Close
Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 24
 1. #1
  ...... Maska e Rreja
  Anėtarėsuar
  09-11-2009
  Vendndodhja
  Prison
  Postime
  379
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Gjak nga hunda..

  Me intereson a esht normale me ka ndodhur para 1 viti ne mengjes kur u cova kisha kokedhimbje te fort sa ula koken posht pak qe te laj syt pernjeher gjak nga hunda mund te them se shum gjak humba,kurse me ndodhi perseri para 2 muajsh dhe sot ne mengjes nuk kam shkuar ne mjek pasi qe kam menduar qe sesht gje serioze te me ken plasur kapilaret e hundes ajo ndodhen vec nje her mirpo kur mu be edhe sot vendosa te shkruaj ktu ti mar mendimet e juaja,mos esht ndoshta nga nervoza?
  Deffiniton Of Emotional People:Crying for things They never had..

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e fegi
  Anėtarėsuar
  29-05-2009
  Postime
  5,796
  Faleminderit
  0
  36 falenderime nė 36 postime

 3. #3
  ...... Maska e Rreja
  Anėtarėsuar
  09-11-2009
  Vendndodhja
  Prison
  Postime
  379
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  e lexova te flm shum..
  Deffiniton Of Emotional People:Crying for things They never had..

 4. #4
  Erando
  Anėtarėsuar
  19-07-2004
  Vendndodhja
  Perendim
  Postime
  887
  Faleminderit
  0
  19 falenderime nė 19 postime
  te njejtin problem kam pas edhe une, por mua me shkonte gjak nga hunda pothuajse perdite, ateher isha 8 vjec, shkova te doktori dhe me tha qe te pija duhan, qe ate dite fillova tu pi duhan dhe te them te drejten nuk me ka dal ma gjak per hundesh, veqse mesova duhanin dhe ala vazhdoj, duhani esht nr 1 per ndalimin e gjakut qe del nga hunda.
  HISTORY HOLDS
  for the time to come and share.

 5. #5
  Larguar..
  Anėtarėsuar
  31-08-2009
  Postime
  4,614
  Faleminderit
  1
  15 falenderime nė 14 postime
  Kjo ndodh nga streset dhe nervozimi

 6. #6
  ...... Maska e Rreja
  Anėtarėsuar
  09-11-2009
  Vendndodhja
  Prison
  Postime
  379
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  .....

  Citim Postuar mė parė nga padrilla Lexo Postimin
  te njejtin problem kam pas edhe une, por mua me shkonte gjak nga hunda pothuajse perdite, ateher isha 8 vjec, shkova te doktori dhe me tha qe te pija duhan, qe ate dite fillova tu pi duhan dhe te them te drejten nuk me ka dal ma gjak per hundesh, veqse mesova duhanin dhe ala vazhdoj, duhani esht nr 1 per ndalimin e gjakut qe del nga hunda.
  po edhe un pi duhan me pare sme ka ndodhur vec kto 3 her edhe ato hera qe me ka ndodhur kam qen nervoz ose e merzitur desha ta di a esht ky shkaku pse me ndodh kjo gje,btw flm
  Deffiniton Of Emotional People:Crying for things They never had..

 7. #7
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  06-11-2007
  Postime
  361
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Citim Postuar mė parė nga Rreja Lexo Postimin
  shyqyr mendoja qe esht ndonje gje serioze...:| spaskam me vdek lol
  C'fare vdekjet more. Ke te pakten edhe nje jave

  Ndoshta edhe te ftohtit e ben..

 8. #8
  i larguar Maska e bindi
  Anėtarėsuar
  17-10-2009
  Vendndodhja
  Ne bregdet
  Postime
  1,564
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Citim Postuar mė parė nga Rreja Lexo Postimin
  Me intereson a esht normale me ka ndodhur para 1 viti ne mengjes kur u cova kisha kokedhimbje te fort sa ula koken posht pak qe te laj syt pernjeher gjak nga hunda mund te them se shum gjak humba,kurse me ndodhi perseri para 2 muajsh dhe sot ne mengjes nuk kam shkuar ne mjek pasi qe kam menduar qe sesht gje serioze te me ken plasur kapilaret e hundes ajo ndodhen vec nje her mirpo kur mu be edhe sot vendosa te shkruaj ktu ti mar mendimet e juaja,mos esht ndoshta nga nervoza?
  Rreja te keqen xhaxhi... po te drejtohem keshtu ,se po me dukesh e re ne moshe.
  Nuk jame mjek me profesion por po flas nga pervoja...!Qe raste te ketilla mund te
  jete shkaktare edhe nevrikosja ,qe mund te sjelle si pasoj rritjen e shtypjes se
  gjakut dhe si rezultat shperthimin e tij nepermjet hundes...!Ne kete rast eshte me
  mire te ndodhe keshtu...Se ai gjak te shperthej ne ndonje organ te tjeter te kokes...! Sidoqofte une do te kisha sygjeruar te shkoshe per vizite te mjeku dhe te mos e neglizozhe kete gje...!Se fundja ai mund te te ndihmoj me shume se ne!...

  ps. megjithse mendoj se kjo mund te shkaktohet edhe nga dryshimi i klimes
  sidoqoft me mire eshte qe te shkojsh te mjeku...

 9. #9
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  13-12-2009
  Postime
  5,257
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  mbase e ke nga stresi e kisha dhe une dhe me kalovi.po mos e ler te vesh ne doktori.une vajta dhe me tha e ke nga stresi.mos ki ankth shume .....

 10. #10
  ...... Maska e Rreja
  Anėtarėsuar
  09-11-2009
  Vendndodhja
  Prison
  Postime
  379
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  flm Helen of troy nuk ja kam frigen shum se sme ka ndodhur shpesh mendoj qe esht nga stresi , thnx
  Deffiniton Of Emotional People:Crying for things They never had..

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e lisa12
  Anėtarėsuar
  30-11-2008
  Postime
  2,630
  Faleminderit
  0
  9 falenderime nė 9 postime
  [QUOTE=Rreja;2542169]hahaha e te keqen rreja po tkisha fut gishtat nhund do ta dija shkakun e rastit sdo ta posotja ktu hajt gezuar


  Rreja dhe cunit tim i ka ndodh nja 2 here por ai kishte dhe shume kolle dhe eshte acaruar tu u kollit dhe kur u ngrit i doli gjak per hunesh, dhe dok tha se e ka nga gripi dhe e kolliturat e shumta ishalla ste perseritet me

 12. #12
  Ultras Maska e KUSi
  Anėtarėsuar
  30-11-2006
  Vendndodhja
  Tetovė
  Postime
  3,050
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Citim Postuar mė parė nga Rreja Lexo Postimin
  Joo be kus sjam shum nga e pimja
  Ik vizito mjekun se asnjeher smund ti gjesh dy organizma te njejt keshtu qe asnji smunt ta saktesoj ca ke
  ” UNĖ JAM MIRĖ KUR ASHT MIRĖ SHQYPNIA! ”

 13. #13
  Emathia Maska e MaDaBeR
  Anėtarėsuar
  20-05-2003
  Vendndodhja
  Nė ēdo vend ku ka jetė
  Mosha
  32
  Postime
  5,508
  Faleminderit
  20
  36 falenderime nė 31 postime
  O Rreja, mos u bej dhe ti si shumica e Shqiptareve, qe shkojne te doktori vetem kur e shikojne se po iu del shpirti :P

  Nuk dua te te bej merak me ate qe thashe me siper, por sidoqofte nje kontroll qofte dhe per qejf nuk te ben dem. Siē e tha dhe KUSI me lart, asnje organizem nuk ngjason me tjetrin, ben viziten edhe per te hequr merakun me shume.
  Pėr inad tė Djallit dhe Shqyptarėvet, Zoti ka me mbajtė Shqypninė mė kambė me nder e me lumni

 14. #14
  yep Maska e Izadora
  Anėtarėsuar
  11-09-2008
  Vendndodhja
  ne zemren e atij qe ka "zemer"
  Postime
  8,891
  Faleminderit
  24
  39 falenderime nė 37 postime
  te me ken plasur kapilaret e hundes ajo ndodhen vec nje her mirpo kur mu be edhe sot vendosa te shkruaj ktu ti mar mendimet e juaja,mos esht ndoshta nga nervoza
  Ndodh qe shume veta i kane kapilaret e gjakut te dobet.


  Kapilaret e gjakut ne hunde edhe mund te operohen.
  Jeto sot se neser nuk i dihet

 15. #15
  i/e regjistruar Maska e diita
  Anėtarėsuar
  16-10-2007
  Vendndodhja
  De
  Postime
  283
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Bej ca analiza: trombocitet, kohen e koagulimit dhe te gjakderdhjes!
  Heimat ist Heimat!

 16. #16
  i/e regjistruar Maska e Daja-GONI
  Anėtarėsuar
  21-03-2006
  Postime
  1,554
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga Rreja Lexo Postimin
  Me intereson a esht normale me ka ndodhur para 1 viti ne mengjes kur u cova kisha kokedhimbje te fort sa ula koken posht pak qe te laj syt pernjeher gjak nga hunda mund te them se shum gjak humba,kurse me ndodhi perseri para 2 muajsh dhe sot ne mengjes nuk kam shkuar ne mjek pasi qe kam menduar qe sesht gje serioze te me ken plasur kapilaret e hundes ajo ndodhen vec nje her mirpo kur mu be edhe sot vendosa te shkruaj ktu ti mar mendimet e juaja,mos esht ndoshta nga nervoza?

  Pershendetje !


  Desha edhe une te ta jap nje keshille lidhur me gjakderdhjen nga hunda ( epistaksis ).

  Nuk eshte e vertete se gjakderdhja nga hunda vie per shkak te stresit dhe nervozes. Absolutikisht jo.

  Egzistojne dhjetra shkaqe qe cojne te gjakderdhja nga hunda. Nje nga to eshte shtypja e larte e gjakut. Pra kete ta keshe parasyshe. Nese edhe me tutje kjo gjendje te perseritet, atehere konsulto nje mjek te ORL-se. Eshte e veshtire qe me ane te nje " anamneze " kaq te shkurter, te percaktohet diagnoza.

  Uroj qe mos te jete gje serioze!

 17. #17
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Anėtarėsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,460
  Faleminderit
  18
  255 falenderime nė 230 postime
  rreja,

  po te doli prape, veri gjethe lule akulli...

  o dor me nji ilac per ty mbyll gjaku, vetem po te kaesh ngron noj grusht hundesh s'bo fajde...

  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 18. #18
  don't bother me Maska e Apollyon
  Anėtarėsuar
  07-11-2007
  Vendndodhja
  periferi
  Postime
  8,641
  Faleminderit
  0
  13 falenderime nė 13 postime
  Duhani trash gjakun. Kshu qe nese ke probleme te tilla, eshte mire te pish ndonje cigare ne dit.
  There is no never ending banquet under the sun. All good things must come to an end.

 19. #19
  i/e regjistruar Maska e Eve
  Anėtarėsuar
  20-06-2002
  Vendndodhja
  albania
  Postime
  1,158
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Citim Postuar mė parė nga Rreja Lexo Postimin
  Me intereson a esht normale me ka ndodhur para 1 viti ne mengjes kur u cova kisha kokedhimbje te fort sa ula koken posht pak qe te laj syt pernjeher gjak nga hunda mund te them se shum gjak humba,kurse me ndodhi perseri para 2 muajsh dhe sot ne mengjes nuk kam shkuar ne mjek pasi qe kam menduar qe sesht gje serioze te me ken plasur kapilaret e hundes ajo ndodhen vec nje her mirpo kur mu be edhe sot vendosa te shkruaj ktu ti mar mendimet e juaja,mos esht ndoshta nga nervoza?
  Me fal qe po ta them, por eshte me mire ket kohe qe e harxhon dhe shkruan ne forum problemin tend, me mire te shkosh te mjeku se mua s'me duket normale kjo qe po te ndodh.
  Lost time is never found again.
  -Benjamin Franklin-

 20. #20
  luftėtare
  Anėtarėsuar
  23-05-2009
  Vendndodhja
  Maqedoni
  Postime
  158
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Nuk ėshtė nė rregull qė tė pihet duhani pėr problemin me gjakderdhjen nga hunda, dhe tė shtohen njėmijė e njė probleme tjera qė sjell duhani.
  Epistaksa ka lloj lloj shkaqesh, njė hipertension ėshtė shkaku numėr njė, pastaj probleme me koagulimin e gjakut apo me trombocitet, ndonjė problem tjetėr nė hundė p.sh tė koskave, apo enėve tė gjakut. Kėtė mund ta pėrcaktojė vetėm njė specialost i ORL, dhe mos e le pa i bėrė analizat.

  Kur tė kesh gjakderdhje tė vogėl, pėr moment mund tė tė ndihmojė, nese merr ajėr tė ftohtė, tani nė dimėr thjeshtė vetėm dil pak pėrjashta apo rri nė dritare, ose hape derėn e frigoriferit dhe merr ajėr tė ftohtė. Nėse gjakderdhja ėshtė mė e madhe, mbaje kokėn telart, por mos u shtri, pak gjak do gėlltitėsh derisa organizmi tė arrijė ta mbylli vetė vendin e gjakderdhjes. Nėse gjaku s'ndalet dot, shko te mjeku tė tė bėjnė tamponadė dhe tė caktojnė shkakun e gjakderdhjes me gjithė terapinė.

  Mos u merrni me budallalliqe,
  duhani nuk ndihmon nė asgjė.
  Mos i trego Zotit sa i madh ėshtė problemi, por tregoi problemit sa i madh ėshtė Zoti.

Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •