Close

Rezultati i Sondazhit: Si e vleresoni "Fiks Fare" si emision investigativ, ne totalin e vet?

Votues
25. Nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh
 • Mire

  6 24.00%
 • Keq

  19 76.00%
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 17 prej 17
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e ramaik
  Anėtarėsuar
  17-09-2009
  Postime
  165
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Lightbulb Gazetaria investigative ne Shqiperi – Fiks Fare
  Megjithese e paraqitur ne kete video ne menyre sarkastike, problemet e gazetarise investigative ne Shqiperi jane mjaft serioze.  Teksi ne video, i pershtatur ne shqip:

  Ne te gjithe boten gazetaria investigative ka pesuar humbje kohet e fundit…

  Por jo ne Shqiperi ama!


  Jeni duke ndjekur pjese nga programi kryesor i gazetarise investigative shqiptare, “Fiks Fare” i Top Channel-it.


  Jo jo, Sajmiri dhe Doktori nuk jane vegjetariane.

  Po pra, po bejne referenca penisi me perimet.

  Jo, keto gjera nuk ndodhen vetem gjate ketij transmetimi. Ne nje menyre ose nje tjeter keto jane te pernatshme ne kete emision. Jane pjese integrale e tij, sic jane vajzat pothuajse te zhveshura dhe burrat pothuajse te moshuar perballe tyre.


  Keto vallzimet behen disa here gjate cdo transmetimi te ketij programi “investigativ” te stacionit televiziv me te madh dhe me te ndjekur te Shqiperise, emision i cili shfaqet nate per nate gjate vaktit te darkes.

  __________________________________________________ __________

  Teksti origjinal i videos:


  Investigative Journalism in Albania - Fiks Fare | Right On


  Investigative journalism around the world is struggling to survive…

  Not in Albania!


  You’re watching THE investigative journalistic program. It’s a TOP CHANNEL production called “FIKS FARE”, which is Albanian for “RIGHT ON”.


  No, they're not vegetarians.

  Yes, they’re making PENIS references with the vegetables.

  No, it’s not just during this broadcast. In one way or another, this goes on every night. It’s an integral element of the program, as are the underdressed girls & the middle-aged men.


  This dance thing goes on several times during the “investigative” program, which broadcasts every night around dinner time on the biggest and most watched Albanian TV channel.
  Think inside the box

 2. #2
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-08-2006
  Vendndodhja
  askund
  Postime
  9,058
  Faleminderit
  68
  49 falenderime nė 44 postime
  interesante eeee
  JO SEKS PARA MARTESE

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Anėtarėsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,892
  Faleminderit
  59
  119 falenderime nė 109 postime
  ja kush "investigon"..
  mafia qe po plas nga marazi pse populli i dha voten berishes ne korrik 2005..

  dhe ja derivatet e ketij marazo-maskarallykit..
  filip cakalli dora vete.. nje qelbanik nderkombetar..  ..

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e mia@
  Anėtarėsuar
  11-01-2008
  Vendndodhja
  Twilight Zone...
  Postime
  10,823
  Faleminderit
  138
  243 falenderime nė 198 postime
  Prania e femrave te Fix-i eshte shume pa lidhje ne fakt, por mendoj se suksesi ketij show, nuk i vjen vetem nga shalet e atyre femrave, por permbajtjes qe ka. Nuk besoj se eshte i vetmi show ku femrat kercejne gjysme lakuriq. Epo qe te kene dhe te tjeret sukses le te marrin shembull, te punosojne ca valltare si Fix-i, LOL:@PP
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga mia@ : 19-12-2009 mė 10:30

 5. #5
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  04-04-2006
  Vendndodhja
  Tirone
  Postime
  8,460
  Faleminderit
  295
  123 falenderime nė 103 postime
  Eshte e vertete qe emisioni shfaqet cdo nate, por eshte po aq e vertete qe numri i shikuesve ka rene ne nivele banale ashtu si vete emisioni.
  Unė jam njeri i thjeshtė.
  Kėnaqem me pak.
  Mė mjafton mė e mira.

 6. #6
  abc Maska e POKO
  Anėtarėsuar
  05-03-2009
  Postime
  1,630
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  shifeni filip cakallin e cakallet e tjere nga sekonda e 16...ka dal horri me detyre te parapregaditur,por siduket i trembet pak shkopit, i dha majtas nga friga legeni .


 7. #7
  yep Maska e Izadora
  Anėtarėsuar
  11-09-2008
  Vendndodhja
  ne zemren e atij qe ka "zemer"
  Postime
  8,891
  Faleminderit
  24
  39 falenderime nė 37 postime
  C'fare kane ne ato qeset, se te gjithe po te njejten qese paskan ????
  Fiksit duhet me ja nderruar titullin--- Portokalli shtes
  Jeto sot se neser nuk i dihet

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e B.C.B
  Anėtarėsuar
  30-05-2009
  Vendndodhja
  Republika e Prishtines
  Postime
  800
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  pse nuk thuani"gazetaria hulumtuese ne shqiperi"por merrni fjale te huaja per se koti ncncnc..kerkah nuk jeni edhe ju.shume palidhje,.

 9. #9
  2010 Triplete Maska e oliinter
  Anėtarėsuar
  14-11-2004
  Postime
  2,813
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime
  kanal i edvin rames
  vari leshte

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e Begby
  Anėtarėsuar
  28-05-2008
  Postime
  247
  Faleminderit
  1
  4 falenderime nė 4 postime
  Keto jane degjeneratat e Top-it, qe vetem investigative nuk jane.

  Ai Filip fytyrshtremberi dhe Saimir librazhdioti kane bere lek te madh ne saje te presioneve qe i bejne njerit apo tjetrit per shfaqjen e maskaralleqeve. Kurse Doktor fukarain e dehin qe ne pike te sabahut me raki rrushi te zier dy here.
  BASHKIMI BEN FUQINE!

 11. #11
  -
  Anėtarėsuar
  21-01-2009
  Vendndodhja
  -
  Postime
  2,095
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Fiksi nuk eshte gazetari hetuese, po gazetari shantazhi. E shoh nganjehere kur jam me nge se me kenaq ai doktori (po vetem kur eshte muēo).
  -

 12. #12
  Orthodhoks Maska e ilia spiro
  Anėtarėsuar
  02-02-2009
  Postime
  3,041
  Faleminderit
  3
  51 falenderime nė 44 postime
  eshte mjet pasurimi i stafit nepermjet presioneve dhe nderhyrjeve dhe qender prostitucioni (kjo e fundit duket hapur nga performanca e kercimtareve),.
  Duaje te afermin tend si veten

 13. #13
  ssdwcdcee Maska e SENSUALI_TR
  Anėtarėsuar
  01-02-2007
  Vendndodhja
  Ne vendin ku Extremet i kalojne kufijte e imagjinates
  Postime
  277
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Po kur ishte ne pushtet PS ca gazetari ishte??? apo athere per ju demokratet kishte lezet FIXI qe nxirrte te palarat e kryeministrit te kaluar?? Se mohoj qe i eshte bere shantazh ish-ministrit Pango ama, ka shume pista rreth saj prsh njera dhe me e besueshmja eshte se ka qene vet ky tip zevzeku qe ngacmonte, dhe ne kembim te notes kaluaese dhe te mire u kerkonte studenteve SeX kte e di gjithe Tirana, te jete ashtu pse si ngriten kurth nje ministri tjeter por pikerisht ketij??? Pista tjeter eshte qe mos ndoshta ka qene vet shefi i tij Berisha qe donta ta hiqte vet? Sepse vet menyra qee shkarkoi per 10 minuta do te thote qe e ka menduar mire ate qe ka bere, te ishte ashtu mund te kekronte prova etj.Pra shikojeni realitetin , ballafaqaojini faktet dhe mos flisni kot e me kot sipas bindjeve politike!!
  * Jeta ėshtė Mundėsi, Pėrfito nga Ajo*

 14. #14
  Anti Zombizem SigPunizem Maska e Duaje Siveten
  Anėtarėsuar
  09-09-2007
  Postime
  3,708
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Citim Postuar mė parė nga SENSUALI_TR Lexo Postimin
  Po kur ishte ne pushtet PS ca gazetari ishte??? apo athere per ju demokratet kishte lezet FIXI qe nxirrte te palarat e kryeministrit te kaluar?? Se mohoj qe i eshte bere shantazh ish-ministrit Pango ama, ka shume pista rreth saj prsh njera dhe me e besueshmja eshte se ka qene vet ky tip zevzeku qe ngacmonte, dhe ne kembim te notes kaluaese dhe te mire u kerkonte studenteve SeX kte e di gjithe Tirana, te jete ashtu pse si ngriten kurth nje ministri tjeter por pikerisht ketij??? Pista tjeter eshte qe mos ndoshta ka qene vet shefi i tij Berisha qe donta ta hiqte vet? Sepse vet menyra qee shkarkoi per 10 minuta do te thote qe e ka menduar mire ate qe ka bere, te ishte ashtu mund te kekronte prova etj.Pra shikojeni realitetin , ballafaqaojini faktet dhe mos flisni kot e me kot sipas bindjeve politike!!
  salis ka vene shuma parash per ta blere fiksin ... nuk ia ka arritur ... megjithate, per situaten i duhej nje skup mediatik ... pagou shume te madhe ... ēakalli pranoi parate ... helli te piqet, mishi te mos digjet ... dhe ja doli salis me veprimin unik spektakolar pushim 10-minutesh ... edhe pango nuk eshte as edhe i zoti te beje dallimin e mizerjes midis atij pusi te zi prapaskenash ...

 15. #15
  krenar qe jam malsor..... Maska e _MALSORI_
  Anėtarėsuar
  21-07-2005
  Vendndodhja
  diku neper bote
  Postime
  2,683
  Faleminderit
  12
  69 falenderime nė 55 postime

  pse vertete mendoni...

  pse vertete mendoni se ne shqiperi paska nje emision investigativ si fiks fare???..ajo eshte faqja me e zeze e gazetarise ne shqiperi..perdorimi i medias per qellime personale..denigrues,shpifes e lloj lloj epotetesh mund ti vesh ketij emisioni por aspak gazetari investiguese..mjafton te kesh para dhe paguan palaqot e fiks fare dhe ja ben kurthin cdo lloj njeriu apo biznesi..aq sa denigroi edhe besnikeria shqiptare ne rastin e ylli pangos kur shoku i ngushte i tij i beri gropen...mjer ne qe kemi top tanesh apo saimir e doktor pordhesh.....edhe velina kurvash....

 16. #16
  i/e larguar Maska e Homza
  Anėtarėsuar
  24-02-2006
  Vendndodhja
  Ne kat te siperm!
  Postime
  3,135
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime
  kta gazetaret ne SHqiperi mbase si shum e shum profesione te tjera abuzojne me detyren dhe te drejten e informimit.....per aq kohe sa gazetaria te mos jet ne nivele te duhura shoqeria jon do jet nje shoqeri e avasht dhe e ngadalte per te kap akrepin e kohes.


  emisioni fiks fare.....nje abuzim dashakeqes dhe i pagum nga qarqe te flliqta politike.

 17. #17
  i/e regjistruar Maska e majla
  Anėtarėsuar
  06-11-2009
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  248
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Nuk eshte keq por nuk me pelqejne per nje gje: Jane shume perseritesa. Nuk kane me se se ta mbushin programin dhe nje gje e perserisin 3-4 emisione rresht.
  Pastaj ato vajzat, me kot nuk ka. Me shume kercen kameramani se ato...
  Mgjte ne total ka note kaluese.

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •