Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 10 prej 10
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e hasanhyseni
  Anėtarėsuar
  22-12-2008
  Postime
  139
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Aksidentet nė trafik

  Nje fenomen mjaft i perhapur koheve te fundit ne trojet shqiptare jane aksidentet e trafikut.
  Eshte interesant se si shoferet nuk i respektojne fare rregullat e trafikut si p.sh. e tejkalojne shpejtesine e lejuar, nuk e mbajne distancen e duhur nga vetura qe kane perpara, nuk e mbajne shtegun e vet por vozisin shume afer vijes se bardhe, etj.
  Siē duket vozitesit shqiptare i konsiderojne te panevojshme rregullat e trafikut dhe ata njerez qe i kane vendosur keto rregulla i konsiderojne si budallenje.
  Por, kjo nuk eshte per t'u quditur sepse shqiptaret ne pergjithesi nuk i degjojne as keshillat e mjekut, edhe pse p.sh. nje njeri eshte i arsimuar e me fakultet te kryer shqiptaret ja kane zakon te thojne: "Ik ore, ku di gje ai!"
  Zakonisht keto reagime i bejne kur diēka nuk iu pershtatet epsheve te tyre, kur kritikohen apo kur jane fajtore dhe kane bere gabim.
  Ēdokund ne bote njerezit kur gabojne kerkojne falje kurse te shqiptaret kjo nuk ndodh.
  Kjo ma kujton edhe titullin e librit te aktorit me origjine shqiptare Jim Belushi "Real Men Don't Apologize " qe ne shqip i bie "Burrat e vertete nuk kerkojne falje!".
  Me siguri ai kete edukate e ka marre nga babai i tij shqiptare.
  Nejse, po i kthehem prape temes: ne kete menyre, pra duke mos i respektuar rregullat e trafikut, shqiptaret bejne aksidente, e pastaj thojne: "Obobo, ē'me gjeti!".
  Zoti i falte e i udhezofte shqiptaret!
  Vetėm Zoti mund tė mė gjykojė!

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e hasanhyseni
  Anėtarėsuar
  22-12-2008
  Postime
  139
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Mendjemadhesia

  Bashkengjitur eshte kopertina e librit te Jim Belushit me titull "Burrat e vertete nuk kerkojne falje!"

  Shikoni pra se ēfare mendjemadhesie shfaq ky njeri dhe shumica e shqiptareve, kurse shikoni se ēfare thuhet ne Kur'an per kete:

  31:18. Dhe mos shtrembėro fytyrėn tėnde prej njerėzve, mos ec nėpėr tokė kryelartė, se All-llahu nuk e do asnjė mendjemadh e qė shumė lavdėrohet.
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  Vetėm Zoti mund tė mė gjykojė!

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e hasanhyseni
  Anėtarėsuar
  22-12-2008
  Postime
  139
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Nese dikush mendon se e kam gabim dhe se burri nuk duhet ta perul veten, etj. i propozoj te shkoje te vizitoje ne burg ndonje person qe e njeh, qe ka qen shume mendjemadh e eshte paraqitur gjithnje si boss dhe ta pyes ate se ēfare mendimi ka!
  Vetėm Zoti mund tė mė gjykojė!

 4. #4
  *Ne zemer te kam babushi* Maska e *suada*
  Anėtarėsuar
  24-11-2007
  Vendndodhja
  Rruga shishe lagja tap :)
  Postime
  2,359
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Ne Shqiperi eshte me te vertete tmerr. Asnje nuk rrespekton rregullat.
  Me beri pershtypje nje rruge qe ishte me nje korsi u bente me 2-3.

  Unaza sipas gishtit,dashura sipas shpirtit.

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e [MaRiO]
  Anėtarėsuar
  29-01-2008
  Vendndodhja
  Ne Zemren e Asaj Qe Dua :)
  Postime
  1,133
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  sot ne drek ne rrugen librazhd elbasan vdiqen tre veta si pasoj e nje aksidenti automobilistik
  rruget tona jan bere me gjak
  Kur e ke kėmbėn jashtė gremines ėshtė e lehtė tė japėsh kėshilla

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e hasanhyseni
  Anėtarėsuar
  22-12-2008
  Postime
  139
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  edhe ne kosove gjendja eshte katastrofe. shpesh ndodhin aksidente fatale.
  e nganjehere viktima jane kembesoret e pafajshem sepse shoferet kane qejf me vozit shpejte.
  behen shume tejkalime te pakujdesshme, kyqje ne rrugen kryesore pa shikuar ne te dy anet, etj.
  me te vertete keta shofere qe nuk i respektojne rregullat e trafikut me bejne nervoz!
  Vetėm Zoti mund tė mė gjykojė!

 7. #7
  Pasioni pėr shkencėn Maska e Erlebnisse
  Anėtarėsuar
  06-12-2007
  Postime
  3,471
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Mos e pyet me e madje edhe jane nervoze te medhenj. Une duke hecur tek vizat e bardha e tjetri mire me qe desh me shtypi, se ne vend te ulte shpejtesine ne kthese ia futi me shpejte akoma, por edhe bertiti: "Ca ban moj ne mes te rruges?". Mire qe kane faj, por as e kuptojne qe s'kane te drejte.
  La vita č bella...

 8. #8
  *Ne zemer te kam babushi* Maska e *suada*
  Anėtarėsuar
  24-11-2007
  Vendndodhja
  Rruga shishe lagja tap :)
  Postime
  2,359
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Citim Postuar mė parė nga Erlebnisse Lexo Postimin
  Mos e pyet me e madje edhe jane nervoze te medhenj. Une duke hecur tek vizat e bardha e tjetri mire me qe desh me shtypi, se ne vend te ulte shpejtesine ne kthese ia futi me shpejte akoma, por edhe bertiti: "Ca ban moj ne mes te rruges?". Mire qe kane faj, por as e kuptojne qe s'kane te drejte.
  Nuk njihen vizat e bardha atje. Mire qe nuk te paska shtypur lol.

  Unaza sipas gishtit,dashura sipas shpirtit.

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e K.i EPERM
  Anėtarėsuar
  09-03-2009
  Postime
  928
  Faleminderit
  9
  17 falenderime nė 16 postime
  hasanhyseni--e tejkalojne shpejtesine e lejuar, nuk e mbajne distancen e duhur nga vetura qe kane perpara, nuk e mbajne shtegun e vet por vozisin shume afer vijes se bardhe, etj.

  Ju ndihmoftė Zoti tė mbrrijnė mė kohė nė vendin e punės???????ose i ka kap sh.....a e ta gjejnė shpejt njė ..????ose tė mos dalim fare nė rrugė as mė vetura as nė kėmbė (ska mundėsi)ose i ruajtė Zoti ata edhe neve tė cilėt kemi kujdes pėr vehten dhe tė tjeret.
  Mė fat tė gjithėve pa perjashtim nė komunikacion ,kujdes,kujdes,kujdes !!!!!!!!!!!

  Pėrshendetje F.SH

 10. #10
  Pasioni pėr shkencėn Maska e Erlebnisse
  Anėtarėsuar
  06-12-2007
  Postime
  3,471
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Citim Postuar mė parė nga *suada* Lexo Postimin
  Nuk njihen vizat e bardha atje. Mire qe nuk te paska shtypur lol.
  Mire qe nuk zbriti nga makina e te me kapte me shqelma thuaj, se te shtinte edhe friken: qeros i shendoshe, tek te 40-tat ne moshe e me nje varese floriri sa gishti te trashe lol
  La vita č bella...

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •