Close
Faqja 2 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 73
  1. #21
    Hap krahet e fluturoj...! Maska e zogu dukagjinas
    Anėtarėsuar
    15-06-2009
    Vendndodhja
    Nen embelsinee lotit Tend... !!
    Postime
    3,741
    Hejjjjjjjjjjjjjjjjjj moreeeeeeeeeeeeeeee forumistaaaaaaa ku jenii more ju miqt e mij ??
    SI ju kaammm, ja tetovare, letren qe me the ta dergoja e kam derguar !!



    ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥ ju dua shumee ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥
    Askush nuk ta bėn atė qė ta bėn vetvetja !!

  2. #22
    Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
    Anėtarėsuar
    26-11-2009
    Vendndodhja
    Tetove
    Postime
    7,660
    Citim Postuar mė parė nga zogu dukagjinas Lexo Postimin
    Hejjjjjjjjjjjjjjjjjj moreeeeeeeeeeeeeeee forumistaaaaaaa ku jenii more ju miqt e mij ??
    SI ju kaammm, ja tetovare, letren qe me the ta dergoja e kam derguar !!



    ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥ ju dua shumee ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥

    bashe bukure zogu......(ku je ti ore,na ke munguar)
    he na thuaj te erdhi pergjigje nga leta...
    kalofsh mire zogu,dhe mos na humbe edhe nje here,eja e na cicero te pakten nje here...ok
    edhe une,ne te duam shuuum...
    Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

  3. #23
    Hap krahet e fluturoj...! Maska e zogu dukagjinas
    Anėtarėsuar
    15-06-2009
    Vendndodhja
    Nen embelsinee lotit Tend... !!
    Postime
    3,741
    Citim Postuar mė parė nga tetovarja87 Lexo Postimin
    bashe bukure zogu......(ku je ti ore,na ke munguar)
    he na thuaj te erdhi pergjigje nga leta...
    kalofsh mire zogu,dhe mos na humbe edhe nje here,eja e na cicero te pakten nje here...ok
    edhe une,ne te duam shuuum...

    Ja ja itu jam edhe una, hehe duke ciceruar si zakonisht !!

    Nga letra pres pergjige, por qe te me vije pergjigja nga letra eshte 1 ne perpjestim me 100000 !!!

    Hehe, ta shoh, gjithcka mund te ndodhe !!
    Askush nuk ta bėn atė qė ta bėn vetvetja !!

  4. #24
    Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
    Anėtarėsuar
    26-11-2009
    Vendndodhja
    Tetove
    Postime
    7,660
    urroj zogu....
    ne jete ndodhe gjithc'ka edhe ajo qe s'ta mere mendja....
    c'do te mir.e...
    Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

  5. #25
    Hap krahet e fluturoj...! Maska e zogu dukagjinas
    Anėtarėsuar
    15-06-2009
    Vendndodhja
    Nen embelsinee lotit Tend... !!
    Postime
    3,741
    PO, pooo ben vaki cdo gje, ama i madhi Zot ka dasht qe tani per tani te jete gjithcka ne rregull !!

    Edhe per tyy ee !!
    Askush nuk ta bėn atė qė ta bėn vetvetja !!

  6. #26
    Do te doja ti shkruaja nje leter vellezerve te mi qe nuk i kam njohur po kan qene dhe jane akoma ne disa momente te jetes time prane meje.
    E di qe me shihni aty ku drita i jep kuptim krijimit dhe mabse nuk ndiheni krenar per disa gjera qe shihni qe une dhe vellezerit nuk i bejme ashtu si duhet por disa premtime i kam mbajtur dhe te tjerat do perpiqem ti mbaje.Shpresoj qe te takohemi aty ku ju jeni.

  7. #27
    Walk a little slower... Maska e ♥ Ela ♥
    Anėtarėsuar
    11-07-2009
    Postime
    369
    Citim Postuar mė parė nga izabella Lexo Postimin
    Nje leter ose per qene me sakte fjalet qe kam dashur tia them babait tim....fjalet qe nuk arrita tia thoja dot.....dashurine qe nuk arrita tia shpreh ashtu sic duhej dhe ashtu sic e ndjeja....por mendoja se kisha kohe per tia thene...por jeta u tregua mizore dhe e largoi shume shpejt nga ne.....Babai im i dashur kam dashur dhe dua shume ti je gjithmone ne zemren time....dhe kane kaluar vite kurre nuk mundem te harroj asnje cast te kaluar me ty....asnje buzeqeshje tenden....asnje perkeledhje tenden....asnje keshille tenden....asgje nuk mundem te harroj babai im i shtrenjte....Dua te te them falemidnerit per gjithcka qe ke bere per ne dhe e di qe tani ti nuk me degjon por thelle ne shpirtin tim e ndjej qe ti me degjon...dua te te them dhe me fal nese te kam shqetesuar ndonjehere....
    Ah sa me mungon...sa do doja te te kisha prane....
    Me kete leter te pashkruar dua te them qe krenare qe jam vajza jote.....
    Te dua shume Babai im i shtrenjte.....
    Me preke Izabella...
    Sa inat kur keto letra te paderguara jane teper vone per t'u derguar. Me behet qejfi qe ka si ty qe shprehen ne kete menyre. Per mua eshte e veshtire. Dhe keshtu si une qenka me keq sepse duke e mbajtur perbrenda te merr malli dhe merzitesh me shume.
    Per mua sdo ishte nje leter e paderguar, por nje fotografi e nje bebi te vogel qe jam shume e sigurte qe do ta kenaqte babin tim, pasi ai eshte bere gjysh...

  8. #28
    E larguar pergjithmone Maska e izabella
    Anėtarėsuar
    12-07-2009
    Vendndodhja
    Ne nje cep te kesaj bote...
    Postime
    1,780
    Citim Postuar mė parė nga ♥ Ela ♥ Lexo Postimin
    Me preke Izabella...
    Sa inat kur keto letra te paderguara jane teper vone per t'u derguar. Me behet qejfi qe ka si ty qe shprehen ne kete menyre. Per mua eshte e veshtire. Dhe keshtu si une qenka me keq sepse duke e mbajtur perbrenda te merr malli dhe merzitesh me shume.
    Per mua sdo ishte nje leter e paderguar, por nje fotografi e nje bebi te vogel qe jam shume e sigurte qe do ta kenaqte babin tim, pasi ai eshte bere gjysh...
    Eh Ela dhe mua me eshte dashur shume kohe qe te arrija te "shkruaja" nje leter babit...ne fillim dhe une e kam mbajtur shume perbrenda dhe e di qe vuan shume ashtu....kane kaluar gati 10 vjet por dhimbja eshte gjithmone si ne ditet e para....dhe me vjen vertet keq qe ate "LETER" nuk ja dhashe sa ishte gjalle....
    Eh foto dhe une do doja tia tregoja fotot e vajzave te mia te cilat ai nuk arriti ti shikonte...sa do doja ta shikonte vajzen e madhe kur flet per te qe edhe pse nuk e ka pare me pyet mua mami po ca kishte gjyshi?Ca pati zemra e atij?Ku eshte ai tani?Do doja qe ai te ishte aty per ti thene une skam asgje une jam ketu......sa mire do ishte
    Po kur me kerkon te shohi fotot e tij......

    Kjo eshte jete zemer ndonjeher e pameshirshme...
    na hedh,na pret...si te doje ajo vete
    Non mollare mai !!!!

  9. #29
    Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
    Anėtarėsuar
    26-11-2009
    Vendndodhja
    Tetove
    Postime
    7,660

    nje leter e pa derguar...

    para 5 viteve e shkrova kete leter,ateher kur me vdiq babai,ishte per vellan tim qe ateher kishte 7 vite...
    akoma e mbaj kete leter,por tani me i kam shtuar edhe disa rreshta...
    per ti treguar se tani me qe edhe nenen nuk e kemi,dua tia tregoj neper mjet kesaj letre dhimbjen time qe ndjej se sa here ate e shohe,sa here e perqafoj dhe kujdesem per te...
    e shkrova kete leter,por tani s'mund te ia jap sepse akoma eshte i vogel,nuk mundet te kuptoj...

    aty i sqaroj c'do gje,qe nga dita qe u linde,dhe me vjen teper cudi se si foshnje une u kujdeseja per te,pastaj perseri une,e tani perseri une...
    valle zoti e kishte shkruar,qe ai te adaptohet me mua,valle Zoti e kishte shruar qe une te kujdeseja per te qe ne vegjeli qe tani mos t'i vije keq...

    Kur do te rritet do i'a jap,qofshim gjalle e shendosh...
    ateher ai do te kuptoj ate qe sote une s'mund te i'a theme,ate merzi timen qe sa here me thote pse moj moter je merzitur...
    ateher,edhe une do te jem me mire....
    Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

  10. #30
    Τρελάρα Maska e Ksanthi
    Anėtarėsuar
    22-12-2007
    Vendndodhja
    Στ'αστέρια
    Postime
    2,763
    Tetovare te pergezoj per temen dhe falenderoj disa prej jush per letrat e sinqerta dhe plot dashuri .

    Dhe une do doja ti shkruaja njeriut me te shtrenjte te jetes time , babait tim.

    Ne 2 shtator u mbushen plot 5 vjet qe nuk je me prane nesh , 5 vjet plot dhimbje dhe kujtime .Me mungojne perkedheljet e tua , fjalet e ngrohta qe cdo moment me thoje , ledhatimet qe kurre nuk i kurseje , bisedat me ore te tera ne verande nen driten e henezes .Me mungojne puthjet e mengjesit qe me zgjonin nga gjumi .Me mungojne keshillat e nje miku te mire sepse per mua pervec prind ishe dhe mik .Nuk dua ti kujtoj ditet e fundit qe te bene te vuaje dhe po te kisha mundesi ato dite do ti shuaja nga kalendari .E di qe te kam prane cdo cast te jetes time sepse zemrat nuk e tradhtojne lehte njera tjetren.Te kam dashur dhe do te te dua deri sa frymemarrja te ndaloje .

  11. #31
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    12-05-2009
    Vendndodhja
    Iliri
    Postime
    2,914
    Leter per Votuesit kosovar..

    Juve me te dashurve te zemres sime ,ju o njerzit e mi e te shpirtit tim .
    Jom rritur si femij ne brezin kufitar te veriut te Kosoves ,aty ku kalohet kodra e Rrezes ,kur Kalohet Kodra e hajdarit e disa e quanin prita e Hajdarit,aty ku ky shqiptar per ti siguru rehatin bariut ,kostarit e bujkut qe jeta u kanosej mjes e mbreje nga qetniket serb fjijoi rinin ,familjen ...kurre sishte martuar a krijuar famije vetem fshatit ti bente roje.Ket detyr i kishte dhen para vetes se tija per ter jeten .
    Ne 45 vjetorin e lindjes kurtha shqiptare ja drejtoi tre tyta dhe ne gjum gjersa po flinte goditet po nga tre arme ,nga tre tyta te shkrefta nga dora e shqiptarit dhe ate ne emer te bashkjeteses dhe vllazris me serbet.
    Ne emer te te shpirt shiturve ,te tradhtarve ...mos Zot me keq.
    Nuk u doli parashikimi shpirt shiturve shqiptar,dashuria ndaj serbit u kthy me urrejtje.
    Pra ju o vllezrit e gjakut edhe nese esht ftohet dilni e votoni,votoni per shqiptaret,votoni per me te mirin ,votoni ne emer te gjagjit Hajdar votoni qe prap te atje te kodra e rrezes fenijet tan ti kullosin bagetin dhe fyellit te bariut ti degjohet vallja shqipe.
    Ju don si syt e vet Ganimeti.
    Mpuq....

  12. #32
    wake up&smell the roses Maska e Era-R
    Anėtarėsuar
    16-11-2010
    Vendndodhja
    Home is where your heart is
    Postime
    275
    Njehere....gjate rruges se jetes sime,ngrita syte lart,iu drejtova qiellit,dhe,me shpresen se babi mund te me degjonte,i premtova qe do behem nje njeri i mire per veten time,per ato qe me rrethojne,dhe me e rendesishmja per te,qe te ndihej krenar per mua(nese me degjonte dhe shikonte). Tani qe jam rritur dhe formuar do doja shume te dija nga ai a ja kam mbajtur premtimin.....
    Ska rėndėsi se sa shpejt vjen e keqja,sepse e mira ėshtė gjithmonė njė hap pėrpara

  13. #33
    Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
    Anėtarėsuar
    26-11-2009
    Vendndodhja
    Tetove
    Postime
    7,660
    Citim Postuar mė parė nga Ksanthi Lexo Postimin
    Tetovare te pergezoj per temen dhe falenderoj disa prej jush per letrat e sinqerta dhe plot dashuri .

    Dhe une do doja ti shkruaja njeriut me te shtrenjte te jetes time , babait tim.

    Ne 2 shtator u mbushen plot 5 vjet qe nuk je me prane nesh , 5 vjet plot dhimbje dhe kujtime .Me mungojne perkedheljet e tua , fjalet e ngrohta qe cdo moment me thoje , ledhatimet qe kurre nuk i kurseje , bisedat me ore te tera ne verande nen driten e henezes .Me mungojne puthjet e mengjesit qe me zgjonin nga gjumi .Me mungojne keshillat e nje miku te mire sepse per mua pervec prind ishe dhe mik .Nuk dua ti kujtoj ditet e fundit qe te bene te vuaje dhe po te kisha mundesi ato dite do ti shuaja nga kalendari .E di qe te kam prane cdo cast te jetes time sepse zemrat nuk e tradhtojne lehte njera tjetren.Te kam dashur dhe do te te dua deri sa frymemarrja te ndaloje .
    pershendetje Ksanthi...
    Luten per ty qe kure me ne jete mos te shohish dhimbje...
    keto gjera qe juve u mungojn,na mungojn edhe neve dita dites,ka edhe plote te tjere qe njejt ndjenje dhimbje...
    dhe shume mire e ke thene,zemrat nuk e tradhetojn lehte njera tjetren...

    E din se une sa here qe me kujtohet se si jam ne kete bote,e vetme,pa asnjerin,as babi as nena,e ngushlloj veten,i jap vetes shpres duke thene:

    " Ndoshta ne kete bote do te vuaj,pa prezencen e tyre,
    ndoshta do te shtypem nga te tjeret,sepse femiu pa prinder eshte si nje lule e pa ujitur,sa do e rende te jete jeta per mua,sado qe te me godet kjo jete,une perseri do te vazhdoj te dukem para saj se jam duke buzeqeshur,duke mbajtur ne zemer nje shpres,se ata edhe tani i kam prane,nga qielli me veshtrojn,por une perseri me ata do te jeme,ata do te me hapin dyert kur eshe une te shkoj ne ate bote,ne boten tjteter,dhe theme oooo po sa e lumtur ateher do te jem,kur te shohe ata,dhe gjithmon do te jemi bashk,dashte Zoti"

    mikja ime,kjo bote askujt nuk i ka mbetur,por urroj qe me kur ne te mos shohim te keqen me sy.
    Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

  14. #34
    Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
    Anėtarėsuar
    26-11-2009
    Vendndodhja
    Tetove
    Postime
    7,660
    Citim Postuar mė parė nga ganimet Lexo Postimin
    Leter per Votuesit kosovar..

    Juve me te dashurve te zemres sime ,ju o njerzit e mi e te shpirtit tim .
    Jom rritur si femij ne brezin kufitar te veriut te Kosoves ,aty ku kalohet kodra e Rrezes ,kur Kalohet Kodra e hajdarit e disa e quanin prita e Hajdarit,aty ku ky shqiptar per ti siguru rehatin bariut ,kostarit e bujkut qe jeta u kanosej mjes e mbreje nga qetniket serb fjijoi rinin ,familjen ...kurre sishte martuar a krijuar famije vetem fshatit ti bente roje.Ket detyr i kishte dhen para vetes se tija per ter jeten .
    Ne 45 vjetorin e lindjes kurtha shqiptare ja drejtoi tre tyta dhe ne gjum gjersa po flinte goditet po nga tre arme ,nga tre tyta te shkrefta nga dora e shqiptarit dhe ate ne emer te bashkjeteses dhe vllazris me serbet.
    Ne emer te te shpirt shiturve ,te tradhtarve ...mos Zot me keq.
    Nuk u doli parashikimi shpirt shiturve shqiptar,dashuria ndaj serbit u kthy me urrejtje.
    Pra ju o vllezrit e gjakut edhe nese esht ftohet dilni e votoni,votoni per shqiptaret,votoni per me te mirin ,votoni ne emer te gjagjit Hajdar votoni qe prap te atje te kodra e rrezes fenijet tan ti kullosin bagetin dhe fyellit te bariut ti degjohet vallja shqipe.
    Ju don si syt e vet Ganimeti.
    Mpuq....
    Ganimet..urroj qe kete leter e lexon/jn ata qe ua dedikon...
    te theme te drejten me duket pak si tregim,proz dicka
    gjithsesi votoni shqiptaret o shqiptar....
    Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

  15. #35
    Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
    Anėtarėsuar
    26-11-2009
    Vendndodhja
    Tetove
    Postime
    7,660
    Citim Postuar mė parė nga Era-R Lexo Postimin
    Njehere....gjate rruges se jetes sime,ngrita syte lart,iu drejtova qiellit,dhe,me shpresen se babi mund te me degjonte,i premtova qe do behem nje njeri i mire per veten time,per ato qe me rrethojne,dhe me e rendesishmja per te,qe te ndihej krenar per mua(nese me degjonte dhe shikonte). Tani qe jam rritur dhe formuar do doja shume te dija nga ai a ja kam mbajtur premtimin.....
    pershendetje Era-R...
    Me vjen teper keq per kete qe ju keni shkruar,nga njera ane edhe me jep kurajo kur shohe se sa e sa letra te pa derguara na kan ngelur peng,dhe them sjam une e vetmja qe vuaj,qe me mungon babai apo nena...
    dikur edhe une e shkrova nje leter te tille,ne form poezie,po e gjeta do ta postoj ketu,
    iu betova babait se do te behem vajze mire,se do te kujdesem per familjen time,nenen time,dhe sa here e pyes veten se valle e kam mbajtur premtimin,sa here qe beje naj gabim te vogel pa vetdije,theme: mos valle e hidherova babin apo nenen,
    aaaa ata jan hiddheruar me mua,se sonte s'me erdhen ne ender....por kete gje e mendoj une,
    une edi se ata mburen me mua,dhe babi juaj me ju...
    sepse e din se nuk eshte lehte per nje femer te rritet pa baba...
    ku ne premtimet tona i kemi mbajtur.

    Te deshiroj c'do te mire ne jete,dhe falemnderit qe ndane nje pjes te jetes tende me,ne lotet e tua,dije se jan edhe lotet tane,dhe kemi po nje dhimbje...

    Kur me ne jete mos pafshim te kqija,dhe e di si thone:

    "kush qesh i fundit,qeshe me embel" urroj qe ne te jemi nga ata te fundit.

    me respekt.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga tetovarja87 : 01-12-2010 mė 18:35
    Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

  16. #36
    tetovare urime per temen tende te bukur nuk i lexoj dot te gjitha postimet edhe i lexoj nje nga nje varet nga gjendja qe ndodhem
    lotet ne kete teme nuk mbahet.................
    Kthe respektin me respekt... perballo me gjakftohtesi provokimet... dhe dhuroji hipokrizise indiferencen tende ...

  17. #37
    Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
    Anėtarėsuar
    26-11-2009
    Vendndodhja
    Tetove
    Postime
    7,660

    Njė leter e pa derguar...

    Pse eshte keshtu jeta,pse kaq shume dhembe e verteta,
    pse ky vit pa ty kaloj,pse bota para nje viti ne vende nuk ndaloj,?!
    perse vazhduam te jetojm,pa ty babi si te vazhdojm?
    edhe sa e sa vite do te kalojm?
    Ah sikur te mundi te kthej kohen pas,
    te te tregoj edhe nje here sa fort te kam dashte,
    perse na ndodhi kjo tragjedi,
    ne te gjithe i kishim syte nga ti,
    ti ishe shpresa jone e fundit,
    ishim familja me e lumtur e katundit,
    isha krenare se isha e jotja bije,
    shoqeve u thoja baba sikur une s'ke edhe ti,
    babai ime eshte me i miri ne bote,
    dhe une e dua,forte,forte...
    E tani me shoqet si te dale?!
    s'mund te u'a them me ato fjale,
    tani nuk di c'ka te bisedoj,
    se ne biseden time babi ti ishe kryesor,
    Vall o Baba a me degjone?
    prej qielli vall a na shiqon?!
    a mburesh tani me mua?
    se deshira yte u plotesua,
    ne fakultet tani jam rregjistruar,
    ku kishe deshire ti tani jam punesuar.
    Te lutem te mos qashe tani edhe ti se na le,
    te betohem une do te kujdesem per te tre,
    do te kujdesem per djalin tende te vogel,
    do mundohem te mos i mungoj as edhe me e vogla loder,
    do kujdesem edhe per nenen e femive te tu,
    do kujdesem per gjith familjen,te dashurit e tu,
    gjithmon do te dua,i dashuri babai ime,
    do te mesoj,punoj,veproj,qe ftyren t'ua zbardhoj,
    qe me punet e mira te miat,ty te bekoj perendia,
    Ti ishe,je dhe do te mbetesh ne zemrat tona,
    kudo qe te jena e kudo qe te shkojna,
    e tani me mbetet vec nje shpres,
    te te shohe babi,ateher kur une te vdes...


    korike 2006
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga tetovarja87 : 17-12-2010 mė 20:15
    Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

  18. #38
    i/e regjistruar Maska e Nete
    Anėtarėsuar
    13-04-2009
    Postime
    8,688
    Citim Postuar mė parė nga tetovarja87 Lexo Postimin
    Pse eshte keshtu jeta,pse kaq shume dhembe e verteta,
    pse ky vit pa ty kaloj,pse bota para nje viti ne vende nuk ndaloj,?!
    perse vazhduam te jetojm,pa ty babi si te vazhdojm?
    edhe sa e sa vite do te kalojm?
    Ah sikur te mundi te kthej kohen pas,
    te te tregoj edhe nje here sa fort te kam dashte,
    perse na ndodhi kjo tragjedi,
    ne te gjithe i kishim syte nga ti,
    ti ishe shpresa jone e fundit,
    ishim familja me e lumtur e katundit,
    isha krenare se isha e jotja bije,
    shoqeve u thoja baba sikur une s'ke edhe ti,
    babai ime eshte me i miri ne bote,
    dhe une e dua,forte,forte...
    E tani me shoqet si te dale?!
    s'mund te u'a them me ato fjale,
    tani nuk di c'ka te bisedoj,
    se ne biseden time babi ti ishe kryesor,
    Vall o Baba a me degjone?
    prej qielli vall a na shiqon?!
    a mburesh tani me mua?
    se deshira yte u plotesua,
    ne fakultet tani jam rregjistruar,
    ku kishe deshire ti tani jam punesuar.
    Te lutem te mos qashe tani edhe ti se na le,
    te betohem une do te kujdesem per te tre,
    do te kujdesem per djalin tende te vogel,
    do mundohem te mos i mungoj as edhe me e vogla loder,
    do kujdesem edhe per nenen e femive te tu,
    do kujdesem per gjith familjen,te dashurit e tu,
    gjithmon do te dua,i dashuri babai ime,
    do te mesoj,punoj,veproj,qe ftyren t'ua zbardhoj,
    qe me punet e mira te miat,ty te bekoj perendia,
    Ti ishe,je dhe do te mbetesh ne zemrat tona,
    kudo qe te jena e kudo qe te shkojna,
    e tani me mbetet vec nje shpres,
    te te shohe babi,ateher kur une te vdes...


    korike 2006
    ...........................

    Nuk kam as nje leter,por me mungonnnnn.

    te vetmin ngushllim e gjej ,kur e vizitoj varrin tend,qmallem dhe kujtoj fjalet inkurajuese tuat,ndjej lehtesim.

  19. #39
    i/e regjistruar Maska e erla07
    Anėtarėsuar
    03-12-2009
    Postime
    752
    nje leter e paderguar,apo fjale te pathena,per prinderit e mi te dashur qe fatkeqesisht jane ndare nga jeta,doja tu thosha se sa shume i kam dashur dhe sa shume me mungojne ne dite te gezuara apo te trishtuara,megjithse jam e bindur qe kane qene krenar per mua, dhe une krenare per ata,kane qene prinderit me te mire....

  20. #40
    MoDa KaLoN,sTiLi QeNdRoN! Maska e fashion_girl
    Anėtarėsuar
    06-07-2010
    Postime
    2,409
    disa nga ju kan shum letra te dhimbshme ! lote me rodhen teksa i lexoja ! me vjen shum keq per ata qe po vuajn ne kete menyre !
    un leter nuk kam derguar asnjehere ne jeten time sepse ka dicka brenda qe me frenon ta shkruaj dhe tja dergoi personave !nje nga letrat qe kam deshire te shkruaj e te dergoj eshte per Mamin tim, por nuk e di nese nje dite do ndodhi !

Faqja 2 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •