Close
Faqja 12 prej 27 FillimFillim ... 2101112131422 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 221 deri 240 prej 540
  1. #221
    Interisti Maska e beratii
    Anëtarësuar
    25-04-2007
    Vendndodhja
    prishtine
    Postime
    107
    Koha Ditore esht gazeta ma e shitun ne Kosov poashtu emisionet informative te KohaVizionit jane me te shikuarat kshtu qe LLAP mos fol palidhje edhe pse e ki profesion mja fut kot
    Dont steal, the government hates competition

  2. #222
    i/e regjistruar Maska e beni33
    Anëtarësuar
    27-04-2008
    Postime
    4,230
    azem syla dhe hahim thaqi kam degjuar se jan daj e nip sa esht e vertet kjo se di

  3. #223
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    30-01-2010
    Postime
    367
    Bllacës i premtuan një milion euro që “ta mbyllte gojën”



    Besa Kalaja | 18-05-2011 09:39 CET Në vazhdimin e dëshmisë kundër Fahredin Gashit dhe Hysri Ramës, Nazim Bllaca ka deklaruar të hënën se eprori i tij, Shpresim Uka, i kishte thënë se duhet t’i marrë 1 milion euro dhe ta harrojë denoncimin e krimeve.

    “Unë kam thënë m’i jepni 600 mijë euro, unë nuk njoh as EULEX as askënd”, tha Bllaca.

    Këtë dëshmi, dëshmitari bashkëpunëtor Nazim Bllaca e ka dhënë në Gjykatën e Qarkut në Prishtinë kundër Fahredin Gashit, i cili po gjykohet bashkë me Hysri Ramën lidhur me vrasjen e Salih Gashit natën e 15 qershorit 1999.

    “Unë e kisha ndërtuar pistën, të cilën nuk mund të ma dëmtonte as Hashim Thaçi. Normalisht, unë kisha kontaktuar me shefin tim, Shpresim Uka. Në takimin e 13 tetorit 2009, në orën 18:00, jemi marrë vesh që qysh javën e ardhshme të më jepen 200 mijë euro”, tha Bllaca.

    Për këtë, të nesërmen e kishte njoftuar stafin e EULEX-it. Pranimi i tij që do të bënin punë edhe 600 mijë, tha të mos ketë qenë i vërtetë. “Jo 600 mijë euro, po 600 milionë euro po të m’i jepnin, unë nuk isha tërhequr”, deklaroi Bllaca.

    Avokati Kolë Krasniqi e ka pyetur Bllacën se kur për herë të parë kishte vënë kontakt me Gani Gecin.

    “Më 10 tetor 2009, ora 13:00. Ditën kur është bërë incizimi i DVD-së. Kurrë më herët s’kam pasur kontakt me të. Geci ka qenë kundërshtari më i madh i grupit që e kam përfaqësuar unë”, tha ai.

    - Pse po e mohoni që keni qenë në kontakt me Gecin? - e pyeti avokati Krasniqi. Kësaj pyetjeje Bllaca i është përgjigjur me ironi. “A e ke fjalën për atë kriminelin a patriotin? Mos e përziej Sabit Gecin, kriminelin, me Gani Gecin, i cili ka qenë kundërshtari më i madh i grupit tim kriminal”, tha ai.

    Bllaca është pyetur për kontaktet e para që i kishte me KFOR-in finlandez. “Në kontakt kam rënë nëpërmjet një përthyesi. Paralel me organet hetuese të Kosovës kam qenë në kontakt të vazhdueshëm me KFOR-in finlandez, të cilët kanë qenë nën komandën e amerikanëve”, tha Bllaca.

    I pyetur se pse më herët kishte thënë se ish-ministri Sasha Rashiq ka ndërmjetësuar me KFOR-in finlandez, Bllaca nuk e ka mohuar këtë fakt. “Nuk po e mohoj, po e di që të duhet ty kjo për patriotizëm”, është përgjigjur Bllaca.

    Nazim Bllaca është marrë në pyetje edhe nga i akuzuari Fahredin Gashi. Gashi i ka drejtuar një seri pyetjesh prej kohës kur ishte plagosur Bllaca gjatë luftës, në vitin 1998, ku kishte qëndruar në fshatin Krojmir, në cilën pikë, ku kishte fjetur, etj.

    Mirëpo, kur është pyetur se në kohën e plagosjes me kë kishte shkuar në ambulancë, Bllaca ka hezituar të përgjigjej, duke i thënë Gashit se nuk është çështje e tij. Megjithëkëtë, ai është përgjigjur duke hezituar të shpalosë se nga cili aksion ishin kthyer atë natë.

    “Në këtë pyetje përgjigjem në ndonjë rast tjetër, nëse do të ketë ndonjë gjykim kundër Fatmir Limajt e Shukri Bujës. Kemi shkuar 16 vetë në një aksion. Ti po mundohesh të ma minosh terrenin tim, po nuk mundesh, kjo nuk është Gjykatë e Hagës, qysh ti me Azem Sylën e keni çuar Ramush Haradinajn”, tha ai.

    Bllaca i ka thënë Gashit që për faktin se ku ishin atë natë “pyete ordinerin Azem Syla dhe Fatmir Limajn, ata e dinë”.

    “Ne kemi qenë në një atentat terrorist. Po e quaj terrorist, sepse janë vrarë fëmijë të porsalindur”, ka deklaruar Bllaca.

    Gjykimi është ndërprerë ngase prokurori ka pasur tjetër rast.

  4. #224
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    15-12-2010
    Vendndodhja
    ....Europe...
    Postime
    1,155
    Citim Postuar më parë nga beratii Lexo Postimin
    Koha Ditore esht gazeta ma e shitun ne Kosov poashtu emisionet informative te KohaVizionit jane me te shikuarat kshtu qe LLAP mos fol palidhje edhe pse e ki profesion mja fut kot
    ...jo ne Kosove jan ma shum serialet turkolatinogreke te percjellura ne keto Tv....
    edhe ti mos ja fut kot...se edhe nuk jan ma te percjellura , po edhe te ishin , askush spo i merr per te vertet ato ifnormacioni qe dalin nga ajo TV.
    Ndryshuar për herë të fundit nga Hard : 18-05-2011 më 06:04

  5. #225
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    15-12-2010
    Vendndodhja
    ....Europe...
    Postime
    1,155
    Citim Postuar më parë nga luli461 Lexo Postimin
    Akuzë e re nga Nazim BLLACA.

    Nazim Bllaca akuzon Azem Syla dhe grupin e tij që e kan dërguar Ramush Haradinaj në Hagë.

    Marrë nga lajmet e KTV:

    http://www.kohavision.net/web/index.php?koha=lexo&category=13&id=2171
    ....qaq bon , veq shikoje cili Tv e jep ket lajm e kupton qe nga burimet serbe po vie ky lajm...

  6. #226
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    29-11-2010
    Postime
    607
    diqka pome vjen jashte zakonishte keq. qe kta te shikut e kam fjalen per azem sylen e xhavitat hashimovict e disa tjer qe e shfrytezuan ramush haradinajn ne te gjitha mynyrat dhe ne fund e quan ne hag. po kta e ndezen luften vllavrasese ndermjet ramush haradinajt e tahir zemes vetem me demtu farkun me qit si tradhetare si dezertor etj etj vetem po muj me paramendu po mos te terhiqej tahir zemaj sa shqiptar do vriteshin ne at luft ndermjat ramushit dhe tahirit. mas luftes e kuptoi ramushi por pak von edhe per te se shiku ja futi e qoj ne hag. me gjith at po dalin te vertetat se shiku dhe pjesa e uck te hashimovicve kan luftu vetem dhe vetem per pushtet dhe as edhe nje plumb nuk e kan shkrep per shtet

  7. #227
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    13-05-2011
    Postime
    7
    o ti L7 a je zedhendes i serbis apo i kujt o br shkine o bir udbashi mosje far e nazim bllaces po del najkush dhe po ta qi at nanen kurv qe e ke .

  8. #228
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    13-05-2011
    Postime
    7
    dil o L7 dhe trego mor burr me emer e mbiemer se kush je qjerre masken e udbashit qe e ke , kush je ti dhe ku e merr ate guxim te fyesh dhe te denigrosh azem sylem e fatmir limen dhe fahredin gashin keta njerez qe sakrifikuan jeten e tyre qe ti o bir kurve te jetosh i lir se bashku me pjellen tende te felliqur , ky soj i yti dhe kjo far e felliqur jan duke e kalbur kosoven dhe po e katandisin ti hiq nuk je me i mir se ky nazim krimineli dhe udbashi , dil or burr trego ne ket forum se kush ej nese ta man ***** e pederit qe e ke ose shko jeto ne veri se vetem atje mund te gjesh vend , mos je ndonje agent i veton surroviqit sikurse aj vehbi kajtazi , a e mendon ti qe nje dit do te zbulohesh se kush je dhe do te paguash per te gjitha keto shpifje dhe fyerje qe ben ndaj njerzve te uqk-se dhe qlirimtarve .

  9. #229
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    30-04-2010
    Postime
    31
    #12
    qlirimtari
    i/e regjistruar

    Anëtarësuar: 13-05-2011
    Postime: 3
    qlirimtari i vlerësuar jo keq

    o ti L7 a je zedhendes i serbis apo i kujt o br shkine o bir udbashi mosje far e nazim bllaces po del najkush dhe po ta qi at nanen kurv qe e ke .
    qlirimtari është në linjë Përgjigju Duke Cituar
    qlirimtari
    Shiko Profilin Publik
    Gjej më shumë postime nga qlirimtari
    Vjetër 18-05-2011, 17:00 #13
    qlirimtari
    i/e regjistruar

    Anëtarësuar: 13-05-2011
    Postime: 3
    qlirimtari i vlerësuar jo keq

    dil o L7 dhe trego mor burr me emer e mbiemer se kush je qjerre masken e udbashit qe e ke , kush je ti dhe ku e merr ate guxim te fyesh dhe te denigrosh azem sylem e fatmir limen dhe fahredin gashin keta njerez qe sakrifikuan jeten e tyre qe ti o bir kurve te jetosh i lir se bashku me pjellen tende te felliqur , ky soj i yti dhe kjo far e felliqur jan duke e kalbur kosoven dhe po e katandisin ti hiq nuk je me i mir se ky nazim krimineli dhe udbashi , dil or burr trego ne ket forum se kush ej nese ta man ***** e pederit qe e ke ose shko jeto ne veri se vetem atje mund te gjesh vend , mos je ndonje agent i veton surroviqit sikurse aj vehbi kajtazi , a e mendon ti qe nje dit do te zbulohesh se kush je dhe do te paguash per te gjitha keto shpifje dhe fyerje qe ben ndaj njerzve te uqk-se dhe qlirimtarve


    Dukesh i ri ketu ne forum prandaj edhe adminat kane; durim me ty. Nuk te bejne nder sharjet,denigrimet ndaj antareve te forumit shqiptar. Nese je tri- m me fleta ,identifikoje veten njehere.Pastaj kerko pashaporten L-7 Ngaqe kerkesa jote eshte e njeanshme dhe tejet ofenduese ,kjo le te kuptoje se je nje burravec
    i cili ka frike identitetin e vet...

  10. #230
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    30-01-2010
    Postime
    367
    për çlirimtarin


    së pari me sa e di unë edhe ky far Bllaca i juaj ka qen ushtar bile atë prej 05.maj 1998/15.qershor 1999 nje vendim ku e ka paraqitur KTV para disa jave dhe këtë vendim e ka firmosur zotri ORDINERI te lutem



    Azem Syla apo siq po e quan ky shoku I juaj ORDINERI është ky



    që kishte dhën urdher Bllaces që të vras mikun e vet vetem pse ishte në LDK –ë Ismet Arifi nga Prishtina




    Fatmir Limaj apo në popull si I biri boshjakes është ky


    që shpetoj Banush Berbatovcin udb-shi më i madh me 5 nentor 1999 me nje vertetim te leshuar nga Ministria e Mbrojtjes




    Faruk Gashi –është udb-shi më I njohur ne shtime

    I burgosur ne burgun e LLapushnikt qershor 1998 si bashkpuntor I udb –se

    pjes e kidnapimit te femijut 10 vjeqar ne v.2000

    deshmitar I fshehur I montuar kunder Ramush Haradinajt 2005


    kjo është sakrifica tyre

  11. #231
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    06-11-2009
    Postime
    323
    Citim Postuar më parë nga L-7 Lexo Postimin
    për çlirimtarin


    së pari me sa e di unë edhe ky far Bllaca i juaj ka qen ushtar bile atë prej 05.maj 1998/15.qershor 1999 nje vendim ku e ka paraqitur KTV para disa jave dhe këtë vendim e ka firmosur zotri ORDINERI te lutem



    Azem Syla apo siq po e quan ky shoku I juaj ORDINERI është ky



    që kishte dhën urdher Bllaces që të vras mikun e vet vetem pse ishte në LDK –ë Ismet Arifi nga Prishtina




    Fatmir Limaj apo në popull si I biri boshjakes është ky


    që shpetoj Banush Berbatovcin udb-shi më i madh me 5 nentor 1999 me nje vertetim te leshuar nga Ministria e Mbrojtjes




    Faruk Gashi –është udb-shi më I njohur ne shtime

    I burgosur ne burgun e LLapushnikt qershor 1998 si bashkpuntor I udb –se

    pjes e kidnapimit te femijut 10 vjeqar ne v.2000

    deshmitar I fshehur I montuar kunder Ramush Haradinajt 2005


    kjo është sakrifica tyre

    A ki info lidhur me këtë, dokument nga Haga ose kodin e deshmitarit qe ka pas faruk gashi gjat procesit ?

  12. #232
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    30-01-2010
    Postime
    367
    Per Çlirimtarin



    Këto dy pika janë akuza të reja ku Bllaca që i paska përdor dhe që ju z. Çlirimatri i keni shërbyer kësaj pune dhe i keni parapri se dilshi ne medija dhe thojshi bllaca njeri serbis tash qëndroni nese mundeni




    kjo është pika e pare


    nuk e besoj që Bllaca pa pasur prova ka guxim të thot në gjykaten ku kete gjykim jan duke e percjell edhe shume medija të huaja se Azem Syla dhe Faruk Gashi ndihmuan fillimn e hetimev në rastin e Ramush Haradiant
    ne vitn 2005




    pika e dytë


    Bllaca thot se per akcionin terrorist qe ka marr pjes mund të dëshmoj vetëm kundë Fatmir Limajt apo Shukri Bujes çka do të thot kjo se ky shoku i juaj po tregon çartë se nuk ju lëshoj përgadituni

  13. #233
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    30-04-2010
    Postime
    31
    Citim Postuar më parë nga L-7 Lexo Postimin
    për çlirimtarin


    së pari me sa e di unë edhe ky far Bllaca i juaj ka qen ushtar bile atë prej 05.maj 1998/15.qershor 1999 nje vendim ku e ka paraqitur KTV para disa jave dhe këtë vendim e ka firmosur zotri ORDINERI te lutem



    Azem Syla apo siq po e quan ky shoku I juaj ORDINERI është ky



    që kishte dhën urdher Bllaces që të vras mikun e vet vetem pse ishte në LDK –ë Ismet Arifi nga Prishtina




    Fatmir Limaj apo në popull si I biri boshjakes është ky


    që shpetoj Banush Berbatovcin udb-shi më i madh me 5 nentor 1999 me nje vertetim te leshuar nga Ministria e Mbrojtjes




    Faruk Gashi –është udb-shi më I njohur ne shtime

    I burgosur ne burgun e LLapushnikt qershor 1998 si bashkpuntor I udb –se

    pjes e kidnapimit te femijut 10 vjeqar ne v.2000

    deshmitar I fshehur I montuar kunder Ramush Haradinajt 2005


    kjo është sakrifica tyre
    L-7

    Te gjitha keto qe i the jane te qendueshme.Shpresoje qe nofka gclirimtari te mos perjetoje ndonje atak deshperimi.Vetem sjell fakte dhe deshmi per te cilat ka nevoje opinioni .Shqiptaret duhet,kane nevoje ta njohin te verteten dhe jo fabikimet qe jane produkt i gogoleve dhe mongolve famkeq te luftes se Kosoves.

  14. #234
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    06-11-2009
    Postime
    323
    L7 cili ka qen kodi deshmitarit qe ka pas faruk gashi gjat procesit ?

  15. #235
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    30-01-2010
    Postime
    367
    Për gurin79



    Po i nderuar në regjionin ku i përkas unë thuhet

    Se Bllaca ka vjedhur nga Azem Syla disa ingjizime te deshmitarve dhe informatorve të Hages kundër Haradinajt dhe ato ingjizime Bllaca ia ka dhën dy gazetarve në Kosove

    Mirpo Bllaca i ka origjinalet se nuk ka mundesi me fol ky person aq lirshem si u paraqit dje

  16. #236
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    06-11-2009
    Postime
    323
    ok , falimderit per info

  17. #237
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    30-12-2009
    Postime
    1,594
    Citim Postuar më parë nga L-7 Lexo Postimin
    Për gurin79



    Po i nderuar në regjionin ku i përkas unë thuhet

    Se Bllaca ka vjedhur nga Azem Syla disa ingjizime te deshmitarve dhe informatorve të Hages kundër Haradinajt dhe ato ingjizime Bllaca ia ka dhën dy gazetarve në Kosove

    Mirpo Bllaca i ka origjinalet se nuk ka mundesi me fol ky person aq lirshem si u paraqit dje

    nazim bllaca sipas sipas deshmise po duket se eshte njeri i hashim thacit!
    dhe gjithe ato fakte qe po sjell bllaca ato pa ndihmen e faktorit thacjan nuk mund te behen!

    se kjo eshte lufta brenda lloit nuk ka me dyshim!
    hashim thaci po perdor nazim bllacen qe ta pastroi pdk- nga profiteret dhe urdherdhensit e veprave kriminale gjate dhe pas lufte!

    bllaca po ka aq shume prova sa keto shkojne ne favor te vijes politike te hashim thacit!
    kjo eshte nje lufte tejet e sofistikuar kunder rivalve politik brenda pdk-se!
    njeren ane ka bllacen dhe tjetren ane ka prokurorine e euleksit!

    thaci eshte zanatli i madh i ketyre kalkulimeve!

  18. #238
    i/e regjistruar Maska e Llapi
    Anëtarësuar
    08-08-2002
    Postime
    10,979
    Citim Postuar më parë nga G-2 Lexo Postimin
    nazim bllaca sipas sipas deshmise po duket se eshte njeri i hashim thacit!
    dhe gjithe ato fakte qe po sjell bllaca ato pa ndihmen e faktorit thacjan nuk mund te behen!

    se kjo eshte lufta brenda lloit nuk ka me dyshim!
    hashim thaci po perdor nazim bllacen qe ta pastroi pdk- nga profiteret dhe urdherdhensit e veprave kriminale gjate dhe pas lufte!

    bllaca po ka aq shume prova sa keto shkojne ne favor te vijes politike te hashim thacit!
    kjo eshte nje lufte tejet e sofistikuar kunder rivalve politik brenda pdk-se!
    njeren ane ka bllacen dhe tjetren ane ka prokurorine e euleksit!

    thaci eshte zanatli i madh i ketyre kalkulimeve!
    Qjau paska shti frigen ne bark Kryeçlirimtari
    edhe Zoti i don trimat more
    Ndryshuar për herë të fundit nga Llapi : 18-05-2011 më 18:48
    Do t´i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

  19. #239
    i/e regjistruar Maska e Sharri-Liburna
    Anëtarësuar
    13-09-2009
    Vendndodhja
    ne toke
    Postime
    2,171
    Citim Postuar më parë nga Llapi Lexo Postimin
    Haaaaaaaa
    kur e ter Kosova dhe shqiptaret e din mire se SHIK-un e perbenin djemt ma te mire te kombit shqiptar pra e perbenin Çlirimtaret
    e tash del ky far bali e thot ishin kriminelet ata qe e formuan dhe e perbejn
    euu po shum e budalla eshte ne ket tok bre
    jo llapiqk nuk jan shum po vetem je ti ai budalla ma i madhi,je ba si qen i qartun,jo llapiqk nuk munesh ti me i mbrojt kriminelet,ti je vet njani prej tyre,po po shplohet vekshi,ka nis edhe era me i ardh,qe kishte qen i mbushur me qelbesira si ti e shum kriminel, enjerezit mendonin se aty ka ari,m..ut llapiqka tu ka q... p...qka e nanes.tash veq prite se shka po te pjell ndoj qelbesir si ti apo ndoj iriq.Cilen po mendon qe do ta ban??????

  20. #240
    i/e regjistruar Maska e beni33
    Anëtarësuar
    27-04-2008
    Postime
    4,230

    Llapi;

    Citim Postuar më parë nga Llapi Lexo Postimin
    Qjau paska shti frigen ne barg Kryeçlirimtari
    edhe Zoti i don trimat more
    memir esht ta presim fundin o llapush se hashimi dhe qlirimtaret jan si nata me dit hashimi kurr ska qen ne front ne kosove kurse ramushi sa un e di aj ka qen dhe ka dhan edhe deshmor nga familja e ti

Faqja 12 prej 27 FillimFillim ... 2101112131422 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •