Close
Faqja 3 prej 19 FillimFillim 1234513 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 361
 1. #41
  i/e regjistruar Maska e juanito02
  Anėtarėsuar
  09-07-2007
  Postime
  2,993
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Citim Postuar mė parė nga sdi-gja Lexo Postimin
  100% te fajeve i ka qeveria. Njerezit jane te poshter dhe kane shkaterrua cdo dige dhe kanal, po qeveria duhet te veje ligjin dhe ti rrase ne burg.

  Holande eshte nder nivel te ujit dhe si gjen gje.
  Tamam Holanda low countries quhet ndryshe dhe per shekuj gjithe populli ka ndertuar diga pa fund me gure e balte deri sa kane arritur perlat e teknologjise boterore per mbrojtjen nga baticat.
  Populli yne perfshi edhe ate te fushes se Shkodres si edhe te ultesires se Kune-Vainit qe jane te mbytur sot trasheguan nje sistem shume te mire kullimi qe u be ne vite me djersen e prinderve tane.
  Po si barbare qe jemi shkulem cdo pllake zume cdo kanal dhe prishem cdo argjinature, ndertuam ku deshem, vodhem ku mundem nga pasuria e perbashket dhe jemi ne gjendjen e ku jane sot Fushe Shkodra e ishull Lezha.
  Dhe kjo situate eshte edhe ne Vjose, edhe ne Durres e gjetke.
  Barbarine tone po na e lan natyra nje per nje.
  Dhe ata njeres qe shfaqen ne ekrane e kerkojne shpetim nga qeveria te turren vete njehere si jane turrur holandezet dikur e ti vene vete punet ne vije e te rregullojne cdo gje qe kane prishur nga sistemi i kullimit dhe hidrovoreve dhe jo ti qahen pafund nje qeverrie qe ska rroga as per administraten e vet

  Te vetmit qe se kane prishur ose e kane prishur pak sistemin e kullimit sot jane myzeqaret se edhe ata gjithe ultesiren e kane njelloj si pjesa tjeter.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga juanito02 : 02-01-2010 mė 18:53
  Albania Uber Alles

 2. #42
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  06-11-2007
  Postime
  361
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Aq kulture kena sa po me kaloi kanali qe kullon gjithe zonen ne toke time, une mendoj se ka te drejten ta mbylli dhe s'me thote kush gje se kane frige se i vras. Ky eshte realiteti

  Citim Postuar mė parė nga juanito02 Lexo Postimin
  Tamam Holanda low countries quhet ndryshe dhe per shekuj gjithe populli ka ndertuar diga pa fund me gure e balte deri sa kane arritur perlat e teknologjise boterore per mbrojtjen nga baticat.
  Populli yne perfshi edhe ate te fushes se Shkodres si edhe te ultesires se Kune-Vainit qe jane te mbytur sot trasheguan nje sistem shume te mire kullimi qe u be ne vite me djersen e prinderve tane.
  Po si barbare qe jemi shkulem cdo pllake zume cdo kanal dhe prishem cdo argjinature, ndertuam ku deshem, vodhem ku mundem nga pasuria e perbashket dhe jemi ne gjendjen e ku jane sot Fushe Shkodra e ishull Lezha.
  Dhe kjo situate eshte edhe ne Vjose, edhe ne Durres e gjetke.
  Barbarine tone po na e lan natyra nje per nje.
  Dhe ata njeres qe shfaqen ne ekrane e kerkojne shpetim nga qeveria te turren vete njehere si jane turrur holandezet dikur e ti vene vete punet ne vije e te rregullojne cdo gje qe kane prishur nga sistemi i kullimit dhe hidrovoreve dhe jo ti qahen pafund nje qeverrie qe ska rroga as per administraten e vet

  Te vetmit qe se kane prishur ose e kane prishur pak sistemin e kullimit sot jane myzeqaret se edhe ata gjithe ultesiren e kane njelloj si pjesa tjeter.

 3. #43
  i/e regjistruar Maska e davidd
  Anėtarėsuar
  02-09-2009
  Postime
  2,056
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  kjo permbytja nuk po ndodh nga rreshjet por nga hapja e portave te hidrocentraleve me urdher te kryeministrit!!!
  krishti, mesija eshte afer duke ardh,duani dhe ndihmoni njeri tjetrin,faluni qe tju falan mekatet

 4. #44
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  06-11-2007
  Postime
  361
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Citim Postuar mė parė nga davidd Lexo Postimin
  kjo permbytja nuk po ndodh nga rreshjet por nga hapja e portave te hidrocentraleve me urdher te kryeministrit!!!
  E c'rruge tjeter ka ai? Lene ujin deri sa te shmbet diga ? Mos ja fut kot

 5. #45
  i/e larguar Maska e Homza
  Anėtarėsuar
  24-02-2006
  Vendndodhja
  Ne kat te siperm!
  Postime
  3,135
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime
  Berisha i ka fajet, se po e len shiun te bjere,,,,ca llogjike kan kta katundaret komunista.  Mbase edhe ka faje qe nuk kan marr masat per sisteme mbrojtese,,,por fajet se ka hap digat nuk mund ti vihet, mos i hapni ne daci ato plasin.

 6. #46
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Anėtarėsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,892
  Faleminderit
  59
  119 falenderime nė 109 postime
  cfar ka te re nga zonat qe rrezikohen?

  ketu kini video nga takimi berishes me autoritetet e zones.

  http://bw.balkanweb.com/TV/index.php..._ansalive=1286

 7. #47
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Anėtarėsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,892
  Faleminderit
  59
  119 falenderime nė 109 postime

  Berisha merr masa per situaten ..

  Kryeministri Berisha shpall gjendjen e jashtėzakonshme nė zonat e pėrmbytura

  Nė pjesėn veriore tė Shqipėrisė, ka pasur pėrmbytje tė shumta, qė rrezikojnė sigurinė e popullatės civile. Kryeministri i vendit, Sali Berisha, shkoi sot nė zonat e prekura, ku njoftoi se qeveria ka shpallur gjendjen e jashtėzakonshme. Qė sot nė zonat e pėrmbytura janė vėnė nė gjendje gadishmėrie forcat e ushtrisė e tė policisė.


  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Albo : 03-01-2010 mė 13:17

 8. #48
  -
  Anėtarėsuar
  21-01-2009
  Vendndodhja
  -
  Postime
  2,095
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Papapapa cfare titulli elektrizues.
  Te kujton ate kengen e vjeter popullore qe s`po e mbaj mend tani se si ishte pune ....shpatash, situatash....mprefjesh.....koka....armiqve....bota .
  -

 9. #49
  fossa dei leoni Maska e prenceedi
  Anėtarėsuar
  07-11-2008
  Postime
  2,141
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Brari paska fillu me u lodh te shkruaj
  tani po na i bie te gatshme lajmet
  Me cfare lekesh do i ndihmoj Sala te demtuarit Brari??????
  Me ato qe u dhuroj serbeve!!!!!!!


  PS Kavir .......e di mire ate kenge Berisha&co, kane qene nxenes te devotshem

 10. #50
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Anėtarėsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,892
  Faleminderit
  59
  119 falenderime nė 109 postime
  nuku kishit dicka per te thene se si mendoni apo ndjeni per banoret e zonave ne fjale?

  apo vetem hallatet e ed rucit ju shqetsojne juve sojemamobabo-sorrolloperisht.. se kur do tu zene vend ne kalltuqet e qeverrise..

  athere bini rehat..pa ci ki temen miletit..

  atij miletit qe e lane sojet tuaja ne gulagun me te dhj.ere te botes.. qe vetem kim il sungu me pol potnė ja kaluan ne dhjerologji..


  kini kaq vjet qe livandoseni me chanell 5 e hugo bos..po era cjapit te bere kapterr nuku ju hiqet..

  sa po shkruani ju ndihet..


  ---
  nejse..

  vazhdojme me temen e permbytjes..

  ----  Gjendje emergjence nė Shkodėr, evakuohen banorėt

  Nis evakuimi nė Shkodėr

  Si pasojė e situatės sė rėnduar nga reshjet e shiut nė zonėn e nėn Shkodrės dhe pėrmbytjet e mė shumė se 100 shtėpive, kryeministri Sali Berisha ka dhėnė urdhur qė banorėt tė evakuohen.

  Evakuimi ka nisur rreth orės 18:30 nga Shtabi i Emergjencave Civile, po po punojnė me mjete lundruese dhe me makinat e ushtrisė. Fillimisht po evakuohen banorėt e dy zonave mė tė rrezikuara nga pėrmbytjet, sic janė Ana e Malit dhe Guri i Zi.

  Banorėt pas evakuimit do tė akomodohen nė ambientet e katėr konvikteve nė Shkodėr, si dhe nė hotel “Turizmi”.

  Si pasojė e zėnies sė ambienteve tė konvikteve nga banorėt e zonave tė pėrmbytura janė lajmėruar edhe studentėt e Universitetit tė Shkodrės “Luigj Gurakuqi”, tė mos rikthehen nė shkollė deri nė njė lajmėrim tjetėr.

  Rėndohet situata nė Shkodėr

  Situatė problematike nė Shkodėr, ku dhjetra shtėpi vazhdojnė tė qėndrojnė nėn ujė. Reshjet e dendura tė shiut vazhdojnė dhe herė pas here kthehen nė stuhi. Kryeministri Berisha gjatė inspektimit nė zonat mė problematike i ka kėrkuar emergjencave civile evakuimin e menjėhershėm tė banorėve.

  Gjithashtu, kryeministri Berisha ka dhėnė urdhėr tė hapen portat e sigurisė sė hidrocentraleve Koman, Vau i Dejės dhe Fierzė, ndėrkohė qė reshjet e shiut vazhdojė tė bien me intensitet. Sipas Berishės, kjo situatė e rėnduar nga reshjet do tė vazhdojė pėr 10 ditė.

  Kryeminstri Berisha ėshtė nisur drejt fshatit Obot, ku situata paraqitet mė e rėnduar, pikėrisht banorėt e kėtij fashti do tė evakuohen tė parėt.

  KESH pėr hapjen e hidrocentraleve

  Ndėrkohė sipas drejtorit tė KESH Muharrem Stoiku, hapja e portave tė hidrocentraleve Koman, Fierzė dhe Vau i Dejes ka nisur si shkak i prodhimit maksimal dhe tepricave tė prurjeve mbi normat e pranuara. Aktulisht Fierza po shkarkon 460 m/kub nė sekondė, Komani po shkarkon 800 m/kub nė sekondė ndėrsa Vau i Dejės 700 m/kub nė sekondė.

  Nė njė komunikim telefonik me redaksinė e News 24, drejtori i KESH Muharrem Stoiku tha se gjėndja po mbahet nėn kontroll, dhe se ka gadishmėri maksimale pėr pėrballimin e situatės aktuale, por nėse rreshjet do tė vazhdojnė me tė njejtin intensitet duke sjellė mė shumė prurje nė hidrocentrale, atėherė do tė duhet qė portat tė hapen mė shumė, duke shkarkuar mė shumė ujė nė tokat bujqėsore. C’ka do tė thotė se situata nė zonat e nėn Shkodrės qė janė mė tė prekura nga pėrmbytjet, mund tė bėhet e rrezikshme nėse shirat do tė jenė mė tė vrullshme.

  Shkodėr, pėrmbytje nga reshjet e shiut

  Pėrmbytje nga reshjet edhe nė Shkodėr. Situata paraqitet problematike nė fshatin Obot, ku mbi 100 shtėpi janė pėrmbytur dhe ndodhen krejtėsisht tė izoluara nga uji. Pritet qė banorėt e kėtyre zonave tė evakuohen, ndėrkohė qė vetė kryeministri Berisha do tė shkojė nė kėto zona pėr inspektim.

  Pėrmbytjet nga reshjet e shiut kanė shkaktuar probleme nė komunėn Ana e Malit dhe fshatin Obot. Pikėrisht nė Obot situata ėshtė mė problematike, ku mbi 100 shtėpi janė tė pėrmbytura dhe tė izoluara nga uji.

  Si pasojė e situatės sė krijuar ėshtė mbledhur Shtabi i Emergjencave Civile dhe pritet tė vendoset pėr evakuimin e banorėve nė zonat e pėrmbytura. Pėr strehimin e tyrė ėshtė vėnė nė dispozicion pallati i sportit, 4 konvikte dhe hotel “Turizmi”. Nėse vendoset pėr evakuimin banorėve, fillimisht do tė evakuohet fshati Obot, i cili paraqet edhe mė shumė probleme.

  Nė zonat e pėrmbytura tė nėn Shkodrės pritet tė shkojė pėr inspektim edhe kryeministri Sali Berisha. Pas vizitės nė Lezhė, ai do tė ndalet nė hidrocentralin e Vaut tė Dejės, prurjet e tė cilit janė shumė tė mėdha, deklaroi pėr News24 korrespondentja nė Shkodėr. Mė pas kryeministri do tė inspektojė fshatin Obot, ku dhe ka pasur mė shumė pėrmbytje.

  bota sot

  ..
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Brari : 03-01-2010 mė 09:11

 11. #51
  i/e regjistruar Maska e juanito02
  Anėtarėsuar
  09-07-2007
  Postime
  2,993
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Qe Berisha shkoi te ata fatkeqe per te kaluar radhen dihet ajo.
  Dhe armikun e jashtem e gjeti dhe kete radhe Berisha gjeti ngrohjen globale.
  Po ne Myzeqe qe ska permbytje? Apo nuk ka shkuar ne Lushnje akoma ngrohja globale.
  Po keneta Durresit pse su permbyt xhanem?
  Berisha as e ka vene ujin ne zjarr qe argjinatura e kenetes se Lezhes kishte rene fare ne vite dhe nuk coi dot anje eskavator te ngrinte ne kuota te mjaftueshme sasine e dheut te ngrene nga vitet dhe nga papergjeshmeria e banoreve.
  Po te mos ja leme te tera Berishes se edhe socialistet nuk hodhen asnje lopate dhe ne keto zona nen nivel.
  Berisha dhe Nanua qe kane qeverisur keto vite te demoleshit tone nuk paten detyre te ndertojne po vec te vjelin pasurine kombetare te vene me mundim nga djersa e prinderve tane.
  Prandaj mos prisni cudi nga nje qeveri qe ska rroga as per administraten e vet qe te permiresoje jeten a tyre fatkeqeve dhe fajtoreve njekohesisht.
  Do degjoni hynere te tjera si keto te poltikes tone se rrjeti hidrik bonifikues qe na la trashegim diktatura komuniste eshte ne piken e fundit ngaqe asgje seshte bere per ta mbajtur gjalle.
  Albania Uber Alles

 12. #52
  i/e regjistruar Maska e juanito02
  Anėtarėsuar
  09-07-2007
  Postime
  2,993
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Citim Postuar mė parė nga Brari Lexo Postimin
  piete gjishin o jani ke degjuar gje thuaj per mico veshin..

  ??
  Po mor po kam degjuar boll per te talentuarin Mico Veshi qe e shtridhi enveri si lejmon dhe e rrasi ne burg se pati grua prej BS.
  Edhe im gjish ne ate kohe e hngri shutin e pare prej komunizmit sa e serdisen ne Qytet Stalin sic quhej Kucova aso kohe.
  Eh mor brar i mallkuri komunizem kur hengri dhe te tijet ne sna kishte per gje.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga juanito02 : 03-01-2010 mė 12:11
  Albania Uber Alles

 13. #53
  i/e regjistruar Maska e puroshkodran
  Anėtarėsuar
  07-02-2008
  Postime
  3,643
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 6 postime
  Citim Postuar mė parė nga juanito02 Lexo Postimin
  Eh mor shkodra
  Enverin e urrej ndoshta me shume nga ty se na vonoi shume ne histori.
  Po te pakten di mire se im gjysh ka pas punuar shume gjate ne fushe shkoder dhe lezhe se ka qene drejtor bonifikimi ne rang republike dhe me ka fol edhe per shkodren e cila me sa mbaj mend eshte perfunduar nga viti 65-70
  Kurse ato bonifikimet e privateve qe paskan rregullu nji bace a ciflik nuk eshte turp te mos i di edhe nese jane bere.
  Po diktaturat jo vetem te ne po ne gjithe boten jane te afta te kryejne pune te medha sa ato Parrucat nuk vehen fare ne kanar se private kane qene.
  Edhe te ne si pjella te diktatures jane kryer vepra madhore sidomos ne fushen e bonifikimit dhe kjo nuk do te thote se qe e mire diktatura.
  Po me kaq menjelehtesi qe qush vepren e nji familje e ta krahesosh me punen qe beri komunizmi eshte te vesh mizen para elefantit.
  Bile ti shkon deri atje sa se permend fare bonoifikimin komunist ne Shkoder e kjo te con te kalliri bosh fare.
  Prandaj mesohu te mos kesh turp ti lexosh te gjitha gjerat qe na la komunizmi ashtu sic jane se te ben njeri jo cilimi pa pegjegjsi
  Nuk te thash kot qe po ndricohesh te shpia jote me driten qe ngriti Enveri edhe sot.
  Apo ka dale nai bushatli qe ka pas bere elektrifikimin para clirimit.
  Po lene mor burre pash zotin, cilin Enver urren ti. Ti te sulesh si 700 dreqnit me fole nji fjale kunder tij. Ti akoma na permend veprat madhore dhe driten e partise

  Je ti qe po e mohon ate qe asht ba perpara ardhjes se komunistave ne pushtet. Jane ba projekte ne 1870, e ne 1910, me tender me firma perendimore, ti thu eshte puna e nje familjes. Jo bacja jo cifligu. Aty eshte projektu me i ndryshu rrjedhen lumejve e ti e krahason me kanalizimet per me e ēu ujin te specat. Keshtu e keni shkru hstorine per 50 vjet.

  Nqs e mban mend fillim e debatit, un te kundershtova kur the se komunizmi na e paska lane me kanalizime ate vend. Une po te them se, gjyshi jot bashke me Enverin, me skllevrit e burgosur qe punonin si kafshet dhe pa lek, jo veper madhore, por siē thone nga jugu, nje verre ne uje kane ba, se ne ate kohe Shkodra eshte permbyt me keq se sot. Pra, 100 vjet mrapa, Enveri yt nuk arriti me ba ma mire se Parrucajt....
  Te shofim keta te sotmit, ishalla nuk i duhen edhe 20 vjet t tjera

 14. #54
  i/e regjistruar Maska e puroshkodran
  Anėtarėsuar
  07-02-2008
  Postime
  3,643
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 6 postime
  Citim Postuar mė parė nga juanito02 Lexo Postimin
  Po ne Myzeqe qe ska permbytje? Apo nuk ka shkuar ne Lushnje akoma ngrohja globale.
  Po keneta Durresit pse su permbyt xhanem?
  .
  Mos i krahaso kenetat e Myzeqese dhe te Durresit me Drinin ne Shkoder mor burre se le nam. Jane gjera te ndryshme komplet

 15. #55
  i/e regjistruar Maska e juanito02
  Anėtarėsuar
  09-07-2007
  Postime
  2,993
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Rri mor puroshkodran se dukesh qe je nje cope kalamak i edukuar keq dhe fli i qete me projektet e parrucave qe as ne leter nuk egzistojne me.
  Qe jane ndryshe kenetat me lumejte e di dhe bretkosa po edhe ai cope lum qe keni atje po me argjinatura mahet e me ujembajtese.
  Boll me ken shkodran e asgje nuk ban - rrini ne uj tani me gjith rrethinat e gjeni e zbatoni projektet e parrucave. Rrini boni teorina idjote me kamet n'uj.
  E mos me fol per Shkodren se qyteti ma i pasistemum eshte se e keni ne dore ju qe i bani te tana.
  Skadar je nista kao grad me thane vjet malazet kur qesh ne Budva ne vere.
  Shif tani se mos me gjesh nai projekt venecian me be me gondola shkodren.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga juanito02 : 03-01-2010 mė 14:25
  Albania Uber Alles

 16. #56
  i/e regjistruar Maska e puroshkodran
  Anėtarėsuar
  07-02-2008
  Postime
  3,643
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 6 postime
  Citim Postuar mė parė nga juanito02 Lexo Postimin
  Rri mor puroshkodran se dukesh qe je nje cope kalamak i edukuar keq dhe fli i qete me projektet e parrucave qe as ne leter nuk egzistojne me.
  Qe jane ndryshe kenetat me lumejte e di dhe bretkosa po edhe ai cope lum qe keni atje po me argjinatura mahet e me ujembajtese.
  Boll me ken shkodran e asgje nuk ban - rrini ne uj tani me gjith rrethinat e gjeni e zbatoni projektet e parrucave. Rrini boni teorina idjote me kamet n'uj.
  E mos me fol per Shkodren se qyteti ma i pasistemum eshte se e keni ne dore ju qe i bani te tana.
  Skadar je nista kao grad me thane vjet malazet kur qesh ne Budva ne vere.
  Shif tani se mos me gjesh nai projekt venecian me be me gondola shkodren.
  Ti e ke zakon qe thu nje idiotsi dhe i shkon mrapa deri ne fund. The komunizmi e ka lane me kanalizime. Un te thashe se nuk eshte e vertete, sepse edhe ne ate kohe ka pase permbytje. Thashe ka pase projekte qysh ne 1870, por ty te duket ēudi se kujton se ashtu si ne katundin tend, edhe ne Shkoder jeta fillon me ardhjen e Enverit. Un flas me fakte, ti nuk do me i pranu se si enverist tipik qe je historine don me e shkru si te teket ty.

  Nuk e di kush eshte i paedukum, un qe thashe nje te vertete qe eshte ne librat e historise apo ti qe vetem fyen kur nuk ke fakte. Nuk e harroni kurre gjuhen e flliqun qe keni perdore per 50 vjet.
  Nuk po flej i qete me projektin e parrucajve jo, se nuk e kan zgjidh problemin (viti 1870) por as me "veprat madhore" te gjysherve tuj (atij biologjik dhe atij shpirteror, enverit) qe nuk i'a arriten per 50 vjet .
  Nuk eshte nje cope lum o injorant qe ban si i ditun. Nuk ke qen asiher ne Shkoder me duket dhe llap kot me goje.
  Mos e vrit mendjen ti se ne qytet nuk ka uje. Ne kohen e gjysherve tuj qe paskan derdh djerse futej deri ne qytet. Djersa e tyre siduket e ka rrit nivelin e ujit e ia ka prishe pllanin.

  Nuk e di ēa t'kan thane vllaznit tuj malazez, se nuk di serbisht. I ka ardhe dita edhe atyre me fole, se dikur kryeqyteti i tyre nuk krahasohej as me nje fshat te Shkodres (lexo E.Durham), kurse sot, mbasi gjyshrit tuj sundun per 50 vjet gjerat kan ndryshu.
  Kurse ty nuk te ka ardhe dita, se nuk i vini as afer ju baltaxhit barinj komunista.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga puroshkodran : 03-01-2010 mė 15:57

 17. #57
  i/e regjistruar Maska e davidd
  Anėtarėsuar
  02-09-2009
  Postime
  2,056
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Qeverise BERISHA "i plasin ujrat"! Por nuk po lind gje! Cte jete valle?
  krishti, mesija eshte afer duke ardh,duani dhe ndihmoni njeri tjetrin,faluni qe tju falan mekatet

 18. #58
  Super Moderatore Maska e shigjeta
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Postime
  4,779
  Faleminderit
  108
  183 falenderime nė 159 postime
  Pyetjes me lart do i shtoja nje tjeter, c'te jete valle qe i shtyn njerezit te gezojne kur lexojne per permbytje dhe evakuime njerezish?!
  Mos shkruaj gjė kur je me nerva, sepse, ndėrsa plaga e gjuhės ėshtė mė e keqe se e shpatės, mendo ē’ka mund tė jetė ajo e pendės

 19. #59
  i/e regjistruar Maska e davidd
  Anėtarėsuar
  02-09-2009
  Postime
  2,056
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  me duket se je keqkuptuar, ky eshte edhe nje deshtim tjeter i qeverise dhe aspk gezim nga ana ime. populli po vuan per shkat te kesaj qeverie te korruptuar
  krishti, mesija eshte afer duke ardh,duani dhe ndihmoni njeri tjetrin,faluni qe tju falan mekatet

 20. #60
  ShkOdrAne ForEver Maska e Adaes
  Anėtarėsuar
  06-01-2009
  Vendndodhja
  HeRe... TheRe... NoWheRe...
  Postime
  1,281
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Me duket se te gjithe ktu jane keqkuptuar!!!

  Se shof fare nga ana politike kte dukuri, sepse eshte thjesht dicka natyrore. Shkodra nuk eshte i vetmi qytet ne bote qe ka pasur permbytje kto vitet e fundit. E rendesishme eshte qe te merren masat per evakuim te banorve. Gjithsesi :

  Juanito02... Mesa kuptova ngo postimet e tua, ti ke qene ne Shkoder para 5 vjetesh me duket. Atehere kur Tosi me kompani sillnin aq shume fonde per Shkodren , sa mezi u mbusheshin xhepat deri ne gjysem edhe atyre qe i villnin. Ne sot si shkodrane, mund te kemi cfare do lloj ideje politike, po Sali Berishen e respektojme si figure per ate qe ka bere per Shkodren. Une e para, qe kam komplet ide te ndryshme politike.

  E di ti qe ne ne kohen e Tosit, prisnim qe te mbushej hidrocentrali plot, vetem qe te na jepte qeveria nje ore drita me shume??? Kemi ndenjur edhe nje muj pa drita, kur ne te njejten kohe pjesa tjeter e Shqiperise kishe 24 ore non stop. Ti thu per Shkodren qytet i pasistemum???...
  Mesa di une jane realizuar me sukses 4 projektet me te medha te bashkise, plus edhe nja dhjetra projekte te tjera. Por meqe ti e thu kte gje me saktesi, spo te kundershtoj se mesa duket jetoke ne Shkoder

  Sa per permbytjen, e kam thene edhe ne postimet e meperparshme, ska faj asnjeri, vetem natyra qe i ka dhen shkodres ate reliev... E qe ta dini ju Shkodra eshte i rrethuar me uje nga tre ane, dhe per me teper Shkodra qendron mbi uje... Se di a e keni degjuar ndonjeher, se kur ne Shkoder shpohet toka per puse ose trumpa, seshte nevoja te shpohet me shume se 10 metra. Ja pra qe ta dini ju qe flisni bla bla bla, pa e pas haberin fare se ca behet.
  Really Dude... Get A Life!!!

Faqja 3 prej 19 FillimFillim 1234513 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •