Close
Faqja 5 prej 7 FillimFillim ... 34567 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 81 deri 100 prej 121

Tema: {***hack***}

  1. #81
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    02-10-2005
    Postime
    26
    Me falni qe kam postuar gabim levizja e temes ishte nje mesim per te ardhmen.
    Edhe ka ndonjeri ndonje mesim a po program per ket tem ?????

  2. #82
    Anagramisti Maska e Mister Enigma
    Anėtarėsuar
    06-08-2004
    Vendndodhja
    Prishtinė
    Postime
    2,636
    Edhe unė e kam WebStar. Tė presim pėrgjigjet.
    Kodi:
    Eja ta bėjmė bashkė njė anagram por kujdes se mos po anagramohemi edhe vetė 

  3. #83
    i/e regjistruar Maska e arianit_real
    Anėtarėsuar
    07-08-2006
    Postime
    134

    Lightbulb Ēfarė ėshtė njė "Hacker" dhe si mund tė bėhem i tillė ?

    Cka duhet ditur per tu bere haker, nga hapat mė fillestare e gjer tek fundi?


    Moderatori: Tema tė tjera tė ngjashme:
    - Ē'do tė thotė hacker? Po cracker?
    - Tutorial pėr t'u bėre hacker
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga edspace : 07-10-2007 mė 19:10

  4. #84
    i/e regjistruar Maska e Borix
    Anėtarėsuar
    17-01-2003
    Postime
    2,316
    Eshte absolutisht e nevojshme te kesh njohuri te thella (te avancuara) ne nje gjuhe programimi, e keshillueshme C/C++, si dhe nje sistem operativ, e keshillueshme nje variant i Unix. Duke aftesuar njohurite ne keto gjuhe programimi dhe ne kete sistem (perfshire njohurite per rrjetin ne kete te fundit) mund te besh cudira.

    Shenim: te thyesh fjalekalimin e hotmailit eshte krakerizem, nje gje teper e zhvleresuar ne komunitetin e hackerave .
    "The rule is perfect: in all matters of opinion our adversaries are insane." (M. Twain)

  5. #85
    Orfeu Maska e heron
    Anėtarėsuar
    07-10-2005
    Vendndodhja
    karrik para kompjuterit
    Postime
    225

    Thumbs up Sa sherbime te imelave ka

    Pershenedetje , kush nga ju mund te na tregoj sa sherbime te imelave ka siq jan p.sh yahoo , hotmail , gmail icq, skype, paltalk etj , pra kush mund te mi cek disa te tjera qe si di une ...

  6. #86
    automotive Maska e ClaY_MorE
    Anėtarėsuar
    16-05-2004
    Vendndodhja
    Deutschland
    Postime
    4,456
    AOL(AIM), CamFrog.
    Jeta ime, mban emrin e saj..

  7. #87
    Edhe ti vete mund te hapesh nje sherbim email nese ke nje web.
    Prandaj jane shume! Se kuptoj , ca te duhen?
    Keyboard not found .... press any key to continue!

  8. #88

    Si tė lidh celularin me kompjuterin nėpėrmjet bluetooth?

    A mund te me tregoj dikush se a mund te lidhet telefoni celular me kompjuter permes bluetooth?

    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga edspace : 27-09-2007 mė 20:51

  9. #89
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    07-06-2005
    Postime
    639
    PO a ka emer ai telefoni yt celular dhe qfar tipi eshte.
    JO NEGOCIATA - VETĖVENDOSJE

  10. #90
    Moderator Maska e benseven11
    Anėtarėsuar
    10-09-2002
    Vendndodhja
    new jersey-usa
    Postime
    13,816
    Te duhet disk per te instaluar program per celularin se bashku me drajverin blututh.Nqs telefonin e ke blere pa cd,duhet pare te faqja e kompanise qe ka prodhuar celularin per te shkarkuar drajverin blututh ne kompjuter.Duke qe prezent drajveri blututh ne kompjuter,mund te realizohet komunikimi celular-pc.Shiko manualin e celularit se cfare butonash duhen shtypur ne celuar.

  11. #91
    -_- Maska e jack_sparow
    Anėtarėsuar
    10-02-2007
    Vendndodhja
    Out of Space
    Postime
    784
    do maresh pajisjen e bluetooth .Duhet te kete edhe nje disk me drivera qe duhet ta instalosh ne kompjuter ose shkarkoi nga interneti.Aktivizoi te dyja bluetooth-et nje ne celulari dhe tjetrin ne kompjuter dhe mbaroi

  12. #92
    Faleminderit per pergjigjet,ishte vetem nje kuriozitet qe se dija

  13. #93
    Celulari nuk ka nevoj per disk qe te lidhet me bluetuth , Un mund te kem lidhur mbi 100 celulare me pc dhe nuk kam pasur nevoj per cd e celularit. Si fillim te duhet te blesh bluetuth stick (zakonisgte 10 euro) , bash me bluetuth stick kur e blen ke edhe diskun e stickut ( bluetuth stick eshte blututhi ne forme flashi) nga cd instalon programin , zakonisht eshte bluesoleil. Hap programi pasi ke futur bluetothin ne pc dhe i jep search for devices (mos harro te aktivizosh bluetothin ne celular para se te kerkosh ne pc) , kur e gjen pc-ja celularin del nje si figure celulari i vogel kliko aty me butonin e djathte te mausit dhe jepi refresh services , lart dalin me te verdhe ikonat e sherbimeve qe lejon celulari nese lejon sherbimin e kopjimit te fileve atehere mund te dergosh tek celulari kenge , video foto etj.
    Per te derguar file kliko tek ikona e sherbimit te dergimit qe ndodhet ne pjesen e siperme te programit dhe ka ikonen e dy letrave siper njera tjetres , sapo klikon te letrat ne celular del nje "shkruaj kodin pin" , ky eshte kod per sogurine celularit , shty nji kod cfare te duah jepi ok , pastaj te del nje tabel dialoguese ne pc qe thote "futni kodin pin" , aty shtyp kodin e njejte me ate qe shtype ne celular dhe jepi ok. Hapet faqja e celularit aty mund ti japesh paste fileve qe i ke bere copy nga pc.

    E shpjegova ne menyre pak te ngaterruar , por skam ca bej tjeter , shpresoj ta kesh kuptuar.
    Keyboard not found .... press any key to continue!

  14. #94
    Moderator Maska e benseven11
    Anėtarėsuar
    10-09-2002
    Vendndodhja
    new jersey-usa
    Postime
    13,816
    Blututh flash drajv eshte i nevojshem per modelet e celulareve qe nuk kane blututh chip te integruar(built in) ne pllaken elektronike brenda celularit(main board).Ne keto raste blehet dhe perdoret blututh flash drajv stik dhe perdoret cd-ja.
    Per shume modele te reja celularesh qe jane blututh me chip te integruar(built in) brenda celularit,nuk ka nevoje te blihet blututh flash drajv,pasi celulari e ka brenda.Ne keto raste perdoret ndonje Cd qe vjen bashke me celularin.Nqs celulari blehet pa cd,atehere shkarkohet per kompjuterin drajveri blututh nga kompania qe ka prodhuar celularin.

  15. #95
    OPENMINDED Maska e land
    Anėtarėsuar
    12-12-2003
    Postime
    7,684
    Nese do ta perdoresh celularin per te hyre ne internet(nuk e di a ofrohet ky sherbim ne shqiperi)dhe nepermjet tij me kompjuter,eshte e rendesishme qe te besh konfiguracionin e celularit,pasi te kesh aktivizuar WAPGPRSose WAPUMTS qe eshte broadband dhe garanton shpejtesi te madhe interneti,mire eshte qe celulari te jete smartphone(quadriband)
    UNE JAM TI-TI JE UNE



    E LA NOSTRA GIOIA CON NOI

  16. #96
    i/e regjistruar Maska e ultimo004
    Anėtarėsuar
    22-06-2007
    Postime
    20
    a bon dikush me mi gjet mu do drivera t bluetoothit per Sony Ericson T630

  17. #97
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    05-07-2007
    Postime
    6

    Smile Kerkoj ndihme ?

    Me duhet ndihme sepse kam nevoje per nje "bluetoth explorer" ose ma mire me than kam nevoje per nje program me ane te cilit mund te hy nepermjet bluetothit ne mobilin tjeter. ngeleni te pershendetur

  18. #98
    automotive Maska e ClaY_MorE
    Anėtarėsuar
    16-05-2004
    Vendndodhja
    Deutschland
    Postime
    4,456
    Patjetėr

    Adresėn e programit e ke tek mp.

    Gjithė tė mirat.
    Jeta ime, mban emrin e saj..

  19. #99
    mos e luaj; I DEBUAR! Maska e qoska
    Anėtarėsuar
    17-05-2004
    Vendndodhja
    tirane
    Postime
    837
    arianit nese do te behesh hacker duhet te kesh keto pergjigje:

    Pse do te behesh hacker?!
    Je i gatshem te rrish pa gjume dhe ti kushtosh kohen e lire ketij pasioni?!
    Ke aftesi matematike dhe logjike mesatare?!
    Ke njohuri hardware te mjaftueshme?!
    Ke durim te lexosh pafund per te shkruar 10 rreshta kod?!

    Pastaj mund te besh pyetjen e mesiperme.

    Me te mira.

  20. #100
    Wizard Maska e Urban
    Anėtarėsuar
    09-08-2007
    Vendndodhja
    Tetovė, Monkeydonia
    Postime
    72
    Hacker nuk behesh, hacker lindesh

Faqja 5 prej 7 FillimFillim ... 34567 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •