Close
Faqja 7 prej 14 FillimFillim ... 56789 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 121 deri 140 prej 276
  1. #121
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    20-02-2007
    Postime
    389
    Citim Postuar më parë nga beni33 Lexo Postimin
    TI QENKE GOMAR PIS IDIOT ZAGAR JE TI DHE FAMILJA JUAJ JAM SHUM I SIGURT PER NJE INDIVID SIQ ESHT GANI GOMARI GECI JU OFENDONI NJE ORGANIZAT TE TER ISH LUFTETAR OSE KENI NJE PROBLEM M oS E KENI PSA NDONJE ANTAR TE MAFi LJES NE UDB E DIKUSH JA KA QU KAMT PERPJET GJAT LUFTES PSE PAS AHaHaAHA E KUPTOJ
    po per at pune qe ju kena qi nanen e familjen tradhtare te piunve te udbes qata hajn *** tash per luftetaret dhe PDKen,po bota nuk ka nje partner me te madh se PDKen ne keto treva,une ne gjith ballkanin dhe nes shtete e tjera ishkomunsite deri sa edhe te mediteranit parti me e sigurt per paqen dhe stabilitetin e rajonit se PDKen nuk ka

  2. #122
    i/e regjistruar Maska e liridoni703
    Anëtarësuar
    17-02-2007
    Postime
    212
    Per Gani e Adem Salihajin nuk ja vlen as te bisedohet per ta se vertet jane vete Krimi i organizuar....

  3. #123
    i/e regjistruar Maska e Bardhi
    Anëtarësuar
    06-09-2002
    Postime
    708
    Citim Postuar më parë nga daja shneq Lexo Postimin
    po per at pune qe ju kena qi nanen e familjen tradhtare te piunve te udbes qata hajn *** tash per luftetaret dhe PDKen,po bota nuk ka nje partner me te madh se PDKen ne keto treva,une ne gjith ballkanin dhe nes shtete e tjera ishkomunsite deri sa edhe te mediteranit parti me e sigurt per paqen dhe stabilitetin e rajonit se PDKen nuk ka
    Veteknaqesia nuk ka kufije.
    Ajo te lene shume mbrapa se nuk shehe ma larg se hunda e vete.
    ================
    JU NJE HAP PUNA DY...

  4. #124
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    20-02-2007
    Postime
    389
    ti as ni hap perpara,sod po festohen 20 vjetori i renies se komunismit,feste e madhe per shqiptaret

  5. #125
    i/e regjistruar Maska e drenicaku
    Anëtarësuar
    06-05-2003
    Postime
    3,263
    Me gjith ate drenica mburret me gani gecin,kush nuk beson pyetne hashim thaqin ai ju tregon per te me se miri.

  6. #126
    i/e regjistruar Maska e Brari
    Anëtarësuar
    23-04-2002
    Postime
    18,826
    cfar ka te re o drenicak nga gani geci?
    cfar po thot?

    ne tv e kam pa e duket trup sportiv..
    a eshte marre me sport?

    ku mund te lexojm librin e tij me kujtime?

    ai ka hyre qe tani ne historin e kombit.. si nje trim e atdhetar i rralle..

  7. #127
    i/e regjistruar Maska e Llapi
    Anëtarësuar
    08-08-2002
    Postime
    10,979
    Citim Postuar më parë nga Brari Lexo Postimin
    cfar ka te re o drenicak nga gani geci?
    cfar po thot?



    ai ka hyre qe tani ne historin e kombit.. si nje trim e atdhetar i rralle..
    a veq se e ka vra komandantin e mirnjoftun te UÇK-se sipas teje koka hy historin e kombit a
    eu qi su mbushe mend edhe ti kurr pyfffff
    Do t´i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

  8. #128
    i/e regjistruar Maska e liridoni703
    Anëtarësuar
    17-02-2007
    Postime
    212
    Citim Postuar më parë nga drenicaku Lexo Postimin
    Me gjith ate drenica mburret me gani gecin,kush nuk beson pyetne hashim thaqin ai ju tregon per te me se miri.
    Nuk e besoj se mburret Drenica me Gani Gecin ,sa Ferizaj me Adem Salihajen
    po se di nese te vyen Ty Gani Geci une po flas ne emrin etyre lirishet merr edhe mbaje te shpija.
    Ne baz te dhenave ky as ne lufte nuk ju ka deshte drenices e as sot nuk i duhet ket po ta them ne emer te drenices une ,se ky le drenices po une besoj se as kosoves nuk i duhen njerzit e till,dhe as pjella si ta ishall nane kosovare ma nuk ban kesi si jan keta .........
    Nese dikush ja qet te zezen Kosoves jan pikrishte keta Dy me UDB,serbe ket e deshmuan edhe tani me fakete....................

  9. #129
    i/e regjistruar Maska e Brari
    Anëtarësuar
    23-04-2002
    Postime
    18,826
    sipas deshmive qe u sollen ketu ky sandokani eshte livduar se.. e ka vra ahmet krasniqin.. e se e ka vra sabri hamitin..
    edhe ne se ai nuk i ka vra boll qe ka qen i gezuar se i ka vra dikush atdhetarin kolonel krasniqin e shkrimtarin shqiptar sabri hamitin.. kuptohet se cfar kmandanti paska qen..
    me kto gjera mund te mburret arkani e jo shqiptari..

    sipas deshmive te sjella ktu.. sandokani i ka zan prit ne pabesi gecit e ja ka shpraz kallashat mbi kerrin qe ai e dinte se udheton geci me disa shqiptar..e jo ushtar serb..
    e cka me ba geci.. me i than eja me vrit se.. qishtu po dashke ti sandokan.. e spo ta prishim qejfin..

    edhe kjo tregon mire se komandant i kujt ka qen i ngrati sandokan..

    sipas deshmive aty ne vend-priten ishte nji traktor po i shqiptareve bashk katundare drenicak ku udhetonin gra e femij shqiptar.. e kjo nuk e ka tut sandokanin me shpraz kallashat..

    pra.. e kuptoni vete.. se si qenka kjo pune.. e sic duket kte e din mir dhe drenica qe e ka zgedh deputet gani gecin..

    bllaca nuk eshte prodhim i gecit.. por i dreqit..

    as faruki.. me shoka tjera..

    a kupton or lirisdon..
    bllacen e pam tuj fol.. pa e pas gecin mbas shpine me kallash..
    bllaca foli vet..

    un kam kujtu se po tregoni pendesa ju disa.. mbas bllaces..

    mirpo nuk po shoh pendes..prej juve polpotistave.. pervec xhestit te hashimit qe ka shku e ka ba miksi mbas rastit bllaca me te vellan e drinit..
    xhest ky qe meriton pergezime..

    keshtu zotni llapi..

    nxitoni te hyni ne histori dhe ju.. se ganiu ka hy moti..

    ..

  10. #130
    i/e regjistruar Maska e Llapi
    Anëtarësuar
    08-08-2002
    Postime
    10,979
    une mendoi se edhe ne ket tem e ka vendin ky postim


    Citim Postuar më parë nga Ardi-1 Lexo Postimin
    Në përkujtim të Komandantit të UÇK’së Abedin Rexha - Sandokani



    KOMANDANT ABEDIN REXHA - SANDOKANI SYPATREMBUR I UÇK’së



    Jeta dhe vepra e luftëtarit të lirisë, Abedin Rexha, ishte e veçantë, ashtu sikurse ishte ai për shumë çka i veçantë, luftëtar i radhëve të para të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, guximtar e sypatrembur deri në vdekje, për çka dhe bashkëluftëtarët e tij quajtën "Sandokan".



    Shkruan: Sanije Rexha - Prishtinë, 18. 12. 2009



    Dëshmori i Kombit - Komandant Abedin Rexha - Sandokani




    Abedin Rexha, lindi me 08. 07. 1969 në Vajnik, komuna e Skenderajt. Shkollën fillore e kreu në Turiçec, të mesmen në Skenderaj, kurse studimet i vijoj në fakultetin Xehtaro-Metalorgjik, në Mitrovicë. Gjatë kohës së shkollimit të mesëm, në Skenderaj ra në kontakt me veprimtarët e ilegales. Asokohe shoqërohej me Jakup Nurën dhe Nuhi Gecin, me të cilët tashmë ishte i organizuar dhe shpeshherë shpërndante edhe trakte e afishe, ku bëhej thirrje për rezistencë kundër pushtuesit serbosllav.



    Jehona e pushkëve të Legjendarit të historisë tonë më të re të Luftës Çlirimtare, Adem Jashari, më 30 janar të vitit 1991, në Prekaz, sfidojë djalërinë e Kosovës, veçmas atë të Drenicës. Tërheqja e turpshme e forcave ushtarake e policore serbe, nga Prekazi forcoi besimin e djalërisë drenicare në forcën e vet kombtare. Fitorja jo vetëm morale, por edhe ushtarake, e cila u korr në këtë betejë, te Abedin Rexha e shtoi edhe me tepër besimin në fitoren mbi pushtuesin shekullor. Ai, së bashku me Adem Jasharin, Hamëz Jasharin, Ilaz Kodrën, Osman Gecin, Mujë Krasniqin, Zahir Pajazitin e me shumë luftëtarë të tjerë të bërthamave të para çlirimtare, kishte dhënë betimin për ta luftuar me të gjitha mjetet e metodat pushtuesin shekullor të viseve të robëruara të Shqipërisë, regjimin serb.



    Adem Jashari me bashkëluftëtarët e tij janë të gjallë, përjetësisht të gjallë!




    Duke qenë se pushtuesi i kishte rënë në gjurmë aktivitetit të Abedinit, me 1992, ai merr rrugën e mërgimit. Pas largimit nga Kosova, fizikisht ishte në Gjermani, por me zemër e me mendje ishte në Kosovë, në Drenicë dhe tok me shokët që vepronin ilegalisht dhe që kryenin aksione kundër forcave serbe.



    Në vjeshtën e vitit 1996, Abedin Rexha vjen në Kosovë, i ngarkuar me detyrat e caktuara dhe mban takim me komandantin Adem Jashari. Ai hynë e del nga Kosova shumë herë. Me 6 maj të vitit 1997, derisa çlirimtarët në Drenicë, në Dukagjin dhe në Anadrini, ia kishin marr pushtuesit serb kontrollin gjatë natës, Abedini së bashku me Fehmi Lladrovcin, Xhevë Lladrovcin, Luan Haradinajn, Ilaz Kodren, Ramiz Lladrovcin etj, i kalon Alpet Shqiptaret, duke thyer kufirin, që i ndante mes për mes trojet e Shqipërisë dhe hynë në Kosovë. Në rrugë e sipër, ky grup luftëtarësh bie në pritë të forcave serbe dhe pas një luftimi të ashpër dhe rënies heroike të Luan Haradinajt, detyrohet të tërhiqet nga kufiri.



    Dy muaj me vonë, në korrik të vitit 1997, Abedin Rexha, së bashku me Adrian Krasniqin, Ilaz Kodrën, Ilir Konushevcin dhe me luftëtarë të tjerë të lirisë arrin të depërtoj në Kosovë dhe punojnë pa u lodhur në zgjerimin dhe konsolidimin e radhëve e UÇK’ës.



    Me 25 nëntor të vitit 1997, policia serbe shkoj në Vajnik për ta arrestuar Abedin Rexhën. Abedini me dy vëllëzërit, Brahimin dhe Afrimin, e me luftëtarë të tjerë u kishte dalë përballë bandave serbe dhe i kishte sulmuar. Breshëria e armëve çlirimtare kishte rënë pandërprerë mbi çetnikët serbë. Në këtë sulm ishin likuiduar dy policë serb, ndërsa gjatë kësaj përleshjeje, forcat serbe kishin plagosur Baki Krasniqin, 11 vjeçar.



    Me 26 nëntor 1997, komandanti legjendar i UÇK’ës Adem Jashari kishte urdhëruar tu zihet prita forcave serbe, te vendi i quajtur Klisyra në Rezallë të Re. Në ball të frontit ishte dhe Abedin Rexha-Sandokani, i cili një ditë me parë kishte dhënë prova se si duhet sulmuar pushtuesi. Krahas Adem Jasharit dhe Abedin Rexhës ishin rreshtuar në pozicione edhe Mujë Krasniqi, Ilaz Kodra, Nuhi Geci e shumë trima të tjerë të UÇK’ës.



    Plani i armikut kishte filluar të vihej në veprim. Mirëpo në orët e para të ditës, forcat serbe u gjendën të rrethuara nga të gjitha anët. Zjarri i furishëm i trimave të Adem Jasharit e të "Sandokanit" kishte qenë vendimtar. Forcat pushtuese serbe humbën kontrollin dhe përmes radiolidhjeve kërkuan përforcime të reja duke njoftuar se kishin rënë në pritë, nga e cila nuk arrinin dot të dilnin. Armët e çlirimtarëve nuk kishin pushuar për asnjë çast. ndërkohë, që luftetarëve u kishte ardhur në ndihmë edhe trimi Osman Geci, daja i Adem Jasharit.



    Forcat ushtarake e policore serbe qysh nga ajo ditë e kuptuan se kishte filluar të perëndonte njëherë e përgjithmonë dominimi i tyre në Drenicë dhe në Kosovë. Gjatë tërheqjes çetnikët serbë kishin goditur për vdekje mësuesin Halit Geci, në oborrin e shkollës së Llaushës. Dhe, me 28 nëntor të vitit 1997, me rastin e varrimit të mësuesit, Halit Geci, në Llaushë, Mujë Krasniqi me shokë e tij Rexhep Selimin dhe Daut Haradinajn, duke qenë të armatosur shpallën publikisht fillimin e luftës çlirimtare në Kosovë, duke u paraqitur para masës së tubuar me uniformën e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.



    Atë ditë, ata kishin lëshuar kushtrimin për luftë të armatosur kundër pushtuesit serbë
    Gjatë vitit 1998, Lufta Çlirimtare vijoi të zgjerohej rrufeshëm, dhe Abedin Rexha nuk e përmbante dot zemrimin kundër pushtuesit, që masakronte pamëshirshëm fëmijë, gra, burra dhe pleq dhe ua digjte shtëpitë shqiptarëve.



    “Sandokani” kishte ecur papengueshëm përpara. Hapërimi i tij çlirimtar përshkonte natë e ditë frontet dhe istikame të luftës të UÇK’ës. Në fillim të gushtit 1998, Shtabi i Përgjithshëm i UÇK’ës, Abedin Rexhën e kishte caktuar Komandant të Brigadës 112 "Arben Haliti", e cila vepronte në Zonën Operative të Drenicës.



    Gjatë muajve gusht-shtator 1998 Komandant Sandokani luftoi pa ju trembur syri në shumë fushëbeteja. Dhe, pikërisht në kulmin e ofenzivave me përmasa të gjera shfarosëse nga forcat vrasëtare serbe të Millosheviçit, në të gjitha zonat Operative të UÇK’së, e veçanërisht në ZO të Drenicës, më 08 tetor 1998 Komandanti sypatrembur Abedin Rexha – Sandokani, vritet tradhëtisht në një pusi, të përgatitur nga Gani Geci së bashku më 27-30 veta, në pyjet e fshatit Kllodernicë, të komunës së Skendërajt.



    Bashkëluftëtarët e Abedinit, edhe pse e kishin humbur komandantin e tyre trim nuk e ndalën luftën. Ata luftuan me vetëmohim e trimëri ashtu si të gjithë luftëtarët e Lirisë, deri në dëbimin e forcave kriminale serbe nga Kosova.



    Abedin Rexha – Sandokani pas vetes ka lënë bashkëshorten me dy fëmijë: Sokolin dhe Selveten. Heroizmi i tij është përjetësuar në shumë shkrime në shtypin tonë, në këngë e poezi, ndërsa Shkolla e Turiçecit mban me krenari emrin e Abedin Rexhës "Sandokanit".



    LAVDI I QOFTË KOMANDANT ABEDIN REXHËS – SANDOKANIT

    LAVDI TË GJITHË DËSHMORËVE TË KOMBIT



    * * *



    SHTOJCA E PASHTRIKU.ORG



    Më 30 nëntor 2009, bashkëshortja e Komandant Abedin Rexhës, (i njohur gjatë luftës me nofkën „Sandokani“) Sanije Rexha ka ngritur një padi penale kundër Gani Gecit, i cili aktualisht është deputet i LDD në Kuvendin e Republikës së Kosovës. Në padinë penale të ngritur në Prokurorinë e EULEX’it, z. Geci akuzohet për vrasjen e Abedin Rexhës - Sandokanit, gjatë luftës, më 8 tetor të vitit 1998.



    Funksionet e deputetit Gani Geci në Kuvendin e Kosovës




    “Kam bërë një padi pranë EULEX për rastin e bashkëshortit tim që këtë akt kriminal e ka krye Gani Geci. Është dëshmia e gjallë që edhe vetë e ka pranuar dhe mbarë masa shqiptare e din edhe kush e ka krye këtë akt edhe vetë e ka pranuar publikisht pas vrasjes së tij. Gani Geci e ka pranuar. Kam fakte pas vrasjes së tij i ka çuar në familjen e Abedinit disa burra që kanë kërkuar besë. Ne ju kemi kundërpërgjigj që ai njeri i familjes nuk ka qenë, nuk është vrarë privatisht. Ai duhet t’i japë llogari Shtabit të Përgjithshëm dhe drejtësisë së Kosovës”, - kështu deklaron Sanije Rexha, para gazetarëve të tubuar në Sheshin pranë ndërtesës së Qeverisë së Kosovës dhe Parlamentit të Kosovës.

    E pyetur nga gazetarët, se pse nuk ka ngritur padi deri më sot, Sanija ka thënë se: “Deri vonë e kam pas qëllimin që t’ia jap dënimin vetë, ta vrasë publikisht. Këtë e them shumë hapur, por me ndërhyrjen e familjes dhe shoqërisë nuk e kam bërë dhe kam vendosur të ngre padi “.

    Sanije Rexha, para gazetarëve ka deklaruar se vrasja s’ka ndodhur për motive familjare (edhe pse Sanije Rexha është motra e Sabit Gecit dhe ka lidhje farefisnore me Gani Gecin), por pikërisht për motive ushtarake, sepse „Gani Geci ka qenë kundër UÇK’së, dhe kundër strukturave të UÇK’së, kjo është arsyeja”, ka theksuar Sanija.

    Znj. Rexha, pastaj ka shpjeguar se vrasja ka ndodhur pas disa tentativave të Gani Gecit për ta vrarë Abedinin. “Dy herë ka tentuar Ganiu ta vrasë, në njërën herë kam qenë edhe unë prezent, na u ka kall vetura. Të dytin rast i ka shpëtuar konfliktit mu atë ditë që ka tentuar ta vrasë, në mbrëmje, e ka zënë pusinë dhe e ka vra, këtë e di mbarë Drenica”, ka thënë znj. Sanije Rexha.

    Duke rikujtuar ditën, kur është vrarë Abedin Rexha-Sandokani, ajo tha se kjo ka ndodhur ditën e enjte - më 08 tetor 1998 rreth orës 15 e 13 minuta.

    __________________________________________________ _________________

    Kjo vepër kriminale e udhëhequr dhe e zbatuar nga UDB-ashët , ... ata që qerdhën e kishin në Velani . apo "Presidencë" si ç' e quante Rugova!
    Do t´i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

  11. #131
    i/e regjistruar Maska e drenicaku
    Anëtarësuar
    06-05-2003
    Postime
    3,263
    Citim Postuar më parë nga Brari Lexo Postimin
    cfar ka te re o drenicak nga gani geci?
    cfar po thot?

    ne tv e kam pa e duket trup sportiv..
    a eshte marre me sport?

    ku mund te lexojm librin e tij me kujtime?

    ai ka hyre qe tani ne historin e kombit.. si nje trim e atdhetar i rralle..
    Librin e gani gecit me titull "LUFTA PA MASKA"do te duhej ta lexoin te gjith shqiptaret sidomos ata qe sot jan shum te shqetesuar,pas daljes se nje agjenti te shikut para opinonit dhe tregoi hapur per vrasjet me porosi.
    Librin nuk eshte leht me gjet sepse ky liber konsiderohet si deshmi shume e fort se qfar ndodhi gjt dhe pas luftes se kosoves.
    Ne kete liber ka deshmi shume te forta,prandaj i nderuari brari mundohu ta gjesh dhe vetem pasi ta kesh lexua do kuptosh se gani geci eshte njeriu qe dha shume per kosoven aty ku eshte fut gani geci te tjeret as qe kan pas guximin me u fut.Kete e deshmojn edhe njerzit qe sot jan ne pydy ky.

  12. #132
    i/e regjistruar Maska e Llapi
    Anëtarësuar
    08-08-2002
    Postime
    10,979
    Citim Postuar më parë nga drenicaku Lexo Postimin
    aty ku eshte fut gani geci te tjeret as qe kan pas guximin me u fut.Kete e deshmojn edhe njerzit qe sot jan ne pydy ky.
    po mire e kie sepse duhet njeriu te ket tradit familiare e te ket njimi hektar ftyr e te behet shpiun i armikut dhe te vras komandanta qe luftuan per Çlirimin e keti populli dhe vendi
    e keto i ka te gjitha gani geci
    ky eshte guximi i ganiut ku te tieret nuk guxoin as enderr ta shofin se le ma te veproin si gania
    Do t´i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

  13. #133
    i/e regjistruar Maska e liridoni703
    Anëtarësuar
    17-02-2007
    Postime
    212
    Citim Postuar më parë nga drenicaku Lexo Postimin
    Librin e gani gecit me titull "LUFTA PA MASKA"do te duhej ta lexoin te gjith shqiptaret sidomos ata qe sot jan shum te shqetesuar,pas daljes se nje agjenti te shikut para opinonit dhe tregoi hapur per vrasjet me porosi.
    Librin nuk eshte leht me gjet sepse ky liber konsiderohet si deshmi shume e fort se qfar ndodhi gjt dhe pas luftes se kosoves.
    Ne kete liber ka deshmi shume te forta,prandaj i nderuari brari mundohu ta gjesh dhe vetem pasi ta kesh lexua do kuptosh se gani geci eshte njeriu qe dha shume per kosoven aty ku eshte fut gani geci te tjeret as qe kan pas guximin me u fut.Kete e deshmojn edhe njerzit qe sot jan ne pydy ky.
    Per baririn dhe Drenicakun
    Nese dikush mendo te merr fakte nga libri i Gani Geci ,se di se qfare faktesh do te merr nga aj kur aj vete para kamerav telivizive tha se nuk jam kan uqk ,dhe kjo te jep me kuptu se per qfare regjimi ka punuar edhe gjat lufte edhe pas lufte,,me kete e deshmon edhe Gani Geci se ishte njeri i UDB-se si e ka vra Komandant Sandokanin ket aj edhe vet e tha se nuk ka qen ushtar,,,atehere analizone dhe shikoni se qfare njeriu eshte dhe sa eshte i vendosur kjo nuk do koment.

  14. #134
    i/e regjistruar Maska e drenicaku
    Anëtarësuar
    06-05-2003
    Postime
    3,263
    Citim Postuar më parë nga Llapi Lexo Postimin
    po mire e kie sepse duhet njeriu te ket tradit familiare e te ket njimi hektar ftyr e te behet shpiun i armikut dhe te vras komandanta qe luftuan per Çlirimin e keti populli dhe vendi
    e keto i ka te gjitha gani geci
    ky eshte guximi i ganiut ku te tieret nuk guxoin as enderr ta shofin se le ma te veproin si gania
    O llap trus kepen se nuk din ti qysh e si u vra merr e lexo pak por mundohu edhe te jesh i arsyeshem,tek e fundit ka njerz te gjall qe kan qen aty kur ka ndodh vrasja e ty te kuptoi se e verteta nuk te intereson ty te intereson vetem pydy ky-ja.

  15. #135
    i/e regjistruar Maska e drenicaku
    Anëtarësuar
    06-05-2003
    Postime
    3,263
    Citim Postuar më parë nga liridoni703 Lexo Postimin
    Per baririn dhe Drenicakun
    Nese dikush mendo te merr fakte nga libri i Gani Geci ,se di se qfare faktesh do te merr nga aj kur aj vete para kamerav telivizive tha se nuk jam kan uqk ,dhe kjo te jep me kuptu se per qfare regjimi ka punuar edhe gjat lufte edhe pas lufte,,me kete e deshmon edhe Gani Geci se ishte njeri i UDB-se si e ka vra Komandant Sandokanin ket aj edhe vet e tha se nuk ka qen ushtar,,,atehere analizone dhe shikoni se qfare njeriu eshte dhe sa eshte i vendosur kjo nuk do koment.
    A ki deshmi qe ganiu eshte i udb-es apo vetem po ja fut si kau peles,mos he burrec se keto gjera i rregullon drejtesia heret a von,sepse per fat ka deshmitar te ngjarjes dhe eshte e kot kjo genjeshter e jotja dhe e ca militantve te py dy ky -es

  16. #136
    SHKOZA
    Anëtarësuar
    28-08-2004
    Vendndodhja
    Prizren
    Postime
    619
    Citim Postuar më parë nga drenicaku Lexo Postimin
    Me gjith ate drenica mburret me gani gecin,kush nuk beson pyetne hashim thaqin ai ju tregon per te me se miri.
    Jam ka dyshoj se ti je vete Gani Geci ose ndonje fare e tije (familjar ) se nuk ka ne Drenice te tjere qe shkruajne ose flasin mire per Gani Gecin dhe e shajne UQK-ne si ti .
    Se paku hiqe ate nikun Drenicaku se nuk po te shkon fare me teorite e tua.
    ATDHEU MBI TE GJITHA

  17. #137
    i/e regjistruar Maska e drenicaku
    Anëtarësuar
    06-05-2003
    Postime
    3,263
    Citim Postuar më parë nga liridoni703 Lexo Postimin
    Per baririn dhe Drenicakun
    Nese dikush mendo te merr fakte nga libri i Gani Geci ,se di se qfare faktesh do te merr nga aj kur aj vete para kamerav telivizive tha se nuk jam kan uqk ,dhe kjo te jep me kuptu se per qfare regjimi ka punuar edhe gjat lufte edhe pas lufte,,me kete e deshmon edhe Gani Geci se ishte njeri i UDB-se si e ka vra Komandant Sandokanin ket aj edhe vet e tha se nuk ka qen ushtar,,,atehere analizone dhe shikoni se qfare njeriu eshte dhe sa eshte i vendosur kjo nuk do koment.
    Ateher nese ganiu ka then se nuk ka hiq uqk ,ja paska ban si jakupi ku tha ne hag se nuk ka pas fare komand te uqk,qka nuk po thojn,bile edhe lima e ka perjashtu mundesin e komandimit te uqk-es ne burgun e hages.
    Por ka nje grup te tret qe aq mir i din senet qe ty nuk ta merr mendja.

  18. #138
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    17-09-2009
    Postime
    2
    Une jam po nga ajo rrethinë, e kam njohur personalisht Abedin Rexhen po e njoh edhe Gani Gecin

    Per Abedinin kam pasur shume respekt dhe e respektoj me nderime te mdha si nje nder luftetaret e pare te UQK-së, kam luftuar ne front me te, ka qen nje burrë trim,po te kishe Komandant Sandukanin ne front kishe nje bindje se atu armiku kishte deshtuar

    Gani Gecin per here te pare e kam takuar ne Jabllanic te Dushkaj-së ku ai e dine vet se si ka ardhur puna qe ka qenë ne shtab te Jabllanices ( nuk po hi ma ne hollsi!)

    Nuk besoj aspak se ka qenë kjo vrasje me qellim qe ai ka qen me LDK-në apo me PDK-në apo me ndonje parti tjeter( dojn apo nuk dojn ta pranojn ), kan pasur kundeshtime shume here ne mesin e UQK-se dhe Gani Gecit por ka ardhur puna deri te ofendimet personale, keshtu qe per fat ka pasur deshmitar prezent gjdo here qe jan takuar Gania me Abedinin

    Nuk eshte dashur te vije puna deri te armet kunder njeri tjetrin ( turp nga dy palet)
    E kam te ndegjuar se Abedini e ka ofendue Ganiun ne nënë ( edhe kjo turp )

    Por Shkiet ne at kohë jo qe na ofendojshin nënat, motrat tona, na vrisnine u mundoshin te na zhdukin nga faqja e dheut , ata nuk kishim kohë ti ndegjojm se qa po bejn e po flasin.

    Shkiet edhe na-i dhunojshin e ne vetem shiqojshun se ku ta fusim koken, te dalim ne Maqedoni, ne shqiëpri apo te ikun neper Mal te zi( me faleni se nuk po i marr te gjithë ne njëkend)


    Me te vertet TURP




    Me respekt dhe nderime

  19. #139
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    20-02-2007
    Postime
    389
    Citim Postuar më parë nga SHKOZA Lexo Postimin
    Jam ka dyshoj se ti je vete Gani Geci ose ndonje fare e tije (familjar ) se nuk ka ne Drenice te tjere qe shkruajne ose flasin mire per Gani Gecin dhe e shajne UQK-ne si ti .
    Se paku hiqe ate nikun Drenicaku se nuk po te shkon fare me teorite e tua.
    pash zotin po a po beson qe me te vertet eshte i drenices a,ky me ket nikun drenicak,edhe ne koft eshte djali i halit ternavcit

  20. #140
    i/e regjistruar Maska e shalja1
    Anëtarësuar
    18-05-2009
    Postime
    427
    pse a gjalle eshte Haliti Trnavcit a,,, kuku per neve qka koka ba ,

Faqja 7 prej 14 FillimFillim ... 56789 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •