Close
Faqja 6 prej 14 FillimFillim ... 45678 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 101 deri 120 prej 276
 1. #101
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  16-06-2003
  Postime
  570
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga Brari Lexo Postimin
  ju qe e lexoni median ne Kosove..
  a eshte deklaruar Demaci dicka per ceshtjen bllaca ?
  po veton sorra ose surroi?
  batoni a ka thirr ne studio dike tjeter vec kti farukit miljoner?
  a ka shkue batoni me intervistue bllacen ne shpi te vet?
  po albin kurti a ka fol dicka per bllac e faruk e kopuk?
  Qe Brari qa thot Albin Kurti
  ---------------------------------
  Bishti i krimit
  Wednesday, 02 December 2009
  Ka m pak se nj jav q kur opinioni gjithshqiptar sht elektrizuar skajshmrisht nga nj mori ngjarjesh q n qendr e kan krimin e organizuar t paslufts n Kosovs. Filloi n Kuvend dhe po vazhdon me personazhe t shumprfolura, q po akuzohen mes vete pr vrasje, tortura, shantazhe e harae. Jan uar i madh e i vogl t bhen pjes e ktij spektakli. Kryeministri i vendit, Hashim Thai, doli e tha se rasti Bllaca e ka krcnuar sigurin nacionale! Kaq t rrezikshme ai asnjher nuk i ka konsideruar strukturat paralele t Serbis, t cilat dit e nat punojn kundr siguris son nacionale dhe pavarsis s Kosovs. Kurr m par Hashim Thai nuk sht shrbyer me nj fjalor kaq dramatik t rrezikshmris, madje as kur Kosovs iu kalln kufijt m 19 shkurt 2008, dy dit pas shpalljes s pavarsis. Por tash q ka filluar dalja n sken e krimeve t Shrbimit t tij Personal t Inteligjencs q prej vitit 1999, dhe vetm tash kur personat t cilt e rrethojn at, kan filluar t ndjehen t pasigurt pr shkak t bmave t tyre pas lufts, Kryeministri ka filluar t shqetsohet. Rrezikimin e Kosovs ai nuk e sheh kaq t shqetsues sa mundsin e rrezikimit t pushtetit personal.

  Personat pr t cilt po flitet jan ata q e kan ln Kosovn pa ushtri, sepse u mjaftojn bandat e tyre klanore. Ata e kan ln Kosovn pa Shrbim Inteligjent, sepse kan shrbimet e tyre partiake. PDK, LDK, AAK, LDD etj q t gjitha i kan shrbimet e tyre partiake, n krahasim me t cilt ky i shtetit t Kosovs sht vese nj loj fmijsh. Kto shrbime informative partiake nuk merren me interesat e siguris s shtetit t Kosovs, por me mbrojtjen e interesave grupore e partiake t biznesit e krimit t organizuar, duke mos zgjedhur mjetet. Prania ndrkombtare (EULEX-i tash ashtu sikurse UNMIK-u dikur) gjithnj e ka ditur kt gj, por ka zgjedhur t bashkjetoj me kto shrbime kriminale.

  Prej t gjitha ktyre shrbimeve informative, ai i PDK-s (SHIK-u) ka vepruar krejtsisht publikisht. Shefi i ktij shrbimi pat deklaruar se SHIK-u sht shprbr publikisht, por populli prdit po e prjeton sesi ai vetm ka ndrruar form: tash e disa vite SHIK-u ka kolonizuar pothuajse t gjitha ndrmarrjet e rndsishme publike e shoqrore Post-Telekomin e Kosovs, Aeroportin Publik Ndrkombtar t Prishtins, Trepn, KEK-un, pra t gjitha kto ndrmarrje t rndsishme t cilat do ti privatizoj kreu i privatizimit t pasurive t Kosovs, ministri Ahmet Shala.

  Drejtsia n Kosov foli e veproi vetm pasi foli e veproi krimineli i vetshpallur. Kjo do t thot q drejtsia n Kosov mbetet nn mshirn dhe ndrgjegjen e kriminelve. Pr drejtsin n Kosov, mbi t ciln sht EULEX-i, nj krim nuk ka ndodhur nse pr t nuk e din qytetart. Vetm kur problemi u b edhe pjes e vetdijes s qytetarve dhe opinionit t gjer, drejtsia u gjend prpara nj akti t kryer. Me siguri q po t mos dilte krimineli i vetdeklaruar, populli nuk do t dinte gj se ka po zihet. Tash shtrohet pyetja e rndsishme: sa kriminel t tjer pr t cilt di EULEX-i ende nuk kan dalur t flasin publikisht?

  T gjitha kto gjra kaq t paimagjinueshme q i kan ndodhur Kosovs: strukturat paralele, decentralizimi etnik, loja me flamurin dhe identitetin ton kombtar etj, pastaj varfria, papunsia, privatizimi kaq mizor i do gjje publike nuk do t mund t kishin ndodhur kurrsesi pa njerz t krimit t organizuar n krye t pushtetit, bmat dhe pisllqet e t cilve i din fort mir institucionet ndrkombtare, disa prej t cilave vet jan bashkpjesmarrse t ksaj gjendje. Gjendja jon e mjerueshme shpjegohet edhe me korrupsionin e tyre, shantazhin, dgjueshmrin n shkmbim t amnistis dhe servilitetin n shkmbim t pushtetit politik personal dhe klanor.

  Bllaca po i akuzon shum t tjer (ndr ta edhe figura t larta politike) se kan qen urdhrdhnsit e tij gjat ekzekutimeve, fillimisht t kolaboracionistve, e pastaj edhe t kundrshtarve politik t PDK-s (kryesisht figura t LDK-s). Kurse t akuzuarit po e akuzojn at se sht njeri i haraeve dhe i Serbis. N krejt kt mishmash akuzash t ndrsjella, po prmenden shuma marramendse parash, shitje tokash miliona euro, n kohn kur populli i Kosovs dita-dits po zhytet thell e m thell n mjerim shoqror, varfri e papunsi. T dyja palt po e akuzojn njra-tjetrn, por po e harrojn nj gj: po sikur t ken t drejt t dyja? E vrteta sht trsore, apo jo?

  Lvizja VETVENDOSJE!

 2. #102
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Antarsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,892
  Faleminderit
  59
  119 falenderime n 109 postime
  valla .. nuk jam perzih ne punet tuja o lum llumi..

  a ngove gja se po thot bllaca se brari mi dha do euro me vra kend?
  joo.
  as faruki nuk tha gja..se u ba miljoner me shijtje blerje trojesh me brarin..

  kerkush nuk ju a perzih o lum lumadhi..

  vet i keni gjet kta farukat e bllacat.. ti personalisht me demac e qoset e lpk-se qysh ne oslo i filluat kto pun te "bukura".. qe kallashi mos te shkrehi mbi arkana por mbi bij shqiptaresh nana..  i pafshi hajrin biznesave.. me farukat..o llum..

 3. #103
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  30-05-2009
  Postime
  317
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Citim Postuar m par nga lum lumi Lexo Postimin
  Demaci po thot se ai Brari i Forumit le t fle mbath e mos t merzitet fare se Kosova i ka institucionet e veta q merret me kto pun.

  Demaci po thot se as un e as Brar badihavxhia nuk kemi se cka t przihemi n punt e t tjerve, m shkurt me i kqyr secili punt e veta e jo " ha bukn e vet e mbaj dertin e kalorsit".

  A more vesh djalo...?
  Lum Brari,
  ai ose ata q krkojn nga ti t heshtsh ndaj situats politike n Kosov,
  edhe pr rastin Bllaca, don t thon; Shqipri mo u prziej n
  punt e Kosovs, se ne i zgjidhim problemet tona vet (u pa me 1998/99).
  Duke harruar (me qllim) se mos t ishte q nga 1912-ta shteti yn am,
  Shqipria si pijemonti i gjith shqiptarve, Kosova, jo vetm me 1998/99,
  por edhe gjat LPB dhe LDB, pas 1945, 1968, 1981, 1989, 1998/99 e
  deri m sot nuk do t ekzistonte as n hartn e Ballkanit, tash si shteti
  i dyt shqiptar n Ballkan dhe Evrop....!?
  Ata t cilt i mohojn kt rol Shqipris, edhe ty Brar,
  jan larg shqiptarizms...

  Po, Shqipria, Kosova dhe gjith trojet etnike shqiptare n Ballkan
  u takojn, hi pa dyshim, t gjith shqiptarve njsoi...
  Ndryshuar pr her t fundit nga Rugova : 11-12-2009 m 11:03

 4. #104
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  10-08-2008
  Postime
  1,283
  Faleminderit
  3
  4 falenderime n 3 postime
  -----------
  Organizata e Veteranve e prjashton Gecin  Nga Express m 11.12.2009 n ora 18:02

  Organizata e Veteranve t Lufts s UK-s njoftoi sot se e ka prjashtuar nga radht e saj Gani Gecin, me arsyetimin se ai ka br shkelje t rnd t statutit t organizats dhe ka njollosur vlerat e UK-s.

  Vendimi pr prjashtim sht marr nga Kryesia e ksaj organizate, gjat mbledhjes s mbajtur m 10 dhjetor.

  Prmes nj kumtese pr media, Kryesia e OVL t UK-s thekson se duke u bazuar n kompetencat q parashihen n statutin e organizats, neni 15 alinea 2, ka marr vendim t prjashtoj nga kjo organizat, Gani Gecin, i lindur m 20 janar 1968, nga fshati Llaush, komuna e Skenderajt.

  Deputeti i LDD-s, Geci, dit m par ka deklaruar n Parlament se n Kosov nuk ka pasur luft, por pu kundr Ibrahim Rugovs. Ai i kishte br kto deklarime me rastin e paralajmrimit pr publikimin e CD-s inkriminuese kundr SHIK-ut dhe disa drejtuesve t PDK-s. Incizimi i sa sht br n shtpin e deputetit tjetr t LDD-s, Adem Salihaj.

  OVL kishte reaguar edhe m hert kundr ksaj deklarate. N arsyetimin e vendimit prjashtues, thuhet se Geci ka br: a) shkelje t programit, statutit, rregulloreve, vendimeve apo akteve t tjera t organizats; b) shkelje dhe njollosje t vlerave t lufts s UK-s; c) ka vn interesat partiake, apo interesat e tjera t ngushta, mbi interesat e organizats.

  Kryesia e OVL t UK-s ua trheq vrejtjen t gjith antarve t organizats pr t’u prmbajtur, programit, statutit t OVL t UK-s dhe kodit t etiks s veteranit.

 5. #105
  i/e regjistruar Maska e Nice_Boy
  Antarsuar
  25-01-2004
  Vendndodhja
  Larg vendlindjes i pa shpi..
  Postime
  4,277
  Faleminderit
  0
  21 falenderime n 21 postime
  Organizata e Zagarve t paslufts = OVL.

  T gjith i ke njerz q shiten pr 100 euro aty , q bile me dasht edhe un me jau dhn ka 100 euro kan me m bo antar pa e kap kurr pushken.
  M gnjeu pasuria, jeta vrap m iku shpejt dhe u thinja u dergja u plaka n dhe t huaj do t vdes..

 6. #106
  i/e regjistruar Maska e dijetari
  Antarsuar
  30-03-2009
  Postime
  1,251
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Citim Postuar m par nga Brari Lexo Postimin
  gani geci eshte heroi me i madh qe ka nxjerre kosova ne kto te pakten 50 vjet.

  un nuk njoh tjeter me te dinjitetshem.. me atdhetar.. me trim..

  zoti e ruajt ate Gani Gecin .. por do ish mire ta ruaj dhe populli.. se po u vra Gani Geci.. Kosova mbet vec me pula te trembura.. e me polpotista.. te pabese..


  kte di me than..
  O ti Brari,kush po permend vrasjen e ganiut, ktu ne forum askush nuk e permen vrasjen e tij ,populli nuk deshiron me vrasjen e askujt,nese ti e ke koleg dhe e permende vrasjen duhesh me dhen pergjegjesi me von ,po ti ndoll ati diqka ,un poe shohe se ti kokshe agjami femi dhe nuk podin qka po shkrun veq kot poja futshe...kujdes per veten lol.
  [COLOR="Blue"][/COLO

  Duart e plakes, jan duar te arta.

 7. #107
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  18-10-2004
  Postime
  349
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  ja filloi dhe jeta politike ne kosove.
  filluan akuzat e para.njesoj si shqiperia do veje dhe kosova lol

 8. #108
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime
  Citim Postuar m par nga drenicaku Lexo Postimin
  Ne drenic gani geci njihet si luftetar i qeshtjes kombetare,dhe askush me mire se ne ne drenic nuk e njeh

  Populli nuk harron...
  Populli e di kush ishin argatt e djallit, e kush ishin lirimtart e vatanit!

  POPULLI I NJEH, KUSH JAN LIRIMTART,
  E KUSH JAN TRADHTART!

  Populli njeh ata q pas fitores madhshtore historike t UK-s hartuan lista t gjata (jan argumentet, dokumentet e ruajtura mir deri me sot!) me emra e mbiemra lufttarsh, atdhetarsh, eprorsh t UK-s, pr t'i drguar pastaj t njjtat n selin e krimit, gjenocidit, diskriminimit, n Beograd, e Beogradi m pastaj, dihet, drejt n Hag.

  Shkruan: Riza Greievci * Prishtin, 13. 12. 2009
  __________________________________________

  Sovrani i shtetit...
  Populli, sovrani legjitim dhe i vetm (pas Zotit!). Toka e uji e drita e djepi e malet e arat e buka krejt jan pasuri e dhunti t tij. Gjithka q ka o s'ka shpirt sht e popullit. sht mbret pr mbi mbret. sht zot e pr mbi zot pr veten e tij, pr fjaln e bukn, pr besn e Atdheun. Nga toka deri n qiell, nga qielli deri n tok-sht e tij, e popullit dhe e askujt tjetr. Edhe Atdheu. Edhe Qeveria. Edhe ligjet. Edhe drejtsia. Edhe gjykatat. T popullit jan. T sovranit t vots demokratike t lir. Zotit t vullnetit dhe vendimit valid. Udhheqsit legjitim t shtetit. T Parlamentit. Populli shemb robrin - si e shembi me UKn e dal nga gjaku e djepi e buka e tij. Kush prpiqet t shpall veten zot t popullit, Ai sht m pak se njeri! sht m pak se hii i hiit. Populli sundon vetveten e tij. sht zot n shtetin e Atdheut t tij. Askush tjetr! Askush tjetr! Kurr!
  ...i njeh!
  Nuk ka ligj m t fort se ligji i popullit.
  Nuk ka shtet pa popull.
  Populli sheh.
  Populli dgjon.
  Populli duron.
  Populli veneron.
  Populli njeh secilin prej nesh.
  Kush mund t dshmoj para Zotit o para bots se populli s'i njeh kush jan kriminelt?
  kush jan lirimtart?
  Kush jan atdhetart, kush jan hileqart?
  Kush jan shpifsit, shkelsit e buks, t moralit, t gjakut t dshmorve?
  Populli e njeh at q sheh zi ditn, prpiqet pr t bindur popullin e Kosovs, botn, Evropn, se syt e tij shohin natn drit.
  Prpiqet pr t na bindur se rrenacaku nuk rren!
  Krimineli nuk vret. Hajduti nuk vjedh. Vrassi nuk vret.
  Se atdhetari sht kriminel, kurse krimineli sht atdhetar, viktim, i rrezikuar, i anashkaluar.
  Populli njeh dhe e di kush jan lirimtart, e kush jan tradhtart.
  Populli njeh ata q pas fitores madhshtore historike t UK-s hartuan lista t gjata (jan argumentet, dokumentet e ruajtura mir deri me sot!) me emra e mbiemra lufttarsh, atdhetarsh, eprorsh t UK-s, pr t'i drguar pastaj t njjtat n selin e krimit, gjenocidit, diskriminimit, n Beograd, e Beogradi m pastaj, dihet, drejt n Hag.
  Kujt s'i kujtohet burgosja e komandant elikut, zotri Fatmir Limaj, me disa shok t tjer lirimtar.
  Kujt s'i kujtohet burgosja e zotri Ramush Haradinajt, me shok.
  U gjykuan.
  U poshtruan.
  U munduan n Hag pr disa vjet, kush?
  lirimtart e popullit.
  Prandaj, sht qesharake t shpresohet se nuk e di populli kush i drgoi ata n Hag?
  Dshmit dhe argumentet (listat me emra e mbiemra lufttarsh, eprorsh t UK-s) s'i ka lshuar toka.
  Jan shndosh e mir.
  Jan gjall.
  Nuk jan larg.
  I ka populli.
  Jan "vepr" e "atdhetarve" dhe "shptimtarve" t Atdheut.
  Ata q i drguan, pas fitores s UK-s, n Gjyqin e Hags.
  Listat jan gjall.
  Shndosh e mir.
  Autort e tyre, n vend t ndrtimit dhe ndihms pr shtetin e lir t Kosovs, pr popullin, hedhin npr sheshe rrugsh dyshimin pr ekzistimin e UK-s, t lufts lirimtare t popullit, madje kt e bjn ndr sy t popullit.
  E vishen me lkurn e djallit, me turpin e bots, shkelin amanetin e dshmorve, fyejn familjet e tyre, fyejn popullin dhe pr t krkojn "dhurat shekullore":
  Trazira!
  Kob!
  Burgje!
  Zjarr!
  Pshtjellime!
  Luft qytetare!
  I ndihmojn shtrigs s Ballkanit.
  Shtriga prpiqet pr ta rikthyer Kosovn ku ishte para vitit 1999, kurse argatt e djallit i fryjn zjarrit!
  sht kjo kotilla e "jurishnikt", humbs t vots s lir t popullit, t shqetsuar, t penduar, dhelparak, q dhjam nga pleshti krkojn...!
  Populli nuk harron...
  Popullit s'mundet kush m'i qit hi syve.
  Sepse, t gabuar e t dnuar rrast nga gjykimi i Zotit (e lere m nga populli) jan "jurishnikt", t cilt shpresojn, prpiqen, veprojn, ditn e natn, q Kosova t trazohet.
  T dridhet.
  T pshtjellohet.
  T rrotullohet.
  T digjet. Kosova t hyj n luft qytetare.
  E ku ishin gjat lufts lirimtare q bri populli i Kosovs?
  Dje s'ishin me t, sot e fyejn e thon s'ka pasur fare UK dhe kta na qenkan me popullin?
  Ktyre duhet t'u besoj populli?
  Ktyre duhet t'ua fal votn e lir?
  Ktyre q sot zshm i dgjon bota, hasmi: Kosova duhet t mbshtillet me mjegull, me terr.
  T kthehet prapa, atje ku ishte para vitit 1999.
  Sikur t'ishte Kosova pasuri e babs!
  Kosova t przihet, t ndizet...!
  Dhelpra e ujku duan mjegull.
  Populli njeh kush ishin e kush jan edhe sot "sigurimcat" e rezidencs s Dr. Ibrahim Rugovs?
  Kush ishin e kush jan sot "sigurimcat" e Bujar Bukoshit?
  Kush ishte dhe pse ishte FARK-u i Bujar Bukoshit, q kollofiti miliona markash gjermane n emr t popullit, n emr t lufts s Kosovs, duke br palln e befas npr hotele e kafehane t Shqipris.
  Populli njeh mir edhe SHIK-un.
  I njeh populli mir kto grupe njerzish, sepse t vett jan.
  Pjell e tij.
  Bim e tij.
  Populli e di kush ishin ata "sigurimca",
  'detyr kishin ata,
  'bn dhe 'vepruan.
  Populli e di mir, a ishin ilegal, apo legal kta 'sigurimca'!
  Populli e di kush ishin argatt e djallit, e kush ishin lirimtart e vatanit!
  Populli e di "'shprblim" duhet marr argatt e djallit, e 'shprblim duhet marr lirimtart e vatanit.
  At q e thot Zoti, e thot edhe populli:
  Gjarpri s'bn t goditet n bisht, por n kok. Bima e keqe, e dmshme, parazitare, duhet herr. Kush thot sht krim t luftohen argatt e djallit? Robria, pushtimi, djalli, s'luftohen me patate, as me raki, as me rezoluta. Qengji kot bn paqe me kasapin. Shprblimi: N emr t popullit! kjo sht e vrteta.

  * Autori I ktij shkrimi sht shkrimtar (kontakti: rizag2008@hotmail.com

 9. #109
  i/e regjistruar Maska e drenicaku
  Antarsuar
  06-05-2003
  Postime
  3,279
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime
  Askush ne drenic deri me tani nuk e ka akuzua gani gecin per tradheti,perkundrazi qdo kush flet per trimerin e tij qe nga ditet e para te UQK-ES.
  Kush nuk beson mund ta pyes kryeministrin e kosoves,kerkush me mire se ai nuk e njeh.

 10. #110
  i/e regjistruar Maska e Ardi-1
  Antarsuar
  09-11-2003
  Vendndodhja
  Zvicr, Zrich
  Mosha
  42
  Postime
  124
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Kt *** (Gecin) tanim po e njeh tr Kosova (me vilajet)...
  e sa pr "trimri" (budallai) edhe kt tani e kuptuan t gjith...
  Megjithate nuk mund t' i thuhet trimri t shkrep plumba mbi shqiptarin (Komandant Sandokanin)... pasi nuk ia ka mbajtur ***** t' ia shkreprn shkjaut...
  Ardi

  Lista e miqve: Llapi, Kosovelli
  Lista e injorantve: Brari, Arb, Hilliirian-zoo...

 11. #111
  i/e regjistruar Maska e Nice_Boy
  Antarsuar
  25-01-2004
  Vendndodhja
  Larg vendlindjes i pa shpi..
  Postime
  4,277
  Faleminderit
  0
  21 falenderime n 21 postime
  Citim Postuar m par nga Ardi-1 Lexo Postimin
  Kt *** (Gecin) tanim po e njeh tr Kosova (me vilajet)...
  e sa pr "trimri" (budallai) edhe kt tani e kuptuan t gjith...
  Megjithate nuk mund t' i thuhet trimri t shkrep plumba mbi shqiptarin (Komandant Sandokanin)... pasi nuk ia ka mbajtur ***** t' ia shkreprn shkjaut...
  Ka shkrepen edhe kunder shkjaut plumba , po njashtu edhe kunder Zagarve t asaj kohe q luftojshin kunder shqiptarve ku rasti konkret sht ky i Gani Geci ku nj mafios i hashimit si nj ushtar i doli n rrug Gani Gecit dhe deshti ta vras e n kt rast "vetmbrojtja" sht shum n rregull dhe i lumt dora Gecit q e hoqi nj t poshter dhe nj mafios nga lista e fllliqesianve t Kosovs.

  Pr mu Komandanti apo i shoqi i Sanije Rexha motra e kriminelit Sabit GECI e shiti bycen dhe doli e krkoj tani pas 12 vjete se kush e vrau burrin.

  Burrin ja ka vra mendje madhesia e tij e askush sja ka vra.
  M gnjeu pasuria, jeta vrap m iku shpejt dhe u thinja u dergja u plaka n dhe t huaj do t vdes..

 12. #112
  i/e regjistruar Maska e liridoni703
  Antarsuar
  17-02-2007
  Postime
  212
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Po kush ta fret ket psikopat me u flliq me te tani kur e gjithe kosova po keshe me te ,,kete e ka vra zoti edhe kugjo nuk e ka vra sa ka me vra ende ,se nese dikush i qet hije te keqe kosoves eshet Gani Geci dhe Adem Salihaj,por Gani geci edhe drenices sikur Adem salihaj Ferizajet ,keta jan nje pjell e serbis ne kosove,keta jan ata te cilet po mundohen me klyshet e tyre ta ngjallin edhe nje here slobodan milloshoviqin dhe ta bin en kosove po kot ekan se keta jan tradhetaret e kombit shqiptare,se keta kurr nuk kan luftuar per kosove po per pasurin e tyre,qe as sot nuk po munden ta gezojen nga vdekja e tyre per se gjalli tyrpi i koosves jan keta me klyshet e tyre...

 13. #113
  i/e regjistruar Maska e liridoni703
  Antarsuar
  17-02-2007
  Postime
  212
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Nese ju forumistat te nderuar i lexoni me kujdes gjdo shkrim te paraqitur ne forume dhe gjdo paraqitje te Gani Geci dhe te Adem Salihajt kjo te jep me kuptu se kur thojeshi keta ka kriminel ne kuvende me te vertet ashtu eshte se Kriminelet jane ata vet,,dhe krimi i organizuar jan keta ,i keni shikuar me vemendej paraqitjet e gani gecit se paku ketu dy vitet e fundit me adem salihajn dhe anlizone se qfar sjelljesh kan ne publik,kuvende e ku jo .
  Ne shtetet Demokratike te botes nje njeri kur ben vrasjen dhe at nje komandant lufte ne lufte aj kurr ne jetene ti nuk kishte mundur te hy ne parlamen dhe te fillozofon krimineli siq beri tani edhe me rastin bllaca dhe tjeret,,,
  Kta jan vete krimi dhe kriminelat,,sipas gazetave i kemi lexuar te gjithe se gani geci qe dy muaj perballet me drejtesin per krimet e bera qe prej pas lufte ne kosove edhe ne rastin e 2007.

 14. #114
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Antarsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,892
  Faleminderit
  59
  119 falenderime n 109 postime
  sipas atyre deklaratave ( qe i keni sjell ne forum) te personave qe jan gjindur pran sandokanit e gani gecit diten kur ndodhi prita qe sandokani i zuri ganiut.. thuhet se sandokani ka than se ..e vram ahmet krasniqin e sabri hamitin.. e kemi dhe ju me ju vra ..i thot ai ganiut gec e shokve te tij..

  tash un pyes..

  ky sandokani ka marr pjes vet ne kto vrasje apo po livdohet me to duke mendu se shoket e vet e kan ba qat pun?

  ka jetu ky sandokani ne tiran?

  pyetje tjeter..

  si eshte puna e asaj qe ka then ktu dikush.. se hashimi ja ka shkele kamben rugoves..
  eshte kjo legjende apo eshte e faktuar..

  ??

 15. #115
  i/e regjistruar Maska e liridoni703
  Antarsuar
  17-02-2007
  Postime
  212
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Citim Postuar m par nga extreme Lexo Postimin
  Mos te harrojna me cek qe problemi i ganis me sabitin e sandokanin osht kon "personal" midis tyre e edhe vrasja mund te gjykohet si krim personal i ganis , jo i organizum nga ndonje Strukture partiake . Gani Geci eshte futur ne LDK-n e presidentit Rugova me "dhun" duke i premtuar ati siguri nga strukturat e shikut .
  Jo nuk ka pasur mes tyre se keto i kemi degjuar edhe ne lufte edhe pas lufte se Ganija ja ka shuar jeten Sandokanit vetem e vetem si u kthy nga gurbeti ne kosove me luftu e kjo at nuk i ka konvenuar se jo si kan pas diq mes veti me heret kurr nuk i besoj ganiut se nuk eshte hera e par ku si genjen edhe per mes medjave kete jemi deshmitare te gjithe,,po ketu po mundem ta marr me mende Gania ju ka trembe Abedin Rexhes se po ja merr timonin edhe ne lindjen e ti dhe per ket aj e ka kryer ket vrasje e vetem e vetem me u be vet kish komandant ne at mes ose zon se ku u kane ,kjo besoj si u kan shkaku krysor ndalu dhe anlizoj edhe sjelljet e ganis me heret edhe sot,,ky te jep me kuptu se me adem salihajn edhe me disa klyshet e tyre jan ne gjendje gjithe qka me ba edhe femin e vet ti mbysin vetem e vetem si te hypin en pushte po fatbardhesishet kosova eshte e vogel dhe dihet per gjdo njerin se ashtu jemi si popull se e mira kurr nuk degjohet po veteme keqja kjo eshte e vertet....

 16. #116
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  20-02-2007
  Postime
  389
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  pyetne austriakin per gani gecin,qe e qeli gurethyesin ne drenas,2 vite hante qyl apo te themi si haraq ganigec ternavci,kur e pa austriaku e qoi ne rs ganigecternavcin,ju kthy ganigecternavci e ja shtini hekrin austriakut po austriaku e ncori kallashin i tha qit se edhe un kom me qit,meti si i dhin ganigecternavci kur e pa hunlesh austriakun me kallash,dhe tash masi se ka austriakun me hanger qyl apo haraq me mar don mu tranu e tash masi qe pe pret burgu dhe partin e tij e hanger ramushi shpik don mem me vra Thaqi qe Thaqi qyrrat si qet ne adem ftyreidiotin dhe ganigecternavcin

 17. #117
  i/e regjistruar Maska e beni33
  Antarsuar
  27-04-2008
  Postime
  4,261
  Faleminderit
  0
  11 falenderime n 11 postime

  Arberl

  Citim Postuar m par nga Arberl Lexo Postimin
  Nuk eshte aspak e vertete qe Gani Geci eshte vrasesi kryesor, perkundrazi ai eshte nje njeri i ndershem dhe luftetar i vertet si ne kohen e luftes por edhe ne paqe per drejtesi dhe shtet formim. More njerez si ka mundesi , si mundeni qe ta dezinformoni opinionin, sigurisht jeni te paguar nga ato parti poitike qe jeni te angazhume dhe qe ju japin pare me ore ju paguajne vetem e vetem per te shkruar raportet e tyre ditore dhe politikat qe ata i kane per ti fshehur krimet e organizume qe deri me sot nuk kane guxur as mediat qe ti lajmerojne ne lajme, besa edhe sot e kesaj dite nuk guxojne ta bejne, shikoni lajmet e RTK sa te cenzurura jane .

  Per Gani Gecin, flitet shume mire qe disa here kane dashur qe ta vrasin ate bashke me vellezerit e ti -ne kohen e luftes, pikerisht, nga armiku famkeq serb por gjithashtu edhe nga ato levizje ilegale qe jane tashme te ditura edhe per popullin. por si duket asgje nuk paska bere serbi ne kohen e luftes cka kane bere shqiptaret njeri tjetrit ne kohen e paqes .


  Jane me shume se 800 dosje gjithesej 860 dosje per vepra kriminale, vrasje , krim i organizuar, korrupsion, vjedhjet e milionave ato dosje e dini qe jane ne EULEX -dhe arrestimet do te nisin pas zgjedhjeve me balotazh qe jane. Ato krime do te zbardhen. cka menduat ju. te gjitha ao vrasje qe jane bere nuk do te zbulohen kurre apo cka menduat ju, JO do te zbulohen. vet fakti qe te gjitha ato vrasje qe nuk jane zbuluar deri me tani, anipse kane qene te njohura per nje pjese te popullit por nuk kane guxuar te fliten pasi qe te ka kushtuar me jete, vet fakti qe njerez qe nuk kane pasur kulm mbi koke jane pasuruar dhetani kane pasuri aq te madhe sa qe veq te mendosh thua wow vall si e beri per nje periudhe kaq te shkurtet kohore, tregon qe dicka nuk eshte ne rregull, Ju e dini shume mire se pikerisht aty ne ate qeveri te Kosoves ka njerez qe nuk e meritojne ato pozita qe kane por forca dhe dhuna qe kane perdorur jane aty, njerez te cilet nuk dijne shkrim lexim, njerez qe kane te flacifikur diploma dhe sot thirren ne doktor shkecash.

  Ju e dini shume mire qe edhe te ndjerin Ibrahim Rugova kane dashur ta vrasin, ju e dini qe Rugoven serbi nuk ka guxuar ta vras edhe pse ka qene ne duar te tyre por shqiptari deshi ta vrasi sa ishte gjall. Nje njeri si Rugoven njeri qe e ka nderu bota, kane folur per politiken e ti paqesore sarkazmen dhe intelegjencen e ti, dalin keta gjunglash , malok te pagdhendur duke e shar dhe duke e injoruar dhe tentuar ta vrasin . A po mendoni qe dicka nuk eshte ne rregull ketu...


  Askush nuk ka me shpetu prej atyre veprave kriminale qe kane bere, duke perfshi ketu te gjitha partit. dhe po gezohem per kete, nuk i perkas asnje partie, dhe kam informata shume te sigurta qe pothuajse nga te gjitha partit jane te prekur njerez qe kane bere krime vrasje pas luftes.

  Kurse ju qe keni akuzuar Gani Gecin, gabim e keni, ai ka qene ne vet mbrojtje. ai mire ia ka be edhe Xhavit Halitin qe e ka rrahur pas deklaratave te rrejshme qe i jep neper TV tona qe te gjitha jane te ndikuara nga disa parti politike qe tashme veq dihen.

  Burgu i Dubraves eshte duke bere vendin per arrestimet qe do te ndodhin, ata kane thene qe hajni i veturave nuk mund te futet ne nje burg me hajnin e milionave parave te vjedhura as me vrasesit e krimeve te organizume ne Kosove qe kane ndodhur per luftes. eshte ofendim per hajnin e kerreve-veturave lol.

  Sa mire qe erdhi kjo dite, dhe po zbulohen krimet.
  JO AS PAK SESHT EVERTET QE KA QEN LUFTETAR AJ VET E PRANOJ QE KUR KA KRIS n JE PLUMB NGA SERBIA AJ KISHTE IKUR TRI FSHTARA ME LARG AHaHAa KET E THA VET AJ E E POSHTROJ UQK-N TURP

 18. #118
  i/e regjistruar Maska e beni33
  Antarsuar
  27-04-2008
  Postime
  4,261
  Faleminderit
  0
  11 falenderime n 11 postime

  Brari

  Citim Postuar m par nga Brari Lexo Postimin
  Nuk bjm fushat me t vdekur

  Gani Geci, deputet i LDD-s, mohon q publikimi i CD-ve sht br pr fushat elektorale, apo pr t fituar poena n politik. Ai thot se pr CD-n ti ket njoftuar organet e policis, por edhe prfaqsues t institucioneve t vendit. Politika nuk duhet t przihet n kt shtje. Me kt shtje duhet t merret drejtsia, dhe askush nuk ka t drejt ta quaj pjes t fushats, kur rasti tashm sht n duar t gjyqsis, tha deputeti Geci. Ai thot se foltoren e Kuvendit nuk e ka prdorur pr ta shantazhuar dik, jo pr ta adresuar problemin te PDK-ja, por te emrat e prmendur n CD. Un nuk jam fajtor pse njerzit q kan bashkpunuar n krim, tani dalin dhe spiunojn njri-tjetrin, tha Geci. Po ashtu kto akuza n mnyr kategorike i ka mohuar edhe deputeti tjetr i ksaj partie, Adem Salihaj, duke thn se e gjitha bhet n shrbim t vnies s drejtsis n vend.

  Adem Salihaj s bashku me Gani Gecin, kan qen dy t part q patn paralajmruar ekzistimin e fakteve, dhe t cilat nuk po prdoreshin nga drejtsia, pavarsisht q i ishin vn n dispozicion prej muajsh, pr t prndjekur vrassit dhe urdhrdhnsit, e kta t fundit, sipas dshmive, ndodhen n institucione.

  Salihaj po ashtu ka demantuar akuzat e nj personi t dyshimt, se kinse Salihaj paska provuar ta korruptonte at, vetm e vetm q t pranonte se kishte marr pjes n tentim atentatin ndaj Salihajt. Jam duke pyetur thjesht se kush sht ai person t cilin nuk e njoh aspak, i cili ka dal dhe ngre akuza pa asnj logjik dhe t gjitha ato q ka thn ai. Mirpo, un nuk e njoh, asnjher nuk e kam takuar, por do t prononcohem m gjersisht lidhur m kt ditve t ardhshme sa po t marr vesh ndonj gj, tha Salihaj pr gazetn.

  Rasti Bllaca sht br edhe m i komplikuar pr faktin se avokati Haxhi Millaku, i caktuar nga shteti pr ta mbrojtur at sht trhequr, ndrsa Bllaca ka krkuar avokat t huaj, por zyrtart e EULEX-it kan deklaruar se nuk kan kompetenc q ti caktojn avokat, Bllacs apo kujtdo.

  Disa dit m par, bashkrisht presidenti Sejdiu dhe kryeministri Thai, kan miratuar nj deklarat nprmjet s cils krkojn q vrasjet n Kosov t ndriohen sa m par.

  Lirie Hajdari

  bota sot
  ME VJEN KEQ POR ME DUHET TE THEM SE CD-JA E BLLACES ESHT PERDOR KREY KPUT KUNDER PDK-S HAPUR KA QEN NJE POSHTERSI E MADHE E GANI GECIT ALIAS GOMARIT EDHE PDK DESHTET APO JO A JO FITOJ KUNDER TE GJITHVE KSAJ RRADHe DUHET TA PRANOJME TE JEMI KORECT KURSE LDD SA KOMUNA I KA ME TREGO PA SI PU THUENI QE POPULLI E DO AHAHaAHaA

 19. #119
  i/e regjistruar Maska e liridoni703
  Antarsuar
  17-02-2007
  Postime
  212
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Citim Postuar m par nga Justiniani Lexo Postimin
  Gani Geci: Un kam qen ushtar i UK-s e ju tash spiunoni njri-tjetrin

  Llaush, 8 dhjetor Ish lufttari i UK-s Gani Geci, i cili s bashku me familjen e tij ka qen i rreshtuar n ann e forcave pro rugoviane edhe pas lufts, i kundrprgjigjet me nj letr t hapur akuzave t ngritura ndaj tij nga Muharrem Xhemajli. M posht po e botojm t plot letrn deputetit t LDD-s, Gani Geci, njherazi kryetar i Komisionit kuvendar pr inteligjenc, q ka mandat t mbikqyr funksionimin e Agjencis s Inteligjencs s Kosovs.

  Do t heshtja dhe nuk do ti prgjigjesha askujt, po t isha person nn hije, njeri q i friksohet t vrtets ose q fshihet prapa t vrtetave. Por un jam dhe do t jem

  pjes e shtetbrjes, prandaj i prgjigjem secilit, madje edhe Muharrem Xhemajlit.

  sht fakt publik dhe jo shpikje e nnhijes, se zotri Muharrem Xhemajli sht pjes e rrjetit dhe e strukturave t SHIK-ut. Ai ka qen i burgosur me disa shok pr nj vepr penale. Madje pr nj krim t till ka qen i dnuar dhe ka br burgim, por ai meq e njeh bukur tekniken e hedhjes s gurit pas shpine, ua hodhi tre shokve t tij t fshatit Baic, t cilt jan duke vuajtur dnimin me shum vjet burgim.

  Me njrin nga vllezrit e tyre jam takuar, para disa ditsh, i cili aludonte se ata q nuk ishin pjes e SHIK-ut mbetn n burg, ndrsa Muharrem Xhemajli u liria dhe gzon privilegje t cilat jan peshqeshe pr veprimtarin e tij n kuadr t SHIK-ut. Ne e dim se z.Muharrem Xhemajli doli nga burgu dhe u b shofer poste dhe gjysma e familjes s tij jan punsuar n PTK , dhe sipas lvizjes Vetvendosja del se rrjeti i SHIK-ut i ka shtrir rrnjt n t gjitha institucionet e Kosovs dhe e instrumentalizon shoqrin me prkatsin partiake duke e instaluar nepotizmin n do mjedis t shoqris son.

  Muharrem Xhemajli e di q ne jemi takuar rastsisht n Prekaz gjat lufts dhe me gjith vardisjet e tij, nuk mund t dshmoj qenien e nj lufttari si pretendon t jet Muharremi, sepse n Kosovn ton t vogl t gjith e njohin dhe e din se far lufttari ka qen Muharremi!

  Un kam qen ushtar i orve t para q i jam prgjigjur thirrjes s atdheut, pjes e institucioneve t Republiks s Kosovs. Un mburrem q kam qen ushtar i komandantit Legjendar Adem Jashari. Dhe pas rnies heroike t tij kam qene pjes e institucioneve t Kosovs, kam njohur Kushtetutn e Kaanikut dhe institucionet e dala nga ajo Kushtetut. Gjithashtu edhe tani i njoh t gjitha institucionet e dala nga Kushtetuta e tanishme e Republiks s Kosovs.

  Un nuk jam fajtor pse ju akuzoni dhe spiunoni njri-tjetrin , pse ia hidhni pas shpine fajin njri-tjetrit, pse drgoni njri-tjetrin npr gjyqe. Kto jan marifete me t cilat ju keni ndrtuar mnyrn e t jetuarit dhe ardhmrin tuaj.

  Pr fund po them se pajtohem me z.Xhemajli, i cili pati thn se vetm shokt tan kan qen dshmitar n Hag, sepse vetm shokt e tuaj, zotri Muharrem Xhemajli, i din t mirat dhe t ligat e veprimtarive tuaja, harain e t cilave po e paguan ky popull i shumvuajtur. Edhe nj her po ta kujtoj se kur un kam luftuar pr Kosovn ti pushks i ke thn
  Gani Geci ka qen pjestare i UQK-se si sot ashtu ka qen edhe ne lufte nuk ka koment vete, percillne ne tv dhe te jep me kuptu se sa adedhetar u kan ky dhe familja e ti,,kur tjere me siguri nuk i ka pas asnje uqk,,,
  Po mundohet ti flliq edhe te tjeret siq eshte vet..
  CD..ne ket CD nuk eshte vetm Gani Geci e Adem Salihaj,,po prapa sajna eshte edhe Ramush Haradinaj dhe Lutfi Haziri heret a von e verteta do te dal ne sheshe..dhe ket e kan ber vetem e vetem ta humbasin PDK-ne ballotazh,kjo u vertetuar edhe te dilen ne mitrovic ku u zunen njerzit e kriminelit Ramush Haradinaj ne mitrovic,,,ne klin me Njesin speciale Dauti deri ne budisalce e ku jo tu vjedh vota e akuzon,se pleqet kan then gjithe jeten etyre se i flliqeti mundiohet me flliq qe te gjithe..
  Nderi i Gani Gecit dhe Familjes se ti ..kur eshte i drejt duhet te pret e mos em ra ne gujas..
  Gani Geci dhe Vllezrit e ti si ju perulen para nje jave Sabit Gecit dhe Sanije Gecit,,dhe kusherirevete tyre qe sanija ta heq akte padin kunder gani gecit,kur eshte i drejt nuk ka nevoj ti perulet gruas se te ndjerit..
  Po aj me burrnesh kurr per jete e mot as nje njeri nuk e dua te me thot per ket se nuk i bije prapa se femit sot i kam jetim e ky me lu me mau kurr,edhe me insistimin e kusherive te gani gecit e nivfar jetullahi e tjer..
  Turpi i drenices dhe i kosoves ra ne gracken e lutfi hazirit dhe adem salihajt e ramush haradinajt

 20. #120
  i/e regjistruar Maska e dijetari
  Antarsuar
  30-03-2009
  Postime
  1,251
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime

  E eeee ...

  Citim Postuar m par nga beni33 Lexo Postimin
  JO AS PAK SESHT EVERTET QE KA QEN LUFTETAR AJ VET E PRANOJ QE KUR KA KRIS n JE PLUMB NGA SERBIA AJ KISHTE IKUR TRI FSHTARA ME LARG AHaHAa KET E THA VET AJ E E POSHTROJ UQK-N TURP
  Goja flet vet kurr esht ne siklet ,e kurr plumbi kerset ,dihet both tpelset,kshtu i ju kan ndodhur shum mini patriotave ne malet qe i kan pas afer shtepise se vet ,ata kan mendue se jan tue luajt lojen pam pam,por kurr ka ardhe shumarri i ka largue prej malit.
  [COLOR="Blue"][/COLO

  Duart e plakes, jan duar te arta.

Faqja 6 prej 14 FillimFillim ... 45678 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •