Close
Faqja 1 prej 27 12311 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 540
 1. #1
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  02-07-2009
  Vendndodhja
  Kosov
  Mosha
  29
  Postime
  34
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Rrfehet Nazim Bllaca pr Shrbimin Informativ t Kosovs (SHIK)

  T nderuar antar t ktij forumi,
  Po ju paraqes kt tem me qllim q t bhet (edhe pse mjaft sht br) publike rrfimi i Nazim Bllacs ne lidhje me strukturen dhe veprimtarin e nj segmenti mjaft t rendsishem t funksionimit t qdo shteti.
  Ndiqeni vet:

 2. #2
  Durrsak-Rob Zoti Maska e Sherri
  Antarsuar
  25-03-2004
  Vendndodhja
  Itali
  Mosha
  33
  Postime
  932
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 5 postime
  Kush SHIK eshte se s'po kuptoj as dhe i gjo?
  Behet fjale per SHIK ( Sherbimi Informativ Kombetar i Republikes se Shqiperise ) , SHISH ( Sherbimi Informativ Shteteror i sotem).

  Mos bohet fjale per noi sherbim informativ te Republikes se Kosoves ? Cdo agjent apo ish-agjent denohet me ligj nqs nxjerr sekrete te veprimtarise se tij. Hot_Ice jep me shume detaje se per cfare behet fjale.
  Divide Et Impera
  " Yo soy cubano, latinoamericano
  y pa todos mis hermanos yo les quiero cantar"

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e beni33
  Antarsuar
  27-04-2008
  Postime
  4,261
  Faleminderit
  0
  11 falenderime n 11 postime
  ku person dote jet person i vitit me habit fakti si ky njeri pranon hapur te gjitha kto vrasje dhe nuk arrestohet un jam skeptik ne deklaratat e keti personi ketu fshihet diqka shum me e madhe sesa kjo qe po thuhet ne ket video te bublikuar
  nuk esht aspak merendesi se cilet persona kan qen te likfiduar se pse disa qe vet pwersoni i ceku qe jan likfiduar kan qen te njohur nga populli shqiptar ata esht e vertet qe kan qen bashkpuntor te sherbimeve secrete serbe ne kohen e okupimit te kosoves nga serbia por
  spo kuptoj pse ku dul tash ne ket koh te rrefej per keto raste apo ky ka qen nga fillimi ndonje sherbimi te huaj apo memir te them ka qen person i sigurimit te atdheut per te cilin vet dihet se kush e udhheq mu kta qe jan aktiv ne kohen e fundit por nejse ,
  edhe nje ky shetit ne per prishtin shum lirshem kety fshihet diqka shum e madhe mua me vjen shum keq per ket rast se pse kjo dote ket pasoja shum te rrzikshme per sigurin e vendit

 4. #4
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  02-07-2009
  Vendndodhja
  Kosov
  Mosha
  29
  Postime
  34
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga Sherri Lexo Postimin
  Kush SHIK eshte se s'po kuptoj as dhe i gjo?
  Behet fjale per SHIK ( Sherbimi Informativ Kombetar i Republikes se Shqiperise ) , SHISH ( Sherbimi Informativ Shteteror i sotem).

  Mos bohet fjale per noi sherbim informativ te Republikes se Kosoves ? Cdo agjent apo ish-agjent denohet me ligj nqs nxjerr sekrete te veprimtarise se tij. Hot_Ice jep me shume detaje se per cfare behet fjale.
  Behet fjal per sherbimin informativ i Kosoves( i lidhur ngusht me shish) por I lidhur shum ngusht me Struktura te larta te PDK-s( partia demokratike e Kosoves) - qe per "rastesi " gjendet ne PUSHTET

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e beni33
  Antarsuar
  27-04-2008
  Postime
  4,261
  Faleminderit
  0
  11 falenderime n 11 postime
  gjdo shtet ka sherbimin secrete dhe nese ato zbulohen nga ndonje person aj per son dihet si mund te perfundoj edhe amerika e ben te njejten gje kunder atyre qe kan sbuluar gjera te tila ne amerik donohen me vdekje ose burgim te perjeteshem por ne ne kosove nuk ja dim rendesin sherbimeve sercrete shtetrore dikush dote krenohet per ket video por mos haroj kta persona se kjo ngjarje mund te ket pasoja shum te rrezikshme per vendin ton mos te them edhe me destabilitet te vendit sepse rendesia e sherbimit ekret esht shum me ndikim ne sigurin e vendit

 6. #6
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  02-07-2009
  Vendndodhja
  Kosov
  Mosha
  29
  Postime
  34
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga beni33 Lexo Postimin
  gjdo shtet ka sherbimin secrete dhe nese ato zbulohen nga ndonje person aj per son dihet si mund te perfundoj edhe amerika e ben te njejten gje kunder atyre qe kan sbuluar gjera te tila ne amerik donohen me vdekje ose burgim te perjeteshem por ne ne kosove nuk ja dim rendesin sherbimeve sercrete shtetrore dikush dote krenohet per ket video por mos haroj kta persona se kjo ngjarje mund te ket pasoja shum te rrezikshme per vendin ton mos te them edhe me destabilitet te vendit sepse rendesia e sherbimit ekret esht shum me ndikim ne sigurin e vendit
  Pajtohem i nderuari beni , ama nuk mund te vrasesh njerez ne emer te popullit vetem per t'i fituar zgjedhjet./ Edhe fundja ktu nuk po dihet kush e ka mir.
  Sa i perket amerikes ti mos u bej merak se ata i kan te rregulluar mir gjerat me ligje e jo sikur tek ne kushdo mund te vritet ne emer te "Idealit KOmbetar"
  JO i nderuar, se po te ishte ashtu ( si po duket se eshte) qe kundershtaret e tu politik t'i ndjekesh e t'i vrasesh ne emer te keti ideali ateher kjo do te quhej , madje me keq se KOMUNIZEM.
  shiqoje videon edhe nje her ai tipi thot :"Kur u kthye Rugova nga ITalia strukturat e sHIK-ut u destabilizuan.....dhe filluan t'i hiqnin kokat e LDK-s ....sepse ndryshe nuk fitoheshin zgjedhjet qoft ne nivelin lokal apo ne qender."
  ai e thot vet dhe nuk e thot se ka deshir se dihet rreziku i ketyre deklarimeve ama e thot sepse don qe mos me vdek pa u zbardh qeshtja (se per i vdekur do te jet)

 7. #7
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  05-08-2004
  Postime
  8
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Si duket erdh koha me u dite se kush jan vrasesit e shum personave qe deri me tash nuk asht dite.
  Ashtu sikur edhe shum here asht fol ne opinion se pa sgjitha ketyne vresjeve qendron vet Thaqi,tash dul ne shesh,Nazim Bllaca thot se shef e kishte Azem Sylen,Xhavit Halitin,Fatmire Limen etj.te gjith keta bashkepunetor te ngusht te Thaqit.

 8. #8
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  14-11-2009
  Postime
  39
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  A ka ndikuar CD-ja e Nazmi Bllacs n kto zgjedhje?

  un personalisht mendoj qe ka ndiku shumm siq dihet PDK i pat shum mire punt ndersa pas CD ne do vende as nuk po dihet a fitoj dhe do vende i humbi por kto kan qen zgjedhje lokale dhe mendoj qe ne zgjedhjet parlamentare( te parakoshme) ka me ndiku shumm e me shumm

 9. #9
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  10-08-2008
  Postime
  1,283
  Faleminderit
  3
  4 falenderime n 3 postime
  O kushtrim djali !

  Ka ndikuar shum bile,por jo n ate q ti mendon...
  -Kjo CD, ka mobilizuar deri n apsurd kt falang, pr vjedhje edhe m shum se m par, kur e ku kan mundur.
  Fatkeqsisht pr kt popull ,n kto zgjedhje ka pasur krcnime,dhun e shantazhe po me ate arsenal q kan pasur kta gjysmaka, dhe q edhe sot e prdorin ktu e dhjet vite nn hundt e policis,EULEX-it,KFOR-it e mos t flasim t pushtetit...
  Paramendoje situaten n Shqipri,po t kishte Edi Rama n dor procesverbale t falsifikuara,si ndodhi n Prizren ,kur zyrtari i OSBE-se Hajdin Gakaj, s bashku me Komisionin Komunal Zgjedhor, falsifikon rezultate e kurgja krkuj !

  ka mendon ti ,kush i mbron kta tipa ?

  Mjer ai popull q detyrohet t mbroj votn e vet prej pushtetit e pushtetarve !

  Ps.ka i pat mir punt ky pushtet ?
  Me Raportin e Vlersimit t KE ?!!!
  Ndryshuar pr her t fundit nga Guri i Kuq : 15-12-2009 m 07:51

 10. #10
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime
  Po si nuk ka ndikue i mobilizoi dhe i fituan shumicen e komunave
  tuj i pa po thuajse te gjitha partit neper komuna u bashkuan kunder
  lirimtarve te PDK-se e te ndihmuar nga sherbimet e ndyta te ishe UDB-es
  PDK beri kualicion me popullin dhe i mundi keto te gjitha me UDB e bllac e qbllac
  Urime PDK

 11. #11
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime
  FAR ZBARDH "RASTI BLLACA" ?


  Tafil Duraku


  Pr prcjells, vzhgues dhe analist t vmendshm dhe t paanshm shqiptar, situata q shprtheu para disa ditsh n "Kuvendin e Kosovs", e sinkronizuar mir, nuk qe aspak e befasishme dhe as e rastit. Ai shprthim i menjhershm bombastik "shqiptar", pr t satn her, edhe nj her, i vrtetoi bindshm opinionet e shum analistve t paanshm shqiptar, q nuk jan n shrbim t partive "politike" e "patriotike" t "shqiptaro"-titistve t kuq komunist, jugosllav, q nuk jan n "pushtetet" e "institucioneve" dhe t "institucionalistve" 'tan' t viteve t '90-ta, q nuk jan n shrbim t "politikave" t tyre ditore, afatshkurta e faqenxira, kulimoklanore, antishqiptare.


  "Rasti" i shumprfolur "Bllaca" qet n shesh qllimet e shum "patriotve" shqiptar, t cilt, gjat gjith lufts s lavdishme t UK-s, nuk e kan zbrazur asnj plumb kundr forcave pushtuese serbo-jugosllave, por, plumbat e tyre "patriotik" e "atdhetar" i kan zbrazur nga pritat q ua kan zn lufttarve t liris dhe t bries s Shqipris SHQIPRI, duke shtn pamshirshm n ukistt trima, q dhan betimin dhe luftuan e po luftojn (shokt e tyre) si luan pr ta br Shqipris - SHQIPRI.

  Po ashtu, "Rasti Bllaca", qet n shesh qllimet finale t paci(t)fistve LDK-ist "shqiptaro"-titistve ibrahimrugovist&Co, t cilt, me parat e 3%, kan zhvilluar luft speciale n kurriz t UK-s, pr ta prar UK-n dhe njerzit e saj, pr ta inkriminuar luftn e saj t drejt e lirimtare. Dhe, pr ta par realisht situatn, shikoni se cilat media pamore e t shkruara i dhan krah "shqiptar" atij "rasti" ("Rastit Bllaca", pra), dhe, wshtw koha qw opinioni shqiptar duhet ta kuptoj e ta dij se jan po t njjtat media (q ndryshojn valt dhe frekuencat, sipas interesave dhe nevojs s tyre "patriotike" e "politike") q asokohe (gjat lufts s lavdishme t UK-s, pra) u japnin krah forcave reaksionare t reaksionit antishqiptar, LKJ-isto LKK-isto LDK-ist.

  "Rasti Bllaca", jep pr t kuptuar se jan shum pista t krimit t organizuar, "shtetror" e "patriotik", q duhet hetuar n hollsi - thellsisht, paanshmrisht dhe kombtarisht, drejt, pa anuar sipas hileve "patriotike" e "politike" t "institucioneve" dhe t "institucionalistve" 'tan' brrylaxhinj e hilexhinj t viteve t '90-ta dhe t dofar "Arb-Zagaricave" t tyre me orap "patriotike" n 'fytyr', pra, pa anuar sipas trilleve e hileve sherrmdha t "shqiptaro"-titistve t kuq jugosllav&Co t tyre puro zagaresho-"shqiptare"(!)

  Ajo q duhet hetuar deri n hollsi shtrruese, ve kriminelve vrass, sht orkestri, dirigjentt, sinkronizuesit dhe menaxhuesit e "Rastit Bllaca", si dhe ata t prapaskens s skens s br publike, pr t'u zbuluar prfundimisht koka e krimit t organizuar 'shtetror' "shqiptaro"-titist dhe antishqiptar, n Kosovn e trepushtuar shqiptare.

  Situatat e tilla, t krimit t organizuar "shtetror" dhe "institucional", nuk duhet mbuluar m me asgj. Nuk duhet mbuluar m, sepse, kurdo q t zbulohen e t zbardhen ato, do t kundrmojn edhe m rnd dhe do t ken pasoja t paparashikueshme e t pariparueshme

  "Rasti Bllaca", thn thjesht, sht nj thik me dy tehe n kurriz t UK-s, n kurriz t njerzve t saj dhe n kurriz t vlerave kombtare e shtetrore t shqiptarve, t cilin "rast" do ta prdorin barabar, si Serbia pushtuese, si fqinjt tan pushtues, si dhe miqt e tyre evrondrkombtar, sepse, ai brum q godet vazhdimisht n kurriz t shqiptarve dhe n kurriz t Shqipris SHQIPRI, sht npr "magjet tona", sht brum "shqiptaro"-titist dhe vazhdimisht jep buk t till antishqiptare.

  Krimi i organizuar duhet goditur n vatrn e burimit t tij kriminalogjik, AND-ja e t cilit krim t organizuar, "shqiptaro"-titist, "institucional" dhe "institucionalist" i viteve t '90-ta, sht prkatsia LKJ-isto LKK-isto LDK-iste. Ata q vran natn e ditn, me maska e pa to, tr ditn i vajtonin t vrart, tok me mediat e tyre "kombtare" e "patriotike", dhe drejtonin gishtin e akuzs n drejtim tjetr, pr t'i fshehur e maskuar gjurmt e krimit "ordiner", LKJ-isto LDK-ist, "shqiptaro"-titist.

  sht me rndsi t dihet, se a do t hetohet dhe a do t zbardhet plotsisht "Rasti Ballaca", apo, edhe m tej do jet i pazbardhur plotsisht, pr t'u kuptuar se, vrtet, far zbardh ai "Rast", t cilin, t huajt, si "miq" tan q jan, do ta prdorin pr realizimin e interesave t tyre "miqsore", pr menaxhimin e krizave n trojet e pushtuara e t coptuara shqiptare?! (Bah!) Sepse, vetm n at mnyr, do mund ta mbajn t prar popullin shqiptar dhe t coptuar shtetin e tyre, Shqiprin SHQIPRI.

  "Rasti Bllaca", rast se jo mahi, kryekmb nn strehn e quajtur Serbi!... Por, ajo q duhet shtruar si pyetje, n gjith kt rrmuj "patriotike", sht: A u zgjuan nga gjumi polar strukturat e UK-s dhe shoqatat e dala nga vlerat e lufts s lavdishme shqiptare t Saj?!... sht koha kur duhet hetuar e zbardhur plotsisht: far zbardh "Rasti Bllaca", n gjith shtrirjen e tij "kombtare" e "patriotike"?...

  Buroj, m 13 dhjetor 2009

  marre nga, dervina.com

 12. #12
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  06-11-2009
  Postime
  326
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Ndikimi i CD-s nuk pasqyrohet ne rrenjen a rritjen te ndonje parti politike e caktuar por ndikon ne vet pjesmarrjen e qytetarve ne keto zgjedhje dhe shihet qe pjesmarrja ka qen shume e ulet ( ne raudin e 2t )dhe ky eshte nje sinjal shume i rrezikshem per klasen ton politke !

 13. #13
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime
  Citim Postuar m par nga guri79 Lexo Postimin
  Ndikimi i CD-s nuk pasqyrohet ne rrenjen a rritjen te ndonje parti politike e caktuar por ndikon ne vet pjesmarrjen e qytetarve ne keto zgjedhje dhe shihet qe pjesmarrja ka qen shume e ulet ( ne raudin e 2t )dhe ky eshte nje sinjal shume i rrezikshem per klasen ton politke !
  po normal qe ne rundin e dyt ka ma pak votues sepse jan vetem dy kandidat e jo si ne fillim mbi 10

 14. #14
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime
  Telenovela Bllaca gjueti shtrigash ndaj UK-s

  15 Dhjetor 2009
  Telenovela Bllaca gjueti shtrigash ndaj UK-s

  Ibrahim Kelmendi

  Ditt po kalojn dhe telenovela Bllaca nuk po pushon s terrorizuari qytetart e Kosovs. Skenari, n dukje i sajuar, tashm po bhet gjithnj e m transparent, sepse, n plan t par, sht fushat e koordinuar komprometuese e armiqsore ndaj UK-s dhe, n plan t dyt, mjet i ndyr i lufts politike pr pushtet, si dhe skenar destabilizimi pr Republikn e Kosovs n nj situat kaq t ndjeshme, t brisht, po edhe vendimtare.

  Lufta subversive, diskredituese dhe armiqsore e shrbimeve nacionaliste serbe kundr UK-s, nuk sht befasuese as ksaj radhe, por befasues jan fortafolsit e saj n Kosov, si po e dshmojn veten disa media, me zellin e tyre dhe disa individ zevzek, q po e shprdorojn kt skenar t shpifur n luftn e tyre pr pushtet.

  Ksaj radhe po i paraqes vetm disa qndrime e komente lidhur me kt skenar, duke u bazuar n prvojn e s kaluars dhe njohjet e grumbulluara gjat angazhimit tim.

  1. Jam m se i bindur se tipa si krimineli Nazim Bllaca (nse sht e vrtet vetakuza e tij dhe jo sajes) nuk kan qen pjestar t SHIK-ut, t udhhequr nga (bashk)veprimtari i devotshm e patriot, Kadri Veseli. Pra nuk ka asnj mundsi t ket qen ai pjestar i SHIK-ut t UK-s. SHIK-ut t mirfillt nuk mund ti vishen veprimtari kriminale, ngase n t nuk jan rekrutuar t tillt. Si e njoh un bashkveprimtarin Kadri Veseli, q nga viti 1990, ai nuk do t udhhiqte SHIK-un q do t ekzekutonte arkiva t gjalla, ish-UDB-sh madhor, si qen kryeudbasht Selim Brosha dhe Ibush Kllokoqi, ngaq atij do ti interesonin informatat e tyre pr infiltrimet e spiunve serb n alternativn kosovare, n LPK dhe n UK, si dhe kshillimet e tyre profesionale, pavarsisht bmave t tyre n t kaluarn (nse kan br, ta zm krime, duke mos iu prmbajtur ligjeve prkatse t KSA t Kosovs). Zhdukja e ktyre dy kryeudbashve, q i prmend ekzekutori ose bashkekzekutori Bllaca, (po e morm si t mirqen vetakuzn e tij), m s shumti u ka interesuar shrbimeve nacionaliste t Serbis, q t mos i zbuloheshin spiunt e saj aktiv n Kosov. Po ashtu, edhe spiunve shqipfols t shrbimeve serbe, do tu interesonte vrasja e tyre, nga frika se nga ato arkiva t gjalla do t dekonspiroheshin ata t sojit dhe sorollopit t kamufluar si patriot e lirimtar.

  2. Publikimi i sforcuar i rastit bllaca nga disa media dshmon se ato jan t nxitura kryesisht nga prcaktimi i tyre i kryehershm armiqsor e hakmarrs ndaj UK-s. sht pikrisht kjo fushat e tyre entuziaste q ma prforcon bindjen se t tilla media komandohen nga kuadrot e dikurshm t LKJ-s dhe UDB-s; nga pjella e tyre, si dhe nga disa kozmopolit mjeran q po u shrbejn padronve t ktyre zhurmuesve. Argument kokfort pr kt vlersim sht konstatimi i tyre apriori, se krimineli Bllaca ishte pjestar i SHIK-ut dhe se nga SHIK-u i ka marr urdhrat pr t br krime. Kto media e bnin kt me zell dhe vetknaqsi, duke e shfrytzuar rastin pr t shfaqur hapur prcaktimin e tyre armiqsor e hakmarrs kundr UK-s.

  Atyre u ka prir ky prcaktim q kur sht formuar UK-ja. Ndonjher e kan shfaqur m hapur, ndrsa n m t shumtn e rasteve paksa m t kamufluar. N kt lajthitje ndonjher ka rn edhe ndonj medie q nuk e kishte prcaktim armiqsin ndaj UK-s, por q nuk e ka prballuar trysnin mediale t zhurmuesve oponent dhe agresiv medial q e trumbetonin ag e terr skandalin Bllaca. Kto media nuk u treguan aspak t zellshme, ta zm, kur n Pej u kapn n vepr dy ekzekutor mercenar nga Tropoja, t cilt, sikundr edhe krimineli Bllaca, rrfyen se kan br disa vrasje t ish-ushtarve t shquar t UK-s n Dukagjin, pr nj honorar prej vetm 5.000,- eurove pr seciln vrasje.

  Kto media e kaluan pothuajse n heshtje faktin kur ata dy kriminel i liroi gjyqtari Uk Mua, me arsyetim se mungonin provat (sado q n popull flitej se pr kt munges provash ai ishte shprblyer me 150 mij euro)! Pr t argumentuar vlersimin tim se disa media nuk u nxituan pr ta br fakt t kryer dshmin dhe vetakuzn e Bllacs vetm pr t rritur shikueshmrin dhe lexueshmrin, por se e kishin mirpritur krahhapur rastin bllaca, n rend t par, pr t shprehur tashm hapur armiqsin e tyre ndaj UK-s, po e ilustroj edhe me nj argument shmbllimi: Ta zm se un do t sajoja rrfime para videokamers dhe do ti shumzoja n CD, si dhe disa incizime telefonike, ku do t vetakuzohesha se kam qen pjestar i shrbimit pro LDK-s, Sigurimit t Atdheut dhe se me urdhr t Ram Mars dhe Genc Kelmendit (udhheqs t atij shrbimi) kam vrar ish-ushtar t shquar t UK-s. Pastaj kto incizime do tia jepja fqinjit tim Hajredin Kuit (nse do t pranonte) pr ti plasuar prmes seancave n Parlament. Sigurisht q kto media do t m akuzonin si prodhim t SHIK-ut ose UDB-s. Do t ndodhte kshtu, sepse nj sajes e till nuk do tu shkonte pr shtat n prcaktimet e tyre politike. Pr kt jam m se i bindur. Pra, q nga viti 1993, ktyre mediave nuk u jan dhimbsur njsoj, sikur kur jan vrar kuadro t LDK-s dhe t UDB-s (t cilt, pr bindjen time, i kan var kriminelt e shrbimeve serbe pr t nxitur huti e grindje midis nesh) dhe kur jan vrar kuadrot e LPK-s e t UK-s (t cilt, po pr bindjen time, i kan vrar kriminelt e shrbimeve serbe pr t shtypur kryengritjen ton aktive dhe t armatosur dhe pr t futur srish huti e grindje midis nesh). Prandaj, ky lloj angazhimi i disa mediave, fatkeqsisht n prmasa goxha dominuese, as n rastin Bllaca nuk ka qen aspak profesional, por i dominuar dhe i diktuar nga urrejtja dhe hakmarrja ndaj UK-s.

  3. Me trishton angazhimi i disa parlamentarve dhe liderve partiak, t cilt i bn jehon dhe e mirpriten rastin Bllaca pr ta shfrytzuar n luft pr pushtet, pa pritur hetimet q kishin filluar qmoti, n heshtje, EULEX-i dhe organet prkatse t Kosovs. Gjithashtu m trishtoi qndrimi pasiv i EULEX-it dhe i policis se Kosovs, q i lan aq shum hapsir kriminelit Bllaca pr t irrituar e neveritur qytetart tan. Edhe psikologt dhe psikiatrit e Kosovs nuk mbajtn qndrim qytetar e profesional me heshtjen e tyre pr t komentuar paraqitjet e Bllacs.

  S fundi: Shpresoj se EULEX-i nuk do t bazohet pr rastin Bllaca vetm n t dhnat e organeve t Serbis (n baz t protokollit t bashkpunimit me policin e Serbis); Shpresoj se organet prkatse t Republiks s Kosovs nuk do t bjn sehir, me arsyetim se rastin po e shqyrton EULEX-i; Shpresoj se politikant e Kosovs nuk do ta (sh)prdorin rastin Bllaca n luftn e tyre pr pushtet; Shpresoj se rasti Bllaca nuk do t prodhoj armiqsi eksplozive, sidomos ndrmjet antarve fanatik t partive dhe tifozve fanatik t liderve t tyre!

  Duke e mbyllur kt opinion, shpreh keqardhje pr pjestart e familjeve t t vrarve dhe uroj q ata t mos nguten me urrejtje ndaj ish-ushtarve dhe eprorve t vrtet t UK-s, por t presin q t zbulohen kriminelt e vrtet dhe urdhrdhnsit e tyre pr gjitha vrasjet e shumta n Kosov, t pazbuluara dhe t padnuara. I siguroj ata, me keqardhje, se kjo fushat e sforcuar e disa medieve nuk po bhet pr shkak se u jan dhimbsur t vrarit, dhe as pr t ndihmuar zbulimin e kriminelve t vrtet (dorasve dhe urdhr-dhnsve) dhe dnimit meritor t tyre, por e bjn vetm pr t prodhuar armiqsi n mes t shqiptarve, m konkretisht n mes t krahut t paqes dhe krahut t lufts...

 15. #15
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  06-11-2009
  Postime
  326
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Kjo logjik matematikore qe kinse ka pas me shume a me pak kandidat nuk ka asnje lloj ndikim ne pjesmarrje dhe nuk e arsyeton fare daljen aq te dobet te kosovareve ne keto zgjedhje dhe arsye kryesore eshte publikimi i CDs, qe ka per pasoj zhgenijmi i popullsis ndaj klases politke ne pergjithsi.

  Kjo CD nuk do ta demton vetem nje oponent politik por me shume se shume gjera jane te nderlidhura.

 16. #16
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime


  Thai: Respekt pr Zgjedhjet

  Nga Express m 15.12.2009 n ora 18:52
  Kryeministri Hashim Thai ka thn se t gjith duhet ta pranojn vuln dhe vullnetin e sovranit dhe se zgjedhjet e s diels kan fitues.

  “Tash ai proces sht prmbyllur. sht me rndsi q procesin q jemi duke kaluar tani, t ankesave, parashtresave t ndryshme, assesi t mos politizohet dhe t mos ket ndikime apo pretendime ndikuese”, ka thn Thai.

  Sipas tij, duhet t’i besohet “puns s shklqyeshme, t ciln e ka br edhe Komisioni Qendror Zgjedhor edhe KZAP-i”.

  “Kemi marr nj vlersim shum t lart prej t gjitha autoriteteve ndrkombtare se n Kosov ka ndodhur nj mrekulli e organizimit t shklqyeshm t zgjedhjeve t lira”, theksoi ai.

  Sipas Thait, nga raundi i dyt i zgjedhjeve ka fituar shteti i Kosovs, partit, t gjith kandidatt q jan fitues dhe n kt drejtim t gjith duhet t punojn maksimalisht q t respektohen standardet profesionale t prmbylljes edhe t ktij procesi.

  “Duhet t respektohet profesionalizmi dhe assesi t ndodh ndikimi politik n kt proces, as ndaj KQZ-s dhe as ndaj KZAP-it. T gjith duhet ta pranojn vuln dhe vullnetin e sovranit. Zgjedhjet e s diels kan fitues, por kan edhe renditjen e partive t dyt, t tret, t katrt... Un ndihem tepr mir q udhheq partin numr nj n Kosov”, prfundoi ai.

 17. #17
  i/e regjistruar Maska e liridoni703
  Antarsuar
  17-02-2007
  Postime
  212
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Besoj se ne ata te cilet i percjellin me vemendje gjdo dite TV,dhe njerzit te cilet flasin se nuk ka me ndiku ,,

  Se koha eshte e till dhe ket mundet gjdo njeri ta verifikoj se per qka ishte qellimi i CD,po ne ket nuk jan te perfeshir vetem Gani Geci e Adem Salihaj,po ne ket cd kan gishte edhe Ramush Hardinaj,Lutfi Haziri etj ket do ta tregoj koha ne momentin e duhur,,

  Ket jemi deshmitar te gjithe edhe pak [para ballotazhit se qka menduan te gjithe per ket dhe PDK,ku te gjithe udheheqesit u quan kunder me kualicione me me qka jo ,se keta e kan provuar pushtetin disa vite jemi deshmitar te gjithe se qka kan be per ket popull dhe ket kosove keta vetem kan vjedhe ,kan be krime etj..

  Shikoni ne Mitrovice se si ju zunen klyshet e Ramushit ne zgjedhje,shikoni ne vushtrri e ku jo arriten te shkojen deri ne fshatin dubofce per qka vetem e vetem te bejen krimin e votave te Qytetareve dhe del e thot i ka be pdk,,kur e verteta eshte ne duart e policis se kush ishin keta,,

  Shikoni xhipat e Ramushit ne Prizeren gjithe diten e dile edhe at duke ju kercnuar Ramadan Mujes,,

  Shikoni Lutfi Hazirin se si manipulon me ambasadat ne kosove dy dite para zgjedhjev ,thot se mos po ndodh diqka e te jen te vedishem,,se keta e kan pregaditur skenarin e till qe te ket gjak derdhje ne keto ballotazhe me Ramushin,keta jan artitektet e te keqes,shikoni Gecin ne mitrovice duke tentuar te vjedh vota ne mitrovic,krimineli,,ramushi ashtu ,,shikoni Isa mustafen se si u perfeshir ne Obiliq duke bajtur njerzit nga prishtina ne obiliq vetem e vetm ta vjedh voten eqytetarev,,
  Po une i falenderoj shume Qytetaret e ketyre komunav ne pergjethsi se vertet din ta flersojen gjdo njerin dhe i kan pa me syte e vet keta klyshet qka ishin ne gjendje te bejen..
  keta nuk ju intereson shteti po pushteti dhe krimi i organizuar..

  Po nuk guxojmi ta lam anesh edhe zotin president se edhe ky eshte i perfeshir ne ket afer ne nje mnyre apo tjeter se e din se qka ben luta edhe ekremi,,

  Dauti ne Budisalec e ku jo me njesi specijale ,e me xhipa me targa te malit te zi
  Une po ju garantoj forumista se ndash besoni ndash jo keta jan ne gjendje ta dhezin sante kosoven vetem me fitu keta me vjedh,,nuk ju intereson edhe kosova hiq

  Ramush Haradinaj sot sebashku me Ekrem Lluken i kan bashkpunimin me Kariqet shume te mire,ramushi sot i mban antenat ne Dugagjin te 63.64 etjr per fitime te ti,,ky eshte krimi i kosoves

  Ramushi sot nuk eshte ne gjendje ti jap kosoves as gje vetem ti marr..
  Shijkoni se qka jan ne gjendje me ba dhe qka banen dy dite pas balotazhit te kkz ne prizren vetem ta shtremboj drejtesin,,kur aj i kishte numruar votat dy dite me heret tani qka deklaron..
  po nuk eshte ky si ja ka dhen fitoren ramadan mujes po jan qytetaret e prizrenit e jo kriminelet...

  A e din o njerzi se ne ket afer eshte i perfeshir edhe nje njeri i njohur per puplikun e ky eshte Rexhep Selimi,,po ky e gjun gurin e meshef doren..

  A e dini o njerzi se qak bahet pas lufte edhe tani ne dugagjine e rrethin nga krimet e Ramushit

  Gjithe ato vrasje si kan ndodhur edhe ndodhin sot ne pej pas ketyre qendron Ramush Haradinaj ,,dhe dauti....kjo eshte e vertet pyten ramushin e dautin per shokun e tyre ne burgun e dubraves i cili eshte duke u dergjur qe 6 vite ne burgun e dubraves a interesoeht ramushi a dauti per te a po per familejn e ti te cilet nuk kan as buk me ngren...keto jan klanet e ramushit dhe te dautit

  Shikoni o njerzi se qak eshte duke i ber Lutfi Hazirit se si e perdor at per politiken evet dhe eshte ka hyne ky ne krimin e organizuar ,,,
  Adem Salihaj ,Gani Geci e tjer...
  A e pat o njerzi se qka i beri shoferit te hysnis se si e shtinen ta gjuaj kerrin me arem dhe e lajmruan ktvn..shikon si e qiten ne kurthe aty ka qen prezent ne at gjuajtje edhe Ramushi edhe Hysnija ne Mitrovice vetem e vetm te fitoj politikishte ,ky eshte KRIMINELI I KOSOVES E QE 10 Vite pas lufte ku tani me te madhe ju kan bashkangjitur haptas edhe Luta e Fatmir Rexhepi,Ekrem Kryziu e shume tjer...........2009
  Ndryshuar pr her t fundit nga liridoni703 : 15-12-2009 m 15:58

 18. #18
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  26-10-2009
  Postime
  2,629
  Faleminderit
  12
  31 falenderime n 22 postime
  Kemi shume armiqe. Por nuk eshte fere qe gjate luftes ne kosove rajonet tjera te daline e te thrrasine "DRENICA DRENICA DRENICA NE JEMI ME JU" e pase luftese te njejtite njerze (qe kane thirre DRENICA DRENICA DRENICA) ma se shumti po e luftojme. Duhete ta shiqojme ralitetine edhe faktete e mose te komprimentohene njerzite qe kane punuare per kosoven ma se shumti.
  Eshte fakte se Thaqi ka punu edhe duhete me u respektu puna e tije, por nese e shiqojme edhe ma shume ralitetine Thaqi ka qene udheheqese i Ramushite gjate luftes (Thaqi he has been born as a lider). njerzite e Thaqite i kane ndimuare Ramushite gjate luftes. e shiqo tani Ramushi i quane ata para mediave rrenca. Nuk eshte kulture te perdorete ajo fjale (rrene) ne vendet publike e para medjave. kurfare trimrije ramushi nuk po bane me ate fjale(rrene). Se teke fundite Thaqi nuk merrete me to me nje fjale tjeter popullore: "NUK BANE ME HI NE NJE THESE ME GJITHKANE"

 19. #19
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  26-10-2009
  Postime
  2,629
  Faleminderit
  12
  31 falenderime n 22 postime
  Eshte koha qe te japim komente cdonjeni me koken e vet e jo te partise qe e perkrahim, me par inatin e kishim te orientuar ndaj armiqeve jo shqipetar qe per fate te keq kemi te shumet sidomos ne teritorin ballkanik e tani me formimin e partive politike shqipetare sikur te gjithe mllefin po e shfryjm ndaj njeri tjetrit te mos harrojm se populli thot uji flen e armiku jo andaj mereni para sysh se me ken kufizohen trojet shqipetare e sa TERITORE SOT E KESAJ DITE MBAHEN TE OKUPUARA NGA ARMIQET E PERBETUAR TE SHQIPTARIZMIT.

 20. #20
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  26-10-2009
  Postime
  2,629
  Faleminderit
  12
  31 falenderime n 22 postime
  Urime fitorja PDK, edhe pse po mundohen disa huligane te ldk e te aak me manipulu me vota.
  Partite tjera ldk aak ldd i kisha shkruare shkurtimishte ldk + aak + ldd = ldal = huligana.
  Folni ashtu si eshte realiteti e mose folninga inati e gjelozija:
  Kushe ishte udheheqsi i uqk( thaqi), kushe ishte udheheqsi krysore ne rambuje (thaqi), kushe e formoje ushtrine e kosoves(thaqi), kushe e shpalli pavarsine e kosoves (thaqi), kushe e formuloje kushtetutene e kosoves (thaqi), kushe e antarsoj kosoven ne fondine monetare nderkombetar(thaqi).
  Thaqi eshte hero i gjalle edhe u mbete ne historine e kosoves pertemire.
  Nedimoni keti njeriute te menqure e mose e pengoni se kosova nuk ka pase udheheqes ma te menqure ne keto 500 vitete e fundite.
  Eshte njeri shume i menqure se nuk merrete me thashethanate dhe shpifjeve te tylifare laperave.
  DUGI puna ma e rendesishme ne kete bote eshte me kane i sinqerte ndaje vetvetes.
  Ramushi e dine vetvene e vet se nuke eshte i afte.

Faqja 1 prej 27 12311 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •