e mia,rendesi ka qe ti do jesh gjithmone endrra ime e preferuar.Jeta eshte e shkurter...thyeji rregullat..fal shpejt..puth lehte...duaj vertet..dhe qesh pa kontroll...."TE KAM XHAN"-3 fjale te lehta per tu then
    Postime
    302
    Per ty qe se meriton kete shkrim.
    Ti ishe dikur nje shok i mire.Mund ta quajme keshtu?Per ty qe ke lene gjurme ne zemren time,per ty qe e ke pasur deren e hapur ne thellesine e shpirtit tim,hija jote ka pasur kte shanc,jo ti.Besoja me shume tek ti sesa tek vetja ime.
    Krijova ne mendjen time ate iluzion qe leviz boten,qe sjetoja dot pa ate hije,por sot mund te te them qe jetoj pa ate HIJE kam ulur veten duke te krahasuar,por sot askush smund te me uli poshte pasi ne rralle te pare vij une pastaj vjen ti.Isha e lumtur per cdo gje sado e vogel,per nje buzeqeshje te dhene per nje fjale e thene nga ti.Cdo gje e ka nje shpjegim por une ne fakt nuk arrij ti jap nje shpjegim shume gjerave pse valle????Ndoshta fajin se km une apo se ke ti,apo serish po gabohem?Hija jote me ka dhuruar jete mendoje ke qene ti.Te kam thene te largohesh?JO;KURRE pasi doja te me qendroje prane.Tani ka mbetur thjesht nje kujtim.Dua te te shoh te lumtur,po te kisha mundesi dhe zemren do te dhuroja vetem ti te ishe i lumtur,POR kam frike se do ishte ne duart e gabuara.......
    Keto fjale qe me kishin ngel ishin vetem per ty,,,,,,,,,,,,,,
    Me te mira se une,sa te duash,me te keqija,me lopate i gjen POr si une S'ekzistojne

  8. #168
    Voleur du coeur.. Maska e Roi
    Anëtarësuar
    10-06-2004
    Vendndodhja
    Ne vendin tim....
    Postime
    2,303
    Për ty.

    Edhe ky mëngjes me gdhiu pa ty, u solla gjat ne shtrat duke te kerkuar por nuk ishe. Me shume mundim pranova edhe kete dite qe ti te jesh larg meje, por c'te besh ashtu e ka mergimi kur tretesh ne dhe te huaj.
    U ngita ngadal nga shtrati pas ca minutash mendime u pregadita te shkoj ne pune por ti me shfaqeshe ne gjdo hap para syve te mi, ishe ti.. po... po.. ti.
    E dashur per ty po shkruaj sot kete leter per te treguar se sa me mungon, per te then se ti je oksigjeni pa te cilin shume veshtire e kam per te jetuar, ... e di.. e di se edhe ti nuk e ke te leht pa mua por kjo sakrific qe ne po e bejm tash do na bashkoj nje dite dhe nuk do ndahemi kurr deri ne vdekjen tone..
    Mendoj ashtu si edhe ti mendove, ngrihem ashtu sikur edhe ti ngrihesh, endrroj ashtu sikur edhe ti endrron por gjdo e keqe e ka anen e mire si kjo per ne qe po e jetojm kete kohe.
    Tani po dua te them se per ty une do te jem njeriu qe gjdoher jeten do te bej parajs.
    Vetem dije se per ty po shkruaj..........
    Ndryshuar për herë të fundit nga Roi : 12-07-2010 më 06:37
    Fal po munde, mos ndrysho por ruaje tenden...

  9. #169
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    09-06-2010
    Postime
    117
    jeta ime
    me mungon ne pafundesi ...
    vajta nete qe perpelitem ne shtrat, kerkoje te te gjeje hedh duart
    por ti zemer nuk je
    me del perpara syve imazhi yt, syte e tu, o zot
    dua te vdese kur ndieje kete mungese te pafundeme
    Po perpiqem te behem e forte per ty, per ne, per te ardhmen tone.....
    Te dua ..... mungesa, endra, i vetmi im
    dashuria ime e vetme edhe e pamundur
    Te dua....

  10. #170
    Ngelem unë! Maska e DI_ANA
    Anëtarësuar
    30-12-2006
    Vendndodhja
    France.
    Postime
    5,874



    Më prit!! Do te vij ne dhomen tende, buzeheshtur pa thene fjale, do ta mund me ty vetmine, ... do te fal ndjenjen e rralle... Do te vij ne buzen tende, lehtas puthjet do ti fal, mbylli syte dhe vec shijo, mos me thuaj kurre.. ndal..
    Ndryshuar për herë të fundit nga DI_ANA : 18-07-2010 më 07:16
    "Carpe Diem"

  11. #171
    Ngelem unë! Maska e DI_ANA
    Anëtarësuar
    30-12-2006
    Vendndodhja
    France.
    Postime
    5,874
    Malli qe s'te lejon te kesh shprehje per ta shprehur vete mallin.
    Si hije te ndjek pas, te ndal frymen,e te frymezon edhe me shume.
    Bashke me te i ndjek edhe ditet qe kalojne,e me kalimin e diteve shtimi i kesaj ndjenje te padeshirueshme,e me kete shtim dhe shuarja e tij.
    Ne keto ore te vona malli eshte shtuar edhe me shume.
    Malli qe ne asnje çast s'me le te ndjehem se jam vete.
    Me mall pres diten, dites qe i erdhi fundi!
    "Carpe Diem"

  12. #172
    Ngelem unë! Maska e DI_ANA
    Anëtarësuar
    30-12-2006
    Vendndodhja
    France.
    Postime
    5,874
    Ne largohemi vazhdimisht,here mbetesh ti prapa e here une....
    Me duket se jetojme ne kontinente te ndryshme, na ndan nje largesi e pameshirshme.
    Keshtu mbarojne dashurite valle?
    Dhe vallja e eres rrokulliset tutje, perkedhel lisat, shkel gjethet e fundit mbi rruget pafund..
    Po po, per te gjithcka eshte madheshtore kete nate.
    Diku ne nje kafene degjohen çakerrim gotash te lodhura dhe jashte nje bresher si perlat mbulon dhene.......
    "Carpe Diem"

  13. #173
    i/e regjistruar Maska e Tiara
    Anëtarësuar
    20-05-2010
    Postime
    36
    Bindja qe do ju takoja, m'i zbukuronte edhe momentet kur s'ju kisha prane....

  14. #174
    i/e regjistruar Maska e Mbinjeriu
    Anëtarësuar
    10-09-2009
    Postime
    397
    Je personi i parë në jetën time që m'bëri të ndihem kështu, jam e lumtur edhe pse afër s'të kam, e varur nga ti dhe nga biseda me ty, sikur po të ishe ti një ilaq që më zgjatë jetën time.Kur mendoj për ty, buzët e mija më qeshin, sytë më shkëlqejnë dhe ndihem më e lumtura dhe më krenarja në botë që njoha një njeri si ty. Je ndoshta personifikimi i ëndërrave të mija që i kam pasur çdoherë, ti je diçka reale, e jo vetëm ëndërr e kjo më vret në njërën anë e në anën tjetër më bën të fluturoj,krejtë këto mua po më bëjnë si të çmendur pas teje, edhe pse e di që gaboj me këtë, por nuk kam çfarë të bëj kundër kësaj ndjenje shumë të fortë!
    Kjo goje nuk eshte per keta veshe

  15. #175
    i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
    Anëtarësuar
    06-01-2008
    Postime
    7,509
    Te dua,por te dua me nje dashuri
    qe nuk do te vdesi kurre,
    deri sa dielli e yjet do te kene drite.
    Te dua,deri sa vdekja
    nuk do te na ndaje,
    e pastaj do te jemi prap bashke
    per gjithmone.
    Te dua,e do te doja akoma me shume,
    sikur te te mbaja mend emerin..
    si ta thone?.

  16. #176
    i/e regjistruar Maska e GeoF
    Anëtarësuar
    01-07-2008
    Vendndodhja
    Fier, ku nje kile tru shitet sa nje filxhan me fara
    Postime
    188
    Me fal, sa e veshtire ishte te te thoja se te dua me shume se sa nje ego e vogel, per te te kerkuar falje ate dite qe ti lotoje e une ikja pertej hijeve te vetes sisme...


    (Letra fituese konkursit "Po te shkruaj per te te thene..")

    E dashur!

    Ikona ime, plotnia dhe plaga ime......kaq shumë ditë kam pritur që ti të shfaqeshe në ekran...sa shume ditë kam pritur, aq sa besova, se isha inekzistent në këtë botë, përderisa ti, ishe veshur me heshtje dhe shihje të tjera yje në universin e frikshëm, pa ty...
    Mirë, ja, rëndësi ka që je, dhe që unë lotoj sërish ka rëndësi tjetër, sepse jeton dhe zemra jote rreh, dhe syri yt vazhdon të shkëlqejë, ashtu si unë ëndërroj gjithë ditëve të mia të mërzitshme.
    Dhe unë kam lotuar, shumë, aq shumë sa mendova se gjithçka është kotësi absurde në këtë jetë, dhe kurrë dashuria, nuk mund të jetoje tek njerëzit.
    Kam qene në gjendje të rënduar emocionale, dhe ndoshta si ngushëllim të vetes, grafikoja me fjalë puthjet, buzët, mëngjeset tona të magjishme në dhomëzën e ëndrrave , dashurinë dhe atë pjesë të jetës që më jep dhe më gjeneron shpirt.
    Nuk doja të të lëndoja, as të të bëj të ndjesh dhimbje, por vetëm të të thoja se çdo detaj i frymës tënde, është tek unë, dhe unë jetoj me dashurinë tënde.
    Doja të të thoja, se heshtja, ndonjehere, nuk mund të jetë mos-ekzistencë, por reflektim për të parë brenda vetes dhe për t`i ngritur në përjetësi ndjenjat tona.
    Të kam xhan, shumë xhan, aq sa shtjelloj pafund monolog me ty, në pranverat e mia që presin një çast nga buzëqeshja jote dhe gjithnaja që ti ke në gjirin tënd.
    Jam marrëzuar këto kohë, për më tepër nga ideja që ti hesht....dhe sa më shumë mungon, aq më tepër përsëris se të adhuroj dhe të dua.
    Mos u trishto, Maria.....!
    Edhe nëse nuk të dëgjoj zërin, përsëri emri më zgjon dhe më thotë se unë të dua, dua dhe hieroglifet e emrit tënd, të dua dhe jeta ime ka vlerën e një çasti nga qenësia jote...
    Kaq shumë kërkoj brenda vetes, e ti shfaqesh e rishfaqesh lojë e lotuese në sytë e mi.
    Trishtohem, shumë herë ndiej se nuk mund të eci më tej, e sërish mes hapave më trokon mendimi se, diku do të jesh dhe une do te jem diku duke pritur që ti të buzëqeshësh.
    Shumë herë fjala më gjykon dhe më mbetet në buzë duke tymosur pasditet e mia...
    Ndonjëherë, dua që kohën ta përmbys dhe të kthehet veç një e mijta e sekondës sa unë të gjej fjalën brenda meje e ta thërras deri në yjësi.
    Trishtohem pa ty !
    Ti, nuk përgjigjesh, e di, plagët fryma të vrara që mbyllin ciklin jetësor tek një lot.
    E ndiej, ti, nuk do të më flasësh më për puthjet tona e as stina ime e ngrohtë nuk do të jesh...
    Ti, do të jesh për mua, flladi i mëngjesit që do të më zgjoj afshin e lëkurës së zhuritur
    e të më kujtoj se ëndrra u bë vesë.
    Sa herë përpiqem të harroj, aq sa loti më duket një lojë mëngjesi, aq sa gjethet më duken
    pritja jote e gjatë që kullon mallin në kupën e përmbysur të këtij agu.
    Mëngjeseve, në dhomëzën tonë sa një ëndërr, ti qeshje gjithmonë, dhe unë me gjethe të kuqe trëndafilash mbuloja lëkurën tënde të bardhë, e nuk të thosha kurrë se bëhesha
    i marrë pas teje.
    Ti, më luteshe të thoja "Të dua", unë të puthja gjinjtë e bardhë të mbuluar me petale të kuqe.
    Fshehurazi, në poret e tua pëshpëritja "Të adhuroj", e ndërsa ti në heshtje, si unë tani, lotoje.
    Agimet, unë i quaja perëndime të flakta me gjak trëndafilash, tashmë, mëngjeset e mia, janë gjaku i plag-ëndrrës sonë që më mbushin me heshtje, me psherëtima gri...
    E di, nuk më dëgjon kur të them "të dua", kjo është e fshehta e lojës sime të trishtë,
    dhe...sa dua që ti të më dëgjosh, të belbëzoj në kraharorin tënd...Më Fal......!
    Me dashuri, e me lutje që ti të më falësh,
    G......
    Gentjan Banaj

  17. #177
    Koha eshte shume e gjate per ate qe pret..shume e shkurter per ate qe gezon..dhe shume e ngadalt per ate qe vuan..!!
    sa me pelqen kur te kam pran dhe mbeshtes koken tek ty duke thithur aromen tende..aromen e dashurise time ..............
    Kthe respektin me respekt... perballo me gjakftohtesi provokimet... dhe dhuroji hipokrizise indiferencen tende ...

  18. #178
    Kurr mos genje!

    Kurr mos genje se kjo dhemb
    mos thuaj kurr te dua ,nese ti keshtu se mendon!
    mos fol kurr per ndjenjen ,nese ti kete nuk e ke ne dore
    mos prek kurr doren time,nese ti deshiron zemren time ta thyesh!
    mos me shiko kurr ne sy ,nese ti gjithqka qka flet genjeshtra jan!
    mos thuaj kurr pershendetje , nese ti lamtumir e mendon!
    dhe mos thuaj kurr pergjithmon,nese ti mua gjithmon me len te vajtoj!!!!!!
    Kthe respektin me respekt... perballo me gjakftohtesi provokimet... dhe dhuroji hipokrizise indiferencen tende ...

  19. #179
    Te desha dikur dhe te dua pa fund.
    Sikur bota te behet therrime,
    Mbi germadhat e saj do ngrihen
    gjithkund
    Flaket e dashurise time.
    Kthe respektin me respekt... perballo me gjakftohtesi provokimet... dhe dhuroji hipokrizise indiferencen tende ...

  20. #180
    .................Ika nga vuajtjet time

    pa e ditur se ku po shkoj

    mergimin nuk e njihja

    por ai me vetmoi shume.............
    Kthe respektin me respekt... perballo me gjakftohtesi provokimet... dhe dhuroji hipokrizise indiferencen tende ...

Faqja 9 prej 19 FillimFillim ... 7891011 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •