Close
Faqja 8 prej 14 FillimFillim ... 678910 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 141 deri 160 prej 276
  1. #141
    i/e regjistruar Maska e Brari
    Anëtarësuar
    23-04-2002
    Postime
    18,826
    valla o anti-ganigeca.. nuk e kam pa kurre drenicakun me sha uck-ne... ne se me uck do kuptojme luftaret e jo rogner-aret.. ne se kuptojme popullin e jo bedri islam klosin..
    e per kte UCk te luftareve drenicaku.. ka qen gjithmon ne mbrotje te kosoves..te luftareve te se drejtes e te burrerise..
    do ishte nder per forumin ne se do te shkruante ketu dhe gani geci..
    juve po ju bren marazi pse jini kaq mu.tsihane.. e pse gani geci eshte lavdi e drenices..

    lexoni mire ato deshmite e njerzve qe jan ndodhur ate dit kur vritet sandokani..
    gani geci ska asnje faj e i takon partise se sandokanit ti kerkojne falje gani gecit per terrorin qe sandokani ja ka ba gani gecit e shokve tije..
    falja duhet te kete kte tekst pak a shume..

    i nderuar atdhetar gani geci..

    u mblodhem ne si parti e sandokanit dhe pasi reflektuam vendosem te dalim me kte deklarate.
    ne ndjehemi fajtor per faktin qe djem atdhetare si abedin rexha kur ran ne dore te shtabeve tona politike ne diaspore.. i perpunuam ideologjikisht jo me atdhetari te paster por me ideologji polpotiste enveroiste.. me filozofine se kosova ka shum armiq e se kta armiq renditen keshtu.. armiku nr 1 deri ne armikun me nr 112 eshte Ibrahim Rugova e pas tij lideret e LDK-se si dhe krejt idhtaret e Rugoves brenda e jasht kosove.. e pastaj armiku i 113 te jane arkani sllobodani e millovani.. e pret lufta e vertet ndaj ktyre..
    i brymosur me kte filozofi e duke lexuar pa rreshtur artikujt e shokve te LPK-se ne diaspore si psh pamfletet e te shum njohurit si nxites te anti ldk-izmit.. shokut tone te importuar nga aparatet mashtruse te ppsh-se sikurse djali i zenelit te migjenit.. bedriu islam-stalinoist.. etjere shok te shquar si frymezues te doktrines qe armik nr 1 e te 112-te per ne jan rugova agani sabri hamiti e xhemajli e tjere si keta.. shoku yne abedin.. u formua si nje luftar i denje per ceshtjen ne thonjza kombetare por ne fakt enverare-demaqo-are e qos-are.. e kloso-mejdanare..
    Ai ishte i gatshem per cdo mision qe ja ngarkonte shtabi rognerist klosisto mutavist dhe ishte i bindur se po ben detyren ndaj "atdheut" te tij te dashur.. dyshes PPSH-LPK.
    Si shum nga ne dhe shoku yne abedin u gezua kur.. u vra koloneli armik ahmet krasniqi midis tiranes..
    ai kishte bindjen se tash kosova e fitoj pamvaresne mbas vrasjes se ahmet krasniqit dhe me kto bindje u kthye ne drenicen e tij ku e prisnin detyra te tjera speciale..si psh qerimi i hesapeve me antaret e ldk-se ne drenice..
    Kto misione nuk ishin te lehta. por partia jone perdori nje taktike shume produktive per qerimin e hesapeve me LDK-izmin ne drenice...dhe shoku yne abedin e kuptonte shum drejte kte strategji..
    Cfar ishte kjo strategji.. qe emrin e strategut smund ta themi as sot as mot se perben sekret partiak te shkalles me te larte..
    Kjo strategji ishte.. te shfrytezojme te gjitha resurset qe mund te shkaterrojne me themel armikun tone LDK.
    Dy ishin kto mjete.
    1- atentatet dhe shpifjet kunder LDK-ucave kryesore..
    2- dhe me produktivi.. perdorimi i armates serbe per shkuljen e popullates ne gjirin e se ciles ishin antaresia e LDK-se..
    Ky variant doli shum i sukseshem sepse kurseu shume forcat tona.. Me kte variant nuk harxhoheshim shum municione dhe shoket tane nuk kishin arsye me sakrifikue shum..
    Cfar behej..
    Njesitet sandokanoiste qellonin postat policore serbe.. pa e parapergatitur popullaten per kundersulmin qe do te vinte nga ushtria serbe..
    Duke qelluar nga larg postat policore serbe.. shoket tane kishin mundesi te terhiqeshin shpejt e te kalonin ne zona tjera.. e keshtu i mbetej pjesa me e rende e detyres ushtrise serbe te cilet me operacinet e tyre ndeshkuese mbi popullaten e pa mbrotur krijonin panikun.. e keshtu realizohej zbrazja e drenices por dhe e krahinave tjera nga substanca shqiptare autoktone e ne kte menyre Drenica jon e kuqe mbetej pa elementin armik- ledekuca-xhi..
    Me kte variant arritem suksese te jashtzakonshme..
    Per nji koh te shkurter e realizuam nji Kosov vec me pula e korba se njerzit iken ose u masakruan..
    E nji Kosov pa popullat shqiptare ishte dhe nji Kosov pa LDK..
    Lavdi strategeve tane anonime.. qe sot smund tu a permendim emrat se mund ti keqkuptoje populli yne i dashur shume.. qe nuk eshte aq budall sa shtihet..
    Ne kte atmosfere punonte e vepronte shoku yne abedin sandokani.. e fatmir celik sinani.. i ndihmuar fuqimisht nga jakup kapedani qe me komunikatat .. me brigada 122 e 342.. e mobilizoj mire ushtrin asrkane qe te msynte ne drenice jo me 5 polic por me 5 brigada celiku e jo si tonat.. prej kartoni e kikiriku.. ndjellse-paniku.. te ndihmuar nga te gatshmit baton vetona me na i botue marrinat tona neper gazeta e internete neper tv e tmerro-gazepe.. qe aq shum dobi prej tyre pat serbia.. qe me ja kajt nanen mire cdo shqiptari tu shpija..
    e Keshtu duke i kryer kto detyra shoku abedin ka ngec ne gani gec..
    E prandaj ndodhi ajo cka ndodhi..e tash na fal o ganiu i gecve.. prej filozfise se ne mistrecve.. se jemi pergjegjsa per hatane qe ndodhi.. po shyqyr dul qaj bac klintoni..

    me nderime Shtabi politik i partise se Farukave..

    kaq mjafton.. e poplli kupton.. e kosova ecen para ..







    .

  2. #142
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    20-10-2005
    Postime
    1,712
    mendoj se te gjitha partite politke shqiptare dhe komplet antarsite e tyre duhet ndrruar ma kuadra te reja studentesh shqiptarë duhen njerz te ri sepse keta qe jan na e shkatrruan kombin duke bë zhurma dhe tallje me popull merru me vetveten e mos bëj asgjë per atdhe
    komplet taktika e tyre e ngritjes se pluhurave esht mashtrim koncentrim ne vemendje per gjëra kot per te u shmangu r vemednje nga mjerimi i kombi t papunsia dhe varfria e qmimet ne stratosfere

  3. #143
    i/e regjistruar Maska e drenicaku
    Anëtarësuar
    06-05-2003
    Postime
    3,263
    Familja e gani gecit eshte e njohur historikisht jo vetem ne drenic por ne ter kosoven,kush nuk e din le ti hap librat e historis dhe do te bindet,bajraktari i llaushes ishte ne kry te idealit kombetar prandaj,ju shikista qe deri dje keni qen argat te udb-es e sot jeni ber komandanta duke qendru sa ne rogner e sa ne bllac,kurse ganiu ne te njejten koh ishte ne front,ne qoftse dikush mund ta demantoi me fakte se nuk eshte keshtu ateher kerko falje por e vertet eshte e vertet ju pelqen juve apo jo.
    Ju lene inatin dhe mundohuni te informoheni per familjen geci pa emocione qet pa ofendime do ta gjeni te verteten.
    Une jam i drenices se qke me te kush nuk beson nuk muj me i ndihmu siq nuk muj as me ju eduku por kam then dhe vazhdoj ta them ate qe kam par dhe lexu me syt e mij.
    Ju jeni ba si kalamaj ne momentin qe nuk pajtohemi me propaganden udb-eske te juajen ju filloni e ofendoni,edhe une mund te ju quaj me epitete me te ndryshme por nuk ma lejon kultura.
    Askush me shume se ne te drenices nuk i kemi dhen keti vendi,por ne te njejten koh kemi ber edhe gabime me dashje e pa dashje kemi ber perqamje edhe ateher kur kemi qen me se ngushti sepse dikujt i ka konvenu,koha do ti sheroj plaget jam shume i bindur qe ai njeri qe ka pas ndergjegjejen e paster nuk do te ngurroj ta tregoi te verteten,kurse ai njeri qe eshte marr me gjera te pista ai do bej qmos qe sot te na tregohet si patriot e ne te vertet ne mshefet njeriu me mekate.
    Drenica sot me fajin e politikes ditore po izolohet nga pjesa tjeter e kosoves,mjafton te thuash drenicak dhe do te shiqojn me sy shtrembet sepse politika ka ber perqarje gati te pa renovushme.
    Nuk do te thot qe drenica duhet te mendoi siq mendon hashim thaqi secili ka mendimin e vet dhe secili ka te drejten ta kritikoj edhe hashimin i cili nuk u deshmua as ne luf por as ne paq,askush deri me sot nuk ka tregua se ku luftoi hashimi fati ishte qe u emrua po nga shoket e tij si drejtor i komandes se uqk-es dhe u ngrit pa ndonje merit,pastaj kur u fut ne politik gjithashtu na tregoi qe nuk ka kapacitet politikani,u mundua ta emitoi rugoven por nuk ja arriti sot kosova eshte ne pken me te keqe te mundeshme ku gjysma e teritorit nuk kontrollohet ku korrucioni institucional eshte ne shkallen me te lart ku paknaqesia e popullit eshte ne piken kritike dhe eshte vetem qeshtje kohe kur do pelcasin protesta sociale,ku populli nuk ka as minimumin e egzistences kurse vet jan ber super te pasur pa ndonje merit.
    Prandaj ju militant te py dy ky-es koha nuk po punon per ju,do ishte shume normale qe ju vet te jeni ne ball te kritikes,e jo te ofendoni njerz vetem pse mendojn ndryshe jo si ju,paramendojeni se qfar katastrofe do ishte po te mendonim te gjith si llapi e shoket e partis se punes se tij.
    Une nuk e arsyetoi as gani gecin qe ka vra nje komandant por duhet hulumtua se si u vra dhe te gjindet fajtori,sepse shpesh njeriu eshte i detyruar duke mos pas rrug tjeter te bej edhe vrasjen,une kam then dhe them se nese edhe prindi im eshte involvuar ne vrasje te dal para drejtesis dhe te merr denimin meritor,siq jam po ashtu qe qdo qytetar i kosoves ta dij se ligji eshte bibla dhe kurani i qdo qytetari dhe ate duhet respektu qoft ai kryetar shteti apo qytetar i thjesht,une nuk ju kuptoi perse jeni acaru kaq shum pas daljes se bllaces ne opinoin ju duheni te jeni te knaqur qe dikush po i zbulon krimet,sepse nuk jetohet me krimin o kunguj.
    Ndryshuar për herë të fundit nga drenicaku : 21-12-2009 më 13:43

  4. #144
    i/e regjistruar Maska e liridoni703
    Anëtarësuar
    17-02-2007
    Postime
    212
    Citim Postuar më parë nga drenicaku Lexo Postimin
    A ki deshmi qe ganiu eshte i udb-es apo vetem po ja fut si kau peles,mos he burrec se keto gjera i rregullon drejtesia heret a von,sepse per fat ka deshmitar te ngjarjes dhe eshte e kot kjo genjeshter e jotja dhe e ca militantve te py dy ky -es
    Per Drenicakun,,,,
    Drenicak ju kerkoni njefar menyre deshmi nga une per Ganin a po...
    Jo drenicak nuk jam ka ja futi kot,e as sikur kau peles e as magarices..
    Nese vetem nje here ndalesh dhe e ven gishtin ne koke dhe per nje moment mendon drejt te jep me kuptu se kush ishte Gani Geci,
    Gani Gecin e njofe neper mejte medjave dhe as gje me shume jo, e as qe temtoj ta njofe ..
    Gani Geci qe prej pas lufte me ka ra ne sy shume here per mes medjave dhe jam kurreshtar ti percjelli gjdo njerin...
    Po fatkeqsishte me se shumeti me kan ren ne sy keta gecet ,edhe nje po ta them ishalla nuk jan te gjithe keshtu sikur keta se mos vet per drenice se qka ishin keta per pushtet dhe hajni edhe per tradheti..siq jan ne keto momente tu i be se pari farefisit te vet ,se dyti drenices edhe se treti gjithe Kosoves...
    Ne baz te leximeve si i kam be Gani Geci eshte vrasi i sandokanit dhe nuk ka diskutim tjeter,ket edhe para disa ditve e ka pranuar publikishte ne tv..
    Gani Geci ne baz te disa intervistave njeri tjeter ne drenic nuk kish pas pervq ky atj se tjeret ne baz te fjalorit te ti te gjithe jan lop dhe po kulloteshin bari a..
    Gani Geci per pushtet le drenicen po edhe kosoven po e dhake ket e deshmoj edhe me rastin bllaca...
    Gani Geci si ka trguar ne disa radio kur ju kan vrar besimi dajaku edhe aj i polluzhes atu te jep me kuptu se gania eshte vet dorasi edhe at vetem per perfitim te veta politke edhe te ldk...
    Edhe kam ardhur ne perfundim se Gani Geci,Adem Salihi edhe disa tjer jan ne gjendje me ba gjithe qka eshte e mundur per veti dhe perfitimet e tyre personale..
    Ku e moren ata at pasuri siq shkruaj disa medja ato fabrika etj a mos me ndjeres kurr nuk e kan fituar at ket po te garantoj ty edhe klyshet e tyre..
    Gani Geci keto i kan fituar duke i likfiduar njerzit nga faqja edhuet vetem per para,,ket e deshmuar edhe rasti i sandokanit,,edhe dhenderr e kish po ka marr para te majme me vra nje komandant lufte kur sandokani u kthy nga gjermonija..
    vetem edhe nje kam ardhur ne perfundim se nuk ja vlen te merresh me gani gecin edhe klyshet e tyre eshte tyrp me shkru paer ta dhe me u merr me ta me klysh tyrpi qofet mbi ta dhe tradhtaret e keti kombi e poseqerishte te drenices

  5. #145
    i/e regjistruar Maska e liridoni703
    Anëtarësuar
    17-02-2007
    Postime
    212
    Citim Postuar më parë nga drenicaku Lexo Postimin
    Familja e gani gecit eshte e njohur historikisht jo vetem ne drenic por ne ter kosoven,kush nuk e din le ti hap librat e historis dhe do te bindet,bajraktari i llaushes ishte ne kry te idealit kombetar prandaj,ju shikista qe deri dje keni qen argat te udb-es e sot jeni ber komandanta duke qendru sa ne rogner e sa ne bllac,kurse ganiu ne te njejten koh ishte ne front,ne qoftse dikush mund ta demantoi me fakte se nuk eshte keshtu ateher kerko falje por e vertet eshte e vertet ju pelqen juve apo jo.
    Ju lene inatin dhe mundohuni te informoheni per familjen geci pa emocione qet pa ofendime do ta gjeni te verteten.
    Une jam i drenices se qke me te kush nuk beson nuk muj me i ndihmu siq nuk muj as me ju eduku por kam then dhe vazhdoj ta them ate qe kam par dhe lexu me syt e mij.
    Ju jeni ba si kalamaj ne momentin qe nuk pajtohemi me propaganden udb-eske te juajen ju filloni e ofendoni,edhe une mund te ju quaj me epitete me te ndryshme por nuk ma lejon kultura.
    Askush me shume se ne te drenices nuk i kemi dhen keti vendi,por ne te njejten koh kemi ber edhe gabime me dashje e pa dashje kemi ber perqamje edhe ateher kur kemi qen me se ngushti sepse dikujt i ka konvenu,koha do ti sheroj plaget jam shume i bindur qe ai njeri qe ka pas ndergjegjejen e paster nuk do te ngurroj ta tregoi te verteten,kurse ai njeri qe eshte marr me gjera te pista ai do bej qmos qe sot te na tregohet si patriot e ne te vertet ne mshefet njeriu me mekate.
    Drenica sot me fajin e politikes ditore po izolohet nga pjesa tjeter e kosoves,mjafton te thuash drenicak dhe do te shiqojn me sy shtrembet sepse politika ka ber perqarje gati te pa renovushme.
    Nuk do te thot qe drenica duhet te mendoi siq mendon hashim thaqi secili ka mendimin e vet dhe secili ka te drejten ta kritikoj edhe hashimin i cili nuk u deshmua as ne luf por as ne paq,askush deri me sot nuk ka tregua se ku luftoi hashimi fati ishte qe u emrua po nga shoket e tij si drejtor i komandes se uqk-es dhe u ngrit pa ndonje merit,pastaj kur u fut ne politik gjithashtu na tregoi qe nuk ka kapacitet politikani,u mundua ta emitoi rugoven por nuk ja arriti sot kosova eshte ne pken me te keqe te mundeshme ku gjysma e teritorit nuk kontrollohet ku korrucioni institucional eshte ne shkallen me te lart ku paknaqesia e popullit eshte ne piken kritike dhe eshte vetem qeshtje kohe kur do pelcasin protesta sociale,ku populli nuk ka as minimumin e egzistences kurse vet jan ber super te pasur pa ndonje merit.
    Prandaj ju militant te py dy ky-es koha nuk po punon per ju,do ishte shume normale qe ju vet te jeni ne ball te kritikes,e jo te ofendoni njerz vetem pse mendojn ndryshe jo si ju,paramendojeni se qfar katastrofe do ishte po te mendonim te gjith si llapi e shoket e partis se punes se tij.
    Une nuk e arsyetoi as gani gecin qe ka vra nje komandant por duhet hulumtua se si u vra dhe te gjindet fajtori,sepse shpesh njeriu eshte i detyruar duke mos pas rrug tjeter te bej edhe vrasjen,une kam then dhe them se nese edhe prindi im eshte involvuar ne vrasje te dal para drejtesis dhe te merr denimin meritor,siq jam po ashtu qe qdo qytetar i kosoves ta dij se ligji eshte bibla dhe kurani i qdo qytetari dhe ate duhet respektu qoft ai kryetar shteti apo qytetar i thjesht,une nuk ju kuptoi perse jeni acaru kaq shum pas daljes se bllaces ne opinoin ju duheni te jeni te knaqur qe dikush po i zbulon krimet,sepse nuk jetohet me krimin o kunguj.
    Tani edhe ti jeni i afert a po klysh i Gani Gecit edhe i llaushve..
    Nese edhe bjraktari ka qen si ky po mundem me marr me medne se qfare familje u kan...edhe tani dardha ner dardhe pik se kurr ner moll jo...
    Edh ky nuk ka ka me dal
    tjeter po te garantoj...

    Bajraktari i Llaushes si gjithe here ne baz te disa librav te cilat i kam lexuar se si i ka tradhtuar disa fshatra per rrethe llaushes gjjdo lufte e ma ne funde edhe ket te fundit keta nipat e ti e mos te qojmi me gat,,se ketu une me heret te pata shkruar se kjo eshte ajo e cila jam kush jam e komandant tjeter nuk du me kan vetem une tradhtari me qen komandant per ket e kan vra sandokanin..
    Po sipas fjaleve gjithe here bajraktari i llaushes i ka tradhtuar fshatrat per rrethe ,ata jam i sigurte sipas fjaleve edhe shkrimev te disa librave se gjoja vetm bajraktari ka luftu siku tani llausha siq po degjohen vetem ata kan luftaur..si ganija si tha at nat ne tv si krisk plumbi ikshim ku me dite ku shkojshim ket e ka trgfeuar te vertet,edhe bajraktari u kan si ky

  6. #146
    i/e regjistruar Maska e liridoni703
    Anëtarësuar
    17-02-2007
    Postime
    212
    Citim Postuar më parë nga drenicaku Lexo Postimin
    Familja e gani gecit eshte e njohur historikisht jo vetem ne drenic por ne ter kosoven,kush nuk e din le ti hap librat e historis dhe do te bindet,bajraktari i llaushes ishte ne kry te idealit kombetar prandaj,ju shikista qe deri dje keni qen argat te udb-es e sot jeni ber komandanta duke qendru sa ne rogner e sa ne bllac,kurse ganiu ne te njejten koh ishte ne front,ne qoftse dikush mund ta demantoi me fakte se nuk eshte keshtu ateher kerko falje por e vertet eshte e vertet ju pelqen juve apo jo.
    Ju lene inatin dhe mundohuni te informoheni per familjen geci pa emocione qet pa ofendime do ta gjeni te verteten.
    Une jam i drenices se qke me te kush nuk beson nuk muj me i ndihmu siq nuk muj as me ju eduku por kam then dhe vazhdoj ta them ate qe kam par dhe lexu me syt e mij.
    Ju jeni ba si kalamaj ne momentin qe nuk pajtohemi me propaganden udb-eske te juajen ju filloni e ofendoni,edhe une mund te ju quaj me epitete me te ndryshme por nuk ma lejon kultura.
    Askush me shume se ne te drenices nuk i kemi dhen keti vendi,por ne te njejten koh kemi ber edhe gabime me dashje e pa dashje kemi ber perqamje edhe ateher kur kemi qen me se ngushti sepse dikujt i ka konvenu,koha do ti sheroj plaget jam shume i bindur qe ai njeri qe ka pas ndergjegjejen e paster nuk do te ngurroj ta tregoi te verteten,kurse ai njeri qe eshte marr me gjera te pista ai do bej qmos qe sot te na tregohet si patriot e ne te vertet ne mshefet njeriu me mekate.
    Drenica sot me fajin e politikes ditore po izolohet nga pjesa tjeter e kosoves,mjafton te thuash drenicak dhe do te shiqojn me sy shtrembet sepse politika ka ber perqarje gati te pa renovushme.
    Nuk do te thot qe drenica duhet te mendoi siq mendon hashim thaqi secili ka mendimin e vet dhe secili ka te drejten ta kritikoj edhe hashimin i cili nuk u deshmua as ne luf por as ne paq,askush deri me sot nuk ka tregua se ku luftoi hashimi fati ishte qe u emrua po nga shoket e tij si drejtor i komandes se uqk-es dhe u ngrit pa ndonje merit,pastaj kur u fut ne politik gjithashtu na tregoi qe nuk ka kapacitet politikani,u mundua ta emitoi rugoven por nuk ja arriti sot kosova eshte ne pken me te keqe te mundeshme ku gjysma e teritorit nuk kontrollohet ku korrucioni institucional eshte ne shkallen me te lart ku paknaqesia e popullit eshte ne piken kritike dhe eshte vetem qeshtje kohe kur do pelcasin protesta sociale,ku populli nuk ka as minimumin e egzistences kurse vet jan ber super te pasur pa ndonje merit.
    Prandaj ju militant te py dy ky-es koha nuk po punon per ju,do ishte shume normale qe ju vet te jeni ne ball te kritikes,e jo te ofendoni njerz vetem pse mendojn ndryshe jo si ju,paramendojeni se qfar katastrofe do ishte po te mendonim te gjith si llapi e shoket e partis se punes se tij.
    Une nuk e arsyetoi as gani gecin qe ka vra nje komandant por duhet hulumtua se si u vra dhe te gjindet fajtori,sepse shpesh njeriu eshte i detyruar duke mos pas rrug tjeter te bej edhe vrasjen,une kam then dhe them se nese edhe prindi im eshte involvuar ne vrasje te dal para drejtesis dhe te merr denimin meritor,siq jam po ashtu qe qdo qytetar i kosoves ta dij se ligji eshte bibla dhe kurani i qdo qytetari dhe ate duhet respektu qoft ai kryetar shteti apo qytetar i thjesht,une nuk ju kuptoi perse jeni acaru kaq shum pas daljes se bllaces ne opinoin ju duheni te jeni te knaqur qe dikush po i zbulon krimet,sepse nuk jetohet me krimin o kunguj.
    Tani edhe ti jeni i afert a po klysh i Gani Gecit edhe i llaushve..
    Nese edhe bjraktari ka qen si ky po mundem me marr me medne se qfare familje u kan...edhe tani dardha ner dardhe pik se kurr ner moll jo...
    Edh ky nuk ka ka me dal
    tjeter po te garantoj...

    Bajraktari i Llaushes si gjithe here ne baz te disa librav te cilat i kam lexuar se si i ka tradhtuar disa fshatra per rrethe llaushes gjjdo lufte e ma ne funde edhe ket te fundit keta nipat e ti e mos te qojmi me gat,,se ketu une me heret te pata shkruar se kjo eshte ajo e cila jam kush jam e komandant tjeter nuk du me kan vetem une tradhtari me qen komandant per ket e kan vra sandokanin..
    Po sipas fjaleve gjithe here bajraktari i llaushes i ka tradhtuar fshatrat per rrethe ,ata jam i sigurte sipas fjaleve edhe shkrimev te disa librave se gjoja vetm bajraktari ka luftu siku tani llausha siq po degjohen vetem ata kan luftaur..si ganija si tha at nat ne tv si krisk plumbi ikshim ku me dite ku shkojshim ket e ka trgeuar te vertet,edhe bajraktari u kan si ky..
    Se llausha ne baz te disa shkrimev kurr nuk kan be as gje e as ksaj here sen ba nuk kan kjo po dihet e tradhtuan drenicen e po shkojen me gjakovarin

  7. #147
    i/e regjistruar Maska e liridoni703
    Anëtarësuar
    17-02-2007
    Postime
    212
    Citim Postuar më parë nga drenicaku Lexo Postimin
    Ateher nese ganiu ka then se nuk ka hiq uqk ,ja paska ban si jakupi ku tha ne hag se nuk ka pas fare komand te uqk,qka nuk po thojn,bile edhe lima e ka perjashtu mundesin e komandimit te uqk-es ne burgun e hages.
    Por ka nje grup te tret qe aq mir i din senet qe ty nuk ta merr mendja.
    Po me emrin tende Drenicaku jen ka ja qiteni nje hije te zez drenices ne pergjthsi..

    Nese eshte dikush gjak shqiptari deshta a po jo si kupa ne gjykaten e hages nuk del shqiptare si e mbron uqk edhe shqiptarin,,
    E Gani Geci vet tregon se kush u kan ne lufte ...edhe pas lufte Gani Geci eshte tradhtari i Drenices ,edhe i Kosoves ketu nuk ka koment..
    njeriu si i flliqi uqken e gjithe Drenicen,,e kesi mashkujesh ma kurr mos bafet drenica e as nan shqiptare ..kesi pjelle te keq per drenicen edhe per kosoven...

    Nuk e di po njerzit pa fije morali e pa gjak shqiptari ishin keta gecet.......tyrpi i drenices edhe i KOSOVES Jane keta dhe klyshet e tyre.........
    Ndryshuar për herë të fundit nga liridoni703 : 21-12-2009 më 16:10

  8. #148
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    12-05-2009
    Vendndodhja
    Iliri
    Postime
    2,914
    Citim Postuar më parë nga SHKOZA Lexo Postimin
    Jam ka dyshoj se ti je vete Gani Geci ose ndonje fare e tije (familjar ) se nuk ka ne Drenice te tjere qe shkruajne ose flasin mire per Gani Gecin dhe e shajne UQK-ne si ti .
    Se paku hiqe ate nikun Drenicaku se nuk po te shkon fare me teorite e tua.
    O shkoza mose harro nji fakt se populli thot nji fjal te urt ska mal pa derra.Ganiu esht njeri i respektuar shkrt po ta them shum me serjozitet as Ganin e as ,as tysju kom fqi ,po drejtsia nuk do mjeshtri .A mos ke ber ti naj sondazh se e duan apo jo drenicasit Gani Gecin.Mose ja fut kot se ka plot qe e urrejn edhe at e ate qe spo du me ja permend emrin.Nese ti e merr si te shar ndaj nji kritike une jom ne gjendje te jap emrin e atyre qe ishin me lojalet e Sllobes dhe kan sot foto ne revista si ushtar i kosoves.Per mua ky Gani geci esht nji njeri i madh.Nuk esht mekat me i madh ta vrasesh nji kundershtar se sa ta fshihesh edhe nji thenje qe e ke then .Ganiu nuk ka vrar njerz pas shpine .Ktu qendro madheshtia e Ganiut .Kjo esht burreri esht trimri esht dashuri sepse vetvetja te jesh sot nuk esht pun e leht,ket po e tregon gania kjo esht madheshtija e Gani Drenices qe une per veti e admiroi dhe e krahasoi ne dash me ata qe ran per kosoven,sepse ky njeri vertet ja fali jeten Kosoves.

  9. #149
    i/e regjistruar Maska e drenicaku
    Anëtarësuar
    06-05-2003
    Postime
    3,263
    Citim Postuar më parë nga liridoni703 Lexo Postimin
    Per Drenicakun,,,,
    Drenicak ju kerkoni njefar menyre deshmi nga une per Ganin a po...
    Jo drenicak nuk jam ka ja futi kot,e as sikur kau peles e as magarices..
    Nese vetem nje here ndalesh dhe e ven gishtin ne koke dhe per nje moment mendon drejt te jep me kuptu se kush ishte Gani Geci,
    Gani Gecin e njofe neper mejte medjave dhe as gje me shume jo, e as qe temtoj ta njofe ..
    Gani Geci qe prej pas lufte me ka ra ne sy shume here per mes medjave dhe jam kurreshtar ti percjelli gjdo njerin...
    Po fatkeqsishte me se shumeti me kan ren ne sy keta gecet ,edhe nje po ta them ishalla nuk jan te gjithe keshtu sikur keta se mos vet per drenice se qka ishin keta per pushtet dhe hajni edhe per tradheti..siq jan ne keto momente tu i be se pari farefisit te vet ,se dyti drenices edhe se treti gjithe Kosoves...
    Ne baz te leximeve si i kam be Gani Geci eshte vrasi i sandokanit dhe nuk ka diskutim tjeter,ket edhe para disa ditve e ka pranuar publikishte ne tv..
    Gani Geci ne baz te disa intervistave njeri tjeter ne drenic nuk kish pas pervq ky atj se tjeret ne baz te fjalorit te ti te gjithe jan lop dhe po kulloteshin bari a..
    Gani Geci per pushtet le drenicen po edhe kosoven po e dhake ket e deshmoj edhe me rastin bllaca...
    Gani Geci si ka trguar ne disa radio kur ju kan vrar besimi dajaku edhe aj i polluzhes atu te jep me kuptu se gania eshte vet dorasi edhe at vetem per perfitim te veta politke edhe te ldk...
    Edhe kam ardhur ne perfundim se Gani Geci,Adem Salihi edhe disa tjer jan ne gjendje me ba gjithe qka eshte e mundur per veti dhe perfitimet e tyre personale..
    Ku e moren ata at pasuri siq shkruaj disa medja ato fabrika etj a mos me ndjeres kurr nuk e kan fituar at ket po te garantoj ty edhe klyshet e tyre..
    Gani Geci keto i kan fituar duke i likfiduar njerzit nga faqja edhuet vetem per para,,ket e deshmuar edhe rasti i sandokanit,,edhe dhenderr e kish po ka marr para te majme me vra nje komandant lufte kur sandokani u kthy nga gjermonija..
    vetem edhe nje kam ardhur ne perfundim se nuk ja vlen te merresh me gani gecin edhe klyshet e tyre eshte tyrp me shkru paer ta dhe me u merr me ta me klysh tyrpi qofet mbi ta dhe tradhtaret e keti kombi e poseqerishte te drenices
    Ne baz te keti shkrimi u binda se ti nuk je fare ne ngjarje,me siguri ti je i manipuluar neper qajtore me fjal te njerzve qe gjith diteen sillen sa per te ber marketing per partin e punes.
    Ti vetem logjiko kur thua se ganiu eshte vrases i dajakut,kur dihet se ganiu ishte ne mesin e tyre kur keta u vran ne prit kurse ganiu u plagos rend,si eshte e mundur qe ganiu te i vras ata dhe ta plagos vehten per vdekje kjo nuk ka logjik o kungull.
    Dhe me tutje nuk kem qfar te bisedoim,nje gje mund ta vertetoi ne qdo koh dhe kudo,qe nuk ka njeri qe del e i thot ganiut ne sy se ti ke qen tradhetar per kete jam shume i bindur,por ka kalamai si pune e juaj qe neper internet per inat flasin gjepura,ju vazhdoni me te juajen une ketu nderpres debatin me ju sepse me bindet se jeni akoma te pa pjekur.

  10. #150
    i/e regjistruar Maska e drenicaku
    Anëtarësuar
    06-05-2003
    Postime
    3,263
    [QUOTE=liridoni703;2529059]Tani edhe ti jeni i afert a po klysh i Gani Gecit edhe i llaushve..
    Nese edhe bjraktari ka qen si ky po mundem me marr me medne se qfare familje u kan...edhe tani dardha ner dardhe pik se kurr ner moll jo...
    Edh ky nuk ka ka me dal
    tjeter po te garantoj...

    Bajraktari i Llaushes si gjithe here ne baz te disa librav te cilat i kam lexuar se si i ka tradhtuar disa fshatra per rrethe llaushes gjjdo lufte e ma ne funde edhe ket te fundit keta nipat e ti e mos te qojmi me gat,,se ketu une me heret te pata shkruar se kjo eshte ajo e cila jam kush jam e komandant tjeter nuk du me kan vetem une tradhtari me qen komandant per ket e kan vra sandokanin..
    Po sipas fjaleve gjithe here bajraktari i llaushes i ka tradhtuar fshatrat per rrethe ,ata jam i sigurte sipas fjaleve edhe shkrimev te disa librave se gjoja vetm bajraktari ka luftu siku tani llausha siq po degjohen vetem ata kan luftaur..si ganija si tha at nat ne tv si krisk plumbi ikshim ku me dite ku shkojshim ket e ka trgeuar te vertet,edhe bajraktari u kan si ky..
    Se llausha ne baz te disa shkrimev kurr nuk kan be as gje e as ksaj here sen ba nuk kan kjo po dihet e tradhtuan drenicen e po shkojen me gjakovarin[/QUOTE
    Mos lexo libra te serbis se ato libra nuk flasin asnjeher mir per shqipetar

  11. #151
    SHKOZA
    Anëtarësuar
    28-08-2004
    Vendndodhja
    Prizren
    Postime
    619
    [QUOTE=ganimet;2529078]O shkoza mose harro nji fakt se populli thot nji fjal te urt ska mal pa derra.Ganiu esht njeri i respektuar shkrt po ta them shum me serjozitet as Ganin e as ,as tysju kom fqi ,po drejtsia nuk do mjeshtri .A mos ke ber ti naj sondazh se e duan apo jo drenicasit Gani Gecin.Mose ja fut kot se ka plot qe e urrejn edhe at e ate qe spo du me ja permend emrin.Nese ti e merr si te shar ndaj nji kritike une jom ne gjendje te jap emrin e atyre qe ishin me lojalet e Sllobes dhe kan sot foto ne revista si ushtar i kosoves.Per mua ky Gani geci esht nji njeri i madh.Nuk esht mekat me i madh ta vrasesh nji kundershtar se sa ta fshihesh edhe nji thenje qe e ke then .Ganiu nuk ka vrar njerz pas shpine .Ktu qendro madheshtia e Ganiut .Kjo esht burreri esht trimri esht dashuri sepse vetvetja te jesh sot nuk esht pun e leht,ket po e tregon gania kjo esht madheshtija e Gani Drenices qe une per veti e admiroi dhe e krahasoi ne dash me ata qe ran per kosoven,sepse ky njeri vertet ja fali jeten Kosoves.[/QUOTE

    Q'ka je ka thue ej? Po derri vete eshte Gani Geci, nuk ka me derr se ai ne malet e Drenices. Ah me fal se harrova eshte edhe Fadil Geci dhe nja pese gjashte udbashe tjere.
    Drenica e ia ka dhene besimin qe nga dita e pare e daljes publike te UQK-se ne skene e deri sot atyre djemeve atdhetar qe luftuan e qliruan dhe po e bejne shtetesine e Kosoves. Qfare sondazhi tjeter me te mire deshiron ti moj Ganimet.


    SHKOZA nga Prizreni
    ATDHEU MBI TE GJITHA

  12. #152
    i/e regjistruar Maska e drenicaku
    Anëtarësuar
    06-05-2003
    Postime
    3,263
    Gani geci e rrahu edhe xhavit halitin ne koridoret e kuvendit pikrisht per ta mbrojt uqk-en

  13. #153
    i/e regjistruar Maska e liridoni703
    Anëtarësuar
    17-02-2007
    Postime
    212
    Citim Postuar më parë nga drenicaku Lexo Postimin
    Ne baz te keti shkrimi u binda se ti nuk je fare ne ngjarje,me siguri ti je i manipuluar neper qajtore me fjal te njerzve qe gjith diteen sillen sa per te ber marketing per partin e punes.
    Ti vetem logjiko kur thua se ganiu eshte vrases i dajakut,kur dihet se ganiu ishte ne mesin e tyre kur keta u vran ne prit kurse ganiu u plagos rend,si eshte e mundur qe ganiu te i vras ata dhe ta plagos vehten per vdekje kjo nuk ka logjik o kungull.
    Dhe me tutje nuk kem qfar te bisedoim,nje gje mund ta vertetoi ne qdo koh dhe kudo,qe nuk ka njeri qe del e i thot ganiut ne sy se ti ke qen tradhetar per kete jam shume i bindur,por ka kalamai si pune e juaj qe neper internet per inat flasin gjepura,ju vazhdoni me te juajen une ketu nderpres debatin me ju sepse me bindet se jeni akoma te pa pjekur.
    Per Drenicakun,,,jo kungull ti ,me vjen keq si shprehem keshtu..po e kerkon nje gje te till...
    Si u plagos Gani Geci aty...dhe ku u plagos ne cilen pjes te trupit...
    a e din ket nese nuk edi lype ne interenet edhe e gjen....
    se me vjen keq po nuk din ti e as te tjeret per pushtet qka eshte ne gjendej me ba ky me adem salihajn edhe klyshet e tjer...
    Si at te dy u vran e gania peshtoj aaaaaaa prej atyre refallev si thojke ganija a ,po ganija vet ka shti ne ta ket lete dokumenton si nuk ka vepruar keshtu vete..po ky kur ben kesi lloj deskriminimi per UQK-ne eshte ne gjendje te bej gjthe qka qka eshte ne interesin e ti dhe familjes se ti...
    e nuk kam kohe te merrem me ty edhe klyshet e ganis ....se eshte koha qe nje dite e verteta do del ne sheshe ket do e degjoni edhe ju edhe ata si mendojen si ti......

  14. #154
    i/e regjistruar Maska e drenicaku
    Anëtarësuar
    06-05-2003
    Postime
    3,263
    Citim Postuar më parë nga liridoni703 Lexo Postimin
    Per Drenicakun,,,jo kungull ti ,me vjen keq si shprehem keshtu..po e kerkon nje gje te till...
    Si u plagos Gani Geci aty...dhe ku u plagos ne cilen pjes te trupit...
    a e din ket nese nuk edi lype ne interenet edhe e gjen....
    se me vjen keq po nuk din ti e as te tjeret per pushtet qka eshte ne gjendej me ba ky me adem salihajn edhe klyshet e tjer...
    Si at te dy u vran e gania peshtoj aaaaaaa prej atyre refallev si thojke ganija a ,po ganija vet ka shti ne ta ket lete dokumenton si nuk ka vepruar keshtu vete..po ky kur ben kesi lloj deskriminimi per UQK-ne eshte ne gjendje te bej gjthe qka qka eshte ne interesin e ti dhe familjes se ti...
    e nuk kam kohe te merrem me ty edhe klyshet e ganis ....se eshte koha qe nje dite e verteta do del ne sheshe ket do e degjoni edhe ju edhe ata si mendojen si ti......
    Edhe kjo do zbardhet shume shpejt,ke durimin te gjitha do te dalin,por qfar do te thuash pastaj.
    Mos mendo se dikush vret shoket e tij me te ngusht,sidomos keta ishin dora e djatht e ganiut,dhe askush nuk e demton vehten nuk ka loxhik,por logjika e jote eshte kjo per fat te keq kaq din

  15. #155
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    23-08-2008
    Postime
    85
    Citim Postuar më parë nga drenicaku Lexo Postimin
    Edhe kjo do zbardhet shume shpejt,ke durimin te gjitha do te dalin,por qfar do te thuash pastaj.
    Mos mendo se dikush vret shoket e tij me te ngusht,sidomos keta ishin dora e djatht e ganiut,dhe askush nuk e demton vehten nuk ka loxhik,por logjika e jote eshte kjo per fat te keq kaq din
    Drenicaku , ky zagari reflekton karakterin e tij. Argatet Shikut jane te dresuar per t'ia hedh njeri tjeterit ani- se allashvereshet kriminale i bejne bashkarisht por me ne fund e hedhin gurin edhe pas shpines sipas llogarise...dhe rrethanes edhe nese ia fusin me te afermit nuk e kan gajle se ashtu e kane zanatin... ideologjik

    Fatmir Limajt ia pat hedhur Azem Syla asokohe ...
    Florim Ejupi e pat kidnapuar Shpresim Uken ne Shqiperi ne vitin 2002 ....
    Kishin hesape te qelura rreth nje shtepije ne Pejton, Prishtine dhe e mbjaten peng Shpresim Uken deri sa Nuhi Uka Xhaxhai i Shpresim Ukes qe eshte nje njeri me pergjegjesi ne seksionin e gjyqesise ku shpronsohen dhe pronsohen pronat ne Prishtine .. deri sa Nuhi Uka vuri emrat e deshiruar nga pengmarresi(Florim Ejupi me shoke) dhe zyrtarizoj ate prone (shtepi) qe ishte uzurpuar menjehere paslufte ...nuk ishte liruar Shpresim Uka.

    Shpresim Uka ne kete eskurzion te pazakonshem ndodhej me Shaban Sylen dhe pas ketij lloji Tugjaret -Kidnapimi u lirua Shpresimi e u kthye ne Kosove i dermuar dhe i zgjgenjyer dei ne fund si ja beri shoku me te cilin kishin vrare sebashku anteret e LDK kjo e tronditi SHpresimin andaj edhe pason hakmarrja kuptohet passhine.Edhe pse keta ishin shoke se kishin bere nje mori krimesh sebashku po dua te them se nuk e kan problem qe per te mira materiale te ia hedhin njeri tjeterit edhe nese u kushton me jete.

    Me kete po dua te them se SHpresim Uka dhe Fahredin Gashi ne vitin 2003 u hakmoren, e lajmeruan policine e UNMIKUT per vendndodhjen Florim Ejupit dhe shokve te tij i cili ishte i strehuar ne Tirane dhe jetonte ne ilegalitet te thelle sebashku me ;shoket e tij edhe ata pjese e ilegalitetit dhe krimit.Tani qe Policia e Unmikut e mori informaten e sakte nga SHPRESIM UKA dhe FaRUk Gashi ata ne bashkepunim me Renene qe eshte policia elite e Shqiperise arrestojne Florimin dhe te tjeret. Pra kjo ishte nje hakmarrje ndaj kidnapimit qe ia kishin bere me heret Shpresimit.. shoket e tij.Pra keta te lart cekurit i kane takuar shtylles se Azem Syles ekzekutuesit e paguar te SHIKUT.

    Keta kur flasin e pasqyrojne veten e tyre.Dhe lufta brenda llojit sa ka nisur.......

  16. #156
    i/e regjistruar Maska e RRyma
    Anëtarësuar
    14-10-2002
    Vendndodhja
    Kosovë
    Postime
    167
    Kuvendi i Kosovës ishte të martën arenë e një konflikti verbal i cili përfundoi me rrahje në mes të deputetëve, Gani Geci dhe Xhavit Haliti.
    Burime të Klan Kosova brenda kuvendit, pohojnë se përleshja u nxit nga debati i dy-ish luftëtarëve rreth formimit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Haliti pretendonte se vetë është krijues i UCK-së, Geci reagoi duke thënë se një gjë të tillë e bëri Adem Jashari. Asnjëri nuk u prononcua, e as nuk e kanë paraqitur rastin në polici.
    Ma mir neser se dje

  17. #157
    Perjashtuar Maska e Loti-99
    Anëtarësuar
    21-11-2009
    Postime
    216
    vone koke zgjue ti mer shoq

  18. #158
    i/e regjistruar Maska e RRyma
    Anëtarësuar
    14-10-2002
    Vendndodhja
    Kosovë
    Postime
    167
    a te dhimti a
    Ma mir neser se dje

  19. #159
    i/e regjistruar Maska e drenicaku
    Anëtarësuar
    06-05-2003
    Postime
    3,263
    ganiu ku sjell sjell me vend,edhe verr syri nuk ben,kur eshte ne pytje kombi ai eksplodon eshte mic sokol. bile shkive dhe bashkpuntorve te tyre kun ven nuk ju len

  20. #160
    Antivirus -Llap- Maska e ardiana luzha
    Anëtarësuar
    19-11-2007
    Vendndodhja
    Ne mendjen tende!
    Postime
    1,008
    Citim Postuar më parë nga drenicaku Lexo Postimin
    ganiu ku sjell sjell me vend,edhe verr syri nuk ben,kur eshte ne pytje kombi ai eksplodon eshte mic sokol. bile shkive dhe bashkpuntorve te tyre kun ven nuk ju len
    hahahhaahahahah qka paske thon hej...po gete qe si bon syni ''verr'' se eshte faqezi e mos bon krahasime palidhje ani si''mic sokoli'' ska karakter vetem llomotit para mediav e sen nuk thot.Qiftin e kti e do tjereve as mas skenes si kisha lan.

Faqja 8 prej 14 FillimFillim ... 678910 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •