Close
Faqja 47 prej 57 FillimFillim ... 374546474849 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 921 deri 940 prej 1137
  1. #921
    Citim Postuar mė parė nga riduana Lexo Postimin
    Ju lutem kush mund te me ndihomje. Dua te heq nje adrese te shirit adresave kam provuar me delete por nuk hiqet gjithashtu e kam hequr si program dhe rivendour por nuk e heq dot eshte rregjistruar aty nese mund te me ndihmoni ....
    shume flm
    Nuk po ju kuptoj me kete. :S
    We never really grow up, we only learn how to act in public.

  2. #922
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    10-03-2009
    Vendndodhja
    Shijak
    Postime
    848
    te shiriti qe vehet emri kur hyn ne skype para se te vesh pasw rrin te rregjistruar te gjitha adesat qe jane hapur ne kompjuter une dua qe te heq nje adrese qe me ka ngelur aty kete dua te di shpresoj te me keni kuptuar tani

  3. #923
    i/e regjistruar Maska e Bart_Forever
    Anėtarėsuar
    24-08-2009
    Postime
    59
    riduana edhe un kam pas te njejtin problem...deinstalo Skype ...pasi qe e deinstalo shko tek hard disk kerko progrmake klik Programe hapen te gjitha File te progrmave qe jan ose qe jan deinstalu....dhe kerko Skype kliko hape i gjen file te skype dhe fillo nje nga nje qe besh dilet te gjitha,,ka mundsi qe ndonj file nuk te lejo qe te besh dilet....mundohu qka te mundesh,,,dhe se fundi e ban rebot PC,,,dhe kthehu prap tek Hard Disk kerko si me lar udhzimet nese ka mbet ndonje file,,dhe tento prap te besh delete,,nese ka ndonje elemet i fshin te gjitha,,,dhe prap ban rebot,,,dhe instalo prap Skype,,dhe besoj qe nuk do te egzitojn te dhenat e perdoruesive,,pra fillo nga fillimi.....nese nuk funksiono kjo metod tek ti,,,mundsia e vetme esht qe te Formatosh Komplet PC

    SHpresoj qe do kesh suksese

  4. #924
    i/e regjistruar Maska e dardanii
    Anėtarėsuar
    17-02-2007
    Postime
    209
    Edhe un kam te njejtin problem kam provuar shum menyra nga google dhe youtube po nuk kam arritur ende te gjej zgjedhje.
    Iphone eshte 3GS, ka qen me Firmware 4.2.1, po tash me shfaqet ikona e Itunes & Usb dhe nuk mund te bej Restore permes Itunes sepse me del ky problem :

    "the iphone iphone could not be restored. an unknown error occurred 1015"

    Nese dikush nga ju ka njohuri dhe mund te me ndihmoj si te zgjedh ket problem. Mundesisht te mi tregoj hapat qe duhet ndjekur se nuk kam eksperienc ne kete gje.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga dardanii : 26-01-2011 mė 21:10

  5. #925
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    25-04-2007
    Postime
    630
    dardan nuk duket problemi njejt me morrison, ty nuk te duhet activation por iphone nuk behet restore nese jam duke te kuptu drejt dhe ti mer at mesazh gabimi me numer 1015, me thuaj a mer ket mesazh sapo te fillon procedura apo pasi kalon nje procedur afersisht 10 minuta dhe pastaj mer ket mesazh ?

  6. #926
    i/e regjistruar Maska e dardanii
    Anėtarėsuar
    17-02-2007
    Postime
    209
    Po mua nuk me behet restore me verzionin 3.1.3, kurse me verzionin 4.2.1 kryhet komplet procedura ne rregull edhe iphone ben ne rregull me 4.2.1 por problemi eshte qe un dua te kaloj nga verzioni 4.2.1 ne verzion 3.1.3 per aryse se me modelin 4.2.1 nuk guxoj ta fik iphonin, sepse si te fik iphonin dhe te provoj me ndez me del ikona e apple dhe ngelet aty, duhet ta bej prap jailbreak.
    Shpresoj ta kem sqaruar problemin tim, dmth un dua te kaloj nga modli i jailbreak 4.2.1 ( qe aktualisht e ka te instaluar ) ne modlin 3.1.3.
    Ose nese ka ndonje menyr qe ta rregulloj pa e ndrruar verzionin,

    Iphoni eshte 3GS - 8Gb
    Model No : A1303
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga dardanii : 27-01-2011 mė 17:55

  7. #927
    Dardanii,

    A je munduar ta kthesh iphonin nga verzioni iOS4.2 ne iOS4.1?

    Per verzionin iOS4.1 nese nuk je ne dijeni egziston nje jailbreak i cili instalohet pa probeme 99% bugs free

    Programi jailbreak ne fjale quhet Limera1n i krijuar nga GEOHOT

    E kam instaluar ne iphonin tim [3GS] me sukses dhe deri me sot nuk me ka krijuar asnje problem

    Po vendose te perdoresh kete jailbreak fillimisht shkarko programin sipas sistemit operativ qe ke ne kompjuterin tend dhe me pas vazhdo me instalimin

  8. #928
    Citim Postuar mė parė nga riduana Lexo Postimin
    te shiriti qe vehet emri kur hyn ne skype para se te vesh pasw rrin te rregjistruar te gjitha adesat qe jane hapur ne kompjuter une dua qe te heq nje adrese qe me ka ngelur aty kete dua te di shpresoj te me keni kuptuar tani
    ju kuptoj por nuk te ndihmoj dot

    bej cfare tha Bart_Forever meqe ka punuar per te
    We never really grow up, we only learn how to act in public.

  9. #929
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    25-04-2007
    Postime
    630
    Citim Postuar mė parė nga dardanii Lexo Postimin
    Po mua nuk me behet restore me verzionin 3.1.3, kurse me verzionin 4.2.1 kryhet komplet procedura ne rregull edhe iphone ben ne rregull me 4.2.1 por problemi eshte qe un dua te kaloj nga verzioni 4.2.1 ne verzion 3.1.3 per aryse se me modelin 4.2.1 nuk guxoj ta fik iphonin, sepse si te fik iphonin dhe te provoj me ndez me del ikona e apple dhe ngelet aty, duhet ta bej prap jailbreak.
    Shpresoj ta kem sqaruar problemin tim, dmth un dua te kaloj nga modli i jailbreak 4.2.1 ( qe aktualisht e ka te instaluar ) ne modlin 3.1.3.
    Ose nese ka ndonje menyr qe ta rregulloj pa e ndrruar verzionin,

    Iphoni eshte 3GS - 8Gb
    Model No : A1303

    tash paske kalu problemin por qenke me tjeter problem.
    esht vetem nje mundesi, nese esht ruajt fajlli SHSH blobs ne versionin qe ka qen ne 3.1.3 i cili lejon iphone te degradohet, tash pasi qenke ne 4.2.1 dueht te veprosh keshtu:

    hap host files (nese perdor win7 apo vista e hap me privilegj administratori)
    host files i ke C:\Windows\System32\drivers\etc\ dhe hap fajllin hosts me notepad dhe fut ket ip: 74.208.105.171 gs.apple.com
    si ne foto:




    pastaj iphone duhet ta kthesh ne dfu mode (meso ne youtube se si behet procesi dfu mode)
    po e perseris vetem nese esht ruajt fajlli shsh per 3.1.3. ne te kunderten nuk ka mundesi. duhet te qendrosh ne 4.2.1 edhe pak dit sepse jan duke u krijuar 2 applikacione per untether per 4.2.1 redsn0w 0.9.7 apo greenpois0n.

  10. #930
    i/e regjistruar Maska e tr0p0jan
    Anėtarėsuar
    08-04-2008
    Vendndodhja
    ATJe Ku S`Ke Qene NDoNJeHeRe Ti.
    Postime
    101

    Ndihme : Iphone3g

    Pershendetje !

    Mund tme ndihmoje njeri : Nuk me konfigurohet Iphone 3g me Itunes.

    Faleminderit.

  11. #931
    LIVERPOOL FC Maska e geezer
    Anėtarėsuar
    29-09-2007
    Vendndodhja
    Windy City Chicago.USA
    Postime
    836
    Ndihmoni sHokut NOKIA per IpHONe !!!!
    LIVERPOOL
    you`ll never walk alone

  12. #932
    i/e regjistruar Maska e dardanii
    Anėtarėsuar
    17-02-2007
    Postime
    209
    Kam provuar te kaloj nga iOS4.2 ne iOS4.1 me Limera1n por nuk kam zgjedhur problemin.
    Po i nderuar cvcz problemin qe e kisha ne fillim e zgjidhe pasi shkarkove "iPhone2,1_4.2.1_8C148a4.2.1Custom_Restore" pastaj tek Itunes me Shift+restore e zgjedha ket IOS dhe problemiu zgjedh.
    Iphoni me ka ardhur nga amerik me jailbreak 4.2.1 dhe nuk ka pasur mundesi te ruhen SHSH sepse kam provuar ket menyr qe ti e the por prap pa sukses.
    Dmth un nuk pasna zgjedhje duhet patjeter te pres deri sa te krijojn applikacione per 4.2.1.
    Nese ka mundesi kur te del ky applikacion te na tregosh ne ket tem.

  13. #933
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    03-01-2010
    Postime
    161
    benseven ja pergjigjja e suportit:
    Kindly note that your device is manufactured for USA, and the new ROM upgrade was not yet released for this region.
    si eshte me mire te veproj tash ta mbaj ket version si e kam 5.0 dhe ta bej unlock, apo ta installoj versionin 6.0 6.1 dhe a mund te punon me kete version
    flm

  14. #934
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    10-03-2009
    Vendndodhja
    Shijak
    Postime
    848
    Bart_forever e bera ate qe me thate por pa reultat gjithsesi flm per ndihmen

  15. #935
    Moderator Maska e benseven11
    Anėtarėsuar
    10-09-2002
    Vendndodhja
    new jersey-usa
    Postime
    13,816
    Kjo tregon qe rajoni ku jeton maqedoni/kosove nuk mbulohet me vale(coverage) nga serveri i HTC -se ne Usa.
    Duhet te perdoresh telefon tjeter.
    ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

  16. #936
    i/e regjistruar Maska e tr0p0jan
    Anėtarėsuar
    08-04-2008
    Vendndodhja
    ATJe Ku S`Ke Qene NDoNJeHeRe Ti.
    Postime
    101
    Popull shkrepni ndonje ndihme se nuk behet gje.

    Dua te rregjistrohem ne ITunes por me del vetem me leke,dmth me karte.Di ndonjeri/a si mund te rregjistrohem free ?? FLm kush me ndihmon.

  17. #937
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    25-01-2011
    Postime
    4
    tnjejtin problem e kom edhe une ?

  18. #938
    i/e regjistruar Maska e tr0p0jan
    Anėtarėsuar
    08-04-2008
    Vendndodhja
    ATJe Ku S`Ke Qene NDoNJeHeRe Ti.
    Postime
    101
    Albano nuk pyeta kush e ka te njejtin problem si une

    Mos u merzit se behet mire dhe per ne.
    LOoOoL

  19. #939

  20. #940
    i/e regjistruar Maska e DMC Babloki
    Anėtarėsuar
    10-11-2009
    Postime
    58
    www.mobile9.com
    hin ketu haver qka te duash per cfardo telefoni ke

Faqja 47 prej 57 FillimFillim ... 374546474849 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •