Close
Faqja 3 prej 27 FillimFillim 1234513 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 540
  1. #41
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    30-01-2010
    Postime
    367
    Keshtjella 100

    Nuk paske lexuar mes rreshtave dhe prapa tv se nese do me dite krejt keto zhvillimet e fundit nga dalja ne sken e Bllaces jan te lidhura ngush me ato qe ka then bllaca dhe qdo person qe e ka permend bllaca eulexi veq ja ka qite rrethin

    Meqense bllaca u deklarua ne nentor se nuk kam asgje me thaqin ,mirpo thaqi u tregua I pa kujdesshem ndaj bllaces dhe nuk e kurse ne deklerata sidomos vlen te permendet 12.02.2010 DIE PRESS ku thot ,, bllaca eshte nje dram e pavler .

    Pas kesaj deklerate dhe te krasniqit ne klankosova 03.12.2009 dosja e bllaces ka marr permasa te medha ne teren

    NUK KA MUNDESI NJE PERSON ME GËNJESHTRA ME MBAJT NE KËMB NJE DEKLERAT TE TIJ PUBLIKE PA FAKTE PËR 6 MUAJ

    SKA MUNDESI MOS ME VERIFIKUAR EU KETE BRENDA 6 MUAJVE

    Ketu disa kan me u rrotullue o shoq

  2. #42
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    31-01-2010
    Postime
    55
    mos te harrojn disa antar te forumit

    se bllaca ka qen njeri nder me të fuqishmit ne lufte 1998/1999

    se bllaca ka qen njeri nder me te fuqishmit ne SHIK-1999/2003

    se ka qen njeri nder figurat kyqe te PDK ne nivel komuanl e kam faljen ne perpasken


    mirpo ti shofi rezulltatet

    a po dalin spektakel a jo

    siq po levizin gjerat jo
    sepse kete person po e ruajshin hiq me pak se 45 polic brenda 24 orve
    dhe angazhimi i avokati ketu ka diqka

  3. #43
    i/e regjistruar Maska e beni33
    Anëtarësuar
    27-04-2008
    Postime
    4,230
    te merresh me soin e tipit nazim bllaca esht qmenduri

  4. #44
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    26-10-2009
    Postime
    2,629
    Nuk është fjala këtu me një person siq është një Nazim Bllac dhe i cili po don të hakmirret
    apo ashtu si paraqitët këtu në këte forum apo edhe në disa media ne menyra spektakulare. Prapa këtyre qendron një forcë e madhe e cila ka interes te sponzorizon qe Kosoven ta paqes një vend shumë të rrezikshëm me njërz që jan të pa përgjegjshëm dhe bota dhe sidomaos Amerika të dyshojn në njërzit e Kosovës se këta nuk e meritojn ndihmën etj. Por Amerikanët fatmirsishët kanë një sistem më të forte të zbulimit dhe i kuptojn këto nerskamca. Ndërsa nga plani brenda Kosovës mundohën që krahun e luftës pra UCK-n të paraqitet sa më brutale, sa më e vrazhëd dhe madje edhe sa më kriminale. Dhe këtë duke u mundue nga kreu i saj. Kjo nuk po ndodhë vetëm për 6 muaj por këto shantazhe jan më shumë se 10 vite, si me UNMIK, Tribunali i Hages, e tash edhe me EULEX. Por edhe këtu fatmirsishët u dëshmue edhe në zgjedhjët e fundit të mbajtuar në Kosovë. Shkiet kan bërë lista e ster lista me luftarët e UCK , i kan shpërndar edhe neper Interpol kanë publikuar edhe libra për terrorista shqiptar të tipit "Bella knjiga". Me i lexue disa komente këtu në këtë forum prej disa antarve menjëherë e kupton se këta njërz i kan përkthye ato verzione të Shkive, ata njërz që i ka hale Serbia ata të cilët jan të atakuar nga Serbia , po ata jan të atakluar nga antar të forumi...
    Kjo gjithëmon ka me qenë e verteta deri sa të këtë shqiptar me gjak shqiptari...
    Edhe ky debat në këtë forumë është pjesë e luftësë që bëhet...
    Dhe nuk është për qudi pse këtu në këtë forum ka pro serb dhe anti- UCK dhe anti- SHIK , kur dihen synimte e Serbis ndaj Kosovës...
    Këto qka thone G-7 e L-2 apo edhe R-17 apo 18 keto jan ato synon gjitheher Serbia, apo ajo lufta speciale që moti Serbia është duke e zhvillue.
    Por është fatë që telat antenave të Serbis në Kosovë po këputën njëherë e përgjitmon...

  5. #45
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    31-01-2010
    Postime
    55
    per keshtjellen 100

    1. Amerika - po thot qe keni vra njerze te pafajshem
    2. Italia - po thot keni vra njerze te pafajshem
    3. Gjermania - po thot me keni quajtur terroriste
    4. Britani Madhe - UÇK ka pasur burgje secrete
    5. Haga - vazhdojn hetimet per gjetjen e urdherdhensit qe vara ne Kleq e Llapushnik [ mlladiqin e Kosoves ] 1500 persona
    6. UNMIKU – jep statistika per vrasjen e 700 personave Brenda 18 muajve 1999/2001
    7. Akadaemit perkujtimore mbahen per DRINI, AGANIN, MUSTAFEN
    8. Vojnik - qendron fotoja e HAKI YMERIT para nxensve qe 10 vite ish koleget e Hakiut nuk mund te bej ball ta hjekin per arsyje se e njofin shum mir se kush ka qe .

    9. Thaqi qendron ne Prishtin duke heshtur perball ket

  6. #46
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    30-12-2009
    Postime
    1,594
    Citim Postuar më parë nga keshtjella100 Lexo Postimin
    Nuk është fjala këtu me një person siq është një Nazim Bllac dhe i cili po don të hakmirret
    apo ashtu si paraqitët këtu në këte forum apo edhe në disa media ne menyra spektakulare. Prapa këtyre qendron një forcë e madhe e cila ka interes te sponzorizon qe Kosoven ta paqes një vend shumë të rrezikshëm me njërz që jan të pa përgjegjshëm dhe bota dhe sidomaos Amerika të dyshojn në njërzit e Kosovës se këta nuk e meritojn ndihmën etj. Por Amerikanët fatmirsishët kanë një sistem më të forte të zbulimit dhe i kuptojn këto nerskamca. Ndërsa nga plani brenda Kosovës mundohën që krahun e luftës pra UCK-n të paraqitet sa më brutale, sa më e vrazhëd dhe madje edhe sa më kriminale. Dhe këtë duke u mundue nga kreu i saj. Kjo nuk po ndodhë vetëm për 6 muaj por këto shantazhe jan më shumë se 10 vite, si me UNMIK, Tribunali i Hages, e tash edhe me EULEX. Por edhe këtu fatmirsishët u dëshmue edhe në zgjedhjët e fundit të mbajtuar në Kosovë. Shkiet kan bërë lista e ster lista me luftarët e UCK , i kan shpërndar edhe neper Interpol kanë publikuar edhe libra për terrorista shqiptar të tipit "Bella knjiga". Me i lexue disa komente këtu në këtë forum prej disa antarve menjëherë e kupton se këta njërz i kan përkthye ato verzione të Shkive, ata njërz që i ka hale Serbia ata të cilët jan të atakuar nga Serbia , po ata jan të atakluar nga antar të forumi...
    Kjo gjithëmon ka me qenë e verteta deri sa të këtë shqiptar me gjak shqiptari...
    Edhe ky debat në këtë forumë është pjesë e luftësë që bëhet...
    Dhe nuk është për qudi pse këtu në këtë forum ka pro serb dhe anti- UCK dhe anti- SHIK , kur dihen synimte e Serbis ndaj Kosovës...
    Këto qka thone G-7 e L-2 apo edhe R-17 apo 18 keto jan ato synon gjitheher Serbia, apo ajo lufta speciale që moti Serbia është duke e zhvillue.
    Por është fatë që telat antenave të Serbis në Kosovë po këputën njëherë e përgjitmon...

    z. keshtjella 100

    ata qe nuk mendojn si ti nuk do te thot se jan me shki as qe jane shki!!
    shqiptaret kane nje armik e ai ashte serbia!!



    njeriu nuk duhet te shqetesohet nese eshte i paster por nese ka faje le te filloi te 'djersitet' siq tha dite me pare nje prokuror i euleksit ne kosove!!

  7. #47
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    26-10-2009
    Postime
    2,629
    Nuk është këtu kush po mendon a si po mendon individualisht, është problemi te lufta që ende është duke u zhvillue, por tash kuptohet në tjera fronte. Si unë fatëmirësisht mendojn të gjithë shqiptarët, por ka ende asi që i thon veti shqiptar dhe mendojën, veprojën dhe punojën si shka. Ju kuptoi edhe juve të lartëshënuarit që jeni kundër UCK-së , ju jeni borq te shkau sepse e keni shitë shpiertin te ta dhe duhet me krye ju punën e juve e shkau përmes juve misjonin e vetë kundër Kosoves (UCK). Po sikur të ishte Amerika kundër Kosoves ( UCK) si ka mundësi të investoi kaq shumë këtu si në siguri e ne fusha tjera? Po sikur këta njerzë te UCK-së të ishin kriminel si ka mundësi ta ken përkrahjën e Amerikës? Si ka mundësi të kenë pushtet njerzit e UCK-së ku sipas jush Amerika qënka kundër tyre.
    E di qe ju nuk keni rrugdalje tjetër vetëm ta kryeni punën e Serbis dhe nuk brengosëmi qka thoni ju se dihen senet , por pa tjetër duhet ta pengojëm Serbin në misjonin e saj në Kosovë. E tash që ju jeni radhitë në atë anë pra të shkaut keni me pas kundërshtime prej shqiptarve , këtë kuptone.
    Ju duhët ti vjatoni viktimat e juve në luften e fundi askush nuk ja mohon këtë të drejtë, vajtoni sa të doni, por luftën e shenjët të UCK-së mos u mendoni se mundeni me shkelë, as mos mendoni se investime që ka bërë Amerika dhe pakti Veriantlantikë në Kosovë mos mendoni se i len në dorën e juajë ata kanë zgjedhë partnerin prej luftës e cila ende po vazhdon. Por mos harroni se ne ende kemi ma shumë viktima dhe deshmor që kan ujit këtë tokë të Kosvës me gjak dhe ata martir dhe ata deshmor mos harroni se kan lënë pas shok.
    E ju e keni zgjedhe paktin sllavo ortodoks dhe rrini atje ku jeni ma mirë ju bjen...
    Ndryshuar për herë të fundit nga Kosovelli : 17-05-2010 më 10:37

  8. #48
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    30-12-2009
    Postime
    1,594
    keshtjella

    nuk paske then gje qe qendron dhe kte e din edhe vet!!
    pa honger hudra nuk te vjen era e ti thuaj qka te duash!!

  9. #49
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    31-01-2010
    Postime
    55

    Kush I ndihmoj hetimet e EULEX-ne rastin Bllaca

    Kush I ndihmoj hetimet e EULEX-ne rastin Bllaca

    Pas dajles ne sken të një personi në nënëtor 2009 në Kosove filluan disa levizje taktike te figurave të cilat ishin të implikuar ne mënyr direkte apo indirekte rreth rastit Bllaca .

    Këto lëvizje në fillim ishin nje sulme ndaj Bllaces mirpo me von unë pas gjashte muajve po e vërej se dalja nëper intervista te disa peshqiv të mdhënje siq ishin
    Xhavit Haili, Kadri Veseli , Nait Hasani I kan ndihmuar dhe ja kan trasuar rrugen mire Eulex-t

    Psh.

    Intervista e Haliti kinse e paskan rrethuar dhe paskan organizuar atentat ndaj tij kjo tregon qarte se Haliti ekziston prapa Bllaces


    Intervista e Kadri Veselit kinse zyrtat I lart I shikut - ne I njohim dhe I kemi ,,TRAJTUAR,, dihet per kend është fjala
    Veseli dëshiron ti ike linijes zyrtare te shikut dhe sa me larg Bllaces


    Intervista e Nait Hasanit –tek ky person verehet qarte se ku e ka qellimin ky djaloshi ,,denimi I komunizmit ,,

    Lista e Hasanit numer 23 shih

    Po zotri hasani a ka denim me te rend se të fshihen gjurmet e komunizmit kete e ben vetem vetem SHIK-u vetem e vetem mos te dalin ne shesh te gjitha te zezat e disa figurave qe sot I thon vetit patriota

    Si te denohen krimet e komunizmit kur SHIK-u dhe PDK kan zhdukur provat kan asgjasuar deshmitaret te gjith pas lufte

  10. #50
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    30-01-2010
    Postime
    367
    1. Fadil Hoxha,
    2. Sinan Hasani,
    3. Dushan Mugosha,
    4. Ali Shukriu,
    5. Rexhai Surroi,
    6. Imer Pula,
    7. Veli Deva,
    8. Xhevdet Hamza,
    9. Xhavit Nimani,
    10. Sahit Zatriqi,
    11. Mehmet Maliqi,
    12. Mehmet Shoshi,
    13. Jusuf Karakushi,
    14. Mahmut Bakalli,
    15. Azem Vllasi,
    16. Remzi Kolgeci,
    17. Rrahman Morina,
    18. Jusuf Zejnullahu,
    19. Hashim Rexhepi,
    20. Metë Kuçi,
    21. Mehmet Lumi,
    22. Hasan Mehmeti,
    23. Ibush Kllokoqi
    24. Nazmi Mustafa
    25. Xhemshit Gjuriqi,
    26. Hazër Susuri,
    27. Nikë Lumezi,
    28. Miftar Jasiqi,
    29. Hilmi Zhitia,
    30. Rexhep Haxhimusa
    31. Vesel Latifi,

  11. #51
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    31-01-2010
    Postime
    55
    Nga Express më 05.01.2010 në ora 8:36
    Klan Kosova: Megjithatë, menjëherë pas luftës kemi pasur dy vrasje publike - Selim Broshën dhe Ibush Kllokoqin. Ju po thoni se këta njerëz janë thesare. Si është e mundur që ju nuk keni pasur mundësi që ata njerëz t’i ruani?
    Kadri Veseli: Jemi duke folur për rrethana të tranzicionit të rëndë që e kemi kaluar. Fatmirësisht, duke iu falënderuar pjekurisë së këtij populli, kemi tejkaluar faza të rënda. Është e vërtetë. Ne e kemi pasur në trajtim edhe Selim Broshën. Kemi punuar edhe me Ibushin. Nuk janë vetëm këta dy që janë vrarë

  12. #52
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    30-12-2009
    Postime
    1,594
    Nazim Bllacës i vazhdohet edhe për dy muaj masa e arrestit

    Gjykatësit e EULEX-it ia kanë vazhduar të martën edhe për dy muaj Nazim Bllaces masën e arrestit shtëpiak të vetakuzuarit për vrasje, plagosje, shantazhe e rrahje gjatë kohës sa ka qenë në Shërbimin Informativ të Kosovës (SHIK)a. Vendimi është marrë një ditë para se Bllacës t'i skadojë një vendim i ngjashëm që është shqiptuar para dy muajsh. Ky vendim, siç bëhet e ditur, është thuajse i ngjashëm me tri vendimet tjera që i janë shqiptuar kur Bllacës i është vazhduar arresti shtëpiak. "Hetimet në rastin Bllaca janë duke vazhduar dhe janë në rrugë pozitive. Deklaratat që i ka dhënë Bllaca muaj më parë çdo ditë e më shumë janë të besueshme ngase përputhen me deklaratat e personave të tjerë që janë marrë në pyetje deri më tani", ka pohuar një burim i gazetës derisa ka cituar vendimin e marrë të martën. I njëjti burim ka saktësuar se prokurorët e EULEX-it janë duke vazhduar me marrjen në pyetje te personave që në një formë apo tjetrën kanë të bëjnë me rastin Bllaca. Nazim Bllaca ka shtatë muaj që gjendet në arrest shtëpiak. Ai është arrestuar më 30 nëntor pas një paraqitje publike, ku ka përmendur krimet e kryera nën direktivat e SHIK ut. Ai madje ka përmendur edhe emra personash që tashmë mbajnë poste të larta udhëheqëse në vend.

  13. #53
    i/e regjistruar Maska e ylli_pr
    Anëtarësuar
    29-11-2006
    Postime
    311
    Qudije per udheheqesit ka nje here sa te marre qe jane.
    Bejne plane dhe madje edhe te kqija , ku per kete dijne edhe qofte edhe nje njeri.
    A e dijne udheheqesit, se nuk ta mbane kush fshetesine. Tij qesin marret ne ledine.
    E QAQ MA SHUME SHQIPTARET KETE E BEJNE (SHPIJUNAZHEN) PA PARE.
    TY FAMILJA JOTE PO TIJ QETE TE ZEZAT E NUK PO TE RUNE, E JO PO TE RUNE FILAN FISTEKU.
    SHOKU I NGUSHT TE BANE PRRAL.
    MOS BANI GJHA KEQ SE JU DEL. O BURRA JU DEL SIGURTE. E ATEHERE KA ME TE GJETE BELAJA NGA FEMIJA YTE, SE TANA ATO TE ZEZA QE PO JA LEN NE SHPINDE. RUJU KA THANE ZOTI.
    Qdo fjal qe del nga zemra, shkon ne zemer.

  14. #54
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    30-01-2010
    Postime
    367

    Nazim Bllaca: Akuza të rënda per SHIK në Kosovë

    Agim Veliu në EULEX



    | 20-07-2010 11:52 CET Prishtinë.


    Ish-ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Agim Veliu, i cili aktualisht mban pozitën e kryetarit të Komunës së Podujevës, kohëve të fundit ka vizituar, disa herë, hetuesit e misionit ndërkombëtar për sundim të ligjit (EULEX).

    Ndonëse burime të gazetës bëjnë me dije se ai ka qenë në cilësinë e të dyshuarit për disa parregullsi të bëra gjatë kohës sa ka qenë udhëheqës i një dikasteri qeveritar, Veliu pranon se ka qenë në EULEX, por vetëm në cilësinë e të dëmtuarit në të ashtuquajturin “rasti Bllaca”.

    “Kam qenë dhe e kam dhënë një deklaratë si i dëmtuar për rastin Bllaca, por jo edhe në ndonjë cilësi tjetër”, ka thënë
    të hënën Veliu, sipas të cilit, deklaratën e ka dhënë para disa muajve, ndërsa ka pohuar se rasti ka të bëjë me një atentat që ka qenë ndaj tij vite më parë.

    Se ishte bërë atentat ndaj Agim Veliut e pati pohuar edhe Nazim Bllaca në deklaratën e tij publike të bërë në nëntor të vitit të kaluar. I deklaruar si ish-pjesëtar i Shërbimit Informativ të Kosovës, Bllaca pati thënë se nga udhëheqës të SHIK-ut ishte planifikuar vrasja e Agim Veliut nga radhët e LDK-së.

    Por, Agim Veliu mohon kategorikisht se ka qenë në EULEX në cilësinë e të dyshuarit për ndonjë rast. “Në cilësinë e të dyshuarit nuk kam qenë”, ka thënë ai.

  15. #55
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    30-12-2009
    Postime
    1,594
    Citim Postuar më parë nga Llapi Lexo Postimin
    agim veliqkun
    çdo pushtet e qeveri qe vjen e merr ne pyetje
    edhe eshte i dyshimt per shum vepra kriminale
    perpos pushtuesve shkie
    qe ka qen i pergdhelun i tyne
    hajt mos ja baj gailen ati hajni-kriminel
    se ka lidhje edhe ne elesh ai idiot

    hej ti L-7
    ku i le rr-jat , e l-jat , tier ei haaaaa
    ah nifar Marinari po ju vike hakesh juve shpiunave bre haaaaa

    marinari duhet te i del ne ndihme kryeministrit te luftoi krimin!!
    jo te mbroje krimin ne linja forumesh se tani lap ti po del si prodhim i marinarit!!


    dhe te tjeret mund te lozin qoke me ty si me I .N.
    mos gabohi te mendoni se forumi shqiptar nuk do te jep ate qe kerkohet nga organet amerikane ne lidhje me drejtesine ne kosove e kudo tjeter!!

  16. #56
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    30-01-2010
    Postime
    367
    për llapin

    jo nuk po guxoj të shkruaj nga Q.Kelmendi se mu ka kercnuar bile as ne kafen Peja Siti nuk po guxoj me dal se pram jan kan kah ne me rrotullojn.

    e kam mbet i mbyllur qketu ne zyre

  17. #57
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    30-12-2009
    Postime
    1,594
    Citim Postuar më parë nga ardiana luzha Lexo Postimin
    HAHAHHAHAHAHAH

    o lap vetmashtrimi eshte dukuri bizare qe te sjell aty ku eshte faruk udbashi!!
    d'vete berat buzhalen sesi ka punuar babi i tij si udebash!!

    gjate luftes ia paten shkoq beisboll babin berat buzhales!!
    e shpresoi qe ti nuk ke qen aty pari se si 'llapjan' qe je te dhemb zuza!!

  18. #58
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    30-01-2010
    Postime
    367
    per marinarin

    e di qe e kam prej tej po qka me ba i forti te rreh e nuk te le me qajt


    Po une jam i gatshem kur te dush te bisedojm sepse mua më ka shti Relata kundë disave ne qeveri dhe disa qe po mundohen me ja len kembet e ariut ne shpin Relates

    dhe deri ne fund do te furnizohem nga thaset e tij

  19. #59
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    30-12-2009
    Postime
    1,594
    Citim Postuar më parë nga L-7 Lexo Postimin
    për llapin

    jo nuk po guxoj të shkruaj nga Q.Kelmendi se mu ka kercnuar bile as ne kafen Peja Siti nuk po guxoj me dal se pram jan kan kah ne me rrotullojn.

    e kam mbet i mbyllur qketu ne zyre

    kush eshte ky q.kelmendi a ben te dijme se marinari tek e fundit do te thot nje gje per q.kelmendin nese e njeh!!

  20. #60
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    30-01-2010
    Postime
    367
    e din more ai mir kush është Q.Kelmendi ai mi ka zbulue gjurmet e nuk po mundet me dit

    krejt i din marinari

    Q.Kelmandi ,Azem syla, Ibrahim Kelmendi qe thot peshki me nifar vendi citat ,, i njof vrasesit e gervallave ,, kjo ishte mbetur enigmë që nga janari i viti 1982 e deri me dhjetor 2009
    vrasja e gervallve eshte e lidhur ngusht me citate e relates


    ne i trajtuam po dikush i vrau 2009
    ne rrinim me ta po dikush i vrau 1982
    Ndryshuar për herë të fundit nga L-7 : 20-07-2010 më 14:54

Faqja 3 prej 27 FillimFillim 1234513 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •