Close
Faqja 14 prej 14 FillimFillim ... 4121314
Duke shfaqur rezultatin 261 deri 276 prej 276
  1. #261
    Antivirus -Llap- Maska e ardiana luzha
    Anëtarësuar
    19-11-2007
    Vendndodhja
    Ne mendjen tende!
    Postime
    1,008
    Citim Postuar më parë nga drenicaku Lexo Postimin
    lere more ket far zdrolani te ferizajit mos u merrni me te,me nis sa legeni vjen ketu e fol qysh ti teket nuk ja vlen mu merr me te.
    e sidomos me TY bash hiqq sja vlen mu mirre

  2. #262
    i/e regjistruar Maska e drenicaku
    Anëtarësuar
    06-05-2003
    Postime
    3,263
    Citim Postuar më parë nga ardiana luzha Lexo Postimin
    e sidomos me TY bash hiqq sja vlen mu mirre
    Pse moj ardiana nuk ja vlen mu merr me mu,provojé vetem nje her,hera e par eshte pak me e zorshme se tjerat shume me leht do ta kesh

  3. #263
    tHeKtHi MaMa :P
    Anëtarësuar
    24-11-2008
    Vendndodhja
    new york
    Postime
    1,708
    ''drenicak'' mos ke rrshit prej teme pak


    sa per gani qenin ka vdek si duket

  4. #264
    i/e regjistruar Maska e Llapi
    Anëtarësuar
    08-08-2002
    Postime
    10,979
    Kush filloi me grushtime në Kuvendin e VI të LDK-së?

    Në Gjykatën e Qarkut në Prishtinë, të martën është mbajtur seanca gjyqësore kundër të deputetit Gani Geci, dhe vëllait të tij Esatit si dhe nipit Arton Gecit, të cilët akuzohen për kryerjen e veprës së pengimit të kryerjes së detyrës zyrtare. Arton Geci akuzohet edhe për mbajtje të pa autorizuar të armës. Të akuzuarit Gani dhe Esat Geci u deklaruan të pafajshëm lidhur me akuzat që i rëndojnë, ndërsa Arton Geci e pranoi akuzën për armëmbajtje pa leje, ndërsa e mohoi veprën penale të pengimit të personit zyrtar. Gjyqtarja e rastit, Marie Ademi njoftoi se të akuzuarit Gani, Esat dhe Arton Geci, kanë dorëzuar një parashtresë me të cilën kanë kërkuar të shikohet CD-ja e cila është transmetuar në RTK, si dhe tri fotografi ku shihen disa persona që kanë marr pjesë në përleshjen e Kuvendit të VI Zgjedhor të LDK-së. Derisa, prokurori Suad Kuraja, i përkrahu kërkesat e të akuzuarve që të shikohet kjo CD, por propozoi që të sigurohet në mënyrë ligjore nga ana e Gjykatës së Qarkut në Prishtinë. Këtë propozim e kundërshtuan avokatët mbrojtës Fadil Hoxha dhe Naser Gjinovci, mirëpo edhe pas kundërshtimit të tyre, trupi gjykues mori vendim që ky propozim të aprovohet. T. Rexhepi
    Do t´i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

  5. #265
    i/e regjistruar Maska e Brari
    Anëtarësuar
    23-04-2002
    Postime
    18,826
    dy fakte interesante..

    ben dikush nje fond ..psh haradinaj e fut para ne te ..lluka.. dhe u behet gjyq..
    pse?

    eshte ceshtje tyre private..

    rrihen disa ne mbledhje partije (jo parlamenti.. ) dhe u behet gjyq..
    pse..?
    mren partis vet eshte grindja..cka i duhet gjykates..

    hmmm..

    era m.ut po i vjen gjykatave e prokurorise se kosoves..

    u vjen era e shik-llikit..

    pra ne kosov dhe gjyqet i organizon shiki..

    kush i ka dale nga rreshti shikit cohet ne gjyq..

    kush nuk i bindet shikit.. paditet e i behet gjyq..

    o dun me e pa te vram o ne burg gani gecin..

    meqe smujtem me te vra ather.. tash kena me te shti ne burg.. o gani gec.. ... duken qarte qe thone gjykatat e prokurorite.. me porosi te shikit..

    llap .. sa shum i frigoheni ju polpotistet kreshnikut gani gec..

    gjysen e fondit vendlindja po e harxhoni sa per faruka e sa per prokurora e gjykatsa.. qe gani geci te shkoj atje ku e don shtabi juaj khmer rruzh..

    e poplli kosoves..rrin duar kryq..mfal .. me dur ne meith..

    nuk del kush me i than kti poplli..se po iku dhe ganija.. ka vdek ne kosov dhe trimija..e ka mbet..vec pabesia..e hajnia e polpoti-enveria.. faruk-kia e ningjo pojatia..e rogneria..

    keq..


    mbahu gani heci.. !!!


    ..

  6. #266
    i/e regjistruar Maska e Llapi
    Anëtarësuar
    08-08-2002
    Postime
    10,979
    Citim Postuar më parë nga Brari Lexo Postimin
    llap .. sa shum i frigoheni ju polpotistet kreshnikut gani gec..

    gjysen e fondit vendlindja po e harxhoni sa per faruka e sa per prokurora e gjykatsa.. qe gani geci te shkoj atje ku e don shtabi juaj khmer rruzh..




    mbahu gani heci.. !!!


    ..
    tradhtarve e zuzarve tinzarve qe vrasin pas shpine gjithkush ja ka frigen
    dhe nuk do ti shkoi gjithmon kungulli mbi uji edhe keti krimineli
    e do ta shifesh ti brari ne biruc ku edhe e ka vendin
    por jo per grushta qe u dha shokve te vet te dashurve te rugoves por per plumbat qe ia dha Komandantit te UÇK-se A.Rexhes Sandokanit
    Do t´i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

  7. #267
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    30-12-2009
    Postime
    1,594
    Citim Postuar më parë nga Llapi Lexo Postimin
    tradhtarve e zuzarve tinzarve qe vrasin pas shpine gjithkush ja ka frigen
    dhe nuk do ti shkoi gjithmon kungulli mbi uji edhe keti krimineli
    e do ta shifesh ti brari ne biruc ku edhe e ka vendin
    por jo per grushta qe u dha shokve te vet te dashurve te rugoves por per plumbat qe ia dha Komandantit te UÇK-se A.Rexhes Sandokanit

    jo zuzaret vrasin pas shpine ky erifi ja ka hedh plumbin mu ne ball!!

    edhe ti po te ishe llapjane do e haje nje ashtu si ky far sandokani!!

    e sa per burg qe ka me shkue thuhet keshtu: te rrou me briskun e berberit!!

  8. #268
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    30-11-2009
    Postime
    113
    Citim Postuar më parë nga drenicaku Lexo Postimin
    Pse moj ardiana nuk ja vlen mu merr me mu,provojé vetem nje her,hera e par eshte pak me e zorshme se tjerat shume me leht do ta kesh
    qysh s po t vien marre o zhugan. koshe i paftyr. qysh t doket mi ti than dikush motres tane. ti tek koshe ai drenicalija i rrejshum more qen. sherri jyt i kum sha edhe do drenicali tjer qi tash pom vjen marre pej tyne.
    um falini ju drenicakt e mir

  9. #269
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    29-10-2009
    Postime
    356
    Citim Postuar më parë nga Llapi Lexo Postimin
    ty po te qeshet qe e vrat nji Komandant te UÇK-se
    por perse mbani ende zi dhe i shani tieret kur te tierve u qeshet kur vriten spiujt e UDB-es qe jan edhe njiherit antar e aktivist te LDK-LDD-se

    Ua pordhesha ne shishe qe te gjitha partit e shqiptareve sepse jeni pjella e shkive,dhe spiuni e shane spiunin ,apo spiuni e etiketon spiun patriotin pimna urinen nese keni etje spiuna !

  10. #270
    i/e regjistruar Maska e Llapi
    Anëtarësuar
    08-08-2002
    Postime
    10,979
    Citim Postuar më parë nga arberi_fr Lexo Postimin
    Ua pordhesha ne shishe qe te gjitha partit e shqiptareve sepse jeni pjella e shkive,dhe spiuni e shane spiunin ,apo spiuni e etiketon spiun patriotin pimna urinen nese keni etje spiuna !
    ske pas nevoj te tregosh qe nuk je shqiptar se ashtu keshtu e kemi dit
    nuk ke pas nevoj ti shajsh partit shqiptare hiq
    por per ne shqiptaret eshte nji krenari e nder kur nji i minoritetit si ti na shan
    Do t´i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

  11. #271
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    29-10-2009
    Postime
    356
    Citim Postuar më parë nga fattlumi Lexo Postimin
    Ne kete qytet perendimor te Kosoves pas lufte ka ndodhur edhe vrasja e disa figurave me eminente te historise se Kosoves.Vrasja e Tahir Zemaj me te birin e tij,vrasja e Avni Elezaj ,(njeriu i cili e vrau kryekriminelin e Pejes,Vidomir Shalipurin)pastaj vrasja e babait te tij.e edhe te mbi 200 personave tjere vetem ne kete qytet ende jane enigmatike.

    Fatlum si me i besue shqiptareve allahile;disa thene se Tahir Zema ka ik nga lufta dhe i ka dorezue armet,pastai kinse nga helikopteri ne kohen e e demostratave vrau Tahir Mehen a eshte bre burr mi besue ketyre fjaleve apo ty e tjereve,dhe a i ka pas dy gra serbe dhe femi me to ?
    Per bese e keni perzie qullin me sheqer e me kryp!

    Skenderbeu thone se e ka çlirue shqiperin,a tani thone se paska masakrue shqiptar musliman!
    çfare lirie na paska sjell ky skenderbe hamamin tend !
    Dhe ne film e kam ndegjue skenderbeun duke iu drejtue shqiptareve
    "Lirin nuk ua solla une ,por e gjeta ketu mes jush ketu "

    Nese e paska gjete lirin,çka topuzi paska vra vellazer shqiptar musliman kur si ai qe ka qen i konvertum ne musliman e mi masakrue vellzerit e vet ,a patriot si Thaqi e Avdiu me Limen na pruren bashkimin dhe lirin a luftetaret bredhin si qent e rrugeve duke kerkue lemoshe !Njesoi edhe ne kohen e enverit u vrane patriotet dhe kosoven ja fali serbise bashk me Mark Krasniqin Millanin)

    Tane shqiptaret jeni Mik Sokola ju dhurofte perendia me ate çka e meritoni !

  12. #272
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    29-10-2009
    Postime
    356
    Citim Postuar më parë nga Llapi Lexo Postimin
    ske pas nevoj te tregosh qe nuk je shqiptar se ashtu keshtu e kemi dit
    nuk ke pas nevoj ti shajsh partit shqiptare hiq
    por per ne shqiptaret eshte nji krenari e nder kur nji i minoritetit si ti na shan
    Llapjan mushtishti

    Une jam miliona here i vetmi shqiptar i paster,une kurr gjere me sot as nje shqiptar nuk e kam marr neper goje e shpionue tek shkau.

    Une kurr nuk kam qen antar komunist as ne pune te shtetit nuk jam kon si ti ne organe shteterore as me titon as me fadilin as me rugoven as me thaqin.Pos;kam sakrifikue per çdo dite jeten time duke mbrojte shqiptar duke mendue se do ma dini per ndere,por kote paska qen mundi im,sepse shumica shpiuna e vegla te shkaut dhe shiteni si patriota e patriotat i shpallni si tradhetar skeni faje !

    Ju pordhesha te gjitha partit e dalura nga regjimi shkavellosllave e shqipfolesave qe po shiten demek shqiptar dhe partijasha.

    E keni marr rrugene popullit te Lutit,dhe do ndeshkoheni nga qielli me meteorita,e jo me meteor.

    Nese din vetem me ma dhene pergjigjen me meteorita e jo me meteor,e di qe je i meqem allavdo !

  13. #273
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    24-06-2011
    Postime
    52

  14. #274
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    24-06-2011
    Postime
    52

  15. #275
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    30-12-2009
    Postime
    1,594
    halla raz qe prej se u deklarue e veja e sandokanit per padi nuk ka me te reja ne kete drejtim!

    por qe prej asaj kohe grupi i azem syles u burgos dhe po gjykohet aktakuza ndaj azem syles eshte gati me dal etj !

    qe prej se e veja e sandikanit deklaroi se po padite geni gecin u burgosen edhe shume tjere grupi i fatmir limajt dhe pritet edhe akuza ndaj fatmir limajt te dal ne shesh!

    halla raz qe prej se e veja e sandokanit doli e urdheruar dhe e udhezuar nga azem syla nuk ka dicka te re ne kete drejtim pse e shtini azem syla te vejen e sandokanit e la ne lloq!

    ngase ke ndrruar identitetin nga panollonat ne dimi sigurisht mund te na sqarosh pse azem syla po merret vetem me skenare mashtuese e mjegulluese dhe vetem po i fut therrave vejushkat kot fare!

    sipas hetuesise as nje padi nuk eshte duke u ushtruar nga e veja e sandokanit vetem ka qene marketing politik i azem syles per tu hakmerr kunder cd se bllaces qe e shpalosi geci ne kuvend!

    shume i kushtoi azem syles ajo cd e bllaces edhe keto tjerat e vertetuan se azem syla bashkluftetaret i paska pas udebash-kupto halla raz e kam fjalen per faruk gashin fatmir xhelilin etj!

  16. #276
    i/e regjistruar Maska e Brari
    Anëtarësuar
    23-04-2002
    Postime
    18,826
    Farherdin Gashi: Shoqërohej me policë serbë, i shiste vegetë UÇK-së

    T.Rexhepi

    Bota sot

    Në vitin 1996 kam filluar një shoqëri me zv/komandantin e policisë serbe në Shtime më pas me vetë komandantin, Dragan Gjorgjeviq”. Kështu ka thënë në janar të vitit 2004, në një dëshmi të fshehtë, për tribunalin e Hagës, Fahrudin Gashi – Faruku.

    Personazhi “i tmerrshëm” i procesit maratonik gjyqësor, në denoncimin e krimeve të pasluftës në Kosovë, në Rastin Bllaca, Fahrudin Gashi, ka një anë të panjohur të tij, bashkëpunimin e hershëm me hetues të Tribunalit të Hagës.

    Përmes portalit LajmeShqip.com është bërë publike për herë të parë një videoinçizim të shtatë vjetëve më parë, të dëshmisë që Fahrudin Gashi – Faruku e kishte dhënë për Prokurorinë e Tribunalit Ndërkombëtar të Hagës, në cilësinë e dëshmitarit të mbrojtur.

    Përkundër faktit që Gashi është dëshmitar i mbrojtur i Tribunalit, videoregjistrimi amator është bërë, siç duket, fshehtas, nga ana përfaqësuesit hetues të Zyrës së Prokurores së Hagës, gjatë intervistimit të tij, më 21 janar të vitit 2004, në bazën finlandeze të KFOR-it, në Lypjan..

    Para luftë në LDK, pas luftë në PDK

    Nga tërësia e një inçizimi shumë më të gjatë të intervistimit të Fahrudin Gashit nga hetuesit e Tribunalit, Portali LajmeShqip.com publikon kësaj radhe vetëm dy prej tyre.

    Videoja e parë, prej pak më shumë se 13 minutash, pasqyron pjesën hyrëse të bisedës, ku bëhen prezentimet reciproke dhe në të cilën hetuesi ia tregon kushtet e intervistimit Fahrudin Gashit dhe dakordimin e këtij të fundit, për t’u intervistuar.

    Ndërkaq, videoja e dytë përmban një pjesë të dëshmisë shumë domethenëse të Fahrudin Gashit, rreth angazhimeve dhe implikimeve të tij të paraluftës, gjatë luftës dhe të pasluftës në Kosovë.

    Ai tregon se si para luftës ka qenë një biznesmen i suksesshëm dhe se si nuk ka pasur asnjë problem ndonjëherë me regjimin (serb) në Kosovë, por përkundrazi, sipas tij, ka qenë bashkëpunëtor i mirë i tij dhe, në të njëjtën kohë, aktivist i Forumit Rinor të LDK-së. Gajtë luftës, thotë Gashi, jam përpjekur të ndërtoj raporte të mira me UÇK-në dhe të gjejë mirëkuptimin e tyre, kurse pas luftës, për një kohë, ai, siç dëshmon vetë, ka qenë veprimtar i PDK-së e më pas e ka braktisur edhe atë.

    Sipas Gashit, ai në PDK ka qenë vetëm deri në vitin 2002 dhe tash (në momentin e intervistimit) nuk është anëtar i asnjë partie.

    Asnjëra parti nuk bëri gjë për mua dhe unë nuk qëndrova më në to, as PDK e as LDK, dëshmon vetë Fahrudin Gashi.

    (Me gjërësisht mund të lexoni në numrin e sotëm të gazetës "Bota sot"

    Shpërndaje Komente (85) Kthehu | 09.07.2011
    ooo fahredin apo fahrudin e fara te humbt fare,ti ke edhe me te tregon se ti din shume e shum shok qe ke pas ne lufte e para saj qe kan bashkpunue me shkaun,po hape gojen e tregoj te gjitha e shpetoje Uck-ne e vertet,shpetoj dhe liroj nga vuajtja qlirimtaret e vertet te gjallit e te vdekurit,familjet e tyre dhe mbare popullin Kosovare.Nese tregon te verteten gjysa te falet.dhe ne fund populli ta jep ate qe e meriton ti e te tjeret>>BURG I PERJETSHEM<<ung.

    babi 10.07

    Andaj e ka shpallur vetëvrasjen e tij. Ka marrë telefonin e policisë dhe me të e ka thirrur vetë agjencinë dhe e ka shpallur vdekjen e vet\", ka pohuar Petkoviq duke shtuar se përveç këtyre që tha, ka edhe shumëçka tjetër të thotë për bashkëpunimin e tij me shërbime të ndryshme. Ai madje është shprehur i gatshëm të ballafaqohet publikisht me vetë z. Haxhiun.I pakënaqur me disa emërime të fundit në Qeverinë e Kosovës, Ministri për Kthim, Sllavisha Petkoviq ngrinë përkohësisht funksionin e tij, pasi sipas tij nuk janë përmbushur marrëveshjet që ka bërë me Qeverinë. Ai po ashtu ka demantuar edhe disa shkrime në të përditshmen Express dhe ka paralajmëruar se do të ngritë padi kundër kësaj gazete dhe për ish shefin e kabinetit në këtë ministri Radomir Dimiq, i cili ka thënë se një nga bashkëpunëtorët e ministrit është vrasës dhe ka plaçkitur nëpër Kosovë. Ai tha se do ta padisë edhe gazetarin që e ka shkruar këtë shkrim dhe drejtorin ekzekutiv të kësaj gazete Baton Haxhi

    n..pdkistav 10.07

    Ministri Petkoviq ngrin përkohësisht funksionin e tij dhe akuzon gazetarin Baton Haxhiu Prishtinë, 24 mars 2006 /TN /QIK \"E kush është Baton Haxhiu?\", ka pyetur ai dhe ka vazhduar menjëherë: \"Prej vitit 1990 Baton Haxhiu është bashkëpunëtor i Sigurimit Shtetëror të Serbisë. Nuk ka qenë Sllavisha Petkoviqi ai që në vitin 1994 ka mundur të hapë gazetën \"Koha Ditore\", por këtë ka mundur ta bëjë Baton Haxhiu. \"Dhe është një detal shumë i çuditshëm që ka ndodhur gjatë kohës së bombardimeve. \"Tanjug ka publikuar lajmin se z. Baton Haxhiu është vrarë. E dini pse është dhënë ku lajm. Sepse z. Baton Haxhiu është frikësuar se shqiptarët do të dëgjojnë se po e ruajnë njësitë speciale të MUP-it dhe mu për këtë mund ta vrasin.

    jav..q..n..pdkistav 10.07

    shikoja fetyren Hajni, Shpiunllak,Prostutusion krejt i pasa ky far rrospillani edhe kurgjo nuk i ndodhe ketij far zogthiu.

    Abdullahu 10.07

    Baton Haxhiu si shpesh e merrke ne mbrojtje kete Faredin vegeten. Sigurisht se Stanishiqi e ka pase jaran edhe Faredin Gashin...hajde shpiuna hajde. Krejt bashke, disa ju shajne disa livdojn ne media e disa reklamojn vegeten.

    Bisturi 10.07

    z,RRAHMAN,pasi permende ldk,ne qeshtje me farukin,po te pyes un typse nuk pat vend faruku ne ldk, gjat luftes dhe pas lufte antar i pdk shikut???pse faruku bashkpunoi gjat luftes me pdkista shikut,dhe pse keta paskan pas te njejtin qellim,???dhe pse kur bllaca akuzoi Farukin doli PDK dhe e mbrojke farukin???mu pom doket qe ldk farukit ja pat dhan rruget ,dhe pdk premtoi qe shpijunat pi eliminojm,por ndedhi e kunderta,farukit ja futen cevin e pushkes ne goj dhe i than nese sdon meta mar shpirtin puno per neve,dmth SHIKUN,FARUKI ESHT NE KRIM DERI NE FYT BASHK ME KETA BANDITAT E PDK,pra mos e krahasoni kohen e para lufte se me zor esht dash me pranu ne parti ket bir qeni,e qe ekan leju pdk me vra njerz ky. aty jam i bindur se ky ka zbatu urdhera te dy anve,per pdk dhe per serrbi,rrahman naten e mir

    qaushi 10.07

    Po sa i perket vegets qe kyfar tipi ju paska dergua,po ju jap nji pergjegje;siq po shifet me se shumti paska pas efekt te hasha,se edhe paska pas konsumua si shum dhe edhe qato pak mend si ikishte qetegjitha jaka turbulluar,e po me duket se edhe shkronjat mbrapsht po i dalin.Si piksepari e largoj Flamurin Kombtar(dhe hjeku dor vullnetarisht nga te qenit shqiptar),hymnin,dhe vazhduan degradimet me radh pa te ndalur,e kjo po e deshmon se ,,vegeta ,,ka qen shum helmuse dhe po me duket se farukit bash qajfar komandanti shka jakish pas dhurue me qellim qe meja shperla trurin hashes...epo ky hasha sishkan pas durue dhe ikishpas dhan me (lpije si shum edhe azem syles,dhe xhavit halitit e keshtu me radh...).tash ky faruki duhet edhe per helmimin e hashes me veget me dhan pergjegje plus per krimet e veta qe ka ber me ket banden e ov kukuve....

    Kralanasi 10.07

    PO SHAHNI SIKUR ME KAN PREJ ISNIQI DEQANIT.

    Meti 10.07

    po deri kur ju pdk me udben e sebis

    jav..q..n..pdkistav 10.07

    N..pdkistav@ kqyr se edhe nonen e motrat e ki ne PDK-në edhe kejo eshte parti shqiptare si LDK e AAK apo AKR .

    Me krejt Parti 10.07

    Krejt UDBA-shat u kthyen e u ban SHIK-ovca e tasht jan ba PDK-ca,veq EULEX-i ua ka ptish pak strofullin,tasht veq ne hyfshi ne bire te miut.

    Londonasi 10.07

    Une spo kuptoj cka osht puna e 300 kilave te vegetes ???????????cka ka lidhje vegeta me shpijunazh a me UCK

    Petiriti 09.07

    komentues te nderuar mos u shtyni nder vete me brryla edhe tani sikur ne lufte se qdo kush e ka vendin ku e meriton se te gjitha te mirat e te ligat do te dihen,une shum her kam shkrue edhe kam akuzue me vend edhe apet vazhdoj me ato qendrimet e mija te nje ish ushatri te thjeshte e te betuar se do te luftoj deri ne fund me nder edhe per liri,por njeriu nga nje her harron se kush eshte, keta haruan edhe u mashtruan nga lakmija e paret e shumta qe u derdhen nga agjenturat serrbo sllave edhe me ndihemn e qeveris kuislinge te shqiperis se asaj kohe,po te ishte qeverija shqiptare e pergjegjeshme kurr skishin me ndodhe keto krime ndaj luftetareve e burrave ma te mir te kombit.ashte dashte edhe duhet te gjitha ato familje qe kan njerz te vrar ne keto rrethana te tubohen e te majn ne takim kosultativ eti drejtohen strasburgut qe te gjykohet edhe ish qevrija shqipatre e asja kohe se ajo mban pergjegjesi te rende per te gjitha te ligat qe na ndodhen krahas serrbis,ju falem nderit.

    ish ushtari i UQK-Drenic 09.07

    Ju te ldk ne dukeni se edhe ndonje komet prej qielli me ra ne kosove e me shkaterru kosoven skei per ta par se eshte shkaterruese,pse po vall nuk asht deshmi rrenqethese e keti faruku se para lufte ishte ne ldk nuk vlen per ju ky argument i gjall se nje pjes e mir e njerezeve te ldk kan bere punen e serbis ne kosov me dashje apo pa vetedije,kryesorja i kan kontribu roberis qe e bete serbija ne kosov.

    rrahman 09.07

    te pershendes ,,meti,por edhe zef doden, hahaaaaaaa ,jo nuk na ka hup rruga jo ,po gjithmon u kan ni dor ne hyqmet e njeren ne milet ,kur hyqmeti i ka punt keq punon feja per ta ,kur feja nuk shkon hyqmeti e ndihmon, qe tani ni xhami te madhe talibanave edhe argatve te serrbis jav maron.Babgjyshin e kam pas BALLIST edhe thojke kush i ka hanger paret e kralit zanat te zi ja len nipit e djalit,flm

    zhitia llap 09.07

    Avanger, ti nuk je nga Shqiperia, nga je djalo? Sikur me te thene dikush ty qe gruan e ki te bukur a te vjen zor? E qysh krejt Kosovaret plehna? Bash qeky \"plehu kosovar\" ju ka ushqye e keni mbet gjalle, qysh nuk po te vjen marre? Po kemi mbete \"pleh\" na kosovaret sepse kemi derdhe gjak e gjak per kombin, qe as ne Shqiperi, as Maqedoni e as Mal te Zi nuk ka kurrfare domethenie me! Ne \"plehu\" me gjakun ton organizuam LIDHJEN E PRIZRENIT, ne e beme SHQIPERINE LONDINEZE te pavarur, ne e beme KOSOVEN E PAVARUR, ne krejt kuadrot e shqiptareve te Maqedonise dhe Malit te Zi i ngritem ne Universitetin e Kosoves, te gjitha me gjak. Dhe ne fund \"plehna\"!? E mjere ajo nene qe te paska linde, i mjer ai babe qe te paska dhe mjer ti per veti se hiq ma larg se hunda nuk po shihke! Ndoshta edhe jemi jo aq te ditur, se shkau ka keqyre me na çfarose, por sa per shqiptare qe jemi, propozoj qe Kosova te quhet Shqiperi e ju tjeret gjeni naj emen tjeter si \"Greqia\", \"Serbia\", \"Bullgaria\" ose edhe \"DREQ-IA\".

    Fati 09.07

    ooooooppppppaaaaaa ku ini ju te thaqit.....robt jav q/// prej shtatve deri ne shtatdhet...tash e pranoni se keni lidhje me ...UDBEN E SERBIS

    MIXHA 09.07

    Qebesa qetash na u kan hap punt! Ni ane gjamijat me kta Talibant ton bre zoti i vraft ho. Ni ane shpijunat bre robt ktyne e krejt qka kan. Zoti na nimoft se zor mi dal ne kry?I pershndes krejt ata si nuk jan Shpijuna.

    Meti 09.07

    Komandant vegeta.

    Pushka e gate 09.07

    kushtrim zagari lpk-ist mu nga fara juaj i ka aredhe shqyptaris krimi vrasjet nder shyptarem vetem keshtu aredhen dhe mbijetuan pushtetet envero-titiste shpif, percaj e vra shqyptaret me te mire mbase shpine. Akoma keeni ftyre te kerkoni vrasje ndershqyptare, mu ate ka me jau dhene Zotim por kete radhe keni me e pesua vete ne veten dhe familjen tuaj. Boll me ka vuajt ky popill shqyptar nga fara e poshter miladino-mugoshiane.

    Uka L. 09.07

    kushtrimi na tregon perralla te tipit alla LPK-isto-enveriste.Tu ka pergjigje shum mire z. Zef Doda,shpijunat me te sotisfikum i ke pas ne radhet enveriste, jo per kote iu ngutej kryelAPERAVE ENVERIST SI xH.hALITI E i.KELMENDI ,A,SYLA E TJERE MILADINCA ENVERIST, TE VRASIN SA MA SHUM KUNDERSHTARE POLITIK! ne te njeten kohe duhej likuidu bashkepunetoret si brosha qe mos tju dalin felliqesinat per mejdani. E ti kushtrimi dhe sorrolapi yt sjeni gje vetem se duare trokites te krimit, brohorites te vrasjeve shqyptare.te njetein mendim e kishen dhe akoma e kan shkiet dhe fara e tyne enveriste te vriteshin,te vrasin sa me shum shqyptar! tashe me dihet cdo gje, dihen gjakataret dihen uredhenesit dihen shpijunat. faruk pisi ashete tipi juaj si qe keni edhe shum tipa si faruku qe meshifen dhe ti kushtrim zagari i duartrokit se ta kan shpela trunin tend prej kuqaloshi.cdonjeri qe identifikohet dhe krenohet me ideologjin enveriste, ashete pjella e dreqit. Mu nga keta horra i ka aredhe e zeza kosov

    Uka L. 09.07

    AGRONIT:Agron pasi ma kishe permend emrin,dhe kerkojsh pergjigje per bisedat me Beogradin,do te mundohem qe te pergjigjem ne pika te shkurta.Une per vetin tim nuk kam besim ne Edita Tahirin,sepse kjo zoje se bashku me Rugoven kishin nenshkru lloj lloj marrveshje duke filluar prej arsimit deri tu autonomija substanbcijale,dhe ajo kur u duke qe te zbatohet ne veper e njejta mbetet vetem ne leter.Nqf se une do tme vetshin per kete,une kisha propozu ose prof.dr.Zenullah Gruden ose Azem Vllasin njerz me pervoj dhe jurist te cilit e dijn se si marrin frym shkijet,per kuadra te papervoje ka Kosova plot,po te takoheshin me shkijet do te luajshin si maca me miun.Ne bisedat e ardhshme Kosoven duhet ta perfaqsojn njerz te cilet teritorin e Kosoves e dijn ne pllemb,e jo kuadra apo emra qe perpos Prishtines as ne Ferizaj nuk kan qene,se prej ketyre kuadrave kena vetem dem e jo edhe dobi.U munova qe tut pergjigjemper afersisht.

    rifati 09.07

    po ku je ore patrijot Gashi.po ku i le more ato fjalt e patrijotit qe fliste neper ndeja,e tash ke filluar me qel masken tende,po a spo te vjen mbare per familjen tende e per katundin tend qe po ja qet marren,ma mire e ke pas me mbut veten se sa u zbullove more bir. k... por ndoshta jeni marr vesh me nazmi bllacen per me koprimitu luften e popullit shqiptar te ndrejt qe ishte....ke qen dhe ne e kemi dite por nuk kemi pas plumb per shqiptaret e ke shpetuar e tash po shef fillma shume qe po ren per uck_ne mbarrrrrrre per ty dhe familjen tende.... turp.......

    adnan 09.07

    lexoni pak historine e xhavit halitit nga sherbimet gjermane dhe njerzit qe e njohin paansisht dhe do te bindeni se keto gjera skan pike prej qielli po eshte nje strumbullar i cili e ka emrin xhavit,Njerezit qe nuk ishin ne ideologjine e tij qe me ardhjen ne pushtet te socialisteve me 1997 mte ndihmuar edhe nga klosat e bandat e shkatrrimit te shtetit shqiptar fillojne te vrasin njerezit mbas shpine gjoja ne emer te Uçk e ne vertete pak ishte ideali i lidhur me te.Po perseritet historia 1945 partizanet ballista.

    hasani 09.07

    Per Kreshnikin.Nuk e pata menden por ishte koment i miré.Edhe une e mendoj se ishin hy te gjithé ne partiné apo lidhjen Demokratike.Nuk kishte parti tjera.Pra edhe njerez qe ishin komunista ,edhe pothuajse i gjith populli.Levizja ishte qe nga 1982 edhe organizaté dhe i marrshin letrat neper Evropé.Askush nuk kishte mundé te udheheqé até popull perveq te Madhit Rugova.Dihej shum mié se shka ka mbrenda ku shum flisnin diten si kombétaré dhe naten si bashkpunetor te Serbisé.Krejt keto i ka dité edhe Rugova.Por ai principell nuk dilte kurre me fyarje dhe sharje publike se e vetmja gja ishte qe populli te jené i bashkuar.Te gjithé qe i kané sot dyzet vjet ne até kohen e fillimit ishin nga njézet vjet moshé.Pra nuk mundet askush te thoté LDK-a ishte por te gjithé ishim ne até Kosové.Ma voné jané themelue edhe parti tjera por me te njejtin qellim per Kosoven.Faji i hidhet tjeréve pse dhe si por faji ésht jetim dhe nuk e flasim realitetin.Kur jemi lirue jané ba edhe ma shum se dhet parti tjera

    zef doda ch 09.07

    iiiiiiv.....NAZIM BLLACA....ke me hy ne librin e GINISIT...jav ke qi...n...udbashve...te pdk

    KOBRA 09.07

    un ju pershendes por vetem atdhetaret,dikush pyt si me i njoft shpihunat tash ,qysh jan kan shpihunat perpara ,kan pas shitore ,tash kan biznise,te rrall jan ata qe e kan me djers,shpihunat perpara kan qen shumar ,hoxht ton edhe haxhit ne kohen e Azem Bejtes qe kan lajmru ku konakun dhe ne cilin fshat po shkon se hoxhet i kem rrespektu ,pra te nderuar vetem lexon nga Ibrahim QITAKU;LEVIZJA E QETAVE KAQAKE TE KOSOVES edhe aty shihni si u vra Ramadan SHabani trimi ma i menqur i Azem Galices ose nga Dr Tahir Avdyli, Hasan Prishtin ne baz te ktyre librave i njihni tradhtaret e sodit edh gjat gjitha kohrave flm

    zhitia llap 09.07

    Avanger mener methan apo pa ner mi hypsh magarit tim me shpin perfuni...Po ti more ipa fe dhe i pa komb se ju ne memen shypni as vet se dini se qka jeni,ju zot e dini vetem lekun more te marr.Per ma shum kliko ne www.femrat shqiptare.de.Aty e shef se qfar mileti jeni ju ne ate ane,ju vetem ligji i gjagjit ENVER ju duhet .

    SHABAN ARUSHA 09.07

    @ rifati sa injorant,i verbet qenke moreee,po si mundesh ti thuash nates,dite te zezes e bardhe...kujdes se urrejtja ti verbon syte siq veq ti paska verbuar,ta quash atdhetarin kriminel e krimineli atdhetar te mallkon i madhi zot siq te paska mallkuar

    teuta 09.07

    Ky maspari kurr qyrrat e veta ska mujt mi fshi,manget e gjamperav kejt qyrra i ka pas.Ne benim protesta,ky qyrr gjuante me Revole,ku deshmonte se ishte bashkpuntore i serbise dhe ne anen tjeter kishte per qellim qe te vriteshin sa ma teper protestus.Dinar te serbis bante me these,qysh e bani ky at pasuri kur babai itij ka qen shofer i autobusit te kosovatransit.Sot e ka shpine 6 kat

    O QYRR 09.07

    Fahredini me kriminelte Komandanta te UQK kane vra njerz te pafajshem. Keta hajna duhet burgose,te cilte po ia zene frymen keti shteti fukare e te vuajtur.

    Komandant-Hajni 09.07

    O Agron per biseda me ty dhe per respektin ndaj ma te vjetrit ja kisha dhan fjalen Rifatit.Une dijé me thur ndonji poezi apo kang qe Rifati nuk mundet me mu afrue.E per politikan te majté lshoja Rifatit

    zef doda ch 09.07

    Po zgjidhet lemshi dalngadale...Mjaft kemi pritur,Zoti eshte me ne tani. Po mendoj a do te behen budallenje akoma njerezit qe ne zgjedhjet tjera te votojne perseri per thaqistat qe paskan luftuar kunder kombit te vet? Edhe nje gje po me intereson, si t'u biejme ne gjurme edhe udbasheve qe jane ne Kuvendin e Kosoves? Me siguri ka dhjetera sosh edhe aty???!!

    Era1 09.07

    Bravo Kreshniku, te pershendes dhe flm shume per qate koment se nuk ka fjal ma shume me shtu aty. E ke spjegu ni realitet qe shumica e shqiptareve kan ra pre e kesaj loje!

    IN.PE.RA.TO.RE. 09.07

    pthuuuuuu Zotiiii t'marrooft.....!!!

    puqincho 09.07

    E more i gashnjané po quditem se si je me shendet te shendosh dhe pa qené ne parti qe afro teté vite.Apo ndoshta e ke ende mishin e partive qe kishe qenè perpara.E pasha nderen nese vazhdon keshtu pa parti e paske sosé me u ligé bukur miré.Asgja nuk dijé ma shum perveq se qenka i gashnjan.Fisi i madh e kemi gjithshka mos shihni kusur.

    zef doda ch 09.07

    E more i gashnjané po quditem se si je me shendet te shendosh dhe pa qené ne parti qe afro teté vite.Apo ndoshta e ke ende mishin e partive qe kishe qenè perpara.E pasha nderen nese vazhdon keshtu pa parti e paske sosé me u ligé bukur miré.Asgja nuk dijé ma shum perveq se qenka i gashnjan.Fisi i madh e kemi gjithshka mos shihni kusur.

    zef doda ch 09.07

    Njerz une nuk po kuptoji se qka asht ka ndodh me keto bisedime me serbin vetem po shofim se diqka nuk asht ne rregull kisha pas deshir me dit se a po humbim apo po fitojim diqka, ather do ti kisha than se kush asht i pari apo i dyti prenimend po vjen erë e keqe kah emri Kosovë.kisha dasht me mu pergjrgj ky far RIFATI dhe ZEF DODA dhe ti DRENICA se po te pelqejakan vllaznim bashkimi me SERBET ju lutem mos e keqkuptoni

    agroni 09.07

    Meniher pas lufte dul lajmi se po i farojn shpiunat edhe nat koh ishte lajm i mir se shpiunin askush se don por dal nga dal po dalin te vertetat se spaskan myt shpiuna po njerz te pafajshum me ndikime politike ose per interesa personale e kush i paskan bo kto sene shpiunat qe thojshin po vrasim shpiuna e tash veq nalnu e shikoni edhe analizone se krejt shpiunat gjall . Tash veq nalu e ndegjo e shiko MASKARALLAK se qa kan bo \'\' trimat \'\' e Kosoves !!!

    njoni_ca 09.07

    E shifni ne cfare gjendje te mjere ka ardh atdheu i yne!Fahredinat,Nazimat,Hashimat,Xhavitat e te tille si kto,sot udheheqin vendin ton te shtrenjte qe patriotet tjere e lane me gjak.

    geni 09.07

    E shifni ne cfare gjendje te mjere ka ardh atdheu i yne!Fahredinat,Nazimat,Hashimat,Xhavitat e te tille si kto,sot udheheqin vendin ton te shtrenjte qe patriotet tjere e lane me gjak.

    geni 09.07

    nuk di pse po i merrni gjerat kshtu kur te gjith e dim se ne kosov para lufte ka qen i ndertum rrjeti i udebes me mir se ne serbi ne qdo organizat ilegale para lufte serbija ka fut njerzit e saj dhe grupet kan ra ne burg per nje koh shum te shpejt kur esht formu ldk e dim shum mir se koplet udebashet jan kan kamkryq ne te pastaj me fillimin e luftes serbija i ka angazhu shumicen e udebashve ne UÇK ne fillim ka qen kushti qe mos me pranu askend ne UÇK qe nuk e ka nje histori te paster por udebashet dolen me parullen te gjith duam te luftojm per kosoven dhe me kto inervista te bllaces po edhe te kti faredinit po vertetohen te gjitha kto as kuj ne kosov nuk po i shkrun ne ball se esht udebash kta jan ma aktivet per gjithqka se e kan per detyr mu reklamu si patriot e asht shum fshtir sot me dit se kush asht atdhetar e kush udebash vetem nese vjen koha dhe hapen arhivat serbe te shpijunazhit atzeher kem mu habit se sa kosovari i kemi besu e püaska qen udebash

    kreshniku 09.07

    krejt shpiunat u tuten e vrapun me u tregu se jan te devotshem por ata mbesin SHPIJUNA ,edhe antar te LDK , i vetmi gabim qe asht ba asht se kta asht dasht te eliminohen me koh

    ismeti 09.07

    shko more rrot k... po kushe je ti me i perfshi te gjithe kosovaret per nje njeri qe as qe na intereson per ta.po kushe hamamin je ti bre krejt robet

    per AVANGERIN 09.07

    pashteta a ju ke shit se i kan pas merak uqka , edhe pa veget ne goj se kan shti pasulin, ky esht realiteti rras pasul me vegeta e qiju nanen shqiptarve ,shpijunat e mutut ishin kan krejt , bllaca e ka me te drejt e mir esht me u pajtu me realitetin, ,, edhe a din dikush me tregu sa ushtar te serbies jan vra ne kosove,, kkrejt me i njef as 40 nuk jan ....

    KUR PRANVERA VONOHET 09.07

    nuk eshte per tu quditur se si ky tipi qe e ndrrojn fytyren sikurse qerapat ka kosova shummmm po ata qe me te vertet dhan jeten nuk jan me por populli eshte analfabet tek ne e mir pojav bajn se ket e kisha varur ne mes te shtimes turppp ky tashi eshte me siguri ndonje person i shitur nga kgb apo udb

    ehud 09.07

    po jo be rifat ma mir gecit mej besu qe ika te pakten dy simbole kombetare ne shpi,sesa faredin gashin qe asht me serrb,un se di qka duhet me dal qe ju nje her ne jet me besu qe komunistat jan antikombetar,po jo o rifat pasha din e iman kurr ju sun keni mu bind,PARTI HASHIM NA E VRAS NE LOJ KUSH HIN,E TASH JU PO LOZNI LOJEN E FLLOQT,ME vrasje me eliminime si ne kohen e xhaxhit enver,po leje rifat mos ja qi nanen,lirohu ti njeher nga ndjenjat e komunizmit e pastaj e identifikon te verteten,lepi kohe dhe logjikoje edhe anen e djath,se keta majtistat e dim se kush jan,por edhe e dim se sju shkon larg,fitoj LULZIM BASHA,,hupi rama hupi hashimi hupi socializmi-komunizmi ne ballkan,

    pipo 09.07

    ani tadiqi tha nuk shkoi ne kroaci se po shkon thaqi ,pse meshku tadiqi ku thaqi e zavendson mashum shkon per serbin se argat ekan apejashe kit e tij se eka bashkpuntor ne parti eka ,thojn shka ka shpia e qet fmia ,edhe kta te pdk qashtu jan.

    guximi 09.07

    rifati....ti tek je nje....m...i..pdk qe punojn han e dan me udben e serbis bre robt ti ******

    komandat rrota 09.07

    po rroken udbasht nder veti, bllaca me kta,qe kan desht dhe po dojn ta shantazhojn UCK-n,lufta per qlirim e UCK-s nuk ka te bej me kta matrapaz e idiota asgje, kta jan puntor te UDBS se serrbis, te gjith ne burg pa dallim kta bastarda....

    xhema 09.07

Faqja 14 prej 14 FillimFillim ... 4121314

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •